Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

poruka: 132
|
čitano: 24.195
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000 ".
16 godina
online
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
zelenapaprika kaže...

HT je samo unaprijedio centralu. Nije povukao niti centimetar bilo čega tamo gdje ja stanujem.

Ovo je ključni problem.

Hoće li ikad cijela država biti pokrivena? Neće. Je li HT investirao? Jest, n puta više od svih ostalih telekoma zajedno. No ipak je to biznis i kao takvog ga treba gledati, ne kao socijalnu komponentu.

14 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
zelenapaprika kaže...

 

Komentar ti je pojednostavljeno razmišljanje.

HT je samo unaprijedio centralu. Nije povukao niti centimetar bilo čega tamo gdje ja stanujem. Tako da se i dalje koriste žice iz socijalizma, a ti izračunaj kada je to bilo. "To što ti misliš da HT nije unaprijedio infrastrukturu je tvoj problem." - ne, to je za plakanje.

 

"S druge strane nekada su ljudi plaćali uvođenje telefona par tisuća maraka. Da se danas tako naplaćuje sigurno bi se telekome više potrduili da kopaju."- ne ponovilo se.

 

"Komentar ti je pojednostavljeno razmišljanje." - ne, to je stvarno stanje. Od fikcije nema koristi.

 

 "Nije povukao niti centimetar bilo čega tamo gdje ja stanujem." - a ti kao predstavljaš cijelu Hrvatsku i samo si ti bitan. Gdje uopće živiš? Pitam iz razloga da vidimo što je financijski opravadno ulaganje.

  Ali s obzirom da si spomenuo plakanje možda je i za plakanje to gdje živiš. Inače ne provociram s ovakvim stvarima ali si stvarno nedokaziv.

 

"ne ponovilo se" - upravo tako. Živimo u društvu koje funkcionira na tržišnom principu. Tvrtke žele imati veće prihode i veću zaradu na temelju isplativosti. To je realnost, a ne tvoje želje o 1000/1000

 

Stvarno stanje je stvarno stanje, a ne tvoje želje. Moji u Slavoniji u mjestu srednje veličine imaju VDSL. Do prije par godina je bilo max 6-7 Mbps. Meni to izgleda kao unapređenje infrastrukture.

 

Da ponovim. Daleko je od idealnog ali što očekivati u zemlji u kojoj mladi ljudi bježe.

Nisi komentirao link koji sam ti ostavio jer ti ne odgovara.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 10:10 (CroDexter).
9 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
Nadam se da ste skužili da se ovdje dijelom radi o sredstvima iz EU fondova za ruralne krajeve. Znači nisu operateri ti tj ht. koji su birali u kojom naseljima će se graditi već su projekti odabrani po određenim kriterijima koji su postavljeni od EU komisije i ministarstva eu fondova koji su odabrali gdje će se graditi.
 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Ove projekte ne financira HT, tj. HT je u cijeloj toj priči firma koja je izvođač radova. Takvi projekti idu u još nekoliko gradova, no oni su odabrali A1 kao izvođača radova, a nekoliko drugih je odabralo opciju prema kojoj će oni biti izvođač radova pa unajmiti neku tvrtku za to. A1 nije radio nekakvu posebnu objavu, a općine zasebno nisu baš neka tijela čije se obavijesti prenose kroz masovne medije osim ako nije neki trač ili afera.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
kokum20 kaže...
sseennoonn kaže...

sva sreca na A1 i postavljanju optike preko stupova elektre....i sada dostupnih 500/500 ..Prije toga na usljivom 10mbps Tcomu zadnjih xy godina

 

Ovo mi je prvi glas. O čemu se radi nisam skužio?

 Kod mene u Dugom Selu A1 je provukao opticke kablove po stupovima  od elektre.. znaci nisu kopali po zemlji kanalice nego  su kablovi i kutije  na  rasvjetnim  stupovima  sto daleko smanjuje  troskove provlacenja  a  i brže je

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
16 godina
online
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
sseennoonn kaže...
kokum20 kaže...
sseennoonn kaže...

sva sreca na A1 i postavljanju optike preko stupova elektre....i sada dostupnih 500/500 ..Prije toga na usljivom 10mbps Tcomu zadnjih xy godina

 

Ovo mi je prvi glas. O čemu se radi nisam skužio?

 Kod mene u Dugom Selu A1 je provukao opticke kablove po stupovima  od elektre.. znaci nisu kopali po zemlji kanalice nego  su kablovi i kutije  na  rasvjetnim  stupovima  sto daleko smanjuje  troskove provlacenja  a  i brže je

Ali je i van svih standarda...

Dok svi idu sa svim kabelima pod zemlju (i HEP planira sve baciti u kanale) vući optiku po zraku je daleko od poželjnog.

No tu je problem DTK - vlasništvo, investicija, održavanje.

13 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Konačno...

To znači da ću na iskonu i optimi imati 100mbit...

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 11:12 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.

Ali je i van svih standarda...

Dok svi idu sa svim kabelima pod zemlju (i HEP planira sve baciti u kanale) vući optiku po zraku je daleko od poželjnog.

No tu je problem DTK - vlasništvo, investicija, održavanje.

 If it works i aint mad .  S  obzirom  da sam vec nekoliko mjeseci  na  optici  i internetu brzem za jedno  50 puta  uopce se ne bunim :D standardi ili ne  sad dok radi šutim...Iako bi i meni bilo draze da ide po zemlji, tkom je  ne bude proveo za sigurno jos 15 godina kak mi se čini..a nadam se da će ovakvo spajanje  držati  jer su def uzeli  tkomu dobar dio kolača na nasem podrucju

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
11 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Napokon !!!! 😁

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Problem je sad gdje ce to ici i tko ce to financirati?

Ja sam u jednoj od opcina koja je navedena tu, no evo, cisto primjera radi - sve su sela, opcina je malena, imamo bazne stanice koji izgledaju kao bunkeri, ja sam udaljen od bunkera 2,2km i nema sanse da dobijem vecu brzinu od 8-9Mbps.

Sljedeca stvar je sto nacelnik opcine radi prema "zeljama stanovnika opcine" i on ce "graditi" (citaj asflatirati preko blata) novi TRG gdje bi ljudi docekali Novu kao... Znaci u tom selu nepunih 300-tinjak ljudi koji se više-manje nalaze po krcmama i i uopce ih skoro ne vidis vani, njima sad treba trg u vrijednosti od 600 000kn! Za poludit!

A to sto ja moram plazit na je*eni tavan da imam 3 crtice 3g signala ako imam srece da mogu s nekim popricat na mob nema veze, bitno je da se to radi. Pa sto se moze za 600 000kn napraviti? Jel se mogu obnoviti mozda koje bazne stanice? Mozda pojacati repetitori? Ne trazim ja da sad netko gradi novu baznu stanicu ili antene zbog mene, no kao i u svim drugim opcinama i gradovima - okolna naselja su je*ena stranka, dok glavno naselje/grad opcine ili grada/zupanije uvijek ima ono najbolje.

 

Ja sam se pomirio da necu vidjeti optiku za zivota tu gdje zivim, sad kad procitam ovo, iskreno me zanima da li ide samo po tom glavnom selu onda ili ce se tu probati napraviti i nesto vise.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
acmilan2 kaže...
Pa sto se moze za 600 000kn napraviti? Jel se mogu obnoviti mozda koje bazne stanice? Mozda pojacati repetitori?

Može svašta, ali ne i ovo što si naveo.

12 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.

Nije istina, Program nije iz ruralnog razvoja nego OP Konkurentnost i kohezija. Sam naziv javnog poziva je “Izgradnja mreža sljedeće generacije (NGN)/pristupnih mreža sljedeće generacije (NGA) u NGA bijelim područjima” - bijelo područje ne mora biti na ruralnom djelu, može biti i u gradu gdje operater ne vidi komercijalni interes povlačenja nove infrastrukuture. Javni poziv podjeljen je bio u tri djela. I. gdje su se JLS  prijavljivali na iskaz interesa sa svojim Planovima razvoja. II. faza natječaja je bila gdje su privatni operateri davali ponude na prijavljene Planove razvoja a III. faza još nije gotova, rok za prijavu je 21.02.2020. gdje zajednički se prijavljuju operateri i JLS na Ograničeni poziv. Operateri su sami birali na koje Planove razvoja daju ponudu, zašto su odabrali baš te, samo znaju oni (ekonomska isplativost). Na iskazu interesa 

Problem je što mreža mora biti funkcionalan do kraja 2023 godine što je vrlo kratak rok za opseg posla. 

 

više o broju prijavljenih JLS-a na linkovima niže:

 

https://strukturnifondovi.hr/natjecaji/javni-poziv-za-iskaz-interesa-za-sudjelovanje-u-postupku-pred-odabira-na-temelju-odobrenih-planova-razvoja-sirokopojasne-infrastrukture-a-vezano-za-odabir-prihvatljivih-prijavitelja-te-ispunjavanje-k/

 

https://nop.hakom.hr/

 

 

 

15 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
sseennoonn kaže...

sva sreca na A1 i postavljanju optike preko stupova elektre....i sada dostupnih 500/500 ..Prije toga na usljivom 10mbps Tcomu zadnjih xy godina

 Istina, kod nas u kvartu su došli do moje ulice krajem prošle godine, sad će uskoro (prema nekim glasinama kroz manje od mjesec dana) pokriti ostatak kvarta optikom tako da se maknem s bakra napokon (A1 korisnik, info je iz njihove SZK kad sam pitao kada nastavljaju gdje su stali s radovima). - Zg, Žitnjak-Petruševec, dobar dio kvarta je pokriven već s optikom treba ostatak završit tako da budemo u necemu bolji od drugih kvartova.

https://idzan.eu
15 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
acmilan2 kaže...
. Pa sto se moze za 600 000kn napraviti? Jel se mogu obnoviti mozda koje bazne stanice?

 Općina do moje, sa cca 3k stanovnika financirala vlastitu optičku mrežu za cca 700-800k kn, tako da i nije ''neka para'' za to riješit u cijeloj HR. 

 Samo je pitanje lokalnih čelnika dali imaju volje za tako nešto odradit, jer novca sigurno ima, samo ode na raznorazne gluposti od kojih većina stanovnika nema nikakve koristi....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 12:31 (kostolomac).
4 godine
neaktivan
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

 

a debila majko mila, Makarsko Primorje sa desecima tisuca turista ljeti nista... ))

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

WooHoo, meni opet ništa, a vama sretno :D I dalje cu imati dva ormarica od optike 30 metara zrakom od stana, ali A1 je "akvizirao" zgradu pa T-Com ne zeli vuci optiku <3

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Fuj T-šrot! Nadam se da optika nikad neće doć u moj grad. Meni je baš romantično imati bakrenu žicu. Kada bih mogao birati, radije bi da dođe kanalizacija, jer srati moram!

rijeiworhxn9rhis
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Evo samo da se pridružim žalopojkama kad je to već u điru. Ja u ST i imam po žici 4,5 Mbps. Imam onaj hibrid sa mizernih 100 GB mjesećno koji mi u teroji omogućava do 30 Mbps a taj promet dica potroše u 10tak dana i onda plaću kako ne mogu igrat Fortnite i kako im sve užasno šteka. 

 

Ja sam osobno slao mail na više adresa (HAKOM, HT, Iskon - dok nije bio u vlasništvu HT-a) tamo od 2010 g pa do sad jedno 4 puta i zanimljivo kako uvik dobijen isti odgovor tipa "HT/Iskon/xyz neprestano ulaže napore i sredstva u poboljšanje i proširenje infrastrukture i usluge koju pruža. Vjerujemo kako će ista uskoro biti dostupna na Vašoj adresi."

 

Deset fu*king godina se ništa nije prominilo osim eto pojave pokučnog, hibrid box-a i sl jer im se ne ulaže u ruralna područja pa makar oni spadali pod najveće gradove u državi gdje su raštrkane samo privatne kuće gdje bi valjda samo 5% stanara bilo zainteresirano za bolji internet.

 

Rješenje? Ugasim WiFi na mob-u i surfam na 4G i slušan dicu kako plaču i kažem im da pišu mail HT-u, HAKOMU i štatijaznamkome i ne zaborave kao prilog suze i jauke ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
sseennoonn kaže...
kokum20 kaže...
sseennoonn kaže...

sva sreca na A1 i postavljanju optike preko stupova elektre....i sada dostupnih 500/500 ..Prije toga na usljivom 10mbps Tcomu zadnjih xy godina

 

Ovo mi je prvi glas. O čemu se radi nisam skužio?

 Kod mene u Dugom Selu A1 je provukao opticke kablove po stupovima  od elektre.. znaci nisu kopali po zemlji kanalice nego  su kablovi i kutije  na  rasvjetnim  stupovima  sto daleko smanjuje  troskove provlacenja  a  i brže je

Samo dio DS-a i samo i isključivo se postavlja na betonskim stupovima..

Frend mi živi gdje bi trebala biti optika ali su mu u ulici drveni stupovi i banana.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 13:25 (CrniPero).
10 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Pa kako će investirati u infrastrukturu kad sve pare profit odoše van..

Da je ht ostao u hr vlasništvu davno bi već cijela država, svako selo imalo optiku..

Sad se nadajmo da će nas EU i njihovi programi spasit, jednom u dogledno vrijeme..

 

A postoji i rješenje, odseliti se iz ove nazovi države..

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
boatenga kaže...

Pa kako će investirati u infrastrukturu kad sve pare profit odoše van..

Da je ht ostao u hr vlasništvu davno bi već cijela država, svako selo imalo optiku..

Sad se nadajmo da će nas EU i njihovi programi spasit, jednom u dogledno vrijeme..

 

A postoji i rješenje, odseliti se iz ove nazovi države..

 Da je ostao u hrvatskom vlasništvu već bi davno bankrotirao, od 4G mreže bi imali, možda, pola G, a milijuni bi išli iz proračuna u telekom svaki mjesec da na propadne do kraja.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Koliko vidim cijene tu negdje kao 4Tel-a. Samo usluga i ljubaznos 4tel-a naspram HT-a je ne mjerljiva. Zato mi i je bio neki dan na vratima čovjek za kojek sam pomislio da je HTV inkasator :D a htio mi  uvaliti optiku. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 16:46 (Gajotres).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
Entry Point kaže...

Ah, danas bi svi htjeli sve, odmah. Nitko uopće ne razumije da je HT privatna kompanija (na stranu prošlost i politika) i da je optička mreža ozbiljno ulaganje koje iziskuje puno novaca. 

Logično je da će postavljati optiku prvo u naseljima s visokom gustoćom stanovnika, odnosno tamo gdje su zgrade. U Zagrebu u puno zgrada ima više stanovnika nego valjda polovica sela u hrvatskoj. Dakle veća je vjerojatnost da će u urbanim sredinama u zgradama dobiti 10-20-30 domova koji će se prebaciti na optiku nego u nekom selu ili općini.

 Ovo je već provokacija.

 

Sve i odmah. Čekam desetljećima da se neke stvari pomaknu s mrtve točke. Imao sam dvojnika na telefonskom broju kod staraca, a riješili smo ga se zbog korištenja modema, pa su dvojnikom usrećili nekog drugog. Onda sam trošio modemsku vezu dok ADSL cijenom nije postao prihvatljiv prosječnom čovjeku. Bio sam oduševljen onom vezom od 384K u odnosu na 56K modem. S vremenom sam se ustalio na 4 megabita u downloadu i 0,5 u uploadu. Onda je i to otišlo k vragu ponajviše zbog Youtubea i HD sadržaja, a bogme nešto sitno i zbog downloada (nisam torrentaš). Skype s više osoba na 0,5 megabita uploada je postao nemoguć. Upload na Dropbox na spomenutoj brzini također je bio nemoguć. Sada imam VDSL. I kad sam prije 5 godina napravio taj skok na VDSL bio sam presretan. I to je kod mene maksimum. Veza do centrale ne podnosi više od ovoga što imam, optike neće biti još dugo. Tako da su od dvojnika do VDSL-a prošla desetljeća (komada 3). Tako da se ne mogu složiti s ovim - odmah.

 

"Logično je da će postavljati optiku prvo u naseljima s visokom gustoćom stanovnika, odnosno tamo gdje su zgrade." - to vrijedi za Novi Zagreb i Mamuticu. U starom dijelu Zagreba optika se prvo stavlja u tzv. elitne kvartove. Da je to zbilja tako, možeš sam samcat provjeriti na HT-ovoj karti pokrivenosti Zagreba optikom. Sirotinjski kvartovi, kao i dobar dio Novog Zagreba nisu pokriveni. Situacija izvan Zagreba je mješovita. Negdje je raj, a negdje pakao.

 

Da, uvođenje optike košta. Ali moraš znati još jednu stvar. A to je da je Zagreb jako premrežen raznim vrstama veza. Dugi niz godina gledam razne polagače kablova kako ih guraju u šahtove. I kad pitaš za koga to rade, onda obično ne žele reći.

5 godina
protjeran
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Kad ona zadnja mjesta dobiju optiku sa 100 mbit brzinama, ostali će već biti na gigabitnim , i onda opet sve ispočetka...

 
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
CroDexter kaže...

 

Upravo tako. I onda se nađe netko to priča kako je sva infrastruktura napravljena u socijalizmu. Ma super.

 Pa je. HT nije postavio ni milimetra novog kabla kod mene u 30 godina. Unaprijedili su samo lokalnu centralu. Eto, ponavljam se.

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
dado16 kaže...
jbt kakve selendre dobivaju optiku a mi u manjim gradovima tipa našice,đakovo,belišće u slavoniji k od ovce

 Čuj, pošto je Osijek blizu ti ćeš dobiti 5 G***** od ovce... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
4 godine
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
Old Iggy kaže...
zelenapaprika kaže...

HT je samo unaprijedio centralu. Nije povukao niti centimetar bilo čega tamo gdje ja stanujem.

Ovo je ključni problem.

Hoće li ikad cijela država biti pokrivena? Neće. Je li HT investirao? Jest, n puta više od svih ostalih telekoma zajedno. No ipak je to biznis i kao takvog ga treba gledati, ne kao socijalnu komponentu.

Ne živim na selu. Živim u urbanoj zajednici. HT nije investirao ni lipe u kablove *kod mene doma* već jako dugo. Socijalna komponenta? Pa nude tzv. univerzalnu uslugu.

 

"Univerzalne usluge moraju biti dostupne svim krajnjim korisnicima po pristupačnoj cijeni na cijelom području Republike Hrvatske.
Univerzalne usluge obuhvaćaju jednu ili više slijedećih usluga:


Pristup javnoj telefonskoj mreži i javno dostupnim telefonskim uslugama na nepokretnoj lokaciji koji omogućuje krajnjim korisnicima:

  • slanje i primanje mjesnih, međumjesnih ( nacionalnih ) i međunarodnih telefonskih poziva,
  • komunikaciju putem telefaksa i
  • podatkovnu komunikaciju uz brzine prijenosa podataka koje omogućuju djelotvoran pristup internetu
  • pristup najmanje jednom sveobuhvatnom imeniku
  • pristup javnim telefonskim govornicama
  • posebne mjere za osobe s invaliditetom
  • posebne cjenovne sustave prilagođene potrebama socijalno ugroženih skupina"

 

https://www.hakom.hr/default.aspx?id=138

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 17:41 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
CroDexter kaže...
zelenapaprika kaže...

 

 "Nije povukao niti centimetar bilo čega tamo gdje ja stanujem." - a ti kao predstavljaš cijelu Hrvatsku i samo si ti bitan. Gdje uopće živiš? Pitam iz razloga da vidimo što je financijski opravadno ulaganje.

  Ali s obzirom da si spomenuo plakanje možda je i za plakanje to gdje živiš. Inače ne provociram s ovakvim stvarima ali si stvarno nedokaziv.

 

"ne ponovilo se" - upravo tako. Živimo u društvu koje funkcionira na tržišnom principu. Tvrtke žele imati veće prihode i veću zaradu na temelju isplativosti. To je realnost, a ne tvoje želje o 1000/1000

 

Stvarno stanje je stvarno stanje, a ne tvoje želje. Moji u Slavoniji u mjestu srednje veličine imaju VDSL. Do prije par godina je bilo max 6-7 Mbps. Meni to izgleda kao unapređenje infrastrukture.

 

Da ponovim. Daleko je od idealnog ali što očekivati u zemlji u kojoj mladi ljudi bježe.

Nisi komentirao link koji sam ti ostavio jer ti ne odgovara.

 Zauzimam se za sebe, pa neću valjda za tebe. Nisi mi uopće drag.

 

I to da HT nije povukao ni centimetar novog kabla je činjenica.

 

Čuj ovo, tržšini princip u državi u kojoj je barem 2/3 biznisa oslonjeno na državu.

 

Koji pak sad link? EDIT: a onaj o ruralnoj Americi. Ne živim u Americi.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 17:30 (zelenapaprika).
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
Old Iggy kaže...

Ovo je ključni problem.

Hoće li ikad cijela država biti pokrivena? Neće. Je li HT investirao? Jest, n puta više od svih ostalih telekoma zajedno. No ipak je to biznis i kao takvog ga treba gledati, ne kao socijalnu komponentu.

 Nije točno...

Pročitaj članak iz 2014...  https://www.racunalo.com/istrazili-smo-usporedba-fiksnih-linija-optika/

SVI ćemo u EU do 2020 imati bar 50mbps  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 17:35 (Anđeo bez falinge).
9 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Sad smo tek zakoračili u 2020 a ni 50% stanovništva nema minimalno 50mbps a digitalnom agendom 2020 se zalagalo da će do kraja 2020 100% stanovništva morat biti pokriveno sa minimalno 40mbps. A danas imamo to da od eu fondova od 71 prihvatljivih prijavitelja za sufinanciranje će biti odabrano tek njih 10 jer nema dosta novaca iz eu fondova za sve. 

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice