Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

poruka: 92
|
čitano: 21.449
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p".
15 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
Posmatrač kaže...
southy kaže...
Žalosno da developeri imaju takvo razmišljanje. Radi takvih je kalkulator na Windowsima umjesto par 100kB skoro 100MB i ne nudi ništa vise.

 Uz to i nije tacan...

 

 -da/ne tj calculatori nemaju pravilo više mat.operacije, tj oba rješenja su točna, ako želiš konkretno tad imaš zagrade koje upravo služe tome da se nejasnoće izbjegnu i tad imaš jedan-konkretan odgovor.

nije isto 3 - 3 / 3 i (3-3)/3=0 ili 3-(3/3)=2, odnosno, ako je prvi odgovor tad je calcuator dao točan odgovor a ako želiš drugi tad mu zadaj to pravilo ili zagrade. (već bila tema..). Isti zadatak će npr excel riješiti s 'pravilima' više op i rezultat = 2.. bez pisanja zagrada. Pošto im je isti 'ćaća' možemo zaključiti da oni znaju točan ili netočan odgovor i da ako žele mogu to isprogramirati, što bi tad opravdalo gigabayte koje southy vidi u calcu.. no ako niste znali, standardni je recimo 'glup' i recimo da u ovom primjeru griješi s rezultatom = 0 .. (mada je i to točno) .. no ako želite, imate drugi mod rada,.. 'znanstveni' i tad isti unos daje =0 .. tak da, nije calc kriv, nego juzer koji ne zna koristiti alat, dok gornji post milsi da je nešto u megabaytima.. bitnog.. :)

 

edit .. i da, ako je važno, calc.exe =27kb ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 0:53 (ihush).
8 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
Posmatrač kaže...

Pogotovo sto start meni ne moras nikad ni vidjeti. Opalis tipku win i ukucas sta zelis enter i voila...Daleko brze nego scrolati po start meniju....

 

Koji će ti k onda uopće start meni??? (Kad je nefunkcionalan)
Pa imam i ja na Mintu - i to u Start Meniju (odn. na "tipku win" LOL)  - dinamički "Search", i opet mi je lakše preko Menija doći do onog što sam si već namjestio.

Samo: meni Start Menu u Mintu radi onako kako je i zamišljeno. Odnosno bez "eksperimenta s pločicama".

 

ihush kaže...

-  LTSC nije 'normalna' verzija za juzere.. ent i sl. i ne bi trebala biti tema, tj treba se zadržati na home/pro, običnim.. a firme imaju svoje admine, svoje potrebe itd.

- ispod haube je isti-identičan os, razlika j enpr koji bloat će ubaciti kao candy ili netspeedtest.. nevažno.

 Važno, itekako!

Koji će ti klinac Cortana, Linux (WSL), pisde m. ... kao prosječnom juzeru? + destruktivni apdejti koji se upale kako im se ćefne?

Makar sam platio Win10 Pro, slijedeći Winsi će mi biti LTSC (ako ih više ikad budem trebao).

8 godina
neaktivan
offline
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

nažalost te i hardver natjera da pređeš na noviji os radi kompatibilnosti!

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
ihush kaže...

 

edit .. i da, ako je važno, calc.exe =27kb ..

 

Nisi update-ao windowse. Sa zadnjim updateom je preko 100 megabajta. I ne zna brojati do 10

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
I kaj dobijem apdejtom na win10? Dark mode i špičast dizajn? Aero iz viste i win 7 je kilometrima ugodniji od ove metro/fluent kenjare.


Te kvazi sigurnosti i privatnosti su nepostojece...
What could possibly go wrong?
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
Zechina kaže...
..

 

Koji će ti k onda uopće start meni??? (Kad je nefunkcionalan)
Pa imam i ja na Mintu - i to u Start Meniju (odn. na "tipku win" LOL)  - dinamički "Search", i opet mi je lakše preko Menija doći do onog što sam si već namjestio.

Samo: meni Start Menu u Mintu radi onako kako je i zamišljeno. Odnosno bez "eksperimenta s pločicama".

 

..

 Važno, itekako!

Koji će ti klinac Cortana, Linux (WSL), pisde m. ... kao prosječnom juzeru? + destruktivni apdejti koji se upale kako im se ćefne?

Makar sam platio Win10 Pro, slijedeći Winsi će mi biti LTSC (ako ih više ikad budem trebao).

- o metro-start meniju .. proljev MSa s mobilne platforme, od w8 silovanje korisnika ali ipak vraćen stari start meni pa je podnošljivo, no to je tako.. -sporedno. Stvar ukusa ili navike (os i appsi rade jednako neovisno kako klikneš, meni-shortcut i sl.).

- slažem se.. guranje (nepotrebnih) fičera je blesavo, + sve bi trebalo biti stvar izbora za vrijeme installa, kao cortana.. (a moglo bi i bolje, tj da juzer bira što želi, ne da mora odbiti hrpu defaulta koje installer želi instalirati dok juzer misli da to treba i sl.).

... a što s updateom? Da, bug-brisanje (gubljenje pathom) dokumenata.. ali update je mandatoran, preduvijet za korištenje win10 kao i svi ostali resursi-requirementsi na koje korisnik pristaje.

-nije update destruktivan niti je kako se nekome ćefne.. tj defaultno je tako da juzer nema pojma što-kako-kad.. i automatika radi svoje. Postavi se po potrebi, obaviš update povremeno po želji, kao što servisiraš auto i sl. tj kad ti odgovara a to default ne predviđa tj prosječan juzer ne misli o tome i tad mu se desi 'restart..' kad želi pobjeći s posla ili kad upali računalo.. no to je stvar juzera ili ako je u firmi admina. Juzer u pravilu nema dovoljno znanja da bi znao bolje i to je loša posljedica inače teoretski dobre ideje o obveznom updateu. Juzer samo treba podesiti slow-fast (ili insider) kao i povremeno kad mu odgovara obaviti update, tako izbjegava da ga automatika prisili u 'nezgodnom trenutku'.. no to prosječan juzer ne zna, jer nitko mu to nije rekao.. a neznanje nije opravdanje itd itd..

-najviše u tome zamjeram MSu takve defaulte.. jednako izbor appsa-opcija koje gura kao i postavke updatea mada u teoriji MSov default ima smisla, u realnosti je uzrok problema + juzer tad kao ovca klika next umjesto da tad zna što-kako-kad napraviti, tj juzer mora znati kako ne nešto koristi ako želi biti juzer, jel to auto, motorna pila ili bicikl.. pa i soft-os-app. Radeći 'ovce' od juzera dobijemo problem jednako kao da vozač auta čeka da mu se upali crvena lampica za ulje i ostalo, umjesto da na vrijeme redovito obavi servis i time osigura rad bez kvarova. (koliko juzera na kraju posla kad gase pc vide poruku '... ne gasi'.. jer radi update, a on žuri doma.. i što tad juzer napravi? a to je zato jer default preskače update od 9-17h .. i naravno upravo tad je okinut trigger jer tako je podešen. Kao da je kriva budilica koja nas budi u pogrešno vrijeme umjesto da kažemo da smo krivi mi ili ms koji je tako postavio vrijeme.

-sitnice, koje kad znaš, podesiš i sve radi.. kad ne znaš tad njurgaš.

 

-hoćeš li koristiti win ili ne kao i verziju.. uf-strašno! :)) .. hu-kres. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
Friday kaže...

 

Nisi update-ao windowse. Sa zadnjim updateom je preko 100 megabajta. I ne zna brojati do 10

Zvučiš tako ponosno radi toga kao da si i ti sudjelovao u njegovom razvoju

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
10 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
Posmatrač kaže...
southy kaže...
Žalosno da developeri imaju takvo razmišljanje. Radi takvih je kalkulator na Windowsima umjesto par 100kB skoro 100MB i ne nudi ništa vise.

 Uz to i nije tacan...

 

 Kalkulator na linux mint zna tocno izracunat i bez zagrade

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
16 godina
odjavljen
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
southy kaže...
Friday kaže...

 

Nisi update-ao windowse. Sa zadnjim updateom je preko 100 megabajta. I ne zna brojati do 10

Zvučiš tako ponosno radi toga kao da si i ti sudjelovao u njegovom razvoju

 

Ne bavim se vise razvojem aplikacija (osim za svojih par klijenata). Dnevni posao su mi baze podataka...

Freak Show Inc.
10 godina
neaktivan
offline
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

Na linux mint cinnamon osim postojeceg start menija koji je out of box, mozes lako zamjenit da start menu izgleda kao onaj od win 7 ili onaj od mint mate.

Sa ovim appletom cinnamon ima na izbor 3 razlicita izbornika (start menu) koji svaki ima mogucnosti dodatne kastomizacije po zeljama korisnika.

https://cinnamon-spices.linuxmint.com/applets/view/281

 

Ma nije Mint bez mane, niti su win 10 tako losi, imaju i jedni i drugi mana i prednosti, ali opcenito govoreci kao korisnik oboje OS ipak je meni osobno opcenito Mint bolji, ugodniji... Zapravo je i pristojniji, nista ne namece i daje veliku slobodu izbora i uređenja prema zelji, odabiru i ukusu korisnika. Po tom pitanju su windowsi kruti, daju manje mogucnosti prilagodbe, kako izgledom tako i u drugim stvarima. Da ne govorim da su programirani da namecu korisnicima neke stvari koje su microsoftu lukrativne i donose mu novac.
O tome koliko je Linux Mint sigurniji od Windows 10 ne treba ni govorit.

 

Uostalom svatko moze probat Mint i uvjerit se sam za sebe koliko mu (ne)odgovara u odnosu na stari win 7 ili novi win 10. Ja osobno također imam dual boot, ali preko 90% sam u mintu. Win je prakticki samo za igre (sto u nedostatku vremena vrlo malo prakticiram u zadnje vrijeme).

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr

-zna svaki calc.. ali ne čitaš/vjeruješ.. + oba rezultata su točna i wincalc daje oba ovisno o načinu rada. standard-znanstveni..

no što je smisao teme.. w7-support, izbor-potrebe ili samo pljuckanje po MSu? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

Ako nekoga zanima kalkulator koji se isporucuje sa mintom zauzima 2.7 MB nakon instalacije

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
texas.bug kaže...
daje veliku slobodu izbora i uređenja prema zelji, odabiru i ukusu korisnika. Po tom pitanju su windowsi kruti, daju manje mogucnosti prilagodbe, kako izgledom tako i u drugim stvarima.

 

Daj mi malo molim te objasni to uredjivanje, prilagodbu i i izgled? Ja uopce ne znam ni kou pozadinu imam na desktopu covjece. OS mi treba da na njega instaliram alate koje koristim ili igre koje igram.

Mozda sam ja konzerva po tom pitanju (jer mi RGB isto nije privlacan) pa te molim evo da mi nabrojis 5 vizualnih stvari koje bi htio moci mijenjati na windowsima a sada ne mozes.

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
texas.bug kaže...

Ako nekoga zanima kalkulator koji se isporucuje sa mintom zauzima 2.7 MB nakon instalacije

 

Kaze juznjak da nista preko 100kb za kalkulator nije prihvatljivo. Bas me zanima sta misli o mint kalkulatoru koji zauzima masivnih 2.7 mega...

Freak Show Inc.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
Friday kaže...
texas.bug kaže...
daje veliku slobodu izbora i uređenja prema zelji, odabiru i ukusu korisnika. Po tom pitanju su windowsi kruti, daju manje mogucnosti prilagodbe, kako izgledom tako i u drugim stvarima.

 

Daj mi malo molim te objasni to uredjivanje, prilagodbu i i izgled? Ja uopce ne znam ni kou pozadinu imam na desktopu covjece. OS mi treba da na njega instaliram alate koje koristim ili igre koje igram.

Mozda sam ja konzerva po tom pitanju (jer mi RGB isto nije privlacan) pa te molim evo da mi nabrojis 5 vizualnih stvari koje bi htio moci mijenjati na windowsima a sada ne mozes.

 To si ti, ali nismo svi ti. Ja volim imam mogucnost da sve uredim po svom, pa makar necu koristit tu mogucnost u svemu. A mogu uredit od vrste fonta, velicine, pa nadalje... Iskreno ne koristim ni 1% tih mogucnosti, ali lijepo da su tu. A moj odgovor je bio nadovezan da nekoga smeta izbornik (start menu) u win 10. Osobno nemam toliko zelja za kastomizacijom menua, ali nisu svi ja.

 

Usput receno, bitno mi je da mi pozadina nije "prekricava" nego nesto tamnije, cak jednobojno, tako da jasno vidim ikone na njoj

 

Edit: Nemam cak ni cinnamon start, nego klasicni mint start. A ovaj applet koji dodaje jos 2 starta nisam ni instalirao. Znaci zapravo ima 4 vrste starta na izbor, ali to mi je toliko bitno da nisam ni sjetio se odmah. Ali nisu svi ja, nekom mozda je jako bitno.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 14:29 (texas.bug).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
Friday kaže...
texas.bug kaže...

Ako nekoga zanima kalkulator koji se isporucuje sa mintom zauzima 2.7 MB nakon instalacije

 

Kaze juznjak da nista preko 100kb za kalkulator nije prihvatljivo. Bas me zanima sta misli o mint kalkulatoru koji zauzima masivnih 2.7 mega...

 ne moze sve ovo stati u 100kb. Mozda bi osnovni mogao...

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
5 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
texas.bug kaže...
Posmatrač kaže...
southy kaže...
Žalosno da developeri imaju takvo razmišljanje. Radi takvih je kalkulator na Windowsima umjesto par 100kB skoro 100MB i ne nudi ništa vise.

 Uz to i nije tacan...

 

 Kalkulator na linux mint zna tocno izracunat i bez zagrade

 Na bilo cemu sto sam probao radi ispravno osim u standard modu na windowsima. Na scientific modu racuna ispravno. Jedno vrijeme je bila zestoka diskusija u kojima su pojedini korisnici govorili kako je to ok i da tako treba a kad sam ih pitao da li bi branili djecu koja bi ovako napisala u skoli i naravno dobili jedinicu ucute....

 

15 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr

-odgovor su dali matematičari konkretnijeg autoriteta .. i to pravilo redosljeda operacija je konvencija-dogovor, jednako kao vožnja po lijevoj ili desnoj strani ceste, dok zagrade služe tome da se različita tumačenja i rezultat eliminira, tad kad je potrebno, postave se zagrade i tad je nedvojbem odgovor, samo jedan točan ili netočno. Ovo je 'trik' pitanje i da, tako učimo djecu u školi, no to je tad pravilo, jednako kao što je i vožna po desnoj strani ceste, no može biti i drugačije. Smjer pisanja s lijeva na desno, može biti s desna na lijevo itd.. no matematika nije ovisna o jeziku, političkoj volji i sl. nego je jednostavna i precizna i ako je potrebno tad staviš zagrade, koje postoje upraov zato. Ako iz ne staviš, tad to nije grijeh kalkulatora.. nego trik i isti calc u dva moda drgačije tumači pravilo tj rezultat.. a korisnik je taj koji mora zanti što treba ili što želi (a tad to i napisati jednoznačno)..

 

-tao da ne vidim krvicu calca, nego nejasnoća-pravila + postoje zagrade i relevantni matematičari to tako tumače, ne kao točno-krivo, nego ovisi što želiš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
online
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
ihush kaže...

 -da/ne tj calculatori nemaju pravilo više mat.operacije, tj oba rješenja su točna, ako želiš konkretno tad imaš zagrade koje upravo služe tome da se nejasnoće izbjegnu i tad imaš jedan-konkretan odgovor.

nije isto 3 - 3 / 3 i (3-3)/3=0 ili 3-(3/3)=2, odnosno, ako je prvi odgovor tad je calcuator dao točan odgovor a ako želiš drugi tad mu zadaj to pravilo ili zagrade. (već bila tema..). Isti 

Nisu i točka.

Matematička pravila nalažu da je prvo množenje/dijeljenje, pa onda zbrajanje/oduzimanje i točka.

Bez obzira jel ima zagrade ili nema zagrade.

U redu je da imaš stav, ali šlampavost programera nikad ne treba opravdavati, i to kaj se njima ne da dopisat deset linija koda da bi sve bilo kak spada a rade u takvoj megakompaniji je još gore, štoviše, ja bih da sam na mjestu zakonodavca kažnjavao prvo novčano a onda zabranama prodaje takvog proizvoda, jer ako prodaješ nekaj kao alat za rad onda to mora i obavljati sve za kaj je namijenjeno kak spada, inače plati prouzročenu štetu.

Makar se radilo o kalkulatoru, koji je bundlan da dolazi s windowsima, i onda mora i raditi kak spada.

Zanimljivo kak kad se radi o hakom/operateri, ili EK/Google i sličnim slučajevima si objektivan i na strani pravde, a čim je MS u igri, odmah druga priča...

Mislim ok, svatko je subjektivan i ima pravo na krivo mišljenje, tak da nemoj misliti da kritiziram 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr

-ma to je onak.. u temi o w7, logično-posljedično :)) .. nego bila je već tema, prije cca godinu oko tog pitanja i 'autoriteti' su dali odgovor, s kojim se netko slaže, netko ne.. + isti calc u drugom modu da drugi-željeni rezultat, koji je ekšli trik pitanje i upravo zato matematičari tumače da je stvar jasnoće, ako želiš konkretan redosljed, tad koristiš zagradu, jednostavno pravilo koje eliminira subjektivnost ili 'trik', + naravno da djecu učimo po pravilu više operacije .. ali šbb-kbb, da to pravilo sutra promjene? Sa zagradom tog problema tumačenja nema. + isti calc da točan odgovor.. i isti calc je 27kb kad već južnjak navodi neke veličine ako je to išta bitnog.. (koa i ostatak teme..) :)

 btw, calc u win je katastrofa, ono plahta.. i praktički je stari praktičniji, kao i svaki iz distre linuxa, ali po tome suditi ms ili win?..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 15:59 (ihush).
7 godina
online
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr

Samo kaj ne mogu to pravilo nikad promijeniti, jer zagrada i služi upravo tome da promijeniš redoslijed operacija, a ako jedan programer iz MS-a nije svjestan toga, ili je ali ne želi napraviti kak spada onda nek ga otkantaju i nek ide u gradsku čistoću ili nek nauči i napravi kak spada.

Ali meni više miriše da MS to još namjerno forsira samo da vide kolko mogu gazit ljude a da šute i trpe.

Dok neko više tijelo ne dobije muda i pritisne ih na sudu, samo to budu malo teže u slučaju MS-a, jer su baš oni poznati po tome da znaju di treba podmazat...

 

Edit: nisam refreshao stranicu, tek sad vidim da sam napisao neke stvari koje su već kolege prije napisali 

Ali neka, ponavljanje je majka mudrosti...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 16:20 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

U matematičkoj notaciji ne postoji subjektivnost po kojoj vrednost izraza 3-3:3 može biti nešto što nije 2 (ako govorimo o standardnom dekadnom brojnom sistemu). To jest postoji, ali se za takvu subjektivnost dobija slaba ocena već od drugog (?) osnovne.

 

Za kalkulator verujem da je onako namerno napravljen i da "Standard" mod emulira rad starih, jeftinih džepnih kalkulatora na čije su funkcionisanje ljudi navikli, a koji su mahom izračunavali vrednost nakon svakog unesenog operanda jer su za drugo bili previše hardverski ograničeni. To je sa stanovišta usabilityja softvera (od)branjiva odluka: kalkulator u Standard modu izgleda i funkcioniše isto kao i fizički kalkulator na koji je navikla teta što prodaje sir na pijaci; za naprednije korisnike, tu je Scientific mod.

 

To ne znači da postoje dve različite notacije za osnovne aritmetičke izraze, jedna u kojoj postoji prioritet operacija, i druga u kojoj ga nema.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 16:13 (Ivan(4)).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
Friday kaže...
texas.bug kaže...

Ako nekoga zanima kalkulator koji se isporucuje sa mintom zauzima 2.7 MB nakon instalacije

 

Kaze juznjak da nista preko 100kb za kalkulator nije prihvatljivo. Bas me zanima sta misli o mint kalkulatoru koji zauzima masivnih 2.7 mega...

Ke***š bez razloga. Tebi je normalno da kalkulator ima 100MB, ali većini nije. I najgore je što je mnogi novi programeri uopće ne razmišljaju o bilokakvoj optimizaciji koda jer "ionako je danas RAM jeftin, a procesori sve brži".

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
odjavljen
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
southy kaže...
Friday kaže...
texas.bug kaže...

Ako nekoga zanima kalkulator koji se isporucuje sa mintom zauzima 2.7 MB nakon instalacije

 

Kaze juznjak da nista preko 100kb za kalkulator nije prihvatljivo. Bas me zanima sta misli o mint kalkulatoru koji zauzima masivnih 2.7 mega...

Ke***š bez razloga. Tebi je normalno da kalkulator ima 100MB, ali većini nije. I najgore je što je mnogi novi programeri uopće ne razmišljaju o bilokakvoj optimizaciji koda jer "ionako je danas RAM jeftin, a procesori sve brži".

 

3 mega je normalno za kalkulator? Pa jel nije to moglo stati u 100kb? Jesi vidio kolika je velicina win kalkulatora?

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

Kad kalkulator teži 100MB i još ne izgleda živo me zanima šta su ugurali u njega još da tolko ispadne na kraju, porniće u full HD-u?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr
fer-de-lance kaže...
ihush kaže...

 -da/ne tj calculatori nemaju pravilo više mat.operacije, tj oba rješenja su točna, ako želiš konkretno tad imaš zagrade koje upravo služe tome da se nejasnoće izbjegnu i tad imaš jedan-konkretan odgovor.

nije isto 3 - 3 / 3 i (3-3)/3=0 ili 3-(3/3)=2, odnosno, ako je prvi odgovor tad je calcuator dao točan odgovor a ako želiš drugi tad mu zadaj to pravilo ili zagrade. (već bila tema..). Isti 

Nisu i točka.

Matematička pravila nalažu da je prvo množenje/dijeljenje, pa onda zbrajanje/oduzimanje i točka.

Bez obzira jel ima zagrade ili nema zagrade.

U redu je da imaš stav, ali šlampavost programera nikad ne treba opravdavati, i to kaj se njima ne da dopisat deset linija koda da bi sve bilo kak spada a rade u takvoj megakompaniji je još gore, štoviše, ja bih da sam na mjestu zakonodavca kažnjavao prvo novčano a onda zabranama prodaje takvog proizvoda, jer ako prodaješ nekaj kao alat za rad onda to mora i obavljati sve za kaj je namijenjeno kak spada, inače plati prouzročenu štetu.

Makar se radilo o kalkulatoru, koji je bundlan da dolazi s windowsima, i onda mora i raditi kak spada.

Zanimljivo kak kad se radi o hakom/operateri, ili EK/Google i sličnim slučajevima si objektivan i na strani pravde, a čim je MS u igri, odmah druga priča...

Mislim ok, svatko je subjektivan i ima pravo na krivo mišljenje, tak da nemoj misliti da kritiziram 

 

 Samo da se nadovezem na kolegu fer-de-lance a za ihusha i ostale...

 

1. Matematika je egzaktna nauka i nema mjesta subjektivnosti.

2. Stari kalkulatori su racunali kako unosis ali nikad ponavljam NIKAD na ekranu nisu ispisali izraz kao na primjeru sto sam da.

3. Neka mi neko objasni zasto ms kalkualtor daje dva razlicita rezultata od koji je jedan tacan u standard i scientific nacinu rada? U matematici ne postoji standardni i naucni nacin rada...

4. zasto bilo koji kalkulator na bilo kojem OSu na bilo kojem uredjaju uvijek u svakom modu rada daje tacan rezultat osim MS kalkulatora u stabdard nacinu rada na windowsima?????????????

5. Ihush ako ti dijete da nastavniku ili ucitelju objasnjenje koje ti nama dajes i dobije jedinicu (zasluzenu) ti bi isao u skolu objasniti njima kako je to tacno?

Bez filozofiranja, da ili ne.....

16 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr

Najvećim delom se slažem, pogotovo sa 1 i 5, no vezano za 2-4, citiraću ono što sam već napisao:

 

Ivan(4) kaže...

... 

Za kalkulator verujem da je onako namerno napravljen i da "Standard" mod emulira rad starih, jeftinih džepnih kalkulatora na čije su funkcionisanje ljudi navikli, a koji su mahom izračunavali vrednost nakon svakog unesenog operanda jer su za drugo bili previše hardverski ograničeni. To je sa stanovišta usabilityja softvera (od)branjiva odluka: kalkulator u Standard modu izgleda i funkcioniše isto kao i fizički kalkulator na koji je navikla teta što prodaje sir na pijaci; za naprednije korisnike, tu je Scientific mod.

 ...

 Vezano za primedbu da stari kalkulatori nisu imali mogućnost prikaza kompletnog izraza, tako da na njima nikad nije mogla da piše neka glupost tipa 3 - 3 : 3 = 1 se slažem, to jeste mega glupo, no samo postojanje ovog moda koji 99% izgleda i radi onako kako radi masa kalkulatora na koje su ljudi navikli (posebno oni netehnički, koje sam u prethodnom postu nazvao "teta koja prodaje sir na pijaci", a realno su zapravo u većini) mi je relativno razumljivo. Zašto ugrađeni kalkulatori na drugim OS-evima ne rade tako? Zato što su napravljeni za elitističku đubrad, i OS X i (još više) Linux.  A zašto se taj mod zove Standard? Pa, to je neki MS fetiš, seti se samo IE-ovog HTML "Standards" moda. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
8 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr

 A zašto se taj mod zove Standard? Pa, to je neki MS fetiš, seti se samo IE-ovog HTML "Standards" moda.


Pa tu si poprilično u pravu. EEE - https://en.wikipedia.org/wiki/Embrace,_extend,_and_extinguish

"Embrace, extend, and extinguish" (EEE), also known as "embrace, extend, and exterminate", is a phrase that the U.S. Department of Justice found was used internally by Microsoft to describe its strategy for entering product categories involving widely used standards, extending those standards with proprietary capabilities, and then using those differences to strongly disadvantage its competitors.

 

Biznis s tehnologijama u 20 stoljeću, nazovimo to tako, vrlo često se bazirao na što ranijoj "uspostavi standarda" - točnije nametanju istog, koji je ujedno bio proprietary i kao takav zaštićen (patentiran). To bi onda bila premisa za monopol u toj nekoj tehnološkoj domeni.

Priča je prastara, kreće još od prvih 8-bitnih kompova i idiotskih guranja vlastitih proprietary standarada, no tad je još bilo vezano uz hardver.

Na primjer: 1982. ogromna tužba je bila oko korištenja tzv "game porta" - Atari konektor, kojeg je Commodore bahato maznuo jer eto, bili su jaki. Port se proširio u raznim varijantama nametajući podstandarde, skroz do PC-ja. Parleleno, za ZX Spectrum je postojalo bar 4 drugih "standarda" (plus još toliko pretendenata) za joystick konektor. Totalni idiotluk, ali onima kojima bi uspjelo nametnuti, funkcioniralo je.
Onda je za 16-bitnike slijedila drama sa standardima GUI - sučelja OSa, gdje je Jobs/Apple za WIMP koncept (koji je sam ukrao Xeroxu :D ) tužio sve naokolo: MS/Windows, Atari, Commodore (Amiga), Digital Research (GEM OS)... i s Gatesom se ispod žita dogovorio, Amiga nekako izmigoljila, ali Atari popušio gadno za GEM a DR - propao. Neposredno prije je DR MS nagazio sa "standardom" DOS-a + Winsa 3.x - gdje Winsi kao nisu mogli raditi na DR DOS-u, što je bila laž, ali je omogućila da ih potom MS + Apple očerupaju.

Priča o MS-u je priča o tom fenomenu:

čudan standard za memory management u DOSu, kasnije i Winsima, gdje bi uspostavljali svoj "standard" da bi se tuđe apps rušile ili bile neefikasne. Ili forsiranje "svog" ANSI umjesto globalnog ISO+ASCII...  fast-forward, od activeX kontrola, "svoje Jave", WMA umjesto MP3, svega živog sa svojim paralelnim "standardima".
...i onda na kraju imamo ono što sam već spomenuo: Office 2019 "standard" koji je kompatibilan samo sa zadnjim winsima; docx "open" ooxml "standard" koji je jedva kompatibilan sa samim sobom itd.

Problem ovdje koji ja vidim jest da smo u 21. stoljeću, da je MS pod Nadellom uglavnom odustao od jalovih pokušaja nasilnog nametanja standarada čitavom svijetu.
Ali onda imaš te atavizme: ovo sa računanjem, ili npr povremeno forsiranje imperijalnih jedinica ili čudnog prikaza (i računanja) datuma. Ništa strašno, ali povremeno glupo i iritantno.

10 godina
neaktivan
offline
Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kraj p

Nekoliko poruka u inbox koje windows igre rade na mintu?

 evo liste, neke sam isprobao, rade bez greske

 

https://www.playonlinux.com/en/supported_apps-1-0.html

 

 

 

Da li radi microsoft office na mintu? Mint dolazi out of box sa libre officeom koji ima sve sto treba kucnom korisniku, ali ako netko bas bas zeli MS office...

Radi sve do verzije 2016.

https://www.playonlinux.com/en/supported_apps-3-0.html

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 15:42 (texas.bug).
 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Korisnike Windowsa 7 čini se ne brine skori kr

Aj kad je već spomenuto Microsoft Office, da iznesem moja iskustva.

Ako baš mora ms office, postoji potpuno besplatna live office inačica koja dela kroz browser na svakom operativnom sistemu. Taj live office je okljaštren u odnosu na instaliranu inačicu, no potpuno je free i uvjek je u najnovijem izdanju. Preduvjet je ms account, i taj live office defaultno sprema u onedrive otkuda je download jednim klikom.

Libreofficeu dela posve stabilno i na Linuxu i na Windowsima a defaultno dolazi pred instaliran u mnogim distrama.

Za 99% radnji koje trebaju prosječnom korisniku ( učeniku, studentu, obrtniku, gospodarstveniku...) su live office ili libreoffice više nego dosta jer tako i tako koriste 5% mogućnosti i alata koji su uključeni u ta dva paketa. Za one kojima trebaju sve mogućnosti koje ima office365, njima je to alat i kupiti će ga kao što si i svi mi ostali kupimo kaj nam treba od alata ili nam to osigura firma ....

Ako pričamo o libreoffice na Linuxu, postoje ponekad problemi kompatibilnosti sa dokumentima kreirani u ms officeu. No, najčešće je to zato jer se na taj libreoffice zaboravi instalirati par dodataka i nakon toga problema skoro pa da više nema.

PDF je standard za razmjenu dokumentacije ( ako se radi o dokumentu kojeg više netreba editirati ). Libreoffice ima izvoz u PDF kao i live office, tako da niti tu nema problema. Ako treba editirati PDF onda i za win i za Linux postoje apk te namjene.


Gaming na računalu ? A može, ali to je silovanje samog sebe. Bez obzira win ili Linux, gamerski PC je skup. Pa onda najčešće nije dovoljno samo instalirati igru, već uvjek treba i neki patch, pa možda i zahvat u drajver, a update winsa ili drajvera sve to vrlo lako razmrda. Najveći broj PC gamera nekupuje igre ( čast iznimkama ) i naravno tu dolazimo do cracka, keygena, loadera, i sl mudrolija koje su tek uvod u moguće probleme. I čemu se onda patiti sa svime time kad postoji PS4 ( sad ga skoro džabe dijele ) koji je namijenjen baš igranju i vrh je po upotrebljivosti, jednostavnosti uporabe i sl... Za cijenu PS4 nemreš kupiti četvrtinu hardvera potrebnog za gamerski PC....

 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice