Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koji om

poruka: 36
|
čitano: 9.970
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koji om".
5 godina
offline
Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koji om

Jel to onaj isti iphone koji je siguran i neprobojan? Za razliku od konkuirencije? ccccc

 
18 1 hvala 0
15 godina
offline
Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koji om

It's not bug, it's a feature!

morrisoN
 
16 1 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
ocito se 11 slabo prodaje
 
4 1 hvala 0
11 godina
offline
Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koji om

  

Moj PC  
5 2 hvala 0
9 godina
offline
Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koji om

Znači moj iPhone 11 Pro Max 256GB nema taj propust. Koliko platiš, toliko dobiješ.

Uostalom, zašto bih ga jailbreak-ao? Platim sve aplikacije koje mi trebaju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 19:30 (playjob).
Moj PC  
1 18 hvala 0
12 godina
offline
Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koji om

Čudan je ovaj Apple. Mane zovu featuresima a featurese propustima.

 
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
Ako imas pare za iPhone, onda ne znam zasto bi ga jailbreak...
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
playjob kaže...

Znači moj iPhone 11 Pro Max 256GB nema taj propust. Koliko platiš, toliko dobiješ.

Uostalom, zašto bih ga jailbreak-ao? Platim sve aplikacije koje mi trebaju.

 Siguran Sam da si ozbiljan. 

Sto nisi platio dovoljno pa ne trazio "jeftinu" memorijsku karticu za svoj model. 

9 godina
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
Kolacic kaže...
playjob kaže...

Znači moj iPhone 11 Pro Max 256GB nema taj propust. Koliko platiš, toliko dobiješ.

Uostalom, zašto bih ga jailbreak-ao? Platim sve aplikacije koje mi trebaju.

 Siguran Sam da si ozbiljan. 

Sto nisi platio dovoljno pa ne trazio "jeftinu" memorijsku karticu za svoj model. 

 Da preplatim memorijsku karticu koju ne mogu ni instalirat u uređaj? 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
playjob kaže...
Kolacic kaže...
playjob kaže...

Znači moj iPhone 11 Pro Max 256GB nema taj propust. Koliko platiš, toliko dobiješ.

Uostalom, zašto bih ga jailbreak-ao? Platim sve aplikacije koje mi trebaju.

 Siguran Sam da si ozbiljan. 

Sto nisi platio dovoljno pa ne trazio "jeftinu" memorijsku karticu za svoj model. 

 Da preplatim memorijsku karticu koju ne mogu ni instalirat u uređaj? 

 "Preplatis" 20 eura za npr 128gb. Ali ti si trazio za uredaj koji ne podrzava od Kada postoji Ip3g. Kad se vodis na placanje Sto nisi onda uzeo 512gb model pa ne trazio memorijsku. XD

9 godina
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
Kolacic kaže...
playjob kaže...
Kolacic kaže...
playjob kaže...

Znači moj iPhone 11 Pro Max 256GB nema taj propust. Koliko platiš, toliko dobiješ.

Uostalom, zašto bih ga jailbreak-ao? Platim sve aplikacije koje mi trebaju.

 Siguran Sam da si ozbiljan. 

Sto nisi platio dovoljno pa ne trazio "jeftinu" memorijsku karticu za svoj model. 

 Da preplatim memorijsku karticu koju ne mogu ni instalirat u uređaj? 

 "Preplatis" 20 eura za npr 128gb. Ali ti si trazio za uredaj koji ne podrzava od Kada postoji Ip3g. Kad se vodis na placanje Sto nisi onda uzeo 512gb model pa ne trazio memorijsku. XD

 Nisi shvatio da sam istrolareao? 512 mi je apsolutno nepotrebno, idući put zasigurno ili 512GB ili 1TB ako ga bude. 
Nego, kako i3?

9 godina
neaktivan
offline
Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koji om

Na ja. 

Rekao Sam ti da nemam i3. I da ga Imam ne trollam. 

Dobro kad je bio privjesak to je bilo zabavno. :) 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
playjob kaže...

Znači moj iPhone 11 Pro Max 256GB nema taj propust. Koliko platiš, toliko dobiješ.

 

Tocno taj propust nema, samo sve ostale jos neotkrivene.

 

Do iducih flagshipova valjda nece nista pronac. A nakon toga nece biti bitno - jer kolko para tolko muzike, zna se da samo skrtice i neoprani siromasi imaju lanjski model, jel tako? :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 20:57 (DanijelX).
9 godina
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
DanijelX kaže...
playjob kaže...

Znači moj iPhone 11 Pro Max 256GB nema taj propust. Koliko platiš, toliko dobiješ.

 

Tocno taj propust nema, samo sve ostale jos neotkrivene.

 

Do iducih flagshipova valjda nece nista pronac. A nakon toga nece biti bitno - jer kolko para tolko muzike, zna se da samo skrtice i neoprani siromasi imaju lanjski model, jel tako? :)

 

 

 Da bih riječi rekao. U potpunosti se slažem s tvojom konstatacijom.

 

Poslano s uređaja iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 21:08 (playjob).
5 godina
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
playjob kaže...
DanijelX kaže...
playjob kaže...

Znači moj iPhone 11 Pro Max 256GB nema taj propust. Koliko platiš, toliko dobiješ.

 

Tocno taj propust nema, samo sve ostale jos neotkrivene.

 

Do iducih flagshipova valjda nece nista pronac. A nakon toga nece biti bitno - jer kolko para tolko muzike, zna se da samo skrtice i neoprani siromasi imaju lanjski model, jel tako? :)

 

 

 Da bih riječi rekao. U potpunosti se slažem s tvojom konstatacijom.

 

Poslano s uređaja iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green.

 Ja bi tvom mjestu narucio plakate ;) Ovako imas malu publiku za svoju igracku ;)

14 godina
offline
Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koji om

Ovo nije nepopravljivi propust već najobičniji jailbreak kojeg je bilo na desetke od kad je iPhonea. Ovo može samo biti vijest, jer je prvi put nakon 2010. netko opet napravio relativno uspješan jailbreak.

 

1. "The Checkm8 exploit isn't a drive-by attack. A user can't visit a website and be targeted for malware installation. The exploit isn't persistent, meaning that every time the iPhone is rebooted, the attack vector is closed again."

2. "A reboot will not just flush out the exploit, but also break any software that may have been installed in your absence."

3. "Checkm8 doesn't bypass the protections offered by the Secure Enclave and Touch ID."

4. "In that media, in the very few hours after the Checkm8 exploit was revealed, there has been a lot of fear, paranoia, and finger-pointing done across the internet. There is no real reason for it at all."

 

Koga zanima više o svemu, a ne samo zlonamjerna zajedljivost, cijeli intervju s autorom ovog "jailbreaka" je OVDJE

 

 
8 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
Vjerovatno pogadja " vrlo mali broj uređaja'"...
8 godina
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
Posmatrač kaže...
Vjerovatno pogadja " vrlo mali broj uređaja'"...

 Da, ne sve modele, samo one od 2010 pa sve do danas. Sreče imaju oni koji imaju stariji iphone.

 

Ovo je odličan propust da se zaobiđe aplikacija za bankarstvo i paf, ujutro više nema para na računu.

 

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
T700 kaže...
Posmatrač kaže...
Vjerovatno pogadja " vrlo mali broj uređaja'"...

 Da, ne sve modele, samo one od 2010 pa sve do danas. Sreče imaju oni koji imaju stariji iphone.

 

Ovo je odličan propust da se zaobiđe aplikacija za bankarstvo i paf, ujutro više nema para na računu.

 

 

 Za to napravit  ipak ti treba malo više od ovog "propusta".

12 godina
neaktivan
offline
Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koji om

Tužan dan za ovce...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koji om

ovo smrdi na dezinformaciju. ako imaš fizički (za razliku od psihičkog?) pristup telefonu, stvar se može popraviti u ovlaštenom/blagoslovljenom/posvećenom servisu flashanjem. možda se eplu ne isplati ali da je nemoguće - nije. da su to auti, već bi ih panično povlačili u servise na "popravak" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 15:28 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
Ajar kaže...

ovo smrdi na dezinformaciju. ako imaš fizički (za razliku od psihičkog?) pristup telefonu, stvar se može popraviti u ovlaštenom/blagoslovljenom/posvećenom servisu flashanjem. možda se eplu ne isplati ali da je nemoguće - nije. da su to auti, već bi ih panično povlačili u servise na "popravak" 

 Vlasnici auta ne trpe sranja na svojim skupoi placenim ljubimcima za razliku od apple sljedbenika... Apple se prije trudio barem neku glupost da izvali da se opravdaju sad se vise i ne trude...

8 godina
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
Ajar kaže...

ovo smrdi na dezinformaciju. ako imaš fizički (za razliku od psihičkog?) pristup telefonu, stvar se može popraviti u ovlaštenom/blagoslovljenom/posvećenom servisu flashanjem. možda se eplu ne isplati ali da je nemoguće - nije. da su to auti, već bi ih panično povlačili u servise na "popravak" 

 pa u članku je navedeno da je dio toga povezano sa procesorom u ROM memoriji koja je neizbrisiva. Promjena putem softwer je nemoguča.

 

15 godina
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
T700 kaže...

 pa u članku je navedeno da je dio toga povezano sa procesorom u ROM memoriji koja je neizbrisiva. Promjena putem softwer je nemoguča.

 

 to bi značilo da je ROM vrste OTP i programiran je uz uporabu znatno viših napona (u odnosu na uobičajene). ne kužim zbog čega bi netko u komercijalni telefon stavio uređaj (čip) namijenjen vojnim sustavima (blagorečeno).  tako sami sebi pile granu na kojoj sjede. u eplu jesu budale, ali tolike ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koji om

Ali iphone je siguran i neprobojan za razliku od konkurencije...

Kako to, kako to?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koji om

Ajme što su se svi uspalili, kao da je novi filmić od Severine izašao.

 

Tko je uhvatio malo detaljnije proučiti ovaj bug, otkrio bi da:

1. I dalje nije moguće zaobići zaštitu lozinke i otiska prsta (5s pa nadalje). Znači prvo se mora otključati da bi se podacima moglo pristupiti.

2. Radi samo na tether principu. Što jest bez žice i spajanja na komp niš od toga (i eventualni jailbreak na temelju ovoga može biti samo teether).

 

Nije da volim gejfon (dapače), ali neka se zna...

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
5 godina
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj

 retpostavljam da znas sta znaci zadnja rijec u tom linku ;) banke pumpaju cijene dionica... To je nesto novo?????

Pricacemo za godinu dana kada izadju cifre iako ce ih apple kriti....

16 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
Skrivali ili ne, brojke ipak na kraju izađu. I ispada da ovaj puta nisu toliko loše kao sto su svi očekivali 😉
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
keyser_soze kaže...

Ajme što su se svi uspalili, kao da je novi filmić od Severine izašao.

 

Tko je uhvatio malo detaljnije proučiti ovaj bug, otkrio bi da:

1. I dalje nije moguće zaobići zaštitu lozinke i otiska prsta (5s pa nadalje). Znači prvo se mora otključati da bi se podacima moglo pristupiti.

2. Radi samo na tether principu. Što jest bez žice i spajanja na komp niš od toga (i eventualni jailbreak na temelju ovoga može biti samo teether).

 

Nije da volim gejfon (dapače), ali neka se zna...

 

Ne samo to, već običan restart telefona poništava jailbreak.
Meni se taj "propust" sviđa: ako ti treba, možeš si privremeno jailbreakati telefon i instalirati aplikacije koje ti Apple inače ne dozvoljava. Ako ti je frka zbog sigurnosti (npr spajaš se preko tko zna kojeg public wifi), samo restartaš tulifon. Extra appsi bi trebali i dalje biti ovdje (nećeš ih morati ponovno skidati/kupovati), ali neće raditi dok ponovno ne jailbreakaš.

Autor je rekao da zasad Cydia itd (alter app store) nije podržana, ali da će sigurno biti ubrzo.

 

Podsjetilo me na:

F**king DS emu, pa čak ni GBA emulator ti Jabolko ne dozvoljava imati na ajfonu! DraStic za Android sam kupio još prije valjda 5 godina (makar znam Exoa - vjerojatno bi mi dao full v. private); PicrossPicross 3D sam pomalo sve levele potuko isključivo na pametnofonu, polako s jednog na drugi mob. Kopija gameslotova se snima na Google Drive, tako da možeš nastaviti kad god promijeniš uređaj.

Na ajfonu od frenda sam igrao svojedobno nešto slično (GBA, nekakav sideload), ali sys apdejt je to uskoro pregazio i zabranio aplikaciju. Debilana.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice