Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video današ

poruka: 20
|
čitano: 8.153
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video današ".
9 godina
offline
Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video današ

samsungov note 8 sa skidanjem ogranicenja pomocu camera mod n8 aplikacije snima dok ne ostane bez mjesta u 4k 30 fps (ili nizim rezolucijama, npr. full hd 60fps). bitrate se moze podesiti tako da ja snimim i do 7-8 sati 4k videa odjednom na njemu sa 20 Mbps. grije se, ali izdrzi ako vani nije 30 stupnjeva, al moze i to ako ga hladite ventilatorom sa strane. nuspojava - burn in na ekranu od ikone za zaustavljanje snimanja nakon jedno 20 sesija po 8 sati :) posteno je uprzena u ekran zauvijek.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video današ

Nisam shvatio, dali OP koji je postaiov pitanje misli na "ubrzanu snimku" ? Ako je, za to je najčešći izbor standradni gopro koji ima uredno timelapse koji masovno koriste "uradisam" kanali na youtubeu. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video današ

Čim se pojavio Panasonic GH5, nabavio sam ga i najduže sam snimao oko 13h u AVCHD 50p sa adapterom napajanja od 220v i snimio do sada80 svadbi po 5h trajanja....ODLIČNA KAMERA!!!!

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video današ

Ukoliko imate određenih modela canonovih fotaparata, uputite se na https://magiclantern.fm/ i skinite firmware za aparat. Instalacija je jednostavna i se NE gubi jamstvo jer se instalacija vrsi na SD kartici odakle prilikom startanja, fotoaparat skuzi da je drugi firmware, ili software za bootanje, i ga starta. Magic Lantern je brutalna aplikacija jer nudi toliko opcija da tvornicki firmware od Canona izgleda kao djecja igra. Jednaod tih opcija je, naravno, snimanje videa neograniceno.

 

Snimanje se vrsi na nacin da MagicLantern automatski "tjera" fotoaparat da nastavi sa snimanjem nakon tvornicki ogranicenih 30 min i tako mozete snimati dokle god imate mejsta na SD kartici. Testirano! Radi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video današ

Samo razmišljam naglas - može li se spojiti aparat na laptop, a samo snimanje obavljati nekom aplikacijom u windowsima?

S obzirom da je u pitanju snimanje konferencije, pretpostavljam da tehnički zahtjevi za snimak nisu kao za Gospodara prstenova.

morrisoN
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video d
morrisoN kaže...

Samo razmišljam naglas - može li se spojiti aparat na laptop, a samo snimanje obavljati nekom aplikacijom u windowsima?

S obzirom da je u pitanju snimanje konferencije, pretpostavljam da tehnički zahtjevi za snimak nisu kao za Gospodara prstenova.

 Zato sam i spominjao gopro, jer za konferencije i timelapse su ti malci sasvim ok. Naravno, druga je stvar, ako netko baš ima drugi fotoaparat, a želi ga iskoristiti za video.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
5 godina
offline
Re: Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video d
morrisoN kaže...

Samo razmišljam naglas - može li se spojiti aparat na laptop, a samo snimanje obavljati nekom aplikacijom u windowsima?

S obzirom da je u pitanju snimanje konferencije, pretpostavljam da tehnički zahtjevi za snimak nisu kao za Gospodara prstenova.

 Kako bi je rikopcao na lap? Obicno imaju video izlaz preko HDMI a lap to nema... Ne bi to islo bas tako jednostavno. Nisu DSLR aparati bas predvidjeni da rade kao USB kamere...

overhaul kaže...
morrisoN kaže...

Samo razmišljam naglas - može li se spojiti aparat na laptop, a samo snimanje obavljati nekom aplikacijom u windowsima?

S obzirom da je u pitanju snimanje konferencije, pretpostavljam da tehnički zahtjevi za snimak nisu kao za Gospodara prstenova.

 Zato sam i spominjao gopro, jer za konferencije i timelapse su ti malci sasvim ok. Naravno, druga je stvar, ako netko baš ima drugi fotoaparat, a želi ga iskoristiti za video.

 Najjednostavnije rjesenje....

Pogotovo uz mic adapter i power bank....

14 godina
moderator
offline
Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video današ

Ja bih tu spomenuo i problem datotečnog sustava i veličine datoteke. Imam Canon EOS 1100D i mogu snimiti u komadu 20-ak minuta. Veličina datoteke tog trajanja u 720p rezoluciji je otprilike 4 GB, što je ujedno i limit za FAT32 datotečni sustav u kojem je formatirana SD kartica. Pokušao sam karticu formatirati u NTFS, ali je onda fotoaparat ne prepoznaje.

Vinko Krištić | BUG Marketing
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video d
AntonioTech kaže...

Ukoliko imate određenih modela canonovih fotaparata, uputite se na https://magiclantern.fm/ i skinite firmware za aparat. Instalacija je jednostavna i se NE gubi jamstvo jer se instalacija vrsi na SD kartici odakle prilikom startanja, fotoaparat skuzi da je drugi firmware, ili software za bootanje, i ga starta. Magic Lantern je brutalna aplikacija jer nudi toliko opcija da tvornicki firmware od Canona izgleda kao djecja igra. Jednaod tih opcija je, naravno, snimanje videa neograniceno.

 

Snimanje se vrsi na nacin da MagicLantern automatski "tjera" fotoaparat da nastavi sa snimanjem nakon tvornicki ogranicenih 30 min i tako mozete snimati dokle god imate mejsta na SD kartici. Testirano! Radi.

ML je moguce koristiti u pravilu na aparatima starije generacije. Svi koji koriste Digic6 ili noviji procesor nemaju koristi od ML. 

Zapravo je steta sto ne postoji suradnja izmedju Canon-a i ML, medjutim, ML "otkljucava" na strateski slabijim aparatima neke od mogucnosti mocnijih aparata, pa im takvo sto iz tog razloga nije u interesu. 

Posmatrač kaže...

 Kako bi je rikopcao na lap? Obicno imaju video izlaz preko HDMI a lap to nema... Ne bi to islo bas tako jednostavno. Nisu DSLR aparati bas predvidjeni da rade kao USB kamere...

 canon je u vrime korone izdao aplikaciju webcam utility koja omogucava upravo to, dslr i mirrorless kao usb webcam. Osim toga i prije su postojala softverska rjesenja koja su radila preko usb-a, bar za canon. 

 

Fascinacija s dslr i mirrorless kamerama za video je u izmjenjivim lecama. Video kamere "normalnih" cijena namjenjene krajnjim korisnicima u pravilu koriste integrirane lece i to je to. na ovaj nacin izbjegava se to ogranicenje, a cak i 30min limita ne mora nuzno predstavljati ogroman problem, posto osim ceremonija i slicnih stvari, ionako se za video nemilice reze. cak i kod ceremonija, ako se zna limit kamere moze snimka zaustaviti pa nastaviti u prikladnom trenutku prije isteka 30min. 

10 godina
online
Re: Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video d
Posmatrač kaže...
morrisoN kaže...

.

 Kako bi je rikopcao na lap? Obicno imaju video izlaz preko HDMI a lap to nema... Ne bi to islo bas tako jednostavno. Nisu DSLR aparati bas predvidjeni da rade kao USB kamere....

 Poprilicno sam siguran da se zenina Alpha moze spojit na PC usb kabelom i u imaging edgeu dobit slika tj. mos kontrolirat snimanje s desktopa.

Sad za koristit ga ka web kameru triba bi jos neki soft tipa OBS, ali je izvedivo.

15 godina
offline
Re: Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video d
Onda se može koristiti kao klasični webcam pod Windows 10 u aplikaciji "camera". Nikakav dodatni software nije potreban.
morrisoN
5 godina
offline
Re: Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video d
om-prat kaže...
Posmatrač kaže...
morrisoN kaže...

.

 Kako bi je rikopcao na lap? Obicno imaju video izlaz preko HDMI a lap to nema... Ne bi to islo bas tako jednostavno. Nisu DSLR aparati bas predvidjeni da rade kao USB kamere....

 Poprilicno sam siguran da se zenina Alpha moze spojit na PC usb kabelom i u imaging edgeu dobit slika tj. mos kontrolirat snimanje s desktopa.

Sad za koristit ga ka web kameru triba bi jos neki soft tipa OBS, ali je izvedivo.

 Kontrolisati kameru i snimati sliku sa nje nije bas isto......

Moguce nisam probao iako imam A6000......

10 godina
online
Re: Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video d
Postoji plugin za OBS, virtual OBS webcam. U biti snimas prozor s live view iz imaging edge aplikacije s OBS-om.
5 godina
offline
Re: Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video d
om-prat kaže...
Postoji plugin za OBS, virtual OBS webcam. U biti snimas prozor s live view iz imaging edge aplikacije s OBS-om.

 Koja je max rezolucija za takvo snimanje? I koji Bitrate?

10 godina
online
Re: Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video d
Posmatrač kaže...
om-prat kaže...
Postoji plugin za OBS, virtual OBS webcam. U biti snimas prozor s live view iz imaging edge aplikacije s OBS-om.

 Koja je max rezolucija za takvo snimanje? I koji Bitrate?

  Davno sam se tim zajebava, uspia sam falit i ime plugina(OBS VirtualCam). Kolko vidim defaultna postavka plugina je 1080 30 fps.  Sta se samog OBS-a tice max bitrate je mislim 300,000 kbps.

5 godina
offline
Re: Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video d
om-prat kaže...
Posmatrač kaže...
om-prat kaže...
Postoji plugin za OBS, virtual OBS webcam. U biti snimas prozor s live view iz imaging edge aplikacije s OBS-om.

 Koja je max rezolucija za takvo snimanje? I koji Bitrate?

  Davno sam se tim zajebava, uspia sam falit i ime plugina(OBS VirtualCam). Kolko vidim defaultna postavka plugina je 1080 30 fps.  Sta se samog OBS-a tice max bitrate je mislim 300,000 kbps.

 Nisam mislio na OBS vec na liveview.... Liveview nije nesto sto je zamisljeno da bude kvalitetno niti snimano....

10 godina
online
Re: Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video d
Kolega ni nije trazija nista kvalitetno. Moja poanta je samo da je moguće čak i bez capture carda ili hdmi ulaza na grafičkoj.
9 godina
offline
Re: Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video d
Posmatrač kaže...

 Nisam mislio na OBS vec na liveview.... Liveview nije nesto sto je zamisljeno da bude kvalitetno niti snimano....

 Ovisiti će prije svega o samom aparatu.  Dosta aparata nema čisti izlaz na HDMI-u, odnosno ne mogu se maknuti postavke aparata s zaslona pa se to tada i snima preko HDMI-a.

 

Inače, može biti upravo suprotno;

The advantages of external recording stretch beyond simply the codec choice. The expanded colour space present when recording out through HDMI gives improved colour grading capabilities in post-production and allows the edit workflow to be smoother and produce higher quality end results.

It also allows a longer record time than the camera’s built-in 29min 59sec limit.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 0:05 (ITelektronika).
16 godina
offline
Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video današ

bas mi je drago da je nastao ovaj tekst, mbaksa zna zasto.

 

a evo i jos jedan razlog koji ce sve entizijaste razveseliti (ujedno je i odgovor i morrisoN -u, na njegovor pitanje),

naime, potakne te da razmisljas i zahvaljujuci idejama drugih forumasa malo potrazis na netu.

 

eto, za one koji ne znaju, postoji firma koja ima uredjaj/"adapter" koji veze lijep broj SLR fotoaparata koji imaju bilo kakav HDMI izlaz

na usb3 kompa! gdje je kvaka - pa inace mozes vezati HDMI izlaz na bilo sto sto ima HDMI *ulaz* - kao tv npr. a ovo jednostavno lovi

LiveView uredjaja kako oni to zovu ako mozez full RealHDMI (ili tak nekak)- misleci pri tom na to je li moguce ukloniti bilo kakve overlaye

tipa natpisa "REC", pomocnih linija, horizonta, itd. - na "ulaz" kompa - i tamo radis sa FHD ili 4K - bolesno ostrom slikom - sto ti je volja,

npr. kao sto je om-prat pomenuo OBS-om stiskas mrcinom od grafulje koju vec imas h265 icom ili u neku lossles sirovinu, kako god ti se svidi...

 

Uredjaj se zove:

Elgato Cam Link 4k HDMI

 

...i od SLR-a napravi Webcam. mislim da je cinjenica, da ljudi mogu snimati tj. strimati satima pokazuje da je najslabija karika u samim

uredjajima hardverski CODEC koji komprimira film i laganini grije sve, ukljucujuci i senzor, pretpostavljam - jer je sve os-nes jako kompaktno.

dakle, za sve one koji nisu sretnici da ih firma mazi kao vlasnike Canona svojim App-om, ovo je rjesenje!

 

uredjaj kosta nekih 120+ eura i znam da je nekima sad srce poskocilo malo i da sam gotovo 99,9% siguran da bi ga i Mario recenzirao -

e tu je lagano vracanje u realnost. naime, uredjaj je jednostavno rasprodan, jer je potraznja ogromna, tako da navodno ima vec i promicurana

koji traze 3-4 puta za vlastiti rabljeni uredjaj, a zaliha nema jer... da ne crtam, jel zasto i ne pominjem. tako da ce doci za koji mjesec...

imaju cak i ruznije/skuplje alternative, prokopajte.

 

svi koji se streamaju ili snimaju uredske veselice, a o bome i primaes noctise :-), slobodno pogledajte i ostatak portfolija; firma je iznikla iz potrebe

gejmera da se snimaju, imaju i kojekakve druge jako zanimljive dodatke tj. rjesenja koji skracuju najgluplje i najdosadnije dijelove procesa snimanja

tj. lajv strimanja...

 

eto, za one koji nisu znali - kao ja, i mozda su malo pustili suzicu - kao ja, bas sam hepi i zahvalan da sam zbog clanka i forumasa dosao do ovakvog rjesenja :-)

 

 

 
1 0 hvala 3
5 godina
offline
Re: Koliko dugo bez prestanka mogu snimati video d
ITelektronika kaže...
Posmatrač kaže...

 Nisam mislio na OBS vec na liveview.... Liveview nije nesto sto je zamisljeno da bude kvalitetno niti snimano....

 Ovisiti će prije svega o samom aparatu.  Dosta aparata nema čisti izlaz na HDMI-u, odnosno ne mogu se maknuti postavke aparata s zaslona pa se to tada i snima preko HDMI-a.

 

Inače, može biti upravo suprotno;

The advantages of external recording stretch beyond simply the codec choice. The expanded colour space present when recording out through HDMI gives improved colour grading capabilities in post-production and allows the edit workflow to be smoother and produce higher quality end results.

It also allows a longer record time than the camera’s built-in 29min 59sec limit.

 

 Znam za to i obicno ces dobiti kvalitetniji video na externom uredjaju nego sa inernim snimanjem. Ali ovdje pricamo o live view a ne externom snimanju kao takvom....

Jednostavno live view nije namijenjen snimanju pa me zato interesovalo kakva je kvaliteta slike takvim snimanjem....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice