Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji više o

poruka: 124
|
čitano: 23.408
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji više o".
4 godine
protjeran
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
southy kaže...
bloodborne kaže...

Tek kad imas neki njihov uredaj skuzis koji je to izdrkavanje. Ovo je cista glupost i debilizam.

 Imao sam macbook pro, ipad, iphone trenutno imam samo ip. I ja kazem da je ovo kretenizam, izdrkavanje i

 napuhavanje cijene. A za zdrav razum ne trebam ni posjedovati apple uredaj da se slozi samnom.

 

 Za kakvu god vrstu klijentele je ovo, ovo je cisti kretenizam. Meni su vecinski apple uredaju radili savrseno 3 god.

 Nakon toga ih je neka "visa" sila "slucajno" usporavala. 

 

LOL. iMac iz 2009-e sam do prošle godine koristio i nije bilo apsolutno nikakvog usporavanja, zamijenio sam ga 2013-icom (radi Mojavea) i radi kao urica. Imam još iPad 1-icu, radi praktički isto kao i prvi dan i zanimljivo da baterija traje vječito na njemu. MacBook Pro 2013 radi besprijekorno, nema usporavanja ni nikakvih drugih problema. S druge strane, nedavno sam nakon duže vremena ponovo upalio Android tablet jer sam ga prodavao (već 2 godine ga samo povremeno otvorim i bio mi je suvišan) pa sam proveo malo više vremena na njemu da ga počistim i iznova me šokiralo kako se uređaj star 3-4 godine uspori.

 aj sad jos jednom procitaj cijeli moj post. ja sam napisao vecinski apple uredaji, ne svi i ne mac.
 primjerice vecinski dio se odnosio na pojedine iphone modele i ipad mini 2.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
wyks kaže...

 Covjece pa osnuj firmu i kupuj ljudima Apple proizvode!

Ocito imas bozanske ruke, nikad ti se nista nije pokvarilo!

 

Evo dodji na moj posao i izlijeci ovih 200 iMacova koji svi do jednog imaju mrlje po ekranu!

Platit cemo dodatno za sve Apple tipkovnice i miseve (doslovno sve) koji su se tijekom godina pokvarili.

Kad spominješ 200 iMaca nigdje ne spominješ da li je to 200 od 250 ili 200 od 2000?

 

Što se tiče mrlja i većina njih se da očistiti, samo nije baš tako jednostavno i cijena utrošenog vremena vjerojatno nije isplativa.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
southy kaže...
Kad spominješ 200 iMaca nigdje ne spominješ da li je to 200 od 250 ili 200 od 2000?

Mene trazis postotak kvarljivosti, a ti argumentiras svojim jednim iMacom iz 2009?

 

Ako zelis konkretne podatke, naruci i plati analizu.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
8 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
southy kaže...
wyks kaže...

 Evo dodji na moj posao i izlijeci ovih 200 iMacova koji svi do jednog imaju mrlje po ekranu!

Što se tiče mrlja i većina njih se da očistiti, samo nije baš tako jednostavno i cijena utrošenog vremena vjerojatno nije isplativa.

 Zaboravio si spomenuti da su mrlje na ekranu IZNUTRA, od pregrijavanja. 

 

Anyway...

ISPLATI SE!

(ovce su za to da se strižu)

16 godina
online
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
wyks kaže...
southy kaže...
Kad spominješ 200 iMaca nigdje ne spominješ da li je to 200 od 250 ili 200 od 2000?

Mene trazis postotak kvarljivosti, a ti argumentiras svojim jednim iMacom iz 2009?

 

Ako zelis konkretne podatke, naruci i plati analizu.

Čekaj malo, što Apple kaže na te ekrane?

15 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
Old Iggy kaže...

Čekaj malo, što Apple kaže na te ekrane?

 Imamo ciklus zamjene, vecina je bilo van jamstva. Veci je logisticki problem. Koristimo ih jos u nezahtjevnim labovima.

 

 

Slika je sa neta, ali je identican problem.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
southy kaže...
bloodborne kaže...

Tek kad imas neki njihov uredaj skuzis koji je to izdrkavanje. Ovo je cista glupost i debilizam.

 Imao sam macbook pro, ipad, iphone trenutno imam samo ip. I ja kazem da je ovo kretenizam, izdrkavanje i

 napuhavanje cijene. A za zdrav razum ne trebam ni posjedovati apple uredaj da se slozi samnom.

 

 Za kakvu god vrstu klijentele je ovo, ovo je cisti kretenizam. Meni su vecinski apple uredaju radili savrseno 3 god.

 Nakon toga ih je neka "visa" sila "slucajno" usporavala. 

 

LOL. iMac iz 2009-e sam do prošle godine koristio i nije bilo apsolutno nikakvog usporavanja, zamijenio sam ga 2013-icom (radi Mojavea) i radi kao urica. Imam još iPad 1-icu, radi praktički isto kao i prvi dan i zanimljivo da baterija traje vječito na njemu. MacBook Pro 2013 radi besprijekorno, nema usporavanja ni nikakvih drugih problema. S druge strane, nedavno sam nakon duže vremena ponovo upalio Android tablet jer sam ga prodavao (već 2 godine ga samo povremeno otvorim i bio mi je suvišan) pa sam proveo malo više vremena na njemu da ga počistim i iznova me šokiralo kako se uređaj star 3-4 godine uspori.

 
Tvoje iskustvo je subjektivno. Ti kao jedna osoba nisi dovoljna za data point da bi prosudili "Da to je super" ili "Da to je smece". Apple stalno ima problema na svim svojim hardware-ima, medjutim iskreno ne mislism da je to nista bolje ili losije nego bilo tko drugi. Svi imaju probleme. To sto ti nisi koristio svoj Android tablet dvije godine pa si primjetio da je "sporo" je bezvezan feedback.

https://www.forbes.com/sites/ewanspence/2019/10/08/apple-macos-catalina-broken-update-mac-imac-macbook-pro-fix-mistake/#40ac7dd11035

https://www.digitaltrends.com/computing/common-macbook-problems-and-how-to-fix-them/




16 godina
online
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
wyks kaže...
Old Iggy kaže...

Čekaj malo, što Apple kaže na te ekrane?

 Imamo ciklus zamjene, vecina je bilo van jamstva. Veci je logisticki problem. Koristimo ih jos u nezahtjevnim labovima.

A jeste li ih uopće kontaktirali?

Moram priznati da mi je nevjerojatno da toliki broj ekrana ima probleme, osim ako je serijska greška.

15 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
Old Iggy kaže...
A jeste li ih uopće kontaktirali?

Moram priznati da mi je nevjerojatno da toliki broj ekrana ima probleme, osim ako je serijska greška.

Nesto je zamjenjeno, ali nesto ne ide preko nas u Hrvatskoj.

 

Ovo je jako rasireni problem, slican je i onaj kad su zutili ekrani.

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
odjavljen
offline
Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji više o

Dobro, sada kad smo 3 strane govorili kako je preskup i kako bi za te pare mogli kupit bolji kompjuter/auto/štalu s 50 ovaca i slično, interesira me tih 1.5 terabajta radne memorije - koji je krajnji benefit toga? Znam da dobro dođe za virtualne mašine, baze podataka, kalkulacija podataka i sortiranje istih po jednoj ili više kategorija, možda u svrhe simulacija, ali sve to mi nekako ne djeluje kao domena u kojoj će Mac Pro biti sveprisutan. Da li je poanta više radne memorije samo da kompjuter može više podataka u kraćem roku probaviti?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
footballer kaže...

Dobro, sada kad smo 3 strane govorili kako je preskup i kako bi za te pare mogli kupit bolji kompjuter/auto/štalu s 50 ovaca i slično, interesira me tih 1.5 terabajta radne memorije - koji je krajnji benefit toga? Znam da dobro dođe za virtualne mašine, baze podataka, kalkulacija podataka i sortiranje istih po jednoj ili više kategorija, možda u svrhe simulacija, ali sve to mi nekako ne djeluje kao domena u kojoj će Mac Pro biti sveprisutan. Da li je poanta više radne memorije samo da kompjuter može više podataka u kraćem roku probaviti?

 -da.. dobro pitanje, pa evo odgovora (koji je možda točan, vjerojtnao nije..) :)

-ram, najvažniji dio u obradi podataka, nužno za rad, tj cpu da bi radio, mora imati ram, tj mjesto gdje uzima podatke i kamo ih vaća, na autu, motor+kotač, jedno bez drugog je beskorisno. (s time da je ram sličniji sicu ili gepeku, može..).

-pošto je trajna memorija daleko sporija od rama (hdd-ssd-nvme.. da ne spominjemo fdd-cd-trake..), ram je višestruko brži, tj u idealnom slučaju identične brzine kao cpu, no to odavno nije pa imamo clockove-množitelje i CASove kao i keš na cpu level 1-2-3.. koji raste linearno kao prerormanse cpua, tj keš konkretno prikazuje koliko je snaga cpua ovisna o brzom ramu i količini.. jer uzalud je brzina ako opet čeka idućeg u lancu. . ..  a ram može sve što može i npr hdd, virtualni disk, desetak puta brži od bilo čega drugog uključivo i nvme. Tj najbrža-najšira sabirnica je za ram (i vga-gpu, koja za usporedbu ima gpu+ram ili vram.. i to nam govori koliko je to važno, + šira sabirnica 64-128-256bita..)

 

-obrnuto, s nedovoljno rama (keša i sl) i najjjači cpu je spor tj rezultat, a rezultat je ono što trebamo, ne samo teoretska brzina, nego stvarna.

-pošto sve obrade podataka traže ram, pošto ram može zamijeniti druge sporije oblike, pošto je kaskadno kašnjenje ono koje usporava i .. s dovoljno rama možemo više-brže do maximuma što može cpu, s manje od tog dođe do pauze-zastoja.. a samo je pitanje koliko u max opterećenju trebamo/trošimo rama. (opet zgodno vidjeti vga..). Višak je višak, ali manjak se osjeti padom performansi (dok višak može koristiti os kao win, agresivno, kešira ostalo ako zatreba, kao i browser i sl.).

 

-no i paradox.. tj ako je 1.5tb rama stvarno potrebno/iskoristivo.. tad vjerojatno trebamo i još jaču zvjer, tj cpu-gpu multi.. a tad je ovaj model pogrešan, tj to je jaka WS ali uvjek može jače, npr nekoliko tesla gpua.. ili multi cpu, ili oboje.. a tad mac to ne nudi, nego se ide na custom rješenje.. i najveći problem je MBO koja to može primiti ili se ide na mrežni computing (kao i pleyka od koje se jednako može slagalti clustrer superračunala, osim što sony to ometa koliko može).

-jedino gdje je mac u prednosti je video, zbog povezanosti apple-sony-licence-oprema-formati.. i ako pc može u RTu glatko vrtiti potreban materijal, tad je to ok, tad je višak = višak... a za sad je višak sve iznad recimo 64-128gb.. tj može samo prekenjavanje s ramdiskom i sl. od viška tj preko terebayta.. što je u usporedbi s SSDom već puno. No uskoro će u normalnoj ponudi biti i ssd-nvme normalne cijene te veličine i kao što je nekad bio nužan SCSI za video (capture) tako će to jednostavno biti dovoljno, višak će tad biti višak.. tj u ovom slučaju je recimo 1tb višak, dok bi između 64-512gb rama još nekako opravdao.. no realno sve to radi glatko na 32-64 pa za više ne vidim opravdanje tj cijena osim 'zato jer može' ili 'ima se'..

 

-ako usporedimo s 'normalnim' računalima, npr za gaming, tad vidimo da ih je većina do max 64gb, dok je dovoljno 8-16gb.. i tad po tom kriteriju nema smisla platiti posebnu mbo samo zato da bi u nju mogli utrpati takvu nebuloznu količinu rama koja nije ni po čemu nužna, jer poslovi se obave i na normalnim strojevima s npr 32gb .. dakle, višak je tad višak .. a tad je cijena od 50t besmislica, tj može se kupiti auto više klase + računalo koje radi potrebno + ostane još za rundu janjetine čitave ekipe koja naiđe na forumu.. i još malo, dok je tringlt za konobare od 400€ za kotačiće sasvim dovoljan da bi cijela smjena jurila i dotakala čaše..

 

-kao da govorimo o brzom autu, koja brzina je dovoljna, max, realna, ostvariva 300-400-500kmh? što da je to 700-1000kmh? dovoljno?.. i cijena toga (sve što tad uz to ide, gume, gorivo, cesta..) što nam tad ne treba osim obaranja nekog rekorda u nečemu ali ne u poslu ili nečem realnom. 1.5TB je previše. Tj mac se ne koristi kao server koji opslužuje desetke juzera nekom banalnom app kao tetris, tj tad se može složiti cluster servera ili što je već potrebno, dok kao WS samo za video ima smisla, za ostalo može bilo koji PC.. ili server osnova za šaku kuna (baze, dev i sl.).

 

-zato, tu konfiguraciju neće naručiti nitko 'normalan', možda netko klase trump i sl. .. a još manje da će je realno iskoristiti kao što se iskorištavaju 'normalna' računala ili auti i sl. Odnosno, prodat će hrpu osnovnih modela, dok ovaj možda jedan a to je tad realan pokazatelj koliko je to (ne)upotrebljivo ili opravdano.

-za 5god, možda 10.. možda će ta količina rama biti u tabletu-mobaču.. no trenutno soft-potrebe nisu ni blizu tih kapaciteta osim bahatosti i 'može se, ima se..'... a tad će i ostatak biti još jači, cpu-vga.. sve.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
footballer kaže...

Dobro, sada kad smo 3 strane govorili kako je preskup i kako bi za te pare mogli kupit bolji kompjuter/auto/štalu s 50 ovaca i slično, interesira me tih 1.5 terabajta radne memorije - koji je krajnji benefit toga? Znam da dobro dođe za virtualne mašine, baze podataka, kalkulacija podataka i sortiranje istih po jednoj ili više kategorija, možda u svrhe simulacija, ali sve to mi nekako ne djeluje kao domena u kojoj će Mac Pro biti sveprisutan. Da li je poanta više radne memorije samo da kompjuter može više podataka u kraćem roku probaviti?

 neznam za mac. Znam što bi inače mogao komp sa 1TB rama, jer sam pročitao ovdje.
Mene jedino zanima mogu li kupiti samo te točkiće za 4000 kn u našoj valuti, da imam nešto od applea kako bog zapovijeda? Za stalak mi banka neda nenamjenski...
A ovaj metroseksualac, pardon, marques, u YT cideu je "došao do zaključka kako je Apple dobro odradio posao, jer je novi Mac Pro s 28 jezgri osjetno brži u obradi video materijala, video razlučivosti 8K i dužine trajanja pet minuta eksportirao je za manje od pet minuta, dok je iMacu Pro i MacBooku Pro za isti video trebalo u prosjeku više od 11, odnosno 20 minuta. Stoga je jasno kome je Mac Pro namijenjen – profesionalcima"
Nemoj me zezat? To je benchmark? Novi mac sa extra 2000$ afterburner koprocesorom je brži od imaca pro i macbooka pro? A kako bi stojao protiv ryzen9 banalikus
 3950X, ili cijenom komparabilnog threadrippera 3980X (dakle evo čak ni epyc) na hackintoshu? Nije se potrudio saznati naravno, jer inače nebi dobio više mac "na onan...testiranje". Mislim, okej su mu neki YT videi, ali pa mogao je odsad ugraditi kičmu s toliko pretplatnika i financijskom podrškom. Linus bi to sigurno napravio. Evo barem netko jest:


Edit; zašto ono Apple ne nudi AMD workstation procesore u svojim konfiguracijama? Mislim, pa koriste AMD grafičke, u čemu je problem?
Također, pa mogli bi ponuditi i Nvidia profesionalne grafike - profesionalcima polako itekako pomaže onaj rtx u poslovima. npr:

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 2:32 (overhaul).
15 godina
offline
Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji više o

piše u specifikacijama da kištra (puna) ima 18 kila žive vage. to bi onda bilo približno 2800 USD po kili neto. ako uzmemo da banana stephana bruschea košta i po 3500 USD (kom.!), nije ni skupo. inače, najskuplji su šafran i tartufi. čini se da je pametnije dresirati cucka/pajceka za tartufarenje i narikače za obradu šafrana. to je sigurna (i legalna, ofkors) lova. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 10:11 (Ajar).
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
Ajar kaže...

piše u specifikacijama da kištra (puna) ima 18 kila žive vage. to bi onda bilo približno 2800 USD po kili neto. ako uzmemo da banana stephana bruschea košta i po 3500 USD (kom.!), nije ni skupo. inače, najskuplji su šafran i tartufi. čini se da je pametnije dresirati cucka/pajceka za tartufarenje i narikače za obradu šafrana. to je sigurna (i legalna, ofkors) lova. 

a recimo plutonij? Oko 20M po kili, na crnom tržištu valjda 100... Samo što nemo'š pse dresirat za obogaćivanje urana, ali možda se da s Kimom dogovorit neki deal.

 

footballer kaže...

Dobro, sada kad smo 3 strane govorili kako je preskup i kako bi za te pare mogli kupit bolji kompjuter/auto/štalu s 50 ovaca i slično, interesira me tih 1.5 terabajta radne memorije - koji je krajnji benefit toga? Znam da dobro dođe za virtualne mašine, baze podataka, kalkulacija podataka i sortiranje istih po jednoj ili više kategorija, možda u svrhe simulacija, ali sve to mi nekako ne djeluje kao domena u kojoj će Mac Pro biti sveprisutan. Da li je poanta više radne memorije samo da kompjuter može više podataka u kraćem roku probaviti?

 -ako ništa drugo možeš odvojiti veći dio u RAMdisk i nelinearnu montažu SUHD videa raditi u realnom vremenu. Na primjer.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 12:32 (jozef).
11 godina
offline
Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji više o

tek tri stranice komentara u 30 sati?

razočaran sam, a apple marketing je vjerojatno i zabrinut

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
overhaul kaže...
A ovaj metroseksualac, pardon, marques, u YT cideu je "došao do zaključka kako je Apple dobro odradio posao, jer je novi Mac Pro s 28 jezgri osjetno brži u obradi video materijala, video razlučivosti 8K i dužine trajanja pet minuta eksportirao je za manje od pet minuta, dok je iMacu Pro i MacBooku Pro za isti video trebalo u prosjeku više od 11, odnosno 20 minuta. Stoga je jasno kome je Mac Pro namijenjen – profesionalcima"

Nemoj me zezat? To je benchmark? Novi mac sa extra 2000$ afterburner koprocesorom je brži od imaca pro i macbooka pro? A kako bi stojao protiv ryzen9 banalikus 3950X, ili cijenom komparabilnog threadrippera 3980X (dakle evo čak ni epyc) na hackintoshu? Nije se potrudio saznati naravno, jer inače nebi dobio više mac "na onan...testiranje".

Ali u biti tako i jest.

 

Njegov kanal postoji samo da kaze kako je dobio novi hardver. Da nije dobio MacPro, ne bi imao o cemu snimati video.

Uglavnom, vecina tech tubera mi je postala odvratna za gledati. Zanimljivi su jer su toliko unikatno odvojeni u svoju neku poremecnu stvarnost koja traje tocno toliko sekundi dok se ne pojavi novi uredjaj.

 

Kad gledas tubere koji se bave automobilima - svaki ima neki svoj passion project, eto James May ima odlicne uratke koji je mesni dorucak bolji.

Gledam onog Unbox Therapy, kvadriljun vjuova o nejmu kako tjedno samo govori koje su mu tipke na laptopu finije ili manje finije i to mu je mjerilo koji ce laptop postati dajli drajver - da citiram Mamica - kad cujem tjubera da kaze dejli drajver - momentalno proljev sam dobio.

 

Sjecam se TopGear emisije kad je May morao staviti pare u kasicu svaki put kad je u reviewu Alfe rekao - passion.

Zvuci glupo - ali zamisli si zivota u kojem ti je glavni smisao to sto si napravio video kako iMac Pro obradio video za 20 minuta, a MacPro za 4. To ne bi bio problem da je video u pitanju novi Lion King na kojem si radio ili Disney blockbuster, ali je poremecno da je video u pitanju - doslovno kako si otvorio taj isti MacPro.

 

Ali to nas dovodi do sdtvarno poremecene stvarnosti - MacBook je godinama imao problem sa tipkovnicama - i u svijetu MKBHDa je taj probelm rjesen jer je sad dobio MBP 16'' koji tu tipkovnicu vise nema.

I pazi sad - nije vise probelm sto je imao sranja 4 godine (jer je recenzirao svaki MBP otkad su poceli koristiti butterfly switch) jer sad taj probelm vise nema - i jos pohvali Apple kako slusa kupce!?

I onda, sto je jos bolje, svi koji i dalje koriste te MBP-ove koji imaju defektnu tipkovnicu hvale Appleee (hihihihi), kao da su i oni, poput MKBHD-a dobili novi MBP 16''.

 

MKBHD je preorderao Cybertruck, sutradan je to ucinio i UnboxTherapy. Obojici im treba.

 

Ali zanimljivo je cak i da u biti i ne dobivaju toliko "zlata" od firmi koje toliko besramno reklamiraju.

U pravoj stvarnosti - Luka Doncic je sad hit, jer jos nema sponzorski ugovor sa proizvodjacem tenisica - sto bi se moglo popeti i na vise od 75 milijuna dolara za petogodisnji ugovor.

Ok Luka Doncic je fenomenalan, ali on ce igrati neovisno u kojim tenisicama igra, dok ova dva tjubera ocito ne bi imali toliko viewova da nema Applea, sto dokazuje i potreba da UnboxTherapy - covjek koji sjedi za drvenim stolom i zabrinjavajuce samo govori o dodiru tipkovnica - naruci pickup truck kako bi ostao relevantan svojim gledateljima.

 

To je ta svojevrsna bijeda, da ti se zivot vrti oko RED kamere na kojoj snimas Pro uredjaje, a nit ti treba RED kamera niti Pro uredjaj. I onda objasnjavas ljudima zasto nesto koristis - iako i nemas druge svrhe u zivotu.

I sto je jadnije - Mat Watson sa carvowa, dobije na korsitenje najskuplji G63, pa eto bar ide na skijanje s njime. Ranije je imao RS4 i dvije verzije M850.

Ovaj dobio MacPro - da bi na njemu obradio video - o MacuPro. Divota od zivota :D

Ok ok, MKBHD sad na YouTube originals objasnjava djeci da vrijeme prolazi pa se svi cude Walkmanu i pazi - CRT iMacu!

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
Muko moja koji proljev i gnjev u prethodnom postu!Pa sto te briga za youtubere,te koje spiminjes vrlo su uspijesni,sigurno ne kukanjem po forumima...
AUDIOFIL
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
volegradele kaže...
Muko moja koji proljev i gnjev u prethodnom postu!Pa sto te briga za youtubere,te koje spiminjes vrlo su uspijesni,sigurno ne kukanjem po forumima...

 Pa i nisu bas, ne dobivaju sponzorske najskuplje verzije G63 AMG na koristenje, a ni 75 milijuna dolara vrijedne ugovore da nose tenisice.

 

Moraju sami kupiti CyberTruck jadnicki.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji više o

Radne stanice su oduvijek bile skupe.

Zlatno doba bilo im je osamdesetih za CAD/CAM.

U zadnjih par desetljeća odumiru jer se dobar dio zadataka uspio paralelizirati i odraditi na mreži puno jeftinijih računala.

Za sada opstaju u nišama gdje postoji potreba za nabrijanom grafikom ili gdje proizvođačima SW-a još prolaze đubretarske metode zaključavanja korisnika na određenu platformu.

 

Također, 1TB RAM-a nije baš nešto puno.

Na relativno nezahtjevnom poslu koji nema veze s grafikom dobro bi mi došlo barem još 64GB-128GB, jer ovisno o fazi razvojnog ciklusa, veći RAMdisk bi mi nekada uštedio nekih sat-dva dnevno.

Kompajliramo kernele i tako to.

 

Osobno mi je stalak za monitor, koji uzgred rečeno treba dokupiti, veća sprdnja od kotačića.

Njih barem možeš našarafiti na nekakvu paletu i napraviti oriđiđi hipsterski skejt.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
wyks kaže...

 

Njegov kanal postoji samo da kaze kako je dobio novi hardver. Da nije dobio MacPro, ne bi imao o cemu snimati video.

Uglavnom, vecina tech tubera mi je postala odvratna za gledati. Zanimljivi su jer su toliko unikatno odvojeni u svoju neku poremecnu stvarnost koja traje tocno toliko sekundi dok se ne pojavi novi uredjaj.

 

 

 Došli smo na to da na televiziji prebacimo program kad su reklame ali na Youtube-u reklamni kanali imaju milijune pretplatnika

15 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
jozef kaže...
KingNothing kaže...

  izrezao sam screenshot da se vidi datum i vrijeme.

Fala dragom bogu da se neko sjetio HPz. Svaka ti čast na ovom ScreenShotu.

Za ostale?

Šta se čudite MAC PRO od 50.000 USD (a realno vrijedi možda max 20.000 USD)?

Pa Lenovo P900, sledeća Verzija P910, sada P920 znala se dogurati do 75.0000 USD prije dvije godine. Dok je HPz pripremao 1,5 RAM-a (Cijenim i HP i Lenovo ali ipak da budemo realni Lenovo je najveći proizvođač računala na svijetu), Lenovo je već pripremao radnu stanicu od 2 TB-ram. Ne bitno, Lenovo, HPz ili onaj Xboxx sve je to tu negdje.

Kave crne jezge ima poslova koje neće ni 500 CPU jezgri obraditi kao jedna RTX-ca.

6000 USD Puno vam sad? Pa moj prvi računar koji sam ja platio (ne ja niti moj otac nego direktor) bio je 286 ili 386 kupljen u Genelecu koštao tadađnji 6000 DEM Danas je to možda 3 puta skuplje). 6000 kao startna konfiguraciaja JESTE skupo jer startna konfa od Lenova košta upola manje istih (ili čak boljih) aplikacija.

Apple je u desktop svijetu pre-precijenjen i moje mišljenje a dobro ovo zapamtite... MAC PRO će da zavšri kao i njihov XServer.

Evo geldam Lenovo P920 (imaju i slabije P720, P520 radne stanie, manje po obimu) hoćeš LPT port. No problem 5 USD. Hoćeš serijski COM port... nije problem 5 USD... neke svari smiješno jeftine. BD snimač 15 USD. A to što 2 TB Memorije košta, što Intel hoće za svoj Platinum koliko hoće, što je Nvidia ipak Nvidia to su neke druge stvari koje podižu cijenu.

Nema ništa što je u ovoj radnj stanici Applova izmišljotina, a vidjet ćete kada se počne kvariti... odmah da vam kažem.. kvarovi će da krenu od matične ploče. 

Na kraju krajeva 50.000 USD (Bilo Aple oili Lenovo) nije skupo ako radite prijerice u Fluentu da simulirate zračni tunel budućeg Boeinga, jer taj Fluent ili neke specijalizirane apkikacije koštaju kao dvije radne stanice. Primjercie Matlab koji sa određenim dodacima može koštati i do pola miliuna maraka.

Biznis pravi biznis odavno to govorim. A da ovdje logo košta 10.000 USD - baš toliko košta.

16 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
wyks kaže...
overhaul kaže...
A ovaj metroseksualac, pardon, marques, u YT cideu je "došao do zaključka kako je Apple dobro odradio posao, jer je novi Mac Pro s 28 jezgri osjetno brži u obradi video materijala, video razlučivosti 8K i dužine trajanja pet minuta eksportirao je za manje od pet minuta, dok je iMacu Pro i MacBooku Pro za isti video trebalo u prosjeku više od 11, odnosno 20 minuta. Stoga je jasno kome je Mac Pro namijenjen – profesionalcima"

Nemoj me zezat? To je benchmark? Novi mac sa extra 2000$ afterburner koprocesorom je brži od imaca pro i macbooka pro? A kako bi stojao protiv ryzen9 banalikus 3950X, ili cijenom komparabilnog threadrippera 3980X (dakle evo čak ni epyc) na hackintoshu? Nije se potrudio saznati naravno, jer inače nebi dobio više mac "na onan...testiranje".

Ali u biti tako i jest.

 

Njegov kanal postoji samo da kaze kako je dobio novi hardver. Da nije dobio MacPro, ne bi imao o cemu snimati video.

Uglavnom, vecina tech tubera mi je postala odvratna za gledati. Zanimljivi su jer su toliko unikatno odvojeni u svoju neku poremecnu stvarnost koja traje tocno toliko sekundi dok se ne pojavi novi uredjaj.

 

Kad gledas tubere koji se bave automobilima - svaki ima neki svoj passion project, eto James May ima odlicne uratke koji je mesni dorucak bolji.

Gledam onog Unbox Therapy, kvadriljun vjuova o nejmu kako tjedno samo govori koje su mu tipke na laptopu finije ili manje finije i to mu je mjerilo koji ce laptop postati dajli drajver - da citiram Mamica - kad cujem tjubera da kaze dejli drajver - momentalno proljev sam dobio.

 

Sjecam se TopGear emisije kad je May morao staviti pare u kasicu svaki put kad je u reviewu Alfe rekao - passion.

Zvuci glupo - ali zamisli si zivota u kojem ti je glavni smisao to sto si napravio video kako iMac Pro obradio video za 20 minuta, a MacPro za 4. To ne bi bio problem da je video u pitanju novi Lion King na kojem si radio ili Disney blockbuster, ali je poremecno da je video u pitanju - doslovno kako si otvorio taj isti MacPro.

 

Ali to nas dovodi do sdtvarno poremecene stvarnosti - MacBook je godinama imao problem sa tipkovnicama - i u svijetu MKBHDa je taj probelm rjesen jer je sad dobio MBP 16'' koji tu tipkovnicu vise nema.

I pazi sad - nije vise probelm sto je imao sranja 4 godine (jer je recenzirao svaki MBP otkad su poceli koristiti butterfly switch) jer sad taj probelm vise nema - i jos pohvali Apple kako slusa kupce!?

I onda, sto je jos bolje, svi koji i dalje koriste te MBP-ove koji imaju defektnu tipkovnicu hvale Appleee (hihihihi), kao da su i oni, poput MKBHD-a dobili novi MBP 16''.

 

MKBHD je preorderao Cybertruck, sutradan je to ucinio i UnboxTherapy. Obojici im treba.

 

Ali zanimljivo je cak i da u biti i ne dobivaju toliko "zlata" od firmi koje toliko besramno reklamiraju.

U pravoj stvarnosti - Luka Doncic je sad hit, jer jos nema sponzorski ugovor sa proizvodjacem tenisica - sto bi se moglo popeti i na vise od 75 milijuna dolara za petogodisnji ugovor.

Ok Luka Doncic je fenomenalan, ali on ce igrati neovisno u kojim tenisicama igra, dok ova dva tjubera ocito ne bi imali toliko viewova da nema Applea, sto dokazuje i potreba da UnboxTherapy - covjek koji sjedi za drvenim stolom i zabrinjavajuce samo govori o dodiru tipkovnica - naruci pickup truck kako bi ostao relevantan svojim gledateljima.

 

To je ta svojevrsna bijeda, da ti se zivot vrti oko RED kamere na kojoj snimas Pro uredjaje, a nit ti treba RED kamera niti Pro uredjaj. I onda objasnjavas ljudima zasto nesto koristis - iako i nemas druge svrhe u zivotu.

I sto je jadnije - Mat Watson sa carvowa, dobije na korsitenje najskuplji G63, pa eto bar ide na skijanje s njime. Ranije je imao RS4 i dvije verzije M850.

Ovaj dobio MacPro - da bi na njemu obradio video - o MacuPro. Divota od zivota :D

Ok ok, MKBHD sad na YouTube originals objasnjava djeci da vrijeme prolazi pa se svi cude Walkmanu i pazi - CRT iMacu!

 

 Hehe odlična kritika - kod unbox therapy mi je izuzetno naporna i "fora" da reže jednu rečenicu u 3 cuta. Kao, vidite kako ja profi kadriram i montiram. Neznam dali nezna reći rečenicu bez greške ili jednostavno mora dr*at po dakako apple final cut pro x. Dobro da ga nisu vidjeli u HRT dnevniku, pa da i oni krenu sa 20 kamera i ab rolanje par puta unutar sekunde. No, moramo se složiti - jednostavno je većina publike indiferentne ovce. Kod nas su to gledatelji koji bez pogovora mogu desetljećima gledat na dalekovidnici lijepom našom i doru, ili na istom tom youtubeu 30 milijuna puta prevrtiti u krug nekakve trap cajke . Ali kako smo na IT forumu, reko, ipak objektivno bi valjalo sagledati koliko je moćno tih 50 tisuća dolara u odnosu na 5 tisuća dolara hackintosha. Ne omalovažavam time nikog tko naruči originalan novi mac pro - na kraju ljudi zbog branda kod nas bez pardona izvdoje i prilično više na vozilo koje može još manje opravdati svoje prednosti za svojih milijun i nešto kuna, ali mi smo ovdje ipak navikli na recenzije koje uspoređuju kruške i kruške pa zagledamo u chartove i programe koji nas zanimaju.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
"Apple Charging $1200 for a RAM Kit Upgrade for the Mac Pro Which Normally Sells for $300"

https://wccftech.com/apple-mac-pro-ddr4-ecc-memory-cheapest/amp/
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
overhaul kaže...

Hehe odlična kritika

U ovih 10 godina vidi se da na forumu jos uvijek nije umro argument da po Appleu sere samo sirotinja koja ga nikad nije koristila.

Prije 10 godina, uistinu nisam imao Mac, iako sam radio na G5, no danas - prosao mi je apsolutno svaki komad Apple hardwarea kroz ruke, i to ne jedan nego i po nekoliko stotina.

I dalje mislim kritizirati :D.

 

overhaul kaže...

Neznam dali nezna reći rečenicu bez greške ili jednostavno mora dr*at po dakako apple final cut pro x.

Ne znam koja je ponata tog kanala - nit je strucan da mi poput Linusa kaze "ovaj toplovod smanjuje TDP za 14 nm disipacije po tranzistoru" nit ima neki svoj stav ili progres zbog kojeg bi ga bilo zabavno gledati. Recimo spomenuti Mat Watson sa carwowa je dobio onaj G63 AMG pa ga evo vec mjesecima testira na sve moguce realne i sulude nacine, ali je istovremeno posvetio desetak videa Suzuki Jimnyu. Nije preorderao Galaxy Fold i nije preorderao CyberTruck.

 

overhaul kaže...

Ali kako smo na IT forumu, reko, ipak objektivno bi valjalo sagledati koliko je moćno tih 50 tisuća dolara u odnosu na 5 tisuća dolara hackintosha.

MKBHD je rekao da je smanjio vrijeme video editinga sa 22 na 4-5 minuta, ali da je prijasnje vrijeme bilo na iMacu Pro.

 

I pazi sad.

 

Kaze da je dotad radio na tom iMacu Pro, koji ima sva cudesa ogranicenja performansi i korisnosti, i na njemu je radio iskljucivo jer je MacPro iz 2013 nisplativo govno od hardwarea.

Sad je dobio (jer pederski nije uopce spomenuo cijenu - a radi review!?)  MacPro i pazi sad - HVALI SE DA SI JE UBRZAO POSAO.

Hvali i dva dobivena ekrana - jer, citiram - nemajuruzne debele bezele i jer stanu u dual monitor setup kojeg prefereira.

 

Pa koliki jadnik moras biti da cijelo desetljece radis na necemu sto ti neodgovara jer je proizvodjac sjebao jedini profi alat kojeg nude (MacPro 2013) ili namjerno izbacio iMacPro kako bi nadomjestio taj vakum?

Cak ajde, nek mu to i prodje, ali da onda hvalis firmu sto je konacno izbacila nesto sto valja i ne pitas za cijenu!?

 

Pa koja je poanta toga?

Zamisli da imas takvog automehanicara - koristi neku uzasnu dizalicu jer eto voli taj neki brend, ali oni nisu napravili novi model koji valja pa eto, ti malo pridrzi auto da ne padne sa dizalice?

 

Ali super mi je i taj poremeceni svijet u kojem zivi - postoji stalak za 30$, ali zasto bi ga itko kupio pored 1000$ stalka?

Appleova greska vise ne postoji onog trenutka kad mozes kupiti novi model koji te greske nema.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
5 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
wyks kaže...
....

MKBHD je rekao da je smanjio vrijeme video editinga sa 22 na 4-5 minuta, ali da je prijasnje vrijeme bilo na iMacu Pro.

 

I pazi sad.

 

Kaze da je dotad radio na tom iMacu Pro, koji ima sva cudesa ogranicenja performansi i korisnosti, i na njemu je radio iskljucivo jer je MacPro iz 2013 nisplativo govno od hardwarea.

Sad je dobio (jer pederski nije uopce spomenuo cijenu - a radi review!?)  MacPro i pazi sad - HVALI SE DA SI JE UBRZAO POSAO.

Hvali i dva dobivena ekrana - jer, citiram - nemajuruzne debele bezele i jer stanu u dual monitor setup kojeg prefereira.

 

Pa koliki jadnik moras biti da cijelo desetljece radis na necemu sto ti neodgovara jer je proizvodjac sjebao jedini profi alat kojeg nude (MacPro 2013) ili namjerno izbacio iMacPro kako bi nadomjestio taj vakum?

Cak ajde, nek mu to i prodje, ali da onda hvalis firmu sto je konacno izbacila nesto sto valja i ne pitas za cijenu!?

 

Pa koja je poanta toga?

Zamisli da imas takvog automehanicara - koristi neku uzasnu dizalicu jer eto voli taj neki brend, ali oni nisu napravili novi model koji valja pa eto, ti malo pridrzi auto da ne padne sa dizalice?

 

Ali super mi je i taj poremeceni svijet u kojem zivi - postoji stalak za 30$, ali zasto bi ga itko kupio pored 1000$ stalka?

Appleova greska vise ne postoji onog trenutka kad mozes kupiti novi model koji te greske nema.

 Nije da branim MKBHD ali lijepo je rekao da review tek slijedi a da je ovo Second Impressions. Drugo covjek zivi od videa i vjerovatno ga je vec otplatio ako ga je kupio a ako nije otplatice ga sa reviewom.... 

trece lijepo je rekao da je to najmocnija masina koja vrti final cut pro i uporedio sa do sada najbrzom masinom koja vrti final cut pro....

 

Sto se tice cijene tu se vise slazem sa Linusom koji kaze da je greska napadati cijenu jace konfiguracije vec je sporna cijena osnovne konfiguracije.....

15 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
Posmatrač kaže...
..

trece lijepo je rekao da je to najmocnija masina koja vrti final cut pro i uporedio sa do sada najbrzom masinom koja vrti final cut pro....

 

..

 - prodaje kvake.. tj radeonka obavlja 90% posla, ostalo je samo skupi hw kao 28 corea.. da je 20 manje, rezultat bi bio isti a cijena upola niža, kao i količina rama, dok je nvme disk već postao standard-jeftin-dostupan smrtnicima.

-mac je odličan preskupi hw koji netko složi i to kvalitetno, mada bi ja recimo par komponenti izmijenio.

-1080ti je dovoljna za RT.. sve jače=brže rekodiranje (što je osnovni test-usporedba) i zato ovaj macpro naravno popiša imaca ili bilo što drugo, jer ima vga-zvjer koja to radi, ne zato jer ima miša, hlađenje, ribež itd..

-jednako jak i jači hw se može složiti za polovicu iznosa ovog maca, npr novija rtx-2080-Tesla itd.. pa x-više komada i tad je render recimo za minutu, dok pri tome baš nikakve razlike nema stalak, nožice ili tih vetilator, čak mada meni nikad previše rama (u normalnim računalima) ovjde je to već višak, jer mada naivci misle drugačije, pogotovo fahidioti koji su ostali u kamenom dobu, danas je task u vga, koja upravo zato ima odgovarajuću količinu vrama.. kao ova 32gb (ako niste znali zašto, zato). Tj isti task i brzinu bi imao s 64-128gb.. ili se u benčanju i radu videomaterjala usput želi otvoriti nrp sto tabova browsera, pet instanci igre i worda.. ili što? .. čak i banalno (što se svi možemo složiti, čisto za primjer ću biti kontra..) .. kritika da ima samo 2 usb porta.. je onak, točno, no što će ti port na macu? što ćeš uštekavati? -koristiti ga kao punjač mobitela? -besmisleno. Spojio je u klipu svojeg logi miša.. i to je to. To je radni video stroj, ne hidra s tisuću žica ili božićno drvce. Ako želi netko šteker, nek kupi šteker, ne mora nožice-kotačiće za 400$ .. jer ovo nije toster.

-yutubaš je kalsični yutubaš.. tj kao da priča ekipa iz kvarta ili s foruma, prosječan gamer, fejsbuklajker, pekar-mesar-rovokopač.. i govore što im se sviđa, što je cool... a to je mac, ultimativni video stroj, koji samo zbog licenci (prores + ostatak) moraš imati ako si u konkretnom bizu, ako nisi, može i sonypleyka, pc, andorid tv.. itd. a tad je kranje besmisleno kao kriterij imati broj usb portova ili cijenu kotačića-ribeža.. dok je neznanje ili obična reklama uspoređivati ga s slabijima i kao čuditi se rezlutatu (kojeg jednako dobijem na gaming pcju za trećinu i manje cijenu). Čak ni hackintoš nije rješenje, mora biti macos a tad je mac jedini, ne najbolji, ne najbrži nego nema izbora a neovisno o tome je odlično računalo, kvalitetno i može ono za što je napravljeno, pa ne vidim baš ni jednu kritiku s moje strane (mada to ne zači ništa.. pogotovo onima koji misle da treba imati više usb portova.. i čude se kako je brz..) Brz u transkodiranju je zbog VGA, koju da ubodemo u najjeftinijeg jeftikanera s polica domaćih trgovina dao bi 80+% sličan rezultat tj bubnut ću 5minuta.. a samo kotaćići koštaju tolko u odnosu na pc-vulgaris. Čak oni koji misle da je to zasluga xeona ili mbo ili rama.. varaju se, tj da, i to utječe, .. kao i brzina diskova jer se na njih snima materijal, no diskovi, ram, mbo.. nisu nikakva posebnost maca, jer je to isti-identičan HW x86 (+firmware-bios koji ometa ili fali za hackintosha).

 

-istu stvar, pa i brže, mogu s bilo kojim top pcjem iz prosječne trgovine koji je cca 2-3000$ a ovo je 6000. Uz rzaliku, tad ako uzmem neku vga, biram, neki ram, disk.. biram i imam ono što sam želio-trebao, ovako samo dobijem kutiju s velikim naljepnicama kako u šali kaže za auto.. ili kurčenje po cesti. Ali tad nemam mac tj macos, tj pirat... i tad nisi u bizu ako je to uvjet. Odnosno, ako nije soft uvjet (za video editing) tad kupac ima izbor. Neće pogriješiti kupnjom maca samo će preplatiti i dobit nepotrebno ali skupo + naljepnice.

-bi li ga ja želio? -da, odličan, kao svaki macpro do sad. Platiti? Samo kad se mora. .. a za to mi neki nasmješeni yutuber i njegov unboxing (drugi put) ne pomažu, osim što njurga za usb, beskorisno. Da vrti 'krizu' bar bi prosječan gejmer znao nešto, ovako ni taj dio juzera ne dohvaća (mada ih ima, zlatna mladež.. kojima djedmraz donese najskuplje u trgovini.. ali nije za gaming pa uzmu pleyku) :)

-da samo taj dio publike uključi u reklamu, možda bi apple poduplao prodaju.. zvuči blesavo? -da, ali to je biz. + dodatni usb port može prodati za još 100 baksa ili koliko poželi.. s reklamom za joystik ili posebnu podlogu za miša ili dodatni filter (spomenuto, nema filtere-prašina) koji mogu imati i bio-eko oznaku pa tako čuvati Zemlju itd itd.. + opcionalni set u rgb-led-šarenom izdanju, jer na pcju danas sve svijetli, čak i ram dok je u macu to sve ispod poklopca (kako i treba biti, tj ram i ostalo radi, nije to ukranos drvce, kao što nije punjač mobača..).

-zamislite, gamingedišn, mac-game-pro.. ne bijeli-srebreni, nego mat crni, s rgb mišem, ramom i kotačićima s daljinskim pa ga možemo kao autić voziti po sobi... to bi bio hit, bloskbuster pa i novi prototip R2D2 kad smisle novi nastavak na pretprošlu peizodu gdje djed postaje unuk.. i sve to rendano u finalcutu, što mu je primarni task, dok gamer uploada svoj gamebenč i hvali se seljanima kako ima najjači pc i mac, ili imac ili iphone.. igame.

+ upravo sam smislio i uberfičer-dodatak, kao što je nekad bio button turbo (286 i sl.) postaviti kod prekidača on-off jer ima mjesta, button eko-green.. i kad ga stisnemo, spašavamo brazilsku prašumu i kitove.. ne mora nužno biti spojen, ali poželjno neka ledica koja svijetli. Može i dodatni usb port do njega pa i dodatna stolna lampa, ventilator ili usisavač designom prilagođeni ribežu, sve bagatelno po stobaksa ili tisuću..

 

i tad bi ovaj yutuber to hvalio, jer bi imao usb, jer bi bio cool i brz, jer bi za 4:08 transkodirao neki njegov klipić, što danas jednako obavi i pc-vulgaris-domestikus ako ima vga, dok ne može ni imacpro bez te vga (uz kalsičnu razliku deskotp-laptop modela pa i vga-m kao i napajanje koje je tad potrebno).

 

za usporedbu, malo povijesti.. a možda se nešto i nauči :) .. SGI, to je nekad bio grafički stroj (pa je došao voodoo..), slika koju pokušavam dodati je frižider, tek da se dobije osjećaj dimenzija, tj kutija je bila = grafička, samo računalo kao ostala klasično pizzabox iz tog vremena.. vga je glavni dio, bio nekad i ostao, samo što je sad obična komponenta koja u ovom primjeru ima više vrama nego većina računala koja posjete forum (a server nije namjenje surfanju) čak i kad zbrojimo desetak prosječnih. Tj glavna komponenta ako govoriom o videu, gamingu.. pa i surfanju danas, jer multimedija je sve izjednačila, razlika je samo u benčanju-FPSima (i kvaliteti, cijeni i sl.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
wyks kaže...
overhaul kaže...

Hehe odlična kritika

U ovih 10 godina vidi se da na forumu jos uvijek nije umro argument da po Appleu sere samo sirotinja koja ga nikad nije koristila.

Prije 10 godina, uistinu nisam imao Mac, iako sam radio na G5, no danas - prosao mi je apsolutno svaki komad Apple hardwarea kroz ruke, i to ne jedan nego i po nekoliko stotina.

I dalje mislim kritizirati :D.

Kad smo kod kritika - je li Apple napokon smislio s novim Proom neku ozbiljniju SAN ili barem dobru NAS varijantu?

Nekad je to bila noćna mora i veliki minus za ozbiljne poslove.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
Sto se tice tech youtubera, jedino je Jonathan Morison napravio review kakav bi svaki trebao biti: dao je macpro u ruke stvarnim profesionalcima. Mislim u tom njegovom videu njega skoro pa uopce nema u kadru 👌👍

E sad kad sam ga pohvalio mogu ga i posrat...dao je na koristenje macpro sa 28 jezgri AUDIO PROFESIONALCIMA. Totalni overkill. Al ajd, dobar je pocetak.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
AA-d00d kaže...
Sto se tice tech youtubera, jedino je Jonathan Morison napravio review kakav bi svaki trebao biti: dao je macpro u ruke stvarnim profesionalcima. Mislim u tom njegovom videu njega skoro pa uopce nema u kadru 👌👍

E sad kad sam ga pohvalio mogu ga i posrat...dao je na koristenje macpro sa 28 jezgri AUDIO PROFESIONALCIMA. Totalni overkill. Al ajd, dobar je pocetak.

 Gdje njega nadje. Ako je iko od ovih jacih Apple boy to je on.... 

 

MKBHD je isto profesionalac.... 

15 godina
offline
Re: Najsnažniji i najopremljeniji Mac Pro stoji vi
ivicask kaže...
mGT kaže...

Čist iz znatiželje, koliko bi $ koštala takva "PC" konfa ?

 

 Pa za 50k kupiš server sa dva nova 64 jezgre ryzena i dobis mašinu koja je valjda 5 puta jača..

 

https://www.tweaktown.com/news/67432/2-amd-epyc-7742-13-900-annihilate-52-000-worth-intel-xeons/index.html

 

Malo čitajte..

 Graficka strana ni blizu. Afterburner je dosta bitan.

 

U biti taj Mac Pro od 52k je namijenjen za 4k @60 fps realtime renderu u Premieru (zapravo vise FCP) i RenderManu. ProRes postaje standard. Takoder ljudima koji razvijaju renderere (npr. Autodesk/Solid Angle i njihov Arnold) jer trebaju stalno debugat preview koji izbacuje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 19:39 (Mitch).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice