Rimac Automobili otvorili proizvodni pogon u Velik

poruka: 102
|
čitano: 23.959
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rimac Automobili otvorili proizvodni pogon u Velik".
3 godine
neaktivan
offline
Rimac Automobili otvorili proizvodni pogon u Velik

Na kraju bu ispao kao hrvatska inačica Elizabeth Holmes. :D

 

 

I opet ne želim napadati tipa jer ne znam sve detalje, ali firma je možda i (u početku bila) paravan za pranje novca. Sin ima skupi hobi, stari iskoristi priliku - mislim da su kupci onih prototipova anonimni i nije o njima baš htio puno razgovarati za novine.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rimac Automobili otvorili proizvodni pogon u V
Nadimak.je.ime kaže...

Na kraju bu ispao kao hrvatska inačica Elizabeth Holmes. :D

 

 

I opet ne želim napadati tipa jer ne znam sve detalje, ali firma je možda i (u početku bila) paravan za pranje novca. Sin ima skupi hobi, stari iskoristi priliku - mislim da su kupci onih prototipova anonimni i nije o njima baš htio puno razgovarati za novine.

Elizabeth Holmes je druga prica. Zena je mentalno poremecena i riskirala zivote 500000 ljudi, dok je sebi u glavi brijala da je bolja od Steve Jobsa. Ali oboje su antipaticni sta je je.

 

Uglavnom, on ima te koncept automobile koji su vozni i mogu se kupiti (i jako malo ih se ocito na kraju proda/izradi), medutim on kroz njih prezentira svoje baterije, powertrain itd.

 

Da li je u vrhu supply lanca za vecinu firmi? Iz ovoga sto sam citao po Capital IQ, Bloombergu itd. ipak ne kako on tvrdi. Ima dobre proizvode medutim tu se jos ne razmislja o velikoj serijskoj proizvodnji, a R&D za elektricne aute je vec odavno outsourcean i zbog toga postoje velike investicije Porschea i sl. firmi (jer to rade svake godine). Kao sto su investirali u Rimac, investirali su i u hrpu drugih.

 

Rimac sad ima po meni ozbiljan problem koji je makroekonomskog oblika. Do 2024. se ne ocekuje povratak potraznje za novim vozilima, pogotovo ne elektricnim i supercarovima. Mozda ima nekakav backlog (kojeg je tesko vidjet kad je privatna firma) za koje mu je ugovorima isplacen novac unaprijed, no cim su Hyundai i Porsche investirali tako da su kupovali udio firme onda sumnjam da su radili bilo kakav backlog.

 

Valuacije u njegovom prostoru (e.g. Tesla) su iznimno napuhane i drze support na najmanjim greskama iz Mercedesa (EQ), VW, BMWa itd. Tu se radi o kultovima, investiranju na iznimno nerealna buduca ocekivanja i ostavlja jako prostora za short squeeze. Medutim po meni ce to jednom puknut.

 

Tesla je npr. od sinoc postala navrijednija auto kompanija na svijetu i presisala Toyotu. Od dionica koje su ostale Musku i growth equity firmama iz 2010. bi zapravo mogli i kupit VW u ovom trenutku (iako je to iznimno nerealno, moguce je). Takvo nesto ima smisla da Tesla ima odreden plan prodaje i kontrole na svjetskoj razini gdje bi mogli za 10ak godina ostavit revenue i profit margin kojeg imaju VW, Toyota...U ovakvoj klimi zbog COVIDa to je sigurno poljuljano a trzista to (jos) ne pokazuju.

 

 

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Rimac Automobili otvorili proizvodni pogon u V
Mitch kaže...
Nadimak.je.ime kaže...

Na kraju bu ispao kao hrvatska inačica Elizabeth Holmes. :D

 

 

I opet ne želim napadati tipa jer ne znam sve detalje, ali firma je možda i (u početku bila) paravan za pranje novca. Sin ima skupi hobi, stari iskoristi priliku - mislim da su kupci onih prototipova anonimni i nije o njima baš htio puno razgovarati za novine.

Elizabeth Holmes je druga prica. Zena je mentalno poremecena i riskirala zivote 500000 ljudi, dok je sebi u glavi brijala da je bolja od Steve Jobsa. Ali oboje su antipaticni sta je je.

 

Uglavnom, on ima te koncept automobile koji su vozni i mogu se kupiti (i jako malo ih se ocito na kraju proda/izradi), medutim on kroz njih prezentira svoje baterije, powertrain itd.

 

Da li je u vrhu supply lanca za vecinu firmi? Iz ovoga sto sam citao po Capital IQ, Bloombergu itd. ipak ne kako on tvrdi. Ima dobre proizvode medutim tu se jos ne razmislja o velikoj serijskoj proizvodnji, a R&D za elektricne aute je vec odavno outsourcean i zbog toga postoje velike investicije Porschea i sl. firmi (jer to rade svake godine). Kao sto su investirali u Rimac, investirali su i u hrpu drugih.

 

Rimac sad ima po meni ozbiljan problem koji je makroekonomskog oblika. Do 2024. se ne ocekuje povratak potraznje za novim vozilima, pogotovo ne elektricnim i supercarovima. Mozda ima nekakav backlog (kojeg je tesko vidjet kad je privatna firma) za koje mu je ugovorima isplacen novac unaprijed, no cim su Hyundai i Porsche investirali tako da su kupovali udio firme onda sumnjam da su radili bilo kakav backlog.

 

Valuacije u njegovom prostoru (e.g. Tesla) su iznimno napuhane i drze support na najmanjim greskama iz Mercedesa (EQ), VW, BMWa itd. Tu se radi o kultovima, investiranju na iznimno nerealna buduca ocekivanja i ostavlja jako prostora za short squeeze. Medutim po meni ce to jednom puknut.

 

Tesla je npr. od sinoc postala navrijednija auto kompanija na svijetu i presisala Toyotu. Od dionica koje su ostale Musku i growth equity firmama iz 2010. bi zapravo mogli i kupit VW u ovom trenutku (iako je to iznimno nerealno, moguce je). Takvo nesto ima smisla da Tesla ima odreden plan prodaje i kontrole na svjetskoj razini gdje bi mogli za 10ak godina ostavit revenue i profit margin kojeg imaju VW, Toyota...U ovakvoj klimi zbog COVIDa to je sigurno poljuljano a trzista to (jos) ne pokazuju.

 

 

 

"Prezentacija" vlastitih proizvoda je isto mitomanija jer do sada nema niti jedan proizvod koji je završio u serijskoj proizvodnji.

Ovo je prezentacija "mehaničarskih" usluga ala Pimp My Ride, kakve smo gledali na televiziji.

Može složiti električni automobil ili preraditi ga da bude električni, od toga firma živi.

 

Akropović samo na auspusima zaradi 15 puta više od Rimca i ima jedanput više zaposlenih, to je serijski proizvod, a gdje bi tek onda Rimac bio da proizvodi sve to što navodno proizvodi, radilo bi se o milijardama kuna prihoda.

 

 

 

 

 

12 godina
offline
Rimac Automobili otvorili proizvodni pogon u Velik

Zar je serijska proizvodnja jedini oblik proizvodnje?

I kolika mora biti serja, jer su neki Rimac proizvodi već odavno u supersportskim autima. Mislim da je i bicikl proizveden u već dovoljno primjeraka da bi se to smatralo serijom.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Rimac Automobili otvorili proizvodni pogon u Velik

Postoji i paralelna, linijska, papralelno-linijska, i mnogi drugi oblici proizvodnje.

Ovo kod Rimca nije serijska ni paralelna, nego slijedna proizvodnja - kad proizvedu jedan produkt,

onda tek krecu na proizvodnju drugog produkta. A kako prvi nikad nije gotov... zna se, zayebancija i pranje para.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rimac Automobili otvorili proizvodni pogon u V
neutrino kaže...
BlueMax kaže...
MrBlc kaže...
Ja jesam za pravnu državu, ali to ne znači da se moram odreći kritike onih slučajeva u kojima je očito da ista ne funkcionira - hrpa gospodarskog kriminala koja je otišla u zastaru, razne sinkope i druge presude su rak rana hrvatskog društva.

Sad reci iskreno, ako se suzdržimo od kritike takvih slučajeva jer želimo pravnu državu, zar stvarno misliš da ćemo istu postići lijepim željama.

 Očito? U detalje si pratio slučaj ili to tvrdiš jer je činjenica da je Hrvatska oplačkana a sudstvo korumpirano i nefunkcionalno? Znači sutra mene netko optuži za utaju poreza i ja sam automatski kriv zato jer je hrvatsko pravosuđe oslobodilo mnoge lopove?

Ja se ne suzdržavam kritika vlasti i sustava. Suzdržavam se samo nazivati lopovom nekoga kome nije dokazana krivica. Da podrobnije uđem u "slučaj Rimac" tj. u njegov sudski spis, onda bi kritizirao ono što (ako) u tom procesu nije napravljeno po zakonu ili eventualne tehničke propuste zbog kojih većina takvih suđenja pada u vodu.

 

Konkretno, ti tvrdiš da je kriminalna radnja koja uključuje 333 milijuna kuna nepostojeća? Podmetanje, jal i kako to već ide. Ja li tako?

 

Vezano direktno uz Rimca, on kroz plaćene članke plasira jedne brojeve o svom poslovanju, dok su službeni bitno lošiji. I to od prosječne netto plaće, pa na dalje. Osobno poznam ljude koji su kod njega trebali započeti radni odnos. Dobili su ugovor o radu koji je dijelom bio ilegalan, a dijelom lihvarski. Da ja to napravim, siguran sam da bi bio sankcioniran.

 Nije mu dokazano. U Hrvatskoj ej... Al zato je vani morao vratiti mrknuto do zadnjeg centa.

 

According to CroJustice Department, logika je ovakva 

-Mamić - nevin

-Todorić-nevin (potomstvo mu još vodi Pelaić security)

-Rimac-nevin

-Sanader-nevin

 

 

Dakle ako kradeš po šupljem zakonu i kradeš milijarde/ubijaš generacije, ti si uspješan čovjek. Ako pređeš preko crvenog ili ukradeš fetu salame onda si kriminalac za prosječnog hrvatskog "ćovijeka". Naravno, zato što su te uhvatili.

 

 

 

razor23 kaže...
Mitch kaže...
Nadimak.je.ime kaže...

Na kraju bu ispao kao hrvatska inačica Elizabeth Holmes. :D

 

 

I opet ne želim napadati tipa jer ne znam sve detalje, ali firma je možda i (u početku bila) paravan za pranje novca. Sin ima skupi hobi, stari iskoristi priliku - mislim da su kupci onih prototipova anonimni i nije o njima baš htio puno razgovarati za novine.

Elizabeth Holmes je druga prica. Zena je mentalno poremecena i riskirala zivote 500000 ljudi, dok je sebi u glavi brijala da je bolja od Steve Jobsa. Ali oboje su antipaticni sta je je.

 

Uglavnom, on ima te koncept automobile koji su vozni i mogu se kupiti (i jako malo ih se ocito na kraju proda/izradi), medutim on kroz njih prezentira svoje baterije, powertrain itd.

 

Da li je u vrhu supply lanca za vecinu firmi? Iz ovoga sto sam citao po Capital IQ, Bloombergu itd. ipak ne kako on tvrdi. Ima dobre proizvode medutim tu se jos ne razmislja o velikoj serijskoj proizvodnji, a R&D za elektricne aute je vec odavno outsourcean i zbog toga postoje velike investicije Porschea i sl. firmi (jer to rade svake godine). Kao sto su investirali u Rimac, investirali su i u hrpu drugih.

 

Rimac sad ima po meni ozbiljan problem koji je makroekonomskog oblika. Do 2024. se ne ocekuje povratak potraznje za novim vozilima, pogotovo ne elektricnim i supercarovima. Mozda ima nekakav backlog (kojeg je tesko vidjet kad je privatna firma) za koje mu je ugovorima isplacen novac unaprijed, no cim su Hyundai i Porsche investirali tako da su kupovali udio firme onda sumnjam da su radili bilo kakav backlog.

 

Valuacije u njegovom prostoru (e.g. Tesla) su iznimno napuhane i drze support na najmanjim greskama iz Mercedesa (EQ), VW, BMWa itd. Tu se radi o kultovima, investiranju na iznimno nerealna buduca ocekivanja i ostavlja jako prostora za short squeeze. Medutim po meni ce to jednom puknut.

 

Tesla je npr. od sinoc postala navrijednija auto kompanija na svijetu i presisala Toyotu. Od dionica koje su ostale Musku i growth equity firmama iz 2010. bi zapravo mogli i kupit VW u ovom trenutku (iako je to iznimno nerealno, moguce je). Takvo nesto ima smisla da Tesla ima odreden plan prodaje i kontrole na svjetskoj razini gdje bi mogli za 10ak godina ostavit revenue i profit margin kojeg imaju VW, Toyota...U ovakvoj klimi zbog COVIDa to je sigurno poljuljano a trzista to (jos) ne pokazuju.

 

 

 

"Prezentacija" vlastitih proizvoda je isto mitomanija jer do sada nema niti jedan proizvod koji je završio u serijskoj proizvodnji.

Ovo je prezentacija "mehaničarskih" usluga ala Pimp My Ride, kakve smo gledali na televiziji.

Može složiti električni automobil ili preraditi ga da bude električni, od toga firma živi.

 

Akropović samo na auspusima zaradi 15 puta više od Rimca i ima jedanput više zaposlenih, to je serijski proizvod, a gdje bi tek onda Rimac bio da proizvodi sve to što navodno proizvodi, radilo bi se o milijardama kuna prihoda.

 

 

 

 

 

 To isto. Kad vidim ove fake slike inžInjera kako kao nešto sklapaju, zaboli me stomak od smija.

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 15:44 (DarthMarkus).
13 godina
offline
Re: Rimac Automobili otvorili proizvodni pogon u V
Čitatelj kaže...

Postoji i paralelna, linijska, papralelno-linijska, i mnogi drugi oblici proizvodnje.

Ovo kod Rimca nije serijska ni paralelna, nego slijedna proizvodnja - kad proizvedu jedan produkt,

onda tek krecu na proizvodnju drugog produkta. A kako prvi nikad nije gotov... zna se, zayebancija i pranje para.

  Da je paralelna proizvodnja onda bi imao boxeve za svaki auto. S obzirom da je iznad svake dizalice stavio što misli ugrađivati na toj stanici (baterije i kočnice, sjedala i interijere i sl) onda ima klasičnu maloserijsku proizvodnju (linijsku). Nedostaju mu tzv. saonice na kojima se slaže auto i pomiče od stanice do stanice, s tim ako zapne u određenoj fazi (nedostaje dio, treba demonitrati i ponovno monitrati i sl.), to vozilo izvlači iz linije da ostala ne čekaju.

 

Inače na videu i slikama  su najmanji problem vozila . Na jednoj fotografiji je dovukao 7 vozila u različitim fazama izrade. Samo što ovo liči na PR, jer je puno obećavano vezano za maloserijsku proizvodnju a ništa. Pa tvrdio je da ima stotine vozila u rezervacijama poslije predstavljanja vozila prije par godina. I da to mora poizvesti u slijedeće dvije godine. Preveliki su novci uloženi u Rimac da bi on to trošio na plaće cca 500 zaposlenika. Uz pretopstavku da mu je prosječni bruto 2.000 eur/zaposleniku. Za plaće mu treba cca 1 Meur mjesečno. Samo za to treba prodati bar 3 vozila mjesečno (i materijal nešto košta). Jedino ako ekipa prodaje mjesečno projekata od milijun eura, što mi je zvuči fantastično.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Rimac Automobili otvorili proizvodni pogon u V
Pošto traže inženjera pakiranja, mislim da misle ozbiljno 🤣
6 godina
neaktivan
offline
Rimac Automobili otvorili proizvodni pogon u Velik
BlueMax kaže...

1) To što ja mislim da je kriv, to pravnoj državi ne treba ništa značiti. 2) Nevinog (po zakonu) čovjeka ne možemo tretirati ko lopova.

3) A ako umjesto pravne države želiš poštenu državu onda ti je najbolje odmah se objesiti jer to nećeš doživjeti.

 

 

1) A zašto bi nama odluka takozvane pravne države trebala bit od značaja? Zašto bi imali povjerenja u ovakvu državu kakva je? Živimo li u istoj državi, di ti vidiš tu pravdu?

 

2) Ma da, po kakvom zakonu? Nebi išlo.

 

3) Svakome je dosta malo kad nema više?

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Rimac Automobili otvorili proizvodni pogon u V

@festus

1) Zato kaj je alternativa daleko pogubnija za veliku većinu populacije. U toj alternativi bi onaj tko je sad jadan i nemoćan bio još jadniji i nemoćniji te nebi imao resurse da si organizira obranu obitelji, liječenje, školovanje, a i prehrana bi mogla postati problem...

2) Pa to kaže zakon o kaznenom postupku u svom trećem članku ( https://www.zakon.hr/z/174/Zakon-o-kaznenom-postupku )

3) Zato što zakon nije pisao neki altruistični robot ili algoritam. Zakone donose većinom glasova ljudi puni mana i vrlina, pod utjecajem gomile lobista, prijatelja, rodbine, obitelji, ucjenjivača... Zakon je produkt raznih silnica koje su djelovale u vrijeme njegovog pisanja i izglasavanja. I podložan je stalnoj promjeni , nekad nagore a nekad nabolje ( ovisno sa čijeg stajališta )...

12 godina
offline
Re: Rimac Automobili otvorili proizvodni pogon u V
bunker kaže...

@festus

1) Zato kaj je alternativa daleko pogubnija za veliku većinu populacije. U toj alternativi bi onaj tko je sad jadan i nemoćan bio još jadniji i nemoćniji te nebi imao resurse da si organizira obranu obitelji, liječenje, školovanje, a i prehrana bi mogla postati problem...

2) Pa to kaže zakon o kaznenom postupku u svom trećem članku ( https://www.zakon.hr/z/174/Zakon-o-kaznenom-postupku )

3) Zato što zakon nije pisao neki altruistični robot ili algoritam. Zakone donose većinom glasova ljudi puni mana i vrlina, pod utjecajem gomile lobista, prijatelja, rodbine, obitelji, ucjenjivača... Zakon je produkt raznih silnica koje su djelovale u vrijeme njegovog pisanja i izglasavanja. I podložan je stalnoj promjeni , nekad nagore a nekad nabolje ( ovisno sa čijeg stajališta )...

 Čemu trošiti vrijeme na nekoga kome smeta nečije kršenje zakona i to bi rješavao kršenjem zakona?

16 godina
offline
Rimac Automobili otvorili proizvodni pogon u Velik

Čisto da stavim link samo, Top Gear provozao C_Two -

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice