Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

poruka: 500
|
čitano: 144.231
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva".
7 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

@ihush

To sa kodovima za daljinski nije primjenjivo kada želiš jedan univerzalni daljinski koristiti za više uređaja jer u tom univerzalnom može biti jedan kod istovremeno u funkciji a kad ukucaš drugi kod poništio si sva podešenja prvog koda.

Postoje univerzalni koji omogućuju tipku po tipku da programiraš na način da željenu tipku na univerzalni držiš 5 sec i kada počne nlinkati crvena ledica tada drugi daljinac prisloniš uz univerzalan i koju tipku tada stisneš na tom drugom tu funkciju će poprimiti tipka univerzalna koju si držao 5 sec. Znači, sve funkcije sa dva ili tri daljinca možeš prenijeti na taj univerzalac. Na njemu imaš npr 4 crvena dugmeta pa samo moraš zapamtiti kojem devicesu si dodijelio koje dugme za paljenje i gašenje i sl.... Obično uz android box dobiješ daljinca koji ima te programibilne tipke tako da taj daljinac možeš i za Tv koristiti.


Neki proizvođači navode garanciju godinu dana, no EU agenda koju je cro usvojila nam daje 2 godine ako je uređaj kupljen bilo di unutar EU. Već sam u nekoj temi opisivao svoj slučaj sa kćerkom iPhoneom koji je krepal pri isteku druge godine. Odnio u emezetu di je i kupljen, uz uređaj predao i dopis u kojem se pozvah na tu agendu i nitko ništa dalje nije gnjavio i slučaj riješen u našu korist unutar 10-tak dana.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 21:47 (bunker).
10 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Flagship

Veli kolega forumas: "pa pise 1080p 60Hz jer ga imam na monitor spojen, A ova nasa tv sta ce bit sad je 1080P u 50Hz".

12 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

ja sam kupio prekjucer taj nytrobox okej je, daljinac mozes i tv sa njim, prvo sam ga imao spojen preko hdmi/vga monitor i pisalo je prvo 1080p 25Hz ali mozes promjenit e sad nisam sig jel na 60 ili 50Hz, ali sada ga imam ukopcanog preko scarta na stari CRT (uzas taj tv i GUZICA njegova pola stola zauzmu.. ali moram jer mi tesko svaki cas istekavat iz kompa HDMI adapet i u njega ustekavat..) na to CRT-u pise 576i 50Hz.
Ali danas me nesto daljinski zeza znaci moram stisnuti par puta da bilo koju fukciju napravi..a sa tv-om taj isti daljinski radi super..sad nezz zasto, promjenio baterije ugasio ga upalio sve zivo probao i opet..sad sam ga istekao iz struje i ostavio pa cu sutra probati opet

Moj PC  
2 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
The_Fichek kaže...

Flagship

Veli kolega forumas: "pa pise 1080p 60Hz jer ga imam na monitor spojen, A ova nasa tv sta ce bit sad je 1080P u 50Hz".

 

Znači ima ali ne pod ponuđenim rezolucijama u menu? Dobro bi došao koji screenshot, sigurno..

 

Da, signal koji sada ide u M2 multiplexu na K40 je 1080p50 HEVC (HRT1,2, NOVA a od utorka i RTL) što je maximalna rezolucija koja se nudi u zemaljskom FTA emitiranju.

12 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Ja kad sam gledao na monitoru gledao sam ovaj stari u SD, ali to izgleda kao da je 50FPS jer ovaj sada sta ide u 25i to na kraju je 50fps 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Filip100able kaže...

Ja kad sam gledao na monitoru gledao sam ovaj stari u SD, ali to izgleda kao da je 50FPS jer ovaj sada sta ide u 25i to na kraju je 50fps 

Sad si me zbunio skroz. Mozes li samo slikat sto ti je na prilozenoj slici ponudjeno kao najbolji izbor. Covjek od kojeg sam uzeo sliku vjerojatno nije skrolao do kraja opcije za razlucivost.

16 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Čekajte, ovi prijemnici po 200 Kn daju sliku i na CRT TV 576i?! Kakvog pak to ima smisla?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
191x7 kaže...

Čekajte, ovi prijemnici po 200 Kn daju sliku i na CRT TV 576i?! Kakvog pak to ima smisla?

Da, ti i dalje možeš nastaviti koristiti svoj stari CRT televizor kada ga povežeš s prijemnikom preko SCART kabela. To, naravno, nema smisla jer nećeš vidjeti ni H od HD-a, a i format slike je 16:9 što na 4:3 televizorima izgleda ružno.

16 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Marko :D kaže...
191x7 kaže...

Čekajte, ovi prijemnici po 200 Kn daju sliku i na CRT TV 576i?! Kakvog pak to ima smisla?

Da, ti i dalje možeš nastaviti koristiti svoj stari CRT televizor kada ga povežeš s prijemnikom preko SCART kabela. To, naravno, nema smisla jer nećeš vidjeti ni H od HD-a, a i format slike je 16:9 što na 4:3 televizorima izgleda ružno.

 SCART bih zakonom zabranio. Prastaro i odavno prevaziđeno. I nema smisla na ičemu modernom. Ako ti TV nema HDMI, nema ni smisla pokušavati na njega puštati išta HD. I downscaling, užas.

 

PS: Ne koristim CRT TV od jeseni 2014, a i tada je CRT bio odavno prevaziđen za TV signal.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 23:03 (191x7).
12 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Tv gledam samo onako..a kada gledam gledam utakmice i tako to..a najvise za snimanje i onda mi je dosta i taj CRT kanta za to, kada je nesto bitno zelim gledat spojim ga na monitor koji je  1080p i uzivam, a za ovako ostalo nebitno je crt i vise nego dovoljan. znam sve slika uzas i sve ali ne treba mi bolje za to..trebao bih kupiti nesto neki tv ili monitor a ne trosi mi se..imam taj crt koji da ga ne koristim sad nebi bio ni u upotrebi a ispravn je

15 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
bunker kaže...

@ihush

To sa kodovima za daljinski nije primjenjivo kada želiš jedan univerzalni daljinski koristiti za više uređaja jer u tom univerzalnom može biti jedan kod istovremeno u funkciji a kad ukucaš drugi kod poništio si sva podešenja prvog koda.

Postoje univerzalni koji omogućuju tipku po tipku da programiraš na način da željenu tipku na univerzalni držiš 5 sec i kada počne nlinkati crvena ledica tada drugi daljinac prisloniš uz univerzalan i koju tipku tada stisneš na tom drugom tu funkciju će poprimiti tipka univerzalna koju si držao 5 sec. Znači, sve funkcije sa dva ili tri daljinca možeš prenijeti na taj univerzalac. Na njemu imaš npr 4 crvena dugmeta pa samo moraš zapamtiti kojem devicesu si dodijelio koje dugme za paljenje i gašenje i sl.... Obično uz android box dobiješ daljinca koji ima te programibilne tipke tako da taj daljinac možeš i za Tv koristiti.


Neki proizvođači navode garanciju godinu dana, no EU agenda koju je cro usvojila nam daje 2 godine ako je uređaj kupljen bilo di unutar EU. Već sam u nekoj temi opisivao svoj slučaj sa kćerkom iPhoneom koji je krepal pri isteku druge godine. Odnio u emezetu di je i kupljen, uz uređaj predao i dopis u kojem se pozvah na tu agendu i nitko ništa dalje nije gnjavio i slučaj riješen u našu korist unutar 10-tak dana.

 -da, .. i? univerzalni daljinski može istovremeno kontrolirati 4-7 uređaja.. dvd-tv-vcr-... itd. + kombinacije kad se koriste uređaji istog branda kao sony-samsung i sl. kad to radi recimo lako..

-bla-bla..

-zar i ti? jamstvo i materijalni nedostatak, dvije različite osnove. EU direktiva nema veze s jamstvom, osim kao slična riječ-značenje, sinonim.. no dvije rzaličite stvari. Jamstvo ima ili nema, neovisno o tome odgovornost trgovca je 2god po osnovi mat.neodstatka. Čitaj, s razumijevanjem ili odskakući. Pravne tematike kao i tehničke su vrlo precizne, ne nešto za šerife koji pričaju uz ručkić.. :)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 23:29 (ihush).
14 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Marko :D kaže...
191x7 kaže...

Čekajte, ovi prijemnici po 200 Kn daju sliku i na CRT TV 576i?! Kakvog pak to ima smisla?

Da, ti i dalje možeš nastaviti koristiti svoj stari CRT televizor kada ga povežeš s prijemnikom preko SCART kabela. To, naravno, nema smisla jer nećeš vidjeti ni H od HD-a, a i format slike je 16:9 što na 4:3 televizorima izgleda ružno.

 Dakako da nema smisla, al starome djedu ili baki koji žive sami i imaju mirovinu par stotina kuna je velika razlika 200 u odnosu na 800kn, a hd im ne znači ništa jer ionako imaju sd vid.

nemam za potpis
7 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

@ihush

Ja ti kažem da rješenje kodom za univerzalni daljinski nije primjenjivo kad taj daljinac hoćeš koristiti za više različitih uređaja različitih proizvođača.

Za 2-godišnji period se nisam upuštao u detalje jer je cilj bio naglasiti da se kupci ne trebaju bojati one jedne godine koju navode pojedini proizvođači. O tvom pravnom evanđelju smo sve rekli već u više tema i moraš shvatiti da je Google teorija samo 5% a praksa 95 % . Ti bi učio i igrao nogomet gledajući tekme na TV-u....e pa rista nejde to tako niti je to ikome dosad uspjelo.

Ručkovi te i dalje peku pa ih širiš iz teme u teme a malo malo pa se pozivaš na načelo odjeljivanja temi a sam to radiš. Sve sam uvjereniji da imaš ozbiljne psihičke probleme i sve više pokazuješ narcisoidne i psihopatske crte karaktera.

I u dosta temi te već prepoznaju kao teoretičara koji plahtama teksta baš ništa pametno i konkretno nije rekao , a većinu od toga nisi osobno niti probao nego malo proguglaš i onda filozofiraš nabacajući hrpu izraza kao začin.

Svako zna reći da sve mora biti kompatibilno da bi sve radilo, ali malo ljudi zna koju liniju kako zakomentirati kod boota da riješi konkretan problem. Koliko imaš doma arm procesora koje si detaljno testirao pa da onda možeš pametovati o njima na Linux temi? Okladio bih se da nemaš nijedan i da je cijelo tvoje pametovanje zasnovano na Google tražilici doktoratu....

😜
15 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
bunker kaže...

@ihush

Ja ti kažem da rješenje kodom za univerzalni daljinski nije primjenjivo kad taj daljinac hoćeš koristiti za više različitih uređaja različitih proizvođača.

Za 2-godišnji period se nisam upuštao u detalje jer je cilj bio naglasiti da se kupci ne trebaju bojati one jedne godine koju navode pojedini proizvođači. O tvom pravnom evanđelju smo sve rekli već u više tema i moraš shvatiti da je Google teorija samo 5% a praksa 95 % . Ti bi učio i igrao nogomet gledajući tekme na TV-u....e pa rista nejde to tako niti je to ikome dosad uspjelo.

Ručkovi te i dalje peku pa ih širiš iz teme u teme a malo malo pa se pozivaš na načelo odjeljivanja temi a sam to radiš. Sve sam uvjereniji da imaš ozbiljne psihičke probleme i sve više pokazuješ narcisoidne i psihopatske crte karaktera.

I u dosta temi te već prepoznaju kao teoretičara koji plahtama teksta baš ništa pametno i konkretno nije rekao , a većinu od toga nisi osobno niti probao nego malo proguglaš i onda filozofiraš nabacajući hrpu izraza kao začin.

Svako zna reći da sve mora biti kompatibilno da bi sve radilo, ali malo ljudi zna koju liniju kako zakomentirati kod boota da riješi konkretan problem. Koliko imaš doma arm procesora koje si detaljno testirao pa da onda možeš pametovati o njima na Linux temi? Okladio bih se da nemaš nijedan i da je cijelo tvoje pametovanje zasnovano na Google tražilici doktoratu....

😜

 -što dodati, osim da si kreten? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
The_Fichek kaže...

viking.software

Neutrino mobile ima besplatnu dostavu iznad 200kn, znaci Vivax 181 kod njih + npr. neka maska za mob i besplatna dostava, ali da samo 12mj jamstva.

 

Ustvari samo 1 komentar koji je izdvojen spominje 25sec: https://set-top-boxy.heureka.cz/thomson-tht712/recenze/?review=10281085#u10281085

Komentari su uglavnom pozitivini, a ostali negativni komentari vise pisu o brojki od 10 sec: https://set-top-boxy.heureka.cz/thomson-tht712/recenze/

Prevedes s google translate add-on-om. Evo izvucenih tih komentara:

 

"4 Osim dužeg vremena pokretanja, nisam našao nedostatke."

"duže vrijeme pokretanja - do otprilike 10 sekundi"

"sporiji start"

"Za pokretanje slike potrebno je oko 20 sekundi."

"Dugi start nakon uključivanja - otprilike 10 sekundi"

 

Evo jedan koji se zalio na toplinu: "Uređaj se zagrijava dovoljno. Pogotovo procesor. Na njemu je mali hladnjak; u dva sata rada (način rada DVB-T2) kutija uređaja nalazi se na takvoj temperaturi (temperatura okoline 24 ° C) da je ne morate držati rukom."

 

Svakako javi dojmove kad stigne i koju rezoluciju i frame rate podrzava, iako sam svjestan da je vjerojatno i 1080p 30Hz dovoljno, al eto kao pc covjek volim vidjet 60, barem 50Hz :D

 

Flagship

Pogledat ce na poslu u pon. Evo slika.. Forumas Filip100able je isto kupio Nytro Box pa sam mu poslao PM, cekam da opet dodje online.

https://www.bug.hr/forum/topic/digitalna-televizija-dvb-tcs-iptv-hd-3d/dvb-t2-prijemnik/257471.aspx?page=0&jumpto=6014408&sort=asc&view=flat

 10 sekundi nije nekakva tragedija. pa i ovi klasični dvb-t se podižu tu negdje. i to samo do slike, a nakon toga još 15ak sekundi da se registrira hard disk na usb-u. tako da je to podnošljivo.

što se tiče grijanja, to je moguće. mada, što sa onim modelima koji su od plastike? trebala bi se topiti po tome. no, ni to nije neka greda - stavi se drugi hladnjak. je, gobi se jamstvo jer se prijemnik otvarao. pa sada treba vidjeti što je bolja opcija. 

 

 

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
5 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

@Fichek, sad je ovaj Opticum NB dostupan i kod ovih u dubravi koji su glavni za uvoz/distribuciju tih receivera. Cijena 220 kn (možda je za cash jeftinije) samo je pitanje da li je i kod njih 24 mj. garancija i možda ti oni mogu dat info o 1080p i ostalim nedoumicama.

 

http://engelaxil.hr/proizvodi/antenska-oprema/digitalni-zemaljski-prijemnici/receiver-dvb-t2-h265-hevc-hd-nytro-box-955/

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Evo ljudi na svakom Opticum Nytrobox reciveru sam gledao po postavkama i evo ga sa HDMI kablom je  na 1080i 25Hz, 1080p 50Hz i 1080p 60Hz, moze i dalje ali mi nece monitor prikazati na kojem je jer je očito neka rez koju monitor ne podrzava. A sto se tice problema sa daljnski RIJEŠENO..Od starog tv daljinski stari nesto se zblesirao i cijelo vrijeme jedna tipka (ne znam koja) je bila kao stisnuta ali nije i ometala reciver..i sada kada sam ga maknuo i rijesen problem. 
DALJINSKI: super je sto mozemo 4 tipke BILO KOJE uprogramirati u daljinski od recivera..ja tako imam paljenje, pojacavanje i smanjivanje, i ta 4 mi je skroz drugi tv..

Moj PC  
1 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Najs, fala ti!  

13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Filip100able kaže...

Evo ljudi na svakom Opticum Nytrobox reciveru sam gledao po postavkama i evo ga sa HDMI kablom je  na 1080i 25Hz, 1080p 50Hz i 1080p 60Hz, moze i dalje ali mi nece monitor prikazati na kojem je jer je očito neka rez koju monitor ne podrzava. A sto se tice problema sa daljnski RIJEŠENO..Od starog tv daljinski stari nesto se zblesirao i cijelo vrijeme jedna tipka (ne znam koja) je bila kao stisnuta ali nije i ometala reciver..i sada kada sam ga maknuo i rijesen problem. 
DALJINSKI: super je sto mozemo 4 tipke BILO KOJE uprogramirati u daljinski od recivera..ja tako imam paljenje, pojacavanje i smanjivanje, i ta 4 mi je skroz drugi tv..

Mene zanima sljedeće;

 

➡ Koliko se brzo pali?

➡ Da li brzo prebacuje kanale?

➡ Kakva je povezanost s Wi-Fijem, te podržava li 5 GHz i 802.11n i ac standard?

➡ Ima li još kojih funkcija da zahtjevaju internet osim vremenske prognoze?

➡ Kakva je osjetljivost tunera?

12 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

-Mom treba oko 12S da se upali

-Oko sekundu dok prebacujem kanale

-Za wifi nemam pojma ni da ima haha

-To ni ne znam za prognozu

-A ne znam osjetljivost je dobra, jedino ovi slabiji kanali malo prekidaju ali to je do mene kabal i antena...

-Imam problem danas sa USB-om kada snimam pise da je usb pre spor..a neznam kako kad je 3.0...a jucer taj isti je radio bez problema...

5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Filip100able kaže...

Evo ljudi na svakom Opticum Nytrobox reciveru sam gledao po postavkama i evo ga sa HDMI kablom je  na 1080i 25Hz, 1080p 50Hz i 1080p 60Hz, moze i dalje ali mi nece monitor prikazati na kojem je jer je očito neka rez koju monitor ne podrzava. A sto se tice problema sa daljnski RIJEŠENO..Od starog tv daljinski stari nesto se zblesirao i cijelo vrijeme jedna tipka (ne znam koja) je bila kao stisnuta ali nije i ometala reciver..i sada kada sam ga maknuo i rijesen problem. 
DALJINSKI: super je sto mozemo 4 tipke BILO KOJE uprogramirati u daljinski od recivera..ja tako imam paljenje, pojacavanje i smanjivanje, i ta 4 mi je skroz drugi tv..

 

Dobre vijesti svakako:)

 

A da li ti isto u postavkama ponudi 1080p 50Hz, 1080p 60Hz u onom početnom menu-u kao što je dolje na slici?

 

 

13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Pa ako je namjestio onda mora nuditi...

12 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

To samo kada ukljucis uredaj tj kada ga podesavas prvi put i tjt to je isto to samo ono vidis samo jednom

5 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Da, ovisno o tome na što ga priključiš mislim da je minimalna rezolucija 480i (koju naravno nitko neće koristit) pa do 1080p 60Hz.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

tako je, samo imam problem sa snimanjem..za svaki USB mi  pise da je pre spor..pa kako???

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

A taj isti je do sada radio super

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

@Filip100able: da li možeš EPG vidjeti sve programe bez mijenjanja kanala, ili moraš za EPG drugog programa okrenuti na taj program?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

to nisam gledao,budem, ali kazem problem mi je jer svaki usb sa kojim sam snimao pise da je kao pre spor i na tom mjestu kada to pokaze na snimci je 1-2s osteceno..a te sve usb sam koristio za snimanje tih istih kanala na starijem nytroboxu bez problema

10 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Formatiraj usb na NTFS, ako vec nisi, pa ce mozda radit jer taj novi Nytrobox naspram hrpe drugih receivera u tom rangu podrzava NTFS format USB-a.
12 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Jesam i opet..to je poceo kada sam prvi usb formatirao u nfts..i sad sam oba i isto..a ovaj prvi je bio u fat32 i sve normalno radilo i sad prekida.. a evo speed test usb-a koji je prije toga najnormanije radio

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice