Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

poruka: 91
|
čitano: 15.936
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali ".
15 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Zechina kaže...
Gajotres kaže...
Solo761 kaže...

 

 > A nije da je google-u strano gašenje projekata jer im tako dođe....

KOJI si ti to točno servis od Googlea KUPIO a da ti je ugašen?

 

> potoršiš 1000-2000$ na igre i onda ti banaju account zbog gluposti, eto zato što si možda nešto neprimjereno rekao u nekom chatu a u ovo doba retardirane političke korektnosti je vrlo jednostavno. 

 

A jel ga vi kakate. Kome od vas je do sad baniran account na Steamu? Ili na Gmailu? Ili na Adobe/Autodesk/whatever?

Ako si kupio igricu, imaš je. To da je sad ko Golum moraš imati u svojoj špilji... Prije ili kasnije, pokazat će se specifična moć Stadije - igrice koje ni teoretski nećeš moći "skinuti" i pokrenuti lokalno - jer će ovisiti o ekstra jakom mrežnom hardweru kojeg Google postavlja. U stvari, koliko znam, već se razvijaju takve igre.

 

> Plus ovo može ok raditi samo onima koji su dovoljno blizu datacentrima i imaju optiku. 

Streaming Stadia in 4K require an internet speed of at least 35 Mbps; Google's recommended minimum for using Stadia is 10 Mbps, which will deliver 720p video with stereo sound

Otkad to po bakrenoj parici ne možeš vući 10 Mbit/s već ti treba optika???

Mudro kao da si rekao "da bi vidio Full HD prikaz moraš imati Full HD ekran". Pa ako hoćeš 4K rezoluciju + surround (jer eto, "moraš"), onda moraš imati bar 35 Mbit/s dl.

U strimanju igara sam nekih 11g pa dosta znam o temi. Uzmi si besplatno azure trial i napravi si jednu vritualku s GPU-om i probaj paralelno s optikom i adslom. Doduše ja imam MSDN pretplatu pa ima 130€ pa mi je lako testirati, ili probaj gforce now s optikom i adsl-om.  Data centri su u Amsterdami i jednostavno se ne mogu dobiti dobri rezultati.

Imao sam paralalno kod kuće optiku i adsl pa sam probavao. Imao sam i na poslu još lud adsl i rezultati su tragični. 

 

Sinoć baš igram Diablo 3 preko share pleya s kumom iza 23 navečer, obojca optika udaljeni 200km i radi ok ali uz povremene probleme. Kad sam probavao se kod sebe spojiti na udaljenosti of 5 km s adsl-om isto problemi.  

 

Čak ti je najbolje da probaš Gforce now, on ti najbolje pokaže razliku kvalitete između optike i adsl-a iste brzine. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 9:00 (Gajotres).
12 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
antimadridista kaže...
JozoBozo121 kaže...
g29log kaže...

Davno je bio igranje u oblaku i odustali su od toga ili se raspali ne sjecam se uglavnom ne isplati se.

 Tehnologija inače stoji i ne napreduje tako da jednom pokušan koncept ne može zaživjeti s novim tehnologijama?

 Naravno da može ali još uvijek je prerano za to. Latencija je prevelik problem i kad se streamaju PS3 igre preko PS Now, a kamoli ne najnovije u 4K i 60 fpsa. Da ne govorim koliko je nebulozno to što moraš platiti servis i onda još i igre dodatno uz to. Plaćaš igru koju streamaš i praktički nije tvoje vlasništvo. Zamisli da na Netflixu plaćaš pretplatu i onda još uz to moraš platiti film ili seriju. Da ne govorim da je konzola/PC ispred monitora/TV-a i kabel uvijek bolje nego streamanje bez obzira kakav Internet imao sad ili za 5-10 godina.

Inače Audible funkcionira na taj način pa koliko vidim još nisu propali. Plaćaš pretplatu i još uz to kupuješ knjige, doduše po nešto jeftinijoj cijeni ako imaš pretplatu. I to je meni puno debilnije nego Stadia jer tehnologija za nešto kao Audible postoji preko 15 godina, dok je ovo još zeleno i pitanje jesmo li uopće spremni za tako nešto.

 

U slučaju Stadie u biti iznajmljuješ ekstremno snažan hardware koji si inače ne možeš priušutiti, a igre si svakako moraš kupiti. Uz to bude nekih uključenih u pretplatu, a neke će trebati kupiti, možda uz neki popust ako imaš pretplatu. So far reasonable ako se mene pita. Da su sve igre uključene u to, sva ta infrastruktura i tehnologija iza toga, jednostavno ne vidim taj model održivim uz male cijene kao što je 10-15 dolara mjesečno. Barem ne zasad.

 

Da imam Chromecast recimo već doma, zašto ne bih uzeo pretplatu na mjesec - dva dana i kupio si igru dvije koliko me zanima i odigrao ih u 4k@60. Meni koji igram jednu do dvije igre godišnje je to bolja opcija nego kupovati konzolu ili još gore sastavljati PC. Najveći minus ovdje mi je ta potreba za kupovinom Chromecasta koji je 400-injak kn. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 13:09 (Cordas).
8 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
freman kaže...

Jedna stvar koja je negativna u cijeloj priči još od pojave Steama je što ne postoji više kult sakupljaja igara kako je nekad bio. Prije bi mirisao kutiju od sreće kad bi kupio igru, a danas je sve kao na traci.

 

Ako bude potražnje, prodat će ti Google i miris ;)

 

Gajotres kaže...

U strimanju igara sam nekih 11g pa dosta znam o temi.

 

U Stadiji si 0g pa možda ipak ne znaš dovoljno. ;)

Ovo je potpuno novi koncept.

Koncept je najbliži video streamingu - lokalne kalkulacije (renderinga) uopće nema, a upload (količina povratne informacije) je brutalno optimiziran.

15 godina
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

Pa jesi ju probao nekakav osvrt benchmark nešto. Nekakav dokaz da je nesto drukcije od drugih streaming sustava.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 13:07 (Gajotres).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Cordas kaže...
antimadridista kaže...
JozoBozo121 kaže...
g29log kaže...

Davno je bio igranje u oblaku i odustali su od toga ili se raspali ne sjecam se uglavnom ne isplati se.

 Tehnologija inače stoji i ne napreduje tako da jednom pokušan koncept ne može zaživjeti s novim tehnologijama?

 Naravno da može ali još uvijek je prerano za to. Latencija je prevelik problem i kad se streamaju PS3 igre preko PS Now, a kamoli ne najnovije u 4K i 60 fpsa. Da ne govorim koliko je nebulozno to što moraš platiti servis i onda još i igre dodatno uz to. Plaćaš igru koju streamaš i praktički nije tvoje vlasništvo. Zamisli da na Netflixu plaćaš pretplatu i onda još uz to moraš platiti film ili seriju. Da ne govorim da je konzola/PC ispred monitora/TV-a i kabel uvijek bolje nego streamanje bez obzira kakav Internet imao sad ili za 5-10 godina.

Inače Audible funkcionira na taj način pa koliko vidim još nisu propali. Plaćaš pretplatu i još uz to kupuješ knjige, doduše po nešto jeftinijoj cijeni ako imaš pretplatu. I to je meni puno debilnije nego Stadia jer tehnologija za nešto kao Audible postoji preko 15 godina, dok je ovo još zeleno i pitanje jesmo li uopće spremni za tako nešto.

 

U slučaju Stadie u biti iznajmljuješ ekstremno snažan hardware koji si inače ne možeš priušutiti, a igre si svakako moraš kupiti. Uz to bude nekih uključenih u pretplatu, a neke će trebati kupiti, možda uz neki popust ako imaš pretplatu. So far reasonable ako se mene pita. Da su sve igre uključene u to, sva ta infrastruktura i tehnologija iza toga, jednostavno ne vidim taj model održivim uz male cijene kao što je 10-15 dolara mjesečno. Barem ne zasad.

 

Da imam Chromecast recimo već doma, zašto ne bih uzeo pretplatu na mjesec - dva dana i kupio si igru dvije koliko me zanima i odigrao ih u 4k@60. Meni koji igram jednu do dvije igre godišnje je to bolja opcija nego kupovati konzolu ili još gore sastavljati PC. Najveći minus ovdje mi je ta potreba za kupovinom Chromecasta koji je 400-injak kn. 

 Pa kolko znamo nove konzole bi trebale bit jace od stadie, a prezentacije koje imamo ne izgledaju nist posebno u usporedbi sa X1X

Jedino kaj ce se stadia s vremenom nadograđivat

 

Super je to 4k60 samo moras uracunat lag kakav takav i video kompresiju koja je na dosadasnjim prikazima bila vidljiva

15 godina
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

Mene zanima kako će to na stadiji biti, recimo Gforce Now meni strimani WoT na ultri lošije izgleda nego kada vrtim WoT lokalno na 780 GTX. Naravno ovdje govor o optici, adsl sam uspio osobno najviše na 720p u 30 FPS da radi koliko toliko normalno. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 14:11 (Gajotres).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali
Stadia je u samom startu kompromis. Mozda ima neke prednosti u usporedbi sa PS4 i X1, no to su stare konzole sa mehanickim diskovima.

Zato meni nema smisla placat vise ili jednako za losije iskustvo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Gajotres kaže...

Pa jesi ju probao nekakav osvrt benchmark nešto. Nekakav dokaz da je nesto drukcije od drugih streaming sustava.

 

Evo, tu ti je djelomično objašnjeno.

https://venturebeat.com/2019/10/10/how-google-stadias-negative-latency-might-work/

 

Santana kaže...

 Pa kolko znamo nove konzole bi trebale bit jace od stadie, a (blablabla)

 Nisam znao da u "novim konzolama" dolaze neuralne mreže, sa tisućama specijalnih CPU & GPU...  

8 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Zechina kaže...
Gajotres kaže...

Pa jesi ju probao nekakav osvrt benchmark nešto. Nekakav dokaz da je nesto drukcije od drugih streaming sustava.

 

Evo, tu ti je djelomično objašnjeno.

https://venturebeat.com/2019/10/10/how-google-stadias-negative-latency-might-work/

 

Santana kaže...

 Pa kolko znamo nove konzole bi trebale bit jace od stadie, a (blablabla)

 Nisam znao da u "novim konzolama" dolaze neuralne mreže, sa tisućama specijalnih CPU & GPU...  

 Kolko se za sad zna stadia ce koristit vega 56 sa 16gb hbm2 

 

Na kraju cisto svejedno kaj pokrece bitno je ono kaj je na ekranu , a to po prikazanome nije nista bolje od Xbox One X

4 godine
protjeran
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

Sve je to lijepo divno krasno, ali ako sam vec nesto kupio/platio onda to i zelim posjedovati
ne kao nekoc davno kasete iz videoteke za 20kn, nego kad nesto platim igricu ne bas prejeftino
onda ju zelim i posjedovati, a ne gledati kako ce google ugasiti projekt i dovidenja pare.
drago mi je da tehnologija napreduje, ali ovu stadiu ako i dode do hrv cu preskociti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Cordas kaže...
 

Da imam Chromecast recimo već doma, zašto ne bih uzeo pretplatu na mjesec - dva dana i kupio si igru dvije koliko me zanima i odigrao ih u 4k@60. Meni koji igram jednu do dvije igre godišnje je to bolja opcija nego kupovati konzolu ili još gore sastavljati PC. Najveći minus ovdje mi je ta potreba za kupovinom Chromecasta koji je 400-injak kn. 

 ovo je i meni dosta zanimljivo. jer ne igram puno igara godišnje, uzmem si pretplatu samo onda kada želim igrat i to je to. vjerovatno ti sve ostaje na stadiji i kad ne plaćaš pretplatu. samo nemožeš strimat.

 

neznam kad si sračunam koliko love utučem godišnje u dijelove za komp, čak mi stadija ispadne višestruko isplativija.

13 godina
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

Čisto sumnjam da većina casual igrača koji ne igraju često uopće znaju što je Stadia i kako funkcionira. Rađe si kupim konzolu jednom u 6-7 godina i igram bez latencije, problema sa streamom, kašnjenja tipki itd. I sa igrama koje posjedujem zauvijek kad ih jednom kupim.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
antimadridista kaže...

Čisto sumnjam da većina casual igrača koji ne igraju često uopće znaju što je Stadia i kako funkcionira. Rađe si kupim konzolu jednom u 6-7 godina i igram bez latencije, problema sa streamom, kašnjenja tipki itd. I sa igrama koje posjedujem zauvijek kad ih jednom kupim.

 I tu su ti jos ekskluzive. Kaj ce mi stadia, ak necu moc the last of us igrat ili slicno. Pa i da sve ide savrseno zbog igara mi sigurno nije prvi izbor (niti drugi)

8 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,

Nemojte biti dinosauri pa da se sramite tog što ste pisali prije godinu dvije.

Za Stadiju se razvijaju MMO igre ("svjetovi") sa stotinama igrača istovremeno i tisućama AI istvoremeno, real time na ekranu. Koja ti to "konzola" može pružiti? Kako ćeš to doma real time renderirati?

Da ne govorimo da će si svatko npr sam moći odabrati (ili preko diy kita napraviti!) privatni virtualni svijet a la Second Life, gdje ti za casual druženje nije potreban ping od 5ms. I bjesomučno sociopatsko "tamanjenje" svega naokolo na sve moguće načine.

Cyberspace kakvim su ga zamišljali u prethodnom stoljeću, konačno.

8 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Zechina kaže...

Nemojte biti dinosauri pa da se sramite tog što ste pisali prije godinu dvije.

Za Stadiju se razvijaju MMO igre ("svjetovi") sa stotinama igrača istovremeno i tisućama AI istvoremeno, real time na ekranu. Koja ti to "konzola" može pružiti? Kako ćeš to doma real time renderirati?

Da ne govorimo da će si svatko npr sam moći odabrati (ili preko diy kita napraviti!) privatni virtualni svijet a la Second Life, gdje ti za casual druženje nije potreban ping od 5ms. I bjesomučno sociopatsko "tamanjenje" svega naokolo na sve moguće načine.

Cyberspace kakvim su ga zamišljali u prethodnom stoljeću, konačno.

 Vec smo mi to sve vise puta culi"power of the cloud" i ostala glupa obecanja od kojih nikad nist.

 

Uostalom tko brani nekom developeru da napravi hibridnu igru koja bi se spajala na neki server da postigne isto. Ne treba ti nit google nit stadia za to.

 

Btw. PS3 igra MAG (fps) je imala 256 igraca na serveru na jednoj mapi.

15 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
antimadridista kaže...

Čisto sumnjam da većina casual igrača koji ne igraju često uopće znaju što je Stadia i kako funkcionira. Rađe si kupim konzolu jednom u 6-7 godina i igram bez latencije, problema sa streamom, kašnjenja tipki itd. I sa igrama koje posjedujem zauvijek kad ih jednom kupim.

 

Pa naravno, tko je ikad probao Steam local streaming ili PS4 remote play u LANu zna da to nije ni blizu kao igranje bez streaminga.

Ono, streaming radi, ali čak i u LANu na 1gbit mreži vidiš artifacte, lošu kvalitetu i gubitak boja. To je stvarno samo za neke koji ne misle ni kune uložiti u lokalni gaming hardver.

Nije isto streamati fixni video ili nepredvidivu i brzu igru.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
ranko091 kaže...
Cordas kaže...
 

Da imam Chromecast recimo već doma, zašto ne bih uzeo pretplatu na mjesec - dva dana i kupio si igru dvije koliko me zanima i odigrao ih u 4k@60. Meni koji igram jednu do dvije igre godišnje je to bolja opcija nego kupovati konzolu ili još gore sastavljati PC. Najveći minus ovdje mi je ta potreba za kupovinom Chromecasta koji je 400-injak kn. 

 ovo je i meni dosta zanimljivo. jer ne igram puno igara godišnje, uzmem si pretplatu samo onda kada želim igrat i to je to. vjerovatno ti sve ostaje na stadiji i kad ne plaćaš pretplatu. samo nemožeš strimat.

 

neznam kad si sračunam koliko love utučem godišnje u dijelove za komp, čak mi stadija ispadne višestruko isplativija.

Koliko se sječam kada sam raćunao pred par godina isplativost ti je negdje ako ti je cijena igranja oko 2 do 2.5$ po satu. Odnosno servis koji ti pruža uslugu po toj cijeni ili ispod. Tako da financiski je svakako ispativo samo je stvar kvalitete. 

8 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,

(@santana)

A jesi tvrdoglav...

"Orcs Must Die! 3" (Stadia timed-exclusive debut):

Up to 500 orcs are rendered on screen at a time, all moving and fighting with the same smooth flow of graphical fidelity that those closest to the player exhibit.

(autonomnih, pravih likova!)

 

Točno na drugoj minuti ("dnevnik developera"):


 

> "Ne treba ti nit google nit stadia za to."

Ajde, napravi ti to na PS3.

 

Evo i apdejtane liste igara za Stadiu:
https://www.androidauthority.com/google-stadia-games-list-995367/

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 21:35 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Bitanga kaže...

To je stvarno samo za neke koji ne misle ni kune uložiti u lokalni gaming hardver. 

Vjeruj mi da ne mislim ni kunu uložiti u "lokalni gaming hardver" - što god to bilo ni koji god to bio! 

U stvari, možda refurbiširam neki stari PC - sve što mi treba za Stadiu, dogodine, je Chrome browser (imam optiku, 50Mbit/s preko wifi).

 

Bitanga kaže...

Nije isto streamati fixni video ili nepredvidivu i brzu igru.

 

Očito nemaš pojma kako Stadia radi. Imaš potpuno odvojeni input/output, rezervirane zasebne kanale. Ono što se prikazuje je upravo to - fiksni video!

Plus nezamislivu predikciju itd.

Ali na tvom "lokalnom gaming hardveru" vjerojatno i Google tražilica bolje i brže radi lokalno pa ti ni ne koristiš Google search... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 21:52 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Zechina kaže...
Bitanga kaže...

To je stvarno samo za neke koji ne misle ni kune uložiti u lokalni gaming hardver. 

Vjeruj mi da ne mislim ni kunu uložiti u "lokalni gaming hardver" - što god to bilo ni koji god to bio! 

U stvari, možda refurbiširam neki stari PC - sve što mi treba za Stadiu, dogodine, je Chrome browser (imam optiku, 50Mbit/s preko wifi).

 

Bitanga kaže...

Nije isto streamati fixni video ili nepredvidivu i brzu igru.

 

Očito nemaš pojma kako Stadia radi. Imaš potpuno odvojeni input/output, rezervirane zasebne kanale. Ono što se prikazuje je upravo to - fiksni video!

Plus nezamislivu predikciju itd.

Ali na tvom "lokalnom gaming hardveru" vjerojatno i Google tražilica bolje i brže radi lokalno pa ti ni ne koristiš Google search... 

Ti tu ponavljas promo materijal. Vec se vidjelo kak radi u praksi pa nema potrebe marketing teorije koristit.
DF je izmjerio veci input lag od bilo ceg drugog, a pogotovo PC-a i vidljivo losiju kvalitetu slike zbog kompresije i jos to u kontroliranim uvjetima postavljenim od strane google-a (no dobro bilo je to prije 6 mjeseci vidjet cemo kak ce bit iduci mjesec)

Kaj se tice Orcs must die, da fora je to kao tehnicki demo. No ne vidim zasto nebi netko drugi nebi mogao iskoristiti procesiranje u cloudu da dobije istu stvar. Istina MS je pokusao pa mu nije uspjelo, po pitanje kolko je tu volje bilo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 22:17 (Santana).
8 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,

> Vec se vidjelo kak radi u praksi pa nema potrebe marketing teorije koristit.

Tisuće ljudi je probno igralo Assassin's Creed Odyssey na Stadiji i velika većina je bila oduševljena.

 

> No ne vidim zasto nebi netko drugi nebi mogao iskoristiti procesiranje u cloudu da dobije istu stvar

Pa zato jer to nije samo "procesiranje u cloudu". Sve kompletno se vrti u "cloudu" (točnije na samo za to specijaliziranom mega-hardveru); interakcija je minimizirana na input igrača (kontroler) i output video streaming "slike" (zbivanja).

Npr, nema "učitavanja igre". Igra koju ćeš pratiti preko YT, moći ćeš se direktno ubaciti u nju u par sekundi (naravno, ako to ta igra dopušta).

 

Stadia nije zamjena za LAN & "gejmerski stroj"; to je drugi koncept.

Ali: ekipa je igrala "Heroes of the Storm", njih 4 preko istog wifi routera. Bez laga. Ne vidim zašto to ne bi šljakalo identično preko Stadie.

15 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Zechina kaže...
Bitanga kaže...

To je stvarno samo za neke koji ne misle ni kune uložiti u lokalni gaming hardver. 

Vjeruj mi da ne mislim ni kunu uložiti u "lokalni gaming hardver" - što god to bilo ni koji god to bio! 

U stvari, možda refurbiširam neki stari PC - sve što mi treba za Stadiu, dogodine, je Chrome browser (imam optiku, 50Mbit/s preko wifi).

 

Bitanga kaže...

Nije isto streamati fixni video ili nepredvidivu i brzu igru.

 

Očito nemaš pojma kako Stadia radi. Imaš potpuno odvojeni input/output, rezervirane zasebne kanale. Ono što se prikazuje je upravo to - fiksni video!

Plus nezamislivu predikciju itd.

Ali na tvom "lokalnom gaming hardveru" vjerojatno i Google tražilica bolje i brže radi lokalno pa ti ni ne koristiš Google search... 

 

To nije fiksni video, to je realtime encodirani video sa puno kompromisa i aproksimacija. Nije isto kao dok enkodiraš video unaprijed, pa se takav video detaljno analizira u nekoliko passova.

Jesi ikad snimio video igre koju igraš pa gledao poslije. Probaj utrke auta i slično. Moraš poprilično veliki bitrate koristiti za tako nešto da bi bilo donekle prihvatljivo dobro u 4k, ali opet nije isto kao da vrtiš lokalno.

Nekom će to biti super, meni zasad još nije. Naravno da je to budućnost, ali ne bih puno očekivao sad u startu. Opet, ako me iznenadi, još bolje :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

Tako je, kad ce to mom oku bit prihvatljivo i kad ce ponuda igara i cijena bit dobra onda moze, zasto ne.
No nije uredu hype radit na temelju nekakvih promo teorija koje ce se jednom mozda ostvarit. (Kao ona da nema ucitavanja igre kaj nije istina, ima samo je skraceno. Na AssCreedu su po 5 sekundi u odnosu na xbox koji je 20 sekundi il vec kolko, no xbox ima mehanicki disk. Next gen konzole ce imat ssd za koje su isto obecali da nece bit ucitavanja...)

 

Ja cu prvom prilikom probat stadiu i veselim se tome no ne ocekujem da bude neka dostojna zamjena za PC i PS4/5 bar ne za sada.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 0:12 (Santana).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

ja se trenutno samo sjetim, da bi si morao uzet neku grafu jaču od 2070 rtx, da bi mogao igrat novije igre u 4k. a s tim parama mogu stadiu koristit dugo vremena.

 

teoretski naravno. jer dok ne dođe server od stadie u hrv ili bar blizu, latencija će i dalje biti faktor koji je nepremostiv. al vidjet ćemo.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

I naravno launch je katastrofalan.

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

Google: negative latency.

Stadia users: negative, latency 

 

 

Kruha i igala...
 
3 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

Meni se ovaj koncept svida za sve kezual igrace, koji povremeno igraju igre.

Ali naravno postoje problemi i mnoga pitanja:

 

1. Kolika je stvarna brzina internet veze koja je potrebna?! Google kaze 10mbit za 720p i 35mbit za 4k. Hmmm ok

2. Potrosnja gigabajta?! Youtuberi kazu da ako igras svaki dan cca 3h ide oko 600gb mjesecno. (4k)

3. Dostupnost igara?!? Koja je sansa da vidimo fifu i slicno?!?

4. Dostupnost?! Tesko da ce to skoro u Hrvatsku. Neka kemija VPN-om?!?!

5. Koliko ce vremena proci da Google odustane i od tog projekta pa ostanes bez svih igara koje si masno platio?!

 

Volio bi da Stadia i slicni servisi uspiju ali ceka ih tezak put...

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 7:32 (Xiaomi).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

Ne znam bas da je to za casual igrace

placat mjesecnu pretplatu  + 60 eura za igre sa najlosijim iskustvom igranja

 

Po meni Xcloud od microsofta ima vise smisla

za 5 eura hrpa igara i mozes igrat i lokalno

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Pc gamer je napravio recenziju servisa. U kratkim crtama super servis kada radi kaj spada(a to je rijetko). Data use 20 GB na sat, pri max opterećenja uzrokovalo je komiranje routera. U FPS igrama problem kod aima zbog latencije i zrnatosti slike.
Praise the sun
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice