Prva berba povrća iz "staklenika" na Antarktici

poruka: 9
|
čitano: 4.542
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prva berba povrća iz "staklenika" na Antarktici".
16 godina
offline
Prva berba povrća iz "staklenika" na Antarktici

Internetsantno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prva berba povrća iz "staklenika" na Antarktici

Jasno mi je da mogu stvorili uvjete pogodne za rastregulacijom vode, rasvjete, temperature i atmosfere, ali sto je s mineralima? Bila je ideja da se naprave izolirani hidroponski vrtovi u velikim gradovima (zgrade od 20 katova) kako bi veliki dio populacije imao direktan pristup svjezem i nespricanom vocu i povrcu. Ne bi bilo portebe za dugortajnim i prljavim transportom (npr. iz Juzne Amerike ili Azije) jer bi se kontrolom uvjeta mogle uzgajati biljke iz svih podneblja. Kako je sve izolirano, ne bi bilo potrebe za insekticidima ili pesticidima. Jedino otvoreno pitanje je ostalo kako osigurati adekvatne hranjive tvari potrebne za rast tako da dobijemo biljke pune nutrijenata, a ne kao sto danas imamo isprazne plodove s vrlo malo nutritivne vrijednosti (direktni rezultat pomahnitalog kapitalizma).

Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Prva berba povrća iz "staklenika" na Antarktic
kerum kaže...

Jasno mi je da mogu stvorili uvjete pogodne za rastregulacijom vode, rasvjete, temperature i atmosfere, ali sto je s mineralima? Bila je ideja da se naprave izolirani hidroponski vrtovi u velikim gradovima (zgrade od 20 katova) kako bi veliki dio populacije imao direktan pristup svjezem i nespricanom vocu i povrcu. Ne bi bilo portebe za dugortajnim i prljavim transportom (npr. iz Juzne Amerike ili Azije) jer bi se kontrolom uvjeta mogle uzgajati biljke iz svih podneblja. Kako je sve izolirano, ne bi bilo potrebe za insekticidima ili pesticidima. Jedino otvoreno pitanje je ostalo kako osigurati adekvatne hranjive tvari potrebne za rast tako da dobijemo biljke pune nutrijenata, a ne kao sto danas imamo isprazne plodove s vrlo malo nutritivne vrijednosti (direktni rezultat pomahnitalog kapitalizma).

 Osim sezonskog i specificnog za podneblje, povrca i voca, ne znam zasto bi se trebalo toliko uvoziti, niti ima potrebe za hidroponskim vrtovima. Europa, a i Hrvatska imaju dovoljno poljoprivrednog kapaciteta. To sto se u Hrvatskoj sve unistava je druga prica.

7 godina
offline
Prva berba povrća iz "staklenika" na Antarktici

A mladi krumpir ništa ?  

 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Prva berba povrća iz "staklenika" na Antarktici

Pripremaju se oni za skore nenormalne uvjete na našoj planeti a ne za Mars. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prva berba povrća iz "staklenika" na Antarktic
Anđeo bez falinge kaže...

Pripremaju se oni za skore nenormalne uvjete na našoj planeti a ne za Mars. 

 

Zemlja će postati Mars tako da je točno i jedno i drugo.

Svemir.
12 godina
offline
Re: Prva berba povrća iz "staklenika" na Antarktic
O_O_O kaže...
kerum kaže...

Jasno mi je da mogu stvorili uvjete pogodne za rastregulacijom vode, rasvjete, temperature i atmosfere, ali sto je s mineralima? Bila je ideja da se naprave izolirani hidroponski vrtovi u velikim gradovima (zgrade od 20 katova) kako bi veliki dio populacije imao direktan pristup svjezem i nespricanom vocu i povrcu. Ne bi bilo portebe za dugortajnim i prljavim transportom (npr. iz Juzne Amerike ili Azije) jer bi se kontrolom uvjeta mogle uzgajati biljke iz svih podneblja. Kako je sve izolirano, ne bi bilo potrebe za insekticidima ili pesticidima. Jedino otvoreno pitanje je ostalo kako osigurati adekvatne hranjive tvari potrebne za rast tako da dobijemo biljke pune nutrijenata, a ne kao sto danas imamo isprazne plodove s vrlo malo nutritivne vrijednosti (direktni rezultat pomahnitalog kapitalizma).

 Osim sezonskog i specificnog za podneblje, povrca i voca, ne znam zasto bi se trebalo toliko uvoziti, niti ima potrebe za hidroponskim vrtovima. Europa, a i Hrvatska imaju dovoljno poljoprivrednog kapaciteta. To sto se u Hrvatskoj sve unistava je druga prica.

Ideja ovoga sto sam opisao je ponuditi svjezi urod 24/7 u velikom urbanom sredistu (5-10 M ljudi) na najekoloskiji moguci nacin uz minimalni negativni utjecaj na okolis.

 

Trenutni uzgoj zahtjeva umjetna gnojiva, pesticide, insekticide, gorivo za zetvu i transport, a na kraju svega ljudi u gradovima nece dobiti svjezu namirnicu. Ili bi se svi trebali krenuti vracati na sela?? O proizvodnji u HR nemamo sto pricati dok god je mentalitet da se mole za susu, poplave, pozare ili led kako bi mogli proglasiti elementarnu nepogodu i pokupiti novce od drzave (uzimanje poticaja na nikad iskoristeni potencijal je jednako tako reprezentativni pokazatelj opceprisutne trulezi).

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 12:54 (kerum).
15 godina
offline
Re: Prva berba povrća iz "staklenika" na Antarktic
Ima onaj vic s fejsa:
Jest ćeš samo stari krumpir..... jer mladog nećeš dočekati :-D
15 godina
offline
Re: Prva berba povrća iz "staklenika" na Antarktic
Ima onaj vic s fejsa:
Jest ćeš samo stari krumpir..... jer mladog nećeš dočekati :-D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice