Pratite li kandidate za predsjedničke izbore? zaključana tema

poruka: 917
|
čitano: 97.751
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?".
12 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Je eno Duspara u Brodu sav lud za Milanovićem. Doduše jebe mi se za koga će glasat sve dok žive i plaćaju porez u HR.

 

Isto vrijedi i za ostale "entitete".

 

Ma što i ja serem ionako ne vjerujem u demokraciju (stara antička). Pogotovo kod naroda sa koji ima prosječni IQ 90.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
bugovac222 kaže...
Ma Hercegovac zezam se, šta se "ložiš ba". Mislio sam na oca u duhovnom / ideološkom smislu, kako i ti sam reče. Inače Slavonija je tako krcata a cijene nekretnina odletiše u nebo pa nema mjesta ni za koga. Inače su oni stari Slavonci i Šokci imali običaj imati samo po jedno dijete kako bi bogatstvo i zemljište ostalo u jednoj kući, a ovi moderni odoše za Irsku i Njemačku tako da je Slavonija manje više prazna a kuće se kupe za par tisuća eura. Ali za to nisu krivi ni Srbi ni masoni.

I tako ostadoše 'pravi' Hrvati na nivou statističke greške u cijeloj Hrvatskoj. A što ćeš, treba imati više djece ili neće biti ni te statističke greške. Samo nisu Hrvati iz BiH tako brojčani da cijelu Hrvatsku svedu na statističku pogrešku. Ovi iz Foče i Sirije možda....

 Nisam ero. Slavonac sam - galicijan, bijeli hrvat, majka mi je dalmatinka, a  žena je šokica. Doduše, tu si u pravu, neću ti ništa kontra reć.

 

Dodat ću da postoji šokačko selo u okolici Broda koje je kao u onom filmu Deliverance. Mažu se između sebe.

 

Smješno je što oni jedini po natalitetu dobro stoje. 

 

Ponovo ponavljam, ako netko živi i radi u HR, apsolutno ima pravo glasa bez obzira kako se izjašnjava.

 

Mene strašno uzruja kad vidim da jedan poznanik (bivši pripadnik HVO-a koji je bunario za vrijeme rata i sad živi u Njemačkoj/ mi mu plaćamo mirovinu), mantra o hrvatstvu i bira meni preCjednika.

 

E to je diskriminacija nas koji nemamo dvije domovine i moramo jest govna i naša i tuđa.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 12:29 (DarthMarkus).
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Prema takvim "pripadnicima HVO ili HV" sasvim svejedno koji su bili na fronti u Njemačkoj ili sad kao fol invalidi a biku bi rep iščupali pa pljačkaju državu i ke*nja*ju o hrvatstvu imam manje simpatija nego ti. Nadam se da će se takvi slučajevi otkriti i kazniti. Što drugo da ti kažem. Krađa, lopovluk i bezobrazluk su univerzalni i ima ih svuda.
9 godina
neaktivan
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Ma vi balkanci ste gori nego cigani.

 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Kamo sreće da smo romi, ne bi vjerojatno bili u ovakvom demografskom rasulu. Iako nisam neki 'fan' Gorana Bareta niti bi komentirao koliko on doprinosi time što konzumira drogu, ali je rekao ključno:

"Ljudi ne vole svoju zemlju. Hrvat se fura da voli Hrvatsku, a pljačka je, to je grozno, ne vole svoju zemlju. Kako može bit’ domoljub koji krade od svog brata Hrvata. Domoljublje je kad voliš svoju zemlju. Ja sam Hrvat i ja volim Hrvatsku. Ja ne želim krasti, želim doprinositi."
 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

(vježbam crtanje pimpeka. do 22. ću biti michelangelo. )

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Drugi krug prošlih izbora je bio jako tijesan i kažu da ih je odlučila dijaspora, pa ću uzeti taj slučaj:

Broj glasova u Hrvatskoj: 2.197.381
Broj glasova u inozemstvu: 37.028
Od toga iz BiH: 17.229

Nek svak provjeri i sam donese zaključak!
 
2 6 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Najbolji je ovaj što lupa minus na statističke podatke bez ikakvog zaključka 😂😂😂
 
1 5 hvala 0
12 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Ali tih 17 000 glasova nosi 3 mjesta u saboru, sto moze (i znalo je) donjeti prevagu, pogotovo kad su izbori toliko tijesni da se radi svasta samo kako bi se doseglo 76 ruku...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
5 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Ako si pročitao što sam napisao, onda znaš da su ovo podaci od drugog kruga zadnjih predsjedničkih izbora, tako da nema nikakvih mjesta u saboru. Generalno i 10 glasova mogu prevagnuti i odlučiti neke izbore zar ne? Ali za to treba imati i barem 49,99999% glasova u Hrvatskoj. Ali neki ovdje ne vole brojke niti egzaktne podatke, nego su im za sve krivi "Srbi i masoni".
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Zadnji parlamentarni izbori, kad već spominješ. Zbroj glasova svih 8 stranaka koje su ušle u Sabor RH 2016 godine (ne računaju se nac. manjine): 1.771.141. Od toga broj glasača za HDZ iz inozemstva 13.117 (od tog iz BiH 9.141). Zaključak, mladima je tako svejedno tamo i ne izlaze na te izbore, izlađe par starijih. Ukoliko se to pravo ukine, bit će im svejedno.
 
2 4 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Minneyar kaže...

Ali tih 17 000 glasova nosi 3 mjesta u saboru, sto moze (i znalo je) donjeti prevagu, pogotovo kad su izbori toliko tijesni da se radi svasta samo kako bi se doseglo 76 ruku...

 8 zastupnika nacionalnih manjina svaki dobije ne po nekoliko tisuca, nego nekoliko stotina glasova.

Ali takav je nas izborni sustav.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Da. Koliko je glasova ono dobio gospon Goran Beus Richembergh (pravo ime Emir Tiro)? Predstavnik njemačke nacionalne zajednice dobio je ni manje ni više nego 6 (slovima: šest) glasova. Emir inače ime veze s Njemcima kao i ja s plemenom Zulu. Njegov otac Edhem Tiro osumnjičen za ratne zločine u logoru Silos u Tarčinu gdje su Bošnjaci držali zatočenima više od 10.000 Hrvata civila i oko 4.000 pripadnika HVO. Bošnjaci 2013 obustavljaju sve istrage vezane za taj predmet.

'Njemac' Emir je inače najglasniji kada treba popljuvati pripadnike HVOa.

HZD i manjim dijelom HDZ1990 su, da su ti izbori bitni za Hrvate BiH, mogli mobilizirati preko 180.000 glasova, koliko su ih mobilizirali na zadnjim općim izborima u BiH 2018 godine. Naravno ni to nije bilo dovoljno, bošnjački 'hrvat' Komšić je dobio 225.500 glasova. Još su imali pregršt glasova za bošnjačke bošnjake Džaferovića (za vrijeme rata bošnjački obavještajac koji dovodi islamiste i odgovoran za logore po središnjoj Bosni i Bugojnu) 212.581, Bećirovića 194.688, Fahrudina 75.210, Mirsada 58.555, Senada 29.922 itd...
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 11:15 (bugovac222).
 
3 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
texas.bug kaže...
Minneyar kaže...

Ali tih 17 000 glasova nosi 3 mjesta u saboru, sto moze (i znalo je) donjeti prevagu, pogotovo kad su izbori toliko tijesni da se radi svasta samo kako bi se doseglo 76 ruku...

 8 zastupnika nacionalnih manjina svaki dobije ne po nekoliko tisuca, nego nekoliko stotina glasova.

Ali takav je nas izborni sustav.

 Nacionalne manjine barem zive u HR i placaju poreze u HR, ima mi vise smisla da oni imaju neko sudjelovanje u izborima nego netko tko HR vidio nije xy godina, a ni uplatio ista u proracun. To je doslovno ko da ja sad glasam u Americi zato sto imam nekog prastrica tamo. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 12:03 (Minneyar).
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Otkud ti znaš da žive u Hrvatskoj ili da plaćaju porez u Hrvatskoj? Šta bi s onim autobusima koji dolaze na glasanje od prije par postova? Oni plaćaju porez u Srbiji. Šta ćemo sad? Opet krivi Srbi i masoni...i svi drugi...
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 12:09 (bugovac222).
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Da Hrvati u BiH imaju svoj entitet birali bi u velikom postotku druge stranke a ne HDZ isto kao što to rade Srbi u RS ili Bošnjaci u de facto bošnjačkom entitetu FBiH, jer ne bi bilo bojazni od preglasavanja.

Pošto su svi kandidati jednako loši evo ja sam se odlučio za Milanovića i nadam se da će on pobijediti, čisto da ne bude netko drugi kriv i ovaj put.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 12:41 (bugovac222).
 
1 5 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Minneyar kaže...
texas.bug kaže...
Minneyar kaže...

Ali tih 17 000 glasova nosi 3 mjesta u saboru, sto moze (i znalo je) donjeti prevagu, pogotovo kad su izbori toliko tijesni da se radi svasta samo kako bi se doseglo 76 ruku...

 8 zastupnika nacionalnih manjina svaki dobije ne po nekoliko tisuca, nego nekoliko stotina glasova.

Ali takav je nas izborni sustav.

 Nacionalne manjine barem zive u HR i placaju poreze u HR, ima mi vise smisla da oni imaju neko sudjelovanje u izborima nego netko tko HR vidio nije xy godina, a ni uplatio ista u proracun. To je doslovno ko da ja sad glasam u Americi zato sto imam nekog prastrica tamo. 

 Vezivanje imovine, poreza, odnosno imovinski cenzus kao osnova politickih prava ili glasanja na kraju krajeva je koncepcija napustena u kasnom feudalizmu.

Biracko pravo je opce i stjece se sa 18 godina. Nikakva imovina, niti porezi nemaju utjecaja na pravo birati i biti biran.

Kod nas,kao i u vecini drugih drzava je omoguceno glasanje hrvatskim drzavljanima koji imaju prebivaliste u inozemstvu, osim na lokalnim izborima. Zato oni kojima su lokalni izbori bitni dovode autobusima birace iz susjednih drzava.

 

Kad bi imao prastrica u SAD naravno da samo zbog toga ne bi mogao glasati na izborima u SAD. Da bi mogao glasati na USA izborima, isto kao i na onima u HR,potrebito je americko odnosno hrvatsko drzavljanstvo, i da imas 18 godina ili vise.

Evo obavijest americkog veleposlanstva u Zagrebu kako mogu glasati americki drzavljani na izborima

https://hr.usembassy.gov/u-s-citizen-services/voting/

 

I obavijest americkog State departmenta kako mogu glasati americki drzavljani izvan SAD, cak i oni koji su rođeni i nikad nisu nogom stupili na teritorij SAD. Na saveznim izborima mogu u pravilu uvijek. Sto se drzavnih pravila za lokalne izbore tice ona ponesto odstupaju od drzave do drzave.

 

Absentee Voting Information for U.S. Citizens Abroad

VOTING IS NOW EASIER THAN EVER BEFORE

Most U.S. citizens 18 years or older who reside outside the United States are eligible to vote absentee for federal office candidates in U.S. primary and general elections. In addition, some states allow overseas citizens to vote for state and local office candidates and referendums. For information about your state, see the Voting Assistance Guide.

In some states, U.S. citizens who are 18 years or older and were born abroad but who have never resided in the United States are eligible to vote absentee. Direct your questions about eligibility to local election officials.

https://travel.state.gov/content/travel/en/international-travel/while-abroad/voting.html

 

 

 

Can I vote in elections in the USA while living abroad?

YES. American citizens can vote in federal elections (for members of Congress, for President, and for Vice-President).

I’ve lived abroad a long while – can I still vote?

YES. You can continue to vote for federal offices no matter how long you have lived abroad.

https://www.americansabroad.org/faq-about-voting-from-abroad/

 

Ali mi se uvijek sviđa kako se nađe "veliki demokrata" koji misli za sebe da ima pravo određivati tko smije glasati, a tko ne, jos stovise vezujuci to pravo iz imovinske cenzuse 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
12 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
texas.bug kaže...
snip

 Razumijem ja kako to funkcionira, hvala ti lijepa na pojasnjenju. Ne mora znaciti da je pravedno ili da ima smisla. Evo u nekim drzavama je normalno kamenovat zene do smrti, pa jel bi to tako svugdje trebalo bit?

 

Meni je suludo da netko tko nema nikakve veze s drzavom - jedina veza s drzavom mu je sto ima nekakav papir i ostvaruje fine benefite na temelju budala koje actually zive u domovini i placaju sulude poreze, a zauzvrat mora samo glasati za Kradeze. 

 

Po meni bi pravilo trebalo biti ako nisi u HR 5 godina ili duze, gubis pravo glasa na HR izborima. Jer sta ces ti meni birati koja ce me politicka opcija krasti. Dovoljno nam je losa situacija i bez toga. Pa fino ako se odlucis vratiti i zivjeti u HR, onda opet imas pravo glasa. Vrlo jednostavno. Drugi par rukavica sto to nikad nece biti tako radi milijun razloga.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 15:05 (Minneyar).
14 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

udaljili smo se od teme:

 

Pratite li predsjedničke kandidate?

 

pa ne baš, ali gledam raspored autobusa 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Samo ti gledaj, pa kada odeš oduzet će ti Minneyar pravo glasa. Šta ćeš onda jadan 😂😂
9 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Minneyar kaže...

 Razumijem ja kako to funkcionira, hvala ti lijepa na pojasnjenju. Ne mora znaciti da je pravedno ili da ima smisla. Evo u nekim drzavama je normalno kamenovat zene do smrti, pa jel bi to tako svugdje trebalo bit?

 

Meni je suludo da netko tko nema nikakve veze s drzavom - jedina veza s drzavom mu je sto ima nekakav papir i ostvaruje fine benefite na temelju budala koje actually zive u domovini i placaju sulude poreze, a zauzvrat mora samo glasati za Kradeze. 

 

Po meni bi pravilo trebalo biti ako nisi u HR 5 godina ili duze, gubis pravo glasa na HR izborima. Jer sta ces ti meni birati koja ce me politicka opcija krasti. Dovoljno nam je losa situacija i bez toga. Pa fino ako se odlucis vratiti i zivjeti u HR, onda opet imas pravo glasa. Vrlo jednostavno. Drugi par rukavica sto to nikad nece biti tako radi milijun razloga.

 Ako je tebi domovnica "nekakav papir" onda mi je jasno tvoje rezoniranje. Al nema veze... bitno da si ti actually arijevski 'rvat i svi ostali su ti očito manje vrijedni.

Kad je trebalo na ratište onda su i bosanci bili Hrvati...

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 15:45 (miki_the_pirat).
9 godina
neaktivan
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

ali vi u hr cro rh lijepe nase niste svjesni koliko ste gori nego cigani

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Što lupetate, kakav jebeni rat ?

 

Jel mi koji radimo, privređujemo i živimo u HR trebamo birat onoga tko će nas voditi i tko će DIREKTNO utjecat na našu budućnost, kao i budućnost naše djece ili netko tko doslovno može izabrat npr. magistra Antu Đapića i češkat uho u Minkenu dok se spomenita krmetina valja u janjetini i uništava sve pred sobom ?

 

Kao da ja dođem ko tebe u kuću i donesem svoj kućni red. Ti mi prisereš, a ja na to tebi - #disbio91.

 

Ono što meni ne ide u vugla, jbte da sam ja u dijaspori, pa jebote ne bi mi palo na pamet da glasam u zemlji u kojoj više ne živim ili u kojoj nisam nikad živio.

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 16:22 (DarthMarkus).
Moj PC  
4 3 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Imaš pravo otišle su stotine tisuća u Irsku i Njemačku. Zabranimo im pravo glasa dok se 'spomenita' krmetina valja u janjetini. Pa će vidjet ovi forumaši iz Irske i Njemačke, kako će im biti bez glasa. Lako im se ovako ku*čit. 😂
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 16:25 (bugovac222).
12 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
bugovac222 kaže...
Imaš pravo otišle su stotine tisuća u Irsku i Njemačku. Zabranimo im pravo glasa dok se 'spomenita" krmetina valja janjetini. Pa će vidjet ovi forumaši iz Irske i Njemačke, kako će im biti bez glasa. Lako im se ovako ku*čit. 😂

 Lol, CRO Irci su ludi za glasanjem.

 

 Eno stampedo pred glasačkim mjestima.

 

Moja sestra u Berlinu koju su izvarali u HR za plaću isto luda da ide glasat.

 

Zato 2567. minken bojna ima svetu misiju da glasa za nju.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 16:29 (DarthMarkus).
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Da, kao i CRO Njemci. To im je od životnog značaja 😂😂. Kao i cjelokupnoj dijaspori ako pogledaš brojke!
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Nego koja si ti bojna bio čisto informativno kad već spominješ, koliko dugo si bio u toj bojnoj?
12 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Zapravo poetska pravda bi bilo da glasaju ovi novi koji su pojeli govno koje su im izasrali ovi stari.

 

Ja sam bojna - imao sam 11. godina 91 ! 

 

Otac i stric su mi bili u 108. koja je vidi čuda bila u Posavini na ratištu. Dakle u drugoj državi.

 

Zato me poštedi sranja o ratu koji nikakve veze nema sa 2019. i izborima

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 16:39 (DarthMarkus).
Moj PC  
5 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Zna i budala da nemaju veze, zato me čudi da ti spominješ neke bojne!
 
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Minken bojna je univerzalna. 

 

Najglasniji su, največe su kukavice (čitaj : p*čke), misle da su ispravni i s Hrvatskom imaju isto što i ja sa Burundi Burundijem.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
9 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice