Huawei očekuje do 26% lošiju prodaju telefona u 20

poruka: 12
|
čitano: 2.411
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei očekuje do 26% lošiju prodaju telefona u 20".
14 godina
offline
Huawei očekuje do 26% lošiju prodaju telefona u 20

Imat će rast od 26%

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Huawei očekuje do 26% lošiju prodaju telefona u 20

Cekam eminentne forumase da objasne kako Huawei sankcije ne afektiraju.

Moj PC  
3 2 hvala 2
11 godina
offline
Re: Huawei očekuje do 26% lošiju prodaju telefona
Dali 2 ili treći, jedno je sigurno.Huawei je kvalitetna marka i to nemoze nitko poreci.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 17:16 (Endymon).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei očekuje do 26% lošiju prodaju telefona
O_O_O kaže...

Cekam eminentne forumase da objasne kako Huawei sankcije ne afektiraju.

 ne afektiraju, ali korona dere po svemu...

 

on je dokazao tko je najvažnije gospodarstvo na svijetu... ak se SAD zatvori, samo nema poplave CGI holivudskih gluparija...

 

kad se Kina zatvori, svi s zebnjom gledaju kako se zalihe sve elektronike smanjuju...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Re: Huawei očekuje do 26% lošiju prodaju telefona
Stric_Jura kaže...
O_O_O kaže...

Cekam eminentne forumase da objasne kako Huawei sankcije ne afektiraju.

 ne afektiraju, ali korona dere po svemu...

 

on je dokazao tko je najvažnije gospodarstvo na svijetu... ak se SAD zatvori, samo nema poplave CGI holivudskih gluparija...

 

kad se Kina zatvori, svi s zebnjom gledaju kako se zalihe sve elektronike smanjuju...

 Zebis li?

14 godina
offline
Huawei očekuje do 26% lošiju prodaju telefona u 20

ne, pretoplo mi je, a komp, TV ne mijenjam u dogledno vrijeme...

 

jesi kupio sabrana djela Donalda Trumpa?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Huawei očekuje do 26% lošiju prodaju telefona u 20

ic oke. što veće užase očekuju, ugodnije bi se mogli iznenadjeti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Huawei očekuje do 26% lošiju prodaju telefona u 20

Potpisujem članak (to se tak valda veli).

Ima samo jedna čudna neuračunata varijabla, dvije točnije:

 

Huawei navodno ima bitnu diverzifikaciju pogona izvan Kine, tako da (navodno) neće toliko direktno biti pogođen s Korona shranjima.
Moram reći navodno jer sam čitao na 2 sitea o tome, ali ne sjećam se koliko su relevantni izvori.

Ono što je pak tamo (a i drugdje) spomenuto i nije tajna, jest da Apple sigurno nije (toliko) diverzificirao proizvodnju i za neke ključne komponente im je već sad frka.
Koliko se sjećam, Apple radi intenzivno radi upravo na tome, da što više hw stvari sami proizvode, a da npr FoxConn preseli dio proizvodnje u Vietnam i sl. Ali to je planirano za 2021-23.

 

Druga stvar jest da se Kina već gotovo oporavila od covid19, dok u USA upravo nastaje krš i lom. To doduše neće puno pomoći izbjegavanju globalne recesije (gdje će svi nahrdati), ali je "signifikantno" :D za domicilno USA tržište, Appleu glavno a Huaweiju nikad bilo bitno (za mobitele).

Opet, dobar tajming za Apple jest da bi sad prvi slijedeći artikl trebao biti "jeftinofon", pa bi unatoč svemu Apple (još jednom) mogao pobrati vrhnje.

Ja pak ne vidim kako Huaweiju ne bi pala prodaja za bar 20%: bez GMS bi valjda svaka druga firma mogla odma staviti ključ u bravu. Čak i moćni kineski ZTE je zadnji put odmah kapitulirao kad im je USA išla naplatiti reket.

A u Kini su, na foru "kupujmo domaće, iz dišpeta", prošle godine prodali bar 30 miljuna extra Huaweija (i skoro unesrećili domaće Xiaomije, OPPO itd). To bi mogli ponoviti jedino ako KP Kine naredi da svatko mora imati/kupiti 2 smartfona. :D

 
Sad, obzirom na globalno smanjenje prodaje smartfona, pa recesija, korone itd, pitanje je kako će se to ukupno odraziti na sve zajedno.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei očekuje do 26% lošiju prodaju telefona
Evo citam da p40 lite na nasem trzistu za 2500kn, po meni puno za uredaj bez google, mislim da su trebali ici na nizu cijenu da privucu kupce
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Huawei očekuje do 26% lošiju prodaju telefona

Ako se ne varam, u Španjolskoj ili Poljskoj ga kupiš za trećinu manje. Nikaki porezi carine itd, samo poštarina.

Sad opet ovisi što točno dobiješ u paketu ovdje.

4 godine
offline
Re: Huawei očekuje do 26% lošiju prodaju telefona
nike098 kaže...
Evo citam da p40 lite na nasem trzistu za 2500kn, po meni puno za uredaj bez google, mislim da su trebali ici na nizu cijenu da privucu kupce

 Ne znam gdje si uspio pronaći početnu cijenu, ali ne bih se previše brinuo oko toga. Bila je ona i viša prvih par tjedana izlazaka lite verzija, a potom je padala. Doduše, ne na neke spektakularno niske razine, ali osjetno manje od 2800+ koliko iznosi početku.

 

Meni nedostatak googla ne smeta. "Šaram". Pa koristim razne aplikacije raznih firmi.


EDIT: Ovi kažu 2199 kuna: "No imaju dobru cijenu, dizajn i specifikacije – to naravno vrijedi prvenstveno za Huawei P40 Lite s cijenom od 2199 kn" i "Pametni telefon P40 lite bit će dostupan u Midnight Black, Crush Green i Sakura Pink bojama od 23. ožujka po cijeni od 2.199 kuna."

 

https://preporucamo.com/stigli-su-huawei-p40-lite-i-mate-xs-u-hrvatsku/2020/03/05/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 22:31 (zelenapaprika).
12 godina
offline
Re: Huawei očekuje do 26% lošiju prodaju telefona
Da ipak je 2199 kn
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice