INTERVJU: prof. dr. sc. Gordan Lauc - Je li korona

poruka: 40
|
čitano: 8.770
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "INTERVJU: prof. dr. sc. Gordan Lauc - Je li korona".
12 godina
odjavljen
offline
Re: INTERVJU: prof. dr. sc. Gordan Lauc - Je li ko
texas.bug kaže...
Dex.pwn kaže...

Zar nije bilo bolje nakon prvog oboljelog u RH odmah lupiti maksimalnu zabranu?

Bile bi nam veće šanse da se spriječi daljjne širenje, ovako ko zna na koliko će bit zabrana, i koliko će utjecati.

 

Najviše me stvah što živim u RH, gdje se pišljvi most gradi ko zna koliko, obične avione ne mogu nabavit, sudi se po devet i više godina itd...

 

 

Kod nas nije dugo bilo lokalne transmisije.

Svi slucajevi su dolazili izvana.

I to su nakon pocetka epidemije, i kad se vec znalo sto slijedi, pojedini doktori odlazili na skijanje u Austriju.

Znaci sto bi se dobilo da se odmah zatvorilo kafice i skole, kad doktor ode na austrijsko skijaliste, tamo se zarazi, presuti gdje je bio, i onda siri zarazu kolegama po bolnici kad se vrati na posao. Trebalo je valjda skijalista zatvorit, a to nije u nadleznosti nase vlade.

 

Ja se isto zalazem za zatvaranje i da su ljudi prioritet, umjesto americko-britanskog stava da je gospodarstvo prioritet.

U ovom clanku ima malo vise o mogucnostima prilikom ovakve epidemije

https://dnevnik.hr/vijesti/koronavirus/igor-rudan-za-manje-od-dva-mjeseca-mi-bismo-mogli-proglasiti-hrvatsku-coronavirus-free-zonom---597182.html

 

 

Kako će otići na skijanje ako bi bila zabrana kretanja(kao što je sad)??

13 godina
offline
Re: INTERVJU: prof. dr. sc. Gordan Lauc - Je li ko
digitall kaže...
Inovator kaže...
 Stete za ekonomiju ce biti vjerojatno kao posljeratne, 

 kakve gluposti..

kad ukljucis samo jednu mozdanu vijugu dodes do zakljucka da firme, strojevi, kamioni, brodovi, avioni, alati, pruge, ceste, luke itd nisu unistene, isto kao sto ljudi koji rade u tim firmama nisu pobijeni, oteti od strane druge drzave i sl..

 

ceka se dan kada ce isti ljudi nastaviti raditi u istim firmama s istim sredstvima

 

ja kao i svi koje poznajem jedva cekam da smijem otici kod frizera, automehanicara, na bazen, na izlet u alpe, birtiju, u shopping namjestaja... mislim da cu to sve u jednom danu odraditi od srece.. novci stoje i cekaju.. poslije rata to ne bi mogao odraditi jer to ne bi postojalo

 

normalno da ce se osjetiti nerad pojedinih firmi, ali privremeno.. nista nije unsteno, nego odgodeno, lova ceka da bude pustena u opticaj

 

i btw mislim da je zarazenih barem 800x vise nego sto se prezentira, jer znam hrpu ljudi koji su dosli iz italije i austrije, netom prije svih zabrana, manje vise svi kasljucaju, neki su bili kod lijecnika opce prakse koji im je rekao da to nije nista i da se malo odmore kod kuce, kakvo testiranje kakve gluposti.. ono no comment..

osobno mislim da je za normalno zdravnog covjeka to kao prehlada, u najgorem slucaju obicna gripa

 

negdje sam citao da uk ili nizozemska uvode imunitet krda.. pustaju da se siri, da svedska vise ne testira ljude.. mozda je fake news, ne znam, al ne bi me ni malo cudilo

 

 Novac samo ceka da krene u opticaj i sve je odgodeno? Kuzis da ovi sto su zatvoreni kod nas moraju platit sve namete i poreze, place itd uz odgodu od 3 mjeseca, a oni taj novac nece zaradit. Zanima me kako mislis da ce uspjet namirit to sve bez ikakvog prometa.

14 godina
offline
Re: INTERVJU: prof. dr. sc. Gordan Lauc - Je li ko
texas.bug kaže...

 Smrtnost je tolika jer je ogromna masa oboljelih izvan mogucnosti i kapaciteta zdravstvenog sustava.

Teze slucajeve, a ima i starijih i mlađih među njima, treba prikljucit na respirator.

 

Hrvatska ima 400 ili 500 respiratora. Znaci cijela drzava toliko.

I sto cemo kad dođe 501 slucaj koji mora na respirator? Netko u tom slucaju mora biti ostavljen sa strane i prepusten da umre. To se svakodnevno događa u Italiji.

 


 

 Smrtnost je tolika jer su umrli bili teško bolesni i bez corone, većina i po više teških kroničnih oboljenja: KLIK

 

Hrvatska ima 500 fiksnih i 300 mobilnih ventilatora koje čak i naši doktori zovu respiratorima pa zbunjuju ljude, respirator je zaštitna maska koja štiti od udisanja štetnih tvari, ventilator je uređaj za umjetnu ventilaciju, ono što naši zovu respirator

9 godina
offline
Re: INTERVJU: prof. dr. sc. Gordan Lauc - Je li ko
JohnnyBlaze kaže...

 

 

 Novac samo ceka da krene u opticaj i sve je odgodeno? Kuzis da ovi sto su zatvoreni kod nas moraju platit sve namete i poreze, place itd uz odgodu od 3 mjeseca, a oni taj novac nece zaradit. Zanima me kako mislis da ce uspjet namirit to sve bez ikakvog prometa.

 pa koliko citam nece morati placati namete i sl., banke odgadaju rate kredita i sl., nema ovrha i gluposti.. tako da nista ili malo troska i nista zarade, nema prometa - nema na sta platiti porez.. kad krene ide se dalje, nije izgorila firma ni ljudi

ne kazem da nece biti gubitaka, ali neki obozavaju apokalipsa bullshit spike pa se provaljuju gluposti kao da su nuklearne bombe pocistile planet

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 12:49 (digitall).
Re: INTERVJU: prof. dr. sc. Gordan Lauc - Je li ko
bruno11 kaže...
texas.bug kaže...

 Smrtnost je tolika jer je ogromna masa oboljelih izvan mogucnosti i kapaciteta zdravstvenog sustava.

Teze slucajeve, a ima i starijih i mlađih među njima, treba prikljucit na respirator.

 

Hrvatska ima 400 ili 500 respiratora. Znaci cijela drzava toliko.

I sto cemo kad dođe 501 slucaj koji mora na respirator? Netko u tom slucaju mora biti ostavljen sa strane i prepusten da umre. To se svakodnevno događa u Italiji.

 


 

 Smrtnost je tolika jer su umrli bili teško bolesni i bez corone, većina i po više teških kroničnih oboljenja: KLIK

 

Hrvatska ima 500 fiksnih i 300 mobilnih ventilatora koje čak i naši doktori zovu respiratorima pa zbunjuju ljude, respirator je zaštitna maska koja štiti od udisanja štetnih tvari, ventilator je uređaj za umjetnu ventilaciju, ono što naši zovu respirator

 

eto, inače je posve normalno u Italiji vidjeti kolone vojnih vozila kako odnose lijesove jer mjesta za mrtve više nema, a osmrtnice u lokalnim novinama i inače idu na više od 10 stranica? I doktori tek tako oboljevaju, sad ih je više od 3,000 oboljelo od virusa, gdje svaki dan je barem jedan doktor na intenzivnoj njezi jer mu je život ugrožen. I do jučer zdrave i mlade osobe, sportski tipovi, danas trebaju respirator za disanje. To je inače posve uobičajeno stanje koje se uvijek dešavalo, pretpostavljam?

 

 

digitall kaže...
JohnnyBlaze kaže...

 

 

 Novac samo ceka da krene u opticaj i sve je odgodeno? Kuzis da ovi sto su zatvoreni kod nas moraju platit sve namete i poreze, place itd uz odgodu od 3 mjeseca, a oni taj novac nece zaradit. Zanima me kako mislis da ce uspjet namirit to sve bez ikakvog prometa.

 pa koliko citam nece morati placati namete i sl., banke odgadaju rate kredita i sl., nema ovrha i gluposti.. tako da nista ili malo troska i nista zarade, nema prometa - nema na sta platiti porez.. kad krene ide se dalje, nije izgorila firma ni ljudi

ne kazem da nece biti gubitaka, ali neki obozavaju apokalipsa bullshit spike pa se provaljuju gluposti kao da su nuklearne bombe pocistile planet

 

Ako ovo u čemu smo nazivaju nadolazećom najvećom krizom još od 02. svjetskog rata, očito da nije to baš tako beznačajno.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
INTERVJU: prof. dr. sc. Gordan Lauc - Je li korona

Evo sad sam provjerio i smrtnost u Italiji je 8% (3405/41 035), dok je u nekim drzavama oko 1%

 

graf pokazuje vaznost zastitnih mjera, y os prema - prema gore je smrt

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: INTERVJU: prof. dr. sc. Gordan Lauc - Je li ko
danen kaže...

Smrnost ili ekonomija? I jedno i drugo! Ako sada ne stanemo na kraj virusu, on će izazvati mnogo veće štete - i u ljudskim životima i u ekonomiji. Pitajte sada Talijane koliko ih košta virus. Ne samo da su pretpjeli ekonomsku štetu uslijed zatvaranja svega i svačega, nego i opteretili zdravstveni sustav da je na rubu sloma. A kada zdravstveni sustav kolabira, a ljudi počnu naveliko umirati, gdje je onda ekonomija? Epidemije kuge su u Europi uništile upravo ekonomski sustav. Stoga je sve to bagateliziranje opasnosti od epidemije (pandemije) korona-visusa kratkovidno, da ne kažem glupo. Problem nije koliko je ljudi umrlo, nego da taj virus pogađa svakoga, i bolesnog i zdravog, na ovom ili onom dijelu svijeta. Kako god da uzmemo, stroge se mjere (karantena i sl.) moraju provesti, pa bolje da se to učini prije, nego kasnije. Ili ćemo čekati da imamo svaki dan tisuću oboljelih i stotinu mrtvih - kao u Italiji? 

 Slazem se. Ali, kako objasnjavate onda stav Velike Britanije, nema restrikcija. Cak su i pubovi i restorani otvoreni. I ljudima se kaze da se samo izoliraju (samo ako imaju simptome) i da se peru ruke. Da li ce UK otici u istom smjeru kao i Italija?

9 godina
offline
Re: INTERVJU: prof. dr. sc. Gordan Lauc - Je li ko
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 . I do jučer zdrave i mlade osobe, sportski tipovi, danas trebaju respirator za disanje

 moze neki pouzdani izvor ovih informacija? hvala

 

jer cijeli svijet govori drugačije. 

 

vjerujem da se zalomio koji slucaj i mladih osoba, al to je sigurno nesto specificno bilo.. imunitet il neka druga bolest... 

 

a sto se tice ostalog, cisto normalno da su umrli oni na samrti, njih bi i obicna gripa ubila, samo ovo ih je pokosilo sve odjednom pa je to uzas

 

jebiga neki se i vesele, rasteretili proracun i bolnicke resurse..

 

dobar tekst

https://vecernji.hr/vijesti/igor-rudan-hrvatska-je-otisla-u-karantenu-na-vrijeme-ne-bi-smo-smjeli-imati-prevelik-broj-zarazenih-1387289?fbclid=IwAR0O-2swQ3wN3DyIm5a2GyLWb0ICXGds5ckWFWtFcfciba6f8UdTzPN0Z2g 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 18:31 (digitall).
13 godina
offline
Re: INTERVJU: prof. dr. sc. Gordan Lauc - Je li ko
digitall kaže...
JohnnyBlaze kaže...

 

 

 Novac samo ceka da krene u opticaj i sve je odgodeno? Kuzis da ovi sto su zatvoreni kod nas moraju platit sve namete i poreze, place itd uz odgodu od 3 mjeseca, a oni taj novac nece zaradit. Zanima me kako mislis da ce uspjet namirit to sve bez ikakvog prometa.

 pa koliko citam nece morati placati namete i sl., banke odgadaju rate kredita i sl., nema ovrha i gluposti.. tako da nista ili malo troska i nista zarade, nema prometa - nema na sta platiti porez.. kad krene ide se dalje, nije izgorila firma ni ljudi

ne kazem da nece biti gubitaka, ali neki obozavaju apokalipsa bullshit spike pa se provaljuju gluposti kao da su nuklearne bombe pocistile planet

 Nece morati platit ova 3 mjeseca nego ce odgodit tu naplatu, a zarada svejedno nece doci. Kad tad ce im to doci na naplatu jer je samo odgodeno. Promet nema veze s tim jer kod nas u drzavi ti imas davanja cim imas firmu, nebitno imao promet 0kn jer ti svoje moras platit.

10 godina
offline
INTERVJU: prof. dr. sc. Gordan Lauc - Je li korona

 

 

Ova emisija me baš oduševila. Hvala profesoru Gordanu i našem vrijednom i agilnom bugovcu Draganu na jednom ovakvu ugodnom razgovoru. Bez pretjeranih i nekontroliranih reakcija profesor Gordan je objasnio o čemu se radi, a naš bugovac Dragan pravim pitanjima pravilno moderirao raspravu. To je prava informacija koja se odlikuje svojom sadržajnošću, točnošću i znanjem.

 

Manje politike, više pameti. Više znanja. Manje para na politiku i parazite državnog proračuna trostruke plaće onima koji odista rade svoje posao.

Više para za znanost.

 

Dajte se ljudi pokrenite. Odi na livadu, šumu, planinu, posadite drvo, napravite praćku, izradite luk i strijele, igrajte se Indijanca i kauboja, partizana i Nijemaca, pravilno se hranite, punite se pozitivnim informacijama, učite, radite, čitajte stvarajte, učite C++ i neće imati toiko životnih problema i nedaća.

 

Hvala našem Bugu na pravim informacijama i na tome što se ponaša kao neki drugi mediji koji su na svoje stranice stavile stastiku oko korone, kao da su neki sportski rezultati. ž

 

Nekoga ugrize pauk, pa postane kao Spiderman, a neko pak oboli. Lijepi za čuti da 0 krvna grupa ima za 25 manje šanse da oboli od ovog čudnovatog virusa.

Dobari su šišmi kao i sve životnije i priroda, ali neki ljudi su jednostanvno glupi i zli. Zato ih dobri ljudi trebaju zaustaviti. 

 

Neko veli da smo u ratu, pa da bi trebale zastave stavljati na balkone i prozore. NE. Neću tako. 

Stavim na sebe plavi dres i odem trčati. To je prava stvar.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice