Google Assistent još pametniji, priča kao čovjek

poruka: 35
|
čitano: 9.552
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Assistent još pametniji, priča kao čovjek".
15 godina
offline
Google Assistent još pametniji, priča kao čovjek

kao koji čovjek točno? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 8 hvala 0
6 godina
offline
Google Assistent još pametniji, priča kao čovjek

Ovo je bolesno ali pitanje je kako bi se snalazili sa milijun naglasaka u tisuće drugih jezika. 

 

U svakom slučaju kapa doli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj
@ Ajar, Tito 😊
15 godina
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj
Brk kaže...
@ Ajar, Tito 😊

 a, čuj ... zamisli da je to njonjo ili njegov šef. ili čmarkićka ili ilčić. ili glasnović. brrrrrrrrr ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
9 godina
offline
Google Assistent još pametniji, priča kao čovjek

de zamisli kad TO pocne zvati vezano za prodaju osiguranja, tarifa, proizvoda  i sl. kao sto me svakodnevno zovu.. ajd ove mogu na fin nacin otpilit, ali tko ce ovog odjebat, znat ce o meni vise nego ja sam, i kad mi prebroji sva krvna zrnca u sekundi ce znati uhvatiti me za slabu tocku.. 

kad mi kaze; vidim da si do sada popio toliko alkohola, analizirajuci tvoje medicinske podatke dosao sam do cinjenice da ce ti za 2 dana otkazat jetra, prodam ti 2 kutije tableta za cijenu jedne, dobijes i set nozeva (stomak eliminator) dabe.. pa tko bi ga odbio..

Moj PC  
24 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj
Haha barem vise neces morat cekat 30 minuta da bi razgovarao sa indijskim "William from New Delhi"
16 godina
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj
digitall kaže...

de zamisli kad TO pocne zvati vezano za prodaju osiguranja, tarifa, proizvoda  i sl. kao sto me svakodnevno zovu.. ajd ove mogu na fin nacin otpilit, ali tko ce ovog odjebat, znat ce o meni vise nego ja sam, i kad mi prebroji sva krvna zrnca u sekundi ce znati uhvatiti me za slabu tocku.. 

kad mi kaze; vidim da si do sada popio toliko alkohola, analizirajuci tvoje medicinske podatke dosao sam do cinjenice da ce ti za 2 dana otkazat jetra, prodam ti 2 kutije tableta za cijenu jedne, dobijes i set nozeva (stomak eliminator) dabe.. pa tko bi ga odbio..

 to mi je prvo palo na pamet... ako tko gradi karijeru u help desku/call centru, sad je pravo vrijeme za razmisliti o promjeni posla...

14 godina
neaktivan
offline
Google Assistent još pametniji, priča kao čovjek

ajde neki članak za andorid P neće vas ubiti malo copy paste

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj
Ajar kaže...

kao koji čovjek točno? 

Pa "pirocanski", bemu miša maloga!

 

Onda "ceo svet razume"!

8 godina
offline
Google Assistent još pametniji, priča kao čovjek

Bravo google, ovo je jaako dobra stvar; da je barem Apple otišao tako daleko. Često koristim Siri za pozive, postavljanje podsjetnika alarma i slično; iako radi korektno, malo je neprirodno to sve skupa

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Google Assistent još pametniji, priča kao čovjek

U naslovu članka piše "Google Assistent"...

Nije strašno, ali je šlampavo. Stoga dajte Bugovci, možete vi bolje - uključite mozak kad slažete naslove.

 
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Google Assistent još pametniji, priča kao čovjek

Inače, meni danas sam od sebe stigao na mob!

 

Uzeo mob u ruke, kad ono nova ikona, rekoh, što je sad ovo?!

 

I eto ti...

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj
Google assistant je najbolji, koristio sam u siri i Bixby,ali su sranje u poređenju sa Google
Darko
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Google Assistent još pametniji, priča kao čovjek

Ja ovo ne vidim kao "virtualni pomoćnik" korisnika smartphonea, nego upravo kao skoru zamjenu ljudi koji odgovaraju na narudžbe. Dakle, zaprimanje reklamacija, rezervacija i usluga. Ovo je vjerojatno prvo gdje će biti zaprimljeno. 
S obzirom kako (barem u ovom demou) raspoznaje govor, imate i savršen tekstualni prijepis konverzacije i unesene sve parametre za preraspodjelu narudžbe, reklamacije, servisa primke i tako dalje.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj
Jehonan kaže...

Pa "pirocanski", bemu miša maloga!

 

Onda "ceo svet razume"!

 poznaš pirot? tamo sam odgulio godinu vojske. divni ljudi no govor im je specifičan (imaju i svoj poseban rječnik) - mješavina ikavice i makedonskog/bugarskog. baš ih i ne razumiju izvan kotline previše. hoću reći - pirot nije srbija, bre (osim geografski) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj
Jehonan kaže...

Inače, meni danas sam od sebe stigao na mob!

Uzeo mob u ruke, kad ono nova ikona, rekoh, što je sad ovo?!

I eto ti...

I meni. Kako se to cudo odinstalira?

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
16 godina
offline
Google Assistent još pametniji, priča kao čovjek

Jebes mi sve blagodati tehnologije, al kak "napredujemo" sve cesce pozelim da sam roden kakvih 50 god unatrag...

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 10:24 (Batista).
 
0 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj

Zašto samo 50. Bolje 500, ili možda 5000.

 

A 6000 pa da se družiš sa Adamom i Evom?

42
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj
digitall kaže...

de zamisli kad TO pocne zvati vezano za prodaju osiguranja, tarifa, proizvoda  i sl. kao sto me svakodnevno zovu.. ajd ove mogu na fin nacin otpilit, ali tko ce ovog odjebat, znat ce o meni vise nego ja sam, i kad mi prebroji sva krvna zrnca u sekundi ce znati uhvatiti me za slabu tocku.. 

kad mi kaze; vidim da si do sada popio toliko alkohola, analizirajuci tvoje medicinske podatke dosao sam do cinjenice da ce ti za 2 dana otkazat jetra, prodam ti 2 kutije tableta za cijenu jedne, dobijes i set nozeva (stomak eliminator) dabe.. pa tko bi ga odbio..

 

Ako ti smeta, postoji registar. Prijaviš se i ne smiju te zvat.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 11:06 (DanielDJ994).
16 godina
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj
markoBT kaže...

Zašto samo 50. Bolje 500, ili možda 5000.

 

A 6000 pa da se družiš sa Adamom i Evom?

 Ma ne 500 - kuga hara Europom... 5000 i 6000 ? Ne bas, nema smisla zivjet prije Isusa...

 

 

Truth in engineering.
16 godina
offline
Google Assistent još pametniji, priča kao čovjek

Makaršta, tehnologija mora ići naprijed i neizbježno je da se mi kao ljudska vrsta tome prilagođavamo.

Google kapa dolje i nadam se da nas čeka još noviteta i poboljšanja do kraja godine (kao i uvođenje drugih jezika u sve te nove usluge).

 

P.S. Idući veliki breakthrough A.I.-a je Starcraft II domination  ;) 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj
Chaky kaže...
Jehonan kaže...

Inače, meni danas sam od sebe stigao na mob!

Uzeo mob u ruke, kad ono nova ikona, rekoh, što je sad ovo?!

I eto ti...

I meni. Kako se to cudo odinstalira?

Sad mi se ikona vise ne zove Assistant, nego Voice Search 

Kako se mice ova prokletinja?

Strah me da ce mi preuzeti potpunu kontrolu nad mobom.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
6 godina
protjeran
offline
Google Assistent još pametniji, priča kao čovjek

Govori ili razgovara kao čovjek.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj
Ajar kaže...
Jehonan kaže...

Pa "pirocanski", bemu miša maloga!

 

Onda "ceo svet razume"!

 poznaš pirot? tamo sam odgulio godinu vojske. divni ljudi no govor im je specifičan (imaju i svoj poseban rječnik) - mješavina ikavice i makedonskog/bugarskog. baš ih i ne razumiju izvan kotline previše. hoću reći - pirot nije srbija, bre (osim geografski) 

Ma bijah, al' onako, Meri Cetinić način, u prolazu jel'!

 

Inače, još sam imao priliku posjetiti Gornji Milanovac te Beograd.

 

Ovo zadnje mi je bilo otrežnjavajuće te definitivno iskustvo koje čovjeku otvori oči.

 

Tako da, eto, to bi ti bilo to...

15 godina
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj
Feudalac kaže...

...malo je neprirodno to sve skupa

 Neprirodno je kao desni klik - pa ne raste u šumi!

14 godina
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj
Mary Sue kaže...

Govori ili razgovara kao čovjek.

Ne, ne, ne!!!

 

Sad se sjetih!

 

Ama to KOMUNICIRA!!!

 

To je Hrvatska riječ koja sve ove prijašnje gluposti, a koje kada izađu čovjeku iz usta, zvuče tako nemušto, neobrazovano, seljački, zaostalo, ...

 

Kada kažeš da ste upravo KOMUNICIRALI, da ste bili na KOACH-anju, da imaš KNOW-HOW, .... ama nama se ove selje belje razmiču oko tebe, pogledaju te rosnim okicama i utaman se svi odreda klanjaju!

 

O naglascima neću niti KOMUNICIRATI, kao kad npr. "novinar" kaže na nekoj od telezivija-radija "slavoooonija"

 

Štob' rekli u zločestoj djeci "...vidite ga kak je pametan, denite ga v sabor...".

 

Majko moja mila!

 

Tako da, ma bać Google je super, ima bolji naglasak od velike većine ljudova, a opet koje to antropološke, socijalne i općenito humanističke posljedice izaziva, to je za neku drugu priču, al' opet sve to skupa je neumitno, evolucija...

6 godina
protjeran
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj
Jehonan kaže...

Tako da, ma bać Google je super, ima bolji naglasak od velike većine ljudova, a opet koje to antropološke, socijalne i općenito humanističke posljedice izaziva, to je za neku drugu priču, al' opet sve to skupa je neumitno, evolucija...

 Koliko znam, engleski jezik nema kodificiranu naglasnu normu. Svaki je naglasak u engleskome dobar. Postoje varijante odnosno sociolekti poput RP-a, BVE-a itd. pa bi se moglo govoriti o njihovu sociolingvističkome prestižu, ali nikako o boljemu, tj. ispravnijemu naglasku.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
14 godina
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj
Mary Sue kaže...
Jehonan kaže...

Tako da, ma bać Google je super, ima bolji naglasak od velike većine ljudova, a opet koje to antropološke, socijalne i općenito humanističke posljedice izaziva, to je za neku drugu priču, al' opet sve to skupa je neumitno, evolucija...

 Koliko znam, engleski jezik nema kodificiranu naglasnu normu. Svaki je naglasak u engleskome dobar. Postoje varijante odnosno sociolekti poput RP-a, BVE-a itd. pa bi se moglo govoriti o njihovu sociolingvističkome prestižu, ali nikako o boljemu, tj. ispravnijemu naglasku.

Da, točno!

 

Nespretno sročeno s mooje strane, zahvaljujem se na ispravci te se ujedno i ispričavam na tom nemuštom trkeljanju!

 

Moja greška!

 

Iako opet ali (taj ... ali), gledano u ovim našim relativno uskim zemljopisnim okvirima, taj "sociolingvistički prestiž" prešutno je prisutan i tu, kod nas, htio to netko priznati ili ne, istina i Bog, nema baš nešto puno veze s temom, al' hajd'.

 

Ljub'm ruku, milostiva!

5 godina
neaktivan
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj

 

Vjera je nešto što nas drži, a toga više nema. Neznam kako mislite donijeti ravnotežu i moralnu vertikalu u društvo, ali za sada mogu reći da ide sve gore na gore.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Google Assistent još pametniji, priča kao čovj

Ovo je fantastično rečeno. ZAMISLI DVA SVIJETA. 

DVA SVIJETA NESPOJIVA SVIJETA, JEDAN ZEMALJSKI (STVARNI), DRUGI VIRTUALNI. AJOOOOOOOOOJ

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice