PewDiePie uzima pauzu od YouTubea

poruka: 37
|
čitano: 12.135
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "PewDiePie uzima pauzu od YouTubea".
7 godina
offline
Re: PewDiePie uzima pauzu od YouTubea
Jedino što mi pada na pamet je ovo:

https://m.youtube.com/watch?v=ORCx8nJ_IKY
 
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: PewDiePie uzima pauzu od YouTubea
Damir22 kaže...
footballer kaže...

 Nije problem niti u picajzli kao roditelju niti njegovom djetetu, problem je jer ti jutjubera daju djetetu dojam "prijateljstva". Postoji razlog zašto oni pozdravljaju pratitelje s "hej ekipa" i sličnim pozdravima, pričama o osobnom životu koje mogu ali ne moraju biti istinite, dovođenje drugih jutjubera pred kameru iako se mogu ali i ne moraju znati privatno, ono da se osjećaš kao da si tamo s njima u sobi i sad su svi frendovi na okupu. I onda, kada ti nekome u odrastanju kreneš objašnjavati zašto gubi vrijeme gledajući neku osobu na internetu koja priča o bilo čemu, samo da nešto izbaci, ti njemu/njoj, u njegovoj/njenoj glavi govoriš iste stvari koje bi rekao da se npr. dijete druži s nekim lošim vršnjakom ili slično, a to je "branim ti da se družiš s njim." I tako sva ta lažna aura i lažno prijateljstvo zapravo još više djecu odvajaju od realnog svijeta i vuku u virtualni, i samim time gube bilo kakav ljudski kontakt kojeg moraju zamijeniti s nečim, u ovom slučaju s nekim na internetu. Dodaj na to i svojevrsni peer-pressure odnosno osjećaj za pripadanjem društvu - svi gledaju jutjubera XYZ pa ću i ja, jer pričaju o tome u školi a ja šutim i nitko me ne primjećuje. 

 

 

 Dugo ovdje ne procitah nesto ovako pametno.... 

 

I dok odrasli, bez obzira na to konzumiraju li takve (ili slicne) sadrzaje u tome vide samo zabavu, i jako dobro znaju da su oni tu "samo zbog para", djeca ne mogu napraviti tu razliku, te oni to shvacaju bas ovako kako si napisao - kao svoje vrsnjake, prijatelje..... sto ih samo odvlaci od stvarnog zivota i stvarnih prijatelja. A opet, oni su tu samo zbog para....

 samo što ja doista nemam pojma kako dijete odbit od takvih sadržaja, jednostavno nejde bez zabrana, nametanja i sličnih polufašističkih fora

 

sve probaš - više se druži, izlazi s djecom van, radi doma nešto s njima, sve savjete i trikove probaš i opet kad dijete uhvati pola sata da je samo - pali jubito i denisa domiana, baku prase i mo'š se jebat 

 

kad smo išli u supernovu na to sranje, a i stoput ranije, pokušao sam joj objasnit što su zapravo ti likovi, kad me je molila da joj kupim hudicu dd army (denis domian army - to je ta priča o navodnom zajedništvu koje te lopine prodaju djeci) i tada sam joj pokušao objasniti da je to lopina koja na taj način muze lovu od djece, pa opet badava - mala kaže - nije on lopina, on je tako dobar, te organizirao je skupljanje love za siromašnu djevojčicu te išao je sam u posjetu nekom dečku u bolnicu, itd. itd. itd.

 

jednostavno nemaš pojma kako se protiv toga boriti, a da vlastitom dijetetu ne izgleda da ga zakidaš za nešto što voli i što "svi drugi" mogu imati

13 godina
odjavljen
offline
Re: PewDiePie uzima pauzu od YouTubea
picajzla0707 kaže...

 samo što ja doista nemam pojma kako dijete odbit od takvih sadržaja, jednostavno nejde bez zabrana, nametanja i sličnih polufašističkih fora

 

sve probaš - više se druži, izlazi s djecom van, radi doma nešto s njima, sve savjete i trikove probaš i opet kad dijete uhvati pola sata da je samo - pali jubito i denisa domiana, baku prase i mo'š se jebat 

 

kad smo išli u supernovu na to sranje, a i stoput ranije, pokušao sam joj objasnit što su zapravo ti likovi, kad me je molila da joj kupim hudicu dd army (denis domian army - to je ta priča o navodnom zajedništvu koje te lopine prodaju djeci) i tada sam joj pokušao objasniti da je to lopina koja na taj način muze lovu od djece, pa opet badava - mala kaže - nije on lopina, on je tako dobar, te organizirao je skupljanje love za siromašnu djevojčicu te išao je sam u posjetu nekom dečku u bolnicu, itd. itd. itd.

 

jednostavno nemaš pojma kako se protiv toga boriti, a da vlastitom dijetetu ne izgleda da ga zakidaš za nešto što voli i što "svi drugi" mogu imati

 Pa zato sam i rekao da si napravio dobru stvar što si ju odveo, nisi ispao dosadni tata koji joj brani sve što rade drugi. Znaš i sam da je djeci u toj dobi najbitnije samo to da ih prihvate oni ljudi s kojima se žele družiti. Nećeš baš moći napraviti nešto previše ako joj braniš nešto jer ti misliš da je glupo, a ona ne misli. Još je mlada i naivna, i jedino što bi ti možda moglo pomoći je da ideš na princip izbora, npr kažeš joj evo, mogu ti dati novce za tu hoodicu, ali umjesto tih, bubam, 20 eura, mogu ti kupit i nešto drugo što želiš. Ili joj kažeš kupit ću ti njegovu majicu, ali to ti je poklon za rođendan/Božić/štogod. Neka izvaže malo da li bi radije dobila majicu nekog jutjubera ili bolji poklon. 

 

Znam po sebi da kad sam bio prepotentan i pametan klinac jedini način da se moglo izaći na kraj sa mnom je da mi se da opcija bolja od moje. Puno puta sam u početku odabrao ovo moje. Na primjer, odabrao sam mobitel (i to ne smartphone) pa sam 7 mjeseci bio bez kompjutera i igrica uopće, zažalio sam odabir u roku od 3 dana jer mi je frend donio GTA IV a ja sam te diskove mogao nagurat jedino u dupe, pošto kompjutera nije bilo na vidiku. Jesam bio malo ljut i mislio da su me moji prevarili odabirom, ali kad mi je tata rekao "bili smo u trgovini i ti si uzeo mobitel umjesto kompjutera, sam si kriv za svoju glupost". OK ajde, dobio sam za Božić kompjuter, ali sam znao da sam bio pametniji, već bi odavno igrao GTA IV. 

 

Dakako, nisam roditelj pa ne želim ispast kao da ti tu prosipam pamet, no samo kažem ono što sam ja primjetio da je radilo na 15-godišnjem footballeru koji je popio svu pamet svijeta, i kojemu je bilo toliko dosadno da je iz dosade počeo učiti i čitati knjige (srećom, ova navika je ostala do dana današnjeg :D)

8 godina
offline
Re: PewDiePie uzima pauzu od YouTubea
bruno1026 kaže...

i teta u vrtiću je tu zbog para, i darko, bucka i ivica se se predstavljali kao frendići, na kockici je priča za laku noć koju čita starija ženska osoba koja odaje dojam naše vlastite bakice. branko kockica? općenito bilo koji obrazovni program je na razini "hej ekipa", baš da se poveže s djetetom. crtani likovi, oni pirati kaj skupljaju novčiće pa kaže "ajmo ekipa, brojite novčiće s nama".

danas je sve to dio odrastanja i pdp i juhuhu na hrtu i aplikacije za djecu i sto drugih stvari. razlog zašto nam se to ne sviđa je samo zato jer to mi nismo imali kao mali (ne u smislu da smo jalni!), a u međuvremenu smo odrasli. dokaz? nama su kao klincima branili/ograničavali televiziju, danas smo mi klinci koji su odrasli i nama je telka postala poput radio aparat našim roditeljima, stalno je upaljena. nama su govorili, pokvarit ćete oči, našim roditeljima, kvarite uši pored tog radija. kolko puta smo sami komentirali današnje idiotske crtiće, a po kojem su to mjerilu naši crtići bili manje idiotski? tak da, pdp u ovom ili onom obliku je postojao i dok smo mi bili klinci.

svaka generacija nosi svoje izazove, strahove, nadanja, zato je tu roditelj da dozira i kontrolira sadržaj i odrastanje. ne zaboravimo, dijete vodi, a roditelj usmjerava.

 Sorry, ali ne....

 

Branko kockica, djecji slager, bucka cucka i mucka, cak i ta baka koja cita price za laku noc jednostavno ne idu u isti kos sa ovim jutuberima....

 

Prva i osnovna razlika je doziranje tog sadrzaja. Dok spomenutu ekipu gledas jednom dnevno, jednom tjedno, u trajanju od pola sata, sat...... prosjecan jutuber dnevno objavljuje sadrzaj kojeg djeca gutaju. Ovdje cak necu pricati niti o kvaliteti samog sadrzaja, cak niti o tome da se "djecji" program na nekoj tv itekako prilagodjava djeci, dok...cemu se jutuberi prilagodjavaju? Opet djeci, no po svom vlastitom shvacanju, ne onoga sto ce djeci biti korisno, vec ono sto ce djeci biti zanimljivo, vodjeni prvenstveno brojem pregleda, lajkova, komentara....

 

Dakle, taj cuveni pljuc-strc kako li se zove lik nije svoju popularnost stekao dilajuci djeci zanimljiv, koristan i njima primjeren sadrzaj, vec upravo suprotno, igrao je na kartu djecje "gluposti", nudeci im oblik zabave kojeg im roditelji (najcesce) bas i ne dozvoljavaju, ili barem ne odobravaju.

 

Meni osobno nikad nitko nije branio, niti ogranicavao..niti vrijeme koje sam zelio provesti u igranju vani, niti vrijeme koje sam zelio provesti za kompjuterom, niti vrijeme koje sam zelio provesti gledajuci tv. No, na tom tv-u ionako nisi imao interesantnog sadrzaja za djete, koje bi ga satima prikovalo za neki ekran - sto danas uz pomoc navedenog i ostalih jutubera uopce nije problem.

 

Dijete se sve vise odmice od stvarnosti, stvarnih prijatelja, stvarnog zivota, te svoje vrijeme, i cijeli svoj sustav vrijednosti bazira na kreveljenjima nekih likova, nasjedanjima na njihove lovacke - niste vi meni svatko - price....

 

Sto bi ti, da djeci pricu za laku noc na kockici, u emisiji "baka prica pricu za laku noc" cita neki polugoli komad? Naravno da ce biti starija zenska osoba, sto opet svakako je igranje i aludiranje na djecje poimanje svijeta, gdje baka unucima cita price...

 

Koliko bi taj pewdew lik bio popularan da je citao djeci price za laku noc? Ili bilo koji drugi jutuber egzoticnog naziva?

Children Shouldnt Play with Dead Things
8 godina
offline
Re: PewDiePie uzima pauzu od YouTubea

tom i jerry, primjerice, su inače jako inteligentan i odgojan crtić. zapravo prepun svojevrsnog nasilja, a mi smo odrasli na tom crtiću i pazi sad, svi smo normalni. jednako je tako nas televizija isključivala od stvarnosti, primjeti, nekad nije bilo telke, pa su se igrale društvene igre. pa se omjer igra/telka počeo opako mijenjati u korist telke. danas riječ telka zamijeni s mobitel, konzola ili kompjuter. djeci će uvijek nešto drugo odvraćat pažnju, a najčešće se mi roditelji s time nećemo slagat jer je naše djetinjstvo bilo drugačije. odnos dijete-roditelj je ostao isti.

kad čujem kako neki djeci žele potpuno zabranit mobitele, igrice, općenito suvremene tehnološke novotarije "koje zaglupljuju", samo priupitam, da živiš prije 200 godina jel bi djetetu zabranio žarulju? ta ista žarulja je tad bila tehnološka novotarija, čudo neviđeno, koje je "zaglupljivalo".

poanta nije da je pdp dobar/loš/zao, nego da smo mi svi ispali jednaki svojim roditeljima, a identične kritike koje mi upućujemo svojoj djeci su naši roditelji upućivali nama. samo se subjekt kritike promijenio. da si ti kao mali imao pdp-a, danas nebi vodili ovu raspravu. to je sva suština.

14 godina
offline
PewDiePie uzima pauzu od YouTubea

Ummm, isto tako nije Pewdiepie rekao da ide na godišnji nego Poppy Smoria.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: PewDiePie uzima pauzu od YouTubea
Pjudipaja uspoređuješ sa žaruljom?

Koji k**ac?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice