Izvanzemaljski dijamanti

poruka: 16
|
čitano: 7.261
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Izvanzemaljski dijamanti".
6 godina
protjeran
offline
Izvanzemaljski dijamanti

dijamanti su zhenini najbolji frendovi...moja doticne sama brusi...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Izvanzemaljski dijamanti
Gorstak79 kaže...

dijamanti su zhenini najbolji frendovi...moja doticne sama brusi...

 Bar ne nosi "feminist cut".

15 godina
offline
Izvanzemaljski dijamanti

Govori li autor o Teji?

Sestrici za koju se govori da je skoro ubila Zemlju i odgovornom za nastanak Mjeseca?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Izvanzemaljski dijamanti

dijamanti nisu skupi samo zbog toga što su, navodno rijetki, već i zbog toga što je do početka 21. st. monopol na njihovo kopanje, obradu i trgovanje imala kompanija de beers (i sad još, usprkos novim "igračima", drži 35% tržišta). imate jednom pravo pogađati otkud su ti likovi, a cijene se još drže upravo zbog tog naslijeđa.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Izvanzemaljski dijamanti
Ajar kaže...

dijamanti nisu skupi samo zbog toga što su, navodno rijetki, već i zbog toga što je do početka 21. st. monopol na njihovo kopanje, obradu i trgovanje imala kompanija de beers (i sad još, usprkos novim "igračima", drži 35% tržišta). imate jednom pravo pogađati otkud su ti likovi, a cijene se još drže upravo zbog tog naslijeđa.  

 

 a fraza “dijamanti su vječni” ima malo drugačiji background

 

Tajna De Beersovog uspjeha je marketinška kampanja koja je uvjeravala svaku ženu da bi trebala dobiti dijamantni prsten od svog zaručnika i uvjeriti svakog mladoženju da iskešira "dvomjesečnu plaću"  kako bi pokazao koliko vrijedi njegova ljubav. 

Prije 1930-ih, dijamantni prsteni su rijetko dani kao zaručnički prstenovi prema knjizi "Dvadeset oglasa koji su potresli svijet" 

 

 'A Diamond Is Forever' napisao je copywriter Frances Gerety u agenciji Philadelphia NW Ayer 1947. godine, a De Beers je u to vrijeme tražio kampanju koja će potaknuti prodaju dijamanata koja je pala za vrijeme Velike depresije. 

 

Gotovo 70 godina kasnije,fraza “dijamanti su vječni” postala je jedan od najprepoznatljivijih robnih marki svih vremena. Prema članku iz New York Timesa 2013., tekst oglasa se pojavio u svakom oglasu De Beers-a od 1948. godine, a brand ga još uvijek koristi do danas. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Izvanzemaljski dijamanti
Dijamanti su skupi iz istog razloga iz kojeg je Porche skup. Treba pokazati selu da se ima.

Šteta što zbog glupe primjene kao nakit drži cijenu koja ga sprečava da bude masovno korišten kao alat. Ono, uzmeš najtvrđi poznati materijal i namijeniš ga za nakit, wtf? Ajmo i metale koji ne korodiraju i dobro vode struju koristiti za nakit, uh ček...
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Izvanzemaljski dijamanti

Znači samo triban čekat da me bogatstvo pogodi s neba 

MISCREATED
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Izvanzemaljski dijamanti
Visak kaže...
Dijamanti su skupi iz istog razloga iz kojeg je Porche skup. Treba pokazati selu da se ima.

Šteta što zbog glupe primjene kao nakit drži cijenu koja ga sprečava da bude masovno korišten kao alat. Ono, uzmeš najtvrđi poznati materijal i namijeniš ga za nakit, wtf? Ajmo i metale koji ne korodiraju i dobro vode struju koristiti za nakit, uh ček...

 Dijamanti su najviše skupi zbog najvažnijeg razloga: 1. Namjerno se ne pušta u optjecaj cijela količina iskopanih dijamanata, kako se ne bi rušila cijena a i postupak dobivanja prirodnih dijamanata je skup pa ni oni zbog toga ne mogu biti jeftini. Osim toga, dijamanti koji se koriste za nakit čine 10-15% ukupne proizvodnje dijamanata. Ostalo su industrijski dijamanti koji se koriste za razne rezne alate - funkcija koja im zbog njihove nenadmašne tvrdoće odlično leži.  Za industrijske dijamante se koriste mutni i nepravilni primjerci koji jednostavno nisu dovoljno dobri za nakit. Naravno, industrijski dijamanti su skupi, ali neusporedivo jeftiniji od dijamanata za nakite. A što se tiče metala koji dobro vode struju, našao sam jednom davno na internetu koliko se zlata koristi u industriji a koliko za nakit - i opet, industrija šije po potrošnji zlata zlatarstvo. (Bez zlata nema kontakata u računalima, srebro je osnova u fotografskoj industriji u izradi foto papira (više) i filmova (manje), a ima toga još..Zato se danas prelazi na umjetne dijamante koji su neusporedivo jeftiniji nego prirodni, a imaju sve značajke pravih dijamanata. Jedino je nakit napravljen od njih jeftiniji. A što se tiče vanzemaljskih dijamanata, negdje sam pročitao da su u nekom meteoritu pronašli dijamante čija je struktura nešto drugačija od strukture "običnih" dijamanata, pa su zbog toga još tvrđi. Zamisli alata napravljenog od takvih dijamanata. Usput, prije puno godina NASA je slala sondu na Veneru, pa je za kameru koja je trebala snimati napravila prozorčić od dijamanta od 20-ak karata. Taj dijamant su uvezli iz Južnoafričke Republike i morali su na njega platiti neki veliki porez. Tek nakon nekoliko godina natezanja uspjeli su dokazati da taj dijamant više nikada neće biti predmet trgovanja, pa su dobili povrat poreza. Tako na Veneri sada imaš jedan Zemaljski dijamant.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 17:02 (učo).
14 godina
offline
Re: Izvanzemaljski dijamanti
Xidrus kaže...
Ajar kaže...

dijamanti nisu skupi samo zbog toga što su, navodno rijetki, već i zbog toga što je do početka 21. st. monopol na njihovo kopanje, obradu i trgovanje imala kompanija de beers (i sad još, usprkos novim "igračima", drži 35% tržišta). imate jednom pravo pogađati otkud su ti likovi, a cijene se još drže upravo zbog tog naslijeđa.  

 

 a fraza “dijamanti su vječni” ima malo drugačiji background

 

Najveća fora je u tome što dijamanti nisu vječni, oni su tzv. metastabilna faza. Kažu da je postojao dijamant Orlov nazvan po ruskom grofu Grigoriju Orlovu, kojega je poklonio svojoj ljubavnici, carici Katarini Velikoj, koji je jednostavno ispario (C+O2=CO2), a taj proces, iako je izvanredno rijedak postoji i zove se truljenje dijamanta. Ne znam da li su tome podložni i ovi svemirski koji dolaze putem meteorita.

dolazim odmah - Godot
6 godina
protjeran
offline
Izvanzemaljski dijamanti

Dok sam radio kao čuvar sam jednom prilikom dijelio kućicu s jednim starijim zaštitarom...Ispostavilo se da čoek ima kćer koja studira u Zagrebu. Dalje kroz spiku je dotični izjavio da je oduševljen svojom toyotom, i da je radi prikolice htio dati izbužati rupu u njoj, i kod god kojeg majstora je nosio, svi su polomili svrdla, da nije mogao virovat kako rade te toyote. Pitam ja, ne razmisljajuć, je li imao koji od tih majstora dijamantno svrdlo, a on veli: eeeee.....

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Izvanzemaljski dijamanti
syncmaster245b kaže...

Govori li autor o Teji?

Sestrici za koju se govori da je skoro ubila Zemlju i odgovornom za nastanak Mjeseca?

 Vjerovatno je Teja u pitanju. Kažu, što te ne ubije to te ojača: dobili smo Mjesec koji stabilizira Zemljinu os vrtnje, zavrtila se Zemlja i nastalo je snažno magnetsko polje - naš štit, vjerovatno je tu bila i velika količina vode i plinova koji su obogatili atmosferu, povećala se masa Zemlje i samim tim gravitacija može sačuvati atmosferu, a bez nje nema ni mora, života... I tako, seka je možda htjela ubiti Zemlju, ali je dugoročno učinila Zemlju ovakvim draguljem kakva je sada. Možda je u njoj bilo i dijamanata - pa ipak je Teja bila golemi meteor, samo je pitanje možemo li ih razlikovati od "domaće proizvodnje".

dolazim odmah - Godot
14 godina
protjeran
offline
Re: Izvanzemaljski dijamanti
Visak kaže...
Dijamanti su skupi iz istog razloga iz kojeg je Porche skup. Treba pokazati selu da se ima.

 Ne znam sta je Porche, ali automobili Porsche su komplekasn visokotehnoloski proizvod za ciji je svaki stadij razvoja/proizvodnje angazirano hrpu ljudi, znanja, resursa bla bla... Ima valjda i to valjda neke veze s cijenom.

A sta se pokazivanja da se ima tice, vjeruj mi da ima i obrnutih slucajeva, jedan mi se nedavno jadan povjerio da bi kupio jedan "autic" od skoro 200K eura ali ne zeli pokazat da se ima   .. ja slicno rezoniram..

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 17:18 (ansha).
6 godina
protjeran
offline
Izvanzemaljski dijamanti

Zašto nije svaki rijetki mineral ili bilo koja zemaljska tvar skupa ako je rijetka ?

Cijeli dan razmišljam o tome od kad pročitah članak. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Izvanzemaljski dijamanti
Anđeo bez falinge kaže...

Zašto nije svaki rijetki mineral ili bilo koja zemaljska tvar skupa ako je rijetka ?

Cijeli dan razmišljam o tome od kad pročitah članak. 

 Hm, ali je? Plutonij ti je oko 10 puta skuplji od zlata, tricij je neznam, valjda sto puta skuplji. A kad smo kod kristala poput dijamanta, većina ih košta kao i on, a usput "dijamant" je vrlo širok pojam. 
 Plavi dijamant je tisućama puta skuplji od industrijskog dijamanta. https://financesonline.com/10-really-expensive-gemstones-from-tanzanite-to-pink-star-diamond/ https://www.forbes.com/sites/trevornace/2015/11/02/12-most-expensive-gemstones-world/#6cdd17371538
Bitna je i praktična uporabljivost dotičnog materijala. Najrjeđi elementi su transuranijski ali mala nam je korist od njih. Slično i sa dragim kamenjem; dijamant je izuzetno tvrd, ali i fantastičan provoditelj topline. Ta svojstva nema npr. superrijedak Taaffeit. i tak... nisam doduše siguran dali si bio sarkastičan, pa bolje da stanem.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
6 godina
protjeran
offline
Izvanzemaljski dijamanti

Mislio sam da je platina jos skuplja, pa cak i titan?

 

Koliko znam, najtvrdji materijal na svijetu je bosan...err...neki materijal cudnog kodnog naziva, neka kobasica slova i brojeva...

 

a meni neugodnooo...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 18:59 (Gorstak79).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Izvanzemaljski dijamanti
Gorstak79 kaže...

Mislio sam da je platina jos skuplja, pa cak i titan?

 

Koliko znam, najtvrdji materijal na svijetu je bosan...err...neki materijal cudnog kodnog naziva, neka kobasica slova i brojeva...

 

a meni neugodnooo...

ETBM

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 21:27 (SEYOboy).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice