Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

poruka: 266
|
čitano: 74.602
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I".
16 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Envy kaže...

Ali od svega ovoga biti će: tresla se brda - rodio se miš.

A i tematika samog problema tiče se više nas 1% informatičara. Ostali neće imati blage veze o čemu je riječ, kao i što mnogi koji se "razumiju u 'brzinu' interneta" pojma nemaju o razlici između Troughtput i Goodput mjerenja.

nece imati blage ali cijela cloud/internet infrastruktura ce patiti.

negdje ce se morat preliti, vjerojatno intelu na ledja.

nadam se vise AMD u datacentrima..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Kad ste vec kod Applea, macOS je vec fixan jos prije mjesec dana i nije bilo usporavanja.

https://www.macrumors.com/2018/01/03/intel-design-flaw-fixed-macos-10-13-2/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Tonči kaže...

A teško ćemo ikad dobit statistiku ovako nečega, ali iz opisa problema jasno je koliki je opseg;

Takav stav dovodi do preuveličavanja problema. Kad bi bilo jasno, onda bi mogao nabaciti bar neku okvirnu brojku.

 

Tim više što kažeš da "automatski update redovito stvara probleme" - s obzirom na silni broj računala s Windowsima 10, bilo bi zaista čudno da neka računala ne budu pogođena nadogradnjama. Nije u pitanju jesu li neka računala pogođena, nego je li redovito pogođen "toliki" broj da bi zbog toga bilo opravdano blokirati nadogradnje. Tu su poseban dragulj anegdotski dokazi, gdje se jedna osoba na forumu žali da joj je nadogradnja zeznula računalo i sad to postaje razlog za paniku.

 

Treba razmotriti i još neke stvari - ako te i zakačio jedan problem (od valjda više stotina ili koliko već nadogradnji), je li ispravljen i koliko brzo? I je li te onda zakačio još neki ili je to bilo to? Ako je to to, je li ti taj jedan problem zaista opravdan razlog za blokiranje automatskih nadogradnji?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
N!NO kaže...
Kad ste vec kod Applea, macOS je vec fixan jos prije mjesec dana i nije bilo usporavanja.

https://www.macrumors.com/2018/01/03/intel-design-flaw-fixed-macos-10-13-2/

http://appleinsider.com/articles/18/01/03/apple-has-already-partially-implemented-fix-in-macos-for-kpti-intel-cpu-security-flaw

 

Nije u potpunosti 'zakrpan'... Kada smo vec kod 'rumors'. Zato i nema usporavanja.

16 godina
neaktivan
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Možda ga je već Apple ranije usporio, pa sad nisu morali :) Poznati su po usporavanju

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
N!NO kaže...
Kad ste vec kod Applea, macOS je vec fixan jos prije mjesec dana i nije bilo usporavanja.

https://www.macrumors.com/2018/01/03/intel-design-flaw-fixed-macos-10-13-2/

 nemoj mi samo o applu i macosu, cisto slucajno imam zadnji model najslabijijeg mac mini s i5 i 4gb rama... upgrade na ssd sam napravil jedino jer je fuckin ram zalemljen mbo. do tog updatea na high sierra se vukao ko šlagiran, a nakon njega je ko krepan ku?ac. na el capian inace radi ko zmaj sa ssdom. nemoj mi samo pričati da nema usporavanja, odmah dobim alergiju i proljev istovremeno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 22:52 (Aldo).
15 godina
neaktivan
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Mislim ovo neće imati nikakvog utjecaja možda jedino na poslovne komercijalne korisnike kojima je ovo bitna stvar. Jer i dalje će dječurlija od 12-13 godina i silni intel fanboyevi kupovati intelove procesore. Ista stvar je i sa appple-om. Bolest se nemože samo tako izlječit. To je kao ovisnost o drogama i alkoholu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Znači sva procesorska snaga koja je zadnjih 4-5 godina napredovala sad pada u vodu?

 

3. generacija core procesora je otprilike 30% slabija od sedme... odlično 

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
mario.L_hr kaže...
Tonči kaže...

A teško ćemo ikad dobit statistiku ovako nečega, ali iz opisa problema jasno je koliki je opseg; recimo, ja sam na tri računala iskusio ukupno barem jedan ovakav problem od kad je Windowsa 10...

Ja u uredu imam 10 računala (s Windows 10) koje održavam. Redovito se ažuriraju i do sada nisam iskusio problema. Vjerojatno je riječe o tome da se na računala ne instalira sva sila ovoga ili onoga već samo ono što trebamo za posao. Softver instaliram isključivo ja i to tek nakon provjere da li ima problema (na rezervnom računalu). Sva računala su identične konfiguracije s Intel Core i7 6700 i Asusovom matičnom pločom Z170-P (vidio sam link na probleme s Asus matičnom i windows 10).

 

Ja bi rekao da je veliki dio problema uzrokovan i softverom koji je instaliran na računalu.

 Svakako, mislis ono kad Windows 10 "Pro" dolazi sa Candy Crushom i ostalom ergelom igrica. Ili kad ti automatski updejt usere racunalo, pa ti izbaci onaj novi BSOD sa QR codom. Od 20 novih Windows 10 racunala imao sam problem s vise od polovicom. Pa nastimas preko policya kad da ide update a MS to override i instalira update svejedno. Windows 8.1 je milina nasprema Windowsa 10.

Uvijek sam isao na najnovije verzije Windowsa, ali ovaj put su ga debelo usrali. 


16 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
pravi_covijek kaže...

 Svakako, mislis ono kad Windows 10 "Pro" dolazi sa Candy Crushom i ostalom ergelom igrica. Ili kad ti automatski updejt usere racunalo, pa ti izbaci onaj novi BSOD sa QR codom. Od 20 novih Windows 10 racunala imao sam problem s vise od polovicom. Pa nastimas preko policya kad da ide update a MS to override i instalira update svejedno. Windows 8.1 je milina nasprema Windowsa 10.

Uvijek sam isao na najnovije verzije Windowsa, ali ovaj put su ga debelo usrali. 


Nama se za novu godinu resetirao laptop (windows update)... Morali smo čekati 10tak minuta da sve završi (i5 prva generacija i SSD spojen na SATA2, 4GB RAMa)...

 

U svakom slučaju malo nam je zasrao tulum, a što kad ti zasere poslovni sastanak, prezentaciju na sveučilištu i sl?

 

Nije mi jasan taj MS niti malo.

9 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv

 Opa i AMD je ukljucen. S obzirom da su ukljuceni primjeri bit plakanja.

9 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
lllnuclearlll kaže...
pravi_covijek kaže...

 Svakako, mislis ono kad Windows 10 "Pro" dolazi sa Candy Crushom i ostalom ergelom igrica. Ili kad ti automatski updejt usere racunalo, pa ti izbaci onaj novi BSOD sa QR codom. Od 20 novih Windows 10 racunala imao sam problem s vise od polovicom. Pa nastimas preko policya kad da ide update a MS to override i instalira update svejedno. Windows 8.1 je milina nasprema Windowsa 10.

Uvijek sam isao na najnovije verzije Windowsa, ali ovaj put su ga debelo usrali. 


Nama se za novu godinu resetirao laptop (windows update)... Morali smo čekati 10tak minuta da sve završi (i5 prva generacija i SSD spojen na SATA2, 4GB RAMa)...

 

U svakom slučaju malo nam je zasrao tulum, a što kad ti zasere poslovni sastanak, prezentaciju na sveučilištu i sl?

 

Nije mi jasan taj MS niti malo.

 Ili reklame na video zidu, pa ti umjesto najnovijeg trailera filma pokazuje Windows update je zapeo. U svakom slucaju sam extra zaradio, ali je muka kad sam koristis.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
mbaksa kaže...
Tonči kaže...

A teško ćemo ikad dobit statistiku ovako nečega, ali iz opisa problema jasno je koliki je opseg;

Takav stav dovodi do preuveličavanja problema. Kad bi bilo jasno, onda bi mogao nabaciti bar neku okvirnu brojku.

 

Tim više što kažeš da "automatski update redovito stvara probleme" - s obzirom na silni broj računala s Windowsima 10, bilo bi zaista čudno da neka računala ne budu pogođena nadogradnjama. Nije u pitanju jesu li neka računala pogođena, nego je li redovito pogođen "toliki" broj da bi zbog toga bilo opravdano blokirati nadogradnje. Tu su poseban dragulj anegdotski dokazi, gdje se jedna osoba na forumu žali da joj je nadogradnja zeznula računalo i sad to postaje razlog za paniku.

 

Treba razmotriti i još neke stvari - ako te i zakačio jedan problem (od valjda više stotina ili koliko već nadogradnji), je li ispravljen i koliko brzo? I je li te onda zakačio još neki ili je to bilo to? Ako je to to, je li ti taj jedan problem zaista opravdan razlog za blokiranje automatskih nadogradnji?

Ne možemo imati posebna pravila za Microsoft i posebna za Samsung ili Apple. Note 7 je probleme s baterijom imao za trivijalno mali broj korisnika pa je sve eskaliralo u opoziv. Appleovi uređaji imaju mali broj usporavanja pa je situacija eksalirala u "skandal". 

Broj korisnika procesora s više od 8 jezgara je jako mali, pa je svejedno bug veliki problem za pogođene: https://randomascii.wordpress.com/2017/07/09/24-core-cpu-and-i-cant-move-my-mouse/

Koliko je korisnika Asus laptopa s problemom koji se spominje gore?

Ili korisnika više od jednog monitora?

 

Bug koji je dospio u medije je očito postojeći i dovoljno učestao da ga nećemo odbaciti kao izolirani incident.

 

Dakle, ili ćemo dio korisnika uzeti kao relevantan ili nećemo. Ako idemo cjepidlačiti o broju, kojem nikad nećemo dobiti pristup, onda smo u situaciji da svatko zauzima stav koji mu paše u ideološki okvir (a često ga imamo).

 

Iz profesionalne perspektive, administrator koji uključi automatske nadogradnje može odmah dobiti u ruke radnu knjižicu. Kako tretiramo vlastite podatke i kućna računala? Za mašinu na kojoj se isključivo igra Battlefield, nije možda bitno, ali ono računalo gdje imaš važne dokumente, možda nije blesavo tretirati kao važno poslovno računalo. Meni su moje obiteljske fotografije ili nešto drugo, važni kao i izvorni kod projekta u firmi, ako ne i važniji, a kućna računala i korisnici rijetko imaju svježe backupe.

 

Što se mene tiče, system-breaking update i to pod "preporučenom nadogradnjom" ne smije imati ozbiljna firma. Čim dođe do toga, više nema povjerenje za automatske instalacije.

 

pravi_covijek kaže...

 Opa i AMD je ukljucen. S obzirom da su ukljuceni primjeri bit plakanja.

 Možda ne i Ryzeni... Treba čekati više informacija, doduše.

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 23:52 (Tonči).
13 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
pravi_covijek kaže...

 Svakako, mislis ono kad Windows 10 "Pro" dolazi sa Candy Crushom i ostalom ergelom igrica. Ili kad ti automatski updejt usere racunalo, pa ti izbaci onaj novi BSOD sa QR codom. Od 20 novih Windows 10 racunala imao sam problem s vise od polovicom. Pa nastimas preko policya kad da ide update a MS to override i instalira update svejedno. Windows 8.1 je milina nasprema Windowsa 10.

Uvijek sam isao na najnovije verzije Windowsa, ali ovaj put su ga debelo usrali. 

A znaš li zašto se to događa? Zato što je Microsoft otpustio zaposlenike koji su se bavili testiranjem proizvoda, te sada to rade korisnici tzv. Insideri. 

12 godina
protjeran
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

What a fine mess. Sada samo preostaje čekati epilog.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Tonči kaže...
mbaksa kaže...

 Možda ne i Ryzeni... Treba čekati više informacija, doduše.

Izgleda da postoje dva Buga MELTDOWN i SPECTRE

Cijela prica je pocela sa MELTDOWN bugom i to je sada glavna tema. Taj bug afektira samo Intel procesore, i nema novih informacija da je AMD afektiran.

SPECTRE bug je tezi za prakticno izvodjenje, ali afektira sve procesore AMD, ARM, Intel. Nema patcha ni u najavi (osim mozda ARM djelomicno). 
https://spectreattack.com/
https://spectreattack.com/spectre.pdf

14 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Bar sad hakeri sta imaju raditi dok ovi ne izbace update mineri iskljucite se sa interneta nije preporucljivo da ga uopce koristite  https://videocardz.com/74580/amd-arm-google-intel-and-microsoft-issue-official-statements-on-discovered-security-flaws

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 0:58 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Tonči kaže...
Ne možemo imati posebna pravila za Microsoft i posebna za Samsung ili Apple. Note 7 je probleme s baterijom imao za trivijalno mali broj korisnika pa je sve eskaliralo u opoziv. Appleovi uređaji imaju mali broj usporavanja pa je situacija eksalirala u "skandal".

Nije ista situacija. Baterije Notea 7 su imale greške u proizvodnji i u riziku su bili i oni kojima se do objave problema problem nije manifestirao. Iako nije bilo potrebe za panikom, ti su se telefoni morali povući. Što se tiče Appleove situacije, nije riječ o slučajnom, nenamjernom bugu u updateu koji bi se mogao riješiti novom nadogradnjom - isto je u pitanju hardverski problem, a update je bio namjerni pokušaj da se taj problem sakrije.

 

Tonči kaže...
Broj korisnika procesora s više od 8 jezgara je jako mali, pa je svejedno bug veliki problem za pogođene: https://randomascii.wordpress.com/2017/07/09/24-core-cpu-and-i-cant-move-my-mouse/

Koliko je korisnika Asus laptopa s problemom koji se spominje gore?

Ili korisnika više od jednog monitora?

 

Bug koji je dospio u medije je očito postojeći i dovoljno učestao da ga nećemo odbaciti kao izolirani incident.

Retorička pitanja nisu argument. To što je nešto završilo u medijima ne govori nužno o ozbiljnosti ili skali problema. I svi osim jednog problema na prije navedenim linkovima odnose se na probleme iz 2016., a taj jedan problem je uočen u siječnju 2017. Ovaj link koji si tu stavio je noviji i treblao je neko vrijeme da ga riješe, ali eto - riješili su ga. Kako bi prosječan korisnik mogao znati da će mu neki update donijeti taj problem poput navedenog prije nego li aplicira update? I koje je onda rješenje? Kako da korisnik izbjegne takav update, a da je ujedno zaštićen od sigurnosnih prijetnji koje krpaju noviji updateovi?

 

Tonči kaže...
Dakle, ili ćemo dio korisnika uzeti kao relevantan ili nećemo. Ako idemo cjepidlačiti o broju, kojem nikad nećemo dobiti pristup, onda smo u situaciji da svatko zauzima stav koji mu paše u ideološki okvir (a često ga imamo).

Koji "dio korisnika"?! Ja bih to opisao kao puhanje na hladno. Tu i tamo se nekome nešto dogodi ili je riječ o vrlo specifičnom problemu i onda se od toga pravi slon i upućuje ljude nek isključe automatske nadogradnje (što će zapravo teško sami i napraviti) i time si napraviti više štete ili barem rizika nego koristi.

 

Nitko ne kaže da se problemi ne javljaju, ali zar su nadogradnje Windowsa u recimo zadnjih godinu dana zbilja dovele do nekakvih masivnih problema?

 

Tonči kaže...
Kako tretiramo vlastite podatke i kućna računala? Za mašinu na kojoj se isključivo igra Battlefield, nije možda bitno, ali ono računalo gdje imaš važne dokumente, možda nije blesavo tretirati kao važno poslovno računalo. Meni su moje obiteljske fotografije ili nešto drugo, važni kao i izvorni kod projekta u firmi, ako ne i važniji, a kućna računala i korisnici rijetko imaju svježe backupe.

Ovo ti nema smisla, jer neapliciranjem updateova izlažeš svoje računalo sigurnosnim rizicima - ako se bojiš gubitka podataka u jednom slučaju, zašto se ne bojiš u drugom? I zar se stvarno bojiš da će ti updateovi obrisati datoteke s diska? Stvarno?

 

Tonči kaže...
Iz profesionalne perspektive, administrator koji uključi automatske nadogradnje može odmah dobiti u ruke radnu knjižicu.

...

Što se mene tiče, system-breaking update i to pod "preporučenom nadogradnjom" ne smije imati ozbiljna firma. Čim dođe do toga, više nema povjerenje za automatske instalacije.

Tu možda imaš opravdan razlog za onemogućiti automatske updateove. Ako si stvarno, ni u kom slučaju ne možeš dozvoliti da računalo ili neki program nakon updatea neće raditi i spreman si ostaviti sigurnosne rupe otvorenima do trenutka dok se ne odlučiš aplicirati updateove. I koliko dugo nećeš ažurirati Windowse? Tjedan? Mjesec? Pola godine? Ujedno, kad je riječ o firmi, onda imaš luksuz probati na jednom računalu i ako je sve OK, pustiti nadogradnje na druga računala.

 

No, koliko je korisnika zaista u takvoj situaciji? Za prosječnog korisnika je i dalje bolje da ima uključeno automatsko ažuriranje. Ne samo da se njegovo računalo neće moći inficirati preko neke novootkrivene sigurnosne rupe, nego onda ni to računalo neće moći biti daljnji izvor infekcije. A u updateovima se ujedno stalno ispravljaju prije uočeni problemi. Novotarije se sad ionako dobivamo na kapaljku.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 1:14 (mbaksa).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
pravi_covijek kaže...
mario.L_hr kaže...
Tonči kaže...

A teško ćemo ikad dobit statistiku ovako nečega, ali iz opisa problema jasno je koliki je opseg; recimo, ja sam na tri računala iskusio ukupno barem jedan ovakav problem od kad je Windowsa 10...

Ja u uredu imam 10 računala (s Windows 10) koje održavam. Redovito se ažuriraju i do sada nisam iskusio problema. Vjerojatno je riječe o tome da se na računala ne instalira sva sila ovoga ili onoga već samo ono što trebamo za posao. Softver instaliram isključivo ja i to tek nakon provjere da li ima problema (na rezervnom računalu). Sva računala su identične konfiguracije s Intel Core i7 6700 i Asusovom matičnom pločom Z170-P (vidio sam link na probleme s Asus matičnom i windows 10).

 

Ja bi rekao da je veliki dio problema uzrokovan i softverom koji je instaliran na računalu.

 Svakako, mislis ono kad Windows 10 "Pro" dolazi sa Candy Crushom i ostalom ergelom igrica. Ili kad ti automatski updejt usere racunalo, pa ti izbaci onaj novi BSOD sa QR codom. Od 20 novih Windows 10 racunala imao sam problem s vise od polovicom. Pa nastimas preko policya kad da ide update a MS to override i instalira update svejedno. Windows 8.1 je milina nasprema Windowsa 10.

Uvijek sam isao na najnovije verzije Windowsa, ali ovaj put su ga debelo usrali. 


 

 

Nikad mi se nije iznenada resetirao, a imam ga od 2015.(od samog početka znači). Samo sam si postavio aktivne sate.

Što se tiče lege kojem je WU usrao novogodišnji party, svaki put kad je update spreman za instaliranje, dobijem obavijest i ima opcija da odabereš točno vrijeme kad će pokrenuti instalaciju ažuriranja.

Samo treba znati... 

9 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Dex.pwn kaže...
pravi_covijek kaže...
mario.L_hr kaže...
Tonči kaže...

A teško ćemo ikad dobit statistiku ovako nečega, ali iz opisa problema jasno je koliki je opseg; recimo, ja sam na tri računala iskusio ukupno barem jedan ovakav problem od kad je Windowsa 10...

Ja u uredu imam 10 računala (s Windows 10) koje održavam. Redovito se ažuriraju i do sada nisam iskusio problema. Vjerojatno je riječe o tome da se na računala ne instalira sva sila ovoga ili onoga već samo ono što trebamo za posao. Softver instaliram isključivo ja i to tek nakon provjere da li ima problema (na rezervnom računalu). Sva računala su identične konfiguracije s Intel Core i7 6700 i Asusovom matičnom pločom Z170-P (vidio sam link na probleme s Asus matičnom i windows 10).

 

Ja bi rekao da je veliki dio problema uzrokovan i softverom koji je instaliran na računalu.

 Svakako, mislis ono kad Windows 10 "Pro" dolazi sa Candy Crushom i ostalom ergelom igrica. Ili kad ti automatski updejt usere racunalo, pa ti izbaci onaj novi BSOD sa QR codom. Od 20 novih Windows 10 racunala imao sam problem s vise od polovicom. Pa nastimas preko policya kad da ide update a MS to override i instalira update svejedno. Windows 8.1 je milina nasprema Windowsa 10.

Uvijek sam isao na najnovije verzije Windowsa, ali ovaj put su ga debelo usrali. 


 

 

Nikad mi se nije iznenada resetirao, a imam ga od 2015.(od samog početka znači). Samo sam si postavio aktivne sate.

Što se tiče lege kojem je WU usrao novogodišnji party, svaki put kad je update spreman za instaliranje, dobijem obavijest i ima opcija da odabereš točno vrijeme kad će pokrenuti instalaciju ažuriranja.

Samo treba znati... 

Da naravno, nikad nisam vidio opciju aktivni sati i ne daj boze je namjestio. To sto Windows iste ignorira je moja krivica, pogotovo kad treba gurnuti nesto veci update (Aniversary).


Nego kako je Windows Mobile, jos samo malo sto nije postao najbolji i najpopularniji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 3:23 (pravi_covijek).
13 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv

Da, ali sjeti se kako je to bilo namješteno u prethodnim verzijama Windowsa - nema aktivnih sati, update se instalira i u desnom donjem kutu ti iskoči prozorčić u kojem te obavještava da je potrebno resetirati računalo, te to možeš odgoditi na nekoliko sati. A sad? Sad je zadana opcija automatsko restartanje računala što je totalno nepotrebno jer će korisnik kad tad ugasit računalo i instalacija ažuriranja će se dovršit.

16 godina
odjavljen
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Uvijek vam ostaje linux kao alternativa

Freak Show Inc.
 
13 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Friday kaže...

Uvijek vam ostaje linux kao alternativa

 Mislis mozda na AMD? Linux je pogodjen hardware bugom jednako kao i Windowsi.

16 godina
neaktivan
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
exec kaže...
Friday kaže...

Uvijek vam ostaje linux kao alternativa

 Mislis mozda na AMD? Linux je pogodjen hardware bugom jednako kao i Windowsi.

 

Ma likovi se zale sto se windowsi update-aju pa zato spominjem linux

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
hrvooje kaže...

 

Jos uvijek se ceka FW update tako da ovo treba uzeti sa rezervom...

(ocekujem da ce pad performansi ipak biti osjetan)

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 9:37 (Friday).
16 godina
neaktivan
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Izgleda da je krenilo resetiranje internetova, jer nam Google Apps danas radi za kurac. 

 

*gmail ima probleme, možda je nevezano

https://www.google.com/appsstatus#hl=en&v=issue&sid=1&iid=432cf8202a4d88e1e4da84e281feb9d2

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 10:56 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Bit će komedije kad 2XXX - 6XXX serija proradi na razini FX8XXX ako AMD ne bude zahvaćen...

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 11:27 (igy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Ajme vec vidim kako ce za mjesec dana dolazit poruke kako im je laptop/pc usporen odjednom..... Aj sad ti ovo objasni informaticki nepismenom covjeku. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice