Malim koracima do kulinarskog umijeća – Tasty

poruka: 12
|
čitano: 4.181
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Malim koracima do kulinarskog umijeća – Tasty".
5 godina
offline
Malim koracima do kulinarskog umijeća – Tasty

Sudeci po videima na fejsu, obicno imaju recepte koji fantasticno izgledaju, ali su uzasno neprakticvni u izvedbi, tipa Snickers torta za koju ti samo treba 15 snickersa... koje jedva pregrizes zubima, a kamoli nozem nakon sto se torta hladila preko noci u hladnjaku itd.

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Malim koracima do kulinarskog umijeća – Tasty

Ako hoćeš kuhat znati, uči prvo suđe prati! Zabadav svi ti recepti onome tko nije naučio temelje kuhanja. Prvo treba naučiti ipeći kajganu, onda jaje na oko, onda frigati ribu, onda skuhati grah... itd. Kad se to svlada, onda kuharu ne trebaju nikakvi recepti. Sam će ih smišljati, i od onoga što ima u kući napraviti ukusan ručak. Metnite 3-5 vrsta povrća u vruću vodu, poslje dodajte biber, češnjak i maslinovo ulje - i imate juhu.  Ukratko: ako je netko početnik u kuhanju, treba prvo naučiti kuhati jednostavna jela, koja ne može upropastiti, a ne komplicirana koja lako pođu  na krivo. Taj savjet vrijedi za svaki posao. 

 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Malim koracima do kulinarskog umijeća – Tasty
Silno me interesira što američani i američanke kuvaju.....jesu li oni ka naši ljudi da imaju živaca 2-3 ure biti isprid špakera...sarme se kuvaju 2-3 sata...tripice...punjene paprike...Jel oni znaju što je to lešo meso...pašta-šuta...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Malim koracima do kulinarskog umijeća – Tasty

Pratio sam jedno vrijeme njihov kanal na youtube. Loše amatersko kuhanje, u jednom videu peku pile koje kad razrežu bude krvavo kod prsne kosti a u drugom se vidi dlaka u desertu....

X
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Malim koracima do kulinarskog umijeća – Tasty

Živio sam i radio u SAD, pa sam vidio kako oni kuhaju. Ništa ne znaju. Dođe kolegica na posao, donijela tortu, sama ju je napravila. Kako? Kupila je gotovo, ispečeno i izrezano biskvitno tijesto i na njega namazala kupljenu kremu. Kolega je pak napravio nešto za što su svi mislili da je nemoguće (opće čuđenje!). Ispakao je zlevku od banana. Oni ni salatu ne znaju začiniti nego kupuju već gotov "dressing". Palačinke peku od već pripremljenog tijesta u konzervi. Juhu pakiraju u konzervi, treba je samo podgrijati. (Ovo posljednje je jako dobro, jer se juha može - servirana u šalici - naručiti u svakom kafiću.) Priča mi neka kolegica (Hrvatica) da je jednom prilikom, u iznajmljenom apartmanu, ispekla omlet. Kad su to njezina američka prijateljica čula (i kušala), pitala ju je je li išla na tečaj kuhanja. I kod nas sve manje majke uče svoju djecu, posebice žensku, kuhanju. Jedna takva (majka) mi je rekla da nije htjela naučiti kćerku kuhati da ne bi bila sluškinja svome mužu. Nazdravlje! 

 
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Malim koracima do kulinarskog umijeća – Tasty
Meni su njihovi recepti bezveze, nabacaju svega i svačega samo da izgleda lijepo. Milijun zacina da ni ne osjetis što jedeš. Sve su to clickbait jela upitnog okusa.
Kad znas neke osnove ne treba ti recept. Tako ja u svim receptima za deserte pol tog izbacim ili izmjenim. Sto ce mi kila secera u torti?
Kuhajte kako znate, iako ne uspije bit ce vam draze jer ste vi radili.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Malim koracima do kulinarskog umijeća – Tasty

Svaka kuhinja ima svoj temeljni okus. Temeljni okus dalmatinke kuhinje je maslinovo ulje i vino. Temljni okus američke kuhinje je kruh s maslacem. Primjerice, škampi. Mi ih kuhamo na buzaru, oni ih ispeku u roru (samo zadak), namažu maslacem i tako jedu. I piletina ima okus na maslac. Ništa nema miris, jer njima je svaki miris smrad. Je li njihova kuhinja dobra? Na svoj način jest. Tko voli blagi okus, to je kuhinja za njega. (Jedna zanimljivost: u Americi imaju kuhinje sa svih strana svijeta, ali nisam vidio turski restoran - prejak miris za američki uskus. Usporedite hamburger i ćevape - nebo i zamlja!) 

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Malim koracima do kulinarskog umijeća – Tasty

Kak veli kolega Danen, prvo uči prat suđe. Evo ja sam sa 35 počeo prakticirati pranje suđa za vrijeme kuhanja, ono, ko da sam otkrio Ameriku a u biti toplu vodu 

 

Nemreš vjerovat koliko je baš sve ugodnije kad izvadiš protvu iz pećnice u pospremljenu i čistu kuhinju. Topla voda, da. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Malim koracima do kulinarskog umijeća – Tasty
Ja sam iz dalmatinske obitelji...svi znaju kuvati...pijate sa stola od malena kupi svak svoj...radim u obiteljskoj Pizzeria...tijesto za pizzu kuvam na ruke...svaki dan friško...imamo svoje maslinovo ulje..
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Malim koracima do kulinarskog umijeća – Tasty

Amerikanci ne znaju sto je hrana njima vrhunac hrane hamburger odrezak na grillu i pizza...  Sve drugo je nepostojece osima ako nije netko iz drugog dijela svijeta...  Ja sam dosta po americi bio i sve je to slabo cak i elitni restorani kaf usporedim njihov neki restoran sa nasim cini mi se da nasi moraju duplo upregnut za zvijezficu nego ovi drugi. A inace pratio sam tasty obicni kanal i kanal za slastice i oba sam prestao sljedit jer u svaki recept ide tona masti u obliku sira ili maslaca... 

Ta hrana je upitnog okusa.

Slastice su debilana žešća obicno bude bilo sto napunjeno nutellom do čepa tako da nista nema posebni okus... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Malim koracima do kulinarskog umijeća – Tasty

Kod njih je, uvjetno rečeno - sve lažno i naopako, a njihov način života se predstavlja kao raj na zemlji.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Malim koracima do kulinarskog umijeća – Tasty
Festus kaže...

Kod njih je, uvjetno rečeno - sve lažno i naopako, a njihov način života se predstavlja kao raj na zemlji.

 Čak su uspjeli i prehrambenu piramidu postavit naopačke.

 

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice