Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

poruka: 69
|
čitano: 27.665
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!".
5 godina
protjeran
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
overhaul kaže...

Dakle., rioječ je o doslovno substanci koja pravi ovisnike. Zasad se ne žalim što sam ovisan, eto i pomaže u metabolizmu i srčanom ritmu, ali nije naodmet imati na umu o čemu je riječ. Nekad mi se da dogoditi da se "predoziram" (prazan želudac ili previše kave u krivo vrijeme) i bome je loš osjećaj. Drhtavica, nemoć i hladan znoj, treba neko vrijeme da čovjek dođe u normalno stanje. 
Energetska pića mi nisu nešto. Previše glukozno fruktoznog sirupa i umjetnih aroma. 

 gluposti.

nisi ti vidio u životu od čega se drhti, puca te hladan znoj, pad u preddelirij i sl. eventualno možeš imati lakše glavobolje kod ustezanja od kave i to je sve. dominantna je psihološka ovisnost za razliku od pravih psihostimulativnih supstanci čije naglo uskraćivanje može izazvati smrt.

16 godina
neaktivan
offline
Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

27g (dvadesetsedam) bio strastveni pušač.

Dnevno sam pio tri ogromne turske.  Dakle na dnu mora ostat dva debela prsta fundača.  Kaffa nuclear blast,a ne neka njasra koda si oprao čarape.

I tako 27 godina.

Iz čista mira odlučio sam jednog dana sve to bacit u 3 pm. Bio sam psihološki spreman i poznanici i ukućani su upozoreni da će biti žrtava u prvih 12 dana.

Uspio sam.  Kavu sam izbacio jer mi je bilo nezamislivo popiti ju bez dvije cigarete tj duhana...zadnjih 10g bio sam na rizlama i motao sam duhan.

 

Zbog svoje profesije imam jako rigorozne liječničke preglede...ulazim skoro u pedesete... imam tlak 120/70...puls mi rijetko ide preko 55...neka vrsta sportskog srca.

Nikada nisam posjetio liječnika i nemam niti jedan dan bolovanja.

 

Popio sam cisterne i cisterne turske ukuhane i popušio vagone duhana.  Danas mi isto zamiriše ta jutarnja kombinacija uz kavu...sav ostali cigaretni dim mi smrdi.  No ako ujutro uđem u kafić...taj miris kave i dima mi miriše.

 

Što se promijenilo...cijeli probavni sustav mi se promijenio. Imam stolicu kao beba sa formom i oblikom.  Nema onih jutarnjih proljevača nakon dva dima uz kavu.

Mijenja se cijela crijevna flora.  Pušači imaju druge bakterije koje ne uspijevaju izdvojiti čak 30% energije iz hrane tokom prerade.

 

Kad se loče puno ukuhane kafurine osjeti se aritmija...veći puls i jače znojenje.

 

Sve u svemu..nemam pojma jesam li sad zdraviji...no definitivno sam dnevno uštedio oko 200 minuta izgubljenih mehaničkih radnji na srkanje kafe i držanje šoljice do motanja duhana.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 19:34 (torrente).
 
3 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
markoBT kaže...

To je u redu. Ali zar svaka droga mora, po definiciji, biti štetna?

LSD npr. nije stetan po organizam direktno, al te moze dovest u stanje u kojem si stetan po vlastito zdravlje...

6 godina
protjeran
offline
Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

popijem i ja dvi tri turske dnevno...dok sam visio po birtijama, obavezno 3-4 velika makjata ujutro dok ne procitam sve zive dnevne novine, a onda popodne iza rucka na jos jednu s frendicom....s obzirom da vise ne idem po birtijama uopce, skuham si doma, ali zbog problema sa tlakom koje sam dobio od pretjeranog konzumiranja doticne po birtijama, sam skratio na 3 turske dnevno, 2 zlicice kave i i zlicica cukra na dva prsta vode u dzezvi...so far so good, jedino sto mi se sad pocelo spavati cim popijem kavu, tako da je od pocetnog nabrijana vjeverica djira doslo do suprotnog efekta...

Brajanov život
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
PzKpfw kaže...


Hm, eto zašto nam treba prava znanost, a ne ona ravnozemljaška preseravanja.
Uvijek će netko nešto govoriti kontra znanosti, ali to su uglavnom kompleksaši.

 Tvoja izjava je posve logična i potpisao bih je u 99% slučajeva.

 

Ali,

 

kad je prehrana u pitanju, znanosti uglavnom nema. Međutim, ljudi s titulama na poslovima koji se tiču zdravlja ljudi već jako dugo vremena nemaju nikakvih problema donositi preporuke. Opća populacija poput mene i tebe izgleda kao lik iz crtića kaj je netko par postova ranije opisao: gle lijevo - nemoj piti kavu. Gle desno - pij kavu. Gle lijevo - nemoj masno. Gle desno - masno je dobro. A izvori su uvijek iz nekih stručnih ili znanstvenih krugova. Koga slušati, ljudi su zbunjeni, a travari i ini čudotvorci nikad popularniji. Nije to kritika pojedincima ili medicini općenito, vrlo je teško izvoditi pokuse na ljudima i pri tome imati kontrolirane uvjete. Zapravo, to je uglavnom nemoguće. Znanost i struka bi trebali to javno priznati i reći - ljudi sve kaj ste do sada čuli zaboravite. Nemamo pojma - jer nemamo podataka. Budite umjereni, jedite friško pripremljenu hranu, kontrolirajte težinu. I onda pomalo izlaziti s preporukama koje se baziraju na pravoj znanosti, znači eksperimentalnoj potvrdi. 20 godina - 20 godina. Ako treba nešto čekati 50 godina, čekajmo 50 godina. U protivnom riskiramo odluku koja je od dijabetesa napravila kugu modernog čovjeka, a uzrokovana je suludom preporukom jednog!!!! dovoljno moćnog pojedinca koja se temeljila na jednom !!!!!!! pokusu na miševima prije nego smo znali za dvostruku ovojnicu i epigenezu. 70 godina kasnije ta preporuka je još uvijek uklesana u kamenu pa ja djeci ne mogu kupiti jebeni obični jogurt bez dodanog fruktoznog sirupa! Nema ga, svi su odmašćeni a da bi bili jestivi zaslađeni su najgorim mogućim sranjem u količini koja je veća nego u coca-coli. Doslovno, ne karikiram. Danas imamo djecu od 7 godina s dijagnozom tipa ii što je prije samo 50 godina bilo nečuveno. I onda planetarno popularni dr. medicine (hint: turski državljanin u emigraciji) svaki tjedan u svojoj emisiji ima novu super namirnicu koja će sve izliječiti ili barem spriječiti.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
torrente kaže...

27g (dvadesetsedam) bio strastveni pušač.

Dnevno sam pio tri ogromne turske.  Dakle na dnu mora ostat dva debela prsta fundača.  Kaffa nuclear blast,a ne neka njasra koda si oprao čarape.

I tako 27 godina.

Iz čista mira odlučio sam jednog dana sve to bacit u 3 pm. Bio sam psihološki spreman i poznanici i ukućani su upozoreni da će biti žrtava u prvih 12 dana.

Uspio sam.  Kavu sam izbacio jer mi je bilo nezamislivo popiti ju bez dvije cigarete tj duhana...zadnjih 10g bio sam na rizlama i motao sam duhan.

 

Zbog svoje profesije imam jako rigorozne liječničke preglede...ulazim skoro u pedesete... imam tlak 120/70...puls mi rijetko ide preko 55...neka vrsta sportskog srca.

Nikada nisam posjetio liječnika i nemam niti jedan dan bolovanja.

 

Popio sam cisterne i cisterne turske ukuhane i popušio vagone duhana.  Danas mi isto zamiriše ta jutarnja kombinacija uz kavu...sav ostali cigaretni dim mi smrdi.  No ako ujutro uđem u kafić...taj miris kave i dima mi miriše.

 

Što se promijenilo...cijeli probavni sustav mi se promijenio. Imam stolicu kao beba sa formom i oblikom.  Nema onih jutarnjih proljevača nakon dva dima uz kavu.

Mijenja se cijela crijevna flora.  Pušači imaju druge bakterije koje ne uspijevaju izdvojiti čak 30% energije iz hrane tokom prerade.

 

Kad se loče puno ukuhane kafurine osjeti se aritmija...veći puls i jače znojenje.

 

Sve u svemu..nemam pojma jesam li sad zdraviji...no definitivno sam dnevno uštedio oko 200 minuta izgubljenih mehaničkih radnji na srkanje kafe i držanje šoljice do motanja duhana.

 Slažem se s tobom za duhan, štetan je i treba ga izbaciti. Ja sam, nažalost, recidivist; nakon 10 godina pauze ponovo pušim. Zanimljivo, svi pušači koje znam odreda tvrde da im kava bez cigarete ne ide dok kod mene nije tako. Kavu pijem od 10-12 godine starosti, kontinuirano, propušio tek s 25, prestao s 35 i tako uokrug. U pedesetoj: tlak, masnoće, glukoza, tjelesna težina i sve redom u potpunoj normali. Ne znam što su prehlade, bolovi bilo kakve vrste. Valjda geni; možda ishrana jer sam uvijek jeo pravu hranu, raznovrsno

Ja rekoh
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
Dupein kaže...

...Čekaj malo, šta je ovo?

 Tržište i Marketing

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
torrente kaže...

27g (dvadesetsedam) bio strastveni pušač.

...

 

Sve u svemu..nemam pojma jesam li sad zdraviji...no definitivno sam dnevno uštedio oko 200 minuta izgubljenih mehaničkih radnji na srkanje kafe i držanje šoljice do motanja duhana.

 Prije 11 godina sam ostavio cigarete. Nakon 30 godina pušačkog staža. Jutarnja turska kava i barem 2-3 cigarete bio je obvezan ritual (tada se smjelo pušiti u kancelariji, hehe). Nakon prestanka pušenja, kava mi uopće nije bila ukusna. Nikakav ćeif, ko da sam je preko ramena bacio. I tako skoro 5 godina. A ko da su sve bolesti čekale da prestanem pušiti. Tlak, šećer, živci. Uglavnom još uvijek se s nostalgijom sjećam tih "izgubljenih" minuta na srkanje i dimljenje. Nekako su djelovale smirujuće i opuštajuće.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
Jura iz druge galaksije kaže...
Jutarnja turska kava i barem 2-3 cigarete bio je obvezan ritual (tada se smjelo pušiti u kancelariji, hehe)

 Ala se brate fumalo na poslu...pepeljara na pepeljeri.  Pa sjećate li se crno bijelih televizora...ide dnevnik ili studijska emisija...gost u dnevniku priča..vadi opatiju i pripali.  Onda i voditelj zapali filter 57.

Edit:

i kaffa je bila na stolu pored mikrofona

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 21:15 (torrente).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
mbaksa kaže...

Ak si betežni na srce, ak ti srčeko preskače, onda si razmisli o njoj.  Ak nisi, i ne želiš joj biti rob, stvari su jasne. 

Santana kaže...

 Bas tak, kad vidim ove s posla kak se drmaju ujutro  odma mi se kava zgadi  :D
Tak da ne hvala, isto kao i za cigarete.

 Hehe bilo je dosta kave za mene :D

samo mi stvara ovisnost i razbudi me, kao nekakva droga

16 godina
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
Dipsomaniac kaže...
overhaul kaže...

Dakle., rioječ je o doslovno substanci koja pravi ovisnike. Zasad se ne žalim što sam ovisan, eto i pomaže u metabolizmu i srčanom ritmu, ali nije naodmet imati na umu o čemu je riječ. Nekad mi se da dogoditi da se "predoziram" (prazan želudac ili previše kave u krivo vrijeme) i bome je loš osjećaj. Drhtavica, nemoć i hladan znoj, treba neko vrijeme da čovjek dođe u normalno stanje. 
Energetska pića mi nisu nešto. Previše glukozno fruktoznog sirupa i umjetnih aroma. 

 gluposti.

nisi ti vidio u životu od čega se drhti, puca te hladan znoj, pad u preddelirij i sl. eventualno možeš imati lakše glavobolje kod ustezanja od kave i to je sve. dominantna je psihološka ovisnost za razliku od pravih psihostimulativnih supstanci čije naglo uskraćivanje može izazvati smrt.

 Nisi baš čitao moj post svježi člane, jel? Drhtavicu nemoć i hladan znoj dobijem ako unesem PREVIŠE kofeina na prazan želudac ili u krivo vrijeme. NE kad prestajem sa pijenjem kave. Nagli prestanak, ponavljam, uzrokuje pospanost. Ponekad i glavobolje.
Pa nitko ovdje ne govori da je kava cristal meth pobogu. 

Feudalac kaže...

 vrlo je teško izvoditi pokuse na ljudima i pri tome imati kontrolirane uvjete. Zapravo, to je uglavnom nemoguće.  Ako treba nešto čekati 50 godina, čekajmo 50 godina. U protivnom riskiramo odluku koja je od dijabetesa napravila kugu modernog čovjeka, a uzrokovana je suludom preporukom jednog!!!! dovoljno moćnog pojedinca koja se temeljila na jednom !!!!!!! pokusu na miševima prije nego smo znali za dvostruku ovojnicu i epigenezu. 

 E to je istina. I ja se pitam koliko je ovih učesnika studija lagalo(često i nesvjesno)? Kako da to čovjek utvrdi? Ono, 50 000 ljudi koji ne piju kavu u istraživanju... hm. A problem jest i što smo mi dosta individualni. Mnogi ljudi vrlo različito reagiraju na pojedinu hranu i piće, mnogi su i alergični na pojedine namirnice, ima nas genetskih (kao torrente malo višlje) koji eto mogu vagone duhana provući u dimu kroz pluća i eto, kako tvrdi, biti bez dana bolovanja u 50 godia. Nismo svi isti tvornički model, a kod prehrane se dobar dio u biti svodi na istraživanje koje je bi neki drugi nazvali - ankete. Sjetimo se samo koliko je trebalo da se pušenje cigarete nedvosmisleno proglasi opasnim. Koje nije hrana ni piće, nego fakat prisiljeno upuhivanje dima u pluća koja bi trebala što ćišči mogući zrak za optimalno funkcioniranje. Dakle, nemože neprirodnije ponašanje, pa opet trebalo je jako puno vremena. Na alkoholnim pićima (a odavno znamo da je alkohol vrlo snažna droga) ipak ni dan danas nema na naljepnicama upozorenja da izazivaju ovisnost i promjene u ponašanju, potencijalno uništavaju obitelji, živote i zdravlje. Nema istog ni na zašežerenim pićima, iako znamo da je previše šećera nesumnjivo opasno. Dakako, to je najteže za zabraniti, na kraju šećeri spadaju u osnovne živežne prehrambene makronutrijente. Tako na kraju, jedna kava, čak i na tako na prvi pogled velikom uzorku, opet ispada u anekdotalne dokaze. 
Američke cirkuse sa onom demonizacijom masti, kolesterola ili sad glutena, neću ni spominjati.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 22:20 (overhaul).
10 godina
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

@Feudalac

 

Ne znam frende na kaj točno misliš, ali sa promjenom prehrane i načinom života(sport), šećerna se može kako tako držati pod nadzorom. Ta, ima sportaša koji boluju od dijabetisa, pa ih to ne priječi da su aktivni. Čak, štoviše sport im pomaže da se lakše nose sa šećernom...

Mediteranska prehrana, ne konzumirati previše industrijsku obrađenu, aktivnost, pa će i osoba sa dijabetisom bit lakše.

 

Najlakše je odgovornost za svoje zdravlje delegirati nekom drugome. Ne volim, to. U bivšoj teretani u koju sam išao, bio je tako jedan čovjek od kojih 60-ak godina, koji je u kasnijoj životnoj dobi oblio od dijabetisa. Krenuo je u teretanu sa trenizima snage, te mu se zdravsteno stanje uvelike poboljšalo. Ljudima je najkaše sjetiti i meditirati na svojoj lošom sudbinom, umjesto toga da nešto poduzmu. 

 

U traženju svoje osobne sreće ljudi rade sve samo kako ne bi osjetili vlastitu bol, jer je to najteže. Mada je tu ustvari jedini i najispravniji put, pa se okreću alternativama....Zašto se meni ovo događa.....često se pitaju. 

Koliko god se ljudi i trudili, neke stvari će uvijek ostati onakve kakvima jesu...Uzalud je traženje odgovora, ako nema objektivne pomoći...Pa, se onda ljudi okreću Međugorju, baba-vračara, onom "najboljem" kiropraktičaru na svijetu iz okolice ZGB, onom Braci kojem čak na seanse dolaze i svjetske poznati face i tome slično...I, tako to...Ono kaj ne mogu razumijeti shvaćaju apstrakcijom( sa bogovima, teorijama urota i slično tome).

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
offline
Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

Uz vodu, moj omiljeni napitak. Trenutno u 23.35 ćejfim šoljicu od 2dl kafe... završit ću je tamo oko 1:30 i na spavanje.

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

najgore je kavu pit prekasno...onda dozivite osudu okoline...

Brajanov život
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 23:41 (Gorstak79).
Moj PC  
9 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

vele da su ove latinoamericke kave najbolje....

Brajanov život
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
Vrela kao lava crna kava je zdrava ako je prava odnia vas đava cukar se ne stavlja.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

Ako cemo vec o ponasanju i kavi

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
8 0 hvala 1
12 godina
offline
Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

Pravi " gameri" piju red bull, monster, hell etc. Kakvu kavu 

Jedan monster od po litre pa kad udre adrenalin 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
Luka123 kaže...

Pravi " gameri" piju red bull, monster, hell etc. Kakvu kavu 

Jedan monster od po litre pa kad udre adrenalin 

Isss... danas stvarno svatko smije piti energetska pića. U moje vrijeme su bila zabranjena i ilegalna :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
11 godina
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
Luka123 kaže...

Pravi " gameri" piju red bull, monster, hell etc. Kakvu kavu 

Jedan monster od po litre pa kad udre adrenalin 

 čuo sam za te prave gejmere, baš oni najpraviji su na tajvanu

prvo ih "udre" adrenalin, a onda srce...

12 godina
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
Slažem se,okolina osuđuje kad u 10 navečer pijem tursku kavu čija šalica skup sa strujom i vodom košta dvije kune,a podržava lokanje brdo piva,žestice...
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
7 godina
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
ZdravkoZ kaže...
Slažem se,okolina osuđuje kad u 10 navečer pijem tursku kavu čija šalica skup sa strujom i vodom košta dvije kune,a podržava lokanje brdo piva,žestice...

od 5 do 8 ne služimo alkohol...

 

komšija! idemo na jednu ljutu!

...nepijem....

aj ne seri!

...paaa može jedna

...

 

edit:

kava ipo, kuna ipo, pošto kahva u deset ipo?

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 14:53 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

ako tri kave iz kuće istjeraju jednog doktora, koliko kava je potrebno za 7 doktora? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
Ajar kaže...

ako tri kave iz kuće istjeraju jednog doktora, koliko kava je potrebno za 7 doktora? 

 

1 jedna
1 dvadesetijedna
0 dvi ipo
1 tlinest
8 ... jeste li vi maločas zvali?
ravna zemlja i šupalj mjesec
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
Odgovor je: 37 kava.

30x + 7y = 37xy
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

Odgovor je uvijek 42.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
7 godina
protjeran
offline
Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

Pusio sam 13 godina, a kavu sam pio, kao i sada, 1-2x mjesecno,

kad mi zamirisi.

 

Prestao sam pusiti zbog neprestanog kaslja, i teskog disanja

tokom noci, tako da evo vec godinama ne pusim i to se osjeti.

 

A kava mi nekad, al stvarno nekad dodje da popijem, i tad ju rado

posrcem. No inace ju ne pijem, nego uvjek caj. Mogu ga

piti u bilo koje doba dana, bilo gdje i bilo kada, uvjek mi pase.

Gora ovisnost od kave, tko ne vjeruje, kad se navuce, znat ce o cemu pricam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
Koliko mjesecno novaca potrosite na kavu u kaficima? Tipa 200kn?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!
Deutsch kaže...
Koliko mjesecno novaca potrosite na kavu u kaficima? Tipa 200kn?

 

cca 40 kn na dan

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Kava - tri šalice na dan, doktor iz kuće van!

Ujutro kad dođem na posao espresso, obični ili dupli, ovisno o tome koliko sam prošlu noć ostao igrat nešto s ekipom ili drkat po netu općenito, te nakon gableca, znači oko 12, 13, jedna produžena s mlijekom. Ne mogu reći da nešto posebno volim kavu, tj. okus, ali služi svrsi, i još tome ju imam besplatno na poslu, tako da se ne mogu žaliti.

 

U kafićima ju većinom niti ne pijem, eventualno 3-4 puta mjesečno.

-
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 11:47 (The Unforgiven).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice