Moj e-račun

poruka: 29
|
čitano: 8.154
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Moj e-račun".
3 godine
protjeran
Moj e-račun dobio zabranu rada

Kako mozes fejl da isporucis digitalni racun 

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
Re: Moj e-račun dobio zabranu rada

Morali su ih ugasiti jer su postali preopasna konkurencija hrvatskoj pošti 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
moderator
O_O_O kaže...

Kako mozes fejl da isporucis digitalni racun 

It's a gift.

This space for rent!
6 godina

Kod nas i elektronski racuni kasne

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/

0 0 hvala 0
12 godina

this time next year.. HP

2 0 hvala 0
12 godina
To mi lici na onu od jednih prica kako je posao na natjecaju dobila firma od nekog rođe, koja je nastala mjesec dana prije i ima par zaposlenih samo. 🤔
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
Moj eRacun ima velikih problema, no koliko sam vidio ni Fina nije puno bolja, a s obzirom na tržišni udio ovo će biti ogromni problem, mnogo veći od 21000 spomenutih računa. S druge strane, ovo je očito pogodovanje Fini i vjerojatno prvenstveno HT-u koji imaju mizeran udio, unatoč tome da je Fina silom dobila sve javne tvrtke.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
Jako se varaš. Čuo sam da firme odlaze drugim posrednicima s moj eračun i plaćaju penale iz ugovora samo da bi im računi dolazili kupcima
12 godina
southy kaže...
Moj eRacun ima velikih problema, no koliko sam vidio ni Fina nije puno bolja, a s obzirom na tržišni udio ovo će biti ogromni problem, mnogo veći od 21000 spomenutih računa. S druge strane, ovo je očito pogodovanje Fini i vjerojatno prvenstveno HT-u koji imaju mizeran udio, unatoč tome da je Fina silom dobila sve javne tvrtke.

Kako nije, obavezno je slati, a svaki racun naplacuju 4kune plus pdv.

5 godina

jednostavno ne mogu vjerovati da su uzeli/ciljali/dobili toliki dio posla i onda da se dogodi tako neka stvar.. jako neozbiljno.. ili su naglo izgubili ljude (sto je lako moguce zbog otimacine za developerima), ili stvarno nemaju dovoljno znanja, strucnosti, iskustva sloziti kako treba i odrzavati servere/ baze/ servise/ backupe/ security za odredeni obim prometa...

inace sam u njihovim pocecima fino komunicirao s njima na tehnickoj razini, dovodio nove klijente i sl., nikakvih problema nije bilo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
southy kaže...

FINA je imala u startu problema, ali sada je već duže vremena sve ok i radi bez problema. Odakle ti da je FINA dobila sve javne tvrtke? Vodovod, čistoća... svi su na moj eRacun.

digitall kaže...

jednostavno ne mogu vjerovati da su uzeli/ciljali/dobili toliki dio posla i onda da se dogodi tako neka stvar.. jako neozbiljno.. ili su naglo izgubili ljude (sto je lako moguce zbog otimacine za developerima), ili stvarno nemaju dovoljno znanja, strucnosti, iskustva sloziti kako treba i odrzavati servere/ baze/ servise/ backupe/ security za odredeni obim prometa...

inace sam u njihovim pocecima fino komunicirao s njima na tehnickoj razini, dovodio nove klijente i sl., nikakvih problema nije bilo...

Meni je ovo popriličan šok, mislim se da nije nekakva lažna ili neprovjerena vijest. Da su imali problema je bilo očito. Priprema nije bila kako treba, ali ok, to je donekle razumljivo za prvih 5-6 mjeseci dok se sve ne uhoda. Iskustva imaju i više nego dovoljno. Iza njih je solidan broj odrađenih projekata.

Sve je ovo jako jako čudno. Još jedna stvar mi je čudna, piše da drže preko 95% HR tržišta i imaju preko 80.000 klijenata. Prosječna cijena po klijentu je oko 100kn mjesečno, što bi bilo oko 8.000.000,00kn mjesečno, godišnje 96.000.000,00kn, a njima su prihodi na razini 5-6mil.kn. Ili mi je nešto promaklo. 

Link u tekstu vodi na popis posrednika i na petom mjestu piše "5. ELEKTRONIČKI RAČUNI d.o.o. (Moj eRačun) - slanje i zaprimanje eRačuna".  Ok, valjda ih još nisu obrisali.

Međutim mi smo baš danas uredno primili eračune poslane preko njihovog servisa, a u mailu ministarstva piše "...utvrđeno je kako servis Moj eRačun... nije dostupan korisnicima te je preko navedenog servisa onemogućeno slanje i zaprimanje eRačuna...". Pa kako onda nama stižu eračuni?? 

https://novac.jutarnji.hr/karijere/marko-emer-razvio-najbolji-svjetski-softver-za-kontrolu-zracne-plovidbe/8985932/

10 godina
digitall kaže...

Da, ovo me baš čudi, jer oni su već dugo u tome, mislim da su oni prvi u HR krenuli, puno prije svih, imaju uvjerljivo najviše staža od ostalih koji se time bave, i stvarno nisam očekivao da će oni "skiknuti".

Ali eto...dogodilo se.

12 godina
Krivo sam se izrazio, nisu sve javne nego one koje su u državnom vlasništvu i javne ustanove (npr. gradovi, općine i škole). Da nije njih Fina bi valjda mogla na prste dvije ruke nabrojiti korisnike. Kaos koji vlada od srpnja po ovom pitanju je prouzročen prvenstveno od strane zaduženih za organizaciju implementacije i državnog aparata koji nije ništa napravio da se firme pripremi i educira, a posrednicima pomogne uključiti te evaluirati kakva je njihova sposobnost. Početkom rada centralna platforma je bila nespremna i preko noći su neke stvari dorađivali i uključivali.
Ukoliko je isključivanje moj eRacun trajno to će izazvati kaos zato jer se firme ne mogu u roku par dana prebaciti na drugog posrednika i tu će posljedice biti neusporedivo veće od ovih 21 tisuću (ne kažem da to nije problem). Ne vjerujem da je netko spreman dovesti cijelu državu u tu situaciju.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
Sve skupa izgleda kao loša kampanja. Barem se nadam. Teško mi je vjerovati da bi ovakva razina neozbiljnosti mogla biti stvarna (na obje strane) jer za sobom vuče desetke ozbiljnih posljedica.

Vidjet ćemo sutra.

EDIT
Buže da li je sve u redu kod vas? Čini se da ovo nitko drugi nije objavio. A i članak je čudno napisan.
......sine spe
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 22:40 (threadNo245).

0 0 hvala 0
5 godina

A koje silovanje poduzetnika je to sa eračunima... pa jbt izdao sam dva e-računa ove godine al zato svaki mjesec 55kn... ma samo deri. Koja je svrha e-računa uopće? Manje zagađenja?

Podsjeća me na onaj izračun koliko se manje zagađuje kad se ne pale svjetla po danu pa se to pomnoži sa brojem vozila u EU, a pri tome se zanemaruje koliko zagađenja proizvede samo jedne prometna koja bi se možda izbjegla da je vozilo bilo uočljivije.

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan

S obzirom na to da ova vijest nije objavljena nigdje drugdje (!), a dotična firma je i dalje na popisu inf. posrednika, zatražio sam potvrdu informacije od MINGO-a, pa ćemo vidjeti kako će se oni odraziti. Ako će. Ikada. Možda.

2 0 hvala 0
11 godina

Upravo preuzeo e-račun sa njihova servisa. 

U srpnju sam ugovorio uslugu sa Finom. Iako su uredno oglašavali da ista funkcionira sa linuxom, to nije istina (jedan os, jedan preglednik, jedan da vlada svima)

Otkazao sam sve usluge, preuzeo aplikacijsku vjerodajnicu i priključio se posredniku ("super.hr").

Problem slanja maila može biti i u Fini (nekako sumnjam u to). Primjerice nikako nisam uspijevao poslati račun HEP-u,  jer je  uz OIB potreban i unos šifre poslovnice. .

Utvrdilo se da popis poslovnica ima tri šifre,  a ne treba naglašavati da se naziv tih šifri koje su objavljene u registru Fine, razlikuje od naziva polja u obrascu.

Fina je posao sa korisnicima odradila traljavo. Ako je objavljena vijest točna, šteta.

1 0 hvala 0
10 godina
miki_the_pirat kaže...

A koje silovanje poduzetnika je to sa eračunima... pa jbt izdao sam dva e-računa ove godine al zato svaki mjesec 55kn... ma samo deri. Koja je svrha e-računa uopće? Manje zagađenja?

Podsjeća me na onaj izračun koliko se manje zagađuje kad se ne pale svjetla po danu pa se to pomnoži sa brojem vozila u EU, a pri tome se zanemaruje koliko zagađenja proizvede samo jedne prometna koja bi se možda izbjegla da je vozilo bilo uočljivije.

Pa imaš na izbor i besplatnih rješenja za slanje e-računa. Pogotovo ako ih izdavaš jako malo...

EDIT: na stranicama e-računa piše:

Važna informacija: Poštovani korisnici, ovim putem Vas obavještavamo kako je Servis Moj-eRačun imao tehničkih problema u prijemu pojedinih vrsta eRačuna sa centralne platforme čime je djelomično bila onemogućena razmjena eRačuna. Uzrok poteškoće je pronađen i otklonjen, te će biti postavljen na produkciju u najkraćem mogućem roku. Ispričavamo se na neugodnostima i zahvaljujemo na razumijevanju! Moj-eRačun Tim

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 7:14 (miki1981).
11 godina
miki_the_pirat kaže...

gle, silovanje je već sa fiskalizacijom, ali ideja je da se omogući da imaš neki zapis koji je jednak i kod tebe i kod onog koji prima, bez prepisivanja i grešaka nastalih zbog toga. Sve velike firme već 20 godina izmjenjuju elektroničke dokumente no jedino Hrvatska odluči to sve zakomplicirati i umjesto pojednostavljenja za poduzetnike nametne monopol državnoj firmi, a ostali se onda moraju njoj prilagođavati. Npr kako bi funkcionirao track&trace kod bilo kojeg logističara da već godinama nemaš elektroničku razmjenu podataka i desetaka kompanija koje vrše posao dostave makar i tvog covera za iPhone od 1$ s jedne strane na drugu stranu svijeta

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
11 godina

Sklopili s njima ugovor u 5.mjesecu, kako bi od 01.07 mogli slati e-račune prema državi. Nakon dva mjeseca katastrofalane usluge (čitaj 90% računa neisporučeno ili kasnila isporuka, konstanta uvjeravanja s njihove strane kako je problem rješen ili samo što nije riješen ... srećom u to doba se još mogao odnijet papirnati račun) pobjegli glavom bez obzira na drugog posrednika i od tad sve radi kao urica  Moram priznat da mi i dalje nije jasno kako neko ko ima takvu tržišnu poziciju i prepoznatljivost uspije toliko za*rat na tehničkom nivou ... ali to je pretpostavljam  tradicionalna sposobnost rvatskih "poduzetnika".

0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan

Ma dobro su i dobili zabranu, obična deračina, kao šta je općenito eRačun deračina..

Silom prilike, imam par firmi kojim trebam izdati eRačun, pa nakon istraživanja sam si složio sljedeće:

kako koristim PBZ@Com (imam USB stick i u njemu je Finin certifikat kojeg plaćam mislim 150kn godišnje), imam pristup Fina eRačunu https://webapp.fina.hr/e-racunB2G

I onda nakon mozganja, tutorijala gledanja i slično (nigdje nećete naći kako pravilno ispuniti eračun kao paušalni obrtnik koji nije u sustavu pdva) uspješno izdao par računa, 4kn po računu mi dođe na mjesečnom izvodu i to je to..

http://prntscr.com/q70y82

1 0 hvala 0
22 mjeseca

Hmmmm, koliko vidim nisu brisani s popisa na MINGO-u, a računi slani danas prolaze.

1 0 hvala 0
10 godina
BigD_Cro kaže...

Hmmmm, koliko vidim nisu brisani s popisa na MINGO-u, a računi slani danas prolaze.

Ma prolaze i inače, samo valjda ne svima i ne stalno. Ja imam nekoliko korisnika koji koriste moj e-račun i samo mali dio njih je imao manjih problema tijekom ovog zadnjeg razdoblja, a i samo mali dio njih koji već godinama koriste e-račune proko njih je imalo i prije problema.

Ali čuo jesam iz druge ruke da neki s moj e-račun imaju velikih problema u zadnje vrijeme.

12 godina
trigra kaže...

Ma dobro su i dobili zabranu, obična deračina, kao šta je općenito eRačun deračina..

Silom prilike, imam par firmi kojim trebam izdati eRačun, pa nakon istraživanja sam si složio sljedeće:

kako koristim PBZ@Com (imam USB stick i u njemu je Finin certifikat kojeg plaćam mislim 150kn godišnje), imam pristup Fina eRačunu https://webapp.fina.hr/e-racunB2G

I onda nakon mozganja, tutorijala gledanja i slično (nigdje nećete naći kako pravilno ispuniti eračun kao paušalni obrtnik koji nije u sustavu pdva) uspješno izdao par računa, 4kn po računu mi dođe na mjesečnom izvodu i to je to..

http://prntscr.com/q70y82

To je možda ok za tebe kao obrtnika sa par računa, no firme koje izdaju stotine i tisuće računa ne mogu ponovo sve prekucavati. A što se ove mogućnosti tiče, kolega mi je pričao da to koristi, no mislim da je onda bilo 7 kn po računu te da je aplikacija poprilično rudimentarna. Svakako nije rješenje za veće firme.

Cijela ova priča izgleda kao borba za tržište - ne znam točno koliki udio ima moj eRačun, ali mislim da je preko 80% sigurno (moja konzervativna procjena) i sad su drugi igrači shvatili da je to ipak velika lova u igri pa se bore za tržiše na sve načine. Trenutno je obaveza za sudionike javne nabave, no proz godinu dana, najviše dvije će vjerojatno biti obaveza za cijelu privredu (tako npr. ima i Italija u susjedstvu).

Zanimljivo, članak je potpisan sa bug.hr, a ne imenom autora.

5 godina

Pa imaš na izbor i besplatnih rješenja za slanje e-računa. Pogotovo ako ih izdavaš jako malo...

Jbt. ovo nisam znao... sad vidim. Možda nije bilo kad sam otvarao e-račun u 7. mjesecu ... nadam se da nije bilo jer bih se sad najradije ugrizao tamo di ne mogu dohvatit

genije_čudo_prirode kaže...

gle, silovanje je već sa fiskalizacijom, ali ideja je da se omogući da imaš neki zapis koji je jednak i kod tebe i kod onog koji prima, bez prepisivanja i grešaka nastalih zbog toga. Sve velike firme već 20 godina izmjenjuju elektroničke dokumente no jedino Hrvatska odluči to sve zakomplicirati i umjesto pojednostavljenja za poduzetnike nametne monopol državnoj firmi, a ostali se onda moraju njoj prilagođavati. Npr kako bi funkcionirao track&trace kod bilo kojeg logističara da već godinama nemaš elektroničku razmjenu podataka i desetaka kompanija koje vrše posao dostave makar i tvog covera za iPhone od 1$ s jedne strane na drugu stranu svijeta

Ne govorim ja za elektroničku razmjenu podataka općenito, već za male firme koje samo par e-računa godišnje izdaju.

10 godina
miki_the_pirat kaže...

Jbt. ovo nisam znao... sad vidim. Možda nije bilo kad sam otvarao e-račun u 7. mjesecu ... nadam se da nije bilo jer bih se sad najradije ugrizao tamo di ne mogu dohvatit

Ne govorim ja za elektroničku razmjenu podataka općenito, već za male firme koje samo par e-računa godišnje izdaju.

Onda ti neću ni odgovorit dal je bilo ili ne...da se ne bi izludio pokušavajući dohvatit tamo gdje ne možeš :)
Samo ću reć...ne jedna, nego čak i dvije opcije...iako preko istog posrednika, ali i ručna i automatska opcija... 

11 godina
southy kaže...
trigra kaže...

...

To je možda ok za tebe kao obrtnika sa par računa, no firme koje izdaju stotine i tisuće računa ne mogu ponovo sve prekucavati. A što se ove mogućnosti tiče, kolega mi je pričao da to koristi, no mislim da je onda bilo 7 kn po računu te da je aplikacija poprilično rudimentarna. Svakako nije rješenje za veće firme.

Cijela ova priča izgleda kao borba za tržište - ne znam točno koliki udio ima moj eRačun, ali mislim da je preko 80% sigurno (moja konzervativna procjena) i sad su drugi igrači shvatili da je to ipak velika lova u igri pa se bore za tržiše na sve načine. Trenutno je obaveza za sudionike javne nabave, no proz godinu dana, najviše dvije će vjerojatno biti obaveza za cijelu privredu (tako npr. ima i Italija u susjedstvu).

Zanimljivo, članak je potpisan sa bug.hr, a ne imenom autora.

nažalost, nisu dobili zabranu već i dalje funkcioniraju, a korisnici su očito inertni pa ostaju kod njih  i  ne kazne ih za šlampavost otkazivanjem usluge

Ovo je borba za tržište no nepošteno jer je državnim dekretom uspostavljen monopol državne tvrtke, a ovi koji se uključuju poput Eračuna se pokušavaju nametnuti na tom tržištu. Slobodno tržište ovakve situacije vrlo jednostavno nameće, ti kao korisnik odabereš onog koji nudi najbolju i najpovoljniju uslugu i do viđenja svi ostali, no kod nas ih imaš nekoliko koji uopće smiju se baviti elektroničkim računima. Tehnički smo to zakomplicirali maksimalno, a kako se proizvodi sve više elektroničkih dokumenata postati će pravo čudo ako će uspjeti se ova usluga raširiti na više od računa. Ako želim razmijeniti par dokumenata sa svojim kupcem, želim da to bude po nekom standardu kojeg i svaki novi kupac može lako pratiti i uključiti se u sustav no po ovim cijenama elektroničkog dokumenta zapitam se nije li mi bolje isprintati sve na papiru i reći zbogom hrvatskoj državnoj pameti.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
22 mjeseca

Ovo je borba za tržište no nepošteno jer je državnim dekretom uspostavljen monopol državne tvrtke, a ovi koji se uključuju poput Eračuna se pokušavaju nametnuti na tom tržištu. Slobodno tržište ovakve situacije vrlo jednostavno nameće, ti kao korisnik odabereš onog koji nudi najbolju i najpovoljniju uslugu i do viđenja svi ostali, no kod nas ih imaš nekoliko koji uopće smiju se baviti elektroničkim računima. Tehnički smo to zakomplicirali maksimalno, a kako se proizvodi sve više elektroničkih dokumenata postati će pravo čudo ako će uspjeti se ova usluga raširiti na više od računa. Ako želim razmijeniti par dokumenata sa svojim kupcem, želim da to bude po nekom standardu kojeg i svaki novi kupac može lako pratiti i uključiti se u sustav no po ovim cijenama elektroničkog dokumenta zapitam se nije li mi bolje isprintati sve na papiru i reći zbogom hrvatskoj državnoj pameti.

Ova ekipa iz "moj eRačun" postoji puno dulje od uvođenja obaveze slanja računa el. putem obveznicima javne nabave. Koristili smo njihovo rješenje već 2 godine prije. Fora je u tome da su se problemi počeli pojavljivati kad su se počeli ubacivati i ostali igrači. Po meni je trebao biti zakonski propisan format razmjene, a ne da svaki koristi svoj, pa se onda rade pretumbacije.

11 godina
BigD_Cro kaže...

Ova ekipa iz "moj eRačun" postoji puno dulje od uvođenja obaveze slanja računa el. putem obveznicima javne nabave. Koristili smo njihovo rješenje već 2 godine prije. Fora je u tome da su se problemi počeli pojavljivati kad su se počeli ubacivati i ostali igrači. Po meni je trebao biti zakonski propisan format razmjene, a ne da svaki koristi svoj, pa se onda rade pretumbacije.

Kako to misliš trebao je biti propisan? Pa zar nije cijela frka i nastala jer su ovi radili po nekom starom standardu, a država je dekretom propisala kojih standarda se treba držati? Tako su meni pojasnili kad su računi stigli i nisu se dobro mapirala neka polja na računima. Mislim ovo nije frka ako mogu doći do tog računa, no da negdje stoji 21 tisuća računa - pa zamisli kako bi to izgledalo kod pošte - to je pun kombi računa koji je izgubljen negdje u bespućima nula i jedinica

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice