Nikola Tre, električni kamion za europske ceste

poruka: 7
|
čitano: 2.960
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nikola Tre, električni kamion za europske ceste".
15 godina
offline
Nikola Tre, električni kamion za europske ceste

E ovo je nešto obećavajuće.  Domet od 1000 km  a punjenje traje 20 minuta :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nikola Tre, električni kamion za europske cest
dankodr kaže...

E ovo je nešto obećavajuće.  Domet od 1000 km  a punjenje traje 20 minuta :)

 
Servis ovakvih kamiona ce i dalje biti skup i kompliciran. Logistika punionica je ogromna i nepostojeca. Struja se nalazi svuda, puno lakse je izvuci kablove nego voziti Hydrogen okolo. (Ima jos gomilu problema - procitaj link ispod).

Link je vezan za auto, ali problemi su isti za bilo koji oblik hydrogen transporta. (Mozda bi vlakovi i veliki brodovi bili iznimka, ali to jos moramo vidjeti).

https://cleantechnica.com/2016/06/10/hydrogen-fuel-cell-cars-not-competitive-hydrogen-fuel-cell-expert/

8 godina
offline
Re: Nikola Tre, električni kamion za europske cest
Nemon:

Ja mislim da je nikola prijevara. Neće biti ništa od toga.
Ja rekoh
13 godina
offline
Nikola Tre, električni kamion za europske ceste

Ak ništ drugo bar dobro izgleda, mada ne kužim koja im je fora s tim električnim vozilima da kotači (u ovom slučaju zadnji) budu nevidljivi. To su na filmovima vidjeli, pa zato rade ili ima neka prednost?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nikola Tre, električni kamion za europske cest
David87 kaže...

Ak ništ drugo bar dobro izgleda, mada ne kužim koja im je fora s tim električnim vozilima da kotači (u ovom slučaju zadnji) budu nevidljivi. To su na filmovima vidjeli, pa zato rade ili ima neka prednost?

 Aerodinamika?

Trust me, I'm a Jedi!
13 godina
offline
Nikola Tre, električni kamion za europske ceste

Da, jedino to može biti pametno, ali vizualno bolje mi izgledaju vidljivi kotači.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nikola Tre, električni kamion za europske ceste

Ta navlaka na tockovima mora biti od karbonskih vlakana ili nesto super cvrsto. Ne znam da li je neko vidio kao izgleda da puca guma na kamionu u voznji.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice