Njemačka regija Donja Saska također napušta Linux

poruka: 85
|
čitano: 23.114
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Njemačka regija Donja Saska također napušta Linux".
8 godina
offline
Njemačka regija Donja Saska također napušta Linux

Nema besplatnog ručka.

Netko je očito izračunao da im se ne isplati.

 

Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li
Macumba kaže...

 

Netko je očito izračunao da im se ne isplati.

 Microsoft?

Only real programmers collect their own garbage.
14 godina
offline
Njemačka regija Donja Saska također napušta Linux

Eto kako su telefonisti i dečki na terenu shebali planove pametnih ljudi. Uvijek treba paziti s njih, nikad ne znaš kakvu nevolju mogu složiti.

 
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Njemačka regija Donja Saska također napušta Linux

Ono kad ti radnici naprave štetu od 7 milijuna eura jer su bili lijeni naučiti jednostavne stvari. Čini se da je javna uprava svugdje ista.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
16 3 hvala 1
13 godina
offline
Njemačka regija Donja Saska također napušta Linux

nije baš dobro objašnjeno što su mislili pod dečki na terenu: čija su to bila računala? Otkud Windowsi na tim računalima - tko ih je platio? 

 
9 0 hvala 1
7 godina
offline
Njemačka regija Donja Saska također napušta Linux

 Krajnji korisnik racunala će uz minimalni napor nakon vrlo kratkog vremena pod linuxom raditi sve ono sto je radio i na win platformi. Ako radi u istoj apk onda mu promjene i nema...tako da vjerujem da nije problem u tom krajnjem korisniku...

 

Uvjek je prica dublja... Po jednoj strani vjerojatno microsoftov marketing i lobiranje odradjuju svoj posao, a po drugoj strani bas to fali linuxu ( prepoznatljiva infrastruktura, marketing, lobiji, gazda, hijerarhija, korporacija koja pricu gura na svim frontovima... ) 

 

 

 
12 3 hvala 0
8 godina
offline
Njemačka regija Donja Saska također napušta Linux

Linux support: razni forumi s postovima iz '92

Moj PC  
19 8 hvala 0
15 godina
offline
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li
win10pro kaže...

Linux support: razni forumi s postovima iz '92

 Zasto komentiras nesto sto ne razumijes?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
protjeran
offline
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li
win10pro kaže...

Linux support: razni forumi s postovima iz '92

 

Za Linux moreš naći skoro sve kaj ti treba kad zapneš, i forumi su up2date.

 

Igrom slučaja sam prošli tjedan moral zvat Microsoft support, paji sad: s obzirom da MS nema helpdesk po naški za O365 (za ostalo ne znam) prvo mi se javila ženska verzija Rayesh-a Koothropalia i nakon provjera mojih podataka i objašnjenja problema veli ona da mi nemre pomoći, al da će me prespojit dalje, i tak me ona prespoji nekam, pretpostavljam u Pakistan - kvaliteta veze je živi očaj, nemreš ništ razumit kaj govori na extremno lošem engleskom, nakon ponovne provjere mojih podataka i objašnjenja problema opet stativa, al opet će me kakti prespojit dalje i tam će mi kakti sigurno znati pomoći. I prespoji me opet nekam u 3PM, kvaliteta veze još gora, ko da govori i istodobno rukama trlja vrećicu od čipsa u slušalicu, nisam dve reči razumio. Nakon 15 minuta sam prekinul i ošo tražit riješenje dalje po, vidi vraga, forumima.

 

Microsoft support my ass!!

 

Linux je raja!

Trust me, I'm a Jedi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2018 11:57 (ITman).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li
win10pro kaže...

Linux support: razni forumi s postovima iz '92

 Što znači da je zapravo radio na internetu '92. :)

 

Nego, ako naš zatreba pro support, tu je

https://www.ubuntu.com/support/plans-and-pricing

 
 

Only real programmers collect their own garbage.
10 godina
neaktivan
offline
Njemačka regija Donja Saska također napušta Linux

Onaj tko mi na 50 000 računala implementira politiku da korisnici ne mogu koristiti USB i DVD pržilice na računala sa linuxom sa linux serverom a da mu je postotak implementacije veći od 30%, ja ga vodim na sjeverni pol da se može klanjati pingvinima.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li
disk c kaže...

Onaj tko mi na 50 000 računala implementira politiku da korisnici ne mogu koristiti USB i DVD pržilice na računala sa linuxom sa linux serverom a da mu je postotak implementacije veći od 30%, ja ga vodim na sjeverni pol da se može klanjati pingvinima.

 Ne kuzim?

Mozes li pojasniti malo?

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
10 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li

Case study iz života. Donešena je odluka da se pojača sigurnosna politika i da se spriječi da korisnici koriste vanjske medije kao nebi poslovne i ine tajne mogli iznesti iz kompanije, 50 000 računala u mreži je uobičajno za srednje velike multinacionalke. Treba naći rješenje da se na linux računalima provede ta politika automatski i sa jednog centralnog mjesta, sva računala su od istog proizvođača i modela,  ali ne i istog godišta. Ručna podešavanja računala zbog broja nisu opcija.

9 godina
offline
Njemačka regija Donja Saska također napušta Linux

kakvo je sad stanje na linux-u po pitanju periferije? ponajvise uredskih multifunction uredaja, pisaca, skenera i sl.

i kakvo je stanje podrske raznih komponenti? npr. rikne graficka, mozes kupiti samo neku najnoviju super uber turbo kul graficku, i da bez kemije radi sa 3 monitora npr. 

ne podjebavam (mozda tako izgleda), ozbiljno pitam, davnih dana sam se igrao sa linuxom pa me zanima kakvo je stanje sada..

 

jos uvijek je situacija da visual studio, android studio i sl. mogu prekriziti kao i kompletno sav softver koji se tice mobitela bilo kojeg proizvodaca?

ajd ovo ostalo, tipa knjigovodstveni programi, baratanje dokumentima i sl. drke moze bez beda kroz cloud u danasnje vrijeme.. ali vjerojatno ne moze fina/porezna/mirovinsko/banke, tj. instalacija raznog sofvera za baratanje karticom, chrome dodataka i sl.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2018 11:47 (digitall).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li
disk c kaže...

Case study iz života. Donešena je odluka da se pojača sigurnosna politika i da se spriječi da korisnici koriste vanjske medije kao nebi poslovne i ine tajne mogli iznesti iz kompanije, 50 000 računala u mreži je uobičajno za srednje velike multinacionalke. Treba naći rješenje da se na linux računalima provede ta politika automatski i sa jednog centralnog mjesta, sva računala su od istog proizvođača i modela,  ali ne i istog godišta. Ručna podešavanja računala zbog broja nisu opcija.

 

https://www.manageengine.com/products/desktop-central/control-usb-devices.html

Mislis ovako nesto? (nemam vremena procitati, taman nakon sto sam zaguglao, moram na intervenciju)

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
neaktivan
offline
Njemačka regija Donja Saska također napušta Linux

Štajaznam, ja bih probao maknuti korisnike iz grupa 'cdrom' i 'plugdev' sa pssh

https://www.tecmint.com/run-multiple-commands-on-multiple-linux-servers/

 

Ili makneš drivere, al onda nikom ne radi. Naravno, root si može vratit kad to želi

 

Onemogući USB
# mv /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/usb/storage/usb-storage.ko /root

Onemogući CDROM
# mv /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/cdrom/cdrom.ko /root

Only real programmers collect their own garbage.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2018 12:17 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li
disk c kaže...

Onaj tko mi na 50 000 računala implementira politiku da korisnici ne mogu koristiti USB i DVD pržilice na računala sa linuxom sa linux serverom a da mu je postotak implementacije veći od 30%, ja ga vodim na sjeverni pol da se može klanjati pingvinima.

 Instaliraš nešto ovakvo:

 

https://www.terraform.io/

 

I onesposobiš USB sa modprobe-om, a za CDROM makneš sve non root usere iz te grupe.

 

Sve možeš automatizirano terraformom ili sličnim tool-om napraviti. Vrlo jednostavno.

Samomrzeći hrvat
10 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li
syncmaster245b kaže...
disk c kaže...

Case study iz života. Donešena je odluka da se pojača sigurnosna politika i da se spriječi da korisnici koriste vanjske medije kao nebi poslovne i ine tajne mogli iznesti iz kompanije, 50 000 računala u mreži je uobičajno za srednje velike multinacionalke. Treba naći rješenje da se na linux računalima provede ta politika automatski i sa jednog centralnog mjesta, sva računala su od istog proizvođača i modela,  ali ne i istog godišta. Ručna podešavanja računala zbog broja nisu opcija.

 

https://www.manageengine.com/products/desktop-central/control-usb-devices.html

Mislis ovako nesto? (nemam vremena procitati, taman nakon sto sam zaguglao, moram na intervenciju)

 Nope. Kompanija želi da se to obavi sa postojećim sustavom bez troška, isto kao kod IBM-a, Microsofta, Appla itd. Zanči samo linux server kakav je. Skripte ili neka druga opcija, koja može imati kontrolu nad korisničkim računalima za razno razne stvari, ne samo za eksterne medije.

 

Imao sam priliku vidjeti kada se radila analiza ideje implementacije Linux platforme i nažalost pala je na svim poljima, jedna je stvar imati sustav od 10 računala, već kod 500 računala počinu problemi, da ne kažem da je trošak radne snage veći za dobar postotak jer trebaju doddatni ljudi kako bi se pokrilo dokumentiranje, veći help desk itd., nije tu problem stručnjaka ali treba dosta ljudi koji rade manje ekstenzivne poslove negokod recimo drugih sustava tako da ekonomska računica na 10 godina za koliko se računa da je life-time jednog složenog sustava viši za LInux nego za ostale sustave koji su u početku skuplji. Linux jednostavno nije dobar za veće organizacijezbog svoje nekomercijalne naravi. Što se tiče raznoraznoh teorija zavjere kao što su lobiranja i neznam što, svi igrači na tržištu tako formiraju cijene da linux na duži rok nije isplativ.

 

 

15 godina
offline
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li
Entry Point kaže...

 

Sve možeš automatizirano terraformom ili sličnim tool-om napraviti. Vrlo jednostavno.

 Je, al treba to znati pajdo moj.....

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li
disk c kaže...

 Nope. Kompanija želi da se to obavi sa postojećim sustavom bez troška, isto kao kod IBM-a, Microsofta, Appla itd. 

Kako mislis, bez troska kao kod Appla, IBM-a i Microsofta?

Pa sve si vec platio i preplatio.

 

Mens'cini da si ti dosao malo FUD-ati ovdje, a ne prodiskutirati ko' coek.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2018 12:50 (syncmaster245b).
16 godina
online
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li
syncmaster245b kaže...
 

Mens'cini da si ti dosao malo FUD-ati ovdje, a ne prodiskutirati ko' coek.

 

Pa i diskutira "k'o čo'ek".

Velika je razlika operativne perspektive između MS-a i linuxa kod veće količine korisnika. Npr. sama ideja "instaliraš na desktopu" je poprilično problematična, bilo kakve veće promjene isto tako, malo je SW-a koji integrira sve elemente koji su potrebni poslovnom korisniku (od maila, kolaboracijskih alata, itd.), manje je firmi koje se time bave, manje ljudi...

A velike firme na kraju sve baziraju na price / performance omjeru. Sama "besplatnost" tu je samo mali dio kolača.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li

"Vrlo jednostavno", "treba to znati"...genijalci, sto niste onda uzeli posao odrzavanja Linuxa za cijeli Bayern?

AD domena, GPO, click checkbox -> gotovo za 50 000 racunala u 5 sekundi. Linux? "Vrlo jednostano"...

 

15 godina
offline
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li
NixHR kaže...

"Vrlo jednostavno", "treba to znati"...genijalci, sto niste onda uzeli posao odrzavanja Linuxa za cijeli Bayern?

AD domena, GPO, click checkbox -> gotovo za 50 000 racunala u 5 sekundi. Linux? "Vrlo jednostano"...

 

 Nije jednostavno kad ne znas.

 

Kao sto je vec receno ovdje, najveci problem nije tehnicke prirode...

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
10 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li

Ok, platio sam sustav koji funkcionira, troškovi radne snage su mi manji, na 50 000 korisničkih licenci i 400 serverskih discount mi je oko 40% - 50%, za hrdver na količinu je oko 70% uz besplatno produženi jamstvo na tri godine uz obavezu zamjene računala nakon tri godine što bi i onako radio jer mi se nakon tri godine ne isplati popravljati. Na 100 milijuna eura ili dolara i više godišnjeg IT budžeta  (ovisi čime se kompanija bavi) mi se taj trošak uklapa, uglavnom je odnos troška 30% softveraj i hardveraj oko 70% mi je trošak radne snage u IT-u. Uzmi još jednu stvar u obzir Windowsi koje ja i ti kupujemo nisu isti kao kad kupuješ toliko licenci, oni suprilagođeni za kompaniju, mada korisnicima izvana izgledaju istu. Jednom prilokm sam radio za kompaniju koja je zbog uštede i sigurnosti imala svoj vlastiti telekomunikacijski satelit, što misliš da njima kod odlučivanja primarno što je Linuix jefiin, oni žele nešto što radi jer im je na dugi rok isplativije, računala nisu sama sebi svrha nego dodatna vrijednost koju ostvaruju direktno ili indirektno. Ako im informacijski sustav omogučava da sa 30% ljudi obave posao oni ga kupuju bio on na MS, OSX ili Linuxu. Što misliš zašto se IBM Wotson prodaje ko lud, što misliš da oni koji ga kupuju razmišljaju o Linuxu.

 

Samo hoću reći da razumijem zašto Saska odustaje od linuxa, bilo bi zanimljivo kako to prolazi u Rusiji jer su i oni zagrizli za Linix.

16 godina
online
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li
syncmaster245b kaže...
NixHR kaže...

"Vrlo jednostavno", "treba to znati"...genijalci, sto niste onda uzeli posao odrzavanja Linuxa za cijeli Bayern?

AD domena, GPO, click checkbox -> gotovo za 50 000 racunala u 5 sekundi. Linux? "Vrlo jednostano"...

 

 Nije jednostavno kad ne znas.

 

Kao sto je vec receno ovdje, najveci problem nije tehnicke prirode...

Naravno. Uvijek je "netko je potplatio", "ne možeš se boriti s MS-om" i slične gluposti.

Iz perspektive velikih korisnika, sva rješenja su "joj, daj se makni". Ne ide to tako.

15 godina
offline
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li
Old Iggy kaže...

Naravno. Uvijek je "netko je potplatio", "ne možeš se boriti s MS-om" i slične gluposti.

Iz perspektive velikih korisnika, sva rješenja su "joj, daj se makni". Ne ide to tako.

Gle, kao i svaka ovakva rasprava do sada, i ova ima potencijal pretvoriti se u raspravu na 15 stranica gdje na kraju nitko nece biti pametniji.

 

Ako se hoce, moze se i ima hrpetina opcija.

Ako se ne zeli, moze se naci hrpetina razloga protiv.

 

Ali uzeti jedan relativno banalan primjer i na osnovu njega tvrditi da je nesto nemoguce, je u najmanju ruku neozbiljno.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
online
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li
syncmaster245b kaže...
Old Iggy kaže...

Naravno. Uvijek je "netko je potplatio", "ne možeš se boriti s MS-om" i slične gluposti.

Iz perspektive velikih korisnika, sva rješenja su "joj, daj se makni". Ne ide to tako.

Gle, kao i svaka ovakva rasprava do sada, i ova ima potencijal pretvoriti se u raspravu na 15 stranica gdje na kraju nitko nece biti pametniji.

 

Ako se hoce, moze se i ima hrpetina opcija.

Ako se ne zeli, moze se naci hrpetina razloga protiv.

 

Ali uzeti jedan relativno banalan primjer i na osnovu njega tvrditi da je nesto nemoguce, je u najmanju ruku neozbiljno.

Tih "banalnih primjera" ima već nekoliko.

Još banalniji primjer, iliti primjer neke velike korporacije koja ima uspješpnu implementaciju - ne vidim.

Može li se? Ovih nekoliko velikih nije uspjelo. Jesu li oni u krivu a ti u pravu?

15 godina
offline
Njemačka regija Donja Saska također napušta Linux

Linux, besplatan, pa opet samo 1% na desktopu. Ili su 99% ljudi idioti, ili on ne valja. Samo mi nemojte reci da je problem u edukaciji. Vecina ga je probala pa je vecina imala problema, inace bi ostala na njemu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li
Old Iggy kaže...

Još banalniji primjer, iliti primjer neke velike korporacije koja ima uspješpnu implementaciju - ne vidim.

Može li se? Ovih nekoliko velikih nije uspjelo. Jesu li oni u krivu a ti u pravu?

 Mislis kao Google, New York Stock Exchange, McDonalds, NASA, CERN, Amazon......

 

Prema podacima iz 2014, Microsft je potrosio ~5 milijuna dolara lobirajuci samo u EU institucijama.

 

U Americi je odavno zabetoniran kao prvi na listi tech kompanija po ulaganjima u lobiranje.

 

Kao sto rekoh odavno, kad ne zelis vidjeti neces vidjeti, a kad zelis vidjeti onda neces vidjeti nista drugo osim toga.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
online
Re: Njemačka regija Donja Saska također napušta Li
syncmaster245b kaže...
Old Iggy kaže...

Još banalniji primjer, iliti primjer neke velike korporacije koja ima uspješpnu implementaciju - ne vidim.

Može li se? Ovih nekoliko velikih nije uspjelo. Jesu li oni u krivu a ti u pravu?

 Mislis kao Google, New York Stock Exchange, McDonalds, NASA, CERN, Amazon......

 

Prema podacima iz 2014, Microsft je potrosio ~5 milijuna dolara lobirajuci samo u EU institucijama.

 

U Americi je odavno zabetoniran kao prvi na listi tech kompanija po ulaganjima u lobiranje.

 

Kao sto rekoh odavno, kad ne zelis vidjeti neces vidjeti, a kad zelis vidjeti onda neces vidjeti nista drugo osim toga.

 

Svi navedeni imaju linux na desktopu kao single option? Koliko znam, troje od navedenih sigurno nemaju (jer su nam korisnici ili partneri - Google, Amazon, McDonalds, mogu sa svojima provjeriti za ostale).

5 milijuna dolara? ti ozbiljno misliš da je to neka lova?

Da si rekao pet milijardi, ajde...

Nego, i dalje ne vidim gdje je to kod velikih linux single desktop option? I zašto su projekti propali?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice