Oscilacije u slobodnom prostoru SSD-a

poruka: 14
|
čitano: 4.782
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oscilacije u slobodnom prostoru SSD-a".
6 godina
neaktivan
offline
Oscilacije u slobodnom prostoru SSD-a

Vjerojatno page file.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Oscilacije u slobodnom prostoru SSD-a
dva_ujutro kaže...

Vjerojatno page file.

vjv windows.edb file 

Indexing Options -> Advanced -> Delete and rebuild index

7 godina
offline
Oscilacije u slobodnom prostoru SSD-a

30 giga je malo previše za page file, iako ko zna šta je išlo naopako.
meni na laptopu od jedanput win sami nekako prebacili page file sa ssda na hdd, zabrini se da nisu kakvi virusi sve živo prova na kraju page file.. polako ali sigurno i najzagriženiji win korisnici prelaze na linukse, jer šta je previše nepotrebnih gluposti previše je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Oscilacije u slobodnom prostoru SSD-a

-nije to ništa neobično.. .tj ovisi kako je računalo (win-os) podešeno + što se konkretno radi (koristi, app) + postojeća konfiguracija tj raspoloživi resursi.

-npr osnovna pretpostavka za današnje računalo, minimum 4gb rama.. (dio ima 8, manje 16-više..).

-stara 'pravila' za swap+hyber.. količina rama x 1,5-3.0.. kao prosjek tj ovisno o stvarnim potrebama-appsima, recimo x2 kao prosjek.

-to znači da je nekad swap po toj formuli bio =8gb.. + jednako hyber. .. i uz ostale tempove tad lako imamo 8-10gb pa i dvosturko u takvom rasponu zauzeća.

-već neko vrijeme je izbačena ta formula, jer swap više nije 'potreban' kao nekad tj računalo danas ima daleko više rama na raspolaganju nego nekad.. i swap je smanjen (dok je linux napustio swap particiju i korisit kao file.. kao i win i sl. kao primjer promjene s vremenom..). AKo računalo ima više rama, tad su to realne brojke objašnjive tj 30gb iz texta..

+ ako je normalna postavka, tad win dinamički po potrebi alocira-resiza potrebnu količinu a o appsima i načinu korištenja (bahat juzer + bahata app).. win može zatrebati bilo koju količinu.. i tad je alocira. Zašto? Tko zna, juzer+app a win to samo na zahtijev ispuni + ovisi o postavkama, ovisi o appsima i o tome sufra li netko s jednim tabom ili chrome s 5433 taba itd..

-igre, updateovi, torrenti-seedanje.. 10-50gb je danas 'normalno'.. ništa po čemu bi zaključili da je nešto pogrešno ili neobično, tj ako sve radi ok, tad je ok a juzer bi trebao znati gdje što troši-koristi jer on je taj koji koristi računalo, instalira appse i sl. .. ali i defaulti koji su 'katastrofalni' tj bahati, rasipaju resurse.. no to je stvar onog tko sređuje računalo ili juzera pa tako identičan hw može biti različit u radu već po tome, kao auto ili bilo što drugo.. može biti dobro/loše ali nije 'problem' win-osa nego juzerski tj ono što se podesi i koristi, dok su win moji-tvoji-nečiji zapravo isti-identični, kao i ram ili disk, ili cpu.. sve razlike su tad stvar kombinacije softa i postavki a to je = juzer.

 

-+ u problemu juzera koji ima 35gb free, pa to padne na 5gb free.. je ekšli manji problem taj 'pad-gubitak'.. više je problem nerazumijevanje problema tj uzrok-posljedica ili realna očekivanja i bahate apps + juzer ili 'majstor'. Tako neki stari majstor (fahidiot) možda podesi swap+ostalo po staroj forumuli, ''jer on zna..'' .. no pri tome promašuje stoljeće, updejtati znanje..). Možda juzer upali seti ili download.. i čudi se, možda su u šumici no tko god čita tkava pitanja i pokušava nagađati radi grešku, dok juzer koji postavi pitanje treba znati što ima-koristi na računalu i dati to kao info.. tj kvalitetan input koji će tad dati kvalitetan output umjesto nagađanja. A formula je uvjek ista kao i rezultat, odnosno, ne možemo očekivati drugi rezultat ako ostavimo elemente formule iste. Za promjenu ili 'popravak' prvo treba znati uzrok-posljedice, realne potrebe-requirementse appsa koje se koriste + suma ako ih je više istovremeno .. i tek tad npr soft kao spacesnifer i sl imaju smisla ili savjet kako se nešto podešava, ne prije nego to znamo (kao što nas doktor prvo pregleda pa prepiše recpet, ne obrnuto..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Oscilacije u slobodnom prostoru SSD-a

Nekad zna i Windows 10 Feature update (svakih 6 mjeseci) napraviti darmar sa skinutim nadogradnjama i kopijama cijelog Windows foldera.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Oscilacije u slobodnom prostoru SSD-a
Tom69 kaže...

Nekad zna i Windows 10 Feature update (svakih 6 mjeseci) napraviti darmar sa skinutim nadogradnjama i kopijama cijelog Windows foldera.

Meni je zadnji update 1909 slomio file explorer, bug sa search-om .

Svaki update -> meni problem,il pukne instalacija, ili se non stop instalira, očito mu neš od mog HW i postavki system-a ne paše.

 

Microsoft

15 godina
offline
Re: Oscilacije u slobodnom prostoru SSD-a
mGT kaže...
Tom69 kaže...

Nekad zna i Windows 10 Feature update (svakih 6 mjeseci) napraviti darmar sa skinutim nadogradnjama i kopijama cijelog Windows foldera.

Meni je zadnji update 1909 slomio file explorer, bug sa search-om .

Svaki update -> meni problem,il pukne instalacija, ili se non stop instalira, očito mu neš od mog HW i postavki system-a ne paše.

 

Microsoft

Izgleda mi Insider korisnici imamo manje problema nego vi regularni.

 

Zadnjih 30 Buildova (svaki možeš računati da je kao novi Windows) i nikakvih problema.

Prije par sati instaliran: Build: 19541.rs_prerelease.200102-1216 Winver: 2004 (OS Build 19541.1000)

 

Previous Windows installation(s) 26.2 GB (Upravo ju brišem)

15 godina
offline
Re: Oscilacije u slobodnom prostoru SSD-a

Insider user != poweruser

15 godina
offline
Re: Oscilacije u slobodnom prostoru SSD-a
Matatata krele od zanata kaže...

Insider user != poweruser

Nije nego:

 

Insider user > poweruser

 

Da si probao, znao bih.

10 godina
offline
Re: Oscilacije u slobodnom prostoru SSD-a
U laptopu imam samsung ssd 850 pro 256gb i win 10. Prije par dana digao sistem. Instalirana jedna igra od 23gb i windows folder koji ima 19gb. Ništa ostalo, ama baš ništa i sad gledam disk c koji mi pokazuje 170gb free od 237gb. Negdje mi jede 25gb a ja to ne mogu naći... Zašto je uvijek windows najsjebaniji od svih operativnih sistema?
Wtf!
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2020 20:05 (Chico12).
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Oscilacije u slobodnom prostoru SSD-a
Chico12 kaže...
U laptopu imam samsung ssd 850 pro 256gb i win 10. Prije par dana digao sistem. Instalirana jedna igra od 23gb i windows folder koji ima 19gb. Ništa ostalo, ama baš ništa i sad gledam disk c koji mi pokazuje 170gb free od 237gb. Negdje mi jede 25gb a ja to ne mogu naći... Zašto je uvijek windows najsjebaniji od svih operativnih sistema?
Wtf!

 

Najvjerojatnije je windows update odradio svoje i sad bi trebalo pobrisat one zaostale datoteke, Previous Windows Instalations, preko Disk Cleanera od windowsa...

 

Ako je Win najsjebaniji, postavlja se pitanje zašto ga koristiš?  

Live long and prosper.
10 godina
offline
Re: Oscilacije u slobodnom prostoru SSD-a
Da mogu mtw2 igrati na macosu ili na ubuntu ne bih ga nikad instalirao. Sve to sam odradio ali kako je tako je.
Hvala svakako.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 10:53 (Chico12).
5 godina
offline
Re: Oscilacije u slobodnom prostoru SSD-a
Chico12 kaže...
Da mogu mtw2 igrati na macosu ne bih ga nikad instalirao. Sve to sam odradio ali kako je tako je.
Hvala svakako.

 Jasno, zato i nas većina koristi Windowse, svih ovih godina.

 

A CCLeaner pokrenut, page file fixirat na neku veličinu, ugasi hibernaciju, napravi sve updateove da više nema šta skidat. Nemam ideje za dalje. Ali zanimljivo, nisam nikad na ovo obraćao pažnju, baš ću pogledat raste li meni količina podataka na disku bezveze.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Oscilacije u slobodnom prostoru SSD-a
Filox kaže...
Chico12 kaže...
Da mogu mtw2 igrati na macosu ne bih ga nikad instalirao. Sve to sam odradio ali kako je tako je.
Hvala svakako.

 Jasno, zato i nas većina koristi Windowse, svih ovih godina.

 

A CCLeaner pokrenut, page file fixirat na neku veličinu, ugasi hibernaciju, napravi sve updateove da više nema šta skidat. Nemam ideje za dalje. Ali zanimljivo, nisam nikad na ovo obraćao pažnju, baš ću pogledat raste li meni količina podataka na disku bezveze.

- CC je nepotrebno smeće, sam OS ima dovoljno svojih alata za sve kao diskcleanup (čitati što piše na buttonu nije teško, sys.. +čekirati opcije koje su samoobjašnjive ako osoba zna čitati + osonove win).

 

- najvjerojatniji scenarj u ovom slučaju, install bilo koje starije winver-builda npr 17xx i tad update napravi i upgrade (što je kranje blesavo od MSa što više semantički ne razlikuj ete stvari ali tako je) i tad postoji skriven folder starih win koji tako kao smeće-rezerva stoji 30 dana.. juzer se čudi a dovoljno je obaviti čišćenje ili ako ima dovoljno mjesta (tj ne navodi se neki problem kao nedostatak mjesta nego samo 'čuđenje') tad može ostaviti-ignorirati.. win će skupljati smeće dok automatika ili juzer ručno ne odluči počistiti. Za to ne treba dodatni soft + ostale opcije koje razni optimizatori nude su stvar znanja, nikako za juzera koji samo klika i koji ni ne želi win ili nešto znati... tj svaki alat je samo alat, problem je (ne)znanje tj juzer. Upgrade kreira image-backup i u slučaju problema (ili same želje juzera) može se rollbackati na prethodno stanje (sporedno koja winver, može biti w7-8 ili 10-buildovi.. isto je). + moguće podešen sys restore.. koji radi ono što radi, kod svake izmjene sysa kao install drivera može kreirati dodatni backup i ako ima dovoljno slobodnog mjesta ponaša se jednako kao kanta za smeće tj tek kad mjesta nema tad se treba isprazniti 'smeće' .. tj juzer koji drži uključenu kantu za smeće i smeće u njoj svjesno drži smeće i ne treba CC za čišćenje kao i sysbackupove koje može na jednak način pobrisati, no čemu ako mjesta ima (a nigdje se ne navodi da je to problem, tj da mjesta nema..). Protivnik CCa jer je samo dodatni soft koji radi ono što već radi i sys + rizik zbog neznanja i svaka reklama je bar djelomično lažna, dok je prije par godina bio i upakiran malware.. jednostavno nepotreban a time i sam smeće (koje formalno čisti), no i to je ok za ovakvu kalsu juzera koji kao da mrze win-ms i traže način kako ga popljuvati.. kranje besmisleno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice