Huawei lansirao najmoćniji čip na svijetu - Kirin

poruka: 37
|
čitano: 7.535
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei lansirao najmoćniji čip na svijetu - Kirin ".
6 godina
offline
Re: Huawei lansirao najmoćniji čip na svijetu - Ki
BlueMax kaže...
love2ml86 kaže...
Da da, njihovi gradovi tvornice su fantastični, pogledajte stope samoubojstva i mreže koje su stavili među hodnicima da se radnici ne bacaju. 100 000 radnika skupa bez žena i obitelji. Opet vi o plaćama, po tim statistikama prosječan Hrvat zarađuje koliko 6500 kn?

 Pušiš američku propagandu. Kina je u 5 godina stopu siromaštva s 10% spustila na 3%. Plan je do kraja 2020 - 0%. U Americi je ta stopa 12,5%. Da, dobro si pročitao, 12,5%. Ekstremno siromaštvo, dakle ljudi koji nemaju što jesti - 6%. I dok u Kini ta stopa opada i uskoro se planira totalno iskorjenjenje siromaštva u Americi ta stopa raste.

 

 

Kina daje točne podatke o stopi siromaštva? I onda ja pušim propagandu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 22:50 (love2ml86).
12 godina
offline
Re: Huawei lansirao najmoćniji čip na svijetu - Ki
love2ml86 kaže...

 

 

Kina daje točne podatke o stopi siromaštva? I onda ja pušim propagandu.

 Podatke ne daju države već su to rezultati UN-ovih istraživanja. Tako ne samo da pušiš propagandu, nego se i blamiraš.

10 godina
offline
Huawei lansirao najmoćniji čip na svijetu - Kirin

Baš su im super ovi Samsung Galaxy FreeBuds. 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Huawei lansirao najmoćniji čip na svijetu - Ki
BlueMax kaže...

 Podatke ne daju države već su to rezultati UN-ovih istraživanja. Tako ne samo da pušiš propagandu, nego se i blamiraš.

Odakle ti podaci UN-u? Možda sam ja totalno zabrijao.. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 10:31 (love2ml86).
12 godina
offline
Re: Huawei lansirao najmoćniji čip na svijetu - Ki
love2ml86 kaže...
BlueMax kaže...

 Podatke ne daju države već su to rezultati UN-ovih istraživanja. Tako ne samo da pušiš propagandu, nego se i blamiraš.

Odakle ti podaci UN-u? Možda sam ja totalno zabrijao.. 

 Pa napisao sam ti. Da se bilo kakvi podaci dobivaju od država svugdje bi bili med i mlijeko. Svi bi imali standard ko Švicarska, čistoću zraka ko Novi Zealand, slobodu medija ko Finska... Neozbiljno je misliti da je UN podatke o npr. siromaštvu ili slobodi medija u Sjevernoj Koreji dobio od Kim Jong Una (ili o našoj slobodi medija od Plenkovića).

Kina ima svojih velikih problema zbog kojih i nije mjesto gdje bi (naš) čovjek poželio živjeti. Zagađenje u industrijskim područjima (svi gradovi) je užasno i ide na gore, sloboda govora i tiska ne postoji, jednostranačje...

E sad, što se ovoga (osim zagađenja) tiče stvari nisu tako loše kao što se čini iz našeg pogleda. Sve je stvar navike i Kinezi su navikli živjeti u takvom sistemu, pa ih to puno ne zabrinjava. Isto kao što smo i mi do nedavno živjeli u jednostranačju, bez slobode govora i medija a čak nam je i standard bio puno lošiji nego sad, pa opet kad pitaš većina će se složiti kako se prije bolje živjelo.

 

Ali govoriti o lošem standardu (u odnosu na nas) ili im osporavati da su tehnološki najnaprednija zemlja, to nema smisla. Kod njih je sve novo i digitalno.

6 godina
offline
Re: Huawei lansirao najmoćniji čip na svijetu - Ki
Slažem se da ne cenzuriraju sve ali definitivno imaju filtere, teško mi je zamisliti KP bez teške kontrole nad informacijama koje izlaze van zemlje. Što se tiče tehnologija složio bi se da Kina stavlja najnovije tehnologije u pogon ali mi se čini uglavnom bez dobre koordinacije u gradovima i uglavnom radi kontrole stanovnika (skor koji daju građanima po navikama, ponašanju, platežnih moći i sl.) u čiju svrhu koriste primarno tehnologiju. Mislim da najbolji sustav implementacije imaju skandinavske zemlje.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 14:34 (love2ml86).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Huawei lansirao najmoćniji čip na svijetu - Kirin

Najveci problem Kine je potpuni raspad sustava socijalne zastite (zdravstveno, mirovine itd.). To i oslabljuje potrosnju ljudi itd. koji stede i za nekretnine (koje napokon mogu kupiti...)

 

 

Dakle kod ekstremne stope siromastva...mozda ona pada u Kini, ali uvjeti za njih su bitno gori nego u bilo kojoj zemlji EU + SAD.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice