Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

poruka: 62
|
čitano: 17.017
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup".
4 godine
neaktivan
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

kupovao sam usb stickove sa gearbesta i memorijske kartice i nije bilo problema. i nešto memorijskih preko aliexpresa.

 

 

 

Te usb-ove jos uvjek koristim, usb stickovi su bili marke SSK i microdata

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
učo kaže...

Nekako ne volim tehničke stvari kupovati na internetu. I kod nas se nađe dobrih stvari po nekim prihvatljivim cijenama, a osim toga, volim malo šetati po trgovinama i pregledavati što ima. Ne kažem da se na internetu ne može uštediti, ali se može nastradati zbog loše robe, pa je onda gnjavaža sa povratima robe i novca. Kada kupiš kod našeg trgovca, lakše se rješavaju možebitni problemi.

 Kod mene dijametralno suprotno. Tehničku robu kupujem isključivo preko interneta jer su mi tada kao kupcu prava neusporedivo veća. Zato moraš odvojiti "ne kupujem na internetu" i "ne kupujem u stranim web shopovima". Bilo kakve probleme najlakše je riješiti ako kupuješ kod domaćih trgovaca ali ne fizički u dućanu nego preko interneta.

Npr. nedavno sam kupio jedan TV. Bio sam u dućanu i isprobao, odlučio što ću kupiti i onda otišao doma i kupio u istom tom dućanu, samo online. Dobio popust, imam 14 dana za vratiti TV bez navođenja razloga, TV došao na kućnu adresu (besplatbo) bez da ga ja vozam po gradu. Sve podatke za registraciju i produljeno jamstvo te link za ostvarenje istih dobio mailom tako da ih ne moram prepisivati.

Što se tiče online kupovine izvan Hrvatske, do sad imam samo dobra iskustva. Sve računalne komponente i periferiju već 15 godina kupujem online iz Njemačke, Švicarske ili Francuske i nikad mi se ništa od toga nije pokvarilo tako da vjerujem kako roba za naše tržište i njihovo nije ista.

Kod Kineza kupujem stvari za koje iz principa ne dam novac našim gulikožama. 

12 godina
neaktivan
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Redovito kupujem memorijske kartice iz Kine (Hong Konga), ebay, Gearbest. Nikada nikakvih problema. Ne kupujem dkjfsdjfheroi marke, ne da mi se zezati radi par dolara razlike, uzmem Samsunga EVO+ od provjerenog prodavača. Testirao sam kartice i original su, razlika u cijeni je znala biti 2 do 3 puta. Sada je ta razlika dosta manja, ali uglavnom kod trgovina koje opet naručuju na istom (sličnom) mjestu, tako da to koristim samo kad mi je hitno.

 

Naravno kad netko stavi na ebay Samsung microSD 256GB za 5$ da je to u 99,9% slučajeva fejk, ali malo zdravog razuma, pogledaju se ocjene i brzo se ustanovi je li lažnjak ili nije.

Sada već imam provjerenog trgovca tako da ne trebam tražiti dalje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
učo kaže...

Nekako ne volim tehničke stvari kupovati na internetu. I kod nas se nađe dobrih stvari po nekim prihvatljivim cijenama, a osim toga, volim malo šetati po trgovinama i pregledavati što ima. Ne kažem da se na internetu ne može uštediti, ali se može nastradati zbog loše robe, pa je onda gnjavaža sa povratima robe i novca. Kada kupiš kod našeg trgovca, lakše se rješavaju možebitni problemi.

 Ok boomer

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

većina toga što kupujem je kinesko (nekad prc, nekad china, ovoono) ali nikad izravno od njih. ipak, znam preko nekoliko individua koji kupuju "tehničku robu" na alinoj babi i nitko se nikad požalio nije (ili je sve bilo ok ili ih je sram priznati da ih je zajebalo ili konjbinancija). kupih ovlaš neke stvari u nas preko neta (tijekom hadezeova igrokaza s karanom tenom) ali bila je frka i nije išlo drugačije. bijaše sve ok (iako nije jednako čitati kojekakve nepismenarije i budalaštine u upisima na netu i izravno u dućanu prodivanit' s trgofcem - npr. ni za jedan laptop nigdje ne piše kako ga kupiti s odmah više RAM-a. kad nazovem, neki vele da može u dućanu a neki bi me poslali u servis. i to moraš inkvizicijski izmusti od njih. u dućanu nema vamte-tamte: nešto ili jest ili nije. pogledat, izšlatat, probat ... sve. i to tako dugo dok ne počnem novac nalaziti na cesti, umjesto da radim k'o kinez za nj.) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 8:47 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Ja sam se več dvaput zeznuo i više ne kupujem direktno od kineza kartice ili usb ključeve.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2020 18:05 (xtimex).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
Jakovp kaže...
učo kaže...

Nekako ne volim tehničke stvari kupovati na internetu. I kod nas se nađe dobrih stvari po nekim prihvatljivim cijenama, a osim toga, volim malo šetati po trgovinama i pregledavati što ima. Ne kažem da se na internetu ne može uštediti, ali se može nastradati zbog loše robe, pa je onda gnjavaža sa povratima robe i novca. Kada kupiš kod našeg trgovca, lakše se rješavaju možebitni problemi.

 Ok boomer

 Sada mu još kaži, što to znači

14 godina
odjavljen
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
xtimex kaže...
Jakovp kaže...
učo kaže...

Nekako ne volim tehničke stvari kupovati na internetu. I kod nas se nađe dobrih stvari po nekim prihvatljivim cijenama, a osim toga, volim malo šetati po trgovinama i pregledavati što ima. Ne kažem da se na internetu ne može uštediti, ali se može nastradati zbog loše robe, pa je onda gnjavaža sa povratima robe i novca. Kada kupiš kod našeg trgovca, lakše se rješavaju možebitni problemi.

 Ok boomer

 Sada mu još kaži, što to znači

 

Neka sam potraži, možda još otkrije i urban dictionary

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
neaktivan
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

mi na poslu izjutra pojedemo krafne uz kafu.

jedan kolega ide u 300m udaljeniju pekaru jer su krafne jeftinije 0,50kn.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
5 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Sto vise ne radi ova stranica za ponudu sa ebaya pa da se tu provjere ocjene pojedinog proizvoda?

https://www.feedbackselector.com/

 

Sto se uređaja za pohranu podataka tice, za mene je to daleko najvazniji dio racunalnog sustava.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
Stric_Jura kaže...
rmiculini kaže...

azijski 5XL nije evropski 5XL :)

 

 

 

 

 

 gdje li si te kako to dokučio ?

 Iako pitanje smatram sarkazmom, oznaka XL ne znači istu dimenziju u evropi, americi ili aziji. Ni sami krojevi nisu isti. (Ugrubo evropski XL je američki L, azijski XXL)  

7 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
Jednom kupio USB stick na ebay davno ima više od 5 godina i nikad više. Samo u domaćim trgovinama. Nije mi krivo za novce koje sam platio već za slike koje koje sam mislio da sam sačuvao i izgubio ih trajno.
Ostalu tehniku kupujem bez ikakvih problema
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2020 22:01 (Nadimak_forumaša).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
torrente kaže...

mi na poslu izjutra pojedemo krafne uz kafu.

jedan kolega ide u 300m udaljeniju pekaru jer su krafne jeftinije 0,50kn.

 Tuzna prica, reci gazdi da poveca placu.

9 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
mzopg kaže...

Redovito kupujem memorijske kartice iz Kine (Hong Konga), ebay, Gearbest. Nikada nikakvih problema. Ne kupujem dkjfsdjfheroi marke, ne da mi se zezati radi par dolara razlike, uzmem Samsunga EVO+ od provjerenog prodavača. Testirao sam kartice i original su, razlika u cijeni je znala biti 2 do 3 puta. Sada je ta razlika dosta manja, ali uglavnom kod trgovina koje opet naručuju na istom (sličnom) mjestu, tako da to koristim samo kad mi je hitno.

 

Naravno kad netko stavi na ebay Samsung microSD 256GB za 5$ da je to u 99,9% slučajeva fejk, ali malo zdravog razuma, pogledaju se ocjene i brzo se ustanovi je li lažnjak ili nije.

Sada već imam provjerenog trgovca tako da ne trebam tražiti dalje.

 Moze li link na tu cijenu koja je razlika 2 do 3 puta. Mozda jedino ako kupujes 1 ili 2 GB modele.

16 godina
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

potpuno se slazem s napisanim, jako lijep clanak.

 

jedino sto je pocetna premisa da ako kupujes iz EU-a neka sigurnost, moj primjer Amazon prime day, mislim da sam pilao o tome vec;

narucio sam prosle godine "SanDisk Ultra Fit 128 GB, uglavnom klasa 130MB speed" 2 thumb drajva.

 

kako odavno nista ne prepustam "brandu", svaki HDD, SDD, stick, kartica - sve cekiram CT ovim programom koji je Mario pomenuo - h2testw.

kod 5TB to zna potrajati cijeli dan.

 

ergo, memorija direktno s Amazona (ne marketplace), obje su pukle i to jako bolno nesto kao na prvoj trecini ili max. na pola i to tako grdo da je jedino mogla biti rijec o krivotvorenom kontroleru. znaci nijedan fajl se nije mogao citati, nego potpuno "samounistenje" gdje bi samo specijalisti mogli pomoci za nekoliko soma puta vece nofce.

tu se uvijek sjetim nekog lika koji je slikao vjencanje takvom bofl karticom i morao je sunuti bijesne pare da nesto spasi jer bi ga inace kupci objesili. jednako tako tuzno zvuce naivci koji bi odletili na neku egzotiku, snimali cijeli dan - nizasto...

 

pakiranje je bilo frikin originalno, nista nije nije vuklo na nock-off, ali su serijski brojevi bili identicni - znaci ne samo serija, nego cini mi se jedinstveni karticni broj :-)

svejedno sam bio hepi jer nisam izgubio podatke.

 

a sto se tice "renomiranih" kineza, kad narucis sa GearBesta, u startu znas da se kockas, al ak je tak pljuga - kaj fali malo se kockati? uveseli te ako ikad stigne, a nekad i kartice znaju biti sasvim dobre, cak i brze.

 

najvise sam se opekao do sad na BangGood - to su specijalni razbojnici. kupovao sam uredjaj koji je poprilicno kostovan - samo iz razloga sto ga se nigdje drugdje ni u EU ni u Americi nije moglo kupiti, a brand je bio jedan kojem gotovo mozes vjerovati kao zapadnim - Xiaomi. mnijah.

poslali su mi jebeni brick koji se nije dao upaliti. umjesto ultra short throw 4k laser projektora dobio sam partiju ping-ponga s supportom koji te rastezu da ti istekne vrijeme povrata i idiotluk tipa: "nemojte slati DHL-om, TNT-om, UPS-om, saljite postom", a usrana posta u ovoj "prijestolnici" NE OSIGURAVA posiljke u PRC preko 250 eurona vrijednosti. lol. long story short - spasio me PayPal. ali to ljudi vec generalno znaju, da se u kini ne placa kredarom ili bilo cim drugim osim paypalom... inace, i dalje cekam da se takvi uredjaji pojave u EU kao mainstream, za koju godinu, najvise dvije-tri i da ne kostaju kao polovni auto :-)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
pravi_covijek kaže...
torrente kaže...

mi na poslu izjutra pojedemo krafne uz kafu.

jedan kolega ide u 300m udaljeniju pekaru jer su krafne jeftinije 0,50kn.

 Tuzna prica, reci gazdi da poveca placu.

 tuzna prica je da neko u danasnje vrijeme jede takvo njesra i to za dorucak.

 

rekao bih, mudar ti kolega, sto mrda dupe tih 600m. u slucaju da ipak ides u teretanu, vojko bi reko:

 

 

16 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
sirka666 kaže...
danko99 kaže...
Ovo je jedina stvar koju ne naručujem na Ebay-u.
Nađu se kod nas po dobrim cijenama,tako da nije bed.

 Ja isključivo sa Aliexpressa, SanDisk kartice naručujem već godinama, uvijek dobar kapacitet, brzina i ostalo... 

 

Dosta jeftinije nego kod nas bude a pogotovo ako mi nije žurno i mogu čekati da dođe iz Kine.

Kupio jedno 8 raznih SanDisk kartica za razne Raspberry Pi projekte sa AliExpresa, sve genuine, sve pakirena u kutije koje izgledaju orginal, sve se da provjeriti na SanDisk web-u, no niti jedna od tih nije orginal.

Niti jedna ne daje pravu brzinu i sigurnost da će raditi duže od par tjedana.

 

2 crkle za niti 2 tjedna, uzeo ih i ogulio kučište, a ono ispod SanDisk boje je Toshiba crna kartica, ispod druge je Samsung OEM neka stara kartica. Treća koju sam ogulio nije imala nikakve markacije.

 

Pravu razilku sam primjetio kada sam sa njemačkog Amazona naručio par 64gb SanDisk kartica (identične kao i ove).

Prvo boja nije ista (kad se stave jedna do druge odmah se vidi), serijski brojevi iza se na orginalu jako dobro vide, brzina niti približno ista (dok je orginal skidao video i sa preko 100MB/s, AliExpress-ove su oko 30-40MB/s radile). Sreća je da su kapaciteti bili stvarni (32 i 64gb na svima)

 

Od onda kupujem samo na DE Amazonu ili u našim dućanima, i čudom, niti jedna od tih kupljenih kartica mi još dan danas nije crkla (neke zapisuju par GB sitnih logova dnevno, preko godine i nešto)

 

Ugl 99% memory kartica za AliExpressa su krivotvorine, u najnajboljem sljučaju refurbished, pa tko voli, izvoli.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 10:21 (gkelekov).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
nikola kaže...

 vidiš moj nikolica kako se nađu prozvani ŠPIKI.

špiko ti je cicija.. oni što bi se jebali za 50 lipa,pa tako i za upitnu sd karticu.

 

Beg je nešto drugo...to ti je onaj što uživa u životu (dok ima).. život je kratak i nema smisla da ga sprovedeš u škartu.

vidim tebi dobro idu kineski buvljaci... lijepo je to.. i ekonomično.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 14:41 (torrente).
12 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
torrente kaže...

mi na poslu izjutra pojedemo krafne uz kafu.

jedan kolega ide u 300m udaljeniju pekaru jer su krafne jeftinije 0,50kn.

 samo zato? Krafna nije konstanta. Uvijek su u jednoj pekari bolje nego u drugoj. Ja imam sličan slučaj s kroasanima. Jedna pekara mi je odmah na putu od stana do parkinga i baš usput dok je druga 300m od posla i nimalo mi nije usput. I ja idem u ovu udaljeniju a išao bi i da je kunu skuplja, a nije nego kunu jeftinija.

16 godina
neaktivan
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Naše kokoši ne jebe konstanta već kvantitet na uštrb kvaliteta.

..i tako, ide do u nedogled.. netko uv rješava raybanom, netko sa šofešjbom na ćiverici sa buvljaka...nije nužno da je žvakanje..krafna je figurativna.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
torrente kaže...
nikola kaže...

 vidiš moj nikolica kako se nađu prozvani ŠPIKI.

špiko ti je cicija.. oni što bi se jebali za 50 lipa,pa tako i za upitnu sd karticu.

 

hvala ti za sinonim, nikad nisam cuo za taj regionalizam. bas bi me zanimala etiomologija i kraj u kojem se koristi.

 

no ti odista ne znas sto je ultra short throw laser projector? i to ne FHD, nego 4k. to samo proizvodi kina - oni odavno nisu vise copycats. 

ne znam je li itko iz buga recenzirao takvo sto - Mario vjerojatno zna, ali imas gugl.

stoga se prvo se informiraj o takvim uredjajima - i slazem se, to je bilo cisto uzivanje, jer cijenom debelo premasuje i prosjecne ovece 4K OLED televizore. poriv je bio cisti filmofilski hedonizam ;-)

Beg je nešto drugo...to ti je onaj što uživa u životu (dok ima).. život je kratak i nema smisla da ga sprovedeš u škartu.

vidim tebi dobro idu kineski buvljaci... lijepo je to.. i ekonomično.

 

ali, pobogu ovo zadnje - ko o cemu, konzument krafni o kineskom skartu . rili? ljubavi, danas se sva vojska tih pekarskih "delicija" uvozi polu-gotova - pogodi otkud...

a kad smo si vec adhominirali, da te priupitam, bez jednje, moj "beze", kolki si u bokovima? 

 

 

14 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -

što , guzio bi ga, kakvo je to potanje o bokovima ?!?!

 

onoliki su koliko ih čovjek ima sukladno genetici i životnom stilu

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
love2ml86 kaže...
Sto onda kupuješ preko interneta, hranu? Robu?

 Zapravo, ništa. Jedino što sam kupio na internetu su teleskop i nekoliko okulara, jer toga nije bilo kod nas

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
Jakovp kaže...
učo kaže...

Nekako ne volim tehničke stvari kupovati na internetu. I kod nas se nađe dobrih stvari po nekim prihvatljivim cijenama, a osim toga, volim malo šetati po trgovinama i pregledavati što ima. Ne kažem da se na internetu ne može uštediti, ali se može nastradati zbog loše robe, pa je onda gnjavaža sa povratima robe i novca. Kada kupiš kod našeg trgovca, lakše se rješavaju možebitni problemi.

 Ok boomer

 Nadam se da će ti internetom doći cigla, pa ćeš vidjeti tko je boomer. Osim toga ja sam cijeli život kupovao bez interneta, pa mogu i dalje. Ako mi baš zatreba, znam se snaći, nije to nikakva strašna znanost. Na kraju krajeva, predajem tehnički i informatiku, pa se može reći da nisam neupućen u nove tehnologije.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 17:58 (učo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
pravi_covijek kaže...
mzopg kaže...

Redovito kupujem memorijske kartice iz Kine (Hong Konga), ebay, Gearbest. Nikada nikakvih problema. Ne kupujem dkjfsdjfheroi marke, ne da mi se zezati radi par dolara razlike, uzmem Samsunga EVO+ od provjerenog prodavača. Testirao sam kartice i original su, razlika u cijeni je znala biti 2 do 3 puta. Sada je ta razlika dosta manja, ali uglavnom kod trgovina koje opet naručuju na istom (sličnom) mjestu, tako da to koristim samo kad mi je hitno.

 

Naravno kad netko stavi na ebay Samsung microSD 256GB za 5$ da je to u 99,9% slučajeva fejk, ali malo zdravog razuma, pogledaju se ocjene i brzo se ustanovi je li lažnjak ili nije.

Sada već imam provjerenog trgovca tako da ne trebam tražiti dalje.

 Moze li link na tu cijenu koja je razlika 2 do 3 puta. Mozda jedino ako kupujes 1 ili 2 GB modele.

Vidi boldano. 

 

Kako sam napisao sad je razlika puno manja, ali opet je osjetna, za 256GB preko 50%:

https://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-Micro-SDXC-256GB-EVO-Plus-100MB-s-Leer-90MB-s-Write-Memory-Card-ct-ES/132390019167?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

https://www.gearbest.com/memory-cards/pp_3006873501607616.html?wid=2000001#goodsDetail

 

12 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
mzopg kaže...
pravi_covijek kaže...
mzopg kaže...

Redovito kupujem memorijske kartice iz Kine (Hong Konga), ebay, Gearbest. Nikada nikakvih problema. Ne kupujem dkjfsdjfheroi marke, ne da mi se zezati radi par dolara razlike, uzmem Samsunga EVO+ od provjerenog prodavača. Testirao sam kartice i original su, razlika u cijeni je znala biti 2 do 3 puta. Sada je ta razlika dosta manja, ali uglavnom kod trgovina koje opet naručuju na istom (sličnom) mjestu, tako da to koristim samo kad mi je hitno.

 

Naravno kad netko stavi na ebay Samsung microSD 256GB za 5$ da je to u 99,9% slučajeva fejk, ali malo zdravog razuma, pogledaju se ocjene i brzo se ustanovi je li lažnjak ili nije.

Sada već imam provjerenog trgovca tako da ne trebam tražiti dalje.

 Moze li link na tu cijenu koja je razlika 2 do 3 puta. Mozda jedino ako kupujes 1 ili 2 GB modele.

Vidi boldano. 

 

Kako sam napisao sad je razlika puno manja, ali opet je osjetna, za 256GB preko 50%:

https://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-Micro-SDXC-256GB-EVO-Plus-100MB-s-Leer-90MB-s-Write-Memory-Card-ct-ES/132390019167?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

https://www.gearbest.com/memory-cards/pp_3006873501607616.html?wid=2000001#goodsDetail

 

 Ne, još uvijek je 2-3 puta jeftinije nego kod nas. 2 puta ako kupuješ brendirano a 3 i više puta ako kupuješ no name kineza sa istim (stvarno istim) specifikacijama.

Ja sam nedavno kupio ovo: https://www.aliexpress.com/item/4000974315731.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7fd03351YivM5s&algo_pvid=661efed3-d2f2-41e0-822b-30a1062e4b5d&algo_expid=661efed3-d2f2-41e0-822b-30a1062e4b5d-2&btsid=0ab6f81e15913766533986925e670e&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

(još je bilo jeftinije zbog neke akcije, ali nebitno) 35$= 235kn

 

Kod nas to košta: https://www.nabava.net/memorijske-kartice?se=45%2C257046 + dostava koja je iz Kine besplatna

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
učo kaže...
Jakovp kaže...
učo kaže...

Nekako ne volim tehničke stvari kupovati na internetu. I kod nas se nađe dobrih stvari po nekim prihvatljivim cijenama, a osim toga, volim malo šetati po trgovinama i pregledavati što ima. Ne kažem da se na internetu ne može uštediti, ali se može nastradati zbog loše robe, pa je onda gnjavaža sa povratima robe i novca. Kada kupiš kod našeg trgovca, lakše se rješavaju možebitni problemi.

 Ok boomer

 Nadam se da će ti internetom doći cigla, pa ćeš vidjeti tko je boomer. Osim toga ja sam cijeli život kupovao bez interneta, pa mogu i dalje. Ako mi baš zatreba, znam se snaći, nije to nikakva strašna znanost. Na kraju krajeva, predajem tehnički i informatiku, pa se može reći da nisam neupućen u nove tehnologije.

 Samo se nadaj, kupovao sam online već previše puta bez brige, sa razno raznih stranica. Dovoljno sam pametan da mogu procijeniti što je ok a što nije, a ako netko ne može onda mi je jako žao, ali zbilja nije teško.

 

Drago mi je što predaješ informatiku, iako nije nešto za pohvalu u ovom kontekstu jer je kod tog posla puno bitnija i vrijednija pedagoška strana, a predavanje programa napisanog 96' (dijelvi kompjutera,win i office 95) nije ništa vrijedno spomena, bez ikakve uvrede. A i kao jesi upućen, što nema veze sa tvojim predavaljm informatike jer si ionako to sve morao sam naučiti, ja sam zasigurno puno upućeniji od tebe.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
Jakovp kaže...
učo kaže...
Jakovp kaže...
učo kaže...

Nekako ne volim tehničke stvari kupovati na internetu. I kod nas se nađe dobrih stvari po nekim prihvatljivim cijenama, a osim toga, volim malo šetati po trgovinama i pregledavati što ima. Ne kažem da se na internetu ne može uštediti, ali se može nastradati zbog loše robe, pa je onda gnjavaža sa povratima robe i novca. Kada kupiš kod našeg trgovca, lakše se rješavaju možebitni problemi.

 Ok boomer

 Nadam se da će ti internetom doći cigla, pa ćeš vidjeti tko je boomer. Osim toga ja sam cijeli život kupovao bez interneta, pa mogu i dalje. Ako mi baš zatreba, znam se snaći, nije to nikakva strašna znanost. Na kraju krajeva, predajem tehnički i informatiku, pa se može reći da nisam neupućen u nove tehnologije.

 Samo se nadaj, kupovao sam online već previše puta bez brige, sa razno raznih stranica. Dovoljno sam pametan da mogu procijeniti što je ok a što nije, a ako netko ne može onda mi je jako žao, ali zbilja nije teško.

 

Drago mi je što predaješ informatiku, iako nije nešto za pohvalu u ovom kontekstu jer je kod tog posla puno bitnija i vrijednija pedagoška strana, a predavanje programa napisanog 96' (dijelvi kompjutera,win i office 95) nije ništa vrijedno spomena, bez ikakve uvrede. A i kao jesi upućen, što nema veze sa tvojim predavaljm informatike jer si ionako to sve morao sam naučiti, ja sam zasigurno puno upućeniji od tebe.

 O.K., glupo se ovako prepucavati. Ti kupuj sa neta, to je tvoja volja i stvar, ja neću, ako baš ne moram, a to je moja stvar. Istina je da sam 90 % onoga što znam o informatici naučio sam i nije nemoguće da znaš više od mene, ali ipak ti nije fora nekoga tko nije kao ti zvati boomerom, mada si zapravo u pravu, ja jesam iz baby boom generacije (1961), ali to ne znači da sam glup i ishlapio. Što mi se sviđa od novosti to prihvatam, što ne to zaobilazim, a na kraju, to je moje pravo. Ti radi kako tebi odgovara, samo nemoj omalovažavati one koji nisu kao ti. I ne, ne želim ti ciglu.

dolazim odmah - Godot
14 godina
odjavljen
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
učo kaže...

 O.K., glupo se ovako prepucavati. Ti kupuj sa neta, to je tvoja volja i stvar, ja neću, ako baš ne moram, a to je moja stvar. Istina je da sam 90 % onoga što znam o informatici naučio sam i nije nemoguće da znaš više od mene, ali ipak ti nije fora nekoga tko nije kao ti zvati boomerom, mada si zapravo u pravu, ja jesam iz baby boom generacije (1961), ali to ne znači da sam glup i ishlapio. Što mi se sviđa od novosti to prihvatam, što ne to zaobilazim, a na kraju, to je moje pravo. Ti radi kako tebi odgovara, samo nemoj omalovažavati one koji nisu kao ti. I ne, ne želim ti ciglu.

 

Pa nisam to ni rekao i stvarno ne mislim to, samo smatram da ti je stav oko online kupnje totalno kriv. Ok kužim, drugi je to način razmišljanja i sve 5, ali širenje paranoje nema smisla.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
xtimex kaže...
Jakovp kaže...
učo kaže...

Nekako ne volim tehničke stvari kupovati na internetu. I kod nas se nađe dobrih stvari po nekim prihvatljivim cijenama, a osim toga, volim malo šetati po trgovinama i pregledavati što ima. Ne kažem da se na internetu ne može uštediti, ali se može nastradati zbog loše robe, pa je onda gnjavaža sa povratima robe i novca. Kada kupiš kod našeg trgovca, lakše se rješavaju možebitni problemi.

 Ok boomer

 Sada mu još kaži, što to znači

 Ma nemreš bilivit, onaj stari učo zna što boomer znači. Mada nisam baš za kupovanje preko interneta ako baš ne moram, google mi je jako dobar prijatelj, kao i vama, pa ga često priupitam za ono što me zanima.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2020 15:40 (učo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice