Koliko je FER-ovaca potrebno da zamijeni žarulju?

poruka: 10
|
čitano: 3.942
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko je FER-ovaca potrebno da zamijeni žarulju?".
6 godina
offline
Koliko je FER-ovaca potrebno da zamijeni žarulju?

Niti jedan...budući koriste pametne žarulje...koje se same zsmjenjuju...ipak su pametne zar ne...

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Koliko je FER-ovaca potrebno da zamijeni žarulju?

 

Super je ovo. Obostrana korist. Poslodavci dobiju nove potencijalne zaposlenike, a studenti isto tako iz prve ruke, ono što mogu očekivati na svojem možda budućem radnom mjestu.

Fakultet isto tako ima korist.

Lajk.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je FER-ovaca potrebno da zamijeni žarul
PzKpfw kaže...

 

Poslodavci dobiju nove potencijalne zaposlenike

uff mogu mislit...

15 godina
offline
Koliko je FER-ovaca potrebno da zamijeni žarulju?

jedan moj frend je još tijekom studiranja na fer-u načinio kompletne kućne strujne instalacije, što je u tim mnogokutima nezabilježena vještina. znao je i žarulju zamijeniti uporabom samo dvije ruke (i kuhinjske krpe, na vruće). nažalost, u jednom trenutko se dočepao (maznuo mi ga) hp-ova znanstvenog kalkulatora (oni stari, debeli, s crvenim svijetlećim brojevima, hp45), počeo nešto programirati i puko čo'ek. danas ima softversku firmu, a tako je kvalitetno obavljao strujne radove (i gipsanje!) ...  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 13:50 (Ajar).
Moj PC  
9 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Koliko je FER-ovaca potrebno da zamijeni žarulju?

Hrvatsko skolstvo jos od srednje skole ne stima, pa cak i od prije,

jer nema "Lehre" odnosno "Zanatstva" - strukovne skole kao sto su elektricari,

informaticari i sve sto nije "gimnazija" - mora odraditi zanat.

 

Ljetna praksa nije dovoljna, a ni 1 dan u tjednu tokom skolske godine isto.

Normalno je da zanatske struke idu pola godine u skolu a pola godine idu

u jednu firmu gdje rade i uce zanat - za to su od te forme placeni (nema robovlasnistva),

te svoje teoretsko znanje oplemenjuju prakticnim strucnim znanjem, dobijaju zanat.

 

Nakon toga je ta osoba premna za fakultet i studiranje, ili za rad u trenutnoj firmi u kojoj

je obavila zanatsko osposobljavanje, ili negdje drugdje.

Dok u HR ti mladi ljudi nakon srednje skole ili fakulteta, prakticnog znanja gotovo ni nemaju.

Stavis ih pred jedan problem, nece ga samostalno moci rijesiti, jer fali im bas onaj dio znanja

koji se ne uci na papiru, nego na terenu.

 

Tako da, sretno sa zamjenom zarulje. U HR skolstvu je netko vec davno ugasio svjetlo.

Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koliko je FER-ovaca potrebno da zamijeni žarul
Čitatelj kaže...

Hrvatsko skolstvo jos od srednje skole ne stima, pa cak i od prije,

jer nema "Lehre" odnosno "Zanatstva" - strukovne skole kao sto su elektricari,

informaticari i sve sto nije "gimnazija" - mora odraditi zanat.

 

Ljetna praksa nije dovoljna, a ni 1 dan u tjednu tokom skolske godine isto.

Normalno je da zanatske struke idu pola godine u skolu a pola godine idu

u jednu firmu gdje rade i uce zanat - za to su od te forme placeni (nema robovlasnistva),

te svoje teoretsko znanje oplemenjuju prakticnim strucnim znanjem, dobijaju zanat.

 

Nakon toga je ta osoba premna za fakultet i studiranje, ili za rad u trenutnoj firmi u kojoj

je obavila zanatsko osposobljavanje, ili negdje drugdje.

Dok u HR ti mladi ljudi nakon srednje skole ili fakulteta, prakticnog znanja gotovo ni nemaju.

Stavis ih pred jedan problem, nece ga samostalno moci rijesiti, jer fali im bas onaj dio znanja

koji se ne uci na papiru, nego na terenu.

 

Tako da, sretno sa zamjenom zarulje. U HR skolstvu je netko vec davno ugasio svjetlo.

 završio sam jednu strukovnu školu (smjer optičar) u kojoj je tokom cijele godine bilo 3 tjedna škole, pa jedan tjedan prakse i to mi se čini kao dobra ideja i za neke druge "zanate". Definitivno da smo kroz 4 godine bili osposobljeni za rad u struci, a jedino mi je žao što se nismo radili na malo moderniji način, ali smo i to naučili na praksi u optikama.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je FER-ovaca potrebno da zamijeni žarul
Čitatelj kaže...

Hrvatsko skolstvo jos od srednje skole ne stima, pa cak i od prije,

jer nema "Lehre" odnosno "Zanatstva" - strukovne skole kao sto su elektricari,

informaticari i sve sto nije "gimnazija" - mora odraditi zanat.

 

...
 

Tako da, sretno sa zamjenom zarulje. U HR skolstvu je netko vec davno ugasio svjetlo.

 To se nakad davno zvalo: Škola učenika u privredi. Sve dok nije došao "genijalac" Šuvar i sve otišlo u krasni. Ukratko, što komunisti zagade, ne oporavlja se ni poslije 100 godina.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
10 godina
offline
Re: Koliko je FER-ovaca potrebno da zamijeni žarul

@Jura iz druge galaksije 

 

Stipe Šuvar je više napravio za Hrvatsku, nego svi ministri šklostva od '90 na ovamo.

Nacionalna sveučilišna knjižnica je njegovo djelo, te je gradio i muzeje. Da, bio je pošten. Za razliku od ovih danas.

 

Samo to neće priznati kleronacionalisti, jer oni sotoniziraju sve što je stvoreno u SFRJ, a veličaju sve što su pokrali u državi kao demokratska zajednica.

E, da Jure, da ti nije bilo komunista, ti danas ne bi imao Hrvatsku. Uglavnom, HR praktički više i ne postoji, nego je nešto kao polukolonija.

 

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
8 godina
offline
Re: Koliko je FER-ovaca potrebno da zamijeni žarul
Nevezano,ali odgovara na gornja dva komentara....

Nedavno sam vidio grafit...

Sto je tito (komunisti) gradio, ovi danas ne mogu ni okreciti...

Doduse, sasvim uspjesno su si uspjeli medjusobno prodati, pa onda....valjda kog briga za krecenje.... :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 22:02 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko je FER-ovaca potrebno da zamijeni žarulju?

Autošovinisti nagrnuli....

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice