Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 685.867
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
8 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Hvala za info. Nisam znao da nema više.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Pozdrav,

 

jesu koga još tražili iz Revoluta novi sken identifikacijskog dokumenta?

 

mene nakon cca 18 mj. opet tražili pa opet fotkao osobnu...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Eto i mene su tražili obostrani scan osobne i selfie. Za dvadesetak sekundi odobrili autorizaciju.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Često sam slao 2000+€ na Hr račun, prebacio u kn i slao u kunama. Limit je 6000€ na konverziji mjesečno.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Stric_Jura kaže...
jesu koga još tražili iz Revoluta novi sken identifikacijskog dokumenta?

 Evo i mene nekidan. Osobna s kojom sam se prvi put registrirao prije par godina vrijedi do 2024., tako da ne znam zašto traže ponovno. Vjerojatno je neki data breach u pitanju, popušili podatke od ransomewarea kao Garmin ljetos.

Sad mi ne žele potvrditi account, jer sam uslikao osobnu s prekrivenim brojem osobne. Ne znam zašto bi im to bilo bitno, osobna sama po sebi je vidljiva i ona je proof of residency, a ne broj same iskaznice.

 

14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

krasan nadimak i avatar - cura je sretna?

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Cuni Lingus kaže...
Stric_Jura kaže...
jesu koga još tražili iz Revoluta novi sken identifikacijskog dokumenta?

 Evo i mene nekidan. Osobna s kojom sam se prvi put registrirao prije par godina vrijedi do 2024., tako da ne znam zašto traže ponovno. Vjerojatno je neki data breach u pitanju, popušili podatke od ransomewarea kao Garmin ljetos.

Sad mi ne žele potvrditi account, jer sam uslikao osobnu s prekrivenim brojem osobne. Ne znam zašto bi im to bilo bitno, osobna sama po sebi je vidljiva i ona je proof of residency, a ne broj same iskaznice.

 

 Da, i moja osobna također još vrijedi, a njihovo objašnjenje je dosta jadno:

No ponekad se propisi mijenjaju, a načini obrade više nisu podržani te stari dokumenti više ne vrijede. Tako ni identifikacijski dokument koji ste nam prethodno poslali više nije valjan.

Naše banke me tražile ponovno osobnu tek nakon što je istekla stara, što mi ima smisla, jer npr. token služi za autorizaciju na egrađani, pa se valjda očekuju da imaju ažurne podatke o korisnicima.

11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Cuni Lingus kaže...
Stric_Jura kaže...
jesu koga još tražili iz Revoluta novi sken identifikacijskog dokumenta?

 Evo i mene nekidan. Osobna s kojom sam se prvi put registrirao prije par godina vrijedi do 2024., tako da ne znam zašto traže ponovno. Vjerojatno je neki data breach u pitanju, popušili podatke od ransomewarea kao Garmin ljetos.

Sad mi ne žele potvrditi account, jer sam uslikao osobnu s prekrivenim brojem osobne. Ne znam zašto bi im to bilo bitno, osobna sama po sebi je vidljiva i ona je proof of residency, a ne broj same iskaznice.

 

 Probaj u banci reći da ne želiš da ti skeniraju broj osobne kad otvaraš račun, pa vidi hoće li ti dati da ga otvoriš haha

 

Ponovne provjere identiteta se traže navodno zbog prebacivanja ljudi na firmu u Litvi. Tamošnji regulatori su nametnuli da moraju osvježiti baze vjerojatno.

It is hard being a person!
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ima još netko problema s top-upanjem danas? Evo već sat vremena pokušavam bez uspjeha. Odmah mi izbaci, "top up declined, contact support blabla"
Banka je Hpb, novca imam na računu a nisam ništa mijenjao od zadnjeg uspješnog to-upa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

U hpb nešto rade, odbija i meni top up sa hpb..

 

Mogli su bar obavijest poslati ovi sa hpb..

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Također tražen novi sken ID dokumenta...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
darkborg kaže...
Ima još netko problema s top-upanjem danas? Evo već sat vremena pokušavam bez uspjeha. Odmah mi izbaci, "top up declined, contact support blabla"
Banka je Hpb, novca imam na računu a nisam ništa mijenjao od zadnjeg uspješnog to-upa.

 

boatenga kaže...

U hpb nešto rade, odbija i meni top up sa hpb..

 

Mogli su bar obavijest poslati ovi sa hpb..

 

Tako je i meni bilo, a ja sam zaba i mislio sam da je do banke. Onda sam kliknuo kao da dodajem "novu" karticu i unio ponovo sve podatke s te kartice koja mi je vec spremljena i onda me bacilo na autorizaciju preko tokena i uspio sam top-up napravit. Inace nisam uspjevao 3-4 dana sve dok ovo nisam napravio i sad sam vec par puta morao tako radit. Ne znam, mozda su oni nesto zeznuli u app pa ne radi vise taj jednostavni top-up, a mozda su nam i razliciti problemi u igri...

10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Jel ima još tko vibraciju za tipkanje pin-a, i za obavijesti prilikom plaćanja i nakon plaćanja..Dosta mi je treskanja mobitela u rukama..

Napravio sam hard reset mobitela, no jednako, niti jedna druga aplikacija se ne ponaša tako..

 

Majke mi ću prestati koristiti revolut..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
boatenga kaže...

Jel ima još tko vibraciju za tipkanje pin-a, i za obavijesti prilikom plaćanja i nakon plaćanja..Dosta mi je treskanja mobitela u rukama..

Napravio sam hard reset mobitela, no jednako, niti jedna druga aplikacija se ne ponaša tako..

 

Majke mi ću prestati koristiti revolut..

 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Što je pisac htio reći..

 

Ne mogu u postavkama isključiti vibraciju..

Kako sam već napisao, dvadeset puta sam prevrtio mobitel..

 

Lijepo pitam ima li itko sličnih problema..

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ne znam što ti to toliko smeta, pa nije da 500 puta dnevno nešto plaćaš ili otvaraš revolut.
Malo je bezveze da se ne može isključiti ali baš da ti je toliki problem?

PS. Ne vibrira kad se prijavljuješ otiskom prsta.
10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

A jebiga imam poremećaj, smeta me vibracija..lol

I plaćam sve telefonom..

Ne koristim otisak prsta..

 

Upotrebljavam sada Curve za plaćanje, Curve ne vibrira..

Vjerojatno je neki bug u telefonu ili aplikaciji, haptičke informacije za dodir, tipkovnicu..

 

Ništa, čekat neku nadogradnju buduću, možda ispravi..

 

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Pozdrav, zanima me je li netko pokušao raditi SEPA transfer s Revoluta na Kraken mjenjačnicu? Zanimljivo je da mi je na Crypto.com uspio SEPA dok na Kraken ne...

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Pozdrav

Tek se upoznavam sa Revolut card...malo sam citao komentare... zanima me ako si uplacujem novac preko internet bankarstva sa PBZ tekuceg racuna na revolut dali pbz uzima neku naknadu?

Hvala
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ne uzima nista linkas karticu ona te odvede na with key u pbz app i tjt poslije samo odaberes iznos i on povuce sa pbz automatski
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 11:35 (Bencho2211).
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
kloby0903 kaže...
Pozdrav

Tek se upoznavam sa Revolut card...malo sam citao komentare... zanima me ako si uplacujem novac preko internet bankarstva sa PBZ tekuceg racuna na revolut dali pbz uzima neku naknadu?

Hvala

 Nema naknade ako PBZ karticu dodaš u Reveolut aplikaciju. Ne znam kako ide ako u PBZ mobilnom bankarstvu zadaš nalog na IBAN od Revoluta. To nisam nikada probao niti ne znam da li bi prošlo. 

Meni je najjednostavnije koristiti GPAY opciju za nadoplatu, ali tako se mogu samo EUR valuta nadoplaćivati. Ne mogu i kune.

Kune dodajem tako da u Revolut aplikaciji dodam broj PBZ kartice i onda prolazi. Bez naknada. Ali nisam nikad probao dodati veliki iznos. 1.000kn je išlo bez naknade

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Hvala na odgovorima...znaci standard verzija je free... i nadam se da ce potrajati u free verziji da nebi uveli neku naknadu mjesecnu..

Znaci dobio sam pozivnicu registrao se i sada moram potvrditi osobnom indentitet.. to je nadam se sigurno? Slati nekome sliku osobne sa podacima?

Imate svi dobra iskustva sa time ?
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 11:49 (kloby0903).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Ne. Polovici su nam ukrali identitet i kupovali stvari i pretplatili se na različite servise s našim podacima 

 

:)

Ovo je najpoznatiji takav servis na netu. Da se dogodi samo jedan propust, mislim da bi cijeli internet pričao o tome 

Nadam se. Ipak, već imaju milijune podataka o korisnicima i kopije njihovih osobnih dokumenata.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Pored pustih fejsbuka i instagrama, ne bi trebao bit problem poslati selfie za bankovni račun..

 

Doći će vrijeme, uskoro, gdje ćeš biti sretan da se možeš identificirati na taj način..Povratno dobit uslugu, ostvarit neko pravo, jer si "čist"..

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ako ima dobrih duša za pojasniti; mogu li, i ako da-kako, plaćati račune komunalija; grijanje, ZG holding, itd. bez naknada?
Unaprijed se zahvaljujem
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Nemucimenadimkom kaže...
Ako ima dobrih duša za pojasniti; mogu li, i ako da-kako, plaćati račune komunalija; grijanje, ZG holding, itd. bez naknada?
Unaprijed se zahvaljujem

 nemožeš bez naknada..

 

al eto ja koristim crypto.com karticu (visa debit) s kojom placam racune uz 2 kn naknade i dobijem 5% cashbacka.

 

ako te zanima javi se u PP, imaj promociju do 31.10. dijele 50$ za svakog novog korisnika.

 

 

15 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Bok ekipa,

 

čitam tu na nekim stranicama foruma da za dodavanje Revolut računa za isplatu novca trebam kontaktirati PayPal direktno - je li to još uvijek moguće napraviti i imali netko još nekih savjeta?

 

Hvala

MuWu
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Kada pokušam dodati novce s svoga Erste deviznog tekućeg računa na Revolut ( iz Revolut aplikacije ) , kada prođe validaciju s sms porukom , dobijem poruku nažalost nešto nije u redu i da Revolut ne podržava bankovnu karticu kojom pokušavam nadoplatiti račun. Uopće ne znam u čemu je problem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 16:57 (valhallamk).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Trebalo je samo aktivirati karticu i provjeriti s pinom na bankomatu .

10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Dakle, nastavak opisa problema sa aplikacijom..

 

Više ne vibrira kad upisujem pin, dakle to se ispravilo..Samo ništa nisam dirao, vjerojatno u nekom od ažuriranja..

Ostalo je još vibriranje tijekom pos plaćanja..

Valjda će i to otić sa vremenom..

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice