Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhanskog

poruka: 20
|
čitano: 5.365
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhanskog".
12 godina
offline
Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhanskog

Jesam li ja lud ili je u članku upravo implicirano da je e-cigareta zdravija od roštilja?! 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhanskog

Teško je izvesti takav zaključak, točnije rečeno teško je procijeniti što je opasnije. Ovisi o tome koliko često pušimo e-cigarete, a koliko često jedemo roštilj. No da su PAU opasni i da se nalaze u roštilju te u dimljenim proizvodima to je činjenica. Koga zanima više o opasnosti od pušenja i e-cigareta upućujem na iscrpni (pregledni) članak "Konvencionalne cigatete vs. alternativni uređaji - štetnost po zdravlje čovjeka i ekosustav", https://doi.org/10.15255/KUI.2019.017.   

 
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhan

Posteno - kolicina i frekvencija su bitni. No jesu li katrani stetni samo ako se inhaliraju (dim) ili i ako se pojedu (meso s rostilja)?

8 godina
offline
Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhanskog

I jedno i drugo, PAU su štetni i u želucu (probavnom traktu), a ne samo na plućima, iako - općenito govoreći - otrovi jače djeluju ako dolaze kroz pluća nego kroz želudac. Najgora kombinacija? Cigareta + vinjak (rakija). PAU se naime dobro otapaju u alkoholu, pa se zbog ove kombinacije duže zadržavaju u grlu ("štave" sluznicu). Posljedica je rak grla. 

 
4 0 hvala 4
14 godina
offline
Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhanskog

Zli autore, nećeš me odbiti od roštilja i od one primamljive slike hrane!

 

:-)

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhanskog

davnije sam čitao o opakoj kancerogenoći dimljenog mesa. očito, bilo kakv dim (čak i vatikanski) ne sluti na dobro. valjda vatrogasci znaju što čine (ako ne - oprosti im, gospodine). tko se dima ne nadimi, taj se raka ne naraki. sjećam se da smo još na faksu govorili "idem asfaltirat pluća" (u pauzama predavanja). kako bilo, i dalje je na snazi ona: sve što valja u životu ili je nezdravo ili nemoralno ili protuzakonito ili deblja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 14:41 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhanskog

Sa druge strane krepat ću iovako i onako. Ne pušim, pijem povremeno par piva. Ili deci dva žestice, rakije... Roštilj volim i jest ću ga. Crveno meso volim i nikad dokle sam živ neću prestat jest ga. Ha jbg, to je tak, već kad sam tu na Zemlji, uživat ću koliko god mogu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhan
Dalmatinski haiku:

U kužinici dime se
tri pršuta
vijenac kobasica…
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhan
cvaja997 kaže...

Sa druge strane krepat ću iovako i onako. Ne pušim, pijem povremeno par piva. Ili deci dva žestice, rakije... Roštilj volim i jest ću ga. Crveno meso volim i nikad dokle sam živ neću prestat jest ga. Ha jbg, to je tak, već kad sam tu na Zemlji, uživat ću koliko god mogu.

 Klasika. A kad se nakaleme sranja i organizam pocne lagano trokirati zbog pretjerivanja i "uzivanja koliko god mogu" onda obicno bude kako doktori nemaju pojma zdravstvo ne valja ja bi jos malo mlad sam nisam nista prozivio nije posteno itd....

8 godina
offline
Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhanskog

Možda bolje ovako:

 

U kužinici dime se

tri pršuta

suha!   (! = jap. kana)  

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhan
To je govorila i moja kolegica dok joj nisu izvadili žućnu kesicu sa 40+ godina. Prvih dvije godine jela je samo kuhanu piletinu, mrkvicu i rižin stiropor, sad može 'čak' i pečeno bijelo meso
3 godine
protjeran
offline
Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhanskog

u kužinici, tri pršuta

jedan zub

babe!

 

...

 

jednom sam zapalio cigaretu na roštilju!

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhan
Ajar kaže...

davnije sam čitao o opakoj kancerogenoći dimljenog mesa. očito, bilo kakv dim (čak i vatikanski) ne sluti na dobro. valjda vatrogasci znaju što čine (ako ne - oprosti im, gospodine). tko se dima ne nadimi, taj se raka ne naraki. sjećam se da smo još na faksu govorili "idem asfaltirat pluća" (u pauzama predavanja). kako bilo, i dalje je na snazi ona: sve što valja u životu ili je nezdravo ili protuzakonito ili deblja. 

 sve što je dobro ili je nezdravo ili nemoralno ili nezakonito...

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhan
Neka bude volja tvoja...kako na nebu...tako i na zemlji
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhan
HCMAA kaže...
Dalmatinski haiku:

U kužinici dime se
tri pršuta
vijenac kobasica…

 

danen kaže...

Možda bolje ovako:

 

U kužinici dime se

tri pršuta

suha!   (! = jap. kana)  

 

 

draga čuđenja u svijetu i ostali pjesnici,

 

haiku karakterizira (striktna!) metrika slogova 5-7-5 a sve skupa predstavlja i prizor koji želite dočarati (doslovce vizualno). u đepenaca je to kombinacija hiragane (osnovno pismo, slogovno) i kanjija (= dosl. "kinesko slovo") ali ne suvremenih, već onih koji su se u kini rabili prije nekih 500 godina pa nemaju veze s današnjima a služe za opis složenih fraza, izričaja, pojmova. uče se, jebiga, napamet. treće pismo, katakana, koristi se uglavnom za pisanje stranih riječi (na pr. imena ali i pojapančenih pojmova). hiraganom se može napisati gotovo svaka japanska riječ no kanji se rabi za složene fraze a ponekad i radi estetike. niš čudno ako u istoj rečenici nađete sve tri vrste pisama. izgovor je, pak, posve posebna znanost. zajebato. dijalekte neću ni spominjati. usto, e da ne bi sve bilo tako jednostavno, postoji i formalni i neformalni japanski (često nemaju međusobno nikakve veze za istu stvar). nota bene, japanski službeni je tokijsko narječje.

 

nešto ovakvo (metrika i slika):

 

dim iz pušnice,

izluđuje susjede.

miriše na rak.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 19:05 (Ajar).
6 godina
neaktivan
offline
Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhanskog

Duvan i rakija/vino na kominu, isplati se svakog rizika! Jedna takva seansa poništi dobar dio stresa, kad se sve zbroji - zdravo je.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhanskog

cek ona slika treba prikazivati rostilj? pa to je neka isprzena bijeda :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhan
Ajar kaže...
...e da ne bi sve bilo tako jednostavno, postoji i formalni i neformalni japanski...

 

 

 + muški i ženski izgovor

3 godine
offline
Re: Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhan
Zahvaljujem na objašnjenju !!!
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kemičar u kući (#16): opasnost od dima – duhan
Poštovani prodajem Glo uređaje za manje štetno uživanje u duhanu, moguća prezentacija prije kupnje
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice