Osnivač Nikole nije ukrao, već kupio dizajn kamion

poruka: 15
|
čitano: 5.748
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osnivač Nikole nije ukrao, već kupio dizajn kamion".
12 godina
offline
Osnivač Nikole nije ukrao, već kupio dizajn kamion

Dosadno ...

 
12 0 hvala 0
13 godina
offline
Osnivač Nikole nije ukrao, već kupio dizajn kamion

"Iz Rimac Automobila ranije su nam poručili kako njihov prvi čovjek dizajna neće davati izjave na ovu temu" - mudro :)

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Osnivač Nikole nije ukrao, već kupio dizajn kamion

a to si međusobno nalikuje? meni ne baš (osim na općenitoj razini - svi takvi kamioni su mi isti, kao i auti uostalom). retrovizore sigurno nisu kupili (to su sami izmislili, ničim izazvani). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
8 godina
offline
Osnivač Nikole nije ukrao, već kupio dizajn kamion

nalikuju si kao clio i focus, slični, a različiti, a sve skupa zapravo više nalikuje brzim vlakovima nego kamionu. vjerojatno je mudri i njih dizajnirao.

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Osnivač Nikole nije ukrao, već kupio dizajn kamion

Više ima smisla da ga tuži ovaj dizajner što su mu "oskvrnuli" dizajn...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Osnivač Nikole nije ukrao, već kupio dizajn kamion

E, pa sad... I dizajn ima neka svoja pravila, neke svoje uvjete originalnosti, postoje na kraju krajeva i sudski vještaci za dizajn. Nešto što se laiku čini jako sličnim može biti jako različito, a što se pak čini sličnim može biti različito. Na kraju krajeva, sve na nešto sliči, na sličnosti počiva likovna umjetnost da ne kažemo likovna kultura. Trebalo bi pogledati ugorov o autorskim pravima, potom ugovor o njihovom preuzimaju, pa onda nešto reći. Ovako bez veze lupati doista je bez veze. 

 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Osnivač Nikole nije ukrao, već kupio dizajn kamion

A Mudri je mudro posudio dizajn storm trooper  kacige.

 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Osnivač Nikole nije ukrao, već kupio dizajn kamion

Ovo je postalo zbunjujuće

 

Zašto se Tesla bavi sa krađom dizajna kojeg je osmislio Rimčev dizanjer. 

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Osnivač Nikole nije ukrao, već kupio dizajn ka
Ne bih se začudio kad Josipa "Windmill" Rimac nebi imala tu isto svoje prste
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Osnivač Nikole nije ukrao, već kupio dizajn kamion

Rekao bih da ovdje nije bitna inspiracija niti ista dubokoumno, vec to da Tesla pokusava osporiti tuzbu Nikole tako da se utvrdi da je Nikola ukrao dizajn.

No, ako je Nikola platio dizajn - onda argument Tesle nema pravnog uporista, pa tuzba Nikole i dalje pravno stoji.

 

Ukoliko je Tesli ovo bio najjaci argument - onda tuzba ulazi u pravnu zavrzlamu - pa je to do odvjetnika i nagodbe.

 

1. Nikola tuzi Teslu da su ukrali dizajn za Semi

2. Tesla pokusava osporiti tuzbu argumentom da je prvotni dizajn ukraden

3. Pravno gledano, ako je prvotni dizajn ukraden - nema patenta pa time pada i tuzba za dizajn Semi

4. No ako je dizajn placen - onda je Teslin argument bezvrijedan, pa tuzba moze ici dalje.

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Osnivač Nikole nije ukrao, već kupio dizajn ka
sljedeća tvrtka će se zvati SMILJANI
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Osnivač Nikole nije ukrao, već kupio dizajn ka
T700 kaže...

Ovo je postalo zbunjujuće

 

Zašto se Tesla bavi sa krađom dizajna kojeg je osmislio Rimčev dizanjer. 

 

 

 Jer im netko njuska u susjedstvu. Tesla je pod povecalom shortera koji mogu iznimno profitirat, a dosada nikad nisu.

 

Dvije tri prevare u EV industriji...pada investicijsko pouzdanje kod svih

14 godina
offline
Re: Osnivač Nikole nije ukrao, već kupio dizajn ka
T700 kaže...

Ovo je postalo zbunjujuće

 

Zašto se Tesla bavi sa krađom dizajna kojeg je osmislio Rimčev dizanjer. 

 

 

 
Ovo je uzasno jednostavno skuziti kada saznas da je NIKOLA tuzio TESLU za kradju dizajna / patenta

https://arstechnica.com/cars/2020/09/nikola-patented-a-stolen-truck-design-tesla-claims-in-legal-response/

Imas video ako zelis pogledati 

15 godina
offline
Re: Osnivač Nikole nije ukrao, već kupio dizajn ka
wyks kaže...

..

 

 

 

  .. 5. (itd) jer nisu to sve moguće situacije, npr tesla ide na protutužbe računajući da će se nikola prije raspasti po drugim osnovama..

6.. svaka reklama je reklama.. vijest-klikbajt.. itd. pa eto i moj post u tome (kojeg bi preskočio) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Osnivač Nikole nije ukrao, već kupio dizajn ka

Mislim da taktika u kojoj Tesla pokusava srušiti tužbu za krađu patenta na način da negira patent, a ne čin krađe govori da u Tesli ipak rade odvjetnici, a ne samo muškarac koji će prvi nakon Adama spasiti čovječanstvo.

 

Naravno, ako sam dobro shvatio internet - Musk je taj koji će vlastoručno spasiti čovječanstvo, i svemir jelda? Ima bolji koeficijent od Jobsa.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice