Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

poruka: 92
|
čitano: 21.450
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p".
7 godina
protjeran
offline
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

Ajar da li mirno spavas?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
O_O_O kaže...

Ajar da li mirno spavas?

 ki odojče. prije će biti "nakrosoft end of lajf" nego mojoj sedmici. paz 'vamo: sve su učinili da uguraju desetku, osim prijetnje puškom (predinstaliran softver, plašenje korisnika-nevježa, onemogućivanje instaliranja na "novije" procesore, sedmicu ne možeš kupiti ...) i svejedno su dogurali do samo 53% od 2015. pametnome dosta. čak i meni. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 17:53 (Ajar).
14 godina
offline
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

Pa  čak i sam još  koristim windowse  7  dok   ggogle  chrom i dalje  daje    nadogradnje i podršku za  svoj browser  mislim da ću se onda  još  dosta  dugo  zabavit na  sedmici  sve  dok do  te  mjere  rade   moji omiljenmi preglednici  google  chrome  mozila  firefox  i  sl  a.  za  Microsoft me  briga  nek gase svoju podršku   njima  je  ionako  samo stalo  do  love  kako bih  privukli što više  kupaca  da kupuju   njihovu   tradicionalno  desetku  a  uz  novije  windowse   moram i po novi laptop  pa  tako neka  mene  onda  na  staroj sedmici  dok radi  radi kad prestane jednom radit  onda ću tek po  novi  windowwx  i laptop

 

Moj PC  
4 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
Iskreno, XP je još uvijek solidan OS.
K
Moj PC  
13 2 hvala 0
15 godina
offline
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

ja na glavnom računalu koristimwin. 7 tako da nema straha što u 2. mjesecu nema podrške :D

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
Mene brine jerbo sam morao složiti 100-injak kanti sa 10-etkom+migracija sw i usera, bem ti Majkrosoft :-)
 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

Win 10 je i nakon 5 godina đubre od OS-a. Win 7 je u skoro svemu kompletniji OS. Ljepše izgleda, više snappy, malo bugova i sl. Ja sam s Windowsom raskrstio pa sam sad na macOS-u i ne mislim se vračat.

Moj PC  
8 10 hvala 0
15 godina
offline
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

-useri, juzeri i objuzeri.. svako u sovjoj statističkoj niši. Juzer bira, misli da bira, ekšli koristi appse ili ima ralunalo za diviti se ikonama i pixelima. User koristi, ne gleda kako se naziva koji winver-build ili jel win ili nešto deseto, radi. Dok oni treći završe na forumu u temi.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

ja imam frenda koji ima ploter od 100 000 kuna sa driverima za xp. tako da sve ima svoje razloge zašto neki ljudi ne odustaju od xp, win 7 itd... ali većinom ih veže nešto treće.

Moj PC  
17 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
ranko091 kaže...

ja imam frenda koji ima ploter od 100 000 kuna sa driverima za xp. tako da sve ima svoje razloge zašto neki ljudi ne odustaju od xp, win 7 itd... ali većinom ih veže nešto treće.

 i moj frend zubar za rendgen. poseban laptop samo za to. rendgen je zaštićen nekakvim dongletom za xp a novi dongle za noviji windows košta više nego nova naprava. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
mGT kaže...
Mene brine jerbo sam morao složiti 100-injak kanti sa 10-etkom+migracija sw i usera, bem ti Majkrosoft :-)

 supatniče,  mi smo u firmi imali red 400 tinjak od win7 za migraciju  , rezultat migracije? migrirali smo a sad Win10 updatei krše računala...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
G0me3 kaže...
mGT kaže...
Mene brine jerbo sam morao složiti 100-injak kanti sa 10-etkom+migracija sw i usera, bem ti Majkrosoft :-)

 supatniče,  mi smo u firmi imali red 400 tinjak od win7 za migraciju  , rezultat migracije? migrirali smo a sad Win10 updatei krše računala...

Da, nažalost 10-ka je prilično nezgodna, prilikom updejta često se dešavaju sranja, koliko god to neki negirali. Ja sam u jednom trenutku poputio i prešao na 10-ku kad sam shvatio da je MS kroz updejte počeo gurati sve gluposti sa 10-ke na 7-icu. Sva sreća da mi je macOS primarni. Nakon macOS-a najbolji OS je Linux Mint (eventualno Ubuntu).

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
offline
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

Podrška?

Nekako poslije zadnjeg service pack-a sam prestao koristiti update Windowsa, znači već oko 7 godina ne nadograđujem Win 7 - guess what? PC od tada do danas radi savršeno.

Mišljenja sam da te nadogradnje pa koliko god se nazivale sigurnosnim kućnom korisniku nisu uopće potrebne.

Uz dobar antivirus, firewall i dinamički IP (što svi imamo praktički po defaultu, osim možda antivirusa - ja inače koristim NOD32) treba samo mrvica pameti da se ne upadne u probleme.

Onog tko nije sklon korištenju moždanih vijuga opet će netko moći nasanjkati i sa najnovijim nadogradnjama. Takvima bih preporučio edukaciju, prije nego nadogradnje.

 

Što se tiče dodatnih feature-a koje donosi Win10 - meni ne trebaju i nije u redu da se nekog sili na Win10 pod izlikom da je računalo sa Win7 manje sigurno - nije.

Najslabija karika su, kao i uvijek, needucirani i neodgovorni ljudi.

 

Odlika PC računala je uvijek bila sloboda - sa Win10 se počela ta sloboda drastično narušavati - forsiranjem OS-a, forsiranjem nadogradnji i aplikacija iz Windows Store-a - odnosno išlo se putem Google-a u svrhu veće kontrole i profita.

Možda prosječnim korisnicima to i odgovara jer dolaze sa mobilnih platformi pa im je ok da netko drugi upravlja nihovim računalom (kao što sistem upravlja njihovim životima) ali ima nas koji to znamo (i bolje radimo) i sami.

 

Svemir.
 
19 1 hvala 2
14 godina
offline
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

Čemu ovi glupi pokušaju zastrašivanja korisnika sedmice?

Šta će bit kad prestane podrška?

NIŠTA, kompjuter neće eksplodirati, neće implodirati, neće biti format C, neće počet štekat, neće ms počet upravljat njime i skinuti desetku, sve će bit ko i prije, samo bez updatea.

Bilo je već bar 5 ovakvih vijesti, bolje da su ljudi na sedmici nego da trebaju izgubit tjedan dana naštelavanja nečega što bi trebalo radit plug-n-play.

Sad će se javit desetkaši: AlI dEsEtKa Se Ne MoRa NiŠtA nAmJeŠtAtI, sVe RaDi OdMaH nAkOn InStAlAcIjE, znate vi na kakve probleme mislim tako da se ne mojmo praviti glupi.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Moj PC  
14 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
I ja sam jedno vrijeme pljuvao po Desetci, no nakon sto sam uzeo bolji laptop, sve je radilo savrseno od prvog dana (prije neke dvije i pol godine). Printer i ostala periferija bez greske. I da, da ne bi netko opet poceo s glupostima, i3 seste generacije, dakle ne nesto 'vau', vec nesto 'OK'.

Naucio sam da ne ide novi softver sa starim hardverom.
Sedmica mi se ionako znala rusiti dosta cesto (jednom u dva tjedna), s Desetkom to jos nisam dozivio.
14 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
Behemoth kaže...
I ja sam jedno vrijeme pljuvao po Desetci, no nakon sto sam uzeo bolji laptop, sve je radilo savrseno od prvog dana (prije neke dvije i pol godine). Printer i ostala periferija bez greske. I da, da ne bi netko opet poceo s glupostima, i3 seste generacije, dakle ne nesto 'vau', vec nesto 'OK'.

Naucio sam da ne ide novi softver sa starim hardverom.
Sedmica mi se ionako znala rusiti dosta cesto (jednom u dva tjedna), s Desetkom to jos nisam dozivio.

 Ne ide novi software na stari hardware zbog ms-ove nesposobnosti/bmk-za-korisnike stava, ne zbog toga što je hardware stariji.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
16 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
Behemoth kaže...
I ja sam jedno vrijeme pljuvao po Desetci, no nakon sto sam uzeo bolji laptop, sve je radilo savrseno od prvog dana (prije neke dvije i pol godine). Printer i ostala periferija bez greske. I da, da ne bi netko opet poceo s glupostima, i3 seste generacije, dakle ne nesto 'vau', vec nesto 'OK'.

Naucio sam da ne ide novi softver sa starim hardverom.
Sedmica mi se ionako znala rusiti dosta cesto (jednom u dva tjedna), s Desetkom to jos nisam dozivio.

 Gle, kad budeš imao skup hardver za kojeg firmu boli lijevo jaje za podršku nakon što ti ga proda, npr od mojih stvari: https://www.3dconnexion.com/forum/viewtopic.php?t=16964 ili http://avid.force.com/pkb/articles/en_US/Download/Digi-002-003-Drivers ili http://forum.wacom.eu/viewtopic.php?t=1378 pa onda nepredvidljivo skakanje game na (ozbiljnom, radnom) monitoru, pa prestanak rada običnog glupog usb3 kontrolera... mislim, svaki komp je priča za sebe - na nekim konfiguracijama sve radi, neke su mušičave. Dakle isključivo pričamo o anegdotalnim iskustvima. No kad netko ima anekdotalno iskustvo da mu skupo plaćen alat radi pod određenim softverskim okruženjem - a nema bolje od one poslovice; ne popravljaj ako nije pokvareno. Kompovi nam neće postati brži i noviji zato što smo im zamijenili win 7 na win 10. 
Nisam sektaš, ali jesam pragmatik.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
10 godina
neaktivan
offline
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

Linux samo 1.2% ?! 

U mom okruzenju je dosta veci postotak. 

Mint radi odlicno out of box. 

 

U pogledu 7, koristim je za neke starije igrice, nisam je nit update-ao, pa se nista posebno nece dogodit kad prestane podrska. Jednom sam napravio gresku i redovito updateao windows, i morao ih iznova instalirati. Kod linuxa nikakvih problema sa nadogradnjama

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 23:53 (texas.bug).
 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

evo meni napokon prilike da jeftino napokon nabavim po prvi put legalni OS

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
southy kaže...

 

FTFY

Nakon Linux Mint-a najbolji OS je Ubuntu (eventualno macOS).

11 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
EZY-E kaže...

Čemu ovi glupi pokušaju zastrašivanja korisnika sedmice?

Šta će bit kad prestane podrška?

NIŠTA, kompjuter neće eksplodirati, neće implodirati, neće biti format C, neće počet štekat, neće ms počet upravljat njime i skinuti desetku, sve će bit ko i prije, samo bez updatea.

Bilo je već bar 5 ovakvih vijesti, bolje da su ljudi na sedmici nego da trebaju izgubit tjedan dana naštelavanja nečega što bi trebalo radit plug-n-play.

Sad će se javit desetkaši: AlI dEsEtKa Se Ne MoRa NiŠtA nAmJeŠtAtI, sVe RaDi OdMaH nAkOn InStAlAcIjE, znate vi na kakve probleme mislim tako da se ne mojmo praviti glupi.

 

Na koje to probleme misliš sa desetkom ?

Drkate po registriu bez da znate šta drkate, gledate tutoriale "how speed up Windows" i gasite pozadinske procese za koje pojma nemate šta zapravo rade, uglavnom svako ko je imao problema sa win 10 je ili zbog toga što si sam napravi problem ili posjeduje prastari software/hardware koji je nekompatibilan sa dotičnim OS-om.

14 godina
offline
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

ja baš neki dan u virtualku instalirao 32bitni XP jer sam aktivirao neki stari HW. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
Silent horror1992 kaže...

Na koje to probleme misliš sa desetkom ?

Drkate po registriu bez da znate šta drkate, gledate tutoriale "how speed up Windows" i gasite pozadinske procese za koje pojma nemate šta zapravo rade, uglavnom svako ko je imao problema sa win 10 je ili zbog toga što si sam napravi problem ili posjeduje prastari software/hardware koji je nekompatibilan sa dotičnim OS-om.

 I onda se žale da im je neki update sjebao OS.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
7 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
Ne znam za druge ali meni Windows Update nije ništa pokvario još od Win 2000. Windows 10 mi savršeno radi. Niti mi se koji Win rušio da ga moram nanovo instalirat (osim windows millennium).
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 9:08 (Nadimak_forumaša).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

Žalosno je kad:

 

1. Korisnik mora biti u strahu da mu apdejt ne polomi OS

2. Kad je godinama stari OS bolji od new and shiny

3. Kad korisnik koristi neki hardware pa je vendor lockan na prastari OS pa mora žonglirati sa prastarim računalima

4. Kad korisnik ne želi uložiti 5-10 USD za novi i objektivno bolji OS (ma koliko god bili emocionalno vezani za stari)

 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
Entry Point kaže...

Žalosno je kad:

 

1. Korisnik mora biti u strahu da mu apdejt ne polomi OS

2. Kad je godinama stari OS bolji od new and shiny

3. Kad korisnik koristi neki hardware pa je vendor lockan na prastari OS pa mora žonglirati sa prastarim računalima

4. Kad korisnik ne želi uložiti 5-10 USD za novi i objektivno bolji OS (ma koliko god bili emocionalno vezani za stari)

 

 Zanimljivo je da postoji OS ciji redovit update nikad nista ne polomi niti uspori, koji radi na starom hardware kao i na novom, i koji je potpuno besplatan, nema nikakve opasnosti od virusa, instalacija je potpuno jednostavna i sve radi out of box, nikakva dodatna instalacija drivera nije potrebna, ali vecina ga ne zeli niti isprobat kao dual boot. 

https://linuxmint.com/

 

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
14 godina
online
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

jučer kod prijateljičine majke na kompu zamijenio crklo napajanje, ono E350 AmD, dvojezgraš, 4 GB RAMa, za penziće surfat, plaćat račune, gledat slike unučadi sasvim dosta...

 

i baš velim dobro je izdržao, bar je 5-6 godina star komp, glavno da napajnje nije povuklo nešto sa sobom u pičvajz...

 

i gledam datum instalacije Windowsa 7 - ožujak 2013... uglavnom - rade, ja svaku godinu-dvije navratim, pogledam - ali Windowsi 7 rade...

 

e da, ako imate takve nezahtjevne korisnike, koji su nevježe, a da se ne mučite s čeprkanjem po routerima, preporučam DNS Angel od Sorduma, postavite im na OpenDNS Family DNSove, i nema 90%+ svinjarija s Interneta...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 11:04 (Stric_Jura).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
ranko091 kaže...

ja imam frenda koji ima ploter od 100 000 kuna sa driverima za xp. tako da sve ima svoje razloge zašto neki ljudi ne odustaju od xp, win 7 itd... ali većinom ih veže nešto treće.

 -imam i ja frenda.. koji ima (nešto), npr auto, spolnu bolest, tigra... ili iskustvo iz druge ruke.. :)

 

Ajar kaže...
ranko091 kaže...

ja imam frenda koji ima ploter od 100 000 kuna sa driverima za xp. tako da sve ima svoje razloge zašto neki ljudi ne odustaju od xp, win 7 itd... ali većinom ih veže nešto treće.

 i moj frend zubar za rendgen. poseban laptop samo za to. rendgen je zaštićen nekakvim dongletom za xp a novi dongle za noviji windows košta više nego nova naprava. 

 - i moj frend..

 

EZY-E kaže...

Čemu ovi glupi pokušaju zastrašivanja korisnika sedmice?

Šta će bit kad prestane podrška?

NIŠTA, kompjuter neće eksplodirati, neće implodirati, neće biti format C, neće počet štekat, neće ms počet upravljat njime i skinuti desetku, sve će bit ko i prije, samo bez updatea.

Bilo je već bar 5 ovakvih vijesti, bolje da su ljudi na sedmici nego da trebaju izgubit tjedan dana naštelavanja nečega što bi trebalo radit plug-n-play.

Sad će se javit desetkaši: AlI dEsEtKa Se Ne MoRa NiŠtA nAmJeŠtAtI, sVe RaDi OdMaH nAkOn InStAlAcIjE, znate vi na kakve probleme mislim tako da se ne mojmo praviti glupi.

 -Ms ima cilj, roadmap, čak i free soft (nalapta usluge, cloud itd..) uz pomoć intela + oema wintel radi sranja, ali to je tako, biz.. nothing personal.. :)

 

EZY-E kaže...
Behemoth kaže...
I ja sam jedno vrijeme pljuvao po Desetci, no nakon sto sam uzeo bolji laptop, sve je radilo savrseno od prvog dana (prije neke dvije i pol godine). Printer i ostala periferija bez greske. I da, da ne bi netko opet poceo s glupostima, i3 seste generacije, dakle ne nesto 'vau', vec nesto 'OK'.

Naucio sam da ne ide novi softver sa starim hardverom.
Sedmica mi se ionako znala rusiti dosta cesto (jednom u dva tjedna), s Desetkom to jos nisam dozivio.

 Ne ide novi software na stari hardware zbog ms-ove nesposobnosti/bmk-za-korisnike stava, ne zbog toga što je hardware stariji.

 -nije to nesposobnost, nasuprot, oni mogu, pa i 'nemoguće' stvoriti nekompatibilnu x86 tj ubiju boot-install mogućnost i to isključivo za starije win-os na novom hwu (lin-mac ne diraju, tj kompatibilno je sve i dobili bi kaznu kao što su dobijali..)

 

** pa ovako, soft je soft, vječan, nepoderiv. Teoretski, može raditi vječno ... a sad se stavite u poziciju soft firme? Proizvođač to ne želi, ima sasvim suprotnu (i legitimnu) želju da korisnik relativno često kupuje-plaća soft. Pošto zakoni reguliraju, tad su se 'dosjetili' kako to izvesti (i ne pobrati kaznu na netržišno ponašanje, zabranjen tying itd..). Kroz HW-OEMe, koji jednako imaju jednak interes prodavati češće, samo što njima tijek vremena pomaže i upravo to koristi soft industrija tj wintel u ovom slučaju. Izmisle umjetnu nekompatibilnost ali nema tužbi jer je nekompatibilan npr XP-w7 i nema druge strane koja bi tužila (kao u doba kad su to radili s linuxom..).

- pošto je soft vječan, nepoderiv.. može raditi dok ima kompatibilan HW, koji pak ima odgovarjući driver i ostatak supporta (održavanje, dijelovi-potrošni mat...).

-to je stvar biznisa, suprotne strane suprotnog interesa od korisnika, čak i kažnjivo, ali prvo netko treba čačkati-tužiti a tad i dokazati neki nedozvoljeni deal.. (koj dok je tajni nije poznat-javan i tad pitanje dokazivanja.. 'mada svi zanamo' no jednako znamo za kriminalce i političare koji su slobodni..).

 

-relanost? Koliko vidim npr ajar može ostati na osu kojem želi, kao što može piti pivo ili izabrati sladoled, tj dok kao user nije ograničen izborom i kompatibilnosti s druge strane, npr eporezna-ebanking-eposlovanje.. sve e-nešto, sve online, sve.. pa i gaming i sl. .. tad izbora nema, tj može čak lin-mac ali ne xp-w7, isključivo w10 .. tj od 1.20te.. kreće gašenje za npr ie i tad svi poslovnjaci moraju na noviji browser, koji ima novi w10 ali ne i stariji, jer to vlansik-ms ne dozvoljava, tj može treća strana ali nikome se ne da dugi support za platformu koja nije u većem postotku dok npr google nema baš nikakav razlog duže održavati nrp chrome za xp-w7.. tj samo je pitanje kad ugase browser i tad kao s dvb-t digitalizacijom korisnik ima ''mrak'' tj tad mora, nije stvar što želi, što radi ili koji je os-soft bolji.

-os je samo soft, najmanje važan, kao što ne kupujem auto zbog sica ili volana, kotača.. no bez tog auto nije auto, bez tog uopće nije funkcionalan jednako kao bez goriva ili bilo kojeg bitnog dijela. (ali kriterij kod kupnje nikad nije npr volan.. pa da netko kaže da zbog volana nije kupio neki auto..).

 

-firme, zbog povezanosti-ovisnosti o drugoj strani, kao porez-banke.. nemaju izbor stari-novi os, moraju, odnosno oni koji ne moraju, mogu ostati 'vječno' kao u slučaju plotera ili rendgena.. no to nisu većina nego izuzetci. Ti izuzetci imaju konkretan razlog ZA neki os tj support-driver (radi), to je ponekad istovremeno PROTIV drugogo OSa, npr win10 ili lin-mac.. (pa i obrnuto, ponekad se koristi mac jer licence jednostavno za lin-win vlasnik ne daje.. i tad npr videomontaža nema takav izbor npr zbog kodeka za quicktime.. i licence-vlasništva koji to kontrolira, tad izbora realno nema).

 

-izuzetci su ipak, izuzetci, prvih par postova gore su karikiran primjer što je izuzetak.. ili ako imate 'jednog frenda' koji ima takav primjer, koliko imate frendova koji nemaju takav primjer tj razlog vezanaja za neki os? Daleko više, tj 90% DE usera, kućni za gaming, što da rade s npr gf-1080 na XPu? Koji cpu, koliko rama, 32bita itd.. kad igra zahtijeva w10 (ili još radi na w7) ali sad već polovica igara isključivo x64bit.. itd.. kao i obrnuto primejr s driverima za printer i sl. .. tj interesi proizvođača i istek zakonskog roka kad moraju dati support (drivere i ostalo) pa nakon recimo 5g. proizvođač nema obvezu izdati npr driver za novi os i tad user mora ili kupiti novi printer ili što već.. tj ovisi što može birati, ne ono što ne može. Većina bira novo, većini novo radi, dok su problemi koje uvjek možemo naći po ovakvim temama većinom juzer-objuzer related, tj zanimljivo da ako imamo ''isti'' (generički) HW npr cpu-mbo.. tj nije moj cpu neku super primjerak ili mbo ručno rezbarena s cirkonima.. dakle imamo isti hw, dok je soft-os samo jedan ms-win, dakle opet isto.. kao i driver. Što ako imamo isti auto, istu nogometnu loptu, isti PC i jednom juzeru se stalno desi problem, drugom ne? Tad je kriv auto-lopta-win? Ili je nepoznanica koja skriva odgovor sam juzer? Čačkanje po reg, tweakovi+neznanje.. 'majstori' overclocka koji iz 286 dobiju teslu.. ali su im za sve krivi novi win, dok hvale stare, koje ako su zabvoravili, rade isti vlasnici-programeri, koji nisu od jučer oglupjeli..

-koliko miliona juzera kojeg osa ili verzije? koliko problema? koliko juzera je iz skupine 'moj frend' koji ima nešto kao i onaj koji je dobio jackpot na lotu? 1% ili stat.greška kao linux juzeri dok su ostali 99% obični korisnici.

 

-korisnik ne koristi OS, korisit appse, koje su kompatibilne+requirements i koje tad traže odgovarajući hw+sw a samo dio tog je OS ili win10, koji od 2015 nije ni isti, tj jednako bi mogli nazvati ga wn 11-12..20. ili ver.6,5 da nije bilo verzijskog skoka na 10. tj buildovi.. Tako današnji build 1909 'nije kompatibilan' sa samim sobom tj s win10 npr 1803 ili starije, 1607 itd. mada su to sve 'isti' win10, no imaju druge drivere a tad nisu isti os, čak ni kompatibilan tj imamo paradox-situaciju da se može koristiti driver bilo kojerg starijeg OSa (pod uvjetom da je isto-bitan, 32-64bita..) npr od w81-8-7-xp.. ali imamo dva-tri drivera za verziju-buildove win10. Kao i situaciju da novi hw nema support za startiji os i isključivo x64 i tad otpada mogućnost korištenja npr xp-a na novijem hwu (uz problem koji je stvorio wintel uz pomoć oem-biosa..).

 

-svaki OS je odličan, radi. Sve ostalo su osobne frustracije, neznanje, nerazumijevanje i biznis.. dok je izbor ipak ograničeniji nego što to prosječan juzer misli tj previše sitnica i borbe protiv vjetrenjača, s time da ja mogu koristiti os-soft koji želim, lako složim, većina ipak nema takvu mogućnost a ja se ne vidim kao predstavnik većine, kao ni 'jedan frend koji ima' nešto.. tj to je izuzetak i zato je besmisleno u ovoj temi to koristiti kao argument jer je izuzetak, time nije pravilo-većina i time sam sebe pobije kao arugment za neki os kao xp-w7.. Kao i obrnuti primjer je linux, stalno oko 1-2% i to je to, nevažno koliko je dobar/loš ili cijena (free).. pa pitanje zašto tad linux nije DE OS kao win, ni desetinu kao mac.. tj to je odgovor, biz-proizvođači-interesi. Da ima odgovarajući support tad bi lin bio win i jednako tad bi možda umjesto verzije w7-10 juzeri birali ukuse kao mint ili ubuntu ili kde ili ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
G0me3 kaže...

 supatniče,  mi smo u firmi imali red 400 tinjak od win7 za migraciju  , rezultat migracije? migrirali smo a sad Win10 updatei krše računala...

loši sys admini..

mi imamo win 10 enterprise i sve šljaka bez ijedne pogreške na 2000 računala.... a 20 % ih je na 4 Gb ddr 2, 30% na 4 GBddr 3 s dvojezgrenim intelima, ostatak su all in one na i3 intelima... poslije 1.1 će većina odjela tek sad dobiti intele s ddr4 memorijom.

 

dečki prije puštanja updatea ili upgradea "očiste" windowse te ih tek poslije puste korisnicima...

 

inače, koristim win 8.1 ali sad me u starosti ufatila želja za autotrkama pa sam htio instalirati forza Motorsport 7 ali neće da može na win 8.1, traži tu deseticu. 

 

mislim, što će nekome win 10 ako mu sve što mu treba radi na XP-u, sedmici ili osmici...

na win 10 se prelazi radi potrebe ili bez potrebe (radi kurčenja) 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 12:29 (Anđeo bez falinge).
15 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
ihush kaže...

  wintel radi sranja, ali to je tako, biz.. nothing personal.. :)

 

 malo čupanja iz konjteksta radi ilustracije "poslovanja" ms-a (kad se već dopustilo da korporacije budu moćnije od država):

 

 

"osobno" postaje kad ti kroje "po tvojoj mjeri" (personal user experience) + kad ih apsoštrumfno boli q za bilo koga izvan njih (pa i tebe, osobno) + kad ti kupiš nešto od njih (sklapate dvostrani ugovor > svaka strana ima svoja prava i obveze, koje moraju biti uravnotežene). ms (ili bilo tko od njih - gugl, epl ...) ima pravo živjeti u svojem svijetu ali ne i uvlačiti (nasilno, prijevarom, zastrašivanjem, činidbama, protučinidbama i nečinidbama) ikoga izvan u taj svijet. prema tvojoj logici i hitler se samo upustio poslovni pothvat i, eto, popušio jadan.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice