SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u saveznoj d

poruka: 29
|
čitano: 8.174
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u saveznoj d".
15 godina
offline
SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u saveznoj d
Čekaj samo da BTC postane prihvačen masovno,cijena če mu porast u nebo!
 
1 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn

možda kod tebe u Sloveniji.

Državi Ohio BC ne vrijedi više od dolara, što znači da će ga deprecirati tj shema će bit: dužan si $4000 poreza, možeš platit $4000 u dolarima ili više od $4000 u BC. Ljudi će kupovati BC kako bi platili porez samo ako će tako u konačnici platiti manje... dakle potražnja će postojati ali za cijenu dosta ispod sell cijene... što će ili dovesti do pada ili neće uopće utjecati za cijenu jer će postojati druga potražnja. Na kraju će država odustati od BC jer im se to ne isplati (ili nema prometa ili ima prometa ali je vrijednost BC u padu) i vraćamo se na početak. Zbog ovoga cijena BC neće porasti.

16 godina
protjeran
offline
SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u saveznoj d

Domaći kripto-skeptici na aparatima :)

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u saveznoj d

mississippi se smatra najsiromašnijom saveznom američkom državom. nekad je to bio ohio, koji je sad 18. go figure. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
Tražiš da ti izračunaju porez u BTC, pa ako cijena u međuvremenu padne kupiš ga, a ako naraste prodaš (ako ih imaš ) i platiš u dolarima. Ne vidim računicu države u toj priči. Država se ne bi trebala upuštati u špekulacije, a dolar je službena valuta i na platitelju je da ga nabavi. Ili će kockarnice plaćati žetonima, a filatelisti poštanskim markama?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
Visak kaže...
Tražiš da ti izračunaju porez u BTC, pa ako cijena u međuvremenu padne kupiš ga, a ako naraste prodaš (ako ih imaš ) i platiš u dolarima. Ne vidim računicu države u toj priči. Država se ne bi trebala upuštati u špekulacije, a dolar je službena valuta i na platitelju je da ga nabavi. Ili će kockarnice plaćati žetonima, a filatelisti poštanskim markama?

 1. Izračun poreza je uvijek u dolarima, ali ti ga možeš platiti Bitcoinom. BitPay platforma te Bitcoine pretvara u dolare i isporuči administraciji države Ohio. To je sve gotovo unutar 15-tak minuta (max 2 sata) tako da nema mjesta za nekakve velike špekulacije. Također, plaća se i provizija od 1% na sve transakcije što je dodatna garancija BitPayu da neće biti na gubitku u slučaju velikih oscilacija u cijeni.

 

2. Za razliku od nerazvijenih država baziranih na socijalističkim zabludama (poput Hrvatske), razvijene države su itekako svjesne da ekonomske slobode pogoduju razvoju stabilne ekonomije. Tako da u njihovim očima Bitcoin nije samo špekulacija, već tehnološki iskorak, a plaćanje kriptovalutama nova ekonomska sloboda koja će u konačnici ojačati američko gospodarstvo na načine koje još ne možemo u potpunosti ni predvidjeti. Ali možemo predvidjeti da su slobodnije ekonomije=prosperitetnije ekonomije.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
15 godina
neaktivan
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
Vortac kaže...

 1. Izračun poreza je uvijek u dolarima, ali ti ga možeš platiti Bitcoinom. BitPay platforma te Bitcoine pretvara u dolare i isporuči administraciji države Ohio. To je sve gotovo unutar 15-tak minuta (max 2 sata) tako da nema mjesta za nekakve velike špekulacije. Također, plaća se i provizija od 1% na sve transakcije što je dodatna garancija BitPayu da neće biti na gubitku u slučaju velikih oscilacija u cijeni.

 

2. Za razliku od nerazvijenih država baziranih na socijalističkim zabludama (poput Hrvatske), razvijene države su itekako svjesne da ekonomske slobode pogoduju razvoju stabilne ekonomije. Tako da u njihovim očima Bitcoin nije samo špekulacija, već tehnološki iskorak, a plaćanje kriptovalutama nova ekonomska sloboda koja će u konačnici ojačati američko gospodarstvo na načine koje još ne možemo u potpunosti ni predvidjeti. Ali možemo predvidjeti da su slobodnije ekonomije=prosperitetnije ekonomije.

1. Ovo što si opisao je plaćanje u dolarima. Plaćanje u bitcoinima bi bilo ako država dobije bitcoine. Ne bojim se ja za BitPay niti ijednu privatnu firmu koju je država odabrala da građani baš nju moraju koristiti.

 

2. Kad govoriš o ekonomskim slobodama i stabilnoj ekonomiji misliš na krizu iz 2008., nastalu zbog igranja banaka raznim financijskim instrumentima? Ili na neku drugu iz niza? https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_economic_crises

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
protjeran
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
Visak kaže...

1. Ovo što si opisao je plaćanje u dolarima. Plaćanje u bitcoinima bi bilo ako država dobije bitcoine. Ne bojim se ja za BitPay niti ijednu privatnu firmu koju je država odabrala da građani baš nju moraju koristiti.

 

2. Kad govoriš o ekonomskim slobodama i stabilnoj ekonomiji misliš na krizu iz 2008., nastalu zbog igranja banaka raznim financijskim instrumentima? Ili na neku drugu iz niza? https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_economic_crises

 1. Tehnički gledano, to isto nije plaćanje u dolarima nije jer dolara (kao novčanica) u cijelom procesu isto nema nigdje. Banka prebaci par bajtova s jednog kompjutera na drugi i to je to. Pravno gledano, država naravno dobiva dolare, ali mogućnosti plaćanja za krajnjeg korisnika su raznolikije -> jedan mali korak naprijed za ekonomske slobode u Ohiju.

 

2. Ne vidim kakve veze ekonomska kriza iz 2008. ima s plaćanjem Bitcoinom u Ohiju 2018? Pretpostavljam da jednostavno voliš malo zamutiti temu s "opasnostima kapitalizma"? Ali čak i ta kriza je proporcionalno puno više naštetila hrvatskom gospodarstvu nego američkom. Evo specijalno za tebe jedan kudikamo relevantniji link: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_economic_freedom

Sigurno ćeš odmah uočiti da su ekonomski najslobodnije zemlje u velikoj većini slučajeva ujedno i najrazvijenije. Zato je plaćanje Bitcoinom pozitivna stvar.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
9 godina
neaktivan
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
Vortac kaže...

Domaći kripto-skeptici na aparatima :)

 Da, nešto što može obavljati 3 do 7 transakcija u sekundi i s padajućim i volatilnim kapacitetom mreže koja troši struje kao Austrija samo da bi imali ono što VISA ili American rade s nekoliko servera 

 

Blokchain kao nova i naprednija tehnologija, da, ali kriptovalute ne rješavaju probleme već ustvari dodaju samo nove koji trenutno ni ne postoje. Transakcije su instantne, a VISA i Maestro su prihvaćeni globalno.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
protjeran
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
JozoBozo121 kaže...

 Da, nešto što može obavljati 3 do 7 transakcija u sekundi i s padajućim i volatilnim kapacitetom mreže koja troši struje kao Austrija samo da bi imali ono što VISA ili American rade s nekoliko servera 

 

Blokchain kao nova i naprednija tehnologija, da, ali kriptovalute ne rješavaju probleme već ustvari dodaju samo nove koji trenutno ni ne postoje. Transakcije su instantne, a VISA i Maestro su prihvaćeni globalno.

 Uobičajena zabluda većine kripto-skeptika: misliš da je razvoj kriptovaluta stao 2009. s Bitcoinom jer ne pratiš aktivno razvoj tehnologije, pa pričaš napamet, ravnajući se vjerovatno po Indexu i Jutarnjem.

 

Danas već imaš blockhaine koji obrađuju nekoliko miljuna transakcija u sekundi, s potvrdom transakcije u pola sekunde, dakle superiorno (po tehničkim parametrima) svim kartičarskim kućama koje si naveo. Ti blockchaini se ne baziraju na Proof-of-Worku, već na DPoS-u i troše zanemarivu količinu električne energije (manje od jednog megavat-sata dnevno). Uostalom, nemoj vjerovati meni, uvjeri se sam - na listi najaktivnijih blockchaina, Bitcoin je već danas tek na sedmom mjestu. Kripto-tehnologija grabi naprijed ogromnom brzinom.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
9 godina
neaktivan
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
Vortac kaže...

 Uobičajena zabluda većine kripto-skeptika: misliš da je razvoj kriptovaluta stao 2009. s Bitcoinom jer ne pratiš aktivno razvoj tehnologije, pa pričaš napamet, ravnajući se vjerovatno po Indexu i Jutarnjem.

 Jako dobro znam kakve kriptovalute postoje i koliko transakcija u sekundi mogu obavljati, ali one niti su zastupljene niti će to ikad biti. Zašto? Vrlo jednostavno, danas živimo u kreditnom društvu, a kod kriptovaluta nema sopuštwnog prekoračenja i minusa, stoga odmah gubiš OGROMAN dio klijentele. Kriptovalute eventualno mogu postati alternativa, ali one nisu, niti će u skorom vremenu biti ništa drugo osim digitalnih dionica. 

 

Prednosti realno nema. Dobijem plaću na bankovni račun, odem u dućan, kupim nešto, eventualno na rate čak što ne omogućava nikakva kriptovaluta (još bolje, jedan čas moj kriptovalutni račun vrijedi 5000, a sutra već može 4000, što je s fiat valutama nemoguće), transakcija je instantna, sigurna i nema nikakvih problema. I sad me ti pokušavaš uvjeriti da su kriptovalute bolje od toga. Ajde molite ne pričaj gluposti. Dok god živimo u kreditnom društvu, kriptovalute ne mogu biti ništa osim alternative. A način na koji funkcionira financijski sektor se mijenja sporo i oprezno, desetljećima.

 

Plus, malo pogledaj valute koje su po broju transakcija ispred bitcoina, 5 njih zbrojeno ima vrijednost od jedva milijarde dolara pa razmisli malo...

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 19:47 (JozoBozo121).
16 godina
protjeran
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
JozoBozo121 kaže...

 Jako dobro znam kakve kriptovalute postoje i koliko transakcija u sekundi mogu obavljati, ali one niti su zastupljene niti će to ikad biti. Zašto? Vrlo jednostavno, danas živimo u kreditnom društvu, a kod kriptovaluta nema sopuštwnog prekoračenja i minusa, stoga odmah gubiš OGROMAN dio klijentele. Kriptovalute eventualno mogu postati alternativa, ali one nisu, niti će u skorom vremenu biti ništa drugo osim digitalnih dionica.

Tipično, kad ti je argument o broju transakcija pao u vodu i kad si se osramotio neznanjem, lupio si thumb-down i naglo promijenio ploču. Sad odjedanput više nije problem u broju transakcija, već nemušto trubiš o kreditnom društvu i o "kriptovalutama bez prekoračenja". To je isto netočno, mnogi blockchaini danas dozvoljavaju kredite i pozajmice kroz tzv. smart-contracte, i to sve na puno transparentniji način nego u bankama (vidi primjer s kreditima u CHF koji će se povlačiti po sudovima još godinama). Da se ne ponavljam, o takvim smart-contractima sam više pisao u ovoj temi pa pogledaj malo prije nego opet nešto lupneš.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
9 godina
neaktivan
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
Vortac kaže...

Tipično, kad ti je argument o broju transakcija pao u vodu i kad si se osramotio neznanjem, lupio si thumb-down i naglo promijenio ploču. Sad odjedanput više nije problem u broju transakcija, već nemušto trubiš o kreditnom društvu i o "kriptovalutama bez prekoračenja". To je isto netočno, mnogi blockchaini danas dozvoljavaju kredite i pozajmice kroz tzv. smart-contracte, i to sve na puno transparentniji način nego u bankama (vidi primjer s kreditima u CHF koji će se povlačiti po sudovima još godinama). Da se ne ponavljam, o takvim smart-contractima sam više pisao u ovoj temi pa pogledaj malo prije nego opet nešto lupneš.

 Koji argument je pao u vodu? Je li istina da Bitcoin teoretski može postići 7 transakcija u sekundi? Je. Je li Bitcoin najveća i napoznatija kriptovaluta s više od 50% vrijednosti cjelokupne kripto scene? Je. To što si mi naveo neku ljestvicu na kojoj je bitcoin šesti je totalna glupost jer četiri kriptovalute koje su ispred njega ne vrijede pišljiva boba i vjerojatno će nestati kad Bitcoin počne dalje tonuti i povuče ostale još dublje. Jedina kriptovaluta koja trenutno ima potencijal je Ripple jer je već na dovoljno razvijenoj skali i imaju partnerstva s brojnim tvrtkama i platformama. Ove nakupine bezvrijednih coinova s beskrajnim brojem transakcija nije vrijedno niti spominjati. Thumbs down ne bi dobio da mi nisi kao primjer valuta s većim brojem transakcija naveo četiri kriptovalute koje zbrojeno vrijede milijardu dolara.

 

Banke su transparentne i sve što u bankama dobiješ imaš na papiru. To što ljudi ne čitaju stvari koje potpisuju je njihov problem. Neke banke su čak i upozoravale da krediti u švicarcima nisu dobri i da s razlogom ne mogu dobiti kredit u drugoj valuti. 

 

Smart contract rješava tvoju stranu priče u plaćaju na rate, ali ti ne gledaš sa strane tvrtke. Ti kad platiš nešto karticom na rate banka daje novac instantno tvrtki, i to cijeli iznos, a ti ratama iznos vraćaš banci. Smart contract nije ništa drugo nego automatizirani dogovor koji bi potencijalno svaki mjesec skinuto jednu ratu i uplatio je tvrtki. I to nije ni slično odlasku u minu ili plaćanju na rate. Ali to ne odgovara tvrtkama nikako jer oni ćim prodaju robu moraju knjižiti porez.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 20:14 (JozoBozo121).
16 godina
protjeran
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
JozoBozo121 kaže...

To što si mi naveo neku ljestvicu na kojoj je bitcoin šesti je totalna glupost

 Tebi je očigledno sve novo totalna glupost.

Ako si već toliko fasciniran Bitcoinom, razveselit će te vijest da je već duže vremena u beti tzv. Lightning Network koji će podići broj transakcija u Bitcoin mreži na razinu usporedivu s DPoS mrežama. Tvoje konfuzna nabadanja po minusima, ratama, karticama je suvišno i komentirati jer to su sad već skoro očajnička lupetanja. Ali evo samo da znaš, smart-contractom se - gle čuda - može isprogramirati i plaćanje na rate (što je otprilika razina BASIC programiranja koju sam čak i ja učio u osnovnoj školi). Ali za tebe je to očigledno nešto vrlo komplicirano i ekskluzivno, štoviše plaćanje na rate je po tebi jedna od presudnih stvari koja nedostaje današnjim kriptovalutama. Živa smijurija.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
9 godina
neaktivan
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
Vortac kaže...

Ako si već toliko fasciniran Bitcoinom, razveselit će te vijest da je već duže vremena u beti tzv. Lightning Network koji će podići broj transakcija u Bitcoin mreži na razinu usporedivu s DPoS mrežama. Tvoje konfuzna nabadanja po minusima, ratama, karticama je suvišno i komentirati jer to su sad već skoro očajnička lupetanja. Ali evo samo da znaš, smart-contractom se - gle čuda - može isprogramirati i plaćanje na rate (što je otprilika razina BASIC programiranja koju sam čak i ja učio u osnovnoj školi). Ali za tebe je to očigledno nešto vrlo komplicirano i ekskluzivno, štoviše plaćanje na rate je po tebi jedna od presudnih stvari koja nedostaje današnjim kriptovalutama. Živa smijurija.

 Lijepo sam ti objasnio da to nije plaćanje na rate, a firme pogotovo to neće prihvatiti. Nije to ništa konfuzno. To su osnove današnjeg financijsko sustava. Očajnički ti jedino braniš nedostatke koji su trenutno ogromni u odnosnu na postojeći financijski sustav gdje ja dođem u dućan i kažem dajte mi taj televizor na 6 rata i konstantno najavljuješ revoluciju, koja eto, nije nimalo nliže korisnicima nego je bila prije godinu dvije. 

 

Nije meni ništa novo glupost. Steem ima dobru zamisao, ali jako teško da će zaživjeti zbog nje. Bitshares bi mogao zaživjeti jer ce ga se koristitikao neki sub-coin. Waves će zamrijeti jer primarno služi kao platforma za ICO, a ICO će također splasnuti zbog brojevnih prevara, više nego što je. Ostale isto ne vidim neku posebnost u primjeni zbog koje bi mogao zaživjeti. 

 

Kriptovalute nisu rasle zbog neke njihove rastuće primjene nego zbog lakomih naivaca koji su htjeli lake pare, a kad je to povjerenje u stalni rast nestalo, balon se ispuhao. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
protjeran
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
JozoBozo121 kaže...

 Lijepo sam ti objasnio da to nije plaćanje na rate, a firme pogotovo to neće prihvatiti. Nije to ništa konfuzno. To su osnove današnjeg financijsko sustava. Očajnički ti jedino braniš nedostatke koji su trenutno ogromni u odnosnu na postojeći financijski sustav gdje ja dođem u dućan i kažem dajte mi taj televizor na 6 rata i konstantno najavljuješ revoluciju, koja eto, nije nimalo nliže korisnicima nego je bila prije godinu dvije. 

 

Nije meni ništa novo glupost. Steem ima dobru zamisao, ali jako teško da će zaživjeti zbog nje. Bitshares bi mogao zaživjeti jer ce ga se koristitikao neki sub-coin. Waves će zamrijeti jer primarno služi kao platforma za ICO, a ICO će također splasnuti zbog brojevnih prevara, više nego što je. Ostale isto ne vidim neku posebnost u primjeni zbog koje bi mogao zaživjeti.

 Eto, Jozo je sve lijepo objasnio, skoro bi se moglo reći narodnim riječnikom. Uzalud i broj transakcija i vrijeme transakcija i smart contracti i trgovanje na marginu - daj ti nama prika televizor na Bitshares i šest rata, pa ćemo onda razgovarati :)

Naravno, posve je moguće da na toj razini kriptovalute zaista neće nikad zaživjeti - prika vjerovatno još pati za njemačkom markom, kakav Bitkojn, đava ga odnija.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
8 godina
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
JozoBozo121 kaže...
Vortac kaže...

Ako si već toliko fasciniran Bitcoinom, razveselit će te vijest da je već duže vremena u beti tzv. Lightning Network koji će podići broj transakcija u Bitcoin mreži na razinu usporedivu s DPoS mrežama. Tvoje konfuzna nabadanja po minusima, ratama, karticama je suvišno i komentirati jer to su sad već skoro očajnička lupetanja. Ali evo samo da znaš, smart-contractom se - gle čuda - može isprogramirati i plaćanje na rate (što je otprilika razina BASIC programiranja koju sam čak i ja učio u osnovnoj školi). Ali za tebe je to očigledno nešto vrlo komplicirano i ekskluzivno, štoviše plaćanje na rate je po tebi jedna od presudnih stvari koja nedostaje današnjim kriptovalutama. Živa smijurija.

 Lijepo sam ti objasnio da to nije plaćanje na rate, a firme pogotovo to neće prihvatiti. Nije to ništa konfuzno. To su osnove današnjeg financijsko sustava. Očajnički ti jedino braniš nedostatke koji su trenutno ogromni u odnosnu na postojeći financijski sustav gdje ja dođem u dućan i kažem dajte mi taj televizor na 6 rata i konstantno najavljuješ revoluciju, koja eto, nije nimalo nliže korisnicima nego je bila prije godinu dvije. 

 

Nije meni ništa novo glupost. Steem ima dobru zamisao, ali jako teško da će zaživjeti zbog nje. Bitshares bi mogao zaživjeti jer ce ga se koristitikao neki sub-coin. Waves će zamrijeti jer primarno služi kao platforma za ICO, a ICO će također splasnuti zbog brojevnih prevara, više nego što je. Ostale isto ne vidim neku posebnost u primjeni zbog koje bi mogao zaživjeti. 

 

Kriptovalute nisu rasle zbog neke njihove rastuće primjene nego zbog lakomih naivaca koji su htjeli lake pare, a kad je to povjerenje u stalni rast nestalo, balon se ispuhao. 

 A najbolja fora mi je ako ti netko ukrade wallet (ili naprosto hakira mob- dešavalo se), ili nešto slučajno krivo pošalješ "samo jednu nulu" na iznosu viška - fućkaj se, piši kući propalo. Nema opoziva, čak i ako dokažeš da ti je hakirano, zloporaba itd.
A kriplomanijaci taj "major fail" zovu fićrom - vele, da i onda ti je zbog tog brža transkacija jer se ne mora čekati verifikacija, nema opoziva itd. 
A ovo sa Lightning Networkom je već smijurija. Drkaju na to već skoro godinu dana, "evo tu je, samo što nije, pa će ti vi vidjeti kome ćete bušiti loptu". Bivši BTC svetac a sad im omraženi Roger Ver je lijepo rekao da ovakav sustav kako je zamišljen nema budućnosti (presporo, preskupo, preglupo). A sad se odriču svetih fundamenata koje im je mitsko biće Satoshi zacrtao, više ništa nije sveto:
"Proof-of-Work" u koji su se zaklinjali kao genijalnu inovaciju više nije bitan.  Minerski monopoli za koje se prije tvrdilo da su fundamentalno nemogući, sad više nisu bitni. Centralizacija i monopol (čitaj manipulacija) čitavog prometa preko 3-4 globalne "mjenjačnice" su sad nebitne stvari. Mt. Gox se nije desio...
Najbolji su mi "hodleri" koji vele: ako svi otpadnu, ja ću upogoniti svoje stare mining-mašine i sam zarađivati... na čemu, na zraku? Genijalna logika: ako nema transakcija, nikome se ne isplati "rudariti", ali on će zarađivati kopajući nos virtualno. Još gluplje od "McAfee Prpić sindroma" (ti barem znaju kako su zavaljali ljude, makar su i sebe).

9 godina
neaktivan
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
Vortac kaže...

 Eto, Jozo je sve lijepo objasnio, skoro bi se moglo reći narodnim riječnikom. Uzalud i broj transakcija i vrijeme transakcija i smart contracti i trgovanje na marginu - daj ti nama prika televizor na Bitshares i šest rata, pa ćemo onda razgovarati :)

Naravno, posve je moguće da na toj razini kriptovalute zaista neće nikad zaživjeti - prika vjerovatno još pati za njemačkom markom, kakav Bitkojn, đava ga odnija.

 Ja ne pamtim Njemačku marku, a bome niti hrvatski dinar, kad sam se rodio već je bila kuna. A to što ti banaliziraš stvari pokazuješ da nemaš pojma o tome kako stvari funkcioniraju s obje strane ogledala. Suviše banaliziraš stvari i misliš da se sve treba moći jednostavno bjesniti. 

 

Ja tebi konstruktivno pobijam argumente dok se ti spuštaš u raspravu i vrijeđaš ad hominem što je krajnje jadno, pogotovo zato jer niti sam star (osim ako ti godine brojiš po cryptu, onda sam starac jer imam dvadesetak godina) niti sam neobrazovan, niti sam neki seljober s kamenjara (a niti bi itko zbog toga trebao vrijeđati nekoga), a upoznao sam ljude koji nisu obrazovani ali imaju toliko soli u glavi da ne vrijeđaju čovjeka kao takvog što se za tebe ne može reći, niti koristim neke znanstvene pojmove već sam sve objasnio vrlo jednostavno, ali ti nemaš odgovor na konstruktivno postavljene argumente vezano uz važne probleme koji se trebaju premostiti daleko prije ikakve masovnije komercijalizacije pa ih jednostavno odlučuješ igrnorirati i spuštaš se na osobnu razinu. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 22:48 (JozoBozo121).
16 godina
protjeran
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
JozoBozo121 kaže...

 Suviše banaliziraš stvari i misliš da se sve treba moći jednostavno bjesniti.

 Oprosti, na ovo stvarno nemam odgovor, niti razumijem što si htio reći (a vjerovatno ni ti).

 

Što se tiče "prike" nisam mislio na tebe. Činjenica jest da ima ljudi koji nikad neće prihvatiti kriptovalute i kojima je već i Internet bankarstvo znanstvena fantastika. Takvi ljudi za kupovinu televizora sigurno neće koristiti ni Bitcoin, ni Bitshares. Uostalom, ti moje argumente nazivaš totalnim glupostima, a tu sad cviliš ad hominem jer sam ja spomenuo priku? Nešto smo osjetljivi?

 

Inače, tvoje poznavanje kriptovaluta je očigledno vrlo skromno. Izrazi poput sub-coin su teška besmislica, ali ti valjda misliš da ćeš ispasti nekakav stručnjak ako lupneš tako nešto? Da ne govorimo da je po tebi Waves "platforma za ICO". Smijurija. Itekako je vidljivo da se tvoje poznavanje kriptovaluta svodi na par elementarnih podataka o Bitcoinu i nešto malo hypea kojeg si pročitao oko Ripplea. U kripto vjerovatno nisi uložio ni kune, nemaš instaliran nijedan wallet, niti si aktivan u bilo kojoj kripto-zajednici, niti imaš bilo kakav kripto-račun, na bilo kojoj kripto-platformi. S takvim backgroundom, nije ni čudo da ti se argumentacija svodi na "a gdje je plaćanje u ratama" i "kripto ne valja jer nema dopušteno prekoračenje". Šta reći više.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
16 godina
neaktivan
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
Vortac kaže...
Visak kaže...

1. Ovo što si opisao je plaćanje u dolarima. Plaćanje u bitcoinima bi bilo ako država dobije bitcoine. Ne bojim se ja za BitPay niti ijednu privatnu firmu koju je država odabrala da građani baš nju moraju koristiti.

 

2. Kad govoriš o ekonomskim slobodama i stabilnoj ekonomiji misliš na krizu iz 2008., nastalu zbog igranja banaka raznim financijskim instrumentima? Ili na neku drugu iz niza? https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_economic_crises

 1. Tehnički gledano, to isto nije plaćanje u dolarima nije jer dolara (kao novčanica) u cijelom procesu isto nema nigdje. Banka prebaci par bajtova s jednog kompjutera na drugi i to je to. Pravno gledano, država naravno dobiva dolare, ali mogućnosti plaćanja za krajnjeg korisnika su raznolikije -> jedan mali korak naprijed za ekonomske slobode u Ohiju.

 

2. Ne vidim kakve veze ekonomska kriza iz 2008. ima s plaćanjem Bitcoinom u Ohiju 2018? Pretpostavljam da jednostavno voliš malo zamutiti temu s "opasnostima kapitalizma"? Ali čak i ta kriza je proporcionalno puno više naštetila hrvatskom gospodarstvu nego američkom. Evo specijalno za tebe jedan kudikamo relevantniji link: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_economic_freedom

Sigurno ćeš odmah uočiti da su ekonomski najslobodnije zemlje u velikoj većini slučajeva ujedno i najrazvijenije. Zato je plaćanje Bitcoinom pozitivna stvar.

 To je plaćanje u dolarima, ili ako baš hoćeš ono što definitivno nije je plaćanje u bitcoinima. Isto tako državi Ohio ja mogu platit porez u kunama, samo prije nego što platim u kunama mi netko kune mora mora prebacit u dolare i proslijedit to državi Ohio. Što u koačnici definitivno ne znači da je država Ohio uvela plaćanje poreza u kunama. Članak i priča gdje članka i priče nema.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 0:25 (BlackDog22).
16 godina
protjeran
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
BlackDog22 kaže...

 To je plaćanje u dolarima, ili ako baš hoćeš ono što definitivno nije je plaćanje u bitcoinima. Isto tako državi Ohio ja mogu platit porez u kunama, samo prije nego što platim u kunama mi netko kune mora mora prebacit u dolare i proslijedit to državi Ohio. Što u koačnici definitivno ne znači da je država Ohio uvela plaćanje poreza u kunama. Članak i priča gdje članka i priče nema.

 Apsolutno si u pravu, ti već sada možeš platiti porez u Ohiju s kunama! Banka će tvoje kune prvo promijeniti u dolare, a onda ih proslijediti američkoj banci preko Atlantika. Oderat ćete prvo na tečaju, a pogotovo na proviziji za međunarodni transfer novca putem SWIFT mreže i cijela procedura će vjerovatno potrajati nekoliko dana. U usporedbi s time, 15-tak minuta i 1% na BitPayu se čini kao super deal. Zato je, s aspekta američkog poreznog obveznika u Hrvatskoj, plaćanje Bitcoinom posebno super stvar, dobro si to uočio.

 

Problem je u tome što većina kripto-skeptika razmišlja ograničeno, u okviru zero-sum game paradigme. Po njima, da bi Bitcoin uspio, dolar definitivno mora propasti ili barem u velikoj većini slučajeva biti zamijenjen s Bitcoinom. To je nerealna fiks-ideja koja odražava posvemašnje nerazumijevanje i fiat novca i kriptovaluta. Ni kreditne kartice nisu posve istisnule gotovinu, a ni gotovina nije posve istisnula trampu, pa opet nitko ne tvrdi da "Mastercard nije uspio". Bitcoin je samo nadogradnja na postojeći financijski sustav i sve razvijene zemlje su to već odavno prepoznale. Ali u socijalističkim zemljama poput Hrvatske, zero-sum game je i dalje jedna od glavnih paradigmi jer je bilo kakvo stvaranje nove vrijednosti gotovo nemoguće, zbog prevelikog upliva države, politike i korupcije. Tako da Hrvati i dalje uglavnom rezoniraju "da Bitcoin uspije, drugi moraju propasti" jer dok nekom ne smrkne drugom ne svane. Takvo razmišljanje je itekako vidljivo i u ovoj diskusiji, nažalost.

 

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
8 godina
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
Vortac kaže...
BlackDog22 kaže...

 To je plaćanje u dolarima, ili ako baš hoćeš ono što definitivno nije je plaćanje u bitcoinima. Isto tako državi Ohio ja mogu platit porez u kunama, samo prije nego što platim u kunama mi netko kune mora mora prebacit u dolare i proslijedit to državi Ohio. Što u koačnici definitivno ne znači da je država Ohio uvela plaćanje poreza u kunama. Članak i priča gdje članka i priče nema.

 Apsolutno si u pravu, ti već sada možeš platiti porez u Ohiju s kunama! Banka će tvoje kune prvo promijeniti u dolare, a onda ih proslijediti američkoj banci preko Atlantika. Oderat ćete prvo na tečaju, a pogotovo na proviziji za međunarodni transfer novca putem SWIFT mreže i cijela procedura će vjerovatno potrajati nekoliko dana. U usporedbi s time, 15-tak minuta i 1% na BitPayu se čini kao super deal. Zato je, s aspekta američkog poreznog obveznika u Hrvatskoj, plaćanje Bitcoinom posebno super stvar, dobro si to uočio.

 

Problem je u tome što većina kripto-skeptika razmišlja ograničeno, u okviru zero-sum game paradigme. Po njima, da bi Bitcoin uspio, dolar definitivno mora propasti ili barem u velikoj većini slučajeva biti zamijenjen s Bitcoinom. To je nerealna fiks-ideja koja odražava posvemašnje nerazumijevanje i fiat novca i kriptovaluta. Ni kreditne kartice nisu posve istisnule gotovinu, a ni gotovina nije posve istisnula trampu, pa opet nitko ne tvrdi da "Mastercard nije uspio". Bitcoin je samo nadogradnja na postojeći financijski sustav i sve razvijene zemlje su to već odavno prepoznale. Ali u socijalističkim zemljama poput Hrvatske, zero-sum game je i dalje jedna od glavnih paradigmi jer je bilo kakvo stvaranje nove vrijednosti gotovo nemoguće, zbog prevelikog upliva države, politike i korupcije. Tako da Hrvati i dalje uglavnom rezoniraju "da Bitcoin uspije, drugi moraju propasti" jer dok nekom ne smrkne drugom ne svane. Takvo razmišljanje je itekako vidljivo i u ovoj diskusiji, nažalost.

 

 
A jel ga ti trubiš...
"zero-sum game paradigma" pa još upravo ti iščitavaš bilo "socijalističke zemlje Hrvatske". 

Oklen ti uopće ideja da prosječni Hrvat smatra da je aspiracija BTC da postane supstitut fiatu?
Riječ je o puno banalnijoj stvari imho, a to je da je čak i u zemlji gdje je more bistrije od ljudi postoji iskustvo sličnih prijevara desetljećima unatrag (odn. svijest o toj  devijaciji). Od različitih happy-linea, time-sharing apartmana do svih mogučih piramidalnih "mrežnih marketinga". O "zaradama" na klađenju,  "dojavama" i "sistemima kako prevariti sistem" odn. "biti pametniji od sistema" uopće da ne pričamo. Čak je i jedan Toni Milun (dakle školovani matematičar) uporno tvrdio da su svi ostali blesavi a on pametan pa godinama pokušao biti pametniji od utvrđenog kladioničarskog sistema i onog što mnogi "prosječni Hrvat" zna: u kladionici dobivaju oni koji organiziraju klađenje, a ne "igrači". Je li tu riječ o žrtvama šibicarenja, klađenja ili BTChodlerima / shorterima irelevantno je. Znači, Milun je (bio?) uglavnom poput tebe - ne moraš biti glup a da popušiš spiku i navučeš se. I sad se ti tu tvrdoglaviš a mi smo "socijalistički izdanci", jelte.

Jedini razlog zašto si ovu "paradigmatičnu" sintagmu uopće upotrijebio jest PR pumpanje "sofisticirano tehnološkog aspekta iza (šatro) tehnologije tehnologije 21. stoljeća koje mi obični smrtnici ne možemo razumijeti". U relanosti, sofisticirana je samo bezobraština strategije autora ove sheme kojom su napravili superinfekciju pušioničara globalno.

Kako li samo trpaš "to the moon", "hodl", "lambo" i ostale priglupe a dominirajuće kripto doskočice u tvoju paradigmatičnu mudroslovnu viziju kriptovaluta? De mi to etimološki i semiotički objasni.

Sa Ohiom je stvar jednostavna: uređena kapitalistička država ima imperativ naplate poreza - logično. One kojima je to kritično (a kao što je Ajar naveo, Ohio nije California), kritično problemu i pristupaju. Budi bez brige da će kurs / provizije za uplatu poreza putem kriptoa, ako se to uopće i realizira, biti takve da ljudi neće biti stimulirani da koriste ovu apsurdno rizičnu kopiju digitalnog novca.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 13:22 (Zechina).
8 godina
offline
SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u saveznoj d

Vidio Ohio Nevadu (Las Vegas) pa i on digo nogu.
Teška vremena iziskuju teške mjere (skraćeno: o tempora, o mores).
Trumpologija na najjače.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u saveznoj d

Boli briga Amerikance kako će prijaviti porez kad im je Trump do sada smanjio iste za 20%, a planira dodatnih 10% iduće godine. Za srednju klasu, ne za bogatune. Izvor

 

Usporedite ovo s nakaradnom Plenkovićevom poreznom reformom. Upravo obrnuto. Velikoj većini mizeran dobitak, a sebi i svojima šakom i kapom. Očito je to razlika između ozloglašenog populiste i obožavanog globaliste.

Platon: Vidiš ona tri čobana tamo na brdu? E, dok god oni budu mogli nadglasiti mene i Sokrata, ja neću vjerovati u demokraciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u saveznoj d

Kolega @Vortac, koliko si proizvoda i usluga platio kriptovalutama u zadnjih mjesec dana ?

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
@jura
Nemoj lagati ovaj napaćeni narod. Porezna reforma je malo šira od ovoga na tvom linku (a i tamo postoci idu od 20 do čak negativnog), pa su ukupni efekti povoljni prvenstveno za bogate. Uz enormno povećanje javnog duga. Dakle bogati su dobili veće olakšice i one su trajne, dok su srednjoj klasi privremene i manje, a svi su više dužni. Superhikova pravda.

The law cuts corporate tax rates permanently and individual tax rates temporarily. It permanently removes the individual mandate, a key provision of the Affordable Care Act, which is likely to raise insurance premiums and significantly reduce the number of people with coverage. The highest earners are expected to benefit most from the law, while the lowest earners may actually pay more in taxes once most individual tax provisions expire after 2025.

Read more: Trump's Tax Reform Plan Explained | Investopedia https://www.investopedia.com/taxes/trumps-tax-reform-plan-explained/#ixzz5Y4F4lVob
Follow us: Investopedia on Facebook
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
protjeran
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
Glavas_ZG kaže...

Kolega @Vortac, koliko si proizvoda i usluga platio kriptovalutama u zadnjih mjesec dana ?

Proizvoda nula, ali prekjučer je na Bitshares mreži stupio na snagu global settlement za sve dugove u BitUSD. Platio sam po margin callu 1.1 milijun BTS za dug od 60k BitUSD. Da li se to računa kao usluga? BitUSD je inače 'ekvivalent' USD-a na Bitshares mreži.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
14 godina
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
Vortac kaže...
Glavas_ZG kaže...

Kolega @Vortac, koliko si proizvoda i usluga platio kriptovalutama u zadnjih mjesec dana ?

Proizvoda nula, ali prekjučer je na Bitshares mreži stupio na snagu global settlement za sve dugove u BitUSD. Platio sam po margin callu 1.1 milijun BTS za dug od 60k BitUSD. Da li se to računa kao usluga? BitUSD je inače 'ekvivalent' USD-a na Bitshares mreži.

 čekaj, kao leverage za raspolaganje jednom kriptovalutom imao si kolateral u drugoj kriptovaluti i sad je poravnanje duga nekakva usluga?! Daj pojasni malo.
Meni neznalici to zvuči kao da na pitanje što si konkretno kupio novcem iz igre monopoly odgovoriš "kupio sam 3 kućice za polje Monte Carlo".

16 godina
protjeran
offline
Re: SAD: plaćanje poreza bitcoinom uskoro u savezn
jozef kaže...

 čekaj, kao leverage za raspolaganje jednom kriptovalutom imao si kolateral u drugoj kriptovaluti i sad je poravnanje duga nekakva usluga?! Daj pojasni malo.
Meni neznalici to zvuči kao da na pitanje što si konkretno kupio novcem iz igre monopoly odgovoriš "kupio sam 3 kućice za polje Monte Carlo".

 Nemoj tako, ima ovdje diskutanata koji smatraju da je posuđivanje u kriptovalutama presudno za uspjeh istih. A i većina je fascinirana američkim dolarom kojeg kriptovalute pošto-poto trebaju istisnuti u svakodnevnoj upotrebi. A u mojoj priči imaš kombinaciju oba dva čimbenika: posuđivanje + smart contract vezan uz dolar! U financijskom svijetu se to obično smatra uslugom, čak i proizvodom - sve banke danas govore uglavnom o "financijskim proizvodima". Ali ja sam svjestan da su kriteriji na BUG forumu puno viši.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice