Koliko često gledate program HTV-a?

poruka: 89
|
čitano: 19.447
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko često gledate program HTV-a?".
8 godina
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?
Ajar kaže...

posije desetak godina, televizor i dalje isključen i pokriven folijom iz pakiranja (na kojoj je već podeblji prst prašine). nikad nisam plaćao harač na budale. nota bene, posljednje čega se od tv-programa sjećam je bio tekst opća opasnost __________ (naziv mjesta) preko franskensteina juniora. 

 

Potpisujem, makar mi dalekovidnica nije isključena. Pristojbe sam se srećom uspio riješiti odavno a HTV ne gledam skoro pa nikad.

 

Zadnji put, nakon par mjeseci, pretprošli tjedan, dok sam čekao neki film, okrenuo sam tek iz znatiželje na HRT3  - na "Star Trek: Deep Space 9" (repriza reprize) i dočekao me fratar ispred kamenjara koji je ozbiljno pričao o njiovoj akademiji u Širokom!

Bio je krivi timeshift (zadnjih 5-10 minuta emisije otprije), ali sam ondak mazohistički išao odgledati na što se bacaju novci: dokumentarni film "Akademija" ...Monty Python, nadrealno!

Počinje skupnom molitvom studenata , zatim se ozbiljno objašnjava kako je nastala Akademija: Fra Jozo kad nije uspio preko Sikirice ugurati svoju čeljad u ALU Zagreb rekao je "ne brigajte, otvorit ćemo svoju akademiju odje u Ljubuškom"... završava sa nadom da će se uskoro otvoriti i dramska akademija odn. muzička akademija u tom "gradu" Duvnu, pardon Tomislavgradu. Greatest shits: "naša županija", "nadrealna Hercegovina" :D
Osnivači: Miroslav HDZ Šutej, Stipe Sikirica od Jabuke iz Trilja i Vasilije Jordan, ođe prigodno preimenovan u Josip V. Jordan.

Za ovu godinu dosta.

11 godina
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?
ihush kaže...

 

 

-ne miješati RTV, HTV, to je povezano, ali nakon par stranica texta je već glupo nastaviti miješati, kao što to radi sam text tj ne razlikuje htv-rtv ili riječ pristojba..

 Oprosti al ti si mi malo puko ko kokica :D

 

znas sto posten gradjanin misli o onome sto si reko? - boli me ku*** :D tako nekako :D

to je sve proizvod apsurdistana, neka pjevac radi koncerte, glumac glumi u kazalistu a dvorska luda skace oko plenkovica i od toga zive! ako ce im netko pridavati paznje....

 

koliko tantijema dobije prosijecni umijetnik u brodogradilistu od toga sto se njegovim brodom godinama vozaju dobrostojeci stalezi, kojima on ne pripada?

koliko tantijema dobije krojacica u Varteksu, zbog toga sto se odijela nosaju i budu vidjana okolo?

a koliko prosijecni komunalac, kroz cije ruke prodje 90% smeca koje mi proizvodimo?

 

sami cin opravdavanja, ovog sto si ti pokusa govori puno o tebi samome :D

 

9 godina
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?
ihush kaže...

-nevažno je koji tv program/kanal/tv kuću.. gledate (ili slušate radio..), konzumirate. To je RTV, program, pristojba. ZAMP.

-vlasnik sadržaja (ne autor mada se uvjek u zakonu govori o zaštiti autorskih prava, realno je vlansik-distributer, tv kuća npr BBC ili HTV..) naplaćuje, dobija novac.../CUT/

Sve tvoje navedeno stoji ali si zaboravio da gledatelji u inozemstvu (internet i satelitska TV) ne plaćaju niti jedne jedine lipe. Dakle, ja ću prestat njurgat kada će gledanje preko interneta biti ograničeno prema IP adresi države i kada će se plaćati pretplata na satelitski program. Do tada sam ja kao stanovnik i građanin Republike Hrvatske u neravnopravnom položaju prema drugim - inozemnim potrošačima, tj. gledateljima, jer ja plaćam i za njih.

12 godina
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?
Gledam Htv samo kad na drugom naletim na dobar film.Razlog -jer ga ne prekidaju svaki čas reklamama.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?
Al ga seres brate mili...i stvarno ti se da isto.... branis nesta neobranjivo... ala hdzovci kad ti objasnjava biraj nas bice nam bolje jednaki smo s ostalima u europi, kad im kazes zasto onda nemamo vize za SAD ko i ostali dobijes ma nije to tako, ovo ono..... a da se nekom drugom to desi odma bi se skakaklo i uvelo vize i amerima bez pol muke... i nemoras opet govorit sta je tema bla bla... sori al znam sta je tema i znam sta pisem... a ti i dalje brabonjas....
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 23:02 (jocommb).
15 godina
offline
Koliko često gledate program HTV-a?

Niti gledam, niti plaćam propagandu optužene zločinačke organizacije na vlasti. One jadne čovječuljke koji me opsjedaju od kada sam otkazao pretplatu ispratim sa vrata u cca 15 sekundi....

 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Koliko često gledate program HTV-a?

Apsolutno nikada, još prije 7 do 8 godina sam znao pogledati TV kalendar.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?
LudaRajcica kaže...
ihush kaže...

 

 

-ne miješati RTV, HTV, to je povezano, ali nakon par stranica texta je već glupo nastaviti miješati, kao što to radi sam text tj ne razlikuje htv-rtv ili riječ pristojba..

 Oprosti al ti si mi malo puko ko kokica :D

 

znas sto posten gradjanin misli o onome sto si reko? - boli me ku*** :D tako nekako :D

to je sve proizvod apsurdistana, neka pjevac radi koncerte, glumac glumi u kazalistu a dvorska luda skace oko plenkovica i od toga zive! ako ce im netko pridavati paznje....

 

koliko tantijema dobije prosijecni umijetnik u brodogradilistu od toga sto se njegovim brodom godinama vozaju dobrostojeci stalezi, kojima on ne pripada?

koliko tantijema dobije krojacica u Varteksu, zbog toga sto se odijela nosaju i budu vidjana okolo?

a koliko prosijecni komunalac, kroz cije ruke prodje 90% smeca koje mi proizvodimo?

 

sami cin opravdavanja, ovog sto si ti pokusa govori puno o tebi samome :D

 

 - ko kokica? zamisli, taj prosječni umjetnik u brodogradilištu desetljećima nije napravio .. brod, krojačice? Zar je tema posao-plaća-stečaj? Komunalni djelatnik ili smetlar? Veza s gledanjem htv programa ili plaćanjem rtv pristojbe? Puko si ko paradajz.. :)

-a modova nema...

 

Thinker kaže...
ihush kaže...

-nevažno je koji tv program/kanal/tv kuću.. gledate (ili slušate radio..), konzumirate. To je RTV, program, pristojba. ZAMP.

-vlasnik sadržaja (ne autor mada se uvjek u zakonu govori o zaštiti autorskih prava, realno je vlansik-distributer, tv kuća npr BBC ili HTV..) naplaćuje, dobija novac.../CUT/

Sve tvoje navedeno stoji ali si zaboravio da gledatelji u inozemstvu (internet i satelitska TV) ne plaćaju niti jedne jedine lipe. Dakle, ja ću prestat njurgat kada će gledanje preko interneta biti ograničeno prema IP adresi države i kada će se plaćati pretplata na satelitski program. Do tada sam ja kao stanovnik i građanin Republike Hrvatske u neravnopravnom položaju prema drugim - inozemnim potrošačima, tj. gledateljima, jer ja plaćam i za njih.

 -ok, nešto stoji.. a onda ''ali''? ili koji to gledatelji u kojem inozemstvu ne plaćaju internet-satelitsku.. ili nešto u lipama? Točno, nitko drugi osim hr građana ne plaća u lipama-kunama, plaćaju u eurima ili svojoj valuti. (jel i to stoji?) .. :)

-njurgat možemo zajedno, ne vidim neki problem.. ili u čemu je problem, zar toliko nerazumljivo pišem? (ostali postovi...) - ok, bit će da sam ja puko (ne paradajzići koji pišu o .. nečemu, ne oni kojima nešto smeta ili ne plaćaju rtv pristojbu jer .. pa sad neki x-razlog, no .. što tu stoji ili ne stoji? :)

 

jocommb kaže...
Al ga seres brate mili...i stvarno ti se da isto.... branis nesta neobranjivo... ala hdzovci kad ti objasnjava biraj nas bice nam bolje jednaki smo s ostalima u europi, kad im kazes zasto onda nemamo vize za SAD ko i ostali dobijes ma nije to tako, ovo ono..... a da se nekom drugom to desi odma bi se skakaklo i uvelo vize i amerima bez pol muke... i nemoras opet govorit sta je tema bla bla... sori al znam sta je tema i znam sta pisem... a ti i dalje brabonjas....

 -tko što brani? ok, što je tema? Naslov, gledanje htv-a i u textu plaćate li rtv pristojbu.. što ti tipkaš npr u ovom postu-quotano? kome? O vizi za SAD? Brabonjam? Serem? Puko ko kokica? .. da. Kad pokušavam racionalno-činjenicama ili zakonima o temi..

 

ili .. zapitajte se, pročitajte... ispravite netočno, prijavite nepoćudno .. no što rade modovi? Pravila foruma?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
odjavljen
offline
Koliko često gledate program HTV-a?

0  

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Koliko često gledate program HTV-a?

Imao godinu i pol Iskon tv,tu i tamo pogledao neki history program,HTV i naše ne uopće,kćerka od 8g me pitala jednom zašto se stalno vrte reklame,pa nikako da započne program,zašto to ljudi trpe?Dijete je naviklo gledati youtube,crtiće sa neta,HBO i Netflix.

Mislio sam staviti običnu antenu pa da tu i tamo pogledam ako bude potrebe,ali čemu?Nikoga od ukućana ne zanima tv program.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?
spiderhr kaže...

JBG... pretplatu bi platio i da nemaš tv jer eto imaš komp s kojim možeš gledati tv. Ustvari plaćamo to što posjedujemo prijemnik (tv, radio ili što već).

 .

http://www.soundstream.com/
15 godina
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?

-nastavak vica, kad je već tu.. ide ovako:

-ok, napravite djecu i tad zatražite dječji doplatak (kojeg dobija dijete/majka.. ne nosioc organa kojim može napraviti dijete.. jednako tako će majka po novoj mirovinskoj dobiti +2% mirovine, porodiljno itd.)

 

ili, što je u tom vicu smiješno? Što je realno ili usporedivo? Čemu? Može li isti odgovor biti za HZZO, parking-kavu ili hotelsku sobu i švedski stol?

Digitalizacijom su svi načini prijenosa ili mediji izjednačeni, sadržaj je bitan, ne medij, radio signal, satelitski, telefonska linija, kabelski coaxialac.. ili neka deseta žica, wlan-wifi, mobilni..

-osnova plaćanja rtv pristojbe je posjedovanje prijemnika-uređaja koji je sposoban prikazati sadržaj. Obveza je po domaćinstvu, kao i registrirano vozilo koje ima radio prijemnik (firme su nešto drugo, ne zanimaju me firme, nije tema za njih). Pri tome je nevažno koristi li osoba prijemnik, nego posjeduje li ga. Ukoliko domaćinstvo plaća rtv pristojbu, time je pokriveno vizilo, kuće za odmor, članovi domaćinstva.

-gleda li netko htv programe (četiri kanala).. je nevažno za plaćanje rtv pristojbe, dok se kod nas emirita cca 15 FTA tv kanala i još toliko radijskih. Prati li netko to antenom, kablom, satelitom je nevažno, to je samo teh.stvar, medij kao i podsjetnik da nije uvjet plaćanja gledanje-korištenje prijemnika (uređaja), nego posjedovanje.

-ako se s takvim zakonom ne slažete.. posotji način kako se zakoni donose.

-ako mislite da je to specifično za hr, varate se, to je globalno-''isto'' (slično)..

 

-ako opet netko posmisli da navijam za 'hrt' (kako? što?) .. tad treba naučiti čitati, istina i ja sam kriv.. no može se kad se hoće i zna, kad se ne zna tad je uzaludno, ostaju vicevi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
online
Koliko često gledate program HTV-a?

Najpoštenije bi bilo da HTV služi samo za kulturu,jedan program i da pušta domaće filmove,foklor,dnevnik i tog tipa sadržaj,isto tako i radio...pretplatu plaćaju svi ali s obzirom na sadržaj mnogo manje nego do sad.Tek toliko tako da ne izumremo,jezik i kultura(iako nas ovo neće spasiti,ali dobro)

Sve ostalo,po korištenju,tko voli nek izvoli,ja želim HBO,Netflix i internet,to i plaćam,tko želi sport,mise ili nešto deseto neka također plaća za takve programe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koliko često gledate program HTV-a?

Znači u Italiji je imaš struju, plati za Rai..

lol

Jači su od ovih ovdje..

 

Najbolje bi bilo da svakom novorođenom na ovom prostoru, u ovom projektu imena Hrvatska, odmah daju uz Oib i korisnički broj za Hrt..

Prestanak obveze, nastaje izdavanjem smrtnog lista za istoga..

 

To bi bilo primjereno..

 

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko često gledate program HTV-a?

kad gledam TV to je najčešće hrt; utakmice i koji dokumentarac. Ali nikako ne mogu prijeći preko činjenice da u 2019. godini HRT nije uveo HD. Kad sa netflixa u 4k pređeš na SD signal s HRT-a muka je :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koliko često gledate program HTV-a?

"Svi ga plaćamo, ali zapravo nije posve poznato koliko često koristimo uslugu koju smo platili - gledanje programa nacionalne televizije. Kad se već ne objavljuju službeni rezultati, pitamo vas..."

piše bug.hr

 

Pitanje o gledanosti nacionalne televizije bilo bi puno zanimljivije, a odgovori vjerodostojniji kad članak ne bi izgledao kao da ga je pisao neinformirani klinac.

Zar zaista postoji još netko tko ne zna da se gledanje programa nacionalne televizije ne naplaćuje?

 

Očekujem u komentarima poneku pogrešnu informaciju, ali ne i u samom članku kojeg potpisuje bug.hr.

U čemu je fora? Jer jednostavno ne vjerujem da je moguće biti toliko neinformiran.

 

 

 
2 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?
blackdevil kaže...

kad gledam TV to je najčešće hrt; utakmice i koji dokumentarac. Ali nikako ne mogu prijeći preko činjenice da u 2019. godini HRT nije uveo HD. Kad sa netflixa u 4k pređeš na SD signal s HRT-a muka je :D

 Zato ih i plaćamo 80 kn mjesečno, da održavaju tu SD opremu.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
11 godina
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?
ihush kaže...
LudaRajcica kaže...
ihush kaže...

 

 

-ne miješati RTV, HTV, to je povezano, ali nakon par stranica texta je već glupo nastaviti miješati, kao što to radi sam text tj ne razlikuje htv-rtv ili riječ pristojba..

 Oprosti al ti si mi malo puko ko kokica :D

 

znas sto posten gradjanin misli o onome sto si reko? - boli me ku*** :D tako nekako :D

to je sve proizvod apsurdistana, neka pjevac radi koncerte, glumac glumi u kazalistu a dvorska luda skace oko plenkovica i od toga zive! ako ce im netko pridavati paznje....

 

koliko tantijema dobije prosijecni umijetnik u brodogradilistu od toga sto se njegovim brodom godinama vozaju dobrostojeci stalezi, kojima on ne pripada?

koliko tantijema dobije krojacica u Varteksu, zbog toga sto se odijela nosaju i budu vidjana okolo?

a koliko prosijecni komunalac, kroz cije ruke prodje 90% smeca koje mi proizvodimo?

 

sami cin opravdavanja, ovog sto si ti pokusa govori puno o tebi samome :D

 

 - ko kokica? zamisli, taj prosječni umjetnik u brodogradilištu desetljećima nije napravio .. brod, krojačice? Zar je tema posao-plaća-stečaj? Komunalni djelatnik ili smetlar? Veza s gledanjem htv programa ili plaćanjem rtv pristojbe? Puko si ko paradajz.. :)

-a modova nema...

 

 

Samo ti zelim ukazati koje besmislice pricas kada govoris o ZAMPu, autorskim djelima i potrebi da se naplacuju tantijemi za iste, ne ne postoji niti jedan opravdani razlog drzati takav stav, osim ako nisi u stanju u istu pricu ubaciti sobarice, krojacice, švasere i ostale suvremene umjetnike!

15 godina
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?

pobrkalo ti se.. ili, nisam ja 'bog', zakonodavac, trump.. ne donosim ja zakone-pravila, laješ na pogrešno drvo. Ja sam npr protiv patenta-licenci-tantijema.. uopće naplate znanja koje mora biti free, foss, stallman.

-ali, stanje je takvo i ako vozim po cesti, moram voziti po propisima, desnom stranom osim UK tad lijevom.. pri tome ne trubim ostalima kako jure u pogrešnom smijeru (a upravo to radiš) :)

s druge strane, kad se već plaćati mora.. zamp, rtv, tad smo time legalni-legitimni konzumenti, svih dostupnih sadržaja koje možemo dohvatiti-konzumirati, slušati-gledati-snimiti.. (ne distribuirati i sl. ili koristiti za bilo što zabranjenog) a to nam npr zamp kad je već tako, omogućuje, jednako kao što nam zdr.osiguranje omogućuje liječenje, jer plaćamo, porez, prirez, pristojbe, namete. Netko plaća, netko ne, solidarnost. Dakle, kad već postoji zamp, kad ga već plaćam kroz svaki medij, tad jednostavno ne kršeći neki zakon konzumiram, snimim, nrp glazbu i miran sam. Pri tome je meni nevažno slušaš li ti istu glazbu ili gledaš isti film, tv kanal, jedeš li isti sladoled... ja biram za sebe, ti za sebe i to se naziva, izbor, sloboda.. a jednakost i pravila kažu da svi koji trebaju plaćati (npr porez) plate dok oni koji se izmaknu plaćanje prebace na ostale, solidarnost..? :)

 

eidt.. sobarice, švasere.. svatko za svoj rad treba biti adekvatno plaćen, vlasnik pak po osnovi vlasništva zarađuje, izrabljuje.. no tavko je stanje osim u utopiji ili startreku. Zašto bi ja rješavao u ovoj temi probleme krojačica ili bilo kog čovjeka na planeti? Odnosno, može sve biti free, možemo ukinuti novac, plaće... no to nije tema, odnosno, mogu se djelatnici organizirati kao filmaši-glazbenici i progurati svoj zamp, zajamčen dohodak i sl.. ili socijalnu pomoć (koja postoji). Isključuje li to nekog ili navijam za nešto? RTV-HTV?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 16:07 (ihush).
9 godina
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?
ihush kaže...
Thinker kaže...
ihush kaže...

-nevažno je koji tv program/kanal/tv kuću.. gledate (ili slušate radio..), konzumirate. To je RTV, program, pristojba. ZAMP.

-vlasnik sadržaja (ne autor mada se uvjek u zakonu govori o zaštiti autorskih prava, realno je vlansik-distributer, tv kuća npr BBC ili HTV..) naplaćuje, dobija novac.../CUT/

Sve tvoje navedeno stoji ali si zaboravio da gledatelji u inozemstvu (internet i satelitska TV) ne plaćaju niti jedne jedine lipe. Dakle, ja ću prestat njurgat kada će gledanje preko interneta biti ograničeno prema IP adresi države i kada će se plaćati pretplata na satelitski program. Do tada sam ja kao stanovnik i građanin Republike Hrvatske u neravnopravnom položaju prema drugim - inozemnim potrošačima, tj. gledateljima, jer ja plaćam i za njih.

 -ok, nešto stoji.. a onda ''ali''? ili koji to gledatelji u kojem inozemstvu ne plaćaju internet-satelitsku.. ili nešto u lipama? Točno, nitko drugi osim hr građana ne plaća u lipama-kunama, plaćaju u eurima ili svojoj valuti. (jel i to stoji?) .. :)

-njurgat možemo zajedno, ne vidim neki problem.. ili u čemu je problem, zar toliko nerazumljivo pišem? (ostali postovi...) - ok, bit će da sam ja puko (ne paradajzići koji pišu o .. nečemu, ne oni kojima nešto smeta ili ne plaćaju rtv pristojbu jer .. pa sad neki x-razlog, no .. što tu stoji ili ne stoji? :)

 

Miješaš komercijalne TV programe s državnim TV programima. Ukratko, mislim da jedino BBC ima "državnu" TV pretplatu. Ali taj program ne možeš pratiti izvan Britanije i ako si izvan britanskog IP ranga. Ako želiš pratiti preko interneta, trebaš platiti pretplatu BBC-u.

Hrvatski TV program mogu pratiti svi izvan Hrvatske. I ne plaćaju ništa jer to plaćamo ti i ja. A to mi je jednako kao da stanovnici Njemačke koji imaju mobitele plaćaju pretplatu T-Comu (koristili ga ili ne) a ti i ja besplatno koristimo T-Com za naše mobitele. To je poanta na koju ukazujem.

 

14 godina
offline
Koliko često gledate program HTV-a?

HRT ne gledam skoro nikad, eventualno nešto sporta od reprezentacija, koje se samo prenose na HRT_u.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?
Thinker kaže...
..

Miješaš komercijalne TV programe s državnim TV programima. Ukratko, mislim da jedino BBC ima "državnu" TV pretplatu. Ali taj program ne možeš pratiti izvan Britanije i ako si izvan britanskog IP ranga. Ako želiš pratiti preko interneta, trebaš platiti pretplatu BBC-u.

Hrvatski TV program mogu pratiti svi izvan Hrvatske. I ne plaćaju ništa jer to plaćamo ti i ja. A to mi je jednako kao da stanovnici Njemačke koji imaju mobitele plaćaju pretplatu T-Comu (koristili ga ili ne) a ti i ja besplatno koristimo T-Com za naše mobitele. To je poanta na koju ukazujem.

 

 -ha? :))

ili ovako, tko izvan hr može gledati programe hrt-a i ništa ne platiti? Gastarbajteri npr ako žele mogu od hrta uzeti dekoder karticu za satelit... ako se ne varam 200kn mjesečno, 1000kn vjerojatno godišnje, ako si u hr i plaćaš rtv tad je besplatno (165kn jednokratno kao cijena kartice, ne pristojbe) + ugovor i kazna od 10.000 ukoliko karticu 'izgubiš'.. tako da ne vidim što to netko vani može besplatno?

-još manje mi je jasno što misliš pod tim ''da jedino bbc ima 'državnju' pretplatu''? i što to bbcijevog ne možeš pratiti izvan UKja? Ne miješaj kanale i proizvodnju programa-sadržaja, npr popularni bbcijevi dokumentarci, jedanko kao i hollywoodski filmovi, prenose se na državnim-privatnim... tv kanalima, ne mora biti bbcijev kanal/vlasništvo, kao i sport-utakmice itd. Dok svi naplaćuju, pristojba + pretplata na kabel-sat.. jer to je komercijala i svi ograničavaju dostupnost, kodiranje, kartice kao i hrt, tj to su univerzalna pravila, osim FTA programa koji idu nekodirani.

.. ono što ljude 'zbunjuje', digitalizacija i promjene u posljednjih 10-20godina.. sve je sad digitalizirano, sporedno zemaljska-sat-kabel-iptv.. medij, imaš tako npr evotv/paytv koji je identičan satprijemniku+dekoder ili kablu.. razlika je samo drugi medij, sve ostalo je isto. Pri tome je sporedno jel neki program fta ili kodiran, tj fta gledaš bez dekodera jednako gdje god je signal dostupan dok za kupnju dekoder kartice svi imaju ograničenja, ugovore i ne dozvoljavaju iznos u neku drugu zemlju.. itd.. (jer se pristojbe-pretplate i tako obračunavaju, po pokrivenosti-broju ljudi... i preklapanje interesa drugih tv kuća, kino-filma, kabla..). Za usporedbu, usporedi ponudu tv kanala bilo kojeg ponuđača, tcom-maxtv, a1, evotv, totaltv.. isto/slično, svi nude npr hbo paket slične cijene cca 40kn itd.. jednako tako prođi korz popis satelitskih kanala, vidjet ćeš iste kanale-tv kuće, rai, rtl, njemačka-austrija-francuska.. i klasično podjelu na fta-kodirane kao sky, hbo itd..

-nema bitne razlike, osim u cijeni paketa i broju tv kanala koju dobiješ npr na bnetu ili maxtvu, mediji su izjednačeni.. dok npr totaltv koji izgleda već desetljeće propada (mutne igre) sad nudi 5godina pretplate za 1500kn jednokratno.. isplativo ako će raditi, ako propadnu tad je bačen novac. No to sve nema veze s RTV pristojbom, tek možda kao podsjetnik da su mediji izjednačeni, digitalizacija i da ono što je ljudima u glavi kad misle na satelitsku danas jednako na svim, zemaljska-kabelska-telefonska.. + interenet koji kao medij ima prednost jer ne ovisi o pokrivenosti satelitskog signala i jednako je dostupan kinezu-ameru-rusu.. osim što isp može blokirati ip i to rade, tj ograničenja postoje, kad nešto gledaš na YT ponekad dobiješ poruku da sadržaj nije dostupan za tvoju regiju-državu a to ovisi o npr operateru kao tele2 koji je u nedostatku ip adresa uzeo finske (njegove u finskoj..) itd. Isto to rade britanci, francuzi.. ne mi kao hrvatska, jer smo bezačajni, mali. To su globalna pravila igre.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?
ihush kaže...
Thinker kaže...
..

Miješaš komercijalne TV programe s državnim TV programima. Ukratko, mislim da jedino BBC ima "državnu" TV pretplatu. Ali taj program ne možeš pratiti izvan Britanije i ako si izvan britanskog IP ranga. Ako želiš pratiti preko interneta, trebaš platiti pretplatu BBC-u.

Hrvatski TV program mogu pratiti svi izvan Hrvatske. I ne plaćaju ništa jer to plaćamo ti i ja. A to mi je jednako kao da stanovnici Njemačke koji imaju mobitele plaćaju pretplatu T-Comu (koristili ga ili ne) a ti i ja besplatno koristimo T-Com za naše mobitele. To je poanta na koju ukazujem.

 

 -ha? :))

ili ovako, tko izvan hr može gledati programe hrt-a i ništa ne platiti? Gastarbajteri npr ako žele mogu od hrta uzeti dekoder karticu za satelit... ako se ne varam 200kn mjesečno, 1000kn vjerojatno godišnje, ako si u hr i plaćaš rtv tad je besplatno (165kn jednokratno kao cijena kartice, ne pristojbe) + ugovor i kazna od 10.000 ukoliko karticu 'izgubiš'.. tako da ne vidim što to netko vani može besplatno?

-još manje mi je jasno što misliš pod tim ''da jedino bbc ima 'državnju' pretplatu''? i što to bbcijevog ne možeš pratiti izvan UKja? Ne miješaj kanale i proizvodnju programa-sadržaja, npr popularni bbcijevi dokumentarci, jedanko kao i hollywoodski filmovi, prenose se na državnim-privatnim... tv kanalima, ne mora biti bbcijev kanal/vlasništvo, kao i sport-utakmice itd. Dok svi naplaćuju, pristojba + pretplata na kabel-sat.. jer to je komercijala i svi ograničavaju dostupnost, kodiranje, kartice kao i hrt, tj to su univerzalna pravila, osim FTA programa koji idu nekodirani.

.. ono što ljude 'zbunjuje', digitalizacija i promjene u posljednjih 10-20godina.. sve je sad digitalizirano, sporedno zemaljska-sat-kabel-iptv.. medij, imaš tako npr evotv/paytv koji je identičan satprijemniku+dekoder ili kablu.. razlika je samo drugi medij, sve ostalo je isto. Pri tome je sporedno jel neki program fta ili kodiran, tj fta gledaš bez dekodera jednako gdje god je signal dostupan dok za kupnju dekoder kartice svi imaju ograničenja, ugovore i ne dozvoljavaju iznos u neku drugu zemlju.. itd.. (jer se pristojbe-pretplate i tako obračunavaju, po pokrivenosti-broju ljudi... i preklapanje interesa drugih tv kuća, kino-filma, kabla..). Za usporedbu, usporedi ponudu tv kanala bilo kojeg ponuđača, tcom-maxtv, a1, evotv, totaltv.. isto/slično, svi nude npr hbo paket slične cijene cca 40kn itd.. jednako tako prođi korz popis satelitskih kanala, vidjet ćeš iste kanale-tv kuće, rai, rtl, njemačka-austrija-francuska.. i klasično podjelu na fta-kodirane kao sky, hbo itd..

-nema bitne razlike, osim u cijeni paketa i broju tv kanala koju dobiješ npr na bnetu ili maxtvu, mediji su izjednačeni.. dok npr totaltv koji izgleda već desetljeće propada (mutne igre) sad nudi 5godina pretplate za 1500kn jednokratno.. isplativo ako će raditi, ako propadnu tad je bačen novac. No to sve nema veze s RTV pristojbom, tek možda kao podsjetnik da su mediji izjednačeni, digitalizacija i da ono što je ljudima u glavi kad misle na satelitsku danas jednako na svim, zemaljska-kabelska-telefonska.. + interenet koji kao medij ima prednost jer ne ovisi o pokrivenosti satelitskog signala i jednako je dostupan kinezu-ameru-rusu.. osim što isp može blokirati ip i to rade, tj ograničenja postoje, kad nešto gledaš na YT ponekad dobiješ poruku da sadržaj nije dostupan za tvoju regiju-državu a to ovisi o npr operateru kao tele2 koji je u nedostatku ip adresa uzeo finske (njegove u finskoj..) itd. Isto to rade britanci, francuzi.. ne mi kao hrvatska, jer smo bezačajni, mali. To su globalna pravila igre.

 

https://www.hrt.hr/424690/organizacija/usluga-hrti-gledajte-nas-i-slusajte-na-racunalima-pametnim-telefonima-i-televizorima

 

"Korištenje uslugom HRTi izvan Republike Hrvatske

Uslugom se moguće koristiti izvan Republike Hrvatske, ali za određene sadržaje ili programe u skladu je sa zaštitom autorskih prava i ugovornim obvezama HRT-a prema partnerima dopušteno prikazivanje odnosno reprodukcija samo unutar granica Republike Hrvatske."

 

 

 

https://www.hrt.hr/320322/vijesti/uz-hrt-i-program-hrt-a-dostupan-diljem-svijeta

 

"Preko HRTi, multimedijske aplikacije koju bilo koji naš korisnik može jednostavno instalirati na svome mobitelu, tabletu, PC-ju, laptopu korisnici nas već sada mogu pratiti od Sjeverne Amerike do Novog Zelanda. Sa uslugom HRTi naši gledatelji besplatno dobivaju mogućnost pratiti 24 sata program HRT 4 uživo. Važno je naglasiti to što se dobiva, a to su hrvatski sadržaj, hrvatski sport, vijesti, dokumentarni filmovi..."

15 godina
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?

-i dalje ništa ne razumiješ.. :)

-korisnik.

-besplatno?

 

ili, prevedi, konkretiziraj što želiš (nepotrebnim citatima-plahta) dokazati..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?
ihush kaže...

-i dalje ništa ne razumiješ.. :)

-korisnik.

-besplatno?

 

ili, prevedi, konkretiziraj što želiš (nepotrebnim citatima-plahta) dokazati..

 

Kako bi tebi bilo da odeš u Hrvatskoj na pivu, platiš dvije jer je tako propisano zakonom - a piješ jednu - jer netko u Francuskoj ili Australiji pije pivu na tvoj račun?

16 godina
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?
Thinker kaže...

 

Kako bi tebi bilo da odeš u Hrvatskoj na pivu, platiš dvije jer je tako propisano zakonom - a piješ jednu - jer netko u Francuskoj ili Australiji pije pivu na tvoj račun?

Pa to je u biti točno u nizu stvari. Kao što i oni koji ne pune proračun / plaćaju HRT definiraju politiku ovdje.

No nisam siguran da bi uspio naći političku opciju koja bi izbacila iz zakona obvezu davanja programa Hrvatima van RH.

15 godina
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?

-korisnik, to je ona osoba koja plaća rtv pristojbu, registriran. Što je tad besplatno odnosno, da, gledanje programa javne-nacionalne televizije je besplatno, plaća se samo pristojba po domaćinstvu/firmi itd.. dok stranci mogu besplatno gledati (kao i domicilno stanovništvo) jer se gledanje ne naplaćuje. Nije to kino, kabelska .. mada i to može biti free.

-takav korisnik može instalirati hrti app. Ako nije regisrtirani korisnik, ne radi. Jednako imaš appse drugih operatera ''za van''.. no uvjek si nanekoj tarifi, plaćaš. Ne možeš koristiti ako nisi regisrtiran user-pass.

 

.. dođe francuz u hr, gleda tv.. dođeš ti u fr, gledaš tv.. slušaš autoradio, legalno-legitimno, u cca nešto manje od 200 zemalja-globalno. Svugdje isti/sličan model, zamp-rtv. Pri tome se zna tko je obveznik plaćanja rtv pristojbe, osoba koja posjeduje prijemnik, po domaćinstvu koje tad pokriva članove domaćinstva, kuće za odmor, aute itd. pa se filozofski može reći da je njima besplatno ili plaćaju svi jer su članovi domaćinstva. Oni koji ne plaćaju ako nemaju zakonsko pokriće, krše zakon.

podsjetnik, plaća se posjedovanje, ne gledanje. Sasvim je nevažno gledaš li tv program ili koji tv program. Plaća vlasnik i time plaća za članove domaćinstva kao što hotel plaća za goste. Uplatnicu može dobiti samo osoba koja ima prebivalište-rezidentna, oib, ne turisti, jer je stranac, odnosno samo ako se nastane, ako posjeduju domaćinstvo-auto-prijemnik u hr. Jednako je u njemačkoj, italiji.. svugdje.

 

edit: i kao btw.. ako pogledaš koji sadržaj se prenosi, isključivo domaći, kojem je vlansik-proizvodnja hrt, jer tuđi sadržaj ne smije, nema pravo distribucije npr amerika, mada je prošle jeseni bila inicijativa EU o izjednačavanju eu građana-digitalija.. ostalo je po starom, konkretna tv kuća-kanal otkupi pravo emitiranja na nekom području i ne smije izvan tog područja. To je stvar vlasništva sadržaja, distribucije i zato može npr hrt4 biti emitiran. Opet, samo za korisnike (registrirane). Slično kao filtriranje IPa na YT, tj ista zakonska osnova, ali to je globalno tako, zakon.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 11:49 (ihush).
9 godina
offline
Re: Koliko često gledate program HTV-a?
To što si napisao opet si sveo na sistem da ja plaćam za nekoga tko hrvatski tv program u inozemstvu gleda besplatno. Država je uvela RTV pretplatu po sistemu posjedovanja bilo kakvog prijamnika RTV programa ali u isto vrijeme propagira kako se hrvatski radijski televizijski programi mogu besplatno pratiti u inozemstvu. Ja ću opet ponoviti, time ja plaćam uslugu i omogućavam da je nekome ta usluga besplatna čime sam kao potrošač tj. korisnik usluge u nepravednom položaju. BBC ima geolokacijsko ograničenje preko interneta i tu je za njih kraj priče. Englez ne plaća pretplatu da bih ja mogao besplatno u Hrvatskoj pratiti program BBC-a.
To je cijela poanta, bez turista, komercijalnih i državnih televizija, copyrighta, babe s kolačima i ostalog...
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Koliko često gledate program HTV-a?

24 sata dnevno, a i to mi je malo

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice