Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko 443

poruka: 55
|
čitano: 12.759
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko 443".
13 godina
offline
Re: Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko
=XFX=PlayHard kaže...

Uvijek ista prica i uvijek pogresna analiza! Ne koristim Apple uredjaje i ne opravdavam nabijanje cijena, ali da li ste vi ikad culi za proizvode visoke dodane vrijednosti?

Pa naravno da dijelovi i sastavljanje nisu sve ono sto ulazi u trosak. Gdje su vam tu svi silni inzenjeri u Appleu koji dizajniraju, koji razvijaju sam uredjaj i cipove, pa onda oni koji programiraju i odrzavaju iOS, karte, sve moguce aplikacije, ima ih nekoliko tisuca koji se samo o softwareu brinu! Onda svi oni zaposlenici u Appleu mimo inzenjera na svim mogucim funkcijama koji brinu da sve prodje kako treba, od razno raznih ekonomista, pravnika, menadzera opcenito i sl. Taj telefon vam u Hrvatsku netko mora dovesti, pa platiti carinu na njega, pa nas PDV, pa onda nitko ne pita koliko kostaju zaposlenici u appleovim trgovinama, struja, voda, tete spremacice zbog kojih je to sve cisto i uredno, pa da ti moze suc ko gospodin i kupit to na gotovo. Na kraju krajeva mora se nesto i zaraditi, ali to nisu ni problizno ovakve razlike o kakvima se u clanku dobiva dojam. R&D uopce ne uzimate u stavku kad radite ovakve racunice, sto ne bi trebalo biti na razini jednog BUG-a! 

 

iPhone7 je prije dvije godine koštao 225 usd za proizvesti (bez r&d, marketinga), prodavao se za 650 usd, što znači da je zarada po mobitelu bila 424 usd. iPhone Xs Max košta 443 usd za proizvesti a košta 1249 dolara, ili zarada od cca 800 dolara po uređaju.

 

http://fortune.com/2016/09/20/iphone-7-cost/

 

Apple je u zadnjem kvartalu prošle godine uzeo 87% profita sa 18% tržišnog udjela u tom kvartalu.

Samsung je s 18,2% tržišnog udjela uzeo 10% profita.

 

https://www.investors.com/news/technology/click/apple-rakes-in-bulk-of-smartphone-profits-but-small-slice-of-unit-sales/

 

Mislim da su ekonomisti u Appleu pokriveni višestruko. ;)

 

Čovjek bi bar očekivao da će sa svim tim uspjeti napraviti najbolju kameru trenutno, al očito nisu dovoljno ulupali dovoljno u R&D kad ni nakon godinu dana nisu dostigli Pixel 2 u tom pogledu.

8 godina
offline
Re: Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko
Jozef: inovacija kao što je skener otiska prsta na nešifriranom disku, hash je spremljen kao plain tekst, sve dostupno golim spajanjem na PC. Video poziv dostupan tijekom običnog razgovora, kriptirani sms s mogućnošću razmjene datoteka, sve iz jedne aplikacije. Continuity, kad počneš raditi na svom laptopu pozivi, poruke i mailovi ti se sami preusmjeravaju, a ono što si započeo na jednom uređaju nastaviš na drugom bez ikakvih postavki, jednom u životu s dva klika to aktiviraš i to te prati zauvijek, bez obzira koliko uređaja promijenio. Djeljenje podataka u obitelji toliko automatizirano da nikada u životu ne moraš ništa kliknuti da bi na tvoj uređaj stiglo sve kaj ti članovi obitelji snime, kupe, instaliraju? Podrška za MS Exchange od prvog iphonea da ne kažeš da nema podršku za poslovne korisnike. Ah, da. Nema 25 ikona u statusnoj traci i ikone se ne mogu proizvoljno pomicati. Užas
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko
To s kamerom je malo zapetljano. Ono što iphone može je instantno vidljivo na pretpregledu. Ostali to procesiraju naknadno pa možda si uspio, a možda nisi. Brzo/usporeno snimanje aktiviraš kad hoćeš i snimka traje koliko hoćeš, odnosno koliko memorije imaš. Očito imaju mrvicu različite prioritete. Razlika o kojoj govoriš je u vrlo sitnim nijansama i podložna tumačenju. Kod applea je uvijek pravilo što vidiš to i dobiješ bez puno priče... mobitel sa svojim kamericama je priručna stvar, zgrabi, slikaj, bježi. Preseravanje s dugim ekspozicijama i sličnim bedastoćama koje su nakrkane u menije samo da tamo stoje nije njihov đir
Ja rekoh
5 godina
offline
Re: Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko
Koje su ovo ovce koje litru supera 95 plaćaju 10.35kn....a litra sirove nafte 2kn....marža od 500%
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko
Feudalac kaže...
Jozef: inovacija kao što je skener otiska prsta na nešifriranom disku, hash je spremljen kao plain tekst, sve dostupno golim spajanjem na PC. Video poziv dostupan tijekom običnog razgovora, kriptirani sms s mogućnošću razmjene datoteka, sve iz jedne aplikacije. Continuity, kad počneš raditi na svom laptopu pozivi, poruke i mailovi ti se sami preusmjeravaju, a ono što si započeo na jednom uređaju nastaviš na drugom bez ikakvih postavki, jednom u životu s dva klika to aktiviraš i to te prati zauvijek, bez obzira koliko uređaja promijenio. Djeljenje podataka u obitelji toliko automatizirano da nikada u životu ne moraš ništa kliknuti da bi na tvoj uređaj stiglo sve kaj ti članovi obitelji snime, kupe, instaliraju? Podrška za MS Exchange od prvog iphonea da ne kažeš da nema podršku za poslovne korisnike. Ah, da. Nema 25 ikona u statusnoj traci i ikone se ne mogu proizvoljno pomicati. Užas

to nema niti jedan uredaj na planeti. samo ajfon.  ma evo kupujem 2 komada odma.. pa kad to procitas 5000 eura je malo za njega.. ma ko to moze platit..

oh wait, drugi imaju milijardu mogucnosti vise.. imat ce i ios za 5409684509 godina.. polako.. onda ce kostati 34908573489765346589346539 milijardi kvadrilijuna jer ce glavni feature biti da ti pravo govno polize facu..

gledajte vi pr zaposlenici ejpla; apsolutno potpuno nemoguce nevjerojatno neizvedivo je obraniti cijenu tog komada bizuterije.. da se na glavu postavite i dalje je nemoguce.. a vi samo i dalje nabrajajte i branite firmu koja vas pravi budalama, mi cemo se samo lagano smjeskati i dalje.. 

 

ono, ispada da drugim proizvodacima netko drugi sve to odradi za daba, od pr-a, kompletnog softvera, troskova prijevoza, troskova drkanja nekog tipa u skladistu, pa im konacni proizvod moze biti jeftiniji.. brao, daj 5!

djeco, odrastite, otvorite oci, pokrenite 0.1% mozga, mozda se dogodi nesto nevideno u vasim zivotima..

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 19:20 (digitall).
8 godina
offline
Re: Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko
Digitall:

Ne vidim da se vi smješkate, vi se pjenite, iz usta vam izlaze riječi poput govno, smeće itd. Agresivni ste, svima morate nametnuti svoje mišljenje, čak i kada vrlo specijalizirana i respektabilna firma objavi da je materijal za jedan iphone vrijedan 450 dolara, ovdje jedan od vas komentira da to ne vrijedi ni 200. U vašim porukama nema razuma, argumenata, samo jadno bildanje vlastitog ega, jer eto vi ste pametni zato što znate s police uzeti jeftiniji proizvod.
Ja rekoh
9 godina
offline
Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko 443
Dead kaže...

Ma nitko ne pravda tu cijenu. To se ne može opravdat, ne samo u slučaju iPhone-a. Ali tandrkati non-stop da Apple nikad ništa inovativnoga nije pružio svojim korisnicima je fuckin kratkovidno. Ili je svrha tog tandrkanja samo pretvoriti forum u ono što nažalost trenutno jest, arena žutila u kojoj ništa ne možeš naučiti niti potražiti neki koristan savjet.

 

moras uzvratiti potpuno istom mjerom ;)

jer ce netko jos i povjerovati u svakakve pizdarije napisane po forumima.. 

 

vec znam i sto ce cika feudalac napisati slijedece :)

 

uglavnom, ukratko, da bi nesto bilo toliko (opravdano) skuplje mora biti barem toliko bolje od konkurencije.. (jer ne pricamo o zenkim cipelama i torbicama, radi se komadu tehnike)

dakle, morao bi imati (od nekog flagshipa npr). za jedno 30-70% bolji ekran, kameru, mogucnosti, brzinu, bateriju... itd.. ne malo bolje, nego brutalno osjetno bolje.. a kroz koji mjesec dolaze nove verzije ostalih proizvodaca koje ce kostati pola cijene ovoga..

znaci, mozes reci ovo mi se vise svida, ovo mi vise odgovara, na ovo sam navikao, hocu to, i platiti cu tu cijenu, i to je ok.. ali ne mozes nabrajati gluposti i opravdavati neopravdivu suludu cijenu.. kad pocnu o troskovima servera, skladista, jadnih kineza.. ma kad si se rodio? jucer? lol

 

picajzla0707 kaže...

 ma staklo i premium su dva različita pojma, dođi kod mene u zadar na pivce, pa ću te provesti kroz muzej rimskog stakla - e tada, prije 2-3000 godina je možda staklo bilo premium materijal

danas kad se staklenih điđa nađe za par kuna na seoskom štandu, a glatke staklene površine imaš na svakom, pa i prozoru od wc-a, to je drek, a ne premium materijal

 

gumeni kurtoni, da, to je danas normalno koristiti od 0-24, a bitno da se kurčimo kako je mobitel "premium" stakleni

 

a zakrivljeni ekran, u mame im ga zakrivim... umjesto da stave ravno staklo i na rubovima malo izdignutu plastiku ili aluminij (ovisno od čega već rade rubove), tako da izbjegneš padove na staklo ili grebanje staklom po svakoj površini kad je okrenut naopako, neee... treba biti zakrivljeni tako da sigurno kvrcne kad padne i da svako zrnce prašine ostavi crtu an staklu

 

začudio bi se, ali i ciklus mijenjanja nam je skoro pa isti - zadnji mi je bio s5 mini, izdržao kod mene nekih 4 godine, prije toga neka sony xperia sa 256mb rama, isto oko 4 godine (trenutno služi ženi za zamjenu dok ne dođe novi xiaomi sa servisa)

potpuno se slazem. staklo je valjda najveca glupost na mobitelima ikad.

problem je sto sam jedva nasao mob koji nije stakleno govno. i bez rupa u ekranu, zakrivljenosti i sl.

 

Feudalac kaže...
Digitall: 

Ne vidim da se vi smješkate, vi se pjenite, iz usta vam izlaze riječi poput govno, smeće itd. Agresivni ste, svima morate nametnuti svoje mišljenje, čak i kada vrlo specijalizirana i respektabilna firma objavi da je materijal za jedan iphone vrijedan 450 dolara, ovdje jedan od vas komentira da to ne vrijedi ni 200. U vašim porukama nema razuma, argumenata, samo jadno bildanje vlastitog ega, jer eto vi ste pametni zato što znate s police uzeti jeftiniji proizvod.

 a s kim se ti boris?

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 21:09 (digitall).
Moj PC  
2 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko
Predlažem Appleu da ubuduće seli proizvodnju u Ameriku i cijenu od 30.000 laganih kunića. Koliko vidim zašto ne bi kada može.
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko
Digitall:

A od čega i koga ti braniš? Netko te zvao?

Nitko nikoga ni na što ne sili, ako te zanima koji su razlozi zašto bi netko odabrao baš iphone a ne nešto drugo - pitaj ga.

Cijene u odnosu na pixel i galaxy serije nisu posebno veće, pogotovo za srednji model. 750 i 850, pixel xl je počinjao isto od 850. Tko još radi toliko dobar telefon s oled ekranom da čujemo koliko košta? Ah da, to su isto dva precijenjena telefona
Ja rekoh
12 godina
offline
Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko 443

I blame Trump. 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko 443
Feudalac kaže...
Digitall: 

A od čega i koga ti braniš? Netko te zvao? 

Nitko nikoga ni na što ne sili, ako te zanima koji su razlozi zašto bi netko odabrao baš iphone a ne nešto drugo - pitaj ga. 

Cijene u odnosu na pixel i galaxy serije nisu posebno veće, pogotovo za srednji model. 750 i 850, pixel xl je počinjao isto od 850. Tko još radi toliko dobar telefon s oled ekranom da čujemo koliko košta? Ah da, to su isto dva precijenjena telefona

 

mislim da trebas pokusati ponovo procitati sto sam napisao

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2018 8:17 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko 443

Kratki pogled iz druge perspektive, cisto za razmisljanje.

 

U Irskoj u najjeftinijoj preplati (30e mjesecno, ukljucuje neograniceni internet, 100min te 100 sms) cijena IphoneXS je 849e sto je otprilike 33% prosjecne mjesecne place ili 60% minimalne place.

 

Ista preplata drugi mobiteli:

Samsung Note9 699

Iphone 8 529

Samsung Galaxy S9 429

Huawei P20 pro 349

Huawei P20 209

 

Napomena da su svi IPhone XS i XS max rasprodani u prvom danu i trenutno ih je nemoguce nabaviti. :D 

 

http://www.rabbits-clan.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2018 11:58 (Andeo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko
Posto moraju isplatiti Irskoj nekoliko milijardi eura poreza svih 35 uredjaja tamo je rasprodano...
:)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko

Haha, dobra. :D 

 

A za porezm, mislim da ce to pasti na zalbi, zato Irska ne trosi taj novac. Nedavno je izasao podatak da se zapravo najvise novca opere preko SAD-a vise nego preko svih poreznih oaza zajedno. Takoder, SAD prednjaci po cuvanju financijske tajne.

 

Evo samo dio vezano za EU clanice:

The largest supplier of financial secrecy to EU member states is the US (4.7 per cent). This is five times the financial secrecy supplied all together by the seven tax havens blacklisted by the EU – American Samoa, Guam, Namibia, Palau, Samoa, Trinidad and Tobago, and the US Virgin Islands. Four of the top 10 suppliers of financially secrecy services to the EU are EU member states: the Netherlands, Luxembourg, Germany and France.

 

 

http://www.rabbits-clan.com
8 godina
offline
Re: Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko
Anđeo:

Irska ne troši novac jer ga - nema. Dogovor je da Apple uplati iznos na skrbnički račun koji će po okončanju žalbenog postupka biti vraćen ili prebačen Irskoj. Oni se tome protive iz vrlo jednostavnog razloga - mogli bi izgubiti status zemlje u kojoj se ne plaćaju porezi.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko
picajzla0707 kaže...

 hm, eto ja sam čuo za pojam proizvoda "visoke dodane vrijednosti", no koliko se ja razumijem u balet - to baš i nije neka prednost za kupca, nego za proizvođača

 

pojam visoke dodane vrijednosti znači da određeni proizvod ima veću razliku između proizvodne i prodajne cijene od drugih sličnih proizvoda

to je upravo ono što radi apple - relativno jeftin uređaj u proizvodnji prodaje puno skuplje od konkurencije, a što vama taj fensi naziv "proizvod visoke dodane vrijednosti" mentalno olakšava plaćanje više cijene, odnosno lakše vam padne šišanje, upravo i jest razlog zašto se taj naziv koristi... kao uostalom i masa ostalih fensi naziva pomno osmišljenih za manipuliranje potrošača

 Nije da nema toga, međutim, osnovno značenje pojma je ipak nešto drugo. jedan iphone je težak 160 grama, kada bi gledali količinu osnovnih sirovina to bi koštalo par centi. Postupak pročišćavanja silicija da bi bio pogodan za izradu poluvodiča je toliko zahtjevan kao i izrada da je gotovi čip skuplji od težine u zlatu. Eto, to je dodana vrijednost. Sam taj čip bez softvera i popratnih stvari ne vrijedi ništa. Litij, kobalt, magnezij, grafit, elektroliti, membrane koštaju cca 70-80 dolara po kilovatsatu, gotova baterija barem dvostruko više u masovnoj proizvodnji, dok kao pojedinačna baterija dođe do kupca, košta 500-600 dolara jer kroz finalnu cijenu treba pokriti i kapital uložen u strojeve i postrojenja, stalna usavršavanja, marketing i ostale troškove prodaje.

 

Za naše pojmove, izvoz trupaca ili izvoz gotovog namještaja. Dodana vrijednost!

 

Edit: evo i jedna reklama na Apple način -

Samo pozitiva :-)

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.9.2018 14:48 (Feudalac).
12 godina
offline
Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko 443

Još jedan  

od Appela,ma BRAVO!!!!   

*# @Frk #*/
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.9.2018 22:46 (Frk).
Moj PC  
2 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko
Ne fata signale, ne puni se.... Ma odličan najbolji. Hahahah. E bem ti Apple amateri bili i ostali.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko
Chronosus kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Uvijek ista prica i uvijek pogresna analiza! Ne koristim Apple uredjaje i ne opravdavam nabijanje cijena, ali da li ste vi ikad culi za proizvode visoke dodane vrijednosti?

Pa naravno da dijelovi i sastavljanje nisu sve ono sto ulazi u trosak. Gdje su vam tu svi silni inzenjeri u Appleu koji dizajniraju, koji razvijaju sam uredjaj i cipove, pa onda oni koji programiraju i odrzavaju iOS, karte, sve moguce aplikacije, ima ih nekoliko tisuca koji se samo o softwareu brinu! Onda svi oni zaposlenici u Appleu mimo inzenjera na svim mogucim funkcijama koji brinu da sve prodje kako treba, od razno raznih ekonomista, pravnika, menadzera opcenito i sl. Taj telefon vam u Hrvatsku netko mora dovesti, pa platiti carinu na njega, pa nas PDV, pa onda nitko ne pita koliko kostaju zaposlenici u appleovim trgovinama, struja, voda, tete spremacice zbog kojih je to sve cisto i uredno, pa da ti moze suc ko gospodin i kupit to na gotovo. Na kraju krajeva mora se nesto i zaraditi, ali to nisu ni problizno ovakve razlike o kakvima se u clanku dobiva dojam. R&D uopce ne uzimate u stavku kad radite ovakve racunice, sto ne bi trebalo biti na razini jednog BUG-a! 

 

iPhone7 je prije dvije godine koštao 225 usd za proizvesti (bez r&d, marketinga), prodavao se za 650 usd, što znači da je zarada po mobitelu bila 424 usd. iPhone Xs Max košta 443 usd za proizvesti a košta 1249 dolara, ili zarada od cca 800 dolara po uređaju.

 

http://fortune.com/2016/09/20/iphone-7-cost/

 

Apple je u zadnjem kvartalu prošle godine uzeo 87% profita sa 18% tržišnog udjela u tom kvartalu.

Samsung je s 18,2% tržišnog udjela uzeo 10% profita.

 

https://www.investors.com/news/technology/click/apple-rakes-in-bulk-of-smartphone-profits-but-small-slice-of-unit-sales/

 

Mislim da su ekonomisti u Appleu pokriveni višestruko. ;)

 

Čovjek bi bar očekivao da će sa svim tim uspjeti napraviti najbolju kameru trenutno, al očito nisu dovoljno ulupali dovoljno u R&D kad ni nakon godinu dana nisu dostigli Pixel 2 u tom pogledu.

 https://www.dxomark.com/apple-iphone-xs-max-review-flagship-imaging-power/

budimo realni, sve komponente na iP su vrh. One najbitnije su i najbolje. ( ekran, procesor, grafika, kučište, memorija, kamera ... ) baterija je recimo prosjek.

15 godina
offline
Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko 443

Mobitel koji ovoliko košta mora ako mi ispadne da se vrati kao bumerang,da je SOT oko 30 dana, da skoči sam u ruku kad mu zviznem, da me ljeti hladi zimi grije, da hakira bezosov bankovni račun, ako to ne može onda sam bacio pare.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko
Dery:

Pa sve je relativno. Jedan frend kaj me je stalno podbadao kaj sve njegov edge može, dvije godine kasnije provali ma ja sam ti super zadovoljan s njim, trebaš ga samo jednom tjedno resetirati i sve će biti ok?! Ja taj dio priče s upravljanjem uopće ne poznajem - kliknem na update kad se pojavi i iduća tri-četiri mjeseca peri-deri. Apsolutno nikakav menadgement, doslovce nula, nada, zero. Ništa. Možda postoji nešto slično, ali moji izleti u neke jeftinije vode nisu završili dobro. I zato ostajem do daljnjeg... Kad kupujem alat, kupujem bosch, makita, kućanski aparati bosch, panasonic, i tako redom. Panasonicov akumulator u autu izdržao 9 godina. Doslovce devet. Ne isplati se kupovati jeftine stvari. Jedno pravo svrdlo košta kao jeftini komplet ali nadživi pedeset takvih. Neke stvari nije moguće uopće obaviti bez točno određene kvalitete alata. Akica bosch koju imam radi cijeli dan, u dvije smjene, 50-100 komada turbo vijaka u beton, potom tisuću-dvije u drvo ili slično. Padne s visine, nebrojeno puta. Neuništivo. I ne moguće s bilo čim kaj košta dvaputa manje, amatersko sranje uništiš nakon dva-tri vijka u beton i odi doma neobavljena posla. Zato iphone. Uključiš i zaboraviš. Gotovo. Ne može se platiti.
Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko

Ali ti si skroman i malo tražiš dok ja za te novce želim sve šta se izmislit može i nemože,  a ono mućak odma greška fail kod punjenja, nema signala šta je sljedeče.Ne smije biti ni dlaka da mu fali ako sam ga toliko platio dapaće ima da mi titra jajca i zanosi mi ih nježno u okuci .

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 22:11 (dery).
8 godina
offline
Re: Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko
Dery:

Ti bi još i multitasking, a Sara, Kim i ine radile za trećinu jednog iphonea. Poslije toga upoznavanje s ministrom. Ili prije, nije baš jasno iz novina. Vidiš da moraš poraditi na izboru alata :-)
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2018 0:20 (Feudalac).
13 godina
offline
Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko 443


https://www.anandtech.com/show/13392/the-iphone-xs-xs-max-review-unveiling-the-silicon-secrets

detaljan i tehnički review novog iPhonea sa zanimljivim detaljima o A12 procesoru ... čini se da su se performansama u mnogočemu približili i prestigli intel desktop procesore ...

Overall the new A12 Vortex cores and the architectural improvements on the SoC’s memory subsystem give Apple’s new piece of silicon a much higher performance advantage than Apple’s marketing materials promote. The contrast to the best Android SoCs have to offer is extremely stark – both in terms of performance as well as in power efficiency. Apple’s SoCs have better energy efficiency than all recent Android SoCs while having a nearly 2x performance advantage. I wouldn’t be surprised that if we were to normalise for energy used, Apple would have a 3x performance efficiency lead.

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Proizvodnja Appleovog iPhone Xs Maxa stoji oko 443

U americi i razvijenim zemljama di je plaća 5000 dolara cijena iphona je 1500 dolara je isto kao da sam ja s svojim primanjima kupio pocophone...

I plus iphone ima kvalitetu dugotrajnost i ljudi koji su navikli na ios samo na njega se vraćaju. Ne možeš ti ameru objasnit da ima neki poco koji je isti jer on to ne smatra telefonom ili iphone ili galaxy (čak ne samsung) nego galaxy.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice