Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

poruka: 469
|
čitano: 55.585
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen".
14 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
BlackDog22 kaže...
Stric_Jura kaže...

@BlackDog22:

 

po Ustavu RH je republika, samo feudalne države apsolutno brane oružje svojim građanima (koji poštuju zakone)...

To nije istina, recimo Japan ima potpunu zabranu nošenja i držanja (u smislu u kojem sam opsiao u svom prvom postu, odnosno lov/sport) oružja pa je republika. Velika britanija također.

 hmmm car Akihito, kraljica Elizabeta... republika veliš?

 

deqko, fulao si ceo fudbal, VB je koliko znam, ustavna monarhija, a kako se naziva Japan, ne znbam točno, ali republika nije...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...

nisam...samo mi je glupo uspoređivanje SADa i Hrvatske... i naše soljenje pameti njima...

 Usudio bih se reći - tu ih čak šijemo...Mi fino čuvamo naše gevere na tavanima (da nije rata ne bih ih ni imali). 

 

Nismo gun nut seljaci da nosimo AR 15 po cesti.

 

HRV 1 USandA  0

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
DarthMarkus kaže...
Stric_Jura kaže...

nisam...samo mi je glupo uspoređivanje SADa i Hrvatske... i naše soljenje pameti njima...

 Usudio bih se reći - tu ih čak šijemo...Mi fino čuvamo naše gevere na tavanima (da nije rata ne bih ih ni imali). 

 

Nismo gun nut seljaci da nosimo AR 15 po cesti.

 

HRV 1 USandA  0

 Ne nose ni u americi. Nose ih samo radi klikova na youtube.... Obicni gradjanji ne nose puske na cesti.....

16 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...
BlackDog22 kaže...
Stric_Jura kaže...

@BlackDog22:

 

po Ustavu RH je republika, samo feudalne države apsolutno brane oružje svojim građanima (koji poštuju zakone)...

To nije istina, recimo Japan ima potpunu zabranu nošenja i držanja (u smislu u kojem sam opsiao u svom prvom postu, odnosno lov/sport) oružja pa je republika. Velika britanija također.

 hmmm car Akihito, kraljica Elizabeta... republika veliš?

 

deqko, fulao si ceo fudbal, VB je koliko znam, ustavna monarhija, a kako se naziva Japan, ne znbam točno, ali republika nije...

Imaš pravo, da, moja greška, piše republika čitam demokracija.

 

No Kina i Sjeverna koreja su republike, odnosno u smilu u kojem nas zanima VB i Japan su nam puno svjetliji primjer modernih demokracija koje imaju potpunu zabranu nošenja i držanja oružja (osim u onim slučajevima). Tako da i dalje tvoj primjer feudalizma, nečeg što je u Europi već polako krenulo u zaborav u XV st. nema apsolutno nikakvog smisla i relevantnosti.

14 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

ali veli mi kolega da do pred 10-ak godina je bilo standardno vidjeti pušku u pick-upu...

 

sad više ne, ali imaš  područja koja toleriraju tzv. "open carry"...

 

no da smo si jasni, "civilizirana" Amerika je 50-100 km od obala oceana, unutrašnjost je  hillbilly country

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
BlackDog22 kaže...
Stric_Jura kaže...
BlackDog22 kaže...
Stric_Jura kaže...

@BlackDog22:

 

po Ustavu RH je republika, samo feudalne države apsolutno brane oružje svojim građanima (koji poštuju zakone)...

To nije istina, recimo Japan ima potpunu zabranu nošenja i držanja (u smislu u kojem sam opsiao u svom prvom postu, odnosno lov/sport) oružja pa je republika. Velika britanija također.

 hmmm car Akihito, kraljica Elizabeta... republika veliš?

 

deqko, fulao si ceo fudbal, VB je koliko znam, ustavna monarhija, a kako se naziva Japan, ne znbam točno, ali republika nije...

Imaš pravo, da, moja greška, piše republika čitam demokracija.

 

No Kina i Sjeverna koreja su republike, odnosno u smilu u kojem nas zanima VB i Japan su nam puno svjetliji primjer modernih demokracija koje imaju potpunu zabranu nošenja i držanja oružja (osim u onim slučajevima). Tako da i dalje tvoj primjer feudalizma, nečeg što je u Europi već polako krenulo u zaborav u XV st. nema apsolutno nikakvog smisla i relevantnosti.

 ali nažalost je, jer u feudalizmu "bolji" smiju nositi oružje, a "bolji" si okotom, ne trudom...

 

a kao primjere si mi naveo "republike" Kinu i S.Koreju, koje imaju zabranu oružja jer su isto feudalne - samo "bolji" si ako imaš partijsku knjižicu...

 

ček, ček, RH je ipak feudalna prčija, tu sve ovisi o knjižici...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...

 ali nažalost je, jer u feudalizmu "bolji" smiju nositi oružje, a "bolji" si okotom, ne trudom...

 

a kao primjere si mi naveo "republike" Kinu i S.Koreju, koje imaju zabranu oružja jer su isto feudalne - samo "bolji" si ako imaš partijsku knjižicu...

 

ček, ček, RH je ipak feudalna prčija, tu sve ovisi o knjižici...

 I btw. odakle ti to da u feudalizmu nisi smio imati oružje, ne samo da si smio nego si u Engleskoj u 16st bio obavezan vježbat s engleskim dugim lukom. Ako se referiraš na Japan i da su samo samuraji smjeli nosit oružje, to se odnosi na to da su samo samuraji smjeli nositi dugi mač (odnosno dva mača), a kasnije je bilo zabranjeno nošenje, no ne i posjedovanje oružja. Uglavnom, u pravilu, nisu postojali zakoni koji su branili posjedovanje oružja, u određeim zemljama i razdobljima postojali su zakoni u nošenju oružja u javnosti, no i to ovisno od zemlje i razdoblju. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 12:30 (BlackDog22).
14 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
BlackDog22 kaže...
Stric_Jura kaže...

 ali nažalost je, jer u feudalizmu "bolji" smiju nositi oružje, a "bolji" si okotom, ne trudom...

 

a kao primjere si mi naveo "republike" Kinu i S.Koreju, koje imaju zabranu oružja jer su isto feudalne - samo "bolji" si ako imaš partijsku knjižicu...

 

ček, ček, RH je ipak feudalna prčija, tu sve ovisi o knjižici...

 I btw. odakle ti to da u feudalizmu nisi smio imati oružje, ne samo da si smio nego si u Engleskoj u 16st bio obavezan vježbat s engleskim dugim lukom. Ako se referiraš na Japan i da su samo samuraji smjeli nosit oružje, to se odnosi na to da su samo samuraji smjeli nositi dugi mač (odnosno dva mača), a kasnije je bilo zabranjeno nošenje, no ne i posjedovanje oružja. Uglavnom, u pravilu, nisu postojali zakoni koji su branili posjedovanje oružja, u određeim zemljama i razdobljima postojali su zakoni u nošenju oružja u javnosti, no i to ovisno od zemlje i razdoblju. 

 rvacki feudalizam = kmetstvo - kmet NE SMIJE imati oružje - točka

 

to nije moj ideal društva

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...
BlackDog22 kaže...
Stric_Jura kaže...

 ali nažalost je, jer u feudalizmu "bolji" smiju nositi oružje, a "bolji" si okotom, ne trudom...

 

a kao primjere si mi naveo "republike" Kinu i S.Koreju, koje imaju zabranu oružja jer su isto feudalne - samo "bolji" si ako imaš partijsku knjižicu...

 

ček, ček, RH je ipak feudalna prčija, tu sve ovisi o knjižici...

 I btw. odakle ti to da u feudalizmu nisi smio imati oružje, ne samo da si smio nego si u Engleskoj u 16st bio obavezan vježbat s engleskim dugim lukom. Ako se referiraš na Japan i da su samo samuraji smjeli nosit oružje, to se odnosi na to da su samo samuraji smjeli nositi dugi mač (odnosno dva mača), a kasnije je bilo zabranjeno nošenje, no ne i posjedovanje oružja. Uglavnom, u pravilu, nisu postojali zakoni koji su branili posjedovanje oružja, u određeim zemljama i razdobljima postojali su zakoni u nošenju oružja u javnosti, no i to ovisno od zemlje i razdoblju. 

 rvacki feudalizam = kmetstvo - kmet NE SMIJE imati oružje - točka

 

to nije moj ideal društva

 Smjeli su smjeli i kmetovi u feudalnoj hrvatskoj, ono što ti brkaš sa nisu smjeli je definicija oružja i mogućnost da ga imaju. 

 

Ono što kmet nije MOGAO imati je mač (iako i ono što mi smatramo pod mačem danas i ono što su oni smatrali nije isto) i oklop jer ga nije MOGAO kupiti, a da ga je u nekom čudnovatom i nevjerojatnom spletu okolnosti i nabavio (recimo da mu ga netko, nevjerojatno, pokloni iz nekog nevjerojatnog i nezamislivog razloga) prvo što bi taj kmet napravio bi ga prodao. Jer mu pod br. 1 ne treba, a pod br. 2 treba mu novac.

 

Isto tako ja danas ne smijem imat 50metarsku jahtu, a da mi ju netko pokoni sigurno bi ju odmah drugi dan i prodao. Jer da pričekam 2 dana bi me bankrotirala ležarina na doku.

 

p.s. kad kažem mač i i oklop mislim na ratnu opremu, ne mislim na dugačak nož i nekakav prinudni gambeson (zato i kažem da treba definirat što je oružje). Kmet nije smio posjedovat lovački luk ili koplje, ali ne zato jer je to bilo oružje (koje možebitno nije smio imati) nego zato jer kmetovi nisu smjeli loviti (pa ni riboloviti) na vlastelinovoj zemlji. Ali ako je nosio sa sobom duži nož zbog zaštite nitko mu to ne bi branio. I to se odnosi na određene zemlje u određenim dijelovima vremena. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 13:02 (BlackDog22).
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@blackdog22

Slazem se da generaliziranje nevodi nikuda. No ajmo se drzati poznatih statistickih cinjenica: U najvecem broju slucajeva je vatreno oruzje zloupotrebljeno u zatvorenim prostorima na malim ( relativnim udaljenostima ) sto znaci da nije toliko presudna vatrena moc i domet upotrebljenog oruzja. Da su u onom diskaću u parizu postojali naoruzani zastitari, nebi ih teroristi valjda sve pokosili prvim rafalom, pa bi valjda neki i uzvratio vatru i neutralizirao pokojeg atentatora. Naravno da postoji mogucnost da i neki posjetitelj pogine od zastitareve paljbe no to je manje zlo nego cekati da teroristi potrose metke pa se onda raznesu... Svaki terorista kojeg neutraliziras nakon toga nebu vise nikog ubio, i statisticki je manje zlo ako si usput pogodio i dva civila nego da nisi pucao a terorista je zbog toga ubio jos 20 osoba. Nema idealnog kod tih zlocudnih pojava nego se izbor svodi na manje zlo...

Tenk bezveze spominjes jer si ziher upoznat da su teroristi koristili i kamione i avione kojima su se zaletali u skupine ljudi ili zgrade. Poanta je da nemozes zabraniti uporabu svega što se može zloupotrebiti ...
 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Thunderboltt kaže...
Zechina kaže...
Thunderboltt kaže...

 

Oh pa nisam niti primjetio tvoj "divan" avatar.
Čini li se to meni ili ti kao i svaki pravi "rasni" kukavac i kokošar izvan toplog krda tek poskrivečki stavljaš ono što ti prizemnu dušu grije?

Nostalgično si vezan za slovo "U"? Performans, pošalica? Dinaridski dišpet (uvik kontra)?

 

Nadam se da imaš 13 ili manje godina, jer tolika intelektualna nepromišljenost odgovara tom nivou.

 

Još jednom da ti predočim pojašnjenje tvoje dileme:

 

Crvena petokraka je humanistički simbol, čija se upotreba ponegdje iskrivila.

"U" je u svakom kontekstu nekrofilski simbol, s razlogom prezren od civiliziranog svijeta.

 

 

 

 Crvena petokraka je OTPAD ljudskog roda isto kao  svastika, slovo U, kokarda i svaki drugi totalitarni znakovi i režimi.

Ali mene nečudi da vi tkz. "anti"fašisti U svakom znaku i slovu U vidite ustaše.

Ljudi 21. je stoljeće! Koji vam je bog!?

Uživajte  ljudi u životu,sexu, ženi ,djeci,kućnim ljubimcima,sportu i ostalim lijepim životnim divotama, okanite se fašizama i komunizama jer su jedno te isto u svom korijenu i zametku.

Tebi i svima zatucanim ću postati sliku petokrake i svastike u ljubavnom zagrljaju.

Pa pametuj drugim primitivcima a ne meni dečec.

Moj avatar je skinut odavde https://ultraeurope.com 

4x samo bio u ST na Ultri volim elektro i techno mjuzu i niti ja niti itko moj nikad nije i neće imat veze sa ustašama,komunistima i ostalim talogom sa dna kace! 

bože moj kome se ja ovdje moram opravdavat 

 

Simpatični su mi ovi primjerci koji mantraju "od stoljeća sedmog", povijest pamte od '91 i to selektivno, a pozivaju se na 21. stoljeće.

ergo, tvrdnja:

"niti ja niti itko moj nikad nije i neće imat veze sa ustašama,komunistima i ostalim talogom" ne može nikako biti točna, jer je "koja god totalitaristička ideologija" ovdje u pitanju, riječ o stvarima koje su formirale sadašnjost, a taman da si se jučer doselio u rvacku teško bi izbjegao onu turbo-primitivčinu Skeju Hitlerovih brčića i njegovu ustašku družinu, koji "legalno" salutiraju sa ZDS u ime NDH i objašnjava da je to isto kao i "faljen isus i marija".

Pa ti reci "to se dešava nekom drugom". 

 

DA, i ja volim "elektro i techno mjuzu" - Fatboy Slim nastupa za desetak dana, ali mi ne pada na pamet staviti avatar u kojem Norman nedvosmisleno pokazuje što misli o Hrvatskoj - jer bih mogao povrijediti nečije ultra-domoljubne osjećaje:

 (^ FBS @SeaStar Festival, Umag 2017) 

 

Što se pak tiče tvoje "petokrake i svastike u ljubavnom zagrljaju", pa može sad neki Skejo naručiti ustaški grb sa queer duginim bojama, pa ti istom analogijom reci da su svi hr ultra-nacionalisti - pederčine (btw pozdrav Ćirku i ostaloj homo u-mladeži).

 

I još jednom, nemoj stavljati znak jednakosti ispred "totalitarističkih ideologija" jer nisu iste, nemoj generalizirati. Hrvatska je imala vjerojatno ponajveći antifašistički pokret u Europi, ali i pregolemu klaonicu "Maksovih mesara" (a u Splitu jučer nije bio koncert Ultre već ovaj naci lažni branitelj).

Simbol tog antifašističkog pokreta je bila petokraka, ne zato jer su pripadnici pili Heiniken ili zato jer je Staljin desetkovao svoj narod pod istim znakom.

 

 
4 1 hvala 0
12 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Texas >=20 pobijedio, na kladionicama sada svi igraju na Alabamu >5 i Illionis >10.

Igrat ću na Kaliforniju, tamo se dugo ništa nije događalo.

 
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Sramota je ovo gušenje ljudskih sloboda. Jer po ovome je i svaki akcijski film poziv na nasilje.
 
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...

hmmm a gdje je granica slobode govora i govora mržnje?

 

mislim znaš ono "in vino veritas" - daj da ja čujem kak ti dišeš, pa ćemo od toga...

 

osnovni problem je što su pristojni ljudi tihi, a budale glasne..

 

sad ćete reći, nikad se ne spuštaj na razinu budale, tu je na svom terenu pa će te potući iskustvom..

 

ili kako veli najgluplja narodna izreka:

 

pametniji popušta...

 

ako je tako, svijetom će vladati budale...

 

Napad fizički ili verbalni gdje se ističe religijska, etnička ili religijsko-etična pripadnost po meni osobno spada u mržnju.

 

Napad na temelju nečega, bez da se ističu navedene stavke jeste napad, ali nigdje nije javno istaknuta mržnja, pa prema tome ne može se okarakterizirati kao fizički ili verbalni napad iz mržnje. 

 

Krivac ili krivci su pojedinac ili pojedinci nikada zajedno religijske, etničke ili religijsko-etničke zajednice. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Kokobil50 kaže...
Sramota je ovo gušenje ljudskih sloboda. Jer po ovome je i svaki akcijski film poziv na nasilje.

 

To je kao ona: Izazovno se obukla, pa me izazvala i zato sam je silovao.  

 

 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
16 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...

@blackdog22

Slazem se da generaliziranje nevodi nikuda. No ajmo se drzati poznatih statistickih cinjenica: U najvecem broju slucajeva je vatreno oruzje zloupotrebljeno u zatvorenim prostorima na malim ( relativnim udaljenostima ) sto znaci da nije toliko presudna vatrena moc i domet upotrebljenog oruzja. Da su u onom diskaću u parizu postojali naoruzani zastitari, nebi ih teroristi valjda sve pokosili prvim rafalom, pa bi valjda neki i uzvratio vatru i neutralizirao pokojeg atentatora. Naravno da postoji mogucnost da i neki posjetitelj pogine od zastitareve paljbe no to je manje zlo nego cekati da teroristi potrose metke pa se onda raznesu... Svaki terorista kojeg neutraliziras nakon toga nebu vise nikog ubio, i statisticki je manje zlo ako si usput pogodio i dva civila nego da nisi pucao a terorista je zbog toga ubio jos 20 osoba. Nema idealnog kod tih zlocudnih pojava nego se izbor svodi na manje zlo...

Tenk bezveze spominjes jer si ziher upoznat da su teroristi koristili i kamione i avione kojima su se zaletali u skupine ljudi ili zgrade. Poanta je da nemozes zabraniti uporabu svega što se može zloupotrebiti ...

 Da poanta je da ne možeš zabraniti sve, ali možeš one stvari koje očito nemaju apsolutno nikakvu drugu namjenu osim one da ubijaju druge ljude. Npr. automatsko oružje, poluautomatske puške i pištolje, bombe, raketne bacače, topove, tenkov i sl. Iz istog razloga možeš zabraniti nošenje i korištenje van namjene drugog oružja (i oruđa) koje ima određenu korisnu namjenu. Recimo ako te se uhvati u 3 ujutro u nekom disko klubu s mesarskim nožem dužine oštrice od 20cm poprilično je malo vjerojatno da treba trančirat nekog prasca ili npr. ako se šetaš s mačetom po centru zagreba (bez računa da si ju kupio 5min prije) sasvim je malo vjerojatno da ideš na neku ekspediciju po đunglama gornjeg grada. Ista stvar s lovačkom puškom na ramenu na nedjeljnoj misi ili ručku u restoranu. 

 

Vatrena moć i domet oružja je uvjek bitna, pogledaj primjere:

-Dunbarton High School, 0 mrtvih, 14 ranjenih

-2014 AKB48 handsaw assault, 0 mrtvih, 3 ranjena

-Düsseldorf axe attack, 0 mrtvih, 9 ranjenih

-2015 Tel Aviv synagogue stabbing, 2 mrtva, 1 ranjen

-Franklin Regional High School stabbing, 0 mrtvih, 24 ranjena, itd. itd. ja sam izvadio random samo neka, sigurno ih ima gdje je više ljudi umrlo ili ranjeno tko hoće vadit točne podatke neka vadi, meni je u ovom trenutku bitan samo trend

 

Najgori napad noževima u Kini gdje je ubijen 35 (4 počinitelja, tako da nisu od noža najvjerojatnije) i ranjeno 143, ukupno je bilo 8 napadača, odnsono, malo ružno i hladno no cca. 4 mrtva po glavi. London 2017, 11 mrtvih (3 su počinitelji) od ostalih 8, 2 su od auta, 6 od noža, odnosno 2 po glavi. Akihabara massacre 2 autom, 4 nožem. 

 

2019 pucnjava: 

-2019 Dayton shooting: 10M, 27R

-2019 El Paso shooting : 22M, 24R

-Gilroy Garlic Festival shooting: 4M, 13R

-Virginia Beach shooting: 13M, 4R....

-Las Vegas 2017: 59mrtvih, 442 ranjena

 

Tako da kad bi zbrojili sve napade nožem bili bi tu negdje sa samo jednim napadom iz Las Vegasa 2017. Tako da sorry, ali to da nema veze vatrena moć i domet možeš pjevat nekom drugom, činjenice te pobijaju. Da vidim toga koji bi sa sjekirom ubio 59 i ranio 442 čovjeka. 

 

Ovo za zaštitarom, a zamisli da zaštitar nije imao oružje nego recimo vrlo dugčku palicu, elektrošoker i policijski štit i da ga je napao netko tko nema pištolj nego nož i da ga je ovaj mlatnuo jako po ruci i da nije poginuo nitko, šta nije to bolje nego da pogine dvoje troje slučajnih prolaznika? I btw ja da radim kao zaštitar za 4000kn ne bi ti mene vidio da vadim pištolj nego bi bio prvi koji bi odmaglio u nepoznato da uleti budala s kalašom.

 

 

7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@blackdog22

Pa baš tvoji primjeri pokazuju da i noz i kamion mogu biti oruzje. Sjeti se plina u japanskoj zeljeznici.


Malo me zalosti tvoj stav da bi ti kao zastitar pobjegao iako si za to placen i hrpa ugrozenih od tebe bi u tom trenutku ocekivala pomoc.

Postenije bi bilo neraditi taj posao ako ti je placa premala nego ga ofrlje raditi i pritom izbjegavati ono zbog cega si tu.

Ja se nisam libio koristiti vatreno oruzje, kako u domovinskom ratu, tako u temeljnoj policiji a onda i u kriminalistickoj policiji. Naravno, uvjek u okvirima predvidjenim zakonom, i uvjek je i unutarnja kontrola a i naknadno sud ( bilo je tuzbi jer su tako gradjani pokusavali dobiti odstetu od drzave ako bi dokazali da sam ja kao drzavni sluzbenik zloupotrijebio oruzje i ovlasti ili ih prekoracio ) potvrdili da je steta koju sam ja napravio pucajuci daleko manja od one koja bi nastupila da nisam pucao.

Tako da ja nebih pobjegao iz tog diskaca, ne zbog neke velike hrabrosti ili osjecaja duznosti, nego vise iz straha za sebe i bliznje koji su oko mene bih se zaklonio iza prvog betonskog stupa i streso okvir prema najblizim napadacima.

Inace, kad covjek malo prodje kroz te situacije i kad pogledas forenzicka izvjesca, vidis da je ispaljeno na stotine i tisuce metaka pri slicnim dogadjajima. Matematika kaze da tek tamo svaki 30-ti metak nekog pogodi jer ti teroristi nisu uvjezbani komandosi niti imaju kompenzatore trzaja i kvalitetno oruzje pa da im je ucinkovitost 90 posto jer puca npr pribran, klececi ili oslonjen, kratkim rafalima i sl... Tako da ako uspijes nepodlegnuti panici imas itekako sanse pogoditi baju koji šprica kalasem ko da vrt zaljeva i kojem je to valjda tek drugi ili treći put da puca iz kalasa.

E sad, ako meni zakon zabrani sa nosim kebu i dva okvira, kako da reagiram kad na nekoj autobusnoj stanici naletim na npr pet migranata koji sjekirom kasape kog god dohvate.... Kuzis, nevelim ja da treba kebe prodavati u konzumu ko kekse, ali netreba ih zabraniti svima i uskratiti im mogucnost samoobrane.

Neko je rekao da psihopatu nebrinu zakoni. Naravno, nabavice sjekiru ili kombi ili plinsku bocu i krenuti u pohod. E sad, koliko prolaznika ce pocupati kolce sa ograde i probati ga zaustaviti ? Nitko !! A ako se usput zatece grupa prolaznika i 5 njih ima kebu, dosta je da bar jedan od njih zašprica baju dok vitla sjekirom na raskrizju ili pozornici diska.... Ako bumo svi stalno bjezali kako ti kazes da bi ucinio, onda nam spasa nema jer psihopata uvjek moze do sjekire ili ilegalnog pistolja a mi bi samo trebali bjezat i cekat koga ? Zastitara ili policajca koji kazes da razmislja o maloj placi...

Zašto je kolt dobio popularni naziv "mirotvorac" u svoje doba tadasnjeg zapada amerike ?... 😀


Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 14:27 (bunker).
 
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Kokobil50 kaže...
Sramota je ovo gušenje ljudskih sloboda. Jer po ovome je i svaki akcijski film poziv na nasilje.

 Sta je konkretno ovdje gusenje slobode govora???????????? Cloudfare odlucio da ne pruza usluge? Privatna kompanija donijela poslovnu odluku. Sta je sporno??????

Svako moze otvoriti svoj forum i niko mu to ne brani. Sloboda govora je malo preisoroko shvacenja sa tvoje strane........

12 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...


Malo me zalosti tvoj stav da bi ti kao zastitar pobjegao iako si za to placen i hrpa ugrozenih od tebe bi u tom trenutku ocekivala pomoc.

Postenije bi bilo neraditi taj posao ako ti je placa premala nego ga ofrlje raditi i pritom izbjegavati ono zbog cega si tu.


 

U teoriji da, u praksi je drugačije. Zaštitari dobrim dijelom nisu entuzijasti koji vole održavati red i mir nego ljudi koji su ostali bez posla i mogu raditi taj posao bez nekih posebnih kvalifikacija i tako zaraditi minimalac za kruh i struju. Interveniraju ako netko nešto stavi u džep, uđe bakica s pudlicom u rukama ili se dva penzića potuku za mjesto u redu. Ako uleti maskirani lik s ubojitim oružjem u rukama, prvo idu ruke u zrak, kažiprstom se pokaže gdje je lova i pita lopova ima li cigaretu.

 

 

5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
BlackDog22 kaže...
.....

 Da poanta je da ne možeš zabraniti sve, ali možeš one stvari koje očito nemaju apsolutno nikakvu drugu namjenu osim one da ubijaju druge ljude. Npr. automatsko oružje, poluautomatske puške i pištolje, bombe, raketne bacače, topove, tenkov i sl. Iz istog razloga možeš zabraniti nošenje i korištenje van namjene drugog oružja (i oruđa) koje ima određenu korisnu namjenu. Recimo ako te se uhvati u 3 ujutro u nekom disko klubu s mesarskim nožem dužine oštrice od 20cm poprilično je malo vjerojatno da treba trančirat nekog prasca ili npr. ako se šetaš s mačetom po centru zagreba (bez računa da si ju kupio 5min prije) sasvim je malo vjerojatno da ideš na neku ekspediciju po đunglama gornjeg grada. Ista stvar s lovačkom puškom na ramenu na nedjeljnoj misi ili ručku u restoranu. 

 

Vatrena moć i domet oružja je uvjek bitna, pogledaj primjere:

-Dunbarton High School, 0 mrtvih, 14 ranjenih

-2014 AKB48 handsaw assault, 0 mrtvih, 3 ranjena

-Düsseldorf axe attack, 0 mrtvih, 9 ranjenih

-2015 Tel Aviv synagogue stabbing, 2 mrtva, 1 ranjen

-Franklin Regional High School stabbing, 0 mrtvih, 24 ranjena, itd. itd. ja sam izvadio random samo neka, sigurno ih ima gdje je više ljudi umrlo ili ranjeno tko hoće vadit točne podatke neka vadi, meni je u ovom trenutku bitan samo trend

 

Najgori napad noževima u Kini gdje je ubijen 35 (4 počinitelja, tako da nisu od noža najvjerojatnije) i ranjeno 143, ukupno je bilo 8 napadača, odnsono, malo ružno i hladno no cca. 4 mrtva po glavi. London 2017, 11 mrtvih (3 su počinitelji) od ostalih 8, 2 su od auta, 6 od noža, odnosno 2 po glavi. Akihabara massacre 2 autom, 4 nožem. 

 

2019 pucnjava: 

-2019 Dayton shooting: 10M, 27R

-2019 El Paso shooting : 22M, 24R

-Gilroy Garlic Festival shooting: 4M, 13R

-Virginia Beach shooting: 13M, 4R....

-Las Vegas 2017: 59mrtvih, 442 ranjena

 

Tako da kad bi zbrojili sve napade nožem bili bi tu negdje sa samo jednim napadom iz Las Vegasa 2017. Tako da sorry, ali to da nema veze vatrena moć i domet možeš pjevat nekom drugom, činjenice te pobijaju. Da vidim toga koji bi sa sjekirom ubio 59 i ranio 442 čovjeka. 

 

Ovo za zaštitarom, a zamisli da zaštitar nije imao oružje nego recimo vrlo dugčku palicu, elektrošoker i policijski štit i da ga je napao netko tko nema pištolj nego nož i da ga je ovaj mlatnuo jako po ruci i da nije poginuo nitko, šta nije to bolje nego da pogine dvoje troje slučajnih prolaznika? I btw ja da radim kao zaštitar za 4000kn ne bi ti mene vidio da vadim pištolj nego bi bio prvi koji bi odmaglio u nepoznato da uleti budala s kalašom.

 

 

 Prvo automatkse puske su zabranjene za civile i u americi. Isto kao i bombe, raketni bacači, topovi, tenkovi i sl

 

drugo jedan avion ISISa je ubio koliko ljudi???? Trazis li zabranu aviona?

Trece ko odlucuje koja je namjena necega? LJudi zele da zastite svoje posjede, ustavom im je zagarantovano to pravo, zele da pucaju u metu ili jednostavno da imaju oruzje jer ga vole. 

 

Sta je sa napadom u teksasu gdje je lik izvadio oruzje sprijecio napad i jos ganjao napadaa i uhvatio ga prije policije? Ako tebe beko napadne volio bih da imas nenaoruzanog ili naoruzanog komsiju????

 

Ko te zeli ubiti ubit ce te kamenom. 

 

Sta je sa vazdusnim oruzjem? Uredno ubijes medvjeda sa vazdusnom puskom,,, 

Luk i strijela? Koja je njegova svrha osim napucavanja na olimpijadi. Zabraniti i njih?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 14:42 (Posmatrač).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...


 Da već sam 12 puta rekao da mogu, oružje može biti i prvi svezak opće enciklopedije. Onaj jugoslavenski s tvrdim koricama.

 

Ovo dalje se samo vrtimo u krug, s tim da u tom krugu matematika nije na tvojoj strani, a matematika i ljudska priroda daju jednu poprilično jednostavnu formulu koja glasi: Budala koji idu okolo i ubijaju druge uvijek ima i uvijek će ih biti. Nadalje, ako te budale imaju lagan i jednostavan pristup vatrenom oružju tada broj onih koje te budale ubiju u svom terorističko/osvetničkom pohodu je veći nego kad nemaju. 

 

A onog što ga kasapi 5 migranata, crnaca pretpostavljam, nećeš pomoći kasapili oni njega sjekirama ili kalašnjikovima, tako da je njemu svejedno imo ti pištolj ili ne. Onima kojima možeš pomoć su ona gđa s djeteom iza crnca broj 1 koju nećeš ubit u prijateljskoj vatri jer nisi smio nosit pištolj i još u prosjeku 20 ljudi koje ti migranti, crnci, zločesti crnic, muslimani štoviše, nisu mogli pokokat jer nisu imali pristup oružju.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Posmatrač kaže...

 Prvo automatkse puske su zabranjene za civile i u americi. Isto kao i bombe, raketni bacači, topovi, tenkovi i sl

 

drugo jedan avion ISISa je ubio koliko ljudi???? Trazis li zabranu aviona?

Trece ko odlucuje koja je namjena necega? LJudi zele da zastite svoje posjede, ustavom im je zagarantovano to pravo, zele da pucaju u metu ili jednostavno da imaju oruzje jer ga vole. 

 

Sta je sa napadom u teksasu gdje je lik izvadio oruzje sprijecio napad i jos ganjao napadaa i uhvatio ga prije policije? Ako tebe beko napadne volio bih da imas nenaoruzanog ili naoruzanog komsiju????

 

Ko te zeli ubiti ubit ce te kamenom. 

 

Sta je sa vazdusnim oruzjem? Uredno ubijes medvjeda sa vazdusnom puskom,,, 

Luk i strijela? Koja je njegova svrha osim napucavanja na olimpijadi. Zabraniti i njih?

 

 Ti si pročito očito samo jedan post i onda si se ubacio u pol razgovora onako sav pametan i nadobudan....da ne ponavljam sve što sam pisao prije molim te odvrti par postova ranije pa kreni ispočetka, pa se čujemo popodne, ako budeš imo što pametnog za pridonjeti.

5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
BlackDog22 kaže...
Posmatrač kaže...

 Prvo automatkse puske su zabranjene za civile i u americi. Isto kao i bombe, raketni bacači, topovi, tenkovi i sl

 

drugo jedan avion ISISa je ubio koliko ljudi???? Trazis li zabranu aviona?

Trece ko odlucuje koja je namjena necega? LJudi zele da zastite svoje posjede, ustavom im je zagarantovano to pravo, zele da pucaju u metu ili jednostavno da imaju oruzje jer ga vole. 

 

Sta je sa napadom u teksasu gdje je lik izvadio oruzje sprijecio napad i jos ganjao napadaa i uhvatio ga prije policije? Ako tebe beko napadne volio bih da imas nenaoruzanog ili naoruzanog komsiju????

 

Ko te zeli ubiti ubit ce te kamenom. 

 

Sta je sa vazdusnim oruzjem? Uredno ubijes medvjeda sa vazdusnom puskom,,, 

Luk i strijela? Koja je njegova svrha osim napucavanja na olimpijadi. Zabraniti i njih?

 

 Ti si pročito očito samo jedan post i onda si se ubacio u pol razgovora onako sav pametan i nadobudan....da ne ponavljam sve što sam pisao prije molim te odvrti par postova ranije pa kreni ispočetka, pa se čujemo popodne, ako budeš imo što pametnog za pridonjeti.

 Nisam se ni referisao na ranije postove vec iskljucivo ovaj koji sam citirao.... 

 

 

Otmu avion i ubiju 300 ljudi nema veze. Jedan lik ubije 20 puskom i odjednom je oruzje zlo.... Ok....

16 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Posmatrač kaže...

 Nisam se ni referisao na ranije postove vec iskljucivo ovaj koji sam citirao.... 

 

 

Otmu avion i ubiju 300 ljudi nema veze. Jedan lik ubije 20 puskom i odjednom je oruzje zlo.... Ok....

 Postoji nešto što se zove kontekst, moj post je napisan u kontekstu mojih i sugovornikovih prijašnjih postova. Prouči malo taj zanimljiv komunikacijski fenomen. 

 

A ako te zanima moj odgovor van konteksta, ne, u pravu si nećemo zabranit avione. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 14:51 (BlackDog22).
12 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Posmatrač kaže...
BlackDog22 kaže...
.....

 

Sta je sa napadom u teksasu gdje je lik izvadio oruzje sprijecio napad i jos ganjao napadaa i uhvatio ga prije policije? Ako tebe beko napadne volio bih da imas nenaoruzanog ili naoruzanog komsiju????

 

Ko te zeli ubiti ubit ce te kamenom. 

 

 Ovo je još najopasnija stvar ikada.

 

Kad običan građanin krene radit procjenu koga mrknut u kojoj situaciji bit će ponovo divlji zapad. 

 

Za to postoji policija koja slijedi neki protokol, gledaju je li ima civila prije nego otvore vatru. Mantraš NRA floskule cijeli dan. Pogledaj Trevora Noaha, fino je objasnio te vaše analogije "ajmo zabaranit aute, noževe, kamenje."

 

Već je postalo ofucano.

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
12 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Smiju li u Americi kupovati i nositi ručne protupješadijske bombe i nagazne mine? Ako ne, šteta, svima bi bilo lakše. I ubojicama i ovima koji ih love.

 

I ne znam zašto u federalnim objektima zabranjuju unošenje oružja. Koji je razlog?

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...

koji stroži zakon o dozvolama?

 

koji klinac ima neki policajčić - ima ih ko kusih pasa - propitivati mene ako želim LEGALNO posjedovati oružje, što će mi?

 

nek napravi izvide, nek se raspita kakav sam, može mi i preko OIBa provjeriti plaćam li poreze, jesam li kažnjavan, osobito oko nasilnih prekršaja (za zločin se podrazumijeva da bih u uređenoj državi bio u prdekani na hlađenju)...

 

edukacija ? koga čega? imamo obavezno školovanje do 16 g. i sve veću nepismenost, a građanski odgoj ne postoji, svi misle samo na svoje guzice i komfor...

Civilima nije potrebno vatreno oružje i moje mišljenje je da ga ne bi trebalo nikome davati. Ajde mi molim te navedi jedan valjani argument zašto bi ti (ili bilo koji drugi civil) trebao nositi oružje (osim u slučaju da se baviš takvim poslom ili hobijem)?!?

King in the castle, king in the castle ...
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@blackdog22

E sad smo dosli do srži: Zakonska ogranicenja niti najmanje nece omesti teroristu da dodje do bilo koje vrste oruzja, no ta ista zakonska ogranicenja ce tebe sprijeciti da posjedujes oruzje kojem ce jedina namjena biti samoobrana tebe i tvojih bliznjih tj onih nemocnih koji su u nekom trenutku oko tebe pa si im ti i tvoj glock ili sig sauer jedina nada da prezive taj dan...

Za kolateralne zrtve sam se vec izjasnio: da moze poginuti neduzni civil od tvog metka, no ako si pritom zbikso i negativca koji je upravo mjenjao okvir na kalasu time si spasio jos bar par zivota... Nezvuci lijepo niti je to idealno ali je manje zlo....

Niti auto nevozis bez da si prije odvozio bar onih 30 sati u autoskoli. Pa valjda ces kad i ako bi imao pistolj tu i tamo malo otici vjezbati na streljanu ( ja to radim minimum jednom mjesecno, iako sam vec 11 god u mirovini ) i tada ti nije vise veliki problem sa omanje udaljenosti pogoditi metu di je povrsinom najšira...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
tjodalv kaže...
Stric_Jura kaže...

koji stroži zakon o dozvolama?

 

koji klinac ima neki policajčić - ima ih ko kusih pasa - propitivati mene ako želim LEGALNO posjedovati oružje, što će mi?

 

nek napravi izvide, nek se raspita kakav sam, može mi i preko OIBa provjeriti plaćam li poreze, jesam li kažnjavan, osobito oko nasilnih prekršaja (za zločin se podrazumijeva da bih u uređenoj državi bio u prdekani na hlađenju)...

 

edukacija ? koga čega? imamo obavezno školovanje do 16 g. i sve veću nepismenost, a građanski odgoj ne postoji, svi misle samo na svoje guzice i komfor...

Civilima nije potrebno vatreno oružje i moje mišljenje je da ga ne bi trebalo nikome davati. Ajde mi molim te navedi jedan valjani argument zašto bi ti (ili bilo koji drugi civil) trebao nositi oružje (osim u slučaju da se baviš takvim poslom ili hobijem)?!?

 Super bi se sigurno osjećao kad bi prosječni IQ 90 (HR) bilo kraj tebe sa oružjem .

 

Btw, temeljit backround check podržava 98% i republikanaca i demokrata, a još je sprdačina

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
12 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Smije li se tamo kupovati kinder jaja. Jer kad vidiš u gomili lika kako nasumično puca i još ako se kreće, teško ga je pogoditi iz malo veće udaljenosti pištoljem. Možda puškom ili snajperom, ali tko će sad na svaki kirbaj nositi dugu cijev 7,9. Ovako, kinder jaje iz džepa, osigurač van i baciš u gomilu, barem donekle blizu ubojice i spasit ćeš hrpu života.

Ne znam zašto ti masovni ubojice ne koriste minobacače. Stavi ga iza zgrade, prvo pusti ćorak s GSM lokacijom da vidi koliko treba podesiti nišan, i samo parabolom spusti par komada u gomilu tako da i ako se nađe neki naoružani Bruce Willis Pravednik, teško će moći reagirati. Još sigurnije bi bilo koristiti bojne otrove, nije valjda i to zabranjeno.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice