Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom boravk

poruka: 30
|
čitano: 13.083
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom boravk".
14 godina
offline
Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom boravk

Ko ovo kupuje pored LG 55C9

Hdmi 2.1

Bolji input lag

Fenomenalana smart tv platforma

Sa vrhunskim video playerom

I magic remote

Mozda da je ovaj panasonic ima 2000 kn manju cijenu

Moglo bi se razmislit

Ovako only LG

Huawei Mate 20 Pro
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 8:08 (pasko).
Moj PC  
14 2 hvala 5
4 godine
protjeran
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
pasko kaže...

Ko ovo kupuje pored LG 55C9

Hdmi 2.1

Bolji input lag

Fenomenalana smart tv platforma

Sa vrhunskim video playerom

I magic remote

Mozda da je ovaj panasonic ima 2000 kn manju cijenu

Moglo bi se razmislit

Ovako only LG

 A baš tako, aj da se ovaj prodaje za 9999 i da ga puknu na sniženju za 8500 bi se i dalo razmislit.

Pošto mu je trenutna cijena tu negdje oko i LG C9 55 modela onda i dalje u 2020 vrebam njega na nekom sniženju, valjda će bit malo povoljniji sljedeće godine.

5 godina
protjeran
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
LG (ionako je njihov panel) zapakiran u drugačije kućište s lošijim OS-om i bezveznim daljinskim. Ali, hajde, bar s cijenom nisu pretjerali.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom boravk

Problem je ako zahtjevnim kupcima pokušavaš prodati vrhunsku sliku ali bez nove tehnike poput HDMI 2.1/VRR kakovu oni baš traže.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 10:33 (Mad Ant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
pasko kaže...

Ko ovo kupuje pored LG 55C9

Hdmi 2.1

Bolji input lag

Fenomenalana smart tv platforma

Sa vrhunskim video playerom

I magic remote

Mozda da je ovaj panasonic ima 2000 kn manju cijenu

Moglo bi se razmislit

Ovako only LG

 Pogotovo ovaj magic remote.... Kako ubrzava stvari to nije istina. Sljedeći tv LG oled 100%

4 godine
protjeran
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
Tu smo svi istog mišljenja. Panasonic ionako izlazi polako s TV tržišta. Iz Amerike je otišao potpuno, prestao proizvoditi LED, turski Vestel lijepi njihove naljepnice. OLED panele još malo kupuje od LG pa nešto upakira ali sve je to na zalasku. The End.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 11:12 (bugovac222).
 
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
Antiseptik kaže...
LG (ionako je njihov panel) zapakiran u drugačije kućište s lošijim OS-om i bezveznim daljinskim. Ali, hajde, bar s cijenom nisu pretjerali.

 

Imam Panasonic plazmu i daljinski je sličan i odličan za razliku od ostalih koji su preuski i male tipke imaju.

5 godina
protjeran
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
@ spiderhr

Sorry, ali kad jednom probaš Magic Remote svi ostali daljinski upravljači postaju smeće.
Pis on ju, tu :P
14 godina
online
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
Antiseptik kaže...
@ spiderhr

Sorry, ali kad jednom probaš Magic Remote svi ostali daljinski upravljači postaju smeće.

 Gledam ali mi se ne sviđa. Draži su mi daljinski gdje su brojke od sredine prema dnu :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 13:24 (spiderhr).
14 godina
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
Antiseptik kaže...
@ spiderhr

Sorry, ali kad jednom probaš Magic Remote svi ostali daljinski upravljači postaju smeće.

 da, ako si probao samo Magic Remote. Svaka čast njihovom daljinskom, pointer stvarno dobro radi, ali niti je prvi niti jedini koji ima razne napredne kontrole. Panasonic je imao touchpad na daljinskom kad je LG valjda još bio Goldstar. Stvorio se kult oko tog daljinskog, a više-manje svaki proizvođač ima nešto slično, samo je stvar navike (ili možda marketinga?).

15 godina
offline
Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom boravk

panasonic se kupuje kad ti je cilj trajnost i pouzdanost uređaja (= kvaliteta) a ne zbog daljinskog ili da imaš kamo staviti heklani tabletić i gondolu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
Ajar je senior😁 To je nekad davno tako bilo. Kvalitet se danas drugačije zove.
13 godina
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
jozef kaže...
Antiseptik kaže...
@ spiderhr

Sorry, ali kad jednom probaš Magic Remote svi ostali daljinski upravljači postaju smeće.

 da, ako si probao samo Magic Remote. Svaka čast njihovom daljinskom, pointer stvarno dobro radi, ali niti je prvi niti jedini koji ima razne napredne kontrole. Panasonic je imao touchpad na daljinskom kad je LG valjda još bio Goldstar. Stvorio se kult oko tog daljinskog, a više-manje svaki proizvođač ima nešto slično, samo je stvar navike (ili možda marketinga?).

Trenutno nitko nema ništa blizu. Prije je i Samsung imao nekoliko šema za kontrolu, poput kamere koja prati tvoju ruku kao pokazivač miša, ali odustali od svega, pa sad prodaju muda pod bubrege sa "smart remote" koji jedino ima mikrofon.

5 godina
protjeran
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
@ josef

Nije to stvar (samo) naprednih kontrola, srvar je u cjelokupnom korisničkom iskustvu - sve je nemjerljivo jednostavnije i brže od bilo kojeg daljinskog.
Pis on ju, tu :P
5 godina
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
bugovac222 kaže...
Ajar je senior😁 To je nekad davno tako bilo. Kvalitet se danas drugačije zove.

Ne baš tako davno...dok su proizvodili plasme...ja sam 2010 kupio lcd tv od panasonic (da mi bude monitor za pc)...radi kao prvog dana:)

Eto kad učenik zahebe učitelja(koreja-japan)...sad samo još sony brani boje japana...slijedeće godine kupujem sony xg 9505

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 19:03 (HCMAA).
14 godina
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
Ajar kaže...

panasonic se kupuje kad ti je cilj trajnost i pouzdanost uređaja (= kvaliteta) a ne zbog daljinskog ili da imaš kamo staviti heklani tabletić i gondolu. 

 Tu se potpuno slažem s tobom: imam Panasonic plazmu oko 13 godina (FullHD, analogni tjuner), radi kao prvog dana, naravno sa vanjskim tunerom. Kvaliteta slike je jako dobra, pa zato ne bi imao ništa protiv tu plazmu zamijeniti Panasonic OLED TV-om. Sada je ta plazma kod kćeri u sobi, dok je moj primarni TV Philips 65 pus 6152. Nije loš, ali nema tako fine gradacije boja kao plazma. Ipak, plazma je 47", a Philips 65", a ja ćorav preferiram veću sliku, makar i mrvicu manje kvalitete. A propos LG pametnog daljinca, imao ga na 55" 3D LG lcd-u. Isprobao, nije mi se svidjelo, spremio i koristio obični daljinac. Usput, zna li netko dobar servis za LG TV. Imam neke crte po ekranu (horizontalne, od 1. trećine s lijeve strane prema kraju, svaka 6. linija je zahvaćena time). Žao mi ga je baciti, naročito zbog 3D slike koja je bila odlična, odgledao hrpu 3d filmova na njemu.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
bugovac222 kaže...
Ajar je senior😁 To je nekad davno tako bilo. Kvalitet se danas drugačije zove.

 I ja sam senior, pa si me zainteresirao. Kako se sada zove kvaliteta? (mislim ozbiljno, bez ikakvih zločestih primisli).

dolazim odmah - Godot
4 godine
protjeran
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
Klasika LG, Samsung, Sony, a vrlo brzo će ih stići i prestići kinezi (Hisense, TCL, Skyworth).
16 godina
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
pasko kaže...

Ko ovo kupuje pored LG 55C9

Hdmi 2.1

Bolji input lag

Fenomenalana smart tv platforma

Sa vrhunskim video playerom

I magic remote

Mozda da je ovaj panasonic ima 2000 kn manju cijenu

Moglo bi se razmislit

Ovako only LG

Ja i da mogu,pa ne bi nikad dal 10 000kn za bilo kakav TV pa da je i pozlačeni+Free bon za pet tretmana u salonu za masažu sa veselim završetkom.Koji je razlog za ovakvu ludost, pa eto dolnji prvi link tam sam nekaj naškrabal.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/moze-vas-televizor-primati-dvb-t2/272293.aspx?page=0&jumpto=6030237&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=927&jumpto=6022299&sort=asc&view=flat

 

Do 5000kn za TV dalje ne, "eto jednog primjera za sirotinju ili pravi 120hz 4K/VA LCD panel" itd.Pa ko to treba super OLED TV(ima i on svojih mana), i za kaj zapravo možda video editiranje ili fotošopiranje na 55 zaslonu itd.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55U8B/

 

Antiseptik kaže...
LG (ionako je njihov panel) zapakiran u drugačije kućište s lošijim OS-om i bezveznim daljinskim. Ali, hajde, bar s cijenom nisu pretjerali.

 Daljinski nije bezvezan,nego klasičan+ima blesavi minus kak ti Smart TV a daljinski nema direkt Youtube gumba.Kaj ti misliš da svima odgovara hipsterski daljinski, dakle fino metlom posložit činjenica pa nema frke.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/samsung-smart-tv-kulturni-sok-/271891.aspx?page=0&jumpto=6016776&sort=asc&view=flat

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 21:40 (rambox).
4 godine
protjeran
offline
Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom boravk

Taj Hisense od 4 tisuće kuna je dobar TV, ali to je ipak LCD s lokalnim osvjetljenjem a ne OLED.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 21:27 (bugovac222).
 
3 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
@ rambox

Magic Remote nije nikakav hipsterski daljinski već daljinski za smart televizore današnjice. Uz njega ti ne treba ni tipkovnica ni touch pad. Ni miš. Ništa. Na YouTubeu, recimo, sve utipkaš brzinom munje.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 8:57 (Antiseptik).
6 godina
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
učo kaže...
bugovac222 kaže...
Ajar je senior😁 To je nekad davno tako bilo. Kvalitet se danas drugačije zove.

 I ja sam senior, pa si me zainteresirao. Kako se sada zove kvaliteta? (mislim ozbiljno, bez ikakvih zločestih primisli).

Nema danas kvalitete ako misliš pod trajnost kod TV-a. Danas se pod kvalitetom podrazumijeva kvaliteta slike eventualno dodatne tehnologije.

12 godina
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
love2ml86 kaže...
učo kaže...
bugovac222 kaže...
Ajar je senior😁 To je nekad davno tako bilo. Kvalitet se danas drugačije zove.

 I ja sam senior, pa si me zainteresirao. Kako se sada zove kvaliteta? (mislim ozbiljno, bez ikakvih zločestih primisli).

Nema danas kvalitete ako misliš pod trajnost kod TV-a. Danas se pod kvalitetom podrazumijeva kvaliteta slike eventualno dodatne tehnologije.

 Baš i nije tako. Stvar je u tome da većina TV promatra kao ekran obješen na zid čiji je cilj prikazivanje slike. I u pravu su. Kvalitetniji materijali kakve (ako gledamo po klasama) ugrađuju Sony i Panasonic su super stvar ali koštaju. Tako za novac koji traže Sony i Panasonic drugi nude malo bolje specifikacije ili veći ekran. I onda na kraju većina bira specifikacije i dijagonalu nauštrb kvalitete materijala jer ipak to samo visi na zidu, nije da ćeš čavle zabijati s njim.

Teko sam i ja nedavno birao TV. Izaberem jedan ali za 500kn više dobijem 5" veći ekran, pa onda za 500kn više od toga dobijem HDR10+, pa za 500kn dobijem 2000Hz... i tako u nedogled. Krenuo s 4 000kn završio na 8 500 i to samo zato što sam odlučio promijeniti način potrage. Odlučio sam da na papir stavim sve što mi treba i onda kupim takvog Sony-ja. Od Panasonica, s kojim u životu imam najbolja iskustva, odbio me OS tj. nepovjerenje u njegovu budućnost.

 

Osim kvalitete materijala bitna je i kvaliteta same elektronike. Tu postoje ogromne razlike između onoga što Panasonic ugrađuje i onoga što npr. Philips ugrađuje. Samo napajanje jednog i drugog kad vidiš sve ti je jasno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 18:16 (BlueMax).
15 godina
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
BlueMax kaže...
love2ml86 kaže...
učo kaže...
bugovac222 kaže...
Ajar je senior😁 To je nekad davno tako bilo. Kvalitet se danas drugačije zove.

 I ja sam senior, pa si me zainteresirao. Kako se sada zove kvaliteta? (mislim ozbiljno, bez ikakvih zločestih primisli).

Nema danas kvalitete ako misliš pod trajnost kod TV-a. Danas se pod kvalitetom podrazumijeva kvaliteta slike eventualno dodatne tehnologije.

 Baš i nije tako. Stvar je u tome da većina TV promatra kao ekran obješen na zid čiji je cilj prikazivanje slike. I u pravu su. Kvalitetniji materijali kakve (ako gledamo po klasama) ugrađuju Sony i Panasonic su super stvar ali koštaju. Tako za novac koji traže Sony i Panasonic drugi nude malo bolje specifikacije ili veći ekran. I onda na kraju većina bira specifikacije i dijagonalu nauštrb kvalitete materijala jer ipak to samo visi na zidu, nije da ćeš čavle zabijati s njim.

Teko sam i ja nedavno birao TV. Izaberem jedan ali za 500kn više dobijem 5" veći ekran, pa onda za 500kn više od toga dobijem HDR10+, pa za 500kn dobijem 2000Hz... i tako u nedogled. Krenuo s 4 000kn završio na 8 500 i to samo zato što sam odlučio promijeniti način potrage. Odlučio sam da na papir stavim sve što mi treba i onda kupim takvog Sony-ja. Od Panasonica, s kojim u životu imam najbolja iskustva, odbio me OS tj. nepovjerenje u njegovu budućnost.

 

Osim kvalitete materijala bitna je i kvaliteta same elektronike. Tu postoje ogromne razlike između onoga što Panasonic ugrađuje i onoga što npr. Philips ugrađuje. Samo napajanje jednog i drugog kad vidiš sve ti je jasno.

 ovo je Balkan i ovdje se ljudi bas ne razumiju u tehniku i tehnologije i idu obicno "mahalski",tj. cuju od nekoga da kafi da nesto dobro i kupe i oni takvo nesto a da pojma nemaju sta su kupili a ni ovaj sto mu je preporucio takodjer ne zna sta je kupio

mozda bi bila bolja situacija da je kupovna moc veca,pa bi samim tim ljudi mozda kupovali kvalitetniju tehniku i onda imali bolji pregled kvaliteta i tehnologije

4 godine
protjeran
offline
Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom boravk

Ja samo znam da se Panasonic TV najmanje kvare i da imaju najkvalitenije komponente i elektroniku složenu.

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
Može neki info na ovu tvrdnju?
4 godine
protjeran
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
Pa malo TVa se danas baš kvare. A sad jel imaju najbolje komponente i jel najbolji odnos uloženo dobiveno je jako upitno. Ključne komponente oni ionako ne proizvode nego kupuju, pa dok ih slože ispadne skuplje. Ono što Panasonic nema je razvoj i budućnost što se tiče proizvodnje TVa. To se već djelomično svelo na prodaju branda Turcima, kao što su brand u TV poslu prodali i Grundig, Philips, Hitachi i brojni drugi. Budućnost i razvoj u TV poslu imaju LG, Samsung, Hisense, TCL..a ne Panasonic.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
pasko kaže...
Mozda da je ovaj panasonic ima 2000 kn manju cijenu

Moglo bi se razmislit

 

LG se potrudio da ni u tom slučaju nema šanse, jer su nedavno izbacili B9. Isti kao C9, samo uz malo stariji procesor i plastični stalak. Sad već ide za cca 9-10k kuna, a nakon CES-a, na proljetnim akcijama bi mogao ići za 7-8k.

16 godina
offline
Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom boravk

Mrvicu preskup u odnosu na etabliranu konkurenciju. A ovaj dizajn daljinskoga je star doslovno preko 20 godina i dobro je funkcionirao nekada, no mislim da je bilo krajnje vrijeme za osvježenje s ovakvim TV-om. Sve me prođu trnci na pomisao da kupim novi OLED i dobijem ovakav daljinski...

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Panasonic TX-55GZ950E - Hollywood u dnevnom bo
rambox kaže...

 Daljinski nije bezvezan,nego klasičan+ima blesavi minus kak ti Smart TV a daljinski nema direkt Youtube gumba.

 

 

Imaš 2 programabilna gumba na koje staviš kaj hoćeš, pa tako i direktan pristup na Youtube. Ali da, kvaliteta daljinskog je dosta lošija od onog koji imam na 8 godina staroj Panasonic plazmi.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice