O buhi, slonu i logorskoj vatri

poruka: 18
|
čitano: 5.070
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "O buhi, slonu i logorskoj vatri".
16 godina
odjavljen
offline
O buhi, slonu i logorskoj vatri

Vatrogasac koji je pismeniji i nadareniji nego vecina umjetnika

Freak Show Inc.
 
30 0 hvala 0
15 godina
offline
O buhi, slonu i logorskoj vatri

zaboravio je citirati kenjkovića u smislu "atraktivnosti" požara. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
O buhi, slonu i logorskoj vatri

Da li se igdje rade veći kontrolirani požari u cilju uništavanja starog drveća i ostalog raslinja? Npr. idemo spaliti pola Brača za mirnog vremena, prije turističke sezone tako da iduće godine nemamo nektrolirani požar usred sezone.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
O buhi, slonu i logorskoj vatri

Hm ,vrijedi još primjetiti da iako je Paradise zbrisan sa lica zemlje, Helltown koji je udaljen možda par km od centra Paradisea nije ni taknut ... just sayin'  

 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
O buhi, slonu i logorskoj vatri

Santa Ana i Diablo suhi vjetrovi tamo pušu oduvijek u ovo doba godine, sušni periodi su uobičajena za taj kraj i u prošlosti su bile i mnogo duži (100 godišnje suše), nakon njih dolaze periodi poplava, temperature su bile više, temperature su bile niže, itd.

 

Svašta nešto se dešavalo sa klimom i prirodom tamo, ali to nema nikakve veze sa ovim požarima.

 

Uzrok je ljudski faktor.

Gorivo je ljudski nemar.

Posljedice su smrt ljudi.

 

Po meni bi trebalo neke ljude iz njihove elektrodistribucije poslati na el. stolicu, a ekipu (lokalnu i federalnu) zaduženu za brigu o šumama na lomače.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
O buhi, slonu i logorskoj vatri

pa zakaj nije KGK ponudila rvacke kanadere?

 

jebo ih vojni proračun, tako velika (površinom, ne razumom) država nema flotu vatrogasnih aviona...

 

ah da to je trošak, B-52 s 10 tonskim bombama je ulaganje u "Freedom, Democracy, Justice"...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
8 1 hvala 0
16 godina
online
O buhi, slonu i logorskoj vatri

Backfire: Početak.

Pustit da izgori i maknut se od kontrole prirode jer je iluzorna. Počet poštivat svijet oko sebe. Ne "spašavat" ljude nauštrb drugoga života. Sići sa umišljenog trona centra svemira.

Lako je uživati na putu do pakla a onda proklinjati pakao što je došao do tebe.

Svemir.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
O buhi, slonu i logorskoj vatri

Troškovi gašenja 46 milijuna. Što je efikasnost. Samsung je zbrijao milijardu na gašenje onih par baterija koje su planule.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: O buhi, slonu i logorskoj vatri
Trump kaže da je požar izbio jer nisu pograbljali šumu. :-)
Tip bi trebao nastupati kao stand up komičar.
https://www.telegram.hr/zivot/trump-je-izvalio-kako-grabljanje-lisca-sprjecava-pozare-da-tako-rade-u-finskoj-finci-ga-sad-jako-zezaju/
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
O buhi, slonu i logorskoj vatri

sad dok se Schwartzy, Stallone, Willis i ostatak macho-ekipe na čelu s poglavicom Fantoglavim ulove grablji....

 

svi diktatori na svijetu će drhtati!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
O buhi, slonu i logorskoj vatri

Jedino koga treba ismijavati u ovoj priči su praznovjerni kalifornijski političari i hiperaktivisti koji su direktno odgovorni za nemar/nerad.

Mislili su metodom 'čarobnog štapića', tj. porezom na budale/zrak AKA CO² tax riješiti sve probleme. Sad su im svi krivi, osim njih samih.

 

 

Danas ima i boljih načina od grabljanja, ali prije toga treba urediti šumu, tj. odstraniti bolesna/mrtva stabla i grmlje.

 

Kalifornija godinama to nije radila i sad se čude čudom što im se to događa.

 

 

 

 

Evo jednog plaćenog piromana u akciji

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 17:14 (memulica).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
O buhi, slonu i logorskoj vatri

Trebali su onolike milijune $ donirati svojim vatrogascima, a ne baciti u vjetar pokušavajući kupiti izbore u Teksasu. E, pa eto vam.

Platon: Vidiš ona tri čobana tamo na brdu? E, dok god oni budu mogli nadglasiti mene i Sokrata, ja neću vjerovati u demokraciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: O buhi, slonu i logorskoj vatri
Izvanredno dobro napisan članak. Rijetko sam čitao nešto tako dinamično i uredno struktuirano.

Tema vatrogastva je dovoljno kompleksna da mi ne pada na pamet ulaziti u usporedbi naših područja i Kalifornije, pa samo čestitam autoru na analizi :)
 
4 0 hvala 1
16 godina
offline
O buhi, slonu i logorskoj vatri

Članak nema veze s vezom.

 

Evo jedan edukativni film o tome zašto, gdje i kako dolazi do tih požara.

 

Film je snimljen prije ovog zadnjeg požara.

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 1 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Re: O buhi, slonu i logorskoj vatri
memulica kaže...

Članak nema veze s vezom.

 

Evo jedan edukativni film o tome zašto, gdje i kako dolazi do tih požara.

 

Film je snimljen prije ovog zadnjeg požara.

 

 

 

 U komentarima potvrđuju da je ovaj tip u pravu, a daju za pravo i Trumpu. 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
16 godina
odjavljen
offline
Re: O buhi, slonu i logorskoj vatri
texas.bug kaže...

 U komentarima potvrđuju da je ovaj tip u pravu, a daju za pravo i Trumpu. 

 

Ovaj... kad smo tocno poceli komentare na YT uzimati kao relevantne?

Freak Show Inc.
16 godina
offline
O buhi, slonu i logorskoj vatri

 

Lijepo vam je objasnio čovjek iz tog kraja, ali eto više se vjeruje vatrogascu sa Brača.

 

 

 

PS

Ono kad ti Miro da 'thumbdown' ..............

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: O buhi, slonu i logorskoj vatri
Friday kaže...
texas.bug kaže...

 U komentarima potvrđuju da je ovaj tip u pravu, a daju za pravo i Trumpu. 

 

Ovaj... kad smo tocno poceli komentare na YT uzimati kao relevantne?

 Kad pogledas sto pise nas vatrogasac, i sto kaze ovaj iz kalifornije, uvelike se slazu, ne sve, ali uvelike i u bitnom.

Ovaj iz kalifornije optuzuje cal fire za neku vrstu korupcije, a isto tako napominje da su vlasti u kaliforniji pod utjecajem ekoloskog lobija. Cak se u komentarima spominje i onaj kukac koji se razmonzio zbog suse.

Na kraju izgleda da Trump jest u pravu sudeci po komentarima.

Sad koliko su komentari bitni, meni izgleda da svi idu u istom tonu, plus ljudi koji tamo zive potvrdjuju da je to tako. Jedan komentar specificno kaze da zivi tu preko 50 godina, i da je svake godine temperatura isla preko 110F. Usput receno najveca susa u SAD-u je bila negdje u 1930.-tima.  Uglavnom globalno zagrijavanje je veliko pitanje kako utjece i na sto. U povijesti su se smjenjivala ledena doba i zagrijavanje (zadnje mini ledeno doba je bilo u srednjem vijeku). Nas akademik Paar nije zagovornik teorije o globalnom zagrijavanju.

Isto tako je pitanje da li sume treba ostavit da rastu bez utjecaja covjeka (ekoloski aktivisti to podrzavaju) ili ih povremeno treba prorijeđivati (drvna industrija naravno).

 

Osobno ja sam protiv zagađenja, vjerujem u globalno zagrijavanje, i ovako na prvu zalozio bi se da se u sume i opcenito prirodu sto manje mijesa covjek, i sa sto vise obzira. Ali jesam li u svemu u pravu?

Memulica je iznio jos jedno misljenje i to je dobro za raspravu.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 18:24 (texas.bug).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice