Lijek na bazi svjetlosti

poruka: 12
|
čitano: 5.497
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lijek na bazi svjetlosti".
15 godina
offline
Lijek na bazi svjetlosti

i moje su stanice živčane no to valjda dolazi s godinama pa ih sve teže smirujem. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Lijek na bazi svjetlosti

argh danene, kaze se sa tsch, naime http://hjp.znanje.hr/index.php?show=search_by_id&id=f1pkWBI%3D&keyword=%C4%8Dio a ne cili :) 

uf, sad mogu nastaviti citati...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Lijek na bazi svjetlosti

Ja sam to "ćio" uzeo kao sarkazam, jer presmiješno zvuči i u originalu ("zdravi i čili bili").

Ontopic:
hehehe, primjenjena akupunktura :)
Ovo sa neinvanzivnošću (btw još jedan typo u tekstu) je nedostatak: fali nužan s/m (mazohistički) element u tretmanu.
Bridim za trenutkom kad ću moći u lokalnoj bioljekarni kupiti i potom progutati šaku foto-suplemenata, te zaleć pod zelenu aromaterapijsku lampu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2018 17:39 (Zechina).
11 godina
offline
Lijek na bazi svjetlosti

Znanost nije u stanju riješiti probleme čovječanstva sa tehnologijom koja već postoji... pa kad ove svijetlosne fantazuke dođu do konačne realizacije (kad na vrbi rodi grožđe), onda će i star-drek postati star-trek..... do tada... dream on.

 

Prije su bajke pisala braća Grim, a danas bajke pišu ljudi koji se kunu u "znanje" koje, budimo realni, nemaju, a zovu se prof. dr. i slične bedastoće koje bi trebale označavati neku razinu "znanja" koje ustvari ne postoji, dakle, nema ga.

 

I po čemu je onda vjerovanje u znanost različito od vjerovanja u Djeda Mraza ? Po ničemu, bajke za malu djecu.

Time waits for no man.
Moj PC  
1 10 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Lijek na bazi svjetlosti

Ok....
Kako ciljaju određenu stanicu? Zar nisu živčane stanice sve iste?
Kako planiraju osvijetliti primjerice moždanu stanicu, koja se nalazi unutar lubanje, koja ne propušta svijetlost?

Malo mi je cijela ova pričica naivna, bez uvrede.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Lijek na bazi svjetlosti

Sve živčane stanice nisu iste - ima ih mnogo vrsta. Osim toga mogu se razlikovati i unutar jedne vrste po specifičnim antitijelima. Sve što sam napisao nisam rekao da je moguće, nego da leži u granicama današnjih tehničkih mogućnosti, a to znači da će se u dogledno vrijeme ostvariti - ako se u međuvremenu ne pronađe nešto bolje. 

 
2 0 hvala 3
6 godina
protjeran
offline
Lijek na bazi svjetlosti

Piše....

Zahvaljujući jednostavnoj mogućnosti pobude izabranih živčanih stanica bit će moguće pokretati paralizirane udove, pa čak i vratiti vid slijepima.

 

Autoru nije jasno (ili se krivo izrazio, što je vjerojatnije) da se NE MOŽE mrtvo probuditi.

Kad živčana vlakna koja pobuđuju mišićnu kontrakciju odumru zbog ozljede ili nedobivanja električnih impulsa iz mozga zbog spinalnih i sličnih poremećaja, one se više NE MOGU probuditi jer atrofiraju i nestanu...

Potpuna regeneracija živčanih vlakana je u tom slučaju nemoguća.

Eventualno ih se može spasiti na samom početku poremećaja provođenja impulsa ali to se i danas uspješno provodi elektrostimulacijama i fizikalnim rehabilitacijama.

 

Znanost svakodnevno napreduje, neke nama nevjerojatne stvari će nadamo se postati vjerojatne ali se neke stvari neće nikada promijeniti.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Lijek na bazi svjetlosti

Ja sam čovjek od znanosti (ne znanstvenik, samo ljubitelj) i volim pročitat neki znanstveni članak, a nekad ga i prokomentirat. Istovremeno sam i ateist, ne vjerujem u boga, i kad god naletim da netko priča/piše o božjim dostignučima ja to preskočim. Mene to ne zanima i amen.

 

S druge strane Tanen nije čovjek od znanosti, on ne vjeruje u znanost. Je li teist? Ne znam, ali to za ovu priču nije ni važno. Zanimljivo je da on čita sve vezano u znanost i uvjek osjeti potrebu da poviče kako znanstvenici ništa ne znaju, da je to kao vjerovanje u Djeda Mraza i šta ti ja znam šta još. 

 

I sad mene zanima tko je lud? Ja koji se ne bavim onim u što ne vjerujem ili Tanen koji se bavi.

 

Kad mene nije briga za boga i njegove poslove zašto je Tanena briga za znanstvenike i njihove poslove?

 

Hmmm, možda, za razliku od mene, Tanen nije siguran u svoj stav?

11 godina
offline
Re: Lijek na bazi svjetlosti

1. Ako Tanen, ili bilo tko drugi, ima pravo izrazit svoje mišljenje, zašto ja ne bih imao pravo izrazit svoje mišljenje?

 

2. Tanen nije ništa kritizirao. On je samo ustvrdio da znanstvenici ne znaju ništa. Ne ovoj ili onaj znanstvenik nije u pravu. Ne ovo ili ono nije točno. Nego svi su u krivu i sve je netočno. To nije kritika.

 

3. Nisam ja došao na teren onih koji ne vjeruju u znanost i solim im pamet, nego je obrnuto (nadam se  uvjeren sam da urednici Bug-a misle da ovo je naš teren, nas koji vjerujemo u znanost i znanstvenu metodu).  A oni koji ne vjeruju neka nađu svoj teren i neka tamo prosipaju svoju pamet.

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.4.2018 12:23 (markoBT).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Lijek na bazi svjetlosti

Ja sam siguran u svoje vjerovanje i ne trčim amo-tamo, a oni koji nisu ne znaju gdje je amo a gdje tamo pa zato i lutaju.

 

I nije pristojno doći u goste i vrjeđati domačina.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Lijek na bazi svjetlosti

Ova civilizacija se oslanja gotovo sasvim na razvoj jednog tipa tehnologije. Postoji više potencijalnih smjerova razvoja. Ovaj smjer vodi ka tome da će ljudi biti kiborzi. Kada se jedan način razvije, a ostali zapostave, onda svi logično koriste taj razvijeni način kao pristupačniji, brži, lakši. Npr. zašto razvijati tehnike pamćenja kada se može ugraditi memorijski čip u mozak. Zašto proučavati telepatiju ili 6. čulo, kada se se svi mogu povezati preko čipa, komunicirati preko njih i znati kako se ko osjeća (kao što kao preteču toga imamo Facebook). Kako će to onda utjecati na evoluciju i tijela i duha? Danas momci ubrizgavaju Synthol da dobiju mišiće bez vježbanja. U tom smjeru idemo - instant efekti bez truda, šminka, osoba sa ogromnim mišićima bez snage i hrabrosti, hrana koja je ukusna ali nezdrava, student koji je briljirao na ispitu, a ostale ponizio jer je imao novca za (skuplji) čip. Koji će biti završni produkt tog smjera razvoja čovječanstva? To će saznati nove generacije, ako ih bude. Zasad imamo u porastu djecu koja mnogo jedu, ne žele da vježbaju i uče, ne poštuju roditelje i učitelje, ovisnici su o internetu, igrama, smartfonu, roditelji ni učitelji im ne postavljaju dovoljno granice, ispunjavaju želje čak i ako je na njihovu štetu (prežderavanje, mobitel u školi), sve je teže procjeniti ko je kakvog spola. Ako se čovjek bude degradirao, trebaće mu sve više čipova i dodataka da bi ličio na čovjeka, ali i ako ih dobije, hoće li to sve skupa biti napredak ili degradacija? Ako neko doživi tu budućnost, neka ispriča nama ostalima kako je ispalo.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Lijek na bazi svjetlosti
Mad-Max-X kaže...

Ako neko doživi tu budućnost, neka ispriča nama ostalima kako je ispalo.

 Slažem se da je ponekad konzervativni stav potreban, no zanima me samo ovaj tvoj zaključak. Razumijem da je sarkazam, ali daj to probaj staviti u neki kronološki, mogući logični slijed pa probaj interpretirati kako si to zamislio. Možda je do moje bolesne mašte, ali ne kužim kako si to zamislio osim ovako:

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice