Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s Bug f

poruka: 29
|
čitano: 7.383
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s Bug f".
16 godina
offline
Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s Bug f

Sretno 

Moj PC  
10 0 hvala 1
11 godina
offline
Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s Bug f

Mislim da tako usku skupinu PC usera s afinitetom za HI-FI kučišta ne treba ograničiti,tj. prepoloviti samo vintage verzijom.

Možda bi bilo korisno ubaciti modernu verziju.....

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B
Fora 👍
 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B
metallic kaže...

Mislim da tako usku skupinu PC usera s afinitetom za HI-FI kučišta ne treba ograničiti,tj. prepoloviti samo vintage verzijom.

Možda bi bilo korisno ubaciti modernu verziju.....

Ovo je samo prvi model s kojim pokušavam ovo sve pokrenuti. 

U glavi već imam dosta drugačijih modela, ali idem polako... Sve zavisi od toga kako će kampanja proći.

12 godina
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B
Montarinari kaže...
metallic kaže...

Mislim da tako usku skupinu PC usera s afinitetom za HI-FI kučišta ne treba ograničiti,tj. prepoloviti samo vintage verzijom.

Možda bi bilo korisno ubaciti modernu verziju.....

Ovo je samo prvi model s kojim pokušavam ovo sve pokrenuti. 

U glavi već imam dosta drugačijih modela, ali idem polako... Sve zavisi od toga kako će kampanja proći.

 Jel 2000-3000 kuna uključuje tvoj rad i tvoju nabavku starog Hi-Fi kućišta?

Nisam ja ništa prčko.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B
Spiridon kaže...
Montarinari kaže...
metallic kaže...

Mislim da tako usku skupinu PC usera s afinitetom za HI-FI kučišta ne treba ograničiti,tj. prepoloviti samo vintage verzijom.

Možda bi bilo korisno ubaciti modernu verziju.....

Ovo je samo prvi model s kojim pokušavam ovo sve pokrenuti. 

U glavi već imam dosta drugačijih modela, ali idem polako... Sve zavisi od toga kako će kampanja proći.

 Jel 2000-3000 kuna uključuje tvoj rad i tvoju nabavku starog Hi-Fi kućišta?

Ovo se neće raditi od starih pojačala, ovo se radi iz nule. Komp koji sam napravio od starog pojačala je bio moj osobni projekt koji me inspirirao da izdizajniram ovo kućište.

 

Cijena je za gotov proizvod, sve uključeno.

15 godina
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B
Montarinari kaže...

Ovo se neće raditi od starih pojačala, ovo se radi iz nule. Komp koji sam napravio od starog pojačala je bio moj osobni projekt koji me inspirirao da izdizajniram ovo kućište.

 

Cijena je za gotov proizvod, sve uključeno.

 malo je to za ovoliko truda i kreativnosti (manje od prosječnog telefona). prvo se sam moraš cijeniti i letvicu postaviti malo više. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 12:39 (Ajar).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B
Ajar kaže...
Montarinari kaže...

Ovo se neće raditi od starih pojačala, ovo se radi iz nule. Komp koji sam napravio od starog pojačala je bio moj osobni projekt koji me inspirirao da izdizajniram ovo kućište.

 

Cijena je za gotov proizvod, sve uključeno.

 malo je to za ovoliko truda i kreativnosti (manjew od prosječnog telefona). prvo se sam moraš cijeniti i letvicu postaviti malo više. 

 Cijenu mi je stvarno teško odrediti za sada, dok ne krene proizvodnja prvog prototipa....

4 godine
protjeran
offline
Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s Bug f

moj stari bi ti ovo prvi kupio da vise i zna upaliti racunalo.
ideja je fora, ako ti projekt prode ( drzim fige ) da prode
mozda nebi bilo lose da je kuciste malo prostranije ( za komponente jel da nisu tako skucene bas jedna uz drugu )
inace sve

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B
bloodborne kaže...

moj stari bi ti ovo prvi kupio da vise i zna upaliti racunalo.
ideja je fora, ako ti projekt prode ( drzim fige ) da prode
mozda nebi bilo lose da je kuciste malo prostranije ( za komponente jel da nisu tako skucene bas jedna uz drugu )
inace sve

 Dimenzije su najveći problem kod ovog dizajna, jer se potrebno zadržati u klasičnim dimenzijama Hi-Fi komponenti, kako bi pasalo uz sve ostalo.

Ali usprkos ograničenjima, mislim da to neće biti neki problem... moj komp koji je složen u starom pojačalu radi skoro cijele dane, temperature su super niske i nikad nikakvih problema... a u njemu sam imao gotovo dvostruko manje mjesta za raditi.

Dobro osmišljena i implementirana ventilacija je ključ, a u tom polju imam poprilično iskustva.

16 godina
offline
Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s Bug f

Prvo kad sam vidio naslov sam bio skeptičan, i reko "Kakva je sad ovo pizdarija?"

 

No odmah su me fotke u galeriji oduševile, a video još više. Stvarno profesionalno odrađeno, još Noctua unutra sjela savršeno... 

 

Svaka čast!!! 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 13:50 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s Bug f

Ne vidim te USB ulaze o kojima se govori u članku

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B

Ima 2kom skrivena ispod volume knoba!

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B
uuY kaže...

Ne vidim te USB ulaze o kojima se govori u članku

 Evo ih ;)

5 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B
2000 - 3000kn??? Za što? Za neku drtinu koja "liči" na neko vintage pojačalo??? Pa za tu lovu nabaviš pravo vintage pojačalo... Dizajn je dobar, tu se nema što reći... Ali toliku lovu iskeširat za neku jadnu kopiju nema smisla... Za miljenijalce je ovo možda "fora"... Ali ovo nema veze sa Vintage pojačalom niti bilo čemu sličnom... Ako imaš dobru konfiguraciju, zašto bi ju stavljao u ovakvo nešto? Ako želiš pravi "vintage" zvuk, nabavi dobar DAC i poveži ga sa pravim "Vintage" pojačalom... Sve ostalo je prodavanje magle za 3k kn...
 
2 22 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B
Hmeljovsky kaže...
2000 - 3000kn??? Za što? Za neku drtinu koja "liči" na neko vintage pojačalo??? Pa za tu lovu nabaviš pravo vintage pojačalo... Dizajn je dobar, tu se nema što reći... Ali toliku lovu iskeširat za neku jadnu kopiju nema smisla... Za miljenijalce je ovo možda "fora"... Ali ovo nema veze sa Vintage pojačalom niti bilo čemu sličnom... Ako imaš dobru konfiguraciju, zašto bi ju stavljao u ovakvo nešto? Ako želiš pravi "vintage" zvuk, nabavi dobar DAC i poveži ga sa pravim "Vintage" pojačalom... Sve ostalo je prodavanje magle za 3k kn...

Jel ti shvaćaš uopće o čemu se ovdje radi??? Definitivno ne o pojačalu, već o računalnom kućištu.

 

A jedna od primjena koju ja vidim je slaganje HTPCa. Ovo se odlično može uklopit u nekakav dnevni boravak koji je dizajniran u vintage stilu i u sklopu pravog pojačala staviš i ovakav PC...

 

Cijena? Ako je kvalitetno i vrhunski odrađeno, cijena je čist pristojna. A i ovo nije roba za svakoga, nego za onog kome stvarno treba tako nešto i tko nešto tako želi...

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 17:45 (lllnuclearlll).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B
Hmeljovsky kaže...
2000 - 3000kn??? Za što? Za neku drtinu koja "liči" na neko vintage pojačalo??? Pa za tu lovu nabaviš pravo vintage pojačalo... Dizajn je dobar, tu se nema što reći... Ali toliku lovu iskeširat za neku jadnu kopiju nema smisla... Za miljenijalce je ovo možda "fora"... Ali ovo nema veze sa Vintage pojačalom niti bilo čemu sličnom... Ako imaš dobru konfiguraciju, zašto bi ju stavljao u ovakvo nešto? Ako želiš pravi "vintage" zvuk, nabavi dobar DAC i poveži ga sa pravim "Vintage" pojačalom... Sve ostalo je prodavanje magle za 3k kn...

 Evo ga, krenulo je...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B
Jel se radi samo od metala il može bit neko hebeno drvo iz Amazonije, boja ugljena? 😛
Btw gdje je RBG 😂
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 18:24 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s Bug f

Odlicna ideja...

 

Sretno s daljnom realizacijom, i komercijalizacijom cijelog projekta....

 

Mozda da razmislis i o nekim drugim varijantama kucista, ovaj hi-fi look koliko god bio odlican, ipak je po ukusu manjeg broja ljudi, pa ako ces vec ici na neku proizvodnju, zasto ne malo prosiriti ponudu.....

 

U svakom slucaju, sretno dalje!

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B
Hmeljovsky kaže...
2000 - 3000kn??? Za što? Za neku drtinu koja "liči" na neko vintage pojačalo??? Pa za tu lovu nabaviš pravo vintage pojačalo... Dizajn je dobar, tu se nema što reći... Ali toliku lovu iskeširat za neku jadnu kopiju nema smisla... Za miljenijalce je ovo možda "fora"... Ali ovo nema veze sa Vintage pojačalom niti bilo čemu sličnom... Ako imaš dobru konfiguraciju, zašto bi ju stavljao u ovakvo nešto? Ako želiš pravi "vintage" zvuk, nabavi dobar DAC i poveži ga sa pravim "Vintage" pojačalom... Sve ostalo je prodavanje magle za 3k kn...

 Pozdrav,

 

U pravu si da je za te novce moguće kupiti pravo vintage pojačalo, štoviše i nekoliko njih. Sanyo koje ja imam sam platio 800kn, u savršenom stanju (1978).

 

Zašto bi itko želio staljati konfiguraciju u ovako nešto? Ja osobno stvarno volim vintage audio opremu i imam Sanyo DCA 411 pojačalo, FMT 611 Tuner i ET 3510 Program timer i još uvijek tražim RD 611 deck da upotpunim setup. 

Računalo mi je prije bilo u standardnom kućištu pod stolom (FD Define R4), ali mi je na pamet palo da složim komp koji bi mogao staviti u postojeći audio setup koji imam, da bude jedan od dijelova, samo još jedna komponenta u tornju i zato sam kupio neispravno pojačalo i u njega ugradio komp, te prilagodio cijelu frontu da bude funkcionalna. Ovdje možeš vidjeti kako je išao taj proces.

Iako se na prvu činilo kao ne previše komplicirana stvar, na kraju je ispala poprilična muka i trebalo je puno vremena da se sve posloži kako bi se u konačnici dobilo da sve stane unutra i da radi bez problema.

Taj cijeli projekt je naišao na izuzetno pozitivne reakcije, što PS, što Hi-Fi zajednice, i mnogi su rekli kako bi voljeli imati tako nešto. To je bio trigger da se bacim na dizajn svog kućišta, koje bi bilo napravljeno striktno za udomljavanje standardnih PC komponenti bez potrebe za ručnim radom, pripasavanjem i sl. 

Dizajn koji sam ovdje predstavio je rezultat toga, mog rada na vlastitom kompu gdje sam skupio iskustvo na problemima na koje sam naišao. Sa tim znanjem sam uspio dizajnirati kućište u koje bilo tko može staviti svoje računalne komponente bez problema i integrirati ga u svoj postojeći audio sustav ili ga ostaviti solo.

Cilj nije bio napraviti pojačalo, niti vintage zvuk, nego kućište za računalo.

 

Zvuk na mom kompu ide preko Ausove Xonar vanjske zvučne kartice direktno u pojačalo.

 

2000-3000kn - možeš kupiti staro pojačalo, ali ako ideš sam u njega stavljati računalo, vjeruj mi, izgubiti ćeš jako puno vremena, a i novaca - nije to samo stavljanje komponenti unutra i to je to. Ustvari, evo kratki opis što sam ja sve radio da bi složio svoj komp:

- pronalazak odgovarajućeg pojačala u kojem ima donekle dovoljno mjesta

- čupanje iznutrica, kompletno čišćenje i ponovno lakiranje svega

- nabava komponenti (potenciometri, ekrani, kablovi itd)

- prv dry fitting da bi vidio da bi skužio da hladnjak koji imam strši 5cm van, a grafička 2cm, a sve to bez diskova

- osmišljavanje dual chamber sistema

- kupovanje bakrenog lima od kojeg sam ručno napravio ploču koja dijeli matičnu ploču od diskova

- izrada i bojanje čeličnih distancera sa gumenim damperima za donji dio

- izrada custom backplatea za matičnu ploču

- izrada custom backplatea za montažu grafičke kartice u horizontalnom položaju

- rastavljenje VU metara i montaža ekrana na njihovo mjesto

- integracija USB portova na frontu i izrada "poklopaca" od postojećih knobova

- izrada kućišta za HDD i POWER LEDice

- crtanje i izrezivanje brushed alu folije koja pokriva ekrane kako bi izgledali slično VU metrima koji su bili na tom mjestu

- postavljanje gumenih podložaka na sve diskove radi smanjenja vibracija i boljeg airflowa

- usput sam obojao cijelu grafulju i stavio drvene umetke na nju... isto napravio i na matičnoj ploči.

- kupovina Noctua CPU fana koji može stati unutar ograničenog prostora

- izrada kompletnog ožićenja za spajanje svih prekidača, ekrana, potenciometara....

- kako bi poboljšao airflow, napravio sam kompletno novi aluminijski frame cijelog kućišta i za ravne površine kupio perforirani lim

- u frame ugrađene šarke kako bi se gornji poklopac lako otvarao i omogućavao lagan pristup radi čišćenja

- kompletan frame lakiran, sve spojeno crnim eloksiranim vijcima

- napravljen aluminjski nosač za napajanje koje se nalazi sa zadnje strane kućišta, jer ne stane unutra

- cijelo napajanje obojano i dodani drveni umetci

 

Mislim da je to sve što sam radio...

 

Koliko ljudi ima volje da to sami naprave? Koliko je vremena bilo potrebno da se to napravi? Da li bi bilo daleko jednostavnije kupiti gotovo kućište u koje je samo potrebno ugraditi komponente?

 

Drtina, jadna kopija, prodavanje magle - cijenim tvoje mišljenje i hvala ti na njemu.

6 godina
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B
Nemam ništa protiv proizvoda...nego mi to igranje kladionice s tuđim novcem ne sviđa...Ljudi nemaju muda da riskiraju samo sa svojim novcem...iz obitelji obrtnika sam...otac nije moljakao okolo lovu nego je sve...što je radio s svojim...obiteskim parama....pa je bilo i smija i plača

Najlakše je mlatiti po drači s tuđim veseljkom
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2019 12:54 (HCMAA).
Moj PC  
0 7 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B
Mislim da nasi roditelji nisu imali ovakvu opciju "dobivanja pocetnog kapitala" da se tako izrazim. Da jesu, siguno bi im i to bila opcija.

Kolega Montarinari, samo naprijed. Nadam se u buducnosti i non vintage verziji za nas ostale :D.
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B
Sale_ds kaže...
Mislim da nasi roditelji nisu imali ovakvu opciju "dobivanja pocetnog kapitala" da se tako izrazim. Da jesu, siguno bi im i to bila opcija.

Kolega Montarinari, samo naprijed. Nadam se u buducnosti i non vintage verziji za nas ostale :D.

 Hvala!

Kako god da prošlo ili ne prošlo (puno vjerojatnije :), planiram izmodelirati moderniiju varijantu, čisto jer imam previše toga u glavi što bi htio izbaciti van :)

16 godina
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B
Montarinari kaže...

Cilj nije bio napraviti pojačalo, niti vintage zvuk, nego kućište za računalo.

Priznaj da si jedva dočekao da ti netko napiše tako nešto :-D

 

Apsutno podržavam ideju uz opasku da je 2-3k kn sasvim oke za posebno dizajnirano kućište koje ima kvalitetno riješeno hlađenje i dosta prostora za komponente.

 

Jedini problem koji u ovome vidim je da ti hlađenje i prostor neće prodati proizvod - toga već ima na tržištu i po povoljnijoj cijeni. Prodati ce ga dizajn, a tu je problem što će ljudi htjeti komponentu koja im paše u sustav, a to nije to. Slično kao što si i ti sam tražio staro neispravno Sanyo pojačalo kako bi ti pasalo dizajnom u sustav koji već imaš.

Tvoje kućište je dizajnom niti vintage niti moderno niti odgovara nekom točno određenom sustavu komponenti. Dodatan problem je što zaljubljenici u hifi nisu nužno i zaljubljenici u high tech.

 

Ukratko, bojim se da ako ne ponudiš različite verzije faceplatea za različite sustave nećeš postići (komercijalni) efekt koji želiš. Zgodno je to da ako crowdfunding platforma ima milestonese možeš ih postaviti (tipa ako se dosegne neka količina love otključa se neki određeni faceplate) čime bi ti kampanja IMHO mogla postići vrlo dobar uspjeh. E sad, koliko je to moguće realizirati...

 

I naravno, želim ti puno sreće s kampanjom! 

Gledam te!
5 godina
offline
Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s Bug f

Vidim da svašta ljudi komentiraju, ne baš u dobrom smislu. Pusti te komentare. Svak tko voli vintage hi-fi će biti oduševljen s tvojim dizajnom i neće te pitati za cijenu. Jedino bih ti preporučio da ostaviš mogućnost korištenja već postojećih starih pojačala (odnosno njihovih kućišta), a ne da bude isključivo izrada tvog dizajna, tako ćeš dobit veću klijentelu, a i nešto zadovoljniju. Ljudi cijene kad mogu i sami utjecati na dizajn i time dobiti nešto još originalnije.

 

Oba modela koja si napravio su vrh, top klasa. Meni se osobno više sviđa onaj prvi, Sanyo.

 

Čim si izbacio taj prvi model, rekao sam da sam zainteresiran za nešto takvo, bez obzira na cijenu, kad sam ovo pokazao jednom audiofilu, čovjek nije mogao vjerovat što gleda i samo je ponavljao: Ovo moram imati, bez obzira na cijenu. Kad je vidio cijenu od 2000-3000 kuna nasmijao se. To je ništa za ovakve dizajnove.

 

U nas možda neće bit pretjerano klijenata, iako bi se iznenadio, ali vanka te čeka posao. Ljudima koji ne žive od hrvatske crkavice ova cijena je smiješna. Pa malo bolje Antec kučište košta 2000 kuna. Obično, kučište vulgaris. Samo dobar marketing, oglasi se po stranim forumima i na konju si. 

 

Sretno i čujemo se uskoro, kad budem spreman za kupovinu. Dovodim ti još par ljudi u shopping.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 12:19 (Filox).
Moj PC  
3 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s Bug f

Rucni rad, jedinstvenost, ekskluziva, paznja na detalje, trud i kreativnost.

 

To se cijeni i to kosta, bez obzira o kojem se proizvodu radi. 

 

Zanemari misljenja ljudi koji to ne znaju cijeniti. 

 

ako ustrajes, kupaca ces imati, i jedini moguci problem koji vidim da mozes imati, je vrijeme isporuke

 

 

Kao sto je gore netko spomenuo, oglasavanje na stranim trzistima svakako, cijena je dosta niska, ali ti znas najbolje koliki su ti troskovi, i koliku "marginu" mislis imati na proizvodu.

 

savjetovao bih, da riskiras, i jedan komad posaljes na bilo koji od ovih specijaliziranih youtube kanala, sigurno ces morat rijesiti hrpu papirologije za to, carinske deklaracije i ostala sranja, ali mislim da ti je to najbrzi i najmasovniji nacin da hrpa ljudi to vidi i cuje

 

svakako pratim daljnji razvoj, i kupujem 1 kom minimalno 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s Bug f

Hvala lijepo svima na komentarima!

 

Crowdfunding nije baš dao neke rezultate, tako da ću ipak ići malo drugačijim putem... tj. malo po malo skupiti para i napraviti ovo sve sam, šibnuti van na recenziju, posložiti sajt i nuditi ljudima ovo, ali i kompletna custom kućišta...

 

Kako će se što dešavati, ovaj forum će to prvi znati ;)

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s Bug f

Vjerojatno se radi o izboru platforme, sanse su da ideja nije zapravo doprla do nikoga izvan foruma ovdje... U svakom slucaju sretno dalje

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Hrvatsko "vintage Hi-Fi" računalno kućište s B
Montarinari kaže...

Hvala lijepo svima na komentarima!

 

Crowdfunding nije baš dao neke rezultate, tako da ću ipak ići malo drugačijim putem... tj. malo po malo skupiti para i napraviti ovo sve sam, šibnuti van na recenziju, posložiti sajt i nuditi ljudima ovo, ali i kompletna custom kućišta...

 

Kako će se što dešavati, ovaj forum će to prvi znati ;)

 

Ma pokreni IndieGoGo, Crowfunding, Patreon, sve što postoji i nemoj stavljat kratka vremenska razdoblja. Udri dugu kampanju. Za reklamu, Youtube kanal, video kako sastavljaš i jedan završeni PC pošalji Linusu iz Linus Tech Tipsa. 15 dana nakon što te on spomene imat ćeš para i narudžbi dovoljno da i mene zaposliš u firmi.

 

Nemoj da te loš rezultat na Crowfundingu obeshrabri. Internet ljudi su puni para, samo im treba pokazat gdje da ih troše. Iskoristi sve što možeš.

Live long and prosper.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice