Najnovija serija iPhonea ima problema s punjenjem

poruka: 45
|
čitano: 11.680
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najnovija serija iPhonea ima problema s punjenjem ".
14 godina
offline
Re: Najnovija serija iPhonea ima problema s punjen
KRISTIJANJE kaže...

"ali drobiti o raznim kvazi aferama gdje one stvarno ne postoje postaje već lagano otrcano"

 

 

znači, svi novi iPhonei se pune normalno a yt je pun nepostojećih videa gdje se očito vidi da tome nije tako.

 

znači, svi novi Iphonei imaju jak wi fi i lte signal a yt je pun nepostojećih videa gdje se očito vidi da tome nije tako.

 

 

Kolega, imate oči pa gledajte, imate uši pa slušajte. 

 

Jadan je onaj tech portal koji ima saznanja o manjkavosti jednog od najprodavanijih tehnoloških proizvoda, a da o tome ne obavijesti svoje čitatelje.

 

 

 

"Odavno je BUG prestao biti entuzijastički informatički časopis i pretvorio se u hrpu smeća koja postoji samo zato što nema konkurencije."

 

Onda kolega vi volite smeće. I to odavno. Klikate, čitate, komentirate ovo "smeće". Zašto? Zašto vas je briga za tuđe smeće? I to odavno?

 

 

Osobno smatram da je premalo toga napisano na bugu o novim iPhoneima. Još čekam veliki test lte i wi-fi signala, da se utvrdi jel to software problem, ili ga "jadni" korisnici opet drže krivo.

 

 

Jedino što je ovdje otrcano ili bar otrcanije od bugovog žutila je vaš loš i lijen pokušaj moraliziranja. 

 

 YT kao izvor "relevantnih" informacija, mislim da smo s tim završili svaku suvislu raspravu. To što fizički oko sebe imam iPhonee bez navedenih situacija i problema je očito moj fanbojizam :-)

Usput ćemo i zanemariti desetke i desetke dnevnih vijesti oko Applea koje su na ovaj ili onaj način pozitivne, ali zato ako i par promila korisnika ima neki problem s Appleom, eee o tome ide odmah članak i YT video. Iduće očekujem hračkanje zbog prednje kamere koja "uljepšava" korisnika ikao su iz mnogih relevantnih izvora izašli demantiji i točan opis što se i zašto se događa, ali naravno ako bude članak o tome biti će samo onaj negativan bez nadopune o "možebitno" prenapuhanom problemu ili riješenom problemu kroz nadogradnju OS-a.

 

Kao što rekoh znaju "novinari" na ovim prostorima što pali ekipu pa udri po tome od sumraka do zore 365 dana x 10. 

 

P.S. Obrati pažnju na broj mojih komentara kako na ovom forumu tako i na Apple teme pa pojedi ili ispravi smeće koje si napisao!

11 godina
offline
Re: Najnovija serija iPhonea ima problema s punjen
učo kaže...
DekiZG kaže...
Azurirao sestri na Iphone 8 plus iOS12, ista stvar se dogada. Izgleda da nije to do uredaja nego do iOS-a 12.

 Kod njih je sve stvar IOS-a. Ne valjaju antene - krivac IOS, ne radi punjenje - ne valja IOS. Zar ga oni prvo ne pregledaju detaljno prije nego ga stave u upotrebu. Ovako si samo prave negativnu reklamu, ili je možda po principu neka je i loše, ali glavno je da se čuje. Štede ljudi na marketingu.

 e, a kad se pitaš zašto su toliko skupi uređaji, odgovor je - nije to samo mobitel, nego dobiješ i ios 

16 godina
offline
Re: Najnovija serija iPhonea ima problema s punjen
@devotion
Idi u temu od ajfona i pogledaj kad je prva informacija izasla. Ako ne prihvacas ovaj problem jer tebi radi dok ti je dokaz pred nosom onda imamo posla s obicnim ignorantom. Tu cijelu pljuvacnicu su pokrenuli korisnici ajfona,
a ne android bagra koja jedva ceka da se nekaj desi. Imas i na redditu hrpetinu nezadovoljnih postova korisnika. Govorimo o uredjaju od 10k+ kuna kod kojeg je stravican broj zahvacenih uredjaja tim problemom i logicno je da se ljudi "boje" i budu ljuti. A to kaj android fanboyi delaju sprdacinu... gle, svake godine neki racku sa ajfonima i dalje ih ljudi uzimaju jer se kunu u kvalitetu istih. Apple i kvaliteta polagano postaju oksimoron i za to imas na hrpetine dokaza - istih onih koje ignoriras bez obzira na sve.

Ima jedan zestoko popljuvan video komentar na youtube od jednog poznatog tjubera. Lik je pogledao video ubt-a i sve je odlucio iskriviti do te razine da je to jedan od najgorih "comment sectiona" ikad i to od pazi sad - korisnika ajfona.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 20:15 (ukay1000).
11 godina
offline
Najnovija serija iPhonea ima problema s punjenjem

Apple polako zaboravlja odakle mu stiže lova, a oni šta daju lovu polako shvaćaju kome je daju.

42
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Najnovija serija iPhonea ima problema s punjen
markoBT kaže...

Apple polako zaboravlja odakle mu stiže lova, a oni šta daju lovu polako shvaćaju kome je daju.

 Naglasak je na polako. 
O čemu mi pričamo? Kao što je netko napisao, "2008: peti ortak; 2018: šesti vozač". Sad to interpoliraj i imaš sliku sadašnjosti/realnosti. Da npr ajfoni počnu pržiti ljudima ruke za vrijeme punjenja, većina korisnika bi rekla "It is amazing!" i ponosno pokazivala notch opekline (a prodaja iUređaja bi vjerojatno porasla). I onda bi Apple trebalo kriviti što zarađuju na onom što ljudi puše? Business as usual. Kao što je netko ranije napisao: i loša reklama je reklama. Dok čitamo/pišemo o ovim quirkovima, svaki pravi seljober (a ima nas većina) reći će: "pa nije to baš neki issue (I can live with it), osim toga nema ga nitko kog ja znam, a osim tog sigurno je kriv softvare (eno gore iApostol - feudalac sa svojim "dršte lopova" za 3rd party software)... Apple će to sigurno popraviti..." ... i tema se uspješno marketinški skreće sa esencijalnog: ukupno previše para premalo muzike. Svi smo mi jedan bankomat za one koji nam određuju sadađnjost/realnost.

Da, u pravu si: ovim tempom možda do 2070. nekome svane pa ih se naćera da npr promjene ime iz VIP u A1 (ili za one koji bolje pamte: iz Hypo u Addiko; Deutsche telekom ili Rvacki telekom - spot the difference). Ili možda samoPa jovo nanovo.
Mi smo tu da ih novčano opslužujemo, a tko je gore, nebitno je. Tko se imalo uspije operjat u tom "glup i gluplji" igrokazu, pojurit će kupiti najskuplji od priloženih i dati svoj danak u krv.. gluposti.
Nothing else matters.

8 godina
offline
Re: Najnovija serija iPhonea ima problema s punjen
Zeko:

Ti bi prvo trebao dokazati da te zanimaju mobiteli i da znaš nešto o njima kako bi nešto konkretno mogao komentirati.

Tvoje poruke se u osnovi svode na amaterske socio-ekonomske analize kupaca istaknutih brendova. Nije ti Hrvatska ekipa sa Špice, a bogme ni ova ovdje, na forumu. Sasvim je u redu kaj tebe uopće ne zanimaju telefoni i kaj si vukao obične mobitele do zadnjeg daha da bi sada silom prešao na najjeftinijeg pametnog. Malo si zaostao u prošlim vremenima,ali to je sve u redu, mi te i dalje volimo kao i Ajara. Nije ni vama lako izdržati sjediti za računalom od 0-24.
Ja rekoh
11 godina
offline
Re: Najnovija serija iPhonea ima problema s punjen
Zechina kaže...

...


Da, u pravu si: ovim tempom možda do 2070. ...

Možda, da je ovo 1918. godina. Ali nije, ovo je 2018. i stvari se odvijaju malo drugačijom brzinom.  

42
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 14:16 (markoBT).
14 godina
offline
Re: Najnovija serija iPhonea ima problema s punjen
ukay1000 kaže...
@devotion
Idi u temu od ajfona i pogledaj kad je prva informacija izasla. Ako ne prihvacas ovaj problem jer tebi radi dok ti je dokaz pred nosom onda imamo posla s obicnim ignorantom. Tu cijelu pljuvacnicu su pokrenuli korisnici ajfona,
a ne android bagra koja jedva ceka da se nekaj desi. Imas i na redditu hrpetinu nezadovoljnih postova korisnika. Govorimo o uredjaju od 10k+ kuna kod kojeg je stravican broj zahvacenih uredjaja tim problemom i logicno je da se ljudi "boje" i budu ljuti. A to kaj android fanboyi delaju sprdacinu... gle, svake godine neki racku sa ajfonima i dalje ih ljudi uzimaju jer se kunu u kvalitetu istih. Apple i kvaliteta polagano postaju oksimoron i za to imas na hrpetine dokaza - istih onih koje ignoriras bez obzira na sve.

Ima jedan zestoko popljuvan video komentar na youtube od jednog poznatog tjubera. Lik je pogledao video ubt-a i sve je odlucio iskriviti do te razine da je to jedan od najgorih "comment sectiona" ikad i to od pazi sad - korisnika ajfona.

 Kao što ranije napisah, gone with an update :-)

“Yesterday's release of iOS 12.1 beta fixed an issue where some iPhone XS and XS Max users were experiencing trouble charging their device. So much about #ChargeGate”

link

8 godina
offline
Re: Najnovija serija iPhonea ima problema s punjen
devotion kaže...
ukay1000 kaže...
@devotion
Idi u temu od ajfona i pogledaj kad je prva informacija izasla. Ako ne prihvacas ovaj problem jer tebi radi dok ti je dokaz pred nosom onda imamo posla s obicnim ignorantom. Tu cijelu pljuvacnicu su pokrenuli korisnici ajfona,
a ne android bagra koja jedva ceka da se nekaj desi. Imas i na redditu hrpetinu nezadovoljnih postova korisnika. Govorimo o uredjaju od 10k+ kuna kod kojeg je stravican broj zahvacenih uredjaja tim problemom i logicno je da se ljudi "boje" i budu ljuti. A to kaj android fanboyi delaju sprdacinu... gle, svake godine neki racku sa ajfonima i dalje ih ljudi uzimaju jer se kunu u kvalitetu istih. Apple i kvaliteta polagano postaju oksimoron i za to imas na hrpetine dokaza - istih onih koje ignoriras bez obzira na sve.

Ima jedan zestoko popljuvan video komentar na youtube od jednog poznatog tjubera. Lik je pogledao video ubt-a i sve je odlucio iskriviti do te razine da je to jedan od najgorih "comment sectiona" ikad i to od pazi sad - korisnika ajfona.

 Kao što ranije napisah, gone with an update :-)

“Yesterday's release of iOS 12.1 beta fixed an issue where some iPhone XS and XS Max users were experiencing trouble charging their device. So much about #ChargeGate”

link

 "Kladim se da će do vikenda izaći fiks." :)

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Najnovija serija iPhonea ima problema s punjen
Feudalac kaže...
Zeko:

Ti bi prvo trebao dokazati da te zanimaju mobiteli i da znaš nešto o njima kako bi nešto konkretno mogao komentirati.

 

Kad mi to poruči iZnalac koji nije znao čemu služi nfc kod svih ostalih mobitela osim znamo već čega, onda se moram duboko zamisliti.... a možda i ne.
Dokle god vi iBranitelji ne vadite plinske boce za uspostavu iDigniteta, ne brinem se.
Nego da čujem komentar za krivo spajanje poruka na OS 12: jesu li opet korisnici krivi? Ili je i to fićr?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Najnovija serija iPhonea ima problema s punjen
Ako pratiš kvalitetno apple teme onda pratiš i louis rossmana, pogleda njegov vdeo od prije nekoliko dana.
14 godina
offline
Re: Najnovija serija iPhonea ima problema s punjen
andrijam kaže...
Ako pratiš kvalitetno apple teme onda pratiš i louis rossmana, pogleda njegov vdeo od prije nekoliko dana.

 

Kako ne bi čuo, pratim ga dosta često. Ali kao i sve i on ima svoje interese, a to je proguravanje zakona o pravu na popravak. Inače popravlja POKVARENE (većinom) Apple uređaje i naravno da onda donosi zaključke samo na temelju toga, ali ako pogledamo postotak pokvarenih uređaja na broj prodanih onda dolazimo do činjenice da se radi o ipak dosta pouzdanim uređajima. Konkretno ovaj video mu nije trebao, jer ispao je upravo ono za što ga optužuju, kritičar bez pokrića. Kako je uzeo iPhone XS (koji očito u određenom postotku imaju grešku pri punjenju, a koja je ispravljena u beti iOS-a 12.1) mogao je uzet i upravo Samsung koji kaže da koristi od 2010. godine i uspoređuje ga. Pa fino krene od eksplodirajućih baterija, pregrijavanja istih na nekim modelima, do slanja random fotki random kontaktima i ostalih 100 problema koje je Samsung imao, ali onda bi to bilo "moj tata je jači od tvog" :-)

 

Sve kompanije s nekim uređajima imaju problema, nekad većih nekad manjih, ali da ne bi ispalo kako je Apple bez mane ili nešto slično. Imaju oni oho-ho mana i glupih odluka, imaju i oho-ho propalih "nadobudnih" projekata, a znaju i imati i priličnih problema s nekom serijom uređaja ili groznih softverskih problema, ali to ne znači da treba stvari gledati crno bijelo i potpuno selektivno. A ja to ovdje pokušavam objasniti, da 90% tekstova je u negativnom kontekstu ili kad je neka loša vijest, a kad je neka dobra vijest nje uopće nema, a da ne pričamo kako se o većini stvari kad se netko "pospe pepelom" više ne piše.

 

Baš me zanima koliko će BUG popratiti temu o optužbama Bloomberga da su serveri Amazona, Applea, raznih USA ministarstava i ostalih većinom USA komapnija zaraženi umetnutim chipom od Kineza. Netko u toj priči laže, a onaj koga otkriju u ovoj laži imat će popriličnih posljedica. Ali znam da će napisati VELIKI naslov kako je provaljeno u servere Apple ili kako su nesigurni, a kad se sve jednog dana demantira, sve će ostati na tišini i mrtvim slovom na ekranu.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Najnovija serija iPhonea ima problema s punjen

Aha, da ga pratiš znao bi neke stvari. Ti postoci su toliko mali da postoji cijeli niz građanskih tužbi. Al eto tebi radi super. 

14 godina
offline
Re: Najnovija serija iPhonea ima problema s punjen
andrijam kaže...

Aha, da ga pratiš znao bi neke stvari. Ti postoci su toliko mali da postoji cijeli niz građanskih tužbi. Al eto tebi radi super. 

 

Uuuu građanske tužbe. Kad čovjek dođe u neke godine, a nekih 30 od toga sluša kako netko propada, nije dobar, kvari se itd. jednostavno s vremenom ogugla od toga :-)

8 godina
offline
Re: Najnovija serija iPhonea ima problema s punjen
Kad imaš milijardu prodanih uređaja od čega je 800 milijuna još uvijek aktivno, tisuću nezadovoljnih korisnika je ravno jedan od milijun. 200 novih tužbi godišnje je jedan od milijun. Uuuu, čuda li velikog.
Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice