Piratstvo u Europskoj uniji, čak i u Hrvatskoj, je

poruka: 40
|
čitano: 11.642
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Piratstvo u Europskoj uniji, čak i u Hrvatskoj, je".
9 godina
offline
Re: Piratstvo u Europskoj uniji, čak i u Hrvatskoj
Ima dobre glazbe uvjek,ovisno što vam paše,ali istina je ,ako krenem u 80-te malo čuti hitove ode par sati. Nekak mi se čini da su te 80-te bile najbolje godine što se tiče svega pomalo :)
14 godina
offline
Re: Piratstvo u Europskoj uniji, čak i u Hrvatskoj
Gulaš kaže...

Ja u hrvatskoj skidam i bez VPN-a to treba samo ovima u EU nas nešljivi nitko ni 5% iako smo unutra haha

 Kakav VPN, šta će to kome.

5 godina
offline
Piratstvo u Europskoj uniji, čak i u Hrvatskoj, je

Ništa čudno, ljudi su nepismeni, mladi su zaluđeni mobitelima i ne zanimaju ih računala toliko kao generacije prije smartphone-ova. Svaka čast pojedincima, ali danas jako malo ljudi znam da uopće znaju što je torrent i da se neka serija može skinit "besplatno", ali zato čujem od svako drugog da ima doma HBO ili Netflix ili šta se sve već mmože platit 10E i gledat legalno. Super, divno i pohvalno od njih. 

 

Svi mlađi "mobitelaši" puno manje gledaju TV, laptope skoro pa nemaju, ali se zato serije i filmovi gledaju na mobitelu. Totalno neshvatljivo kako netko može gledat film na mini ekraniću, umjesto na 100+ cm TV-a...

 

Svak tko ima iPhone je navikao koristit iTunes i tako kupuje glazbu, a ne skida torrente...

 

Izašlo je iz mode očito. A i ljudi su komodni, drže se onoga što je jednostavno, makar i platili. Ipak treba znat instalirat torrent klijent, nije to za svakoga.

 

 

 

Ja, na primjer, sve češće kupim legalno igru, što mi je bilo nezamislivo do prije par godina. Sad radim, imam para, igre su jeftinije, isplati se imati updateove, pa eto, manje piratebaya. Al zato film ne bi sigurno nikad kupio prije nego ga skinem i pogledam. Ako je top klasa, onda ga se može kupit na BR za kolekciju.

 

Franšize kao Star Wars sigurno nikad više neće dobit kune od mene, to ću skidat s piratebaya zauvijek. I to im je više nego zaslužuju.

 

Srećom, u Hrvatskoj nikoga još ne zanima što se skida, ali čim se netko krene interesirat, krenit će i VPN-ovi... Pa neka se intereseiraju onda.

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 13:47 (Filox).
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Piratstvo u Europskoj uniji, čak i u Hrvatskoj
LogicusMPS kaže...
Gulaš kaže...

Ja u hrvatskoj skidam i bez VPN-a to treba samo ovima u EU nas nešljivi nitko ni 5% iako smo unutra haha

 Kakav VPN, šta će to kome.

 A gle ja koristim ovaj Nordvpn (70kn) godišnji acc samo da se logiram na onaj Indijski godišnji NBA league pass ali naravno kad se na neke te stream servise uz pomoć vpn-a logiraš većinu ih moš koristit i bez upaljenog vpn-a.

Tako mi je trebao i za Spotify premium acc ili Disney+ a za torrente to u hrvatskoj zasad nema potrebe palit.

10 godina
offline
Piratstvo u Europskoj uniji, čak i u Hrvatskoj, je

Zemlje zapadne Europe imaju najmanje piratstva prvenstveno zbog dostupnosti usluga. Kada u Hrvatskoj bude dostupan potpuno lokaliziran Netflix ili npr. Spotify, Disney +, Amazon Prime vidjet ćete koliko se se sve promijeniti. Većini je Torrent jedini mogući izvor lokalniziranih sadržaja. 

 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Piratstvo u Europskoj uniji, čak i u Hrvatskoj
digitall kaže...
lizard_ago kaže...

Bolje pitanje kako je se do tih podataka došlo, špekulacijom ili možda opet je u pitanju anonimna anketa. No kako bilo, zanimljiv bi bio podatak da znamo kako se do tih podataka došlo.

mos mislit sto imaju podatke s razno raznih vpn servisa koji ne cuvaju logove... al eto, netko zaraduje "istrazivajuci" neistrazivo

 Ili je piratstvo zbilja opalo, ili se povecalo koristenje VPN servisa.

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Piratstvo u Europskoj uniji, čak i u Hrvatskoj, je

Ali je svakako lijepo vidjet na sto sve EU trosi novce

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Piratstvo u Europskoj uniji, čak i u Hrvatskoj, je

Sve usluge treba pošteno platit. Ljudi su na tome radili da stvore nešto bilo materijalno, bilo intelektualno dobro. Zato ako te neko pljune trebaš mu platiti za vodu, ako te neko pogleda u prolazu na ulici treba ti platiti za taj pogled, ako tebi neko razbije auto trebaš platiti za intenzivni ručni rad, nije bitno sad je li se to računa kao satnica ili jednokratan rad. Itd...

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 18:45 (peksimo99).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Piratstvo u Europskoj uniji, čak i u Hrvatskoj
Kakav je to ilegalni streaming? Nikad nisam probao to.
K
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Piratstvo u Europskoj uniji, čak i u Hrvatskoj
Korky kaže...
Kakav je to ilegalni streaming? Nikad nisam probao to.

 To su razne IPTV liste, servisi takve vrste onda TVZion kojeg ja koristim za uhd i fhd najnovije filmove , serije  i slično tome.

Samo ilegala pa se zbog toga zvovu ilegalni streaming servisi koji su za za veliku većinu nas ustvari potpuno legalni.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice