Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

poruka: 500
|
čitano: 145.456
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva".
5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Filip100able kaže...

Jesam i opet..to je poceo kada sam prvi usb formatirao u nfts..i sad sam oba i isto..a ovaj prvi je bio u fat32 i sve normalno radilo i sad prekida.. a evo speed test usb-a koji je prije toga najnormanije radio

 

 

Probaj sve resetirat i vratit na početne postavke, a odaberi pod onim prvim postavkama 1080p 50Hz, ne 60.

 

USB probaj prvo u fat32 pa vidi jel radi prekide, ako ne onda si ostavi tako i u slučaju da ti ne treba baš NFTS format. Možeš nakon toga i isprobat NTFS pa vidit da li i opet radi prekide.

13 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Mene kod svih DVB-T(2) prijemnika živciraju tri stvari;

  • svi imaju grozne iste daljinske
  • loše ili djelomično prevedeno sučelje
  • ima opciju nadogradnje firmwarea, ali nema nikakvih nadogradnji (podrška nula bodova)

 

Strong je jedina tvrtka za koju znam da izbacuje firmware za svoje proizvode. Ne izbacuju ih redovito, dapače, obično izbace par nadogradnji i nakon toga više ništa. Drugi proizvođači u svoje prijemnike ugrade mogućnost nadogradnje firmwarea, ali ga ne nude niti ga ima igdje za skinuti. Recimo, Quadro LED TV ima u postavkama opciju nadogradnje firmwarea, ali ga nema nigdje za skinuti... 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

A dobro daljisnki okej..sucenje pa ovisi kako koji..a sta ti treba nadogradnja? ako radi radi

13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Ima prijemnika koji dolaze s jako bugovitim firmware-om. Jednog takvog imam u drugoj sobi, ima duplo slabiji tuner od Stronga (koji sam imao prije tog), sučelje je katastrofalno, a o bugovima u firmwareu da ne govorim.

12 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

a kakve bagove ima sve primjer

4 godine
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
bunker kaže...

@ihush

To sa kodovima za daljinski nije primjenjivo kada želiš jedan univerzalni daljinski koristiti za više uređaja jer u tom univerzalnom može biti jedan kod istovremeno u funkciji a kad ukucaš drugi kod poništio si sva podešenja prvog koda.

Ovo ti baš ne drži vodu!

Imam doma univerzalni daljinski, kupljen u Chipoteci, koliko se sjećam, za 25 kuna koji koristim za tv, ali istovremeno i za dvd player. Ima na sebi tipke: tv, dvd... koje osim za programiranje (na početku) služe za odabir aparata kojim u tom trenutku želim upravljati.

12 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Koji je trenutno best buy prijamnik kod nas?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Anđeo bez falinge kaže...
DaNiTo kaže...

 kako ti zvuci 12. studeni u 12 sati ?  i RTL krece sa HD

Lijepo zvuči riječ studeni .

Je li ti to E. Snowden bacio dojavu...a ne, zeznuo sam se... to je opet za vas iz Hrvatske, za Zagreb, Bandića i ekipicu. 

 Poštovani gospodine,
sutra (12.11.2019.) tijekom dana u planu je uključivanje DVB-T2 odašiljača mreže MUX M2 na području cijele Hrvatske.

S poštovanjem,
MM

 

tvoj poznanik sa odrzavanja ocito ne zna di radi 

...potpis nije potreban...
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 14:47 (DaNiTo).
13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Filip100able kaže...

a kakve bagove ima sve primjer

Imao sam jedan prijemnik koji je imao problema sa sortiranjem kanala i vremenom. Namjestim vrijeme i nakon par tjedana ponovno pokazuje krivo...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 15:51 (Marko :D).
5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
DaNiTo kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
DaNiTo kaže...

 kako ti zvuci 12. studeni u 12 sati ?  i RTL krece sa HD

Lijepo zvuči riječ studeni .

Je li ti to E. Snowden bacio dojavu...a ne, zeznuo sam se... to je opet za vas iz Hrvatske, za Zagreb, Bandića i ekipicu. 

 Poštovani gospodine,
sutra (12.11.2019.) tijekom dana u planu je uključivanje DVB-T2 odašiljača mreže MUX M2 na području cijele Hrvatske.

S poštovanjem,
MM

 

tvoj poznanik sa odrzavanja ocito ne zna di radi 

 

Po nekim info već ide u Zadru, možda će tijekom dana i drugi. Ne treba cijepidlačit ali po OiV-u uključenje kreće već od 00:00 pa treba izdržati još tih 7 sati  

 

Valjda neće D1 regija biti zadnja, ako da onda je to još dodatnih 12 sati , teško će to @Abf izdržati

6 godina
protjeran
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Rekao je sutra a ako ne bude sutra, što onda ?!

Ne mogu mu uzeti lovu, ne mogu ga ćušnuti, ništa... to ti je internet. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Flagship kaže...
Filip100able kaže...

Jesam i opet..to je poceo kada sam prvi usb formatirao u nfts..i sad sam oba i isto..a ovaj prvi je bio u fat32 i sve normalno radilo i sad prekida.. a evo speed test usb-a koji je prije toga najnormanije radio

 

 

Probaj sve resetirat i vratit na početne postavke, a odaberi pod onim prvim postavkama 1080p 50Hz, ne 60.

 

USB probaj prvo u fat32 pa vidi jel radi prekide, ako ne onda si ostavi tako i u slučaju da ti ne treba baš NFTS format. Možeš nakon toga i isprobat NTFS pa vidit da li i opet radi prekide.

Filip100able

Ima li pomaka sa USB-om?

12 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

ima, radilo je do 70% usb sada kad je oko 70% opet izbaciju..pa ljudi moji..snimam iste kanale na isti par usb-ova vec godinama sa nytroboxom (starijim) i nema problema..a gle sad na ovome odjenom problem...a znaci isti kanali..usb gledam da svi imaju 30 mb/s pisanje..pa program ovi sada sta idu su max 500-600kb/s...znaci ni 10% max brzine..i svako malo mi izbacije tu glupost "YOUR DEVICE IS TO SLOW FOR RECORDING" i na tom mjestu je fajl ostecen...pa bolje mi je i onaj stari nytrobox sta sjecka svakih 6min video nego ovako...

10 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Jesi probao s vise USB-ova? Tu poruku ti izbacuje bilo fat32 bilo ntfs?
12 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

tu poruku mi izbacuje od kada sam probao jedan sporiji usb jucer i od onda vecinu puta

12 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Gledam da mi to radi samo na mux b...svim programima..a na mux a svi kanali to napravi jednom mozda u snimanju, ali na mux b stalno svakir 2 min tako nesto

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Evo ljudi D2 (43), D3 (34), D6 (46) krecu 12.11 u 00:00

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Kad će Dalmacija (D8 ja mislim), ima li kakav info?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Sutra tokom dana će svi krenuti.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Anđeo bez falinge kaže...

Rekao je sutra a ako ne bude sutra, što onda ?!

Ne mogu mu uzeti lovu, ne mogu ga ćušnuti, ništa... to ti je internet. 

a sta tebi mogu koji si rekao da nema teoretske sanse ?

 

tu imate kartu pa upisite svoje mjesto i imate info da krece 12.11. i iz kojeg odasiljaca... https://support.oiv.hr/reception/coverage/coverage.aspx

...potpis nije potreban...
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 20:20 (DaNiTo).
9 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Jebo im ja mater, želim gledati Lidiju Bačić u HD-u večeras na gostovanju na HRT2

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

thomson THT712 stavljen u pogon. ukratko, nije najbolji prijemnik kojeg sam imao/koristio, ali je daleko od najlošijeg.

kako sa učke još ne ide hd, pokušat ću napisati najosnovnije.


prijemnik se "odaziva" i na thomson tht712 ali i na strong 8211. znači, ista stvar kao i sa starijim 5222/t110 prijemnicima.

pretpostavljam da će firmveri odgovarati prijemnicima strong<->thomson.

 

boot - da, na žalost, cca 24 sekunde. i onaj prvi boot, dok još nije narihtan, ali i svaki sljedeći.

na displeju stoji boot, pa se pojavi logo, pa malo crnog ekrana, pa program na kojem je ugašen.

sad, koliko je to deal breaker i turn-off, ne znam. da je kraće, bilo bi bolje, ali što je tu je.

 

prijem normalnih kanala, apsolutno bez i jednog trzaja. plus što sam iskoristio pass-trough antene, nije direktno iz pojačala.

na krku sam, kras mi je najbliži odašiljač, i svi programi koji trebaju biti su tu. čak i kanal 29, koji ide sa učke za muxB, je na 50% jakosti.

ali ga nisam skenirao da ne pravim bez veze duple programe. ok, nije problem resetirati ga, ali za prvo testiranje, da mi ne smetaju.

 

 

grijanje - nakon cca sat vremena, samo dio kod antenskog ulaza je nešto topliji. ovo ostalo je hladno.


kabl je na granici da bude prekratak. od oka, 1 metar. iz nekog razloga postoji i off-on prekidač na stražnjoj strani.


mrežni port otraga nisam još probao, ali koliko vidim, predinstalirani su uglavnom njemački rss kanali. kod nas to nije nešto pustilo korijenje, pa mislim da niti neću isprobavati. još kaže - vremenska prognoza. pretpostavljam da se može postaviti željeni grad, ali, za sada, ništa.

 

prijemnik je došao sa zadnjim, 2.3.8. softverom koji se može naći na službenim stranicama.

 

daljinski je, klasično thomsonovski, velik, preglomazan. plus što su tipke porazbacane... trebat će se navikavati.

 

epg se mijenja za svaki program. znači, nakon klika na EPG, otvara se epg popis, ali kako se prelazi po kanalima, tako se i sami kanali mijenjaju u pozadini.

 

media player nisam baš shvatio, ali ovo što sam vidio, prilično je smuljano. nisam našao direktan ulaz u medijske fajlove, nego se treba prvo ući u glavni meni, pa onda u multimediju, pa onda u filmovi/muzika/slike/sve, i onda se otvara usb. titlovi imaju mogućnost promjene boje, boje pozadine i tri veličine, no najveća je za nas sa naočalama još uvijek mala. možda na velikom tv-u (sada je na 22" monitoru) budu izgledali ok.


srt je prepoznao, no čćšž ne čita kako treba. pretpostavljam da se treba promijeniti iz unicode8 u east/central european. nije mi ni jedan dvb-t prijemnik služio kao media player, pa neće vjerojatno ni ovaj. kada sve skupa proradi i prijemnik bude u stalnoj upotrebi, možda probam i to.


usb stick od 16gb formatira u fat32. ne znam koje bi opcije ponudio da je uštekan klasični hard.

postoje klasične opcije postavki kao i kod svih drugih s time da postoji, a to je čini mi se za programiranje preko epg-a, da snimanje započne xx minuta prije i završi xx minuta nakon završetka epg programiranja. no kako to ne koristim jer je naš epg nepouzdan, ne mogu reći je li to to ili nešto drugo - probat ću.
sada snimam neko duže vrijeme, da vidimo kako velike fajlove stvara.

 

snimanje je klasično, jednog muxa. ne može se preći na drugi mux. nisam ni očekivao. za vrijeme snimanja gore lijevo stoji ikona "rec", poluprozirna, nekakva zagasita crvena boja. može se kroz izbornike isključiti. ako treba, pritiskom na "info" se pokaže isto to, na kanalu na kojem se snima.

 

info traka, opet klasika, program, vrijeme, datum. rezolucija emitiranja, kvaliteta signala (imho, ovdje nepotrebna) jer oduzima prostor za ime emisije "sada" i "sljedeće". s time da ovo sada i sljedeće NE piše. samo vrijeme početka. da, prijevod sučelja je, hm, tako-tako. vidi se da su u sučelje za eng pokušali utrpati naše riječi. kada se završi ovo snimanje, prebacit ću na eng, pa vidjeti tada.

 

postoji tipka za brzo mijenjanje prikaza, ide do 1080p, od omjera samo 4:3 i 16:9. ali tu je opcija "pretvaranje razmjera", koja mi nema logike - ignoriraj, panoramski, kino, kombinirano. što god odabrao - nema promjene u slici. 4:3 (velo misto) ostaje as-is, 16:6 (htv4) ostaje 16:9.


moram malo proći kroz upute. ili što bi rekli RTF! (ali pravi muškarci ne čitaju upute!) :D :D :D

 

eto. za sada toliko, ostaje čekati hd, što će u hrvata biti bolje popraćeno od bilo koje nove godine. ali što ćemo kad smo mi skromni. ;)

 

 

ako ima dodatnih pitanja, pišite. ostavit ću ga uključenog dok ne proradi hd, a onda sve ovisi od emitiranja naših premium tv kuća.

 

i, sorry na podužem postu.

 

 

 

 

EDIT 1: nakon dva i pol sata, temperatura se malo podigla ali zbog snimanja (pretpostavljam). snimano je na usb stick (napisao sam), on je hladan.

u međuvremenu, pogledao sam upute, izgleda da za snimanje i timeshift MORA biti u FAT32. ok, nije ni to nešto posebno, ali u današnje vrijeme...

što se tiče fajlova, to je čitava zbrka. 

u rootu drajva su dva foldera: Records i Timeshift. ispod toga, tri fajla, curdir.flg (vjerojatno neka oznaka particije), i dva test_write fajla.dvr po 5.87mb

ulaskom u Records, ka-ta-stro-fa... eto. nemam druge riječi.

ugl: prvo je folder sa samom snimkom - "RTL-2-11112019-2042". ispod toag, četiri fajla sa istim imenima, ali sa nastavcima: info - 1,5kb, ts - 3 byta, ts.ast 326 byta i ts.lck 12 byta. naravno, sve ovo se NE VIDI kada se otvori popis snimki. 

i na kraju, kada se uđe u folder sa snimkom, sat i pol, 2.87gb, imamo dva velika fajla od po gigu u ts formatu plus jedan od 895mb i tri fajla u .dvr formatu. već sam to viđao, ništa posebno.

znači, na prijemniku će se reproducirati kao jedan veliki fajl, ali na kompu ili u play listu ili enqueue ili otvarati fajl za fajlom. 

ugl,na starijim prijemnicima strong/thomson je ovaj dio bio puno bolje riješen. e da, ona mogućnost kada se stisne "rec" gumb, pa se odmah odredi dužina trajanja snimke, ovdije se NE može narihtati. to snimanje se MORA rihtati u meniju. ne može direktno. 

 

EDIT 2: 11:50, hd sa učke proradio. prijemnik je našao sve kanale - hrt1,2,3,4, rtl, rtl2, nova, doma i cmc hd. ostalo je sve kao i prije. no, da je neka slika da padneš na guzicu, nije. što je zapravo normalno jer sve što se u ovaj sat prikazuje nije snimano u hd-u. 

 

eto, to je to za sada o prijemniku. sve napisano jučer i danas stoji. ali nisam ni previše prčkao po njemu. e, da - način sortiranja kanala je nešto kompliciraniji nego na starim modelima. ali dovoljno jasan da se sve odradi za par minuta. 

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 11:54 (viking.software).
 
2 0 hvala 3
10 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
nani kaže...
Kad će Dalmacija (D8 ja mislim), ima li kakav info?

 Navodno već u ponoć.

 

Na forum.hr sam naletio na tu informaciju:
https://postimg.cc/rzqpT0wB

John Rambo
13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Jesi probao drugi firmware? Možda na drugom boot traje kraće.

 

Meni je za boot svejedno jer ja digitalni prijemnik nikada ne gasim; samo televizor gasim.

12 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

HRTi Rijesenje :D

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Marko :D kaže...

Jesi probao drugi firmware? Možda na drugom boot traje kraće.

 

Meni je za boot svejedno jer ja digitalni prijemnik nikada ne gasim; samo televizor gasim.

 nisam. drugi je stariji, pa nekako sumnjam da se nešto po tom pitanju napravilo. 

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Shumy kaže...

 Navodno već u ponoć.

 

Na forum.hr sam naletio na tu informaciju:
https://postimg.cc/rzqpT0wB

Tu možete naći informacije sa slike: https://support.oiv.hr/reception/coverage/coverage.aspx

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

proslo pola noci ljudi jel se sjetili ukljuciti ? ili je kao i kod mene sve po starom haha

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Filip100able kaže...

proslo pola noci ljudi jel se sjetili ukljuciti ? ili je kao i kod mene sve po starom haha

 Proces uključenja traje 8 dana, počevši od ponoći. Piše na OiV.

12 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Gledam sad pise da ce biti ukljuceni dns u ponoc..ah krasno..kod nas uvjek neka kvaka

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice