Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji više o

poruka: 124
|
čitano: 23.413
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji više o".
10 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
jozef kaže...
KingNothing kaže...

  izrezao sam screenshot da se vidi datum i vrijeme.

 Ja sam za 43k složio dual xeon (24 core), dual Nvidia (48 GB) i 1 TB ram 

Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 12:10 (Entry Point).
14 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
PlayMaker10 kaže...

ira na komentare a treća stvar to nije napravljeno za nas sirotinju u Hrvatskoj nego za korisnike koji imaju novca, mi smo totalno nebitno tržište za bilo koga u svijetu, vjerovatno i sjedište za otpad i uređaje koji ne prolaze ikakve kontrole kvalitete. Radio sam u prodaji mobitela i najlakše je prodat iPhone, ne zato jer su korisnici glupi, nego njihove uređaje prati glas "radi, vrhunska izrada, za korisnika uglađen UI"- nisam doživio da me za iPhone netko pita koliko RAM memorije ima, koji procesor ima, kakve kamere ima, jedino je pitanje koliko prostora ima.

 

Danas je sve precijenjeno. 

 tu si u pravu, a Apple tu prati trend - poznati brendovi najviše zarađuju na sirotinji kojoj uvaljuju u brand i image zapakirano govno. Unutar branda skupe stvari u pravilu ne donose profit nego jeftine jer jeftine su škart i nije uložen veliki trud u njih, a naljepiš etiketu i sirotinja majicu od 2€ plaća 100€ jer su vidjeli da istu nose Kardašijanka i Sisoje iz reality showa... U koju god branšu pogledaš tako je. Također, skupe stvari je uvijek lakše prodati nego jeftine, opet zbog imagea... Pogotovo na Balkanu gdje je važno da te susjed vidi.

volegradele kaže...
Jel ima neko u ovom topicu koji stvarno koristi ovo nesto slicno bilo Apple ili neki drugi slozenac ili se opet mlati prazna slama?!
Jel stvarno slozenac za duplo manje para i najjaci Pro mogu bit koristeni za iste stvar?Ovo je profi alat,jesu profici postali glupi kad kupuju Pro umisto jeftinijeg slozenca?Daj jel moze neko pojasnit ovo,ja nisam pro korisnik nego simple user!

 Kao što sam već napisao, MacPro je namijenjen content kreatorima kojima je tehničko znanje na razini predškolskog djeteta. Da, neki profići su glupi (nisu postali, to su oduvijek), tj. njih tehnikalije i optimizacija uopće ne zanimaju ("Daj mi sliku j_b_te!"). Također, velik dio njih - oni koji malo više znaju - će kupiti najjeftiniji MacPro kako bi ga klijenti vidjeli (jer to ti diže cijenu), a posao će raditi skriveni od očiju na normalnom stroju.

tokyu kaže...
Zapravo Dell je SAVRSEN primjer. Ono sto ljudi ne shvacaju je da kada neka firma kupi 10, 20, 100 i nebitno koliko komada Dellova, Appleova i slicnih onda dobiju i support i garanciju da ce sve to funkcionirati onako kako su zamislili. Za kucnog korisnika je sastavljanje iz komponenti way to go jer je znacajno jeftinije. Sad zamisli da treba sloziti 100 racunala iz komponenti i sve to odrzavati. Kratkorocno ima ustede, dugorocno trebas dodatno ljudstvo koje ce se brinuti oko svega i izadje te puno skuplje na duge pruge. Sto kad se izmjene socketi na Intelu pa ponestane ploca x na trzistu? S Dellom, Appleom i sl. nemas problema jer oni imaju rezervne dijelove. I jos ako imas dodatni support u roku skoro odmah dobijes novi stroj ako ti stari rikne.

 Koga briga što će ponestati ploča X kad firma strojeve uzima na lizing i za dvije godine ih računovodstveno otpiše? Vraća ih proizvođaču na refurbishment ili reciklažu a uzima novu tehnologiju. Radni sat previše košta da bi se štedilo na hardveru. Oko velikih imena i podrške bi se moglo puno toga reći, ali malo pohvalnog.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
volegradele kaže...
Jel ima neko u ovom topicu koji stvarno koristi ovo nesto slicno bilo Apple ili neki drugi slozenac ili se opet mlati prazna slama?!
Jel stvarno slozenac za duplo manje para i najjaci Pro mogu bit koristeni za iste stvar?Ovo je profi alat,jesu profici postali glupi kad kupuju Pro umisto jeftinijeg slozenca?Daj jel moze neko pojasnit ovo,ja nisam pro korisnik nego simple user!

 

Ja sam koristio i Windows PC i Mac za identične stvari, i za više amatersko korištenje je svejedno koji ćeš koristiti. Bolji alat te ne čini većim majstorom, ali definitivno ne može škoditi. Što se tiče programa, na oba sam koristio Premiere Pro, dok nisam prešao na Final Cut na Macu, i mogu ti reći da sam u više stvari fan Final Cuta nego Premierea, pogotovo zbog background renderinga. No, da apsolutno moram koristiti Premiere, uopće nije problem, program je fenomenalan i nudi više nego dovoljno stvari za prosječnog korisnika. Više manje je isto i za MKBHD-a, koji je i prije koristio Premiere, a sad Final Cut. Čovjek si može štošta priuštiti i to iskoristi da napravi video koji odlično izgleda, što kvalitetom odnosno rezolucijom, to svjetlom, bojama i kutevima snimanja, što i jest, barem meni, poanta njegovog kanala - crispy AF videi s masu kuteva koji mogu privući gledatelje. Jedino šta ima love kao blata pa si može kupiti Mac Pro i XDR Display (display kojeg tako želim haha), i skrati mu vrijeme potrebno za edit i render, plus raw power za procesiranje 8K videa s Red kamere. 

 

Što se tiče Pro-grade alata, nisam koristio ništa u toliko visokom cjenovnom rangu za nešto konkretno osim isprobavanja osnovnih stvari, no opet postoji razlog zašto se ovakve stvari kupuju, pa makar i uz neki premium. Tu su Mac exclusive aplikacije kao što je Final Cut, Logic Pro, a i ekskluzivitet u području iOS, iPadOS i MacOs programiranja, Xcode i slično. Mislim da se može programirati i Apple stvari na Windowsu, ali ne znam da li je moguće takve stvari testirati bez Mac računala, ili programiranje bez nekih značajnih ograničenja. Možda me netko može demantirati ako nisam u pravu. Kada se frend bavio tim stvarima, morao je kupiti MBP jer nije drukčije mogao programirati. 

 

 

16 godina
offline
Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji više o

Za 30.000$ dobijem jaču custom made mašinu na bazi 2 x AMD Epyc 16Core procesora  procesora sa ukupno 32 jezgre/64 thread-a, 2 Tb ram-a. Ako smanjim ram na 1.5 Tb onda to sve dobijem za oko 16.000 $. Tako da.. može se zakopat.

 
3 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji više o

Tak me živo zaboli lulek kaj oni izdaju i za koje pare... ja znam kaj bum sebi kupil i to je jedino kaj me zanima... Ova klasična drkađijska lupetanja na forumima su za skompleksiranu decu... šu! šu!

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
Hellraiser kaže...

Za 30.000$ dobijem jaču custom made mašinu na bazi 2 x AMD Epyc 16Core procesora  procesora sa ukupno 32 jezgre/64 thread-a, 2 Tb ram-a. Ako smanjim ram na 1.5 Tb onda to sve dobijem za oko 16.000 $. Tako da.. može se zakopat.

 

Kaze kolega volegradele da je to tvoje "slozenac" i da nije ni za kurac

Freak Show Inc.
5 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
Friday kaže...
Hellraiser kaže...

Za 30.000$ dobijem jaču custom made mašinu na bazi 2 x AMD Epyc 16Core procesora  procesora sa ukupno 32 jezgre/64 thread-a, 2 Tb ram-a. Ako smanjim ram na 1.5 Tb onda to sve dobijem za oko 16.000 $. Tako da.. može se zakopat.

 

Kaze kolega volegradele da je to tvoje "slozenac" i da nije ni za kurac

 Samo nakeljis Apple sticker i on zadovoljan ;)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
Friday kaže...

400 dolara za kotacice na kucistu...

 Jel se moze registrirati kao vozilo nakon toga? s obzirom na cijenu....

AV/Tech Link Engineer @ Microsoft
13 godina
odjavljen
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
Friday kaže...
Hellraiser kaže...

Za 30.000$ dobijem jaču custom made mašinu na bazi 2 x AMD Epyc 16Core procesora  procesora sa ukupno 32 jezgre/64 thread-a, 2 Tb ram-a. Ako smanjim ram na 1.5 Tb onda to sve dobijem za oko 16.000 $. Tako da.. može se zakopat.

 

Kaze kolega volegradele da je to tvoje "slozenac" i da nije ni za kurac

 Nigdje kolega nije rekao da je složenac zakurac. 

4 godine
protjeran
offline
Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji više o

Tek kad imas neki njihov uredaj skuzis koji je to izdrkavanje. Ovo je cista glupost i debilizam.

 Imao sam macbook pro, ipad, iphone trenutno imam samo ip. I ja kazem da je ovo kretenizam, izdrkavanje i

 napuhavanje cijene. A za zdrav razum ne trebam ni posjedovati apple uredaj da se slozi samnom.

 

 Za kakvu god vrstu klijentele je ovo, ovo je cisti kretenizam. Meni su vecinski apple uredaju radili savrseno 3 god.

 Nakon toga ih je neka "visa" sila "slucajno" usporavala. 

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji više o

I, tko će na forumu prvi napraviti Pc kopiju ovog MACa?

https://www.dunecase.com/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
Nigdje nisam rekao da je "slozenac"za kurac,nego eto informiram se i pitam!Vidi da vecina nikad i nije radila sa iOS Pro mašinama i njihovim programima na nekim jebenim projektima ali znaju slozit puno jaci i jeftiniji stroj pa se pitam u cemu je kvaka ili smo mi jebeno pametan i svestran narod?!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
Friday kaže...

400 dolara za kotacice na kucistu...

 

Znači, ništa me jebeno ne bode u oči, kao jebeni stalak od 1000$. Koji kurac to, toliko košta nije mi jasno?

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
fredii kaže...

 

Znači, ništa me jebeno ne bode u oči, kao jebeni stalak od 1000$. Koji kurac to, toliko košta nije mi jasno?

 "marketing" rings a bell? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
Zasto kretenizam?
Ovo nisu masine za privatne osobe.
Ovo su masine za npr. holywoodske studije koji ce taj stroj isplatiti vec sa prvim projektom. Kad npr trebas obraditi nesto na njemu, a 50+ ljudi u studiju te ceka, onda i jedan dan razlike znaci ustedu vecu nego sto taj stroj kosta.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
7 godina
online
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
AA-d00d kaže...
Zasto kretenizam?
Ovo nisu masine za privatne osobe.
Ovo su masine za npr. holywoodske studije koji ce taj stroj isplatiti vec sa prvim projektom. Kad npr trebas obraditi nesto na njemu, a 50+ ljudi u studiju te ceka, onda i jedan dan razlike znaci ustedu vecu nego sto taj stroj kosta.

 Točno to, i takvi budu onda kupili nekaj jače i brže.

Pare tu ne igraju ulogu.

Ni OS, ne može software na Mac OS-u biti toliko brži da kompenzira razliku u sirovoj snazi, a Apple ne nudi ništa jače.

I tu je problem.

Dali bi oni i milijun dolara za Mac samo da je jednako brz kao neki složenac za 20 k$, ali Apple ne vidi to tržište, i ne zanima ih.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
Nego sto Apple zanima sa Pro modelima?Kucne korisnike,trolove po forumima?Sto njih zanima kad lansiraju proizvod od 50K $?Eto to mene iskreno zanima?!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi

Samo brand... to su osnove jbt.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
Za te pare si rađe kupim stan. Jebt kompjuter
 
8 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
AA-d00d kaže...
Zasto kretenizam?
Ovo nisu masine za privatne osobe.
Ovo su masine za npr. holywoodske studije koji ce taj stroj isplatiti vec sa prvim projektom. Kad npr trebas obraditi nesto na njemu, a 50+ ljudi u studiju te ceka, onda i jedan dan razlike znaci ustedu vecu nego sto taj stroj kosta.

 
Ovo sto si napisao nije stvarnost. Gotovo sve major VFX kompanije koriste Linux (znaci PC) - da ne idem sada u razloge, ali to je stvarnost. PC se koristi doslovno svuda u post kucama , usudio bi se reci da PC mozda sada i full dominira, sa time da svi imaju i Macs ako nista drugo da za legacy stvari ili da jednostavno odvrte Apple ProRes konverziju kada zatreba i to je to. Najveci razlog zasto se vecinom koristi PC je usteda na vremenu. Mac koriste ljude / kompanije koje su "emotivno" vezane, ali na kraju danas moras zaraditi novce, a to ces napraviti sto ces odraditi VISE za manje vremena. Mac to trenutno nije u mogucnosti ponuditi. 

Zasto bi cekao na render necega 10 sati ako moze biti gotovo u 2 sata? Zasto? 

Tvoje pitanje je full solidno - zasto bi studio platio uzasno puno novaca za spore masine? Nece.

14 godina
offline
Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji više o

50% komentara: "Za te pare si radje kupim...." Ljudi, shvatite, ovo nije racunalo za vas, niti ovo bilo kome od nas treba! Ovo kupuju fimski studiji, inzenjeri kojima je potrebna tolika snaga, znanstvenici i sl. 

Pa nije Apple osmislio komp od 50K dolara za malog obicnog Jovicu kojem je domet laptop od 2 tisuce kuna, niti to Apple ocekuje! Oni su ovo napravili za PRO usere koji trebaju takvu masinu i koji investiciju u ovakvo racunalo isplate kroz mjesec dana ili manje... 

Jedino za sto bi jao dao novce, iako mi naravno nije potrebno, je taj prekrasan ekran! Mozda si ga cak i uzmem, iako ne znam kako da si opravdam u glavi toliki iznos za taj monitor! Ali netko iz filmske industrije, ili profi fotografi i sl. ce jako dobro znati zasto su ga kupili... 

 
6 1 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji više o

Ne znam cemu ove rasprave kad nece nitko na ovome forumu da kupi Mac od $50,000, niti jeftiniji PC od $30,000, niti najeftiniji od $10-15,000. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 19:42 (O_O_O).
Moj PC  
7 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
Nemon kaže...
AA-d00d kaže...
Zasto kretenizam?
Ovo nisu masine za privatne osobe.
Ovo su masine za npr. holywoodske studije koji ce taj stroj isplatiti vec sa prvim projektom. Kad npr trebas obraditi nesto na njemu, a 50+ ljudi u studiju te ceka, onda i jedan dan razlike znaci ustedu vecu nego sto taj stroj kosta.

 
Ovo sto si napisao nije stvarnost. Gotovo sve major VFX kompanije koriste Linux (znaci PC) - da ne idem sada u razloge, ali to je stvarnost. PC se koristi doslovno svuda u post kucama , usudio bi se reci da PC mozda sada i full dominira, sa time da svi imaju i Macs ako nista drugo da za legacy stvari ili da jednostavno odvrte Apple ProRes konverziju kada zatreba i to je to. Najveci razlog zasto se vecinom koristi PC je usteda na vremenu. Mac koriste ljude / kompanije koje su "emotivno" vezane, ali na kraju danas moras zaraditi novce, a to ces napraviti sto ces odraditi VISE za manje vremena. Mac to trenutno nije u mogucnosti ponuditi. 

Zasto bi cekao na render necega 10 sati ako moze biti gotovo u 2 sata? Zasto? 

Tvoje pitanje je full solidno - zasto bi studio platio uzasno puno novaca za spore masine? Nece.

 

 

A hbga, ja zbog toga imam mac pro.. jer mi je brzi i pouzdaniji od PCa, nikad problema u 20 godina, samo promjenis masinu i deri dalje,  nema hebanja sa win i njegovim boljkama ... naravno da ovaj preskacem, jer su poblesavili sa ciframa ahahahah. Ili bar dok cijene ne uvedu u neko normalu kroz neko vrijeme

14 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
O_O_O kaže...

Ne znam cemu ove rasprave kad nece nitko na ovome forumu da kupi Mac od $50,000, niti jeftiniji PC od $30,000, niti najeftiniji od $10-15,000. 

 Kompanije koje kupe ovakvu masinu shvacaju 50k dolara doslovno kao ja kad odem do ducana i dam 5kn za kruh... njima to ne predstavlja apsolutno nista. Pa na kraju krajeva youtuberi poput MKBHD-a i sl. sa tolikim milijunima pretplatnika nece imati ni najmanji problem kupti ovakav komp, to je za njih sitnica, doslovno sprdnja, dok se mali obicni Jovica na forumu pjeni kako je to abnormalno i kako on nikad za to ne bi dao toliko novce (a kao ima ih pa vaze hoce li ili nece... LOL)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
Nije bitno da li su emotivno vezani ili ne.
Kad se na kraju dana/mjeseca/projekta podvuce crta i vidi koliko se vremena na sta potrosilo, da li su bili tehnicki problemi i ako jesu koliko brzo su se rijesili... - i ako je bilanca u zelenom onda se isplatilo uzeti taj stroj.

Postoji cijela hrpa drugih profesija gdje pojedinci biraju alat A umjesto alata B jer im je stim prvotnim alatom udobnije raditi. Ako su alat A i alat B slicne cijene onda ce odabrat alat A.
Dosta ljudi vidi Apple i misle visoka cijena, a kao da su maxed-out gotove pro stanice od Della ili HP-a sitnis... Neki ljudi vise vole Dell stanice jer imaju dobra iskustva snjima a razlika u cijeni je zanemariva npr.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 19:55 (AA-d00d).
9 godina
neaktivan
offline
Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji više o

Cekaj znanstvenici? Kojim znanstvenicima treba ovakva snaga? (ironija,sarkazam,ruganje.) 

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
fer-de-lance kaže...

 Točno to, i takvi budu onda kupili nekaj jače i brže.

Pare tu ne igraju ulogu.

Ni OS, ne može software na Mac OS-u biti toliko brži da kompenzira razliku u sirovoj snazi, a Apple ne nudi ništa jače.

I tu je problem.

Dali bi oni i milijun dolara za Mac samo da je jednako brz kao neki složenac za 20 k$, ali Apple ne vidi to tržište, i ne zanima ih.

 

Čitam ove postove i ne mogu vjerovati koliko stručnjaka je spremno složiti custom made računalo koje bi pariralo Mac Pro, a koštalo bi siću. Gospodo, pa dajte pošaljite svoje CV-eve u Apple, Dell, Lenovo pa neka vas zaposle kad ste već toliko stručni. Ako je netko od vas stručnjaka uopće pogledao specifikacije da li shvaća razlike između komponenti u takvoj konfiguraciji i složencu koji kupuju Linksu? Same komponente kad se stave zajedno su već skuplje od cijele konfiguracije, a ekvivalent kod konkurencije je skuplji od MP-a. I još k tome nema MPX modul.

 

Što se macOS-a tiče nisi u pravu što se tiče softvera: Final Cut Pro ostavlja Adobe da guta prašinu i puno je bolji i stabilniji. Adobeovi alati su zadnjih par godina čak i bolji na PC-u, no u obradi videa je Final Cut puno bolji.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
southy kaže... 

 Što se macOS-a tiče nisi u pravu što se tiče softvera: Final Cut Pro ostavlja Adobe da guta prašinu i puno je bolji i stabilniji. Adobeovi alati su zadnjih par godina čak i bolji na PC-u, no u obradi videa je Final Cut puno bolji.

 Baš šteta što profesionalci (netko je spominjao Hollywood)  uglavnom koriste Avid, koji je uz to optimiziran za CUDA. Koji ono Quadro/Teslu ugrađuje Apple? 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
bloodborne kaže...

Tek kad imas neki njihov uredaj skuzis koji je to izdrkavanje. Ovo je cista glupost i debilizam.

 Imao sam macbook pro, ipad, iphone trenutno imam samo ip. I ja kazem da je ovo kretenizam, izdrkavanje i

 napuhavanje cijene. A za zdrav razum ne trebam ni posjedovati apple uredaj da se slozi samnom.

 

 Za kakvu god vrstu klijentele je ovo, ovo je cisti kretenizam. Meni su vecinski apple uredaju radili savrseno 3 god.

 Nakon toga ih je neka "visa" sila "slucajno" usporavala. 

 

LOL. iMac iz 2009-e sam do prošle godine koristio i nije bilo apsolutno nikakvog usporavanja, zamijenio sam ga 2013-icom (radi Mojavea) i radi kao urica. Imam još iPad 1-icu, radi praktički isto kao i prvi dan i zanimljivo da baterija traje vječito na njemu. MacBook Pro 2013 radi besprijekorno, nema usporavanja ni nikakvih drugih problema. S druge strane, nedavno sam nakon duže vremena ponovo upalio Android tablet jer sam ga prodavao (već 2 godine ga samo povremeno otvorim i bio mi je suvišan) pa sam proveo malo više vremena na njemu da ga počistim i iznova me šokiralo kako se uređaj star 3-4 godine uspori.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
southy kaže...

LOL. iMac iz 2009-e sam do prošle godine koristio i nije bilo apsolutno nikakvog usporavanja, zamijenio sam ga 2013-icom (radi Mojavea) i radi kao urica. Imam još iPad 1-icu, radi praktički isto kao i prvi dan i zanimljivo da baterija traje vječito na njemu. MacBook Pro 2013 radi besprijekorno, nema usporavanja ni nikakvih drugih problema. S druge strane, nedavno sam nakon duže vremena ponovo upalio Android tablet jer sam ga prodavao (već 2 godine ga samo povremeno otvorim i bio mi je suvišan) pa sam proveo malo više vremena na njemu da ga počistim i iznova me šokiralo kako se uređaj star 3-4 godine uspori.

 Covjece pa osnuj firmu i kupuj ljudima Apple proizvode!

Ocito imas bozanske ruke, nikad ti se nista nije pokvarilo!

 

Evo dodji na moj posao i izlijeci ovih 200 iMacova koji svi do jednog imaju mrlje po ekranu!

Platit cemo dodatno za sve Apple tipkovnice i miseve (doslovno sve) koji su se tijekom godina pokvarili.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice