Pratite li kandidate za predsjedničke izbore? zaključana tema

poruka: 917
|
čitano: 97.673
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?".
12 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
miki_the_pirat kaže...

Najvjerojatnije si u pravu. Ja osobno sam bio za Daliju iako sam bio svjestan da nije imala šanse, ali nisam mogao protiv sebe. Možda se do parlamentarnih pojavi ili konsolidira neka dobra treća opcija... nadam se.

 I ja...Kokica je meni bila najbolja na sučeljavanju. Onda Zox.

 

Del_Boy97 kaže...

meni je najbolje to što hrvatima u bih smeta kad im bošnjaci biraju predstavnike, a oni bi birali naše u zemlji u kojoj ne žive i ne plaćaju porez.

 Ali zato muzu socijalu, mirovine i besplatno se liječe. + financiramo ih iz jebenog proračuna 

100% benificija, 0% posto odgovornosti.

 

Što reče onaj jučer, koji klinac dajemo da glasaju u zemlji koja nema zakon o izručivanju kriminalaca

 

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2020 17:28 (DarthMarkus).
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Eto nek Hrvatska isposluje sa svojim "saveznicima" sa kojima je potpisala Federaciju da Hrvati BiH mogu birati svoje predstavnike umjesto da drugi neprijateljski narod ih bira za njih (zamisli bezobrazluka, žele birati svoje predstavnike) i nek se isti dan ukine pravo glasa u HR. Jel pošteno?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

meni je malo žao što više nema grobničanske kokoši, jer nam sad za zajebavanje ostaju samo jabučari, žmukljošuftaši i ina interna ekstremnopacijentizacija. jedino zbog čega mi je smiješak on the njoošk od milanovićeve pobjede je trauma onom krkanskom niskočelnom bezubom desničarskom idiotu koji ga je napao na biralištu. a i nisam bio u drugom krugu pakla, jer sam već u prvom dao glas osobi za koju smatram da paše tu "ceremonijalnu niškoristi" dužnost, a koja nije prošla. jebga. bilo bi mi nemoralno sad glasati za neku osobu koja je "prošla", jer tu baš i ne mijenjam stav, odn. ne prihvaćam surogate. ma sve je to skupa nepotreban (i skup) cirkus. nego, da mi bandita obesimo za jaja na jelačić-placu ("making example of") pa bu mir. njegovi štakori buju se ionak nakon toga sami razbežali. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Ajar kaže...

meni je malo žao što više nema grobničanske kokoši, jer nam sad za zajebavanje ostaju samo jabučari, žmukljošuftaši i ina interna ekstremnopacijentizacija. jedino zbog čega mi je smiješak on the njoošk od milanovićeve pobjede je trauma onom krkanskom niskočelnom bezubom desničarskom idiotu koji ga je napao na biralištu. a i nisam bio u drugom krugu pakla, jer sam već u prvom dao glas osobi za koju smatram da paše tu "ceremonijalnu niškoristi" dužnost, a koja nije prošla. jebga. bilo bi mi nemoralno sad glasati za neku osobu koja je "prošla", jer tu baš i ne mijenjam stav, odn. ne prihvaćam surogate. ma sve je to skupa nepotreban (i skup) cirkus. nego, da mi bandita obesimo za jaja na jelačić-placu ("making example of") pa bu mir. njegovi štakori buju se ionak nakon toga sami razbežali. 

 Najviše će popušit satiričari.

 

Jbte kokoš samo da je šutila, dobila bi izbore.

 

Nemojmo se zavaravati, onako retardirana odnijela je većinu županija. Sve me je strah da se pojavi novi Ćaća, proglasili bi ga kraljem.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
9 godina
online
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Da... strašno bilo za pogledati kartu HR... skoro sve plavo.

12 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Ja se jučer kao poveselio, idem pogledat županije i glasove. Jbte ova skoro nema gdje nije prva. Zoxa su izvukli gradovi. 

 

Horor.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Ljudska pogreska je moguca, moguce je dati povjerenje krivoj osobi - slicno kao i u svim clancima iz crne kronike - bio je dobar susjed ne bi mrava zgazio, nikad ne bi pomislili da je bio Vlad Tepeš, Jack Ripper, Hitler i da prstima umazanim cipsom igra fortnite. A ja sam posumnjala kad sam vidjela da grize kitkat umjesto da ga lomi.

 

Tako da se moze dogoditi da politicki partner ispadne korumpiran i sl. Jednom se moze i u govno na ulici stati, dogodi se, pozdrav bivsoj curi gdje god bila.

Ali da se to dogodi dvaput, pa da nakon Sandera dopustis da ti Mamic kupuje torte i organizira rođendaske zabave jer već alarmantan podatak.

 

Ono što je posve nevjerojatno da se to dogodi triput, pa nakon Sanadera i Mamica kažeš da ćeš Bandiću nositi kolače u zatvor.  Tri su opcije ovdje:

1. Ili si mentalno retardirana osoba koja voli torte i ne shvaca pojam krivice. Mjesto ti je u domu za štićene osobe, sa dijagnozom mentalne retardacije i uma na razini dvoipolgodišnjaka.

2. Svjesna je svega ali je boli kurac - kao što boli kurac i njene birače - točnije njih milijun*

3. Svjesna je i ona i svi koji je podržavaju - sto je opasan presedan da kandidatkinju stranke podržava osoba sa 38 and counting optužnica, i da taj isti Bandić drži većinu zakonodavnoj vlasti - koliko godina moramo slušati da - jao jao, ajme nismo znali, zamislite da se nakon Sanadera opet nama drznuo kriminalac držati vladajuću većinu u Saboru jao jao - Gordan Jandroković.

 

Nemoguće je da oko sebe u 15 godina karijere okupiš 3 najokorjela politička kriminalca u državi. Prosto je nemoguće. Nemoguće je. Da je to normalno kako ona tvrdi, pa zašto ja još uvijek nisam došao na rođendansku pozivnicu nekog mafijaša ili korumpiranog političara?

 

*Dva su najbitnija podatka proizašla sa ovih izbora:

1. 450 000 birača Škore je konačna potvrda koliko ima krajnje desnih birača u Hrvatskoj.

2. 950 000 birača ne vidi problem da je dotična osoba bila u najljigavijim osobnim vezama sa 3 najgora uskoro prvomoćno osuđena politička kriminalca u povijesti države.

 

Milanović je svakakav - ali je bar javno rekao da je Advent očita i najgora korupcija. Eto - bar to.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
11 1 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
wyks kaže...

2. 950 000 birača ne vidi problem da je dotična osoba bila u najljigavijim osobnim vezama sa 3 najgora uskoro prvomoćno osuđena politička kriminalca u povijesti države.


 

 

Bitno je samo da komunisti ne dodju na vlast. Nek nam "nasi" rasprodaju sve sto imamo, otjeraju mlade van, opljackaju nas uzduz i poprijeko i nek nam djeca budu gladna i nek nas proklinju.

SAMO DA KOMUNISTI NE DODJU NA VLAST!!!

 

Tako ide to razmisljanje

 

Freak Show Inc.
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Ajde ti iz Irske začepi 'ta ti znaš, još nam samo Irci trebaju solit pamet. Dolazite tu popravljat zube, a ne uplaćujete. Eeeee sve se zna😂

A kolko je vas bilo ma Adventu? Zašto nismo svi bojkotirali, turisti im ne bi bili dovoljni da ostanu u plusu. Ja sam bojkotirao svaku godinu zbog principa (ok i zbog cijena i kvalitete).

Mislim da Kolinda nije ni htjela drugi mandat, nego se zajeba*ala.

Što god odlučila Grabar-Kitarović, nakon prestanka obnašanja dužnosti pet godina ima pravo na ured, na dva državna službenika, osobnog vozača i službeno osobno vozilo.

Također, predsjednik Republike Hrvatske koji je po prestanku obnašanja dužnosti nastavio korištenje prava na fizičku zaštitu sukladno posebnim propisima, nastavlja korištenje tog prava i nadalje u istom opsegu i može ga koristiti trajno.

Grabar-Kitarović koja će u veljači funkciju predati Zoranu Milanoviću, nakon prestanka obnašanja dužnosti prvih šest mjeseci ima pravo na naknadu u visini plaće te 50 posto plaće u sljedećih šest mjeseci.

Plaća Grabar-Kitarović prema njezinoj imovinskoj kartici iznosi 24.376,20 kuna neto.

Plus dvije plaće od Jakova, a da nitko ne zna šta radi i za što ih dobija. Šta će joj više?

Hoće li Milanović to ukinuti? Nešto ne vjerujem....ali bi me jako pozitivno iznenadio da ukine.
 
0 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
wyks kaže...

 

*Dva su najbitnija podatka proizašla sa ovih izbora:

1. 450 000 birača Škore je konačna potvrda koliko ima krajnje desnih birača u Hrvatskoj.

 

 Ne znam baš da su mi tetke i tetak far right.

 

Prije je tu ono "naš čoek". A i da su blago blentavi. Takvih je 1/2 minimalno.

 

Tip glasača : lijepa naša prijetjsjetnica

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2020 18:45 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
bugovac222 kaže...
A kolko je vas bilo ma Adventu? Zašto nismo svi bojkotirali, turisti im ne bi bili dovoljni da ostanu u plusu. Ja sam bojkotirao svaku godinu zbog principa (ok i zbog cijena i kvalitete).

 Ovo je za građanina nebitno.

 

Ukoliko je Grad nešto dopustio - dobra vjera nalaže da je Grad kao institucija to morao učiniti po moralnim i zakonskim propisima - pa i gradonačelnik jer i u firmi piše da moraš svakim dobrom upravljati u maniri dobrog gospodara.

 

Bandić zbilja ima ovlast dodjeljivati kućice kome god želi - što je moć koju nema ni premijer, a zadnje je imao neki Austro-Ugarski car.

SDP je tu popušto jer je ta odluka donesena kad su imali najviše zastupnika u Skupštini, a predsjednik je bio Darinko Kosor, sada je predsjednik skupštine Mikulic iz HDZ-a pa kako Bandić žetončićima drži vlast HDZu, teško da će ga natjerati da to promjeni dogodine.

 

Ono što se ti kao građanin moraš zapitati jest zašto je Mato Janković bio kod Matije Babića dva puta komentirati izbore kontra Kolinde, a ima najveću kućicu na Adventu i to na Zrinjevcu - zašto se on nije zapitao zašto on sam plaća politički reket orkestriran od strane Milana Bandića - najvećeg političkog zagovaratelja Kolinde?

 

bugovac222 kaže...
Mislim da Kolinda nije ni htjela drugi mandat, nego se zajeba*ala.

Ovo su neki kvazi izgovori koji u biti govore koliko je nakradna ta HDZova mašinjerija - jer da je istina što govoriš, onda nam vladajuća stranka servira nesposobnu osobu!?

 

To samo pokazuje da gradjanske političke odgovornosti nema - pa pljuste kojekakvi retardirani izgovori, a oni koji kritiziraju niti ne vide gdje bi mogli povući vlast na legitimnu odgovornost.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
DarthMarkus kaže...

Ja se jučer kao poveselio, idem pogledat županije i glasove. Jbte ova skoro nema gdje nije prva. Zoxa su izvukli gradovi. 

 

 Gdje prestaje asfalt počinje HDZ.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
DarthMarkus kaže...
wyks kaže...

 

*Dva su najbitnija podatka proizašla sa ovih izbora:

1. 450 000 birača Škore je konačna potvrda koliko ima krajnje desnih birača u Hrvatskoj.

 

 Ne znam baš da su mi tetke i tetak far right.

Prije je tu ono "naš čoek". A i da su blago blentavi. Takvih je 1/2 minimalno.

Tip glasača : lijepa naša prijetjsjetnica

 Ne govorim ni ja to, pa cu biti jasniji - nisu svi takvi glasaci ustase niti su zlocinci.

 

Meni je moralni problem već taj da se takve izjave proguraju pod izgovorom neceg bitnijeg - pa se pomilovanje ratnih zločinaca i slični ispadi prestavljaju kao manji problemi.

 

Uzet ću za primjer Trumpa - netko je izračunao da je oko 400 ljudi koji su mu bili bliski podanici ili završilo sa optužbom ili je dobilo otkaz i ocrnio ih je u javnosti kao izdajice i lažove i gnjide. Pa to je slična retorika ovoj - Bujanec je kleo Kolindu više nego u Gospu, pa je sad Kolinda bila izdajica. Jer kad više nisi naš onda si izdajica.

 

Užasno se bojim ljudi koji padaju pod no true scotsman logicku pogrsku, jer nikad ne znam kad ću ja biti na listi za odstrel. Gledao sam utakmicu kao mladić na tribini BBB-a, pa sam svjedočio tuči i razbijenim glavama jer je netko rekao da grupa koja viče Dinamo - izdajnička. To je isti mentalitet ovome i toga se ja jako bojim da dođe na vlast.

450 000 ljudi je stanovit broj, i to nisu zločinci, ali je sigurno mnogo onih koji su spremni niskim strastim započeti tuču - bilo verbalnu ili fizicku.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
DarthMarkus kaže...

Ja se jučer kao poveselio, idem pogledat županije i glasove. Jbte ova skoro nema gdje nije prva. Zoxa su izvukli gradovi. 

 

Horor.

 Nije bezveze "Gdje prestaje asfalt, tu počinje HDZ" koliko to ružno i zvučalo. U HDZ-u je bilo, možda i još ima sasvim okej ljudi koji su možda dobri, ali takvi obično budu prevareni od onih koji vode igru iz pozadine i provode politiku "Lijeva ruka, desni džep"

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Najmanje što mogu (kad je već sve tako naopako) napraviti je bojkotirati, efikasnije od pisanja jer ovo ne čita ni Bandić ni Kolinda. Šta drugo mogu JA napraviti? Ja nisam birao ni Bandića ni Kolindu! Kolinda nije znala ni tko je Juričan, ona živi u nekim nato-oblacima sa najboljim prijateljem Amerikom koja joj je (kao poslušnom psiću) udjelila školarinu kćerki. Političarima je s povlasticama (poznatim i nepoznatim) ionako svejedno u principu. Većina se nakupila love, a ako izgube izbore primire se par godina kao Milanović ovi drugi će napraviti sranje i onda uletiš kao spasitelj, klasika. I tako u krug. Tek kad ukine povlastice vjerovat ću mu.
13 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Mislim da ovu sliku ne treba nikome objašnjavati...

 
3 1 hvala 0
10 godina
offline
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

 

Ona je pobijedila tamo gdje nema nehrvata ili su u velikoj manjini (naravno i drugi razlozi, ali gledamo sada samo ovaj aspekt nacije. ).

To je i bila politika u balkanskim ratovima da se dobiju čista etnička područja od onih drugih koji bi samo kvarili izborne rezultate.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Marko :D kaže...

Mislim da ovu sliku ne treba nikome objašnjavati...

Meni je zapravo jako čudna ova večina koju je Čokolinda dobila u kategoriji 'Do 30 godina'...To su ljudi koji i nisu 'osjetili' rat na svojoj koži, i nebi im trebao previše ležati M1921 u stožeru nakon izbora, i cijela kampanja od koje se polovina vrti oko rata, branitelja, Vukovara itd...

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2020 19:52 (Promster).
4 godine
protjeran
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Meni je čudno što će štap u ruci ovima s OŠ.
9 godina
online
Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?

Nema tu ništa čudno... Bago je to slagao... sve normalno. Ispadoše penzići "neću valjda za komunjare" za Milanovića.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Promster kaže...
Marko :D kaže...

Mislim da ovu sliku ne treba nikome objašnjavati...

Meni je zapravo jako čudna ova večina koju je Čokolinda dobila u kategoriji 'Do 30 godina'...To su ljudi koji i nisu 'osjetili' rat na svojoj koži, i nebi im trebao previše ležati M1921 u stožeru nakon izbora, i cijela kampanja od koje se polovina vrti oko rata, branitelja, Vukovara itd...

Nema tu ništa čudno. Tu se radi o glasačima koji su od malenih nogu učeni da glasaju samo za HDZ i nikog drugog. Ti ljudi nisu upoznati o aferama HDZ-a i ne brine ih korupcija, a politika ih ne zanima. To su ljudi koji se redovito kunu da su domoljubi, a svaki vikend se razbacuju na cajke i turbo folk. Znam puno takvih, a znam i one starije koji su svoj glas dali Kolindi jer je lijepa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2020 20:10 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Promster kaže...

Meni je zapravo jako čudna ova večina koju je Čokolinda dobila u kategoriji 'Do 30 godina'...To su ljudi koji i nisu 'osjetili' rat na svojoj koži, i nebi im trebao previše ležati M1921 u stožeru nakon izbora, i cijela kampanja od koje se polovina vrti oko rata, branitelja, Vukovara itd...

Nema ništa čudno u rezultatima. Za sve se apsolutno znalo kak će glasati pa tako i za ove do 30.

Ovi do 30 su generacije koje je odgojila ova država tako da uopće ne čudi s obzirom kakva nam je država da su i birači takvi. 30 godina ispiranja mozgova u školama, crkvama, na tv-u. Slušanja lupetanja o udbašima, komunistima i čemu sve ne i dobiješ ovaj postotak.

Isto tako Slavonija i Lika će uvijek glasati za HDZ jer budimo realni ovi koji su ostali tam su ili starci ili rade u državnim službama ili su u hdz-u jer drugog posla ionako tamo više nema. 

A ovi iznad 70g su već toliko ishlapili da su za njih svi osim hdz-a komunjare i/ili srbi i prijetnja njihovoj obožavanoj državi koja je već 30 godina taoc njihove paranoje. Da ne govorimo da su ti isti licemjeri su masovno bježali radit u Njemačku već 1968g i onda im nije smetalo tko i što je Njemačka bila ranije jer su imali koristi. Da se Balkan razvio prije nas da vidiš kak bi svi pjevali bajke sad o zemljama bivše države.

Apsolutno se ništa neće promijeniti dok cijele generacije ne pomru pa onda možda kad naše generacije budu u šezdesetima a ove koje su sada 40-50 budu preko 70 možda onda krenemo negdje. Do tad ćemo jedan korak naprijed nazad dva. 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Najbolje je kad mi dvadesetogodišnjaci objašnjavaju kako je to bilo za vrijeme Juge i u ratu i da ja koji sam to proživio ništa ne znam. A Tuđman jadan nije uspio spriječiti komunjare da u privatizaciji opljačkaju zemlju. A tako se trudio. :-)
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Visak kaže...
Najbolje je kad mi dvadesetogodišnjaci objašnjavaju kako je to bilo za vrijeme Juge i u ratu i da ja koji sam to proživio ništa ne znam. A Tuđman jadan nije uspio spriječiti komunjare da u privatizaciji opljačkaju zemlju. A tako se trudio. :-)

 Pa kad nemaš pojma, kaj ti drek znaš kak je bilo u mraku. 

Najžešće su mi zblenute face kad takvima moj stari onak skroz nezainteresirano nabroji da su u njegovom selu u Slavoniji za vrijeme Juge imali svoju školu, ambulante, zubara, javno kupalište sa tuševima, dva dućana, javni prijevoz, vlakove prema Zagrebu svakih par sati i klinci plaćene odmore na moru a da sad nema cijela općina ništa od toga, selo nema dućan, autobus već deset godina ne vozi i pita ih da kaj misle kome je bilo bolje njemu ili ovima sad. Onda ne znaju kaj bi mu rekli. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
ddarknessfairyy kaže...
Visak kaže...
Najbolje je kad mi dvadesetogodišnjaci objašnjavaju kako je to bilo za vrijeme Juge i u ratu i da ja koji sam to proživio ništa ne znam. A Tuđman jadan nije uspio spriječiti komunjare da u privatizaciji opljačkaju zemlju. A tako se trudio. :-)

 Pa kad nemaš pojma, kaj ti drek znaš kak je bilo u mraku. 

Najžešće su mi zblenute face kad takvima moj stari onak skroz nezainteresirano nabroji da su u njegovom selu u Slavoniji za vrijeme Juge imali svoju školu, ambulante, zubara, javno kupalište sa tuševima, dva dućana, javni prijevoz, vlakove prema Zagrebu svakih par sati i klinci plaćene odmore na moru a da sad nema cijela općina ništa od toga, selo nema dućan, autobus već deset godina ne vozi i pita ih da kaj misle kome je bilo bolje njemu ili ovima sad. Onda ne znaju kaj bi mu rekli. 

 Nije imao fortnite bruh

13 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Marko :D kaže...
Promster kaže...
Marko :D kaže...

Mislim da ovu sliku ne treba nikome objašnjavati...

Meni je zapravo jako čudna ova večina koju je Čokolinda dobila u kategoriji 'Do 30 godina'...To su ljudi koji i nisu 'osjetili' rat na svojoj koži, i nebi im trebao previše ležati M1921 u stožeru nakon izbora, i cijela kampanja od koje se polovina vrti oko rata, branitelja, Vukovara itd...

Nema tu ništa čudno. Tu se radi o glasačima koji su od malenih nogu učeni da glasaju samo za HDZ i nikog drugog. Ti ljudi nisu upoznati o aferama HDZ-a i ne brine ih korupcija, a politika ih ne zanima. To su ljudi koji se redovito kunu da su domoljubi, a svaki vikend se razbacuju na cajke i turbo folk. Znam puno takvih, a znam i one starije koji su svoj glas dali Kolindi jer je lijepa.

 

ddarknessfairyy kaže...
Promster kaže...

Meni je zapravo jako čudna ova večina koju je Čokolinda dobila u kategoriji 'Do 30 godina'...To su ljudi koji i nisu 'osjetili' rat na svojoj koži, i nebi im trebao previše ležati M1921 u stožeru nakon izbora, i cijela kampanja od koje se polovina vrti oko rata, branitelja, Vukovara itd...

Nema ništa čudno u rezultatima. Za sve se apsolutno znalo kak će glasati pa tako i za ove do 30.

Ovi do 30 su generacije koje je odgojila ova država tako da uopće ne čudi s obzirom kakva nam je država da su i birači takvi. 30 godina ispiranja mozgova u školama, crkvama, na tv-u. Slušanja lupetanja o udbašima, komunistima i čemu sve ne i dobiješ ovaj postotak.

Isto tako Slavonija i Lika će uvijek glasati za HDZ jer budimo realni ovi koji su ostali tam su ili starci ili rade u državnim službama ili su u hdz-u jer drugog posla ionako tamo više nema. 

A ovi iznad 70g su već toliko ishlapili da su za njih svi osim hdz-a komunjare i/ili srbi i prijetnja njihovoj obožavanoj državi koja je već 30 godina taoc njihove paranoje. Da ne govorimo da su ti isti licemjeri su masovno bježali radit u Njemačku već 1968g i onda im nije smetalo tko i što je Njemačka bila ranije jer su imali koristi. Da se Balkan razvio prije nas da vidiš kak bi svi pjevali bajke sad o zemljama bivše države.

Apsolutno se ništa neće promijeniti dok cijele generacije ne pomru pa onda možda kad naše generacije budu u šezdesetima a ove koje su sada 40-50 budu preko 70 možda onda krenemo negdje. Do tad ćemo jedan korak naprijed nazad dva. 

 

Ne znam, nisam prije gledao koga preferiraju koje dobne skupine, i sad kad vidim ovo sam neugodno iznenađen. I sam spadam u tu skupinu ispod 30 godina. Ne znam kolko vam stoji ova teza o ispiranju mozgova u školama i crkvi (dobro u crkvu nisam zakoračio svojevoljno nikad), jer ako sudim po sebi, nikad se nije vukla nekakva HDZ desničarska propaganda. Ali vjerujem da i veliku ulogu ima geografski položaj, govorim o sjeverozapadu države, a tamo HDZ nema premoć. U Slavoniji i Lici je vjerojatno ipak možda drugačija stvar kaj se tog tiče. Osobno znam samo jednu jedinu osobu koja je HDZovac, pa di su ti mladi HDZovci? Sve redom po Slavoniji, Lici i dijelom Dalmaciji?

10 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Promster kaže...

Ne znam, nisam prije gledao koga preferiraju koje dobne skupine, i sad kad vidim ovo sam neugodno iznenađen. I sam spadam u tu skupinu ispod 30 godina. Ne znam kolko vam stoji ova teza o ispiranju mozgova u školama i crkvi (dobro u crkvu nisam zakoračio svojevoljno nikad), jer ako sudim po sebi, nikad se nije vukla nekakva HDZ desničarska propaganda. Ali vjerujem da i veliku ulogu ima geografski položaj, govorim o sjeverozapadu države, a tamo HDZ nema premoć. U Slavoniji i Lici je vjerojatno ipak možda drugačija stvar kaj se tog tiče. Osobno znam samo jednu jedinu osobu koja je HDZovac, pa di su ti mladi HDZovci? Sve redom po Slavoniji, Lici i dijelom Dalmaciji?

 Iznenadio bi se koliko ih ima i u sjeverozapadnoj. Okolica Zaprešića. Općina u kojoj je HDZ od početka na vlasti. Pola mlađih od 30 je u HDZ mladeži a druga polovica je dovukla Bandićevu stranku(ne znaš kaj je gore). Od 8 sela koliko ih je u sastavu općine samo u dva sela nikad nije pobijedio HDZ na ni jednim izborima i bome se primijeti razlika. Sve su odvukli u ovih 6 sela koja su podobna od javnih ustanova do raznih manifestacija. Na malverzacije svi žmire i svima im je super. A takvih općina ima bome dovoljno širom zemlje da se lako stvori većina. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
13 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Promster kaže...

Ne znam, nisam prije gledao koga preferiraju koje dobne skupine, i sad kad vidim ovo sam neugodno iznenađen. I sam spadam u tu skupinu ispod 30 godina. Ne znam kolko vam stoji ova teza o ispiranju mozgova u školama i crkvi (dobro u crkvu nisam zakoračio svojevoljno nikad), jer ako sudim po sebi, nikad se nije vukla nekakva HDZ desničarska propaganda. Ali vjerujem da i veliku ulogu ima geografski položaj, govorim o sjeverozapadu države, a tamo HDZ nema premoć. U Slavoniji i Lici je vjerojatno ipak možda drugačija stvar kaj se tog tiče. Osobno znam samo jednu jedinu osobu koja je HDZovac, pa di su ti mladi HDZovci? Sve redom po Slavoniji, Lici i dijelom Dalmaciji?

Crkva otvoreno veliča i tijekom izbora preporučuje glasanje za HDZ i njihove kandidate - ništa novo. Što se škole tiče, ne znam, kod nas nije bilo razgovora o politici (osim na satovima politike i gospodarstva), ali da smo imali par HDZ-ovaca, jesmo.

 

Jučer gledam program predsjedničkih izbora na Novoj TV. Oni su počeli nešto ranije, nakon Vijesti u 17h, ako se ne varam. Raspravljalo se o samim izborima, ali za oko mi je zapeo prilog iz Mostara gdje su novinari Nove TV išli razgovarati s glasačima. Novinarka je postavila pitanje jednom dečku na biralištu "koji su ti izbori važniji; ovi u Bosni i Hercegovini ili oni u Hrvatskoj?", a dečko odgovori "oni u Hrvatskoj". Iskreno, nisam mogao vjerovati kada sam to čuo, ali istovremeno nisam bio iznenađen. Hrvati u BiH glasaju na izborima bez obzira što se to njih ne tiče jer nemaju što izgubiti; eventualno mogu dobiti neke poklone od HDZ-a. Drugim riječima, oni završavaju u plusu, a mi u minusu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2020 22:11 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
Pa dečko bi za koju godinu kad navrši 25 mogao dobiti braniteljsku penziju od Hrvatske. Jasno, samo ako njegovi pobijede.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Pratite li kandidate za predsjedničke izbore?
miki_the_pirat kaže...

 Netko izgleda mora naučiti da su pravo i pravda dva različita pojma. A ove banalizirane usporedbe... prevazišli smo to valjda.

Izvukao si dvije rijeci iz moje dvije recenice i vadis usporedbe koje nemaju veze sa vezom.

Naravno da sam se laicki izrazio usporedujuci krecenje soba,ali je u biti to tako!

Nismo to prevazisli dokle god je tako kako je:Hrvati u Bosni glasaju za Hrvatske izbore,pa onda glasaju za Bosanske izbore-sta se tu treba prevazici?

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice