Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov

poruka: 52
|
čitano: 15.244
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov".
13 godina
offline
Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov

Već je milijon puta bilo govora o ovome, da li netko ovo stvarno radi?

 

Ispada da bi sad svi trebali biti stručni računovođe pa ispunjavat sve ovo...

 
5 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov

Sve se to lako izbjegne :D pa nisam lud da dajem drzavi koja misli da je ovo glupost i ne priznaje!

 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kada se i kako obračunava i plaća porez na kri
I jel itko procitao ovu kobasicu,ja nisam!😏
AUDIOFIL
Moj PC  
19 0 hvala 0
14 godina
offline
Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov

Uvijek kad se nađete pred dvojbama kako postupiti po pitanju zakona i obveza prema državi zapitajte se što bi učinili Kuščević, Kujundžić, Marić, Tolušić i slični ugledni ministri i građani da su u vašoj poziciji. Postupite kako bi oni postupili.

PSN - darklydexter
Moj PC  
19 1 hvala 0
15 godina
offline
Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov

odlično, kolega, dajte indeks. inače, ako nije bitno kako se stječe novčana imovina (dok se plaća porez), odoh očistiti neku poštu/kladionicu/lutrijsku ispostavu/štoveć. u dvojbi vrijedi al caponeov poučak: više se postiže lijepom rječju i pištoljem, nego samo lijepom rječju.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 9:37 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov

Lol, obrisite clanak i ne sramotite se. Kriptovalute i jesu tu iz razloga da se ne placa porez. Zasto bi ja drzavi davao nesto, a ne dobivam nista zauzvrat? Dajte..

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov

ma sve to stoji, ko bi lud državi dao nešto :) ja samo ne želim da me ne sjebu, da mi ne opizde neku kaznu...

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kada se i kako obračunava i plaća porez na kri
Broj ljudi koji su pročitali članak : 0,000043%, broj kripto likova koji su odlučili platiti porez nakon članka 0%.
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov

Vidim da vecina razmislja kako je sasvim u redu ne placati porez, ali isto tako, cemu se onda zalimo na politicare i sl ekipu kad ne placaju? Ocito nam je to svima u krvi

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
4 13 hvala 0
14 godina
offline
Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov

Jel tako i ćaća Sanader prijavio prihod i platio poreze na one brojne slike, satove i razne druge kanale gdje je spremio milione ???

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Kada se i kako obračunava i plaća porez na kri
CalvinRi kaže...

Vidim da vecina razmislja kako je sasvim u redu ne placati porez, ali isto tako, cemu se onda zalimo na politicare i sl ekipu kad ne placaju? Ocito nam je to svima u krvi

 Si ti ozbiljan? Usporedjujes mene koji je ulozio svoj TESKO ZARADJENI novac i bio budan nocima i sjedio za racunalom danima kako bih uspjesno trgovao i malo zaradio dodatno na kriptovalutama sa politicarima i "uspjesnim biznismenima" koji su se obogatili na ledjima naroda, drzavnoj privatizaciji 90ih, svercom oruzja, secera i drugih srxxa! :)

6 godina
offline
Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov

ili odes u Portugal na bankomat (donjeli zakon da se cudo ne oporezuje), malo se zabavis tamo (bio - fenomenalan bakalar) i ne platis nikome nista i doma sa $ i laganini placas sranja za zivot u kesovini.

 

A ovi u saboru (ili gdje vec donose ove moronsko odluke) da su malo pametniji bi stavili neku sicu (tipa 1-2% poreza) na isplatu na bankomatima i dobivali bi redovito $$$. Ali ne, uzmimo im sve...

 

Ma, ionako cemo svi za koju godinu u Nizozemskoj imati pokrajnu "mala rvacka"

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kada se i kako obračunava i plaća porez na kri
Gadgeti kaže...
CalvinRi kaže...

Vidim da vecina razmislja kako je sasvim u redu ne placati porez, ali isto tako, cemu se onda zalimo na politicare i sl ekipu kad ne placaju? Ocito nam je to svima u krvi

 Si ti ozbiljan? Usporedjujes mene koji je ulozio svoj TESKO ZARADJENI novac i bio budan nocima i sjedio za racunalom danima kako bih uspjesno trgovao i malo zaradio dodatno na kriptovalutama sa politicarima i "uspjesnim biznismenima" koji su se obogatili na ledjima naroda, drzavnoj privatizaciji 90ih, svercom oruzja, secera i drugih srxxa! :)

 Stvar je principa.

Ja samo primjecujem da je vecini ljudi u krvi da si nesto usicare za sebe, i da ih boli q za ostale. Politicari su samo obicni ljudi kao ti i ja koji imaju priliku ukrast vise, ali sve se samo svodi na brojeve. Oni su veliki lopovi, a mi mali. Ali smo svi LOPOVI. 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
7 godina
offline
Re: Kada se i kako obračunava i plaća porez na kri
CalvinRi kaže...

.... Oni su veliki lopovi, a mi mali. Ali smo svi LOPOVI. 

 aj ne ser.. .. kad potrošim novce na neki koin koji propadne niko mi neće vratit 25% nazad, kad nekim cudom zaradim 200kn na uloženih 2000 sad bi treba državit dat 300? aj ko je tu lopov?

4 godine
protjeran
offline
Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov

Ovaj članak je odličan primjer koliko porezna (i svaka druga) birokracija danas kaska za modernom tehnologijom, a neki bi rekli i zdravim razumom. Da cijela stvar bude apsurdnija, država do sada uopće nije objavila konkretne podatke koliko je taj famozni porez na kapitalnu dobit zapravo "napunio" državni proračun, ali ako se uračunaju gubici nastali slabljenjem tržišta kapitala (zbog porezne presije) i dodatni troškovi državne administracije (jer netko mora i obrađivati tu hrpu papira), posve je moguće da je porez na kapitalnu dobit državnom proračunu napravio više štete nego koristi.

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov

Jedina namjena bitcoina je plaćanje što mu i piše u whitepaper-u kada je napravljen a zato se i koristi kao što se koristi i Euro, Dolar, Kuna...

Svrstavati platni instrument u isti koš sa dionicama je čista prevara ljudi koji posjeduju bitcoin. Bitcoin je novac a ne dionica iza koje stoji neka firma.

 

Totalna je laž da zbog njegove volatilnosti bitcoin ne može biti mjerilo vrijednosti.

Stabilne fiat valute tehnički gledano uopće NE POSTOJE već se tečaj održava umjetno otkupom ili prodajom deviza od strane centralnih banaka.

Da tečaj eura sutra ekstremno naraste u odnosu na kune država vam sigurno nebi naplatila porez na kapitalnu dobit kada bi išli prodavat te eure za kune a svakodnevno postoje razlike u tečajevima između nacionalnih valuta i ljudi svakodnevno mjenjaju valute u mjenjačnicama bez da ih itko pita osobnu kartu i koliku su dobit ili gubitak ostvarili tijekom godine mjenjajuči te valute.

Već smo vidjeli pad vrijednosti nacionalnih valuta u Venezueli, Argentini...

 

Pošto je već prihvaćen od ljudi i trgovaca kao platežno sredstvo bitcoin bi trebao imati jednaki tretman kao i fiat valute.

Sve ostalo je čisto nepriznavanje izuma te kupovanje vremena dok se ne napravi državni digitalni novac koji će biti zakonom NAMETNUT bez prava da se ljudi izjasne žele li ga kao novac a ne poput bitcoina koji je dobrovoljno prihvaćen.

 

Također različito tretiranje bitcoina ovisno o državnoj ustanovi je prevara korisnika.

To je isto kao da kupac kaže da je kuna novac a trgovac kaže da nije novac nego je dionica jer to trgovcu više odgovara.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 15:15 (Noel).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kada se i kako obračunava i plaća porez na kri
dabar_solta_V2 kaže...
CalvinRi kaže...

.... Oni su veliki lopovi, a mi mali. Ali smo svi LOPOVI. 

 aj ne ser.. .. kad potrošim novce na neki koin koji propadne niko mi neće vratit 25% nazad, kad nekim cudom zaradim 200kn na uloženih 2000 sad bi treba državit dat 300? aj ko je tu lopov?

 Kakve to ima veze s temom?

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
16 godina
offline
Re: Kada se i kako obračunava i plaća porez na kri
CalvinRi kaže...

Vidim da vecina razmislja kako je sasvim u redu ne placati porez, ali isto tako, cemu se onda zalimo na politicare i sl ekipu kad ne placaju? Ocito nam je to svima u krvi

CalvinRi kaže...

Stvar je principa.

Ja samo primjecujem da je vecini ljudi u krvi da si nesto usicare za sebe, i da ih boli q za ostale. Politicari su samo obicni ljudi kao ti i ja koji imaju priliku ukrast vise, ali sve se samo svodi na brojeve. Oni su veliki lopovi, a mi mali. Ali smo svi LOPOVI. 

 

Ne, obrnuo si priču - prvo političari trebaju biti pošteni, pa tek potom mogu očekivati od naroda da bude pošten.

Političari su primjer i zato narod i nema osjećaj da treba plaćati porez i biti pošten, jer oni koji su najeksponiraniji to prvi ne rade.

Ako bi narod bio pošten i sve plaćao, političari bi samo krali još više - jer mogu.

Gledam te!
13 godina
offline
Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov

ajde se malo saberite i okanite politike. tu smo di jesmo i država je takva kakva je. ni ja najrađe ne bi dao ni lipe državi, al jbg sustav je takav da moraš.

 

Može li netko odgovoriti jasno da ili ne, treba li platiti porez na dobit za kriptovalute? tekst u postu i postupak kako bi trebalo prijaviti porez, ja ne razumijem. ko god oće može mislit da sam glup šta ga ne razumijem, istina je da mi se neda čitat i dublje ulazit u to. ako mi netko može reći da ili ne. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kada se i kako obračunava i plaća porez na kri
CalvinRi kaže...
..
CalvinRi kaže...

.... ... Ali smo svi LOPOVI. 

...

 Kakve to ima veze s temom?

neznam reci ti meni.

10 godina
offline
Re: Kada se i kako obračunava i plaća porez na kri
snake44 kaže...

ajde se malo saberite i okanite politike. tu smo di jesmo i država je takva kakva je. ni ja najrađe ne bi dao ni lipe državi, al jbg sustav je takav da moraš.

 

Može li netko odgovoriti jasno da ili ne, treba li platiti porez na dobit za kriptovalute? tekst u postu i postupak kako bi trebalo prijaviti porez, ja ne razumijem. ko god oće može mislit da sam glup šta ga ne razumijem, istina je da mi se neda čitat i dublje ulazit u to. ako mi netko može reći da ili ne. 

Ne trebaš ako kriptovalutu držiš 2 godine tj ne otuđiš za: robu, uslugu ili fiat valutu u roku 2 godine od dana stjecanja kriptovalute.

Ako kriptovalutu mjenjaš za drugu kriptovalutu to se ne smatra otuđenjem.

Dakle možeš npr. kupljeni (sa kunama) Bitcoin BTC promjenit u Tether USDT (to nije otuđenje).

A po FIFO metodi gleda se datum stjecanja prve valute tj. u gornjem slučaju BTC je prva stečena valuta.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 13:25 (Noel).
7 godina
protjeran
offline
Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov

Ja placam porez u trenutku kad bitcoin zamjenim za FIAT, ako je bilo zarade. Placas porez samo na dobit. Ako nema zarade nema poreza. 

Ako potrosis bitcoin, onda isto nema poreza 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 13:46 (O_O_O).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Kada se i kako obračunava i plaća porez na kri
JTAG kaže...

Lol, obrisite clanak i ne sramotite se. Kriptovalute i jesu tu iz razloga da se ne placa porez. Zasto bi ja drzavi davao nesto, a ne dobivam nista zauzvrat? Dajte..

 Kako ne dobivaš ništa za uzvrat? Dobiješ lijepo ofarbane tunele, dobiješ zdravstvo gdje odeš operirat slijepo crijevo a ostaneš bez noge, dobiješ policiju koja nema ovlasti (osim kad čuva režim), dobiješ sudstvo koje nakon 15 godina parničenja donese protuzakonitu presudu, dobiješ vjeronauk u školama...

12 godina
offline
Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov

taxation = theft

 

suština priče...

 

dok pošten narod plaća porez automatski hrane ovaj nakaradni sustav. ne samo da da ubiru ogromne poreze, nego porezi ni nisu dosta pa se još i zadužuju (odnosno nas).

 

znamo svi da najveći ne plaćaju porez, i načini na koje se to sve izbjegava.

 

svako neka postupi prema savjesti/principima jer je plaćanje poreza individualna stvar...

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kada se i kako obračunava i plaća porez na kri
CalvinRi kaže...
Gadgeti kaže...
CalvinRi kaže...

Vidim da vecina razmislja kako je sasvim u redu ne placati porez, ali isto tako, cemu se onda zalimo na politicare i sl ekipu kad ne placaju? Ocito nam je to svima u krvi

 Si ti ozbiljan? Usporedjujes mene koji je ulozio svoj TESKO ZARADJENI novac i bio budan nocima i sjedio za racunalom danima kako bih uspjesno trgovao i malo zaradio dodatno na kriptovalutama sa politicarima i "uspjesnim biznismenima" koji su se obogatili na ledjima naroda, drzavnoj privatizaciji 90ih, svercom oruzja, secera i drugih srxxa! :)

 Stvar je principa.

Ja samo primjecujem da je vecini ljudi u krvi da si nesto usicare za sebe, i da ih boli q za ostale. Politicari su samo obicni ljudi kao ti i ja koji imaju priliku ukrast vise, ali sve se samo svodi na brojeve. Oni su veliki lopovi, a mi mali. Ali smo svi LOPOVI. 

 Stvar je principa da.

 

Imaš dvije sorte tu.

 

Prva je ona koja vidi samo svoj sitni interes, koriste usporedbe tipa ako oni kradu puno onda mogu i ja malo. Između takvih i glavatog Kušćevića nema razlike. Da ih postaviš na njegovo mjesto isto bi tako krali - PUNO.

 

Postoji onda druga sorta (moja), koja ne želi hranit parazite. Jednostavno gdje god mogu pokušat ću da ne platim porez. Zašto, zbog govana iz prvog primjera.

.

Jebote upravo sam definirao neki patološko - lopovski  perpetuum mobile.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada se i kako obračunava i plaća porez na kri

Pozdrav svima :)

zanimam me kada bi se trebao platit ovaj porez? Kada se  ta "zarada"(tj. dobit) prebaci s mjesta gdje se ulaže npr. Coinbase i tek kada sjedne na račun u banci ili ??

Unaprijed hvala :D

15 godina
offline
Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov
Ma daj,ko če to pratit?Mislim tko zna koliko imam Bitcoin adresa i valuta?Ne postoji sustav koji če to kontrolirat.
Po nekoj logici,porezna bi trebala znat moju Bitcoin adresu da može napravit neku kontrolu.
To oni love ribe u mutnom,iliti budale koje če ič prijavit porez.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kada se i kako obračunava i plaća porez na kri
DarthMarkus kaže...
CalvinRi kaže...
Gadgeti kaže...
CalvinRi kaže...

Vidim da vecina razmislja kako je sasvim u redu ne placati porez, ali isto tako, cemu se onda zalimo na politicare i sl ekipu kad ne placaju? Ocito nam je to svima u krvi

 Si ti ozbiljan? Usporedjujes mene koji je ulozio svoj TESKO ZARADJENI novac i bio budan nocima i sjedio za racunalom danima kako bih uspjesno trgovao i malo zaradio dodatno na kriptovalutama sa politicarima i "uspjesnim biznismenima" koji su se obogatili na ledjima naroda, drzavnoj privatizaciji 90ih, svercom oruzja, secera i drugih srxxa! :)

 Stvar je principa.

Ja samo primjecujem da je vecini ljudi u krvi da si nesto usicare za sebe, i da ih boli q za ostale. Politicari su samo obicni ljudi kao ti i ja koji imaju priliku ukrast vise, ali sve se samo svodi na brojeve. Oni su veliki lopovi, a mi mali. Ali smo svi LOPOVI. 

 Stvar je principa da.

 

Imaš dvije sorte tu.

 

Prva je ona koja vidi samo svoj sitni interes, koriste usporedbe tipa ako oni kradu puno onda mogu i ja malo. Između takvih i glavatog Kušćevića nema razlike. Da ih postaviš na njegovo mjesto isto bi tako krali - PUNO.

 

Postoji onda druga sorta (moja), koja ne želi hranit parazite. Jednostavno gdje god mogu pokušat ću da ne platim porez. Zašto, zbog govana iz prvog primjera.

.

Jebote upravo sam definirao neki patološko - lopovski  perpetuum mobile.

Nema neke bitne razlike između te dvije sorte. I prva i druga krše zakon i štete proračunu. Zašto druga nije govno a prva je, stvar je subjektivne procjene iliti kako ti kažeš principa koji može biti pozitivan i negativan. 

PSN - darklydexter
6 godina
offline
Kada se i kako obračunava i plaća porez na kriptov

Svi bi zdravstveno, dobre ljekove, novi asfalt, jeftine cestarine... Istina da bih i ja izbjegavao platit porez ako mogu izbjec jer "ovi gore" to trpaju sebi u dzep, a ne na navedeno. Truo sistem. U UAss fo A se za utaju poreza ide dugo u prdekanu. Kod nas je to "normalno". Iako ovo moje razmišljanje nema direktne veze sa bitcoinom jer je on samo sredstvo plaćanja, nije vrijednosni papir.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 15:19 (cvaja997).
Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice