Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno zdr

poruka: 67
|
čitano: 10.954
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno zdr".
16 godina
offline
Re: Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno
danen kaže...
. Ne zato što se nekad komponiralo bolje, nego zato što je samo ono dobro nadživjelo kriterij vremena. Ukratko, treba u umjetnosti (ma što to značilo) pomodnost od kvalitete, umjetničke vrijednosti. Pomodnost privlači, ali na kratko; vrijednost priblači za stalno. 

Upravo tako, vrijeme je ponajbolji filter za većinu stvari pa tako i za glazbu.

 

Dosta ljudi kaže da je glazba uglavnom stvar osobnog ukusa i da je kao takvu ne možemo vrjednovati kao dobru , lošu, kvalitetnu ili pak remek djelo...ne bih se u potpunosti složio. Ukus, pomodnost ili stvarna kvaliteta? Time=answer

7 godina
offline
Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno zdr

beskonačne solaže i predrkavanja po gitari, stari metal mi je totalno smeće a novi nisam ni slušao

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
0 3 hvala 0
6 godina
offline
Re: Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno
Ajar kaže...
Doc Berecki kaže...
Nisam specifično heavymetalac. Općenito nisam isključiv, slušam puno i svašta. Ali ako trebam izdvojiti žanr, biram blues (stari delta-blues, stari čikaški, te britanski blues 60/70-ih), a to volim i svirati.

 aha, znači bili smo na raskršću i prodali dušu vragu, a? 

 

Pa sad... ne baš tako...
Ali ovako nekako (ovdje na usnoj harmonici):

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno zdr

A šta postoji i lakši metal?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno zdr
Ne postoje "lakši" metali, ali postoje laki metali, metali koji imaju gustoću manju od 3,5 g/cm3. Ima ih dosta, no u tehnološkom (metalurškom) smislu najvažniji su aluminij, magnezij, titanij, berilij i skandij. Podjela na teške i lake metale nije posve kemijska, iako je s njom donekle korelirana. Laki metali pripadaju većinom grupi alkalijskih i zemnoalkalijskih metala, dok su teški metali uglavnom prijelazni metali.
 
11 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno
Moje glazbeno putovanje je započelo s filmom... Apocalypse Now......The Doors....The End...meni je za rad potrebna tišina..jer mislim o onome što čujem...pa mi se u glavi probudi...philosophia...inače se tako zalipim za neku stvar...pa je puštam do iznemoglosti...

This is the end
Beautiful friend
This is the end
My only friend, the end.....:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno
Pero Deformero je zakon!
Meni je ova najbolja:

4 godine
neaktivan
offline
Re: Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno
Ja se opuštam uz Dream Theater, ili Steve Vai-a ili Whitesnake ako ću nešto blaže...

 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno zdr

Kod mene su na meniu gotovo uvijek: Rhapsody (of fire), Nevermore, At Vance, Dionysus, Dreamtale, Fairyland, Heavenly, Melodius (Deite).

U teretani kad mi treba intenzitet je tu Behemoth ili Gojira, nekad Rotting Christ.

Toliko toga dobrog a ništa nije iz 90-ih, bar mislim.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno
Beatlesi imaju dobre heavy metal pjesmuljke.
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno
Louis Pluto kaže...

a headbanging? nemojte mi reć' da je to zdravo...

inače ja sam umirovljeni panker, mi smo snifali ljepilo (što se da primijetiti)

 

neostik je sranje!

Ljudi sa klasom šmrču kokain, a siromahi klasičan šrot lipak itd.

 

Eto kaj ispadne od šmrkanja kvalitetnog ljepila od riže.

 

 

 

 

BoxRS kaže...
Ja se opuštam uz Dream Theater, ili Steve Vai-a ili Whitesnake ako ću nešto blaže... 

 

Stevo za opuštanje, pa može zakaj ne eto idealne laganice.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 20:53 (rambox).
10 godina
offline
Re: Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno
EZY-E kaže...

Kod mene su na meniu gotovo uvijek: Rhapsody (of fire), Nevermore, At Vance, Dionysus, Dreamtale, Fairyland, Heavenly, Melodius (Deite).

U teretani kad mi treba intenzitet je tu Behemoth ili Gojira, nekad Rotting Christ.

Toliko toga dobrog a ništa nije iz 90-ih, bar mislim.

 Osim kaj ih je pola iz devedesetih (Rhapsody, Nevermore, Dreamtale, Rotting, Behemoth, At Vance)  

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 20:51 (ddarknessfairyy).
14 godina
offline
Re: Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno
ddarknessfairyy kaže...
EZY-E kaže...

Kod mene su na meniu gotovo uvijek: Rhapsody (of fire), Nevermore, At Vance, Dionysus, Dreamtale, Fairyland, Heavenly, Melodius (Deite).

U teretani kad mi treba intenzitet je tu Behemoth ili Gojira, nekad Rotting Christ.

Toliko toga dobrog a ništa nije iz 90-ih, bar mislim.

 Osim kaj ih je pola iz devedesetih (Rhapsody, Nevermore, Dreamtale, Rotting, Behemoth, At Vance)  

 Ups :D

Al svejedno, htio reći da ne slušam nikad te mainstream bandove niti baš kužim zaš su mainstream.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 21:11 (EZY-E).
14 godina
offline
Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno zdr

Nisam baš heavy metal slušatelj, nekako meni većina tih stvari ne sjeda. Onak, tu i tam mi koja pjesma paše. Iako ja se ne zamaram previše tim žanrovima. Više sam od tipa ak mi nešt dopadne, potražim više od benda da vidim jel mi ostatak leži il se kod mene vodi ko one-hit wonder. 

Jedan jedini bend koji ima sigurno mjesto na playlisti, Sabaton. Jednostavno mi je taj bend toliko sjeo. Zvuk i pogotovo tekst. Od kad sam prvi put čuo Primo Victoria prije nekih 10tak godina. Ono što je ljudima često dosadno i nezanimljivo(povijest) su iskoristili kao tematiku, jedna pjesma=jedna priča, neke jako dobro znane svima, neke znane samo velikim poznavateljima određenih perioda i događaja.

Nedavni single(prvih 40sek nije dio pjesme). Veli meme, where girls cried: Titanic; where boys cried: Fast&Furious; where men cried: Bismarck

 

A prije manje od mjesec dana izašao novi album, Great War, tema kao što se može zaključiti prvi svjetski rat. Ovih par stihova pogađaju žestoko u temu rata općenito. 

Where is this greatness I've been told?

This is the lies that we been sold

Is this a worthy sacrifice?

 

I jedna s davnog albuma, nije povjesne tematike.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno zdr

Vidim da mnogi ovdje rade uz glazbu. Meni to baš ne ide jer ne mogu koncentraciju zadržati na poslu ako svira nešto u čemu baš uživam.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno zdr

InFlames-i, Dark Tranquility, Dimmu Borgir, ChildrenOfBodom, Iron Maiden, Slipknot, Korn, Metallica.... nemreš to objasnit nekom tko je "konzerva" ili "odvrće žarulje" i ne kuži zašto, ne kuži poruku tekstova...  

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno zdr

U trenutku kad sam naletio na Korpiklaani, otkrio sam svijet folk i pagan metala (ako takvo nešto uopće postoji).

Korpiklaani, Brotherhood, Heidevolk, Krampus, Midgard i sl ...

 

Našao sam svašta, od materijala za vježbanje, do materijala za opuštanje.

 

I iznenađuje me koliko malo ljudi zna za ovu podvrstu železne glazbe, i odmah ih odbija činjenica da su deklarirani pagani, kao da Abbadon i ekipa sviraju kršćanske hvalospjeve.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 11:37 (Jarvan).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno zdr

Mislim da moji susjedi po glazbi znaju koliko veliko ciscenje imam u stanu.

 

Metal je najbolji za subotu popodne kad cistis od rostilja u petak!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno
Moze sva muzika osim cajki. To krestavilo kad cujem, momentalno se kupim iz birca, kluba, kucnog tuluma. Na semaforu ako je auto pokraj navinuo toj smece od muzike, uvijek podignem prozore. Jednostavno ne podnosim taj drmez pomjesan sa zavijanjem.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 13:18 (Hostile).
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno
wyks kaže...

Metal je najbolji za subotu popodne kad cistis od rostilja u petak!

Nisam dao cijelu pricu.

Onda moras jednostavno otvorit pivo nakon ciscenja, pa te ponese glazba, pa imas ekipu na tortiljama sa ostacima od rostilja.

 

Metal zblizava ljude!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
neaktivan
offline
Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno zdr

Aj da i ja bacim koju, moja ima malo više thrasha: Sepultura, Pantera, Sodom, Death Angel i okfors Kreator 😊

 

 

Death Angel Aggressor 

 

 

Sodom - Napalm In The Morning 

 

 

Kreator: Hail to the Hordes 

 

Pantera: Domination 

 

Sepultura

 

 

Malo da bacim kontru ovim uživateljima Shitallice😂

 

Uživajte

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 15:58 (peroko).
Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno
wyks kaže...
...

Nisam dao cijelu pricu.

Onda moras jednostavno otvorit pivo nakon ciscenja, pa te ponese glazba, pa imas ekipu na tortiljama sa ostacima od rostilja.

 

Metal zblizava ljude!

Itekako zbližava ljude, pogotovo bendovi poput dobrog starog CC-a:

 

 

 

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 15:58 (pr0n_addict).
16 godina
offline
Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno zdr

Može li Bugova rubrika sam za metalce?

 

oni kaj imaju ovakvi alarm 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno zdr

eo, danas sam tijekom rada i zalaganja slušao ove šveđane, koje nedavno otkrih. to što istodobno nalikuju na tool i opeth samo im je kompliment. 

 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno
Nije baš Heavy Metal, al je zato Pirate Metal

Hay ho and bottle of Rum ☠️
Tigar Krezumica
Moj PC  
2 0 hvala 2
10 godina
protjeran
offline
Re: Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
7 godina
offline
Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno zdr

najbolji gitaristički bendovi su mi sonic youth i pixiesi, zanimljivi, super melodija miješana s disonantnim tonovima, brzo-sporo, tiho glasno...

puno zanimljivije gitare od beskrajnih ultrapreciznih i dosadnih metalnih solaža

 

 

 

kratko i jebitačno...

 

 

ili ukoliko se zaželim buke, klasika, đizusi...

 

 

nek ti gitara služi stvaranju atmosfere a ne da pjesma služi samo kako bi pokazao svoju virtuoznost, to nije muzika već besmisleno natjecanje...

 

 

radije bih gledao kako blixa bargeld priprema rižoto nego slušao metal

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
1 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno
Louis Pluto kaže...

najbolji gitaristički bendovi su mi sonic youth i pixiesi, zanimljivi, super melodija miješana s disonantnim tonovima, brzo-sporo, tiho glasno...

puno zanimljivije gitare od beskrajnih ultrapreciznih i dosadnih metalnih solaža

 

radije bih gledao kako blixa bargeld priprema rižoto nego slušao metal

 

 

 ....ne brini, ima hm koji bi se tebi svidjao....ako je po onom sta pises..... al ne znas naci....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
7 godina
offline
Re: Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno
fromcelltohell kaže...
Nije baš Heavy Metal, al je zato Pirate Metal

Hay ho and bottle of Rum ☠️

imo, ovo ne vrijedi pola krnje na zubu Shane MacGowana


znači kad se nakalemi malo irske narodne teme na prosječni metalni rif to je onda pirate metal?

ako ću slušati irsku mjuzu u nešto modernijem ruhu slušat ću Poguese... ovo mi je bezvezno

Tallahassee kaže...

 ....ne brini, ima hm koji bi se tebi svidjao....ako je po onom sta pises..... al ne znas naci....

 super, neonaci popali crkve i ubije čovjeka i onda bih ja trebao slušati njegovu glazbu...

 

taj metal se razvio i preuzeo sve žive i mrtve rock pravce, šta je ovo? black metal? goth, death metal... metal ovo, metal ono... ako ću slušati dark/goth slušat ću bauhause i ekipu ako mi se sluša rap, slušat ću rap... da pirate metal?! znači slušat ću pravu stvar a ne neki metal surogat... zadnji rock pravac koji je nešto valjao je bio grunge iako mi se ni to nije pretjerano sviđalo, sve kasnije su metal bezvezarije, nije ni čudno što je rock propao, preuzeli su ga metalni tupavci...

 

ne hvala, čim čujem duplu pedalu na kasi, growling, karakteristični ispolirano distorzirani metalni rif i kosijanerski headbang s tilulilu solažama, proserem se pa bio to i intelectual-metal sa hozntregerima na točkice

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2019 0:45 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Re: Heavy metal ima blagotvoran učinak na mentalno
Louis Pluto kaže...
 intelectual-metal sa hozntregerima na točkice

 nemoj hozntregere s točkicama. oni su jako pitomi, znaš ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice