Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

poruka: 63
|
čitano: 18.444
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?".
5 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas

Također, upravo sam se registrirao iako pratim bug vec neko vrijeme

13 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
"Pada čujem mišlčjenje narodai preporuku:"

Investiraj u nesto sa boljom tipkovnicom. Ili u pravopis.
:)
8 godina
online
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

Ja upravo kupujem mob i odlučio sam se za Nokiju 7 plus, zbog čistog Androida i 2 godine (dobro sad je 1.5) osiguranih Android updatea... iako mu je SOC osjetno slabiji i ima manje RAM-a. Pri odluci mi je bio važniji softver nego hardver.... mada možda ni MIUI nije loš ali ja bih rađe bez dodataka i update-e bez custom ROM-ova i sličnih zafrkancija

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Vidim da se žalite na MIUI i na notifikacije koje kasne, da kasne po par sekundi i minuta a Viber nekad radi nekad ne,

Šogorica mi imala Noa , zte a sad Samsung i svima Viber kasni.
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

mislim da je ovo vodeno hlađenje samo obićni heatpipe.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
zalman1 kaže...
ITman kaže...

Da ima čisti Android mnogima bi lega ko saborska mirovina, ovak meh!

 Meni ovo nikada neće biti jasno, ne znam kako goli OS može biti bolji od MIUI?

Pa Xiaomi se baš i kupuje radi odličnog OS-a prepunog opcija u kojem se može podesiti sve živo i neživo, taj OS ih je i doveo tu gdje su danas.

I onda netko traži čisti android, wtf? Pa to mi dođe kao da biram između dva auta, jednog bez opreme i jednog s full opremom.

 

Na čistom androidu za svako govno moram skidati posebnu aplikaciju, generički sistem bez ikakve privlačnosti.

 Zato kaj svi ne traže hrpu opcija i nemaju potrebu da podešavaju sve živo i neživo, zato kaj su predinstalirane aplikacije poznatije pod nazivom "bloatware" i zato kaj neki ljudi cijene jednostavnost čistog Androida.

Čisti Android za sobom nosi bolje performanse na slabijem hardware-u pa nema potrebe za kupovinom skupih uređaja, također nosi za sobom i brže nadogradnje, a brže nadogradnje, naročito sigurnosne, su nekim ljudima puno važnije od predinstalirane npr. Candy Crush sage. 

 

Sama instalacija aplikacija je relativno trivijalna radnja, i umjesto da koristiš nešto kaj ti je nametnuto, možeš fino čitat review-ove i sam izabrati aplikacije koje ti bolje odgovaraju.  

Trust me, I'm a Jedi!
16 godina
moderator
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
zalman1 kaže...

 Meni ovo nikada neće biti jasno, ne znam kako goli OS može biti bolji od MIUI?

Pa Xiaomi se baš i kupuje radi odličnog OS-a prepunog opcija u kojem se može podesiti sve živo i neživo, taj OS ih je i doveo tu gdje su danas.

I onda netko traži čisti android, wtf? Pa to mi dođe kao da biram između dva auta, jednog bez opreme i jednog s full opremom.

 

Na čistom androidu za svako govno moram skidati posebnu aplikaciju, generički sistem bez ikakve privlačnosti.

 

Usporedba ti je zakurac  Evo ispravne. Imaš, recimo, Volvo, friško izašao iz tvornice, napravljen od prvog do zadnjeg šarafa točno onako kako je Volvo htio i zamislio. Lijep je, brz i siguran, malo troši i radi kao podmazan.

 

Onda dođe lokalni "majstor" i napravi "tjuning" - stavi na Volva hidrauliku, u gepek ubaci subwoofer, učini da iz auspuha izlaze plamenovi i na zadnje staklo stavi Kenwood naljku. Taj Volvo sad ima neke dodatne mogućnosti, jedino što mu se ne daju otvoriti suvozačka vrata i u vožnji ponekad otpadne prednji desni kotač.

 

Eto, to ti je čisti Android vs MIUI, ukratko 

 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2018 13:33 (Davor).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
digitall kaže...

sve je to ok, samo sto se opcenito radi o ovome; postoje android mobiteli na kojima rade notifikacije normalno nakon sto ga izvadis iz kutije (svi mobiteli od 500kn do 10000kn), i postoje xiaomi i jos neki kinezi s kojima moras kemijati nesto da mozda proradi normalno... kontas?

 

Ne znam, meni nikad nije okasnila nijedna notifikacija na MIUI-u, od prvog dana kada sam skinuo celofan s kutije, upalio mob i apsolutno ništa nakon toga podešavao. Znam da se događa ljudima na raznim ROM-ovima, ali najčešće postoje lagana rješenja za to ili pak malo kompliciranija za obične korisnike poput flašanja drugog ROM-a. Dakle, ima situacija, ali nije pravilo...

15 godina
neaktivan
offline
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

I cigani pljuju po "jeftinoj" ženi.

Ista stvar i s ovim mobitelom. Jeftin je i zato se izvlače sve boljke kako bi se opravdala

tako niska cijena. Teško je nadvladati psihološku igru jačih brandova.

 

Tipično balkanski! 

 
8 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Davor kaže...
zalman1 kaže...

 Meni ovo nikada neće biti jasno, ne znam kako goli OS može biti bolji od MIUI?

Pa Xiaomi se baš i kupuje radi odličnog OS-a prepunog opcija u kojem se može podesiti sve živo i neživo, taj OS ih je i doveo tu gdje su danas.

I onda netko traži čisti android, wtf? Pa to mi dođe kao da biram između dva auta, jednog bez opreme i jednog s full opremom.

 

Na čistom androidu za svako govno moram skidati posebnu aplikaciju, generički sistem bez ikakve privlačnosti.

 

Usporedba ti je zakurac  Evo ispravne. Imaš, recimo, Volvo, friško izašao iz tvornice, napravljen od prvog do zadnjeg šarafa točno onako kako je Volvo htio i zamislio. Lijep je, brz i siguran, malo troši i radi kao podmazan.

 

Onda dođe lokalni "majstor" i napravi "tjuning" - stavi na Volva hidrauliku, u gepek ubaci subwoofer, učini da iz auspuha izlaze plamenovi i na zadnje staklo stavi Kenwood naljku. Taj Volvo sad ima neke dodatne mogućnosti, jedino što mu se ne daju otvoriti suvozačka vrata i u vožnji ponekad otpadne prednji desni kotač.

 

Eto, to ti je čisti Android vs MIUI, ukratko 

 

 Baš to, jednom za probu neki taj tjunirani kinez - više nikad kinez, ali mislim da je tu na stvari više nekakav sukob generacija tj. ukusa nego nešto egzaktno. Vjerojatno da si nekih 15-ak godina mlađi bio bi oduševljen tim tjuniranim MIUI-em.

 

Bože pomozi, kad se samo sjetim na što su ličile moje "pile" iz mladosti, što one na četiri kotača, što one u spavacoj sobi.

 

7 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Davor kaže...
zalman1 kaže...

 Meni ovo nikada neće biti jasno, ne znam kako goli OS može biti bolji od MIUI?

Pa Xiaomi se baš i kupuje radi odličnog OS-a prepunog opcija u kojem se može podesiti sve živo i neživo, taj OS ih je i doveo tu gdje su danas.

I onda netko traži čisti android, wtf? Pa to mi dođe kao da biram između dva auta, jednog bez opreme i jednog s full opremom.

 

Na čistom androidu za svako govno moram skidati posebnu aplikaciju, generički sistem bez ikakve privlačnosti.

 

Usporedba ti je zakurac  Evo ispravne. Imaš, recimo, Volvo, friško izašao iz tvornice, napravljen od prvog do zadnjeg šarafa točno onako kako je Volvo htio i zamislio. Lijep je, brz i siguran, malo troši i radi kao podmazan.

 

Onda dođe lokalni "majstor" i napravi "tjuning" - stavi na Volva hidrauliku, u gepek ubaci subwoofer, učini da iz auspuha izlaze plamenovi i na zadnje staklo stavi Kenwood naljku. Taj Volvo sad ima neke dodatne mogućnosti, jedino što mu se ne daju otvoriti suvozačka vrata i u vožnji ponekad otpadne prednji desni kotač.

 

Eto, to ti je čisti Android vs MIUI, ukratko 

 

 

Kada smo si već dopustili takva izražavanja, onda moram primjetiti da je usporedba MIUI-a sa autom kojem se nemogu otvoriti vrata i otpada prednji kotač - ZAKURAC. 
Jedno su subjektivni dojmovi i ukusi, ali ovo već daleko prelazi u bezargumentirano blaćenje.
Dajete neki konkretan problem na MIUIu koji se može usporediti sa "otpadanjem prednjeg točka na autu". 
(EDIT: Ovdje moram primjetiti da takva paralela, implicitno, ne samo da ukazuje da je uređaj potpuno nefunkcionalan, nego je i opasan za koristiti?!)

Usput budi rečeno, nisam neki fan MIUIa , nije loš ali nije mi ni najbolji. Koristio sam i druge OS-ove, ali MIUI nije ni izbliza ovakav kakav ste vi opisali. Ja neznam šta ste vi koristili, ali to nije MIUI. 
I da... zanimljivo mi je kako se sere po jednom fantastično jeftinom telefonu koji nosi u pakiranju najnoviji vrhunski hardver, i reći da ga ne bi nikom preporučili zbog softwera, koji ništa lošiji nije od bilo kojeg drugog.

Kako to da nikad nisam pročitao da netko kaže: "Nemogu preporučiti nikome da kupi Ajfon zbog limitiranog, neprilagodljivog i zatvorenog sustava. Jednostavno, iOS je sranje". 
Ili nešto slično da se da pročitati za NOU, HTC, HUAWEI, SAmsung?

Ovo je čista pljuvačina bez ikakva smisla.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2018 12:25 (Neuk).
14 godina
protjeran
offline
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

Zaboravio sam ono najbitnije, a to je kad veliš: "Čisti Android" to ti je terapeutski, probajte par put zaredom reći: "Čisti Android".... totalno relaksirajuće čojeće - to moreš iskoristit ko mantru za meditaciju!

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Neuk kaže...

Jedno su subjektivni dojmovi i ukusi, ali ovo već daleko prelazi u bezargumentirano blaćenje.
Dajete neki konkretan problem na MIUIu koji se može usporediti sa "otpadanjem prednjeg točka na autu". 
(EDIT: Ovdje moram primjetiti da takva paralela, implicitno, ne samo da ukazuje da je uređaj potpuno nefunkcionalan, nego je i opasan za koristiti?!)

Usput budi rečeno, nisam neki fan MIUIa , nije loš ali nije mi ni najbolji. Koristio sam i druge OS-ove, ali MIUI nije ni izbliza ovakav kakav ste vi opisali. Ja neznam šta ste vi koristili, ali to nije MIUI. 
I da... zanimljivo mi je kako se sere po jednom fantastično jeftinom telefonu koji nosi u pakiranju najnoviji vrhunski hardver, i reći da ga ne bi nikom preporučili zbog softwera, koji ništa lošiji nije od bilo kojeg drugog.

Kako to da nikad nisam pročitao da netko kaže: "Nemogu preporučiti nikome da kupi Ajfon zbog limitiranog, neprilagodljivog i zatvorenog sustava. Jednostavno, iOS je sranje". 
Ili nešto slično da se da pročitati za NOU, HTC, HUAWEI, SAmsung?

Ovo je čista pljuvačina bez ikakva smisla.

 Kad imaš para a nemaš se vremena zajebavat uzmeš iphone jer ocekuješ da po defaultu sve savršeno radi, Miui kineza uzmeš da čačkaš i pri tome ušparaš.

14 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Neuk kaže...

Dajete neki konkretan problem na MIUIu koji se može usporediti sa "otpadanjem prednjeg točka na autu". 
(EDIT: Ovdje moram primjetiti da takva paralela, implicitno, ne samo da ukazuje da je uređaj potpuno nefunkcionalan, nego je i opasan za koristiti?!)

Usput budi rečeno, nisam neki fan MIUIa , nije loš ali nije mi ni najbolji. Koristio sam i druge OS-ove, ali MIUI nije ni izbliza ovakav kakav ste vi opisali. Ja neznam šta ste vi koristili, ali to nije MIUI. 
I da... zanimljivo mi je kako se sere po jednom fantastično jeftinom telefonu koji nosi u pakiranju najnoviji vrhunski hardver, i reći da ga ne bi nikom preporučili zbog softwera, koji ništa lošiji nije od bilo kojeg drugog.

Kako to da nikad nisam pročitao da netko kaže: "Nemogu preporučiti nikome da kupi Ajfon zbog limitiranog, neprilagodljivog i zatvorenog sustava. Jednostavno, iOS je sranje". 
Ili nešto slično da se da pročitati za NOU, HTC, HUAWEI, SAmsung?

Ovo je čista pljuvačina bez ikakva smisla.

 

Baš sam to htio napisati. 

 

Davore, više sam od tebe očekivao, ali na onakav način se izražavati na forumu magazina za koji pišeš... Nemam riječi. Neukusno, ograničeno i neprilično jednom novinaru sa toliko godina iskustva u ovome poslu.

 

Prošlo je i kroz moje ruke i puno prijatelja sam preporučio Xiaomi i nikada promblema sa telefonima (ni softverskih ni hardverskih).

Omjer uloženo/dobiveno je odličan. Softver nije čisti android, ali izuzev geekova, većini običnih korisnika je posve svejedno da li je na telefonu čisti android ili neki skin.

Uostalom podaci o slaboj prodaji Nexusa/Pixela, a o doslovce stotinama milijuna prodanih Xiaomija, Samsunga i Huaweija to i potvrđuje.

 

Obični kupci, bilo da kupuju preko interneta, kod operatera, ili u fizičkim trgovinama očigledno preferiraju skinove.

14 godina
offline
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

Davore, usro si motku... da budemo u stilu..

 

Šaomi radi sasvim dobro, ja vrtim xiaomi.eu ROMove i gore je Nova Launcher, koji s Tesla Unreadom i  postavkama preživljava svako flešanje novog ROMA i notifikacije rade...

 

kvalitetno je i čvrsto napravljen, baterija mu drži 3+ dana, čak mi ni nedostatak LTE 20 kanala nije  pucanj u nogu...

 

a propos Volva, vlasnici su mu Kinezi, a MIUI nije pimpanje kod selskog majstora nakon 2 gajbe pive s Ajnhelovom brusilicom... meni ne leži, zato imam Novu, ali generalno radi, klinka mi se ne žali i njoj isto sve s MIUIem radi, misliš da 10 godišnje klinke mogu preživjeti bez notifikacije Viber poruke ?

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
9 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Lisac1606 kaže...

 

 

Uostalom podaci o slaboj prodaji Nexusa/Pixela, a o doslovce stotinama milijuna prodanih Xiaomija, Samsunga i Huaweija to i potvrđuje.

 

Obični kupci, bilo da kupuju preko interneta, kod operatera, ili u fizičkim trgovinama očigledno preferiraju skinove.

los zakljucak.

da te ispravim - preferiraju manju cijenu. i apsolutno nista vise.

tako da ce prezivjeti i naviknuti se na neki tamo glupi nist koristi skin...

 

jer je cijena pixela napumpana do neba, a njihov zadnji cilj je prodati sto vise. to je prezentacijski model i gotovo. to je pokazivanje "skinovcima" kako to u stvari treba raditi, a ne zatrpati ga nekim sranjima pa da steka na sve strane.. (od samusunga do xiaomia)

ajd u zadnje vrijeme je hardver jaci i na slabijim modelima pa to manje vise ok radi sve skupa..

16 godina
moderator
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Neuk kaže...


Kada smo si već dopustili takva izražavanja, onda moram primjetiti da je usporedba MIUI-a sa autom kojem se nemogu otvoriti vrata i otpada prednji kotač - ZAKURAC. 
Jedno su subjektivni dojmovi i ukusi, ali ovo već daleko prelazi u bezargumentirano blaćenje.
Dajete neki konkretan problem na MIUIu koji se može usporediti sa "otpadanjem prednjeg točka na autu". 
(EDIT: Ovdje moram primjetiti da takva paralela, implicitno, ne samo da ukazuje da je uređaj potpuno nefunkcionalan, nego je i opasan za koristiti?!)

Usput budi rečeno, nisam neki fan MIUIa , nije loš ali nije mi ni najbolji. Koristio sam i druge OS-ove, ali MIUI nije ni izbliza ovakav kakav ste vi opisali. Ja neznam šta ste vi koristili, ali to nije MIUI. 
I da... zanimljivo mi je kako se sere po jednom fantastično jeftinom telefonu koji nosi u pakiranju najnoviji vrhunski hardver, i reći da ga ne bi nikom preporučili zbog softwera, koji ništa lošiji nije od bilo kojeg drugog.

Kako to da nikad nisam pročitao da netko kaže: "Nemogu preporučiti nikome da kupi Ajfon zbog limitiranog, neprilagodljivog i zatvorenog sustava. Jednostavno, iOS je sranje". 
Ili nešto slično da se da pročitati za NOU, HTC, HUAWEI, SAmsung?

Ovo je čista pljuvačina bez ikakva smisla.

 

Ja zaista ne znam kako da ti bolje objasnim kako se ponaša softver u Pocophoneu, od onoga što piše u recenziji. Tu su ti navedeni svi konkretni primjeri. Nakačio si se na metaforu o otpadanju kotača, nemam pojma zašto - valjda si upoznat s konceptom jezičnih figura i prenesenog značenja?

 

Uglavnom, ako si pročitao sve iz kategorije "Softver" i po tebi se MIUI for Poco kvalificira kao "softver ništa lošiji od drugog", pa dobro, kupi i uživaj. Uoči, također, da je moja recenzija vrlo afirmativna, ukupna ocjena je 8/10. Ovo što iznosim na forumu (to da ga ne bih kupio radi softvera) je moj osobni stav, koji nije nužno isti kao profesionalni stav recenzenta. Kod iznošenja profesionalnog stava dužan sam staviti se u poziciju onoga tko bi potencijalno kupio taj uređaj te navesti njegove prednosti i mane, uz što manje uplitanje vlastitih preferenci. Kod iznošenja osobnog stava samo odgovaram bi li ja dao svoj vlastiti novac za nešto ili ne 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
moderator
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Lisac1606 kaže...

 

Baš sam to htio napisati. 

 

Davore, više sam od tebe očekivao, ali na onakav način se izražavati na forumu magazina za koji pišeš... Nemam riječi. Neukusno, ograničeno i neprilično jednom novinaru sa toliko godina iskustva u ovome poslu.

 

Jeste li se ti i ovaj kojeg si citirao zbilja toliko uzbudili oko jednog narodskog izraza? Ako je tako, toplo ti i bez ikakve ljutnje sugeriram da me staviš na ignore, jer na forumu komuniciram vrlo ležerno, onako kako bih razgovarao s prijateljima. Kad bih morao razgovarati s metlom u guzici (Neuk, ne mislim doslovno, ovo je također metafora), radije se uopće ne bih javljao, jer time mi se gubi čitava poanta ove priče, koja je za mene prijateljsko ćaskanje s kolegama geekovima.

 

Dosta sad o tome, vratimo se na temu.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2018 13:35 (Davor).
5 godina
protjeran
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
miller1985 kaže...
Vidim da se žalite na MIUI i na notifikacije koje kasne, da kasne po par sekundi i minuta a Viber nekad radi nekad ne,

Šogorica mi imala Noa , zte a sad Samsung i svima Viber kasni.

 Apropo toga. Meni se  to kašnjenje notifikacija za viber događalo i sa nokiom koja je na WP.

Nekada niti nisu došle notifikacije, a poruka je došla. Pa bi onda za 10ak dana sve opet radilo kako treba.

 

12 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Lisac1606 kaže...

 

Baš sam to htio napisati. 

 

Davore, više sam od tebe očekivao, ali na onakav način se izražavati na forumu magazina za koji pišeš... Nemam riječi. Neukusno, ograničeno i neprilično jednom novinaru sa toliko godina iskustva u ovome poslu.

 

Prošlo je i kroz moje ruke i puno prijatelja sam preporučio Xiaomi i nikada promblema sa telefonima (ni softverskih ni hardverskih).

Omjer uloženo/dobiveno je odličan. Softver nije čisti android, ali izuzev geekova, većini običnih korisnika je posve svejedno da li je na telefonu čisti android ili neki skin.

Uostalom podaci o slaboj prodaji Nexusa/Pixela, a o doslovce stotinama milijuna prodanih Xiaomija, Samsunga i Huaweija to i potvrđuje.

 

Obični kupci, bilo da kupuju preko interneta, kod operatera, ili u fizičkim trgovinama očigledno preferiraju skinove.

 Ne nego preferiraju nižu cijenu i dostupan uređaj. Godinama kupujem flagship uređaje. Svi oni imaju neke specifične mane, ali jedna mana im je svima zajednička - custom GUI i bloatware apps. Od svih proizvođača najbolje i najfluidnije je HTC-ovo Sense sučelje. Kamo sreće da ga imam na S8 kad već ne mogu imati čisti Android. 

Ako te zanima koliko je koje sučelje tim običnim kupcima zaista dobro onda nemoj gledati prodajne statistike. Puno više informacija ćeš dobiti iz statistika na kojim uređajima se najviše mijenjaju ROM-ovi i launcheri. A tu je Xiaomi u samom vrhu a ne poznajem nikoga ko je mijenjao launcher na Pixelu,

Ako nešto ima neku karakteristiku a dobro se prodaje, to ne znači da se dobro prodaje jer korisnici vole tu karakteristiku.

7 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Davor kaže...
Neuk kaže...


Kada smo si već dopustili takva izražavanja, onda moram primjetiti da je usporedba MIUI-a sa autom kojem se nemogu otvoriti vrata i otpada prednji kotač - ZAKURAC. 
Jedno su subjektivni dojmovi i ukusi, ali ovo već daleko prelazi u bezargumentirano blaćenje.
Dajete neki konkretan problem na MIUIu koji se može usporediti sa "otpadanjem prednjeg točka na autu". 
(EDIT: Ovdje moram primjetiti da takva paralela, implicitno, ne samo da ukazuje da je uređaj potpuno nefunkcionalan, nego je i opasan za koristiti?!)

Usput budi rečeno, nisam neki fan MIUIa , nije loš ali nije mi ni najbolji. Koristio sam i druge OS-ove, ali MIUI nije ni izbliza ovakav kakav ste vi opisali. Ja neznam šta ste vi koristili, ali to nije MIUI. 
I da... zanimljivo mi je kako se sere po jednom fantastično jeftinom telefonu koji nosi u pakiranju najnoviji vrhunski hardver, i reći da ga ne bi nikom preporučili zbog softwera, koji ništa lošiji nije od bilo kojeg drugog.

Kako to da nikad nisam pročitao da netko kaže: "Nemogu preporučiti nikome da kupi Ajfon zbog limitiranog, neprilagodljivog i zatvorenog sustava. Jednostavno, iOS je sranje". 
Ili nešto slično da se da pročitati za NOU, HTC, HUAWEI, SAmsung?

Ovo je čista pljuvačina bez ikakva smisla.

 

Ja zaista ne znam kako da ti bolje objasnim kako se ponaša softver u Pocophoneu, od onoga što piše u recenziji. Tu su ti navedeni svi konkretni primjeri. Nakačio si se na metaforu o otpadanju kotača, nemam pojma zašto - valjda si upoznat s konceptom jezičnih figura i prenesenog značenja?

 

Uglavnom, ako si pročitao sve iz kategorije "Softver" i po tebi se MIUI for Poco kvalificira kao "softver ništa lošiji od drugog", pa dobro, kupi i uživaj. Uoči, također, da je moja recenzija vrlo afirmativna, ukupna ocjena je 8/10. Ovo što iznosim na forumu (to da ga ne bih kupio radi softvera) je moj osobni stav, koji nije nužno isti kao profesionalni stav recenzenta. Kod iznošenja profesionalnog stava dužan sam staviti se u poziciju onoga tko bi potencijalno kupio taj uređaj te navesti njegove prednosti i mane, uz što manje uplitanje vlastitih preferenci. Kod iznošenja osobnog stava samo odgovaram bi li ja dao svoj vlastiti novac za nešto ili ne 

 

Recenziju sam pročitao. Ok je.
Malo previše subjektivna za moj ukus i bez nekih mjerljivih podataka, ali Bože moj...  Vrijedi svačije iskustvo poslušati. 
Međutim, čitajući ostale recenzije po internetu nisam naišao na ove zamjerke. Što naravno ne znači da ne postoje i da ne bi trebale biti spomenute!

Što se tiče metafore i jezičnih figura, nisam baš toliko neuk kako nickname sugerira da sam pomislio da mobitel stvarno ima točak koji otpadne u vožnji.
Usporediti nešto sa automobilom kojem otpadne prednji točak metaforički znači da je aposloutno neupotrebljivo i još više od toga - opasno!  (koliko god trivijalizirao svoju izjavu, ona sugerira upravo to)

Kašnjenje notifikacija nije sigurno lijepa stvar, ali događalo se to (i događa) i drugim proizvođačima. A da se i ipraviti nadogradnjama ili podešavanjima u settings. Ja osobno imam Xiaomi sa MIUIem i nemam nikakvih problema sa time. (kuc-kuc o drvo)


Zanimljivo mi je kako je naglašeno da je kod ovog Pocophonea nedostatak ikonica u vrhu statusne trake frustrirajuća mana koja neće biti otklonjena. I drugi modeli sa "notchem" imaju sličnih problema. Iphone to također nema (mislim da nije nikad ni imao) pa svejedno nisam nigdje pročitao da je to ozbiljna i frustrirajuća mana. Evo čak je Xiaomi najavio da će to promijeniti. Vidi na poveznici: androidauthority.com

Nemam ništa ni protiv tebe ni recenzije, ali mi je smiješno nekoga odgovarati od kupnje pljuvanjem po softveru, a mobitel je izašao prije doslovno par dana. Koliko se peglaju softeri drugih kompanija? Malo mi je preuranjeno ovako otpisati softwersku stranu mobitela i ne dati mu šansu da ispeglaju nedostatke.


EDIT: Mislim da čak ne bi bilo promašeno dodati u recenziju ova poboljšanja koja su jučer najavili ako se dogode u roku par dana. Ili barem ostaviti napomenu da su obećali popraviti nedostatke.

LP 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2018 14:59 (Neuk).
5 godina
neaktivan
offline
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

problem sa svim skinovima je što te prisiljavaju na nešto. prisiljavaju te na korištenje njihovih aplikacija ili na dupliranje aplikacija. hrpa bloatwarea stoji i ne služi ničemu. na android one sve mozes obrisati i nitko te ne prisiljava da imaš gore npr. mi drop koji mozda neces nikad koristiti, već su gore osnovne aplikacije od kojih se većina može i obrisati. nema ničeg nepotrebnog. i zapravo imam pitanje u vezi s tim.

 

mogu li se na pocophone obrisati xiaomi aplikacije, mogu li se sve ili samo neke, i jesam li prisiljen npr. uz chrome imati i njihov browser gore?

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
@dado008

Možeš li na Pixelu izbrisati Googlove aplikacije? Ili na bilo kojem androidu?
(Bez roota, naravno)

Možeš li izbrisati Appleove aplikacije sa njihovih proizvoda?
Samsungove?
Bilo čije?

Nije moguće da baš svatko koristi baš sve Googleove , Appleove, Samsungove, HTCove...etc aplikacije pa da nema potrebe za brisanjem pojedinih?!

Neznam šta ste se svezali Xiaomija i njegovih aplikacija. Ništa gori nije po tom pitanju od ostatka konkurencije. Svatko gura svoje proizvode. I bez rootanja nema brisanja.

A da su Xiaomijeve aplikacije toliko katastrofa da se trebaju brisati, nisam baš uvjeren.

Dajte stanite malo na loptu i objektivno sagledajte tržište i ponudu. Ima Xiaomi mana koje i meni smetaju, ali nema mobitela bez mane. A Xiaomi je trenutno prvak u spuštanju trendova iz skupljih zelefona u jeftinije i to treba pozdraviti pa makar nikad ne kupio Xiaomi. Jer će to u konačnici prisiliti i druge proizvođače da ponude više za manje novca.
15 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
dado008 kaže...

problem sa svim skinovima je što te prisiljavaju na nešto. prisiljavaju te na korištenje njihovih aplikacija ili na dupliranje aplikacija. hrpa bloatwarea stoji i ne služi ničemu. na android one sve mozes obrisati i nitko te ne prisiljava da imaš gore npr. mi drop koji mozda neces nikad koristiti, već su gore osnovne aplikacije od kojih se većina može i obrisati. nema ničeg nepotrebnog. i zapravo imam pitanje u vezi s tim.

 

mogu li se na pocophone obrisati xiaomi aplikacije, mogu li se sve ili samo neke, i jesam li prisiljen npr. uz chrome imati i njihov browser gore?

 Za ostale Xiaomi uređaje se te stock aplikacije mogu jednostavno maknuti, potrebno skinuti jedan program na kompu, i putem njega se maknu bez problema. Ja sam na svojem redmi note 5 tako maknuo većinu tih xiaomi aplikacija koje nisam planirao koristiti, nije potreban nikakav root ili nekakvo posebno prčanje po uređaju da se aplikacije izbrišu

Stoja
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Neuk kaže...
@dado008

Možeš li na Pixelu izbrisati Googlove aplikacije? Ili na bilo kojem androidu?
(Bez roota, naravno)

Možeš li izbrisati Appleove aplikacije sa njihovih proizvoda?
Samsungove?
Bilo čije?

Nije moguće da baš svatko koristi baš sve Googleove , Appleove, Samsungove, HTCove...etc aplikacije pa da nema potrebe za brisanjem pojedinih?!

 isprobavao sam malo nokiu 7 plus sa android one i tamo su se neke mogle obrisati. ne sve, ali neke da.

pa i za samsung vrijedi to sve isto tako. glupo je imati 2 aplikacije za istu stvar samo zato jer ti se ne sviđa neka s kojom je uređaj došao. pa onda imaš 2 galerije, 2 browsera, 2 kalendara...zapravo samsung za baš sve ima svoju aplikaciju samo da ne bi ovisili o googleu.

ovdje smo se zakačili xiaomija jer je tema o xiaomi telefonu :D

 

Stoja kaže...

 Za ostale Xiaomi uređaje se te stock aplikacije mogu jednostavno maknuti, potrebno skinuti jedan program na kompu, i putem njega se maknu bez problema. Ja sam na svojem redmi note 5 tako maknuo većinu tih xiaomi aplikacija koje nisam planirao koristiti, nije potreban nikakav root ili nekakvo posebno prčanje po uređaju da se aplikacije izbrišu

 ok hvala :)

13 godina
offline
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

Meni je od svega o čemu se ovdje raspravlja stvarni nedostatak jedino što nema NFC. I zato ga ne bih kupio.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

Iritantno je to za kašnjenje notifikacija, vjerujem da je isprobano sve na testu ali na mom starom Mi5 i nekom MIUIu (8?) je bilo u pitanju nekakvo optimiziranje potrošnje energije i memorije, povećavanje intervala za sync i ubijanje procesa. Uz to je bilo i nespretno zatrpano u opcijama i iako se moglo odabrati bitne appove na koje se ta "optimizacija" neće odnositi pomoglo je tek sa isključivanjem te opcije. 
Ako i nije takva glupost, vjerujem da će biti ubrzo ispravljeno ali eto i to dobro opisuje šta je neka izvedba androida u odnosu na čisti android. 
To na stranu, mene više jebe što je krezav i što je uništen smisao status bara. Nekako veliki potencijali često dolaze sa kardinalnim greškama.. 

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

Malo mi je sada krivo zašto ja nemam sve te probleme na iPhoneu  trolololo-lo

Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas

pa na Ajfonu nemaš ni signala niti autonomije...

 

znam, sve to pada u vodu kad baciš Ajfon skup sa ključevima Gofa dvice dizlo na privjesku s lisičjim repom na stol u selskom kafiću, a svi muži koji su došli s Zetorima i Cat B30 te samo posprdno pogledaju...

 

ali curice vrišče, voda do koljena...

 

Ju je je? Je ju je!
7 godina
online
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas

Vidiš, ovi kod mene se osuvremenili, poharali njuškalo i pokupovali valjda sve Cat S30 kaj su mogli nać (suvremeni traktoraši, imaju i oni smartfon), ali zekonju baš ni ne isfuravaju do bertije, nego "ferđu" (zapravo IMT, živjela juga i džabe traktori) obično 533 - kodno ime farmerski  vjetar u kosi, tj. da prolufta mirise iz štale.

Ah, taj prelijepi seoski život....

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 14:51 (fer-de-lance).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice