LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

poruka: 90
|
čitano: 29.539
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED".
16 godina
neaktivan
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
@Davor
Burnin ne ovisi o veličini površine nego isključivo o intenzitetu i vremenu. Ako se ABL uključuje ovisno o veličini površine, onda ne sprečava burnin kod malih površina (titlovi, logoi i ostala statika), kod kojih je burnin najuočljiviji.

Ako imaš cijeli ekran bijel dugo vremena on će podjednako izgubiti maksimalnu svjetlinu (jer burnin je u biti to) i onda govorimo o starenju ekrana ili smanjenju svjetline (što se događa i kod CRTa i LEDa). Burnin je kada samo određeni dio ekrana više ne može dati svjetlinu kao ostatak, a protiv toga ABL ne pomaže. ABL usporava starenje ekrana.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 16:41 (Visak).
5 godina
offline
LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

Kada smo već kod "skupih" OLED-a što tek onda reći za cijene lcd-a odnosno novog Sony 85ZG9, s "popustom" 100000 kn

 

https://www.harveynorman.hr/odjeli/promocije/audio-video-foto-promocije/8K-LED-TV-SONY-KD85ZG9BAE-Smart-184066.html

 

Negdje sam vidio da verzija od 98" košta oko 626000 kn!

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Ajar je dobro dao opasku...daš za tv...vriću novaca i onda 50% što pogledaš je sranje nad sranjem...

Ipak ja dajem još jednom šansu lcd-u...i to Sony xf ili xg
50% PS 4
50%:zemaljski tv,teletext,internet,bug.hr:),filmovi,serije,foto slideshow,

Tako da ne želim da mi se aktivira moj OCD:(

Kada testiranje na burn-in,bude obavljeno znanstvenom metodom...onda budem 100% priznao rezultat

Ustvari već sad postoji način rušenja tog "mita"...neka LG recimo da garanciju na burn-in...recimo 10000 sati

Već kad imamo kolege koji koriste ad hominem...pa vrijeđaju....za razliku od vas oled talibana(ne svi)....ja ne kupujem na rate...ja uplatim cjelokupni iznos u solarnom obliku...bio to 8000kn ili 15000kn

Budite s mudima do kraja...ako mi budete garantirali svojim parama...da mi u roku garancije od 5 godina se neće desiti burn-in(s obzirom na način uporabe)...idemo zajedno kupiti ovaj što ga je Davor opisao...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 17:37 (HCMAA).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
volegradele kaže...
Ovi su mi najdrazi sto ka kupuju TV pa navode mane OLEDa ili cekaju da nova serija izađe da kupu staru i tako non stop cekaju...
A strah od burrina....brrrrrrrrrrr the winter is coming!! 🤣🤣

Sto se tice svjetlih scena ja ne vidim tu problem nigdje,bas gledam dokumentatac i bas su polovi na tapetu,savrseno bijela boja leda,plavo more slika za gustat,Dolby Vision definitivno je blizu savrsenstva!

Ja razumim da ekipa nema ili ne zeli kupovat TV od 13K kn ali nek ne trazu dlaku u jajetu i time opravdavaju kupnju LCD

 Nema opravdanja za kupnju LCD-a od 13k kn. Tim više što OLED zna biti na akciji za 8000-9000 kn.

6 godina
protjeran
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Neuk kaže...

Haj ljudi predložite nešto za kupiti. baš ovih dana gledam neki novi TV. Nemam pojma šta bih uzeo samo znam da ne bih htio potrošiti više od 500-600 € za tu namjenu.

 https://www.links.hr/hr/led-tv-50-lg-50um7450pla-smart-tv-4k-hdr-dvb-c-t2-s2-hdmi-wi-fi-usb-bluetooth-energetska-klasa-a-750100517

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Dead kaže...

Da mi sada treba televizor ne znam što bih. OLED ima najbolji prikaz, tu nema nikakve dileme, ali puno je tu nejasnoća. Jedni kažu jedno drugi drugo. Jedni hvale drugi kude. Ja ne favoriziram nijednu tehnologiju, ali zbog ovakvih ocjena radije bih odabrao nešto sigurnije. I ne, kretenu, ne masturbiram na OLED jer mi u planu uopće nije kupovina televizora. 

 kad čovjek zvan Antiseptik često dolazi na forum pijan pa vrijeđa...bolje da promjeni nick u Apstinenik.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
HCMAA kaže...
Ajar je dobro dao opasku...daš za tv...vriću novaca i onda 50% što pogledaš je sranje nad sranjem...

Ipak ja dajem još jednom šansu lcd-u...i to Sony xf ili xg
50% PS 4
50%:zemaljski tv,teletext,internet,bug.hr:),filmovi,serije,foto slideshow,

Tako da ne želim da mi se aktivira moj OCD:(

Kada testiranje na burn-in,bude obavljeno znanstvenom metodom...onda budem 100% priznao rezultat

Ustvari već sad postoji način rušenja tog "mita"...neka LG recimo da garanciju na burn-in...recimo 10000 sati

Već kad imamo kolege koji koriste ad hominem...pa vrijeđaju....za razliku od vas oled talibana(ne svi)....ja ne kupujem na rate...ja uplatim cjelokupni iznos u solarnom obliku...bio to 8000kn ili 15000kn

Budite s mudima do kraja...ako mi budete garantirali svojim parama...da mi u roku garancije od 5 godina se neće desiti burn-in(s obzirom na način uporabe)...idemo zajedno kupiti ovaj što ga je Davor opisao...

 Imam plazmu desetak godina. Svjestan sam da vjerojatno ima burnin, bar u području titlova, i kada bih išao gledati testne slike vjerojatno bih ga vidio, no u svakodnevnom gledanju ga nisam uočio. Imam spojen HTPC na televizor i jako pazim da ne držim statičnu sliku, što je ponekad gnjavaža. S druge strane kad god dođem kod nekog tko ima LCD zgrozim se kako je slika loša, tako da moje traume oko burnina nisu ni blizu onima koje bih imao da posjedujem LCD. I zato, iako sam svjestan da i OLED ima burnin, imam ga namjeru kupiti. 

 

Ne kupiti OLED je kao ne biti s prekrasnom ženom jer se bojiš da će te prevariti. Vjerojatno hoće, ali to nećeš ni znati, a svaku večer ćeš gledati nešto lijepo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Visak kaže...

Ne kupiti OLED je kao ne biti s prekrasnom ženom jer se bojiš da će te prevariti. Vjerojatno hoće, ali to nećeš ni znati, a svaku večer ćeš gledati nešto lijepo.

Lako za to što će te prevariti a da nećeš ni znati, ali što kad pokupiš bolest koje se nećeš moći riješiti  ? Tako je to otprilike i s oledom. Ne možeš odoljeti iako znaš da ćeš spušiti problem, kad-tad  .

Deckard
7 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Visak kaže...
Ne kupiti OLED je kao ne biti s prekrasnom ženom jer se bojiš da će te prevariti. Vjerojatno hoće, ali to nećeš ni znati, a svaku večer ćeš gledati nešto lijepo.

 
Jaka mudrost 

14 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Visak kaže...
HCMAA kaže...
Ajar je dobro dao opasku...daš za tv...vriću novaca i onda 50% što pogledaš je sranje nad sranjem...

Ipak ja dajem još jednom šansu lcd-u...i to Sony xf ili xg
50% PS 4
50%:zemaljski tv,teletext,internet,bug.hr:),filmovi,serije,foto slideshow,

Tako da ne želim da mi se aktivira moj OCD:(

Kada testiranje na burn-in,bude obavljeno znanstvenom metodom...onda budem 100% priznao rezultat

Ustvari već sad postoji način rušenja tog "mita"...neka LG recimo da garanciju na burn-in...recimo 10000 sati

Već kad imamo kolege koji koriste ad hominem...pa vrijeđaju....za razliku od vas oled talibana(ne svi)....ja ne kupujem na rate...ja uplatim cjelokupni iznos u solarnom obliku...bio to 8000kn ili 15000kn

Budite s mudima do kraja...ako mi budete garantirali svojim parama...da mi u roku garancije od 5 godina se neće desiti burn-in(s obzirom na način uporabe)...idemo zajedno kupiti ovaj što ga je Davor opisao...

 Imam plazmu desetak godina. Svjestan sam da vjerojatno ima burnin, bar u području titlova, i kada bih išao gledati testne slike vjerojatno bih ga vidio, no u svakodnevnom gledanju ga nisam uočio. Imam spojen HTPC na televizor i jako pazim da ne držim statičnu sliku, što je ponekad gnjavaža. S druge strane kad god dođem kod nekog tko ima LCD zgrozim se kako je slika loša, tako da moje traume oko burnina nisu ni blizu onima koje bih imao da posjedujem LCD. I zato, iako sam svjestan da i OLED ima burnin, imam ga namjeru kupiti. 

 

Ne kupiti OLED je kao ne biti s prekrasnom ženom jer se bojiš da će te prevariti. Vjerojatno hoće, ali to nećeš ni znati, a svaku večer ćeš gledati nešto lijepo.

 

Zbog ove nove 9 serije sad ti se isplati hvatati 8 serija, B8/C8 se može naći za cca 8000 kn.

Ovo je meni prvi oled imam ga cca 1 godinu te sam jako zadovoljan...ukratko najbolji tv koji sam imao,  jednog dana kad crkne opet ide oled.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 8:15 (evincar).
16 godina
neaktivan
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
@Deckard
Što se žena tiče, prevarit će te i manje lijepa. One mogu biti manje izbirljive, pa daju prvom koji pokuša.

Što se televizora tiče, glupo je kupiti lošiji zato što bolji vremenom može postati manje bolji, ali još uvijek bolji od onog lošijeg. To naravno vrijedi pod uvjetom da ti je kvaliteta slike bitnija od cijene. U suprotnom imaš u Pevecu za 2000 kn.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
@evincar
Mislim da C8 više nema za kupiti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
online
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
BlueMax kaže...
Ges kaže...

Za te pare, jedna riječ: projektor

 Kupio vrhunski projektor i riješio ga se za mjesec dana. Totalno nepraktična stvar osim ako živiš u podrumu bez prozora.

U pravu si

12 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Nema nikakvi nejasnoca i macaka u vreci sto se tice LCD i OLED televizora,sve se zna i prednosti i nedostaci ,na kupcu je da odluci sto i koliko mu je nesto bitno!

To govori netko tko ima i LCD i OLED Tv,potonji mi je najbolji tv kojeg sam ikad imao ,na LCD se vise nikad ne vracam.Cijena je paprena ali eto meni je zasluzio svake lipe!!Przim ga doma bez zaljenja i nista ne pazim,TV doslovno radi cijeli dan sve do 2-3 ujutro!
AUDIOFIL
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Visak kaže...

Ne kupiti OLED je kao ne biti s prekrasnom ženom jer se bojiš da će te prevariti. Vjerojatno hoće, ali to nećeš ni znati, a svaku večer ćeš gledati nešto lijepo.

 

Zato bolje da netko drugi kupi OLED TV, iliti lijepu zenu, jer kad tad ces mu kresnut zenu, a ne moras ju uzdrzavat. Maznes ju kad hoces,

a drugi robota za nju. Kad tad ce ta zena biti "prosjecna", a onda ce, ili doci tebi, ili nece. Isto tako i OLED, kad postane mainstream.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 9:05 (Čitatelj).
15 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Čitatelj kaže...

Zato bolje da netko drugi kupi OLED TV, iliti lijepu zenu, jer kad tad ces mu kresnut zenu, a ne moras ju uzdrzavat.

A do tada sam šiljiš olovku pred malim monitorom s TN panelom i čekaš... čekaš... 

Deckard
7 godina
protjeran
offline
LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

Krivo - do tada ides u kino i siljis svaki dan drugi film.

Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

Bože dragi što se sve ovdje neće pročitati :) ... usporedba OLED-a i "lijepih žena". Pratim nastavak

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
@ čitatelj

Otkad sam na OLED-u (a prešao sam s Plazme) više me ni slika u kinu ne fascinira. Dapače, lošija je i radije film pogledam kod kuće (a bijah fan kina).

LCD-aši neka idu u kino ... i potajice nek maštaju o lijepoj ženi i šlajfaju na OLED. ;)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 12:25 (Antiseptik).
7 godina
protjeran
offline
LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

Samo se sjeti one stare pjesme: "Drugi joj rasplece OLED, a je je plodim"

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

Fakat niste normalni :)

Čitatelj - dobro si me nasmijao sa preradom pjesme.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 13:00 (evincar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Čitatelj kaže...

Krivo - do tada ides u kino i siljis svaki dan drugi film.

 Ti na staroj Nokiji gledas live TV i pricas nebuloze. 

Pricekaj jos jedno 40 godina dok se OLED TV iskaze pa onda kupi polovni. Lol. Nekim ljudima zivot prodje u cekanje jer su paralizirani strahom od lijepih zena/OLEDa. 

5 godina
protjeran
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
@ čitatelj

O čemu mašta mali (čitatelj) Ivica. :P
Pis on ju, tu :P
7 godina
protjeran
offline
LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

Budi bez brige, ja sam koristio OLED mobitel, dok si ti jos gledao CRT TV.

 

Gdje si bio 2008? Ja sam tad koristio N85 sa (AM)OLED displayom, a ti?

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Onda nije ni čudo što pušeš na OLED. Sjebo ti Samsung percepciju.
Pis on ju, tu :P
7 godina
protjeran
offline
LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

Ne, OLED je super, ali na mobitelu, uredjaju koji trajno ukljucen.

 

Nokia ima always on display, bila je pionir s tim, i ostala, pod nazivom "glance",

jos od Nokie 3310 - i pametnim mijenjanjem pozicije aod sadrzaja, mogucnost burn-ina

na mobitelu je onemogucena.

 

Vecina zapadnih TV kuca, kao sto je RTL, ORF, ZDF itd, imaju prozirni logo,

koji mijenja poziciju - i tu nema problema, ali nisu svi programi takvi.

 

Ja nebi zelio imati zapeceni logo u samom displayu, osobito ne jer to nije moja krivica.

Ako netko stalno salta programe, i smatra to normalno, to je njegovo misljenje.

Kad gledam dva-tri filma zaredom na istom programu, ne zelim riskirati burn-in radi

zastarjelog logo-a TV kuce.

Moj PC  
0 4 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Čitatelj kaže...

Ne, OLED je super, ali na mobitelu, uredjaju koji trajno ukljucen.

 

Nokia ima always on display, bila je pionir s tim, i ostala, pod nazivom "glance",

jos od Nokie 3310 - i pametnim mijenjanjem pozicije aod sadrzaja, mogucnost burn-ina

na mobitelu je onemogucena.

 

Vecina zapadnih TV kuca, kao sto je RTL, ORF, ZDF itd, imaju prozirni logo,

koji mijenja poziciju - i tu nema problema, ali nisu svi programi takvi.

 

Ja nebi zelio imati zapeceni logo u samom displayu, osobito ne jer to nije moja krivica.

Ako netko stalno salta programe, i smatra to normalno, to je njegovo misljenje.

Kad gledam dva-tri filma zaredom na istom programu, ne zelim riskirati burn-in radi

zastarjelog logo-a TV kuce.

 Tko jos gleda live TV? To je za penzionere i nezaposlene.

7 godina
protjeran
offline
LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED

Cuj, imam Horizon HD TV Box od UPC-a (sad jet o Magenta, otkad je spojeno sa T-Mobileom):

https://www.magenta.at/tv/tv-erleben/tv-hd-recorder/

 

Odaberem si filmove, emisije, snima se, kad dodjem s posla - gledam,

automatski odreze reklame i sve gluposti.

 

I da, to je prava stvar za penzionere, jer ne zelim docekati lijes gledajuci reklame

o igrackama za klince nove generacije.

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Lewis kaže...

Cekam da izbace B9 a nikako. C i E serije su preskupe za sad :(.

Ta B serija je čudna već nekoliko godina i ne bi se čudio da lg ukine za 2020. te B modele jer realno nemaju baš smisla. Najavili su čak i 77B9 ali je pitanje hoće li se uopće pojaviti ( povučen s lg.com ) i koju bi to cijenu trebao imati budući da je 77C9 već pao ispod 4999 eura.

 

No kad je riječ o 55" C9 je nerijetko i jeftiniji od B9. Kod nas još nema B9 ali čisto sumnjam da će biti puno jeftiniji od 12799 koliko je u ovome trenutku 55C9. Ako je suditi po nekim najavljenim cijenama onda je B9 no-go, u mall.hr cijena 55B9 14669 kn

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-oled55b9pla-tv-prijemnik

10 godina
offline
Re: LG OLED55C9PUA - Evoluirani OLED
Flagship kaže...
 

Što se OLED-a tiče već sada je na Njemačkom tržištu dosta izražen pad cijena svih televizora pa je tako LG 65C9 1999€što je nikad niža cijena u rujnu za neki aktualni i novi model. Odlična cijena za tv koji je prije samo koji mjesec koštao 3500€ i proglašen je Best OLED TV za 2019. po HDTVTest shootout-u.

Imas neki link na trgovine u DE koje ga imaju po toj cijeni od 1999 EUR ?

Hvala

Sto se tice B9 dobio sam info da ce biti u ponudi do kraja 9 mjeseca i koda nas (vani ih vec ima).

U biti gledma 65" a tu su cijene vec gadne, 65"C9 kosta oko 19000 kn kod nas trenutno, Razlika 65"c9 vs 65"B9 je u procesoru (alpha 9-2 vs 7-2 i nesot malo drugaciji stalak/kucsite), Panel je isti, OS je isti a B9 bi morao biti barem 2000 kn jeftiniji).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 20:05 (Lewis).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice