Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

poruka: 186
|
čitano: 34.597
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
kbenzema kaže...
Ali i dalje sam istog mišljenja kao i prvog dana kad se pojavila ta gripica

 Dvije su varijante dakle:

 

- da s vremenom i protokom gomile novih informacija ne postaješ pametniji/upućeniji, kaj je uobičajena osobina pametnih ljudi (dakle da stjecanjem novih informacija po potrebi korigiraju svoje stavove)

- da si od prvog dana imal sva saznanja kaj te čini genijem bez premca?

 

Koje je od toga?

16 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
24v kaže...
digitall kaže...

Na koji tocno nacin mislis da bi oni mogli uvjetovati koristenje aplikacije? Nije moguce izvesti, sto god kaze Beros ali on je ministar zdravstva, ne funkcionira tako pravna drzava i kakav god ti ministar bio protiv zakona ne mozes, osim da ne doneses nove. Ako i nekim slucajem prodje novi zakon on ce vrlo brzo biti ponisten na ustavnom sudu. Nije tako jednostavno kao u Rusiji.

 Gle Zorane, pozdrav s Kastva... Ne znam. Ja sam samo komentirao i napisao svoje misljenje s obzirom na stanje ove godine. Jer realno gledajuci prije godinu dana si nisam mislio (nije niko) da mi jedan Beros (Beros who?) moze zabraniti da odem u plodine u Matuljima, a koje su 50 metara udaljene od Kastva (neka izmisljena granica za koju niko ne zna gdje je tocno.) A moje susjed je (pazi sad ovo) imao na MOBITELU APLIKACIJU koja ga je propustala iz grada u grad. (ne bitno zasto ju je imao. Posao).

Sad pitam koliko je kao prvo to bilo legalno? Da li je neki sud (vrhovni ili koji vec spominjes) reagirao?

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
12 godina
offline
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

Aplikacija me obavijesti da moram se ići testirati (a test je oko 700 kn trenutno ako se ne varam). Dođe nešto kao dobrovoljni porez za koji me dobiješ ništa osim možda samoizolacije.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont

"Nemam mobitel, skup mi je" bio bi standardni odgovor na to. Ili dumbphone.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Da sam genije, logično.

Mišljenja sam i prvog i današnjeg dana da su nepotrebne sve te mjere i da ima opasnijih bolesti o kojima se uopće ne priča jer je korona glavna tema u svijetu. Da nema medija, živjeli bi normalno, onaj ko je bolestan bi se pazio, ostali bi ga izbjegavali ako je to tako zarazno i riješena stvar.

A vi i dalje vjerujte medijima i ostalima koji vas jebu u mozak iz dana u dan. Ali naučeni ste na to, živite u rvackoj, glasate za hdz, dobro vam je.
16 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Koliko čitam novi, mladi ministar namjerava od jeseni poslati sve dionike školskog sustava u institucije. Riječ je o cca 300000 ljudi, različitih dobnih skupina (6-70). Plan je izolirati razred po razred kada dođe do proboja virusa te bi onda ovakva aplikacija mogla koristiti sustavu, barem načelno. No, slanje tolikog broja ljudi u zatvorene objekte s upitnim sanitarnim čvorovima i sličnim potrebnim sredstvima je blago rečeno suludo. Ako se zarazi jedan razred, u izolaciji su i svi nastavnici, a to je npr. u srednjoj školi 10-ak nastavnika. Tko će držati nastavu? I tko jamči da N.N. iz 1.c nije nakon nastave bio s M.M. iz 2.a i njega zarazio prije nego su izolirali razred. I naravno, zarazili su se i roditelji, bake, djedovi i eto ti zacas lockdown samo zato jer netko ne vjeruje u online nastavu, sto nije ni čudo s obzirom na struku i dob.
Toliko pametnih ljudi u ovoj zemlji, a odluke donose oni drugi.
 
4 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Bolje je da djeca budu doma pa da nakon nekog vremena počnu govorit roditeljima zašto da idu u školu kad mogu i od kuće obavljati sve kaj treba...
16 godina
offline
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

Ovu bezkorisnu aplikaciju može instalirati samo kompletni idiot.

 

Drug Beroš i ekipa su potpuno izgubili kontakt sa stvarnošću i počeli su se ponašati ka partizanski komesari.

 

Konačno idemo prema prirodnom imunitetu kao Šveđani, ali eto drugovima je to prestrašna vijest.

 

 

Ne žele napustiti uloge mali diktatora i biti bez medijske pažnje 24/7.

Ne žele ostati bez pinke u milijunskoj narudžbi čudotvorne šećerne vodice koja liječi sve.

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
8 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Inovator kaže...
Koliko čitam novi, mladi ministar namjerava od jeseni poslati sve dionike školskog sustava u institucije. Riječ je o cca 300000 ljudi, različitih dobnih skupina (6-70). Plan je izolirati razred po razred kada dođe do proboja virusa te bi onda ovakva aplikacija mogla koristiti sustavu, barem načelno. No, slanje tolikog broja ljudi u zatvorene objekte s upitnim sanitarnim čvorovima i sličnim potrebnim sredstvima je blago rečeno suludo. Ako se zarazi jedan razred, u izolaciji su i svi nastavnici, a to je npr. u srednjoj školi 10-ak nastavnika. Tko će držati nastavu? I tko jamči da N.N. iz 1.c nije nakon nastave bio s M.M. iz 2.a i njega zarazio prije nego su izolirali razred. I naravno, zarazili su se i roditelji, bake, djedovi i eto ti zacas lockdown samo zato jer netko ne vjeruje u online nastavu, sto nije ni čudo s obzirom na struku i dob.
Toliko pametnih ljudi u ovoj zemlji, a odluke donose oni drugi.

Evo ja se prvi javljam da ne vjerujem u online nastavu, barem ne onaku kakva je bila prije par mjeseci. Ako postoje uvjeti i mogucnost da djeca idu u skolu ja sam za. Ako nece biti moguca normalna nastava nadam se da ce onda barem biti neka kombinacija normalne i online nastave. Ona nastav kakva je bila u ozujku/travnju je katastrofa, i za mene i za klince.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
kbenzema kaže...
Da sam genije, logično.

 

Izgleda da se pojam genija nešto srozal zadnjih desetljeća onda.

 

To kaj ti nisi čital o drugim bolestima ne znači da one ne postoje ili da se o njima ne govori. To samo znači da je tvoj fokus bil negdje drugdje.

 

Dok si igral PS4 ili bezbrižno gledal netflix prije koji mjesec, odnosno prije korone, prilično je izgledno da nisi u pola noći znal koliko ima godišnje umrlih od tuberkuloze ili malarije.

 

Dakle tipični "preko noći sam genije i borac za ljudska prava" slučaj.

 

Možda nisi skužil, ali korona je stvar koja se događa na globalnoj razini, dakle nije lokalna stvar koja pogađa samo uska geografska područja poput nekih opasnijih bolesti koje ovdje sugeriraš. Zato je i postala glavna tema svih svjetskih medija.

 

Inače, pojam glavna tema upravo postoji zato jer nešto postane - glavna tema. Jer da su sve teme jednako važne, onda nikad ne bi bilo neke glavne teme, to su nekakvi temelji novinarstva i generalne pismenosti i opće kulture.

 

Primjerice da Europom hara neki gadan rat koji bi direktno ugrožaval tvoju egzistenciju i život, vjerojatno te ne bi zanimala lokalna previranja u Kašmiru ili vjerske netrpeljivost u Južnom Sudanu?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
JackIsBack kaže...
Inovator kaže...
Evo ja se prvi javljam da ne vjerujem u online nastavu, barem ne onaku kakva je bila prije par mjeseci. 

 

Kaj se tiče škole, škola je odgojno-obrazovna ustanovna, a ne samo obrazovna.

 

Tak da se tu nema kaj previše vjerovati ili ne vjerovati, to su temeljni postulati školstva. Socijalizacija, druženje, prijateljstvo - sve su to stvari koje online nastava ne može zamijeniti.

 

Nama starim bilmezima (sebe uključujem u ovo također) naravno da više odgovara online, ali za djecu je daleko bolja prava, fizička škola.

15 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Mckilem kaže...

 

Primjerice da Europom hara neki gadan rat koji bi direktno ugrožaval tvoju egzistenciju i život, vjerojatno te ne bi zanimala lokalna previranja u Kašmiru ili vjerske netrpeljivost u Južnom Sudanu?

 a, gle: abesinija i mandžurija su uvijek aktualne. 

 

 

odnosno:

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Škola je odgojna ustanova jer djecu treba odgajati, a puno vremena provedu tamo, pa to vrijeme treba iskoristiti. To ne znači da djeca ne mogu biti odgojena i kod kuće, ako prilike tako nalažu.
Roditelji muku muče sa svojih par klinaca, a očekuju da učitelj izađe na kraj s njih 30 i to tuđih.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat
Živim vu malemu selu,zadnja stvar na svijetu je u slučaju da dobim koronu,da to razglasim po selu.
Osim toga,zaraženi može ostavit mobitel dome i otič van,tako da..
Stega nič!
:)
 
2 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
danko99 kaže...
Živim vu malemu selu,zadnja stvar na svijetu je u slučaju da dobim koronu,da to razglasim po selu.
Osim toga,zaraženi može ostavit mobitel dome i otič van,tako da..
Stega nič!
:)

 Možeš biti i zarazan danima, pa kad se to ustanovi mogu unazad nai tvoje kontakte puno lakše nego što bi se ti mogao sjetiti, uključujući i nepoznate.

4 godine
protjeran
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
MadDogMattis kaže...

Budale neka instaliraju, ja neću.

Nisu me prisilili da nosim brnjicu(masku), neće ni ovo.

 med. radnik kojemu u prosjeku smjena traje 12h ju nosi istih tih 12h,
 a ljudi poput tebe ju ne mogu staviti na 5 min da u ducanu pokupe kruh i mlijeko.

 i onda se ja pitam kako mi zapravo ne mozemo biti mala svicarska
 i onda naletim na ljude poput tebe i odgovor postane bistar kao nase
 jadransko more. obicna banalna stvar minimalne zastite sebe i okoline
 se ne moze postivati. ali zato za gluposti vjerujem da smo vodeci u europi.

 @Umbel da bluetooth palim kad ulazim u auto i gasim kad izlazim iz njega,
 palim kad spajam mob na slusalice, zvucnik i gasim kad ne treba.
 isto i sa lokacijom i sl.

 moje pitanje je zar postoje ljudi koji to sve ne gase nego drze on 24/7 ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 14:56 (bloodborne).
16 godina
online
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
bloodborne kaže...

 moje pitanje je zar postoje ljudi koji to sve ne gase nego drze on 24/7 ?

Naravno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Koji je problem da BT bude stalno uključen?
Meni je i ne vidim neku veliku potrošnju baterije.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
online
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

Koliko sam stekao utisak, Bluetooth je ogromna sigurnosna rupa (više nego druge bežične tehnologije koje nam trenutno žive na telefonima) i preporuka je da je isključen kad nije u aktivnoj upotrebi.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Ivan(4) kaže...

Koliko sam stekao utisak, Bluetooth je ogromna sigurnosna rupa (više nego druge bežične tehnologije koje nam trenutno žive na telefonima) i preporuka je da je isključen kad nije u aktivnoj upotrebi.

Je, evo hakiranih k'o u priči na dnevnoj bazi.

16 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Nema zamjene za nastavu uzivo. Ali govorim o tome da kada s jedne strane imas zdravlje, a s druge strane druzenje, socijalizaciju i sl., drzim da se ovo potonje moze PRIVREMENO odgoditi.
A iskustva s online nastavom su razlicita, jer su neki to zloupotrijebili i 'ladili jaja, a neki su se pretrgli i vise nego inace. A tako je i u svemu...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

Brzo surfanje i provjera zašto je ovo besmisleno bacanje novaca, no ajde koštalo je manje nego brodogradnja pa je valjda to dobro 

 

Rakar je to pojasnio, no mislim da je još gore ovaj dio sa lažnim detekcijama i to je razlog zašto su većina normalnih zemalja odustala od ovog načina kontrole epidemije (iako ovo nije kontrola, nije ni evidencija...u stvari neka netko inteligentiji pojasni kome ovo uopće ima smisla jer iz svega što čitam za ništa ne služi). Primjer: prolazi na trgu tramvaj koji vozi jednog zaraženog i on "prođe" pored par tisuća ljudi koji, ako imaju instaliranu aplikaciju, svi dobiju kroz koji dan poruku da svi njihovi kontakti mogu biti upozoreni da su možda bili zaraženi...i tako kroz koji dan lagano izolacija cijele ove naše male banana komunističke državotvorine

 

https://www.novilist.hr/vijesti/hrvatska/drzava-radi-aplikaciju-za-pracenje-hrvata-putem-mobitela-sto-bi-moglo-proci-krivo/

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Visak kaže...
Koji je problem da BT bude stalno uključen?
Meni je i ne vidim neku veliku potrošnju baterije.

Upaljen BT i BT koji stalno skenira koji uređaji su mu u blizini baš i nije ista stvar.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

BT koristim svako malo, dal auto, slusalice, sat, nikad ne gasim.

Wifi gasim samo kada izricito ne zelim biti na wifi, znaci vrlo rijetko.

4G da gasim? To nije bas normalno.

 

Lokaciju koristim jednom mjesecno i palim je kad mi treba.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

Ja sam se vratio na Nokiu 3310. Baterija traje mjesec dana.

 
2 3 hvala 0
15 godina
online
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Umbel kaže...

BT koristim svako malo, dal auto, slusalice, sat, nikad ne gasim.

Wifi gasim samo kada izricito ne zelim biti na wifi, znaci vrlo rijetko.

4G da gasim? To nije bas normalno.

 

Lokaciju koristim jednom mjesecno i palim je kad mi treba.

 

Ja imam sve upaljeno, BT, NFC, WiFi, GPS, Always On Display. Godinama. Koristim i Samsung Galaxy Watch koji je stalno spojen BT-om sa mobom, također i auto.

 

Instalirao i ovu aplikaciju, nek se vrti. Trenutno mi je baterija na 78% - od jutra.

Taman posla da ću klikati po gumbima i enejblati elektroniku svako malo.

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
neaktivan
offline
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

da ostvari svrhu ,mora minimum 60% građana instalirat.  

bez neke prisilne uredbe , neće niti 8%.

 

170 i neki dan od početka ove, već poprilično smarajuće covid trakavice.

na svakoj mjeri je nastao problem.. radi/ne radi, koristi/ne koristi..

- rukavice

- maske

- dezinfisijensi i alkemijski falsifikati

- tako i onaj Andrija pod ruku sa ovim promašajem

 

izgleda da fercera samo jedna stvar još od vremena moje Republike tj prve karantene zvane Lazareti.

- dobar dan, ja dođoh malo kod vas

- dobar dan, prvo ćeš u Lazaretima odležat 40 + dana, onda može kafica

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

Ne vidim neku svrhu sa ovom aplikacijom. 

 

Ajmo recimo da ju svi imaju, i netko prođe u gradu pored 1000 osoba ne blizu, već ono sa par metara udaljenosti.

 

Mob ne može znati koliko sam udaljen od drugih, ne može se ni ustanoviti ni preko jačine signala ako se koristi bluetooth jer tijela ljudi mogu biit prepreka između i onda je signal nešto slabiji. 

 

 

 

Postavio bi ja pitanje, ako se za nekog ustanovi da je zaražen, i onda idu gledati tu aplikaciju. Što budu našli, 1000 ljudi kraj kojih sam prošao i koje bi trebali poslati na testiranje ? 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont

Od bliske prijateljice kolegica (40ak godina joj, reko bi) završila u travnju u bolnici. Nikad izašla. Trenutno susjeda jedna u bolnici (nezz godište), ne znam njezino stanje.

 

A što se tiće slike u prilogu... Što reći, osim da je pisac gledao previše filmova katastrofe sa sličnom temom. Bez nekih aktivnih faktora, kao npr ciljani teroristički napadi postavljanjem velikog broja zaraženih osoba na stratešna mjesta (gusto naseljene sredine, itd.) sve naokolo po svijetu, bolest koja ima toliku smrtnost koju pisac slikovito opisuje doslovno prebrzo ubija da bi bila globalno opasna. Sama bi sebe prekinula. Nemreš koristiti filmsku logiku u stvarnom svijetu.

Apoc
15 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
@ Boatenga: Pa hoću jednu, npr izgleda da Boga molim u krivoj crkvi.
Mi koji smo već prevalili pola stoljeća života, ne možemo se naći na istoj valjnoj duljini s onom "mladunčadi" kojoj je opasna respiratorna bolest samo gripica, jer njihova adolescentska izdrkavanja malo tko od nas može razumijeti...ovo se odnosi i na tebe!
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 21:27 (BlackMoon).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice