Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

poruka: 499
|
čitano: 48.319
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva".
21 mjesec

Pozdrav,

Zna li neko android tv box koji ima Android Tv Os ( ne onaj obični android sa bezveznim sučeljem) a da ujedno i prima dvb t2, i da nije previše skup?

0 0 hvala 0
9 mjeseci
Da li će Strong SRT-8541 čitati Slov. kanale???

Planiram kupiti navedeni model. Zanima me da li će čitati kanale koje trenutno hvatam sa tunerom (DVBT MPEG4) ugrađenom u LG TV koji je kod staraca. 

Znači to su kanali iz SLO, koje uključuju i njihova 3 HD kanala a čitao sam da taj Strong samo čita HD kanale na DVB-T2 (HEVC),a SLO još uvijek koristi DVB-T (MPEG4). Da li je to istina?

Samsung UE46ES7000,Philips FR-996,Vivax HT-401,Samsung 3D BLURAY HT-H4500R,PS4 Slim 1TB,i Vip TV KAONMEDIA VM-1200
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Re: Da li će Strong SRT-8541 čitati Slov. kanale??

Hoće! DVB-T2 prijemnici mogu prikazivati DVB-T kanale, ali DVB-T prijemnici ne mogu prikazivati DVB-T2 kanale.

4 godine

Večer, 

ako može pomoć. Gledam zemaljski sa Mecool K7 (ovaj prije spomenuti, DVB -t2, Wi fi, Android 9, 4 GB RAM, 101 $ na Aiju, ostalo prošao lišo) Razina signala S= 90; Q=100. Međutim, 1 -2 puta u uru vrimena Qualiti padne na 25% i vjerovatno niže i dođe do smrzavanja slike na sec. Antena je vanjska logaritamska, odašiljač Labišnica. Spojeve pregledao, F konektore promjenio. Kako dalje? 

1 0 hvala 0
11 godina
Vavoom kaže...

Planiram kupiti navedeni model. Zanima me da li će čitati kanale koje trenutno hvatam sa tunerom (DVBT MPEG4) ugrađenom u LG TV koji je kod staraca. 

Znači to su kanali iz SLO, koje uključuju i njihova 3 HD kanala a čitao sam da taj Strong samo čita HD kanale na DVB-T2 (HEVC),a SLO još uvijek koristi DVB-T (MPEG4). Da li je to istina?

Marko :D kaže...

Hoće! DVB-T2 prijemnici mogu prikazivati DVB-T kanale, ali DVB-T prijemnici ne mogu prikazivati DVB-T2 kanale.

--hmmm, ne. :) tj mješanje pojmova-termina/naziva i onog što znače, što uključuje standard..

-dvb-t i dvb-t2 su standardi, koji uključuju kodeke, pa tako t2 podrazumijeva i mpeg4 (t1-možda ima možda ne..) tj jednako kao sad dvb-t2-hevc tj nije dovoljna oznaka dvbt2 nego mora biti i HEVC ili H.265 tj mora imati kodek za dekodiranje i slovenci su na mpeg4 što može svaki t2 kao do sad.

tako nije problem t-1-2 nego kodek koji je uključen, kao noviji h265 nije ni mogao biti uključen prije 5-više godina jer nije ni postojao tj T1-T2 nam ne znači ništa i ne gledamo po toj oznaci (samo se podrazumijeva da svi novi prijemnici u EU od 2016-7.. nadalje podržavaju 265, ali uvjek treba provjeriti). SLO će raditi u svakom slučaju, naši samo ako je h265.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina

Naravno da to sve ovisi o kodeku, ali budući da će se u Hrvatskoj i nekim drugim zemljama koristiti najsuvremeniji kodek, ne vidim razlog zašto bi prijemnik podržavao HEVC, a ne bi MPEG-4. 

11 godina

Naravno da to sve ovisi o kodeku, ali budući da će se u Hrvatskoj i nekim drugim zemljama koristiti najsuvremeniji kodek, ne vidim razlog zašto bi prijemnik podržavao HEVC, a ne bi MPEG-4. 

-zato jer u svim relevantnim temama upozoravamo kupce da to pripaze, h265.. i sad to 'ignoriraš' :) tj time stvaramo šum-smetnje, (dezinformacije). tj zato tema ima naslov upravo kompletan (eliminira se nesporazum). dvb-t2-hevc/265..

ili obrnuto, to što je prijemnik t2 ne znači da podržava hevc, dok svaki podržava mpeg, jer je već uključen u stari t2 standard kao što svaki koji podržava 265 podržava i stariji 264 kodek, nasljeđe kompatibilno ali ne komutativno.

kraće, svaki t2 može koa što je i do sad pratio SLO dok novi s hevcom naravno može tj hevc tad nema veze (osim jednog dana u budućnosti ako se ukine npr mpeg4 podrška, do tad će svaki novi uređaj podržavati stariji standard).

-ako uređaj može dekodirati novi hr-tv signal hd, hevc, tad može i slo, ako može slo, tad samo možda, ako ima hevc može i hr. to je razlika i to treba napominjati, pogotovo još par mjeseci dok krene gašenje starog signala... upravo zato da tko god pročita neki post dobije točniju-precizniju info što treba pripaziti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 16:15 (ihush).
10 godina

Ako se netko kuzi, sto je potrebno napraviti na ZASu da bi se vidjeli novi dvbt2 programi?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Striko2009 kaže...

Ako se netko kuzi, sto je potrebno napraviti na ZASu da bi se vidjeli novi dvbt2 programi?

https://forum.bug.hr/forum/post/digitalna-televizija-dvb-tcs-iptv-hd-3d/prelazak-dvb-t2-hevc-signal--po/6063499.aspx

9 mjeseci
Nešto bih pitao u vezi ovog.

1) Neće biti Ultra HD kanala, a i ako bude biti će samo experimentalni HTV 2 u Ultra HD-u. To će samo biti za prijenos sljedećih SP-ova, EP-ova ili OI-ova. Više Ultra HD kanala zauzme cijeli jedan MUX, ali to baš i nije dobro. Sve države su za vrijeme World Cupa 2018., imale su HD kanale i puštale samo experimentalne Ultra HD kanale, osim nas, Srbije, i sličnih Ex-yu država koje su radile samo test na obični HD (1080p).

2) Ja mislim da će sve naše TV postaje prijeći u HD, uključujući i lokalne TV postaje. Shvatio sam da još uz HEVC prelazimo u HD, tko ne zna što je HD otiđite na Wikipediu i tamo istražite što je HD i Ultra HD.

Nadam se da je to to.

Sent from my Huawei VNS-L21 using
Tapatalk
Samsung UE46ES7000,Philips FR-996,Vivax HT-401,Samsung 3D BLURAY HT-H4500R,PS4 Slim 1TB,i Vip TV KAONMEDIA VM-1200
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Vavoom kaže...
Nešto bih pitao u vezi ovog.

1) Neće biti Ultra HD kanala, a i ako bude biti će samo experimentalni HTV 2 u Ultra HD-u. To će samo biti za prijenos sljedećih SP-ova, EP-ova ili OI-ova. Više Ultra HD kanala zauzme cijeli jedan MUX, ali to baš i nije dobro. Sve države su za vrijeme World Cupa 2018., imale su HD kanale i puštale samo experimentalne Ultra HD kanale, osim nas, Srbije, i sličnih Ex-yu država koje su radile samo test na obični HD (1080p).

2) Ja mislim da će sve naše TV postaje prijeći u HD, uključujući i lokalne TV postaje. Shvatio sam da još uz HEVC prelazimo u HD, tko ne zna što je HD otiđite na Wikipediu i tamo istražite što je HD i Ultra HD.

Nadam se da je to to.

Sent from my Huawei VNS-L21 using
Tapatalk

Koje je tvoje pitanje?

11 godina

Tijekom jučerašnjeg dana u digitalnoj regiji D01 emitiranje HTV3 i RTL2 je "prebačeno" sa HD na FullHD, dakle sa 1280x720 na 1920x1080. FPS je isti, 50. Doma TV i RTL Kockica su ostali na starome.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 mjeseci
Pa pogledaj bolje komentar.

Evo ponoviti ću. Neće biti Ultra HD kanala, a i ako bude biti će samo experimentalni HTV 2 u Ultra HD-u. To će samo biti za prijenos sljedećih SP-ova, EP-ova ili OI-ova. Više Ultra HD kanala zauzme cijeli jedan MUX, ali to baš i nije dobro. Sve države su za vrijeme World Cupa 2018., imale su HD kanale i puštale samo experimentalne Ultra HD kanale, osim nas, Srbije, i sličnih Ex-yu država koje su radile samo test na obični HD (1080p).
5 godina
Vavoom kaže...

Evo ponoviti ću. Neće biti Ultra HD kanala, a i ako bude biti će samo experimentalni HTV 2 u Ultra HD-u. To će samo biti za prijenos sljedećih SP-ova, EP-ova ili OI-ova. Više Ultra HD kanala zauzme cijeli jedan MUX, ali to baš i nije dobro. Sve države su za vrijeme World Cupa 2018., imale su HD kanale i puštale samo experimentalne Ultra HD kanale, osim nas, Srbije, i sličnih Ex-yu država koje su radile samo test na obični HD (1080p).

Nitko nema nikakve zemaljske 4K kanale preko DVB-T osim u Italiji jednog, koji se pušta povremeno. Ni oni ga ne bi imali da se drže dogovora o podjeli frekvecnija već Talijani koriste kako im padne na pamet. Samo jedan kanal zauzme cijeli Mux, a ne više njih. 4K može eventualno preko satelita i interneta, ali preko antena ga nitko u svijetu neće imati ovo desetljeće, ako i uopće. Tehnologije koje bi to omogućile u razumnim uvjetima jednostavno još ne postoje, a niti se ne radi na njima baš, pogotovo neki novi DVB-T standard.

Da naše televizije sad uvode 4K standard stavljam muda u drobilicu za orahe da bi ljudi već pisali da već cijeli svijet odjednom testira 8K ili više...

A to što si napisao nije pitanje već mišljenje.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 9:29 (JozoBozo121).
9 godina
Jura iz druge galaksije kaže...

Tijekom jučerašnjeg dana u digitalnoj regiji D01 emitiranje HTV3 i RTL2 je "prebačeno" sa HD na FullHD, dakle sa 1280x720 na 1920x1080. FPS je isti, 50. Doma TV i RTL Kockica su ostali na starome.

OiV je dodao novi kanal u MUX A i MUX M2, DVB-T2 info. Na njemu se prikazuju informacije vezane za prelazak na novi standard.

Vavoom kaže...

Ja sam to razumio, ali i dalje ne vidim tvoje pitanje. Nigdje ne vidim upitnik ili neku naznaku koja bi govorila da se radi o pitanju. Ono što si ti napisao nije pitanje već tvrdnja koju si negdje pročitao.

JozoBozo121 kaže...
Vavoom kaže...

Nitko nema nikakve zemaljske 4K kanale preko DVB-T osim u Italiji jednog, koji se pušta povremeno. Ni oni ga ne bi imali da se drže dogovora o podjeli frekvecnija već Talijani koriste kako im padne na pamet. Samo jedan kanal zauzme cijeli Mux, a ne više njih. 4K može eventualno preko satelita i interneta, ali preko antena ga nitko u svijetu neće imati ovo desetljeće, ako i uopće. Tehnologije koje bi to omogućile u razumnim uvjetima jednostavno još ne postoje, a niti se ne radi na njima baš, pogotovo neki novi DVB-T standard.

Da naše televizije sad uvode 4K standard stavljam muda u drobilicu za orahe da bi ljudi već pisali da već cijeli svijet odjednom testira 8K ili više...

Tako je. 4K se eventualno može emitirati preko HbbTV-a, ali sumnjam da će se to dogoditi u neko dogledno vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 9:41 (Marko :D).
9 mjeseci
Jura iz druge galaksije kaže...

OiV je dodao novi kanal u MUX A i MUX M2, DVB-T2 info. Na njemu se prikazuju informacije vezane za prelazak na novi standard.

Vavoom kaže...

Ja sam to razumio, ali i dalje ne vidim tvoje pitanje. Nigdje ne vidim upitnik ili neku naznaku koja bi govorila da se radi o pitanju. Ono što si ti napisao nije pitanje već tvrdnja koju si negdje pročitao.

JozoBozo121 kaže...
Vavoom kaže...

Tako je. 4K se eventualno može emitirati preko HbbTV-a, ali sumnjam da će se to dogoditi u neko dogledno vrijeme.

Možda će testni Ultra HD kanal biti na IPTV platformama (MAXtv, A1 TV...) ali znam da neće biti na DVB-T2 HEVC, a i ako bude zauzet će cijeli MUX i svi kanali odu. Još nešto. A većina prijemnika ne podržava Ultra HD, tako nema smisla Ultra HD na DVB-t2. Tako da ovo svi znaju koji očekuju Ultra HD kanale, nećete ih dobit na DVB-T2!

9 godina

4K kanali se trenutno mogu emitirati samo preko interneta i satelita. Neki televizijski kanali se već i prenose u 4K, ali samo preko navedenih tehnologija. Recimo, Sport Klub u BiH i Srbiji ima 4K kanal.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 11:04 (Marko :D).
5 godina

Ja ne znam zašto tebe muči taj DVB-T2 i 4K kanali. Nitko u svijetu neće preko zračnog odašiljanja u idućih 5, ma ustvari možda i 10 godina redovno odašiljati 4K nacionalne kanale. To je jasno kao dan. 

4K možeš imati na YT, IPTV, satelitu, Netlfixu i sličnim platformama ali preko antene se to neće nigdje dogodit do kraja ovog desetljeća jer pod 1) nema tehnologije koja bi to omogućila bilo kojoj zemlji i pod 2) ekonomski interes za takvim nečim je gotovo nepostojeći na platformama koje se ne plaćaju, a takve platforme i inače idu preko interneta, kabela ili satelita.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
5 godina
JozoBozo121 kaže...

Nitko u svijetu neće preko zračnog odašiljanja u idućih 5, ma ustvari možda i 10 godina redovno odašiljati 4K nacionalne kanale. To je jasno kao dan. 

Za 10 godina taman mogu odmah prijeci na 8K 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice