Putovanja zrakoplovom navodno traju i do 35 minuta

poruka: 16
|
čitano: 5.720
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Putovanja zrakoplovom navodno traju i do 35 minuta".
6 godina
protjeran
offline
Putovanja zrakoplovom navodno traju i do 35 minuta

neka znaju trajat 4h krace :D

žene ga vole
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 14:10 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Putovanja zrakoplovom navodno traju i do 35 minuta

Tako i HŽ vlakovi, ali nije samo deklarirano nego odgovara realnosti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
18 0 hvala 0
15 godina
offline
Putovanja zrakoplovom navodno traju i do 35 minuta

a zato se tako sporo pomiču na nebu! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Putovanja zrakoplovom navodno traju i do 35 mi
Meni je Lufthansin let Zagreb-London, koji ako je direktan traje 2h, došao sa 25h zakašnjenja. Sletio avion u Munchen i stiže obavjest da je sljedeći let sutra. Morao platiti taksi, hotel, taksi natrag sljedeći dan, bez lipe nadoknade od Lufthanse, jer je eto "bilo snijega" oko1cm. Šećer na kraju, izgubili mi prtljagu sa skupim parfemom, električnom četkicom za zube, finom poslovnom odjećom. Tu prtljagu sam dodatno platio jer nije bila u cijeni. Platio sam više da bi je oni izgubili. Eto. Ni lipe nadoknade, što im daš više ne vidiš. Izgubio i jedan poslovni dan koji sam po planu trebao biti s klijentima. Ako znate nekog koga mrzite, neprijatelja, preporučite mu Lufthansu s presjedanjem. Gora od najgore aviokompanije.
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Putovanja zrakoplovom navodno traju i do 35 minuta

Prije desetak godina, Lufthansa s presjedanjem u Munchenu, moj let je kasnio i nisam stigao na transfer, Lufthansa mi dala voucher za taxi do plaćenog hotela i nazad ujutro do aerodroma, hotel je bio prvoklasan, iako sam stigao kasno večera se još posluživala jer nas je dosta fulalo taj let, tako da imam samo pozitivna iskustva sa Lufthansom.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Putovanja zrakoplovom navodno traju i do 35 mi
Keso kaže...
Meni je Lufthansin let Zagreb-London, koji ako je direktan traje 2h, došao sa 25h zakašnjenja. Sletio avion u Munchen i stiže obavjest da je sljedeći let sutra. Morao platiti taksi, hotel, taksi natrag sljedeći dan, bez lipe nadoknade od Lufthanse, jer je eto "bilo snijega" oko1cm. Šećer na kraju, izgubili mi prtljagu sa skupim parfemom, električnom četkicom za zube, finom poslovnom odjećom. Tu prtljagu sam dodatno platio jer nije bila u cijeni. Platio sam više da bi je oni izgubili. Eto. Ni lipe nadoknade, što im daš više ne vidiš. Izgubio i jedan poslovni dan koji sam po planu trebao biti s klijentima. Ako znate nekog koga mrzite, neprijatelja, preporučite mu Lufthansu s presjedanjem. Gora od najgore aviokompanije.

 Si bio kod odvjetnika?

9 godina
offline
Re: Putovanja zrakoplovom navodno traju i do 35 mi
Keso kaže...
Šećer na kraju, izgubili mi prtljagu

 Ne veznao uz temu, ali uvijek me zanimalo zašto se u prtljagu ne ugradi neki GPS ili ubaci unutra? Pa da se zna gdje je zapelo, a i ako je osigurana netko neće morati plaćati odštetu, dobro svima..

10 godina
offline
Putovanja zrakoplovom navodno traju i do 35 minuta

Prije 10 godina je bilo ,po svoj prilici, znatno manje aviona u zraku nago danas .. :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 20:19 (W2000).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Putovanja zrakoplovom navodno traju i do 35 mi
Avensac kaže...
Keso kaže...
Šećer na kraju, izgubili mi prtljagu

 Ne veznao uz temu, ali uvijek me zanimalo zašto se u prtljagu ne ugradi neki GPS ili ubaci unutra? Pa da se zna gdje je zapelo, a i ako je osigurana netko neće morati plaćati odštetu, dobro svima..

 

Kako si to zamislio, pošto nije tako jednostavno kako misliš :-)

GPS + SIMica + roaming GPRS internet, puno love. Osim toga moralo bi raditi na bateriju koja je zabranjena u predanoj prtljazi.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
odjavljen
offline
Re: Putovanja zrakoplovom navodno traju i do 35 mi
Rade oni svašta.. Frendu koji je na praksu išao u Irsku su iz kufera izvadili sav novac...
15 godina
offline
Putovanja zrakoplovom navodno traju i do 35 minuta

Zato sto si time kupuju vrijeme i nisu primorani placati dulji delay.

 

Letove koje stalno letim reklamiraju oko 8:30h. Ali od uzleta do slijetanja je redovno tipa 7:10h.

 

 

I sad ako taj let od 8:30h kasni dva sata (dosta cesto), onda ne moraju nista platit. A da su stavili ga kao let od 7:30h i da je kasnio isto vrijeme, platili bi svakom putniku za taj jedan sat kasnjenja, a to obicno bude oko 250eura.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Putovanja zrakoplovom navodno traju i do 35 minuta

Ukoliko vam je let otkazan na ruke se dobiva 600 eura . Gubitak prtljage se isto moze naplatit samo treba bit uporan . Najduzi let 12 sati 30 min iz rima za shangaj . 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Putovanja zrakoplovom navodno traju i do 35 mi
Keso kaže...
Meni je Lufthansin let Zagreb-London, koji ako je direktan traje 2h, došao sa 25h zakašnjenja. Sletio avion u Munchen i stiže obavjest da je sljedeći let sutra. Morao platiti taksi, hotel, taksi natrag sljedeći dan, bez lipe nadoknade od Lufthanse, jer je eto "bilo snijega" oko1cm. Šećer na kraju, izgubili mi prtljagu sa skupim parfemom, električnom četkicom za zube, finom poslovnom odjećom. Tu prtljagu sam dodatno platio jer nije bila u cijeni. Platio sam više da bi je oni izgubili. Eto. Ni lipe nadoknade, što im daš više ne vidiš. Izgubio i jedan poslovni dan koji sam po planu trebao biti s klijentima. Ako znate nekog koga mrzite, neprijatelja, preporučite mu Lufthansu s presjedanjem. Gora od najgore aviokompanije.

 Lufthansa je najbolja europska aviokompanija. Nazalost je tako ali to je cinjenica.

 

AirFrance je svakako najgora. British je solidan, ali preko oceana to zna bit toplo hladno.

 

 

Evo ti link: https://aireclaim.com/

 

Imas pravo na 250 eura cca.

 

Usporedbe radi, let Boston - Pariz ili Boston - Munich mi je odgoden triputa s tri razlicite kompanije u travnju ove godine. Od Lufthanse sam dobio cek na 800e, Hilton na Loganu, i upgrade iduci dan.

Od Delte takoder nesto slicno ali manje, i od Britisha skoro nista osim hotela.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 21:07 (Mitch).
14 godina
offline
Putovanja zrakoplovom navodno traju i do 35 minuta

@Keso...

a kad si naivan ko mađarska sobarica...

 

čim nešto krene po zlu, kad stojiš u redu za  informacije o presjedanju/prespavanju - ODMAH tražiš obrazac za prigovor...

 

ja sam 3 satno kašnjenje u dolasku (let umjesto direkt Minhen- ZG sam letio Minhen-Frankfurt-ZG) naplatio Lufthansi 250€... samo to, bez ikakvog gubljenja prtljage...

 

ako ti recimo više od 24h kasni prtljaga do krajnjeg odredišta, odeš fino u neki butik, kupiš odijelo koje si nikad ne bi kupio, i ispostaviš avio-kompaniji račun, jer si eto imao poslovni sastanak, pa nisi mogao u odjeći u kojoj si putovao otići na njega...

 

i sve se refundira....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 9:27 (Stric_Jura).
Moj PC  
2 0 hvala 3
13 godina
offline
Putovanja zrakoplovom navodno traju i do 35 minuta

Prava putnika u zracnom prometu - https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_hr.htm

 

Osobno, imao nedavno kasnjenje vece od 3 sata sa Croatia Airlines, Lisabon-Zagreb-Split.

Dobio hotel jer sam zakasnio na avion za Split i jos 400€ naknade!

Prije 10-ak godina prtljaga mi je kasnila skoro tjedan dana do Islanda.

Icelandair platio bez ikakvih pitanja.

 

Nemojte koristiti ove razne kompanije, uzimaju neki postotak, idite direktno na zrakoplovnog prijevoznika.

Ispunite obrazac sa stranice HACZ - http://www.ccaa.hr/hrvatski/obrazac-za-prigovor_162/ i sami posaljite zrakoplovnom prevozniku.

 

Za izgubljenu prtljagu ide do 1300€ naknade.

Ali, iako je kompanija odgovorna, ona ne gubi prtljagu.

Gubi je zracna luka.

 

 

Let Split-Zagreb "sluzbeno" traje 45 minuta.

No skoro uvijek to bude 30-35 minuta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 10:43 (antet).
Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
protjeran
offline
Putovanja zrakoplovom navodno traju i do 35 minuta

Broj putnik-kilometara u zračnom prometu raste eksponencijalno tako je ovo ekstra kašnjenje zapravo dosta umjereno

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice