Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

poruka: 102
|
čitano: 31.453
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj".
16 godina
online
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Isto tako radi zaba. Čak i bolje, jer možeš birati treba li uvijek otključati ekran ili ne.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2018 23:04 (Elles D.).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Kaj nije kod zabe samo za kreditne kartice ili kaj vec?
15 godina
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

I što sad? Koliko shvaćam, sve glavne banke već imaju nešto kao wave to pay.

Čak i ja imam u mojoj RBA. Samo mora biti ekran upaljen. Mobitel ne treba biti otključan. Malo je sporije od kartice ali radi pouzdano.

Zašto je ovo takvo čudo? Samo marketing?

 
0 3 hvala 0
7 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
A zasto je takvo cudo bio ajfon bez bezela, isto pitanje i za samsung, kad je xiaomi to vec napravil? Zasto je notch cudo kad ga je ajfon napravil, a essential ili tko vec ga je prije napravil?

Ovo je sluzbena podrska od googlea i zato je cudo, da su kraj tolko vecih i bogatijih drzava odlucili nama to dati.
15 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
lllnuclearlll kaže...
DJecko23 kaže...
Radi li gpay ako nemam NFC? Uređaj je Xiaomi Mi A1?

naravno da ne radi... htio sam kupit Mi A2 Android One, i vidim nema NFC... totalno su fulali s tim...

 

Vjerojatno ću uzet Nokiu 7 Plus Android One, a baš mi se svidio Xiaomi.

Imam oba. 7+ i Mi A1

Nokia bolje leži u ruci, znatno bolji ekran, brža i bolja kamera.

Mi A1 je čudno spora kamera, ispada mi iz ruke onako prezaobljen, lošiji ekran.

Međutim, Ako ti nije bitan NFC, upola je jeftiniji i ne zaostaje po ničemu, imho. Ima čak i IR blaster.

16 godina
online
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
blackeagle29 kaže...
Kaj nije kod zabe samo za kreditne kartice ili kaj vec?

 Za sada je. Ali ona (kreditna) je besplatna, tako da...

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2018 8:25 (Elles D.).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Elles D. kaže...
blackeagle29 kaže...
Kaj nije kod zabe samo za kreditne kartice ili kaj vec?

 Za sada je. Ali ona (kreditna) je besplatna, tako da...

 Sigurno? Jer na njihovoj stranici pise da su u m-novčaniku navedene kartice koje su podržane a kod mene su navedene i debitna maestro i devizna visa?

16 godina
online
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Navedene jesu, ali ih se ne može odabrati za NFC plaćanje.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Eh da, sad sam provjerio.. znam da sam vec odavno negdje vidio da su napisali da ce i ostale kartice uskoro bit podrzane, al nista od tog jos ocito 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Sve ove usluge poput Wave2Pay, m-novčanik itd. se plaćaju dodatno. Google Pay se ne plaća, i nije proizvod vaše banke.

 

 

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
online
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Plaća se i Visa Inspire PBZu, zar ne?

 

Btw, našao sam na nekom sajtu:

Ono što ih možda nagovori je činjenica da Google Pay podržava i razne loyalty kartice, pa se tako konačno možete riješiti raznih Bipa, DM, Konzum i ostalih kartica za bodove i druge bonuse. Sve ih samo ubacite u Pay, a POS terminal će vas prepoznati automatski, čim prislonite mobitel kako biste platili.

Je li netko probao ovaj automatski dio? Nekako sumnjam u to...

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2018 11:34 (Elles D.).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Elles D. kaže...

Plaća se i Visa Inspire PBZu, zar ne?

 

Btw, našao sam na nekom sajtu:

Ono što ih možda nagovori je činjenica da Google Pay podržava i razne loyalty kartice, pa se tako konačno možete riješiti raznih Bipa, DM, Konzum i ostalih kartica za bodove i druge bonuse. Sve ih samo ubacite u Pay, a POS terminal će vas prepoznati automatski, čim prislonite mobitel kako biste platili.

Je li netko probao ovaj automatski dio? Nekako sumnjam u to...

 Mislim da ti to prikaže bar-kod na ekranu samo, i onda ga teta u trgovini skenira. 

16 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Mandor kaže...
Imam oba. 7+ i Mi A1

Nokia bolje leži u ruci, znatno bolji ekran, brža i bolja kamera.

Mi A1 je čudno spora kamera, ispada mi iz ruke onako prezaobljen, lošiji ekran.

Međutim, Ako ti nije bitan NFC, upola je jeftiniji i ne zaostaje po ničemu, imho. Ima čak i IR blaster.

 Ma ja sam rekao za Mi A2, a ne Mi A1... A1 je ipak nešto stariji telefon...

15 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
lllnuclearlll kaže...

Sve ove usluge poput Wave2Pay, m-novčanik itd. se plaćaju dodatno. Google Pay se ne plaća, i nije proizvod vaše banke.

 

 

 RBA ima još uvijek besplatno. Vjerojatno će to jednom promijeniti.

9 godina
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

evo probao, radi vrhunski, trenutno nakon priblizavanja mobitela terminalu, bez pina za iznos 400 kn.. teta na blagajni nije ni znala, ja rekao jel smijem probati, kaze ajde, i sljaka.. inace nema nikakve oznake gpay na prodajnom mjeste, terminalu i sl.. kao sto je negdje navedeno da ce pisati

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Jeli itko pokušao testirat šta se dogodi ako pokušaš dodat karticu koja nije od PBZ-a?

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
nikonja kaže...

Jeli itko pokušao testirat šta se dogodi ako pokušaš dodat karticu koja nije od PBZ-a?

 ja (Maestro od zg banke).. odbije ti karticu tj. kaže da ju ne možeš koristiti za Google Pay... 

14 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Upravo sam dodao PBZ karticu te DM karticu. Još samo moram testirati kako radi. Prije dodavanja PBZ kartice u ugovoru piše da PBZ ne naplaćuje nikakve naknade. U slučaju gubitka telefona potrebno ih je nazvati da blokiraju karticu.
Ali nigdje nisam uspio pronaći da li Google ima kakav fee. Vi koji ste koristili uslugu da li vam je naplaćena kakva naknada? Ili to možda rade na kraju mjeseca kad obračunaju ukupan iznos svih transakcija pa lupe neki postotak.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
izzy007 kaže...
Ali nigdje nisam uspio pronaći da li Google ima kakav fee. Vi koji ste koristili uslugu da li vam je naplaćena kakva naknada? Ili to možda rade na kraju mjeseca kad obračunaju ukupan iznos svih transakcija pa lupe neki postotak.

 Google ne uzima nikakav fee

9 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
izzy007 kaže...
Upravo sam dodao PBZ karticu te DM karticu. Još samo moram testirati kako radi. Prije dodavanja PBZ kartice u ugovoru piše da PBZ ne naplaćuje nikakve naknade. U slučaju gubitka telefona potrebno ih je nazvati da blokiraju karticu.
Ali nigdje nisam uspio pronaći da li Google ima kakav fee. Vi koji ste koristili uslugu da li vam je naplaćena kakva naknada? Ili to možda rade na kraju mjeseca kad obračunaju ukupan iznos svih transakcija pa lupe neki postotak.

za sada mi ni banka ni google nisu uzeli ni lipe niti na jednu transakciju.. a mislim da ni nece, jer bi vjerojatno nesto morao potpisati prije toga..

 

samo jos nisam stigao do dm ili neke trgovine gdje imam karticu, da provjerim da li automatikom ocitava i dm karticu ili ne (bez da mi je naknadno skenira s mobitela), jer se po netu pojavljuju razne informacije...

16 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
digitall kaže...

za sada mi ni banka ni google nisu uzeli ni lipe niti na jednu transakciju.. a mislim da ni nece, jer bi vjerojatno nesto morao potpisati prije toga..

 

 

Ja bio neki dan u PBZu i pitao malo o usluzi... Prvo što mi je ženska rekla je da to nije uopće njihova usluga i da nema veze s PBZom... Dakle banka ne može uzimati nikakav fee za GooglePay, jednako kao ni za PayPal. Google Pay je vjerojatno besplatan sad u testnom periodu, a pitanje hoće li tako i ostati, a vjerujem da hoće jer im je cilj dovući što više ljudi na Android i na Google usluge.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.8.2018 12:05 (lllnuclearlll).
9 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
lllnuclearlll kaže...
digitall kaže...

za sada mi ni banka ni google nisu uzeli ni lipe niti na jednu transakciju.. a mislim da ni nece, jer bi vjerojatno nesto morao potpisati prije toga..

 

 

Ja bio neki dan u PBZu i pitao malo o usluzi... Prvo što mi je ženska rekla je da to nije uopće njihova usluga i da nema veze s PBZom... Dakle banka ne može uzimati nikakav fee za GooglePay, jednako kao ni za PayPal. Google Pay je vjerojatno besplatan sad u testnom periodu, a pitanje hoće li tako i ostati, a vjerujem da hoće jer im je cilj dovući što više ljudi na Android i na Google usluge.

pa ako je vec 3 godine free mislim da ce i ostati, da privuce sto vise korisnika na android, ili da ih zadrzi

pitanje je tko bi to koristio da jos i oni uzimaju neku proviziju

12 godina
neaktivan
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Mene zanima kad ja hoću platit dali ja mogu odmah počet mahat mobitelom ili teta na blagajni mora stisnut nešto prije toga? Ili samo kažem da ću platit karticom normalno?

Na početku nisam bio nešto zainteresiran za ovo ali već vidim kako će to završit 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Mora teta ukucat svoj pin kao da ćeš platiti karticom. Njoj je svejedno hoćeš li nasloniti karticu ili telefon. 

Only real programmers collect their own garbage.
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Ako sam dobro shvatio ako probudim mobitel odmah radi ako je uključen NFC... Ako otključam mobitel radi i za iznose veće od 100kn. Iskreno, to mi ne zvuči baš sigurno. Brže jest ali znači netko dođe u posjed mog mobitela i može do 100kn kupovati bez da otključa mobitel? U PBZ-ovom wave2pay bar pin moraš prvo ukucati i kliknuti da najaviš plaćanje. Ne vidim zašto bi to koristio kad imam wave2pay.

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
display name ivo kaže...

 Brže jest ali znači netko dođe u posjed mog mobitela i može do 100kn kupovati bez da otključa mobitel? U PBZ-ovom wave2pay bar pin moraš prvo ukucati i kliknuti da najaviš plaćanje. Ne vidim zašto bi to koristio kad imam wave2pay.

Može da, ali treba ti samo bilo koji uređaj koji ima internet (drugi mob, tablet, lap, komp) i za doslovno 10ak sekundi zaključaš mobitel i više nemre nitko ništa s njim (osim tebe).

https://myaccount.google.com/intro/find-your-phone

 

Tako da to nije neki problem, ako ti netko ukrade karticu i sazna pin zoveš banku, ovdje za čas to obaviš sam + to što Google pay podatke o kartici ne pohranjuje na uređaju pa nema potrebe deaktivirati karticu nakon što ti neko mazne takav mob (samo ga remote zaključaš).

 

Koristiš što ti više paše.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Uz 2-koraknu identifikaciju, dodati backup broj i ono što je bitno ako ti ukradu  tel pa se ne možeš prijaviti na drugom uređaju su offline pristupni kodovi.  Isprintajte ih.

Only real programmers collect their own garbage.
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Danas sam imao priliku testirati uslugu.
Sama aplikacija GPay ne mora biti aktivna niti raditi u pozadini. Ukoliko je ekran isključen plaćanje ne prolazi. Ako se uključi ekran bez da se otključa mob putem pina/otiska prsta, prolaze plaćanja do 100kn. Ako je preko tog iznosa mora se otključati mob te kada se isti približi POS uređaju plaćanje se odradi i ne mora se na POSu PIN upisati.

Nisam probao bez otključavanja platiti račun veći od 100kn. Zanima me što bi se tada dogodilo. Da li bi tražio otključavanje ili ne bi prošlo.
I dobro je što se iz GPay aplikacije može aktivirati NFC bez da se ide u postavke pa se onda tamo mora aktivirati.
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
izzy007 kaže...
.

Nisam probao bez otključavanja platiti račun veći od 100kn. Zanima me što bi se tada dogodilo. Da li bi tražio otključavanje ili ne bi prošlo.

 pojavi se usklicnik na mob i trazi da ga otkljucas

14 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
zuper kaže...
Zar nije m-novčanik što ima Zaba slično ovome?

 Ista stvar, samo drugi provider, da se tako izrazim.

Avensac kaže...
zuper kaže...
Zar nije m-novčanik što ima Zaba slično ovome?

Ovo je brže jer ne treba otvarati aplikaciju, samo prisloniš mobitel na onaj čitač kartica i tjt. Ako je iznad 100kn onda samo treba još otisak prsa/pin/pattern bez ikakave dodatne interakcije. 

Ne trebaš ulaziti u mzabu da bi platio, riješili su na način da u aplikaciji podesiš želiš li da plaćaš paljenjem ekrana na zaključani zaslon pa prisloniš ili da ga otključaš (fingerprint, facescan, PIN, uzorak, swipe up) pa onda prisloniš. Kad prvi put otvoriš aplikaciju, pita te želiš li Google pay zamijeniti mzabom kao providerom za korištenje NFCa kao sredstva plaćanja. Još da napokon dodaju Maestro i MasterCard obični, a ne samo go!card kao što je za sada... vidim da su u bar buildova "leakali" da se može dodati Maestro i Master, ali server side još nije sređen valjda jer je bacalo greške u komunikaciji... u trenutnom ne vidim, valjda su "hideali" opet.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.8.2018 23:32 (WackyZG).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice